Viefe vrijwilliger komt tijd te kort Gelaarsde Kat heropent Muzikale avond voor Roparun brieven FietsRai belooft veel noviteiten Dierenbescherming raadt bij voedering vogels af Eendjes in de tuin Freinetschool wordt Elckerlyc Snelheidscontrole Hoeverweg Audiovisueel schouwspel over Sarthe TV Het Vennewater opent nieuw seizoen Gevonden voorwerpen Eethuis cafetaria Family ontpopt zich als The Cosy Corner Gastouders Imuna-congres gezocht Praatgroep 'Kijk naar je baby' Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Ergernissen Ben ik de enige die zich zo ergert aan bepaalde maatregelen van het gemeen tebestuur van Heiloo? De verkeerssitu atie van bijvoorbeeld de Kennemer- straatweg ter hoogte van de Kattenberg is toch helemaal van de pot gerukt! Voorheen een ruime doorgaande weg met prima parkeergelegenheid voor ouders met jonge kinderen of slecht ter been zijnden, nu een smalle, enge weg met idioot brede vluchtheuvels. Waarschijnlijk krijgt de gemeente de kunststof palen gratis, want om de meter staat zo'n foeilelijk ding. De mensen die al zin en tijd hebben om de Kattenberg te beklimmen moeten hun auto volgens de borden maar rond de Beun zetten. (Welk parkeerterrein ove rigens ook te zwaar belast wordt.) Mijns inziens zijn dit soort maatregelen dermate betuttelend, dat de gemeente hiermee haar grenzen overschrijdt. Een aantal 'heringerichte' straten in Heiloo zijn dusdanig smal en voorzien van zoveel onnodige bochten en slin gers, dat met name in het duister het rij den gevaarlijk is. Dan spreek ik nog over normale personenauto's, want voor vrachtauto's is het helemaal een ramp. En we willen toch allemaal onze spulletjes aangevoerd krijgen. Het laatste idee van de gemeente is om het stukje Heerenweg door 't Loo af te sluiten. Een doorgaande weg, historisch zo gegroeid, wordt afgesloten terwijl er geen alternatief voor handen is, immers, de verkeersstroom zal moeten worden opgevangen door de Kerkelaan, die hier totaal niet op bere kend is. Naast overlast voor de omwo nenden zal dit leiden tot onaanvaard bare overlast voor het verkeer richting Alkmaar. (Alhoewel deze plaats door alle ambtelijke bemoeienis toch een 'dode' stad is geworden, waar men niets meer te zoeken heeft.) Ik hoop dat velen met mij zullen pro testeren tegen de verantwoordelijke instanties, zodat genoemde wange drochten van plannen samen met het geen nog 'in de pen' zit (denk aan Stationsplein) de vuilnisbak in kunnen. W. Sinnige Heiloo REGIO - Fietsliefhebbers krijgen zo langzamerhand al weer aardig de krie bels. Niet alleen omdat het voorjaar wordt, maar ook omdat komende vrij dag de FietsRai begint. Tal van novitei ten zullen daar te zien zijn. Een fiets met vering op voor- en ach terwiel is meestal een dure mountainbi ke of ATB. Daar komt verandering in. Vering wordt steeds vaker toegepast op andere soorten fietsen. Wel blijven het dure karretjes. Gazelle bijvoorbeeld rust twee fietsen in de luxe modellense- rie Gold Line uit met vering op beide wielen. Het gaat om de hybride Medeo Airglider en de stadsfiets Touché Airglider, beide met frames en wielen van aluminium, dus uiterst licht van gewicht. Volgens Gazelle is het construeren van vering op hybrides en stadsfietsen veel gecompliceerder dan op een mountain bike of ATB. Dat komt door de ver schillen in de bouw van het frame en de houding van de fietser. Gazelle heeft twee jaar aan de veerconstructies gewerkt en is trots op het resultaat. Bijzonder is dat het nauwelijks aan de fietsen te zien is dat ze uitgerust zijn met vering. De voorvork veert met ela stomeer, een soort rubber, de achter vork heeft een stalen schroefveer. Vering met olie of lucht past Gazelle niet toe, omdat deze systemen te veel onderhoud vergen. De geveerde modellen van Gazelle zijn comfortabel en veel onderdelen zijn onderhouds- vriJ- De nieuwe Gazellefietsen zijn ook te bewonderen bij Bosman Tweewielers, Westerweg 295 te Heiloo. Ze zijn ook te zien tijdens de jaarlijkse FietsRai die gecombineerd wordt met de huishoud beurs. De FietsRai, waar alle nieuwste snufjes en modellen weer worden getoond wordt gehouden van 30 maart tot en met 3 april. Wim 'van Dusseldorp. (Fotostudio Starfield) HEILOO - De vorige week zeventig jaar geworden Wim van Dusseldorp is nog lang niet van plan om achter de geraniums te gaan zitten. Het liefst zit hij ertussen, tijdens het onderhouden van andermans tuin. Of hij is in het Heilooërbos te vinden, om daar het onkruid te wieden of te helpen met andere onderhoudswerkzaamheden. Daarnaast is deze actieve gepensio neerde al tien jaar 'gezelschapsheer' in De Stolp, waar hij eens per drie weken een verstandelijk gehandicapte bewo ner mee op stap neemt. Een vierde baantje kon er nog best bij, vond Van Dusseldorp, zodat hij ook nog eens twee tot drie uur per week in het kantoor van het Trefpunt te vinden is. „Om contactboekjes voor ouderen te vernieuwen," voegt hij toe. „Ik moet controleren of de personen en tele foonnummers die erin vermeld staan nog wel kloppen. Voor het personeel een hele klus, maar voor mij een aange name bezigheid." Al 21 jaar is de Heilooër Van Dussel dorp aangesloten bij een werkgroep die een keer per veertien dagen verzamelt in het Heilooërbos. „In november 1979 zag ik een oproep in de krant staan," weet hij zich nog precies te herinneren. „Ik ben destijds naar de eerste verga dering gegaan en toen besloten werd dat de werkgroep Heilooërbos daad werkelijk zou worden opgericht heb ik mij direct aangesloten. Wij verzamelen ons op zaterdagochtend bij de bos wachter. Pas dan krijgen we te horen wat we die dag moeten doen." Inmiddels heeft hij al drie boswachters 'versleten'. „De vorige twee zijn gepen sioneerd en stopten met hun werk. Momenteel heeft Annika Langeveld, boswachter van Natuurmonumenten, de leiding." De vrijwillige werkgroep bestaat uit ongeveer twintig personen. Zij doen het intensieveshandwerk waar Natuurmonumenten geen tijd voor heeft. Het werk bestaat meestal uit het weghalen van Amerikaanse vogelkers (een niet-inheemse struiksoort die zich nogal agressief voortplant tussen de inheemse planten) met de zaag of schop, het dunnen van het bos door overtallige jonge boompjes te verwijde ren, hakhoutbeheer of onderhoud aan paden en wegen in een bepaald gedeel te van het Heilooër bos, genaamd 'park het Engelse Werk'. „Wanneer er veel regen gevallen is, of wanneer de blaadjes van de bomen val len, dan worden de paden ontoeganke lijk. Met grote harken zorgen wij er dan voor dat de paden toch begaanbaar blijven." Kriebels bij wilgen Het werk in het bos is lichamelijk behoorlijk zwaar, al klaagt Van Dusseldorp absoluut niet: „Het is inderdaad wel eens een pittige kluif, vooral wanneer je met de wat grotere bomen bezig bent geweest. Dan voel ik het echt wel als ik thuiskom. Daarentegen vind ik een intensieve klus als het knotten van wilgen het leukst om te doen. Dit moet één keer in de vier jaar gebeuren. Het is slecht voor de boom als de takken niet Verwijderd worden. Wanneer ik die bomen zie staan dan krijg ik echt de kriebels en wil ik direct aan de slag." De wilgen moeten worden geknot omdat ze anders om kunnen waaien tijdens een storm. De werkgroep is vanaf september tot en met eind mei in het bos te vinden, 's Zomers liggen de werkzaamheden stil. „Gelukkig wel," vindt Van Dusseldorp. „In de zomer staat alles immers in bloei. Bovendien is het in die periode zo warm dat het dan niet fijn meer is om zulk zwaar werk te doen." Naast het vrijwilligerswerk in het bos staat Van Dusseldorp ook graag klaar voor het onderhouden van diverse tui nen. Hij is inmiddels een paar jaar 'in dienst' bij klusjesdienst Graag Gedaan van het ouderenwerk. Vrijwilligers hel pen de tuin onderhouden van ouderen, REGIO - De Dierenbescherming ver zoekt de mensen om te stoppen met het bijvoeren van de buitenvogels. Al is het nog steeds geen lenteachtig weer, toch is het beter om nu het voeren van de vogels in de tuin te beëindigen. U wordt verzocht om daarom de pinda- snoeren, pindakorfjes en voedertafels op te ruimen. Al enige tijd zijn de meeste vogels in de weer met het maken van een nest voor hun jongen. Over een aantal weken worden de jonge vogels geboren. Deze jonge vogels groeien op een menu van insecten en wormen op. Indien de oude vogels nog pindasnoeren, vetbollen, spek- en kaaskorsten in de tuinen aan treffen, zullen zij ook dit voedsel hun jongen blijven aanbieden. De maag en darmen raken door dit onverteerbare voedsel verstopt en de jonge vogels sterven, nog voor het uit vliegen, een pijnlijke dood. Voor deze HEILOO - Voor het derde opeenvol gende jaar 'logeert' een eendenecht paar in de vijver van de familie Eijbergen-Bay in de Ypesteinerlaan. Ze blijven een paar weken en trekken dan verder. Volgens de Stichting Damland in Bergen is het een grote uit zondering dat steeds hetzelfde echt paar langskomt. Zij achten de kans dan ook groot dat het vrouwtje elk jaar een ander mannetje dit fijne plekje laat zien. Het echtpaar strekt overdag even de vleugels of de poten om vervolgens snel weer terug te keren naar de vijver. Het voer van de kippen wordt net zo gretig gegeten als het brood dat zij voorgeschoteld krijgen. En nu maar afwachten met wie de eendendame vol gend jaar weer langskomt.... gehandicapten of langdurig zieken. „Ik heb vorig jaar meer dan vijftig keer in andermans tuin gestaan. Daardoor kom ik nauwelijks aan mijn eigen tuin toe, maar ik heb het er graag voor over. Ik haal een hoop voldoening uit mijn arbeid. Zo voel ik mij nog nuttig en waardevol." 's Avonds eindelijk vrij Waardevol is deze actieve vrijwilliger zeker voor een leeftijdgenoot, een ver standelijk gehandicapte man in woon voorziening De Stolp. Via het project Vriendschappelijk Contact van de UW kwam hij in aanraking met het bezoeken van eenzame mensen. „Ik bezoek deze man inmiddels vijf jaar," vertelt Van Dusseldorp. „Daarvoor kwam ik ook al in De Stolp om sommi ge bewoners wat gezelschap te houden. De achterliggende gedachte is dat zij op deze wijze uit hun isolement komen. Ik heb inmiddels een hechte vriend schap opgebouwd met deze bewoner. We gaan geregeld een eindje rijden of wandelen, activiteiten waar het perso neel tegenwoordig nauwelijks de tijd meer voor heeft." Al met al heeft Van Dusseldorp geen enkele moeite om zijn week vol te krij gen. „Oh nee," lacht hij, „ik kom gere geld tijd tekort. Maar ik vind het heer lijk om te doen. Bovendien houd ik van afwisseling, ook in vrijwilligerswerk. Daarnaast stel ik mij graag dienstbaar op, vooral naar mensen die het moeilij ker in het leven hebben dan ik zelf. Vrijwilligerswerk is een tegenhanger van egoïsme, op deze manier ben ik niet alleen maar ben mezelf bezig. Op de vraag of zijn partner ook zo 'blij" is met al zijn werkzaamheden zegt Van Dusseldorp geruststellend: „Jawel hoor, 's avonds heb ik veel vrije tijd. Ik moet mijn vrouw ook tevreden hou den!" Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251 - 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals; 072-5336180 Vermist Robdcyperse gec. kater met wit befje, 2 jr. Hoogeweg/Kapellaan, Heiloo. Witte gec. kater, klein scheurtje in een oor, 12 jr. Koningsweg, Akersloot. Cyperse poes, 6 mnd oud, d'Enterij, Limmen. Gevonden Camelkleurig konijn met 1 oor, Kennemerstraatweg/Laan van Zee man, Heiloo. Zwarte gec. kater, Kennemerstraat- weg/Willibrord, Heiloo. Bruinrode halflangharige ongec. kater, witte ring om de nek, witte buik en poten, A 9 Akersloot. Zwarte poes met klein wit befje, Kennemerstraatweg/Nijenburg, Heiloo. Goed tehuis Goed tehuis gevraagd voor een cypers met wit poesje van 9 maanden, graag in een niet te druk gezin. Inl. 0251-658504. HEILOO - De Freinetschool Heiloo krijgt een andere naam. Bestuur, ouders en team hebben het afgelopen jaar vele namen onder ogen gehad. Uiteindelijk is er gekozen voor de naam 'Elckerlyc'. Elkerlyc betekent 'iedereen', dus iedereen is welkom op deze school voor vernieuwend basison derwijs. De oude naam gaf nog wel eens problemen. Men wist niet wie Freinet was en men verminkte de naam vaak. Ook werd er een vergelijking gemaakt met de Vrije School, wat een geheel andere richting is. De Freinet- principes die de school altijd heeft uit gedragen, zullen echter gewoon gehandhaafd blijven. De afgelopen weken heeft de school gewerkt aan het thema 'Middel eeuwen', omdat het verhaal 'Elkerlyc' uit die periode stamt. Op 5 april zal rond 16.15 uur een officiële onthulling plaatsvinden van het nieuwe logo, in de school die dan omgetoverd is in een Middeleeuwse sfeer. Belangstellenden zijn welkom tussen 16.00 en 18.00 uur. Elckerlyc, basisschool voor Freinet- onderwijs, is te vinden aan Boekenstein 44-45, 1852 WS, Heiloo, tel. 072- 5321585, fax 5321586, e-mail freinet school.heiloo@quicknet.nl. EGMOND - Afgelopen week is er op snelheid gecontroleerd op de Hoeverweg in Egmond aan den Hoef. Van de 4200 passanten bleken 347 bestuurders in overtreding. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 131 kilome ter per uur, in plaats van de toegestane 80 kilometer per uur. Het eendenpaar aan de Ypesteinerlaan. periode is het eveneens belangrijk uw kat de bel aan te binden en vooral in de vroege ochtend in huis te houden. Na een lange nacht zijn de oudervogels in de ochtend koortsachtig bezig voedsel te zoeken voor hun jongen. Hierbij hebben ze vaak niet in de gaten dat ze door een kat worden beslopen. Met als gevolg verminkte oudervogels en verweesde jongen die een hongerdood te sterven. HEILOO - Woensdag 4 april presen teert de Alliance Fran?aise Alkmaar een audiovisueel schouwspel over het departement Sarthe (Loire-streek). Middels deze presentatie met Nederlands commentaar maakt de toe schouwer kennis met de streek die voornamelijk bekend staat om de 24- uurs races in de hoofdstad Le Mans. De presentatie wordt afgesloten met een streekgebonden hapje en drankje. Iedereen is welkom om 20.15 uur in theater de Beun, Willibrordusweg 2 te Heiloo. De entree bedraagt voor leden van de Alliance Frangaise f 5,-, intro ducés betalen f 12,50 (inclusief hapje en drankje). Reserveren kan op tel. 072- 5331622 of 5121687. HEILOO - Op zondag 1 april begint tennisvereniging Het Vennewater aan het nieuwe tennisseizoen met het tradi tionele openingstoernooi voor junioren en senioren. De junioren beginnen het toernooi om 9.30 uur en de senioren starten om 13.00 uur. Na het openingstoernooi gaat maandag 2 april om 9.00 uur de wekelijkse rack etochtend van start onder leiding van Lia van Loo. Ook in de avonduren kun nen de senioren van Het Vennewater op de kunstgrasbanen tennissen als om 19.00 uur Herman Drescher begint aan de eerste racketavond van het nieuwe seizoen. Nieuw is het zogenoemde Vlammetjes- toernooi op vijf vrijdagavonden in april, mei en juni. Het is een gezellig- heidstoernooi ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de club. Er wordt in herendubbels en damesdubbels gespeeld in poules met de speelsterkte van B1/B2, Cl, C2, Dl, D2 en E. Het eerste Vlammetjestoernooi is op vrij dagavond 20 april. Tineke Boeve (linksachter) met het team van De Gelaarsde Kat. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Vandaag, woensdag 28 maart, opent Tineke Boeve haar nieu we baby- en speelgoedwinkel De Gelaarsde Kat in het Stationscentrum in Heiloo. Voor veel Heilooënaren is Boeve geen onbekende. Begonnen in 1992 met een piepklein winkeltje aan de Westerweg, verhuisde ze al gauw naar het karakteristieke pand aan de Heerenweg 205, waar ze nu al zeven jaar zit. Ook dit pand werd snel te klein en Boeve was dan ook al geruime tijd aan het'zoeken naar een groter pand. Vier maanden geleden besloot ze het nieuwe winkelpand in het Stations centrum aan de rotonde Heeren- weg/Zeeweg te betrekken. Doordat dit pand ruim tien keer groter is dan het oude, ontstond er ook ruimte om baby artikelen te gaan verkopen. Voor waarde was dan wel om onderscheide nd in de markt te zijn. Boeve komt zelf uit de gezondheidszorg en is moedér van drie kinderen, dus weet waar ze over praat als het om baby's gaat. Het is haar dan ook gelukt om dealerschap pen van onder andere Stökke, One Tree Hill kinderwagens en PetitToi babykle- ding binnen te halen. Op het gebied van babykamerinrich ting vindt u in het souterrain onder de winkel aparte en stijlvolle combinaties. Door de vele vierkante meters werd het ook mogelijk om de speelgoedcol lectie uit te breiden, met merken als Grimas theaterschmink, Ostheimer en Selecta. Openingsactie De Gelaarsde Kat onderscheidt zich tevens door het team van medewer kers. Sommigen zijn al vanaf de start van de onderneming in dienst. Zij advi seren op een open en eerlijke manier, of u nu voor een cadeau van vijf gulden voor een jarig neefje van drie komt of voor een complete babykamerinrich ting. Tijdens de openingsdagen worden alle klanten, jong en oud, 'in de bloemetjes gezet'. Alle klanten die tijdens de eer ste weken een babykamerinrichting van minimaal f 1.()()(),- aanschaffen, din gen mee naar een Easy Walker-kinder wagen ter waarde van f 549,-. Deze wordt onder de klanten verloot. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het politiebureau van Heiloo als gevonden aangemeld: enkele sleutels, blauwe Nike-jas, Axa-kabelslot, twee walkie talkies, groene PTT bus, zilveren ketting met gestileerde hanger model vogel, grijs-zwart kinderslofje. HEILOO - Het eethuis en cafetaria Family in Heiloo, gelegen aan de Kennemerstraatweg 470, slaat een nieuwe weg in. Per 1 april gaat dit eet huis zelfstandig verder onder de naam 'The Cosy Corner'. Na de overname in juni vorig jaar, zet het team nu een nieuwe stap, namelijk de verzelfstandi ging van het bedrijf. Het uiterlijk van dit eethuis zal daarom op deze zondag (en dat is geen 1 april-grap!) verande ren. Komend weekeinde zal The Cosy Corner dan ook van zich doen spreke;n met spetterende aanbiedingen. Op volle sterkte „In verband met de uitbreiding op het gebied van activiteiten en de nog steeds sterk groeiende klantenkring, hebben wij ons team de afgelopen dagen aan gevuld met een aantal parttimers," ver telt eigenaar Erik Wildschut. „Ik ver wacht dat deze nieuwe collega's na een korte periode van gewenning volledig ingewerkt zullen zijn. Dan kunnen we op volle sterkte de zomer tegemoet gaan." Rest natuurlijk de vraag waarom deze zaak is omgedoopt in The Cosy Corner? Wildschut: „We liepen al een tijdje met deze naam in ons hoofd. Het betekent eigenlijk niets meer dan 'de gezellige hoek'. Wel, die naam vinden wij eigenlijk prima bij ons passen. We proberen ons namelijk te onderschei den door klantvriendelijkheid, klantte vredenheid en serviceverlening. En natuurlijk de kwaliteit," zo voegt hij er haastig aan toe. „We hebben alleen maar producten van gerenommeerde fabrikanten in ons assortiment. Verder kunnen onze gasten een stevige maal tijd nuttigen voor een bijzonder redelij ke prijs." De standaard producten in The Cosy Corner zijn in elk geval de patat en snacks, die iedereen wel eens eet. Maar daarnaast kunt u bij deze zaak ook terecht voor een heerlijke lunch of een andere maaltijd. Momenteel telt de zaak 24 zitplaatsen. En wie niet komen kan, geen paniek. Dan bel je gewoon even de bezorgdienst, die is er zowel voor bedrijven als voor particulieren. En daar houdt het nog niet bij op, want het eethuis kent ook een uitgebreide partyservice, vertelt Wildschut niet zon der trots. „Van eenvoudige salades tot complete buffetten, voor feesten en partijen, kerst, oud en nieuw, verzorgen wij zowel koude salades als warme bit tergarnituren." Regeren is vooruitzien, zo blijkt. Want The Cosy Corner levert ook kerstpak ketten en bezorgt ze zonodig. „Mis schien is het een idee om zo'n pakket eens cadeau te doen, aan familie, vrien den of kennissen," denkt Wildschut hardop. Lid van de club Ideeën zijn er in elk geval volop, bij dit enthousiaste team. Vanaf 1 april kun- nën alle kinderen tot en met 10 jaar lid worden van de Cosy Corner Club. Zij ontvangen dan een Cosy clubkaart, waarmee ze gebruik kunnen maken van verschillende aanbiedingen. „En natuurlijk krijgen ze op hun verjaardag een leuke verrassing," zo belooft Wildschut. Mogelijkheden te over dus. Bestellen bij The Cosy Corner kan via telefoon 072-5330067, fax 072-5339637 en binnenkort ook via het internet, www.cosycorner.nl. Het interieur van The Cosy Corner. (Foto Ab Baart HEILOO - Vorig jaar bezochten twin tig studenten van het gymnasium uit Swietochlowice Heiloo. Zij logeerden^ bij gastgezinnen in Heiloo en deden actief mee aan het Imuna-congres in Alkmaar. Imuna is een internationaal congres voor studenten die een aantal dagen de Verenigde Nates naspelen. De Poolse studenten vertegenwoordigden op dit congres de landen Palestina, Egypte, Libanon en Vaticaanstad. Op hoog niveau worden op dit congres allerlei actuele zaken door middel van resoluties en amendementen bespro ken. De Imuna wordt al zeven jaar georganiseerd door studenten van het Murmelliusgymnasium. De voorberei ding en begeleiding van de Poolse stu denten is in handen van de Onderwijswerkgroep van de Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice. Voor het komende Imuna-congres is deze werkgroep nog op zoek naar gast gezinnen voor Poolse jongens en meis jes in de leeftijd van 16 tot 20 jaar. Zij spreken allen vloeiend Engels en ver blijven in Heiloo van woensdag 27 juni tot donderdag 5 juli. Wie de mogelijk heid heeft om een of twee studenten onderdak te bieden of meer informatie wil, kan bellen naar het secretariaat van de stichting Stedenband, Anton van Riel, 072-5320149 of e-mailen naar anton.riel@tip.nl. ALKMAAR - In de week van 2 april gaat er weer een nieuwe groep voor moeders van baby's van start. De twee cursusleidsters (deskundigen en moe ders) organiseren voor alle 'nieuwe' moeders uit Alkmaar en omgeving tien bijeenkomsten waarbij praktische en gevoelsmatige zaken aan de orde komen. Iedereen kan met vragen of ohderwer- pen komen en er worden veel adviezen en tips gegeven. De baby's mogen mee komen en er worden gymoefeningetjes gedaan. Ook een bijeenkomst gewijd aan babymassage en een bezoek aan het zwembad staan op het programma. Voor informatie en aanmelding belt u Henriëtte Maas, tel. 072-5626617 of Tilly Zalmstra, tel. 072-5625548. HEILOO - Zaterdag 31 maart staat wijkgebouw de Ypsalon in Ypestein in het teken van 'geld inzamelen voor het goede doel'. De omzet van deze muzi kale avond komt namelijk geheel ten goede aan de Stichting Roparun. Plaatsgenoten Edith Corts, Irna en Rob Kramer maken deel uit van hardloop- groep 'Richting Parijs'. Zij zullen bin nen deze groep actief zijn als begelei ders. Met deze groep zullen zij dit jaar op 23 mei weer starten voor de Roparun. Met in totaal 150 ploegen van acht hardlopers en per team vele bege leiders gaan ze dan meedoen aan de langste estafetteloop ter wereld, van Rotterdam naar Parijs. Dat betekent 520 km en ongeveer 34 uur non stop hardlopen voor het goede doel. Elke deelnemende ploeg stelt zich tevens ten doel om geld in te zamelen voor de Stichting Roparun. Vorig jaar heeft de ploeg f 19,000,- kunnen over maken naar de Stichting. De 150 ploe gen bij elkaar liepen ruim 4 miljoen gulden bijeen. De Stichting Roparun steunt doelen die betrekking hebben op de zorg voor en behandeling van mensen met kan ker. Dit zijn vooral doelen die binnen de reguliere gezondheidszorg tekort geld krijgen. Elke ploeg bedenkt zo zijn eigen acties om geld' in te zamelen. Deze ploeg heeft een eigen krantje gemaakt om sponsors te werven en kwam op het idee om een leuke avond in de Ypsalon te organiseren. De uit de omgeving van Haarlem afkomstige band Funk met Peren zal deze avond optreden. Deze tienmans formatie heeft een ruime ervaring op festivals en feesten. In de bezetting zit veel blaaswerk en ze zijn vooral gespe cialiseerd in funk, soul en een beetje ska. Tijdens de momenten dat de band pau zeert zal dj Theo Bakker de gaten vul len met vooral veel 'gouwe ouwe' muziek. Tevens kunt u op deze avond loten kopen voor de Roparunloterij. De aanvang van de avond is 21.30 uur. De loopgroep Richting Parijs'.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6