Passieconcert Witte Kerk Concert Eensgezindheid en Ypetypes geslaagd Even genieten van de voorjaarszon Hobbyfarm houdt open dag open dag Vrijblijvende Waardebepaling? OverraW/Tl Kan het iou neen reet schelen 2221 BORDEN IQpKMAN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN l.v.m. PASEN 2e PAASDAG FALKLAND TONEEL 'Oom Wanja' (072)5351000 Hobbyfarm www.heiloo-online.nl Thuis in uw regio! DCfKMA NVM Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) 4 APRIL 2001 r LaJU j Drukke,rij uitkijkpost bv 66e JAARGANG NO advertenties en kopij voor de Uitkijkpost van 18 aprii, tot uiterlijk vriidaq 12 fiËlil 15*23 umi aanleveren. maandag 16 april is Drukkerij Uitkijkpost GESLOTEN Creatieve markt in het Kruispunt Expositie HAF Lezing over de Waddenzee Geslaagd Opbrengst collecte Gevonden voorwerpen Open middag bij Fysiotherapie Feeling Lezing en cursus Groei en Bloei Dierenbescherming pleit voor enting en behoud dieren Workshop paasdecoratie l?-ü gelezen worden Nationale collecte Nederlandse Hartstichting Kom dan naar de discussieavond voor jongeren Wonen voor jongeren in Heiloo Uitgaansgelegenheden voor jongeren in Heiloo Hangplekken voor jongeren in Heiloo WAAR: SP0RTCAFE HET VENNEWATER (entree gratis) WANNEER 11 APRIL 2001 om 19.30 uur Activiteiten Trefpunt PRESENTEERT: van Anton Tsjechow in theater De Beun. VAN DER www.vanderborden.nl zondag 8 april Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl elaJrsgroep C. HACHMANG INSTALLATIEBEDRIJF Fris uw tuin, balkon of terras op met laagblijvende vaste planten. Kies uit meer dan 20 soorten! PER. STUK De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n n=^ n <n I aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Op 7 april van 10.30 tot 15.00 uur wordt er een creatieve markt in het Kruispunt aan Frederica's Hof te Heiloo gehouden. De opbrengst van de markt komt ten goede aan het feest dat in oktober ter ere van het vijftigjarig bestaan van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) wordt ge vierd. De NCVB fuseerde op 1 januari 1999 met de Christelijke Plattelandsvrou wen Bond (CPB) en ging verder onder de naam Passage. De organisatie stelt zich ten doel te werken aan de vorming en ontwikkeling van haar leden op het brede terrein van nationale en interna tionale vraagstukken. Tijdens de creatieve markt wordt elk uur een taart verloot. Er is van alles te koop, onder andere handwerk, wens kaarten, boeken en plantenstekjes. Voor de kinderen is er een grabbelton en zij kunnen diverse raadsels oplos sen. HEILOO - De Heilooër Amateur Fotografenvereniging (HAF) houdt in april een expositie in het Open Huis. Het thema van de tentoongestelde fo to's is 'vervoer'. De foto's tonen allerlei zaken die met vervoer te maken heb ben. Mensen die graag fotograferen en over wegen om in clubverband collega's te ontmoeten, kunnen bellen met G. Ro- zing, tel. 072-5335588. HEILOO - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, Vrouwen van Nu afdeling Heiloo, organiseert een diale zing over de Waddenzee. Dit uitge strekte en uiterst belangrijke natuurge bied is een centraal punt voor veel vogelsoorten in Europa. Ook land schap, vissen en planten zullen de aan dacht krijgen, en uiteraard de invloed van de mens op dit unieke natuurge bied. De lezing zal worden gehouden door Jaap Booy uit Den Helder. Ook zal er een optreden plaatsvinden van het koor van de NBvP. De lezing vindt plaats op 11 april in Klein Varnebroek, Omloop 22 te Heiloo en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis voor leden van de NBvP, niet-leden betalen f5,-. De Martinus Cantorij. HEILOO - Oud-plaatsgenote Susan van Oosterom is onlangs afgestudeerd aan de Internationale Hogeschool voor Hotelmanagement in Den Haag, in de richting Financieel. HEILOO - Het jaarlijkse passieconcert in de Witte Kerk van Heiloo wordt ko mende zondag 8 april verzorgd door de Martinus Cantorij Hoorn. Deze canto- rij, opgericht in 1979, kan bogen op veel optredens in zowel Nederlandse ker ken als Engelse kathedralen en abdij kerken. Het koor staat onder leiding van Eg- bert Wassink, als 'Master of the Music' speciaal toegespitst op het zingen van Anglicaanse kerkmuziek. Dat impli ceert muziek uit alle stijlperioden, van Tallis tot Howells en van Tomkins tot Leighton. Het koor is aangesloten bij de Britse 'Royal School of Church Music'. De Martinus Cantorij zingt in 'antifo- nale opstelling', dat wil zeggen dat er twee volwaardig bezette koren tegen over elkaar staan opgesteld: rechts de 'decani' en links de 'cantoris'. Deze twee koren zingen nu eens samen, dan weer afzonderlijk en elkaar afwisse lend. Het concert begint om 15.00 uur. Het programma bevat werken van onder meer Edward C. Bairstow (The Lamen tation), William Boyce (By the water of Babylon), Edward Elgar (Ave, verum corpus), Anton Bruckner (Os justi) en van de dirigent zelf (onder andere Want God bewaart de namen). Aan dit concert wordt verder meege werkt door Gerard Leegwater (orgel) en Marina Klunder (fluit). Het koor programma wordt afgewisseld met enkele instrumentale intermezzi (onder meer van Felicitas Kukuck Alleen zu dir, Herr Jesu Christ). De toegangsprijs is f 15,- (65-plus, CJP en 13-min f 12,50). Kaarten kunnen van tevoren worden gereserveerd via tel. 072-5335852 of 5334804. HEILOO - Afgelopen zaterdagavond gaven Muziekvereniging Eensgezind heid en kinderkoor De Ypetypes een gezamenlijk voorjaarsconcert in het ontmoetingscentrum van GGZ Willi- brord te Heiloo. Het koor met live begeleiding en het orkest zorgden voor een zeer afwisselend optreden, waarbij het plezier van de jeugd de boventoon voerde. Het concert begon met een optreden van de veertig Ypetypes, een groep kin deren in de leeftijd van 8 tot 12 jaar onder leiding van initiatiefnemer en muzikaal leider Gert-Paul van der Horst. Er werd een achttal kinderlied jes gezongen op bekende melodieën. Vervolgens speelde Eensgezindheid onder leiding van Henk van Veldhuizen enkele toepasselijke werken. Na de pauze werd het druk op het podi um, met zowel Eensgezindheid als de Ypetypes op de bühne. De Ypetypes zongen enkele swingende liederen en het orkest speelde tussendoor vrolijke tekenfilmmuziek. De kinderen genoten zichtbaar van de muziek en waren door het dolle heen. Vooral tijdens de finale gingen de kinderen geheel uit hun dak en vergaten soms dat ze voor een volle zaal met publiek aan het optreden waren. Vooral met de nummers 'Mam ma Mia' en 'Que Si, Que No' was het voor sommige kinderen veel interes santer om het orkest te bestuderen, dan te zingen voor het publiek. Toch bleek uit het enthousiaste applaus dat het publiek dit unieke concert kon waarde ren. Tot slot maakte de voorzitter van Eensgezindheid de toeschouwers alvast warm voor het najaarsconcert op zater dag 29 september tezamen met Fanfare St. Joseph uit Peij (Limburg). Dit ze ventig man grote orkest maakt een con certreis naar Heiloo om te vieren dat zij vijftig jaar geleden tijdens het concours van Eensgezindheid zijn gepromoveerd naar de superieure afdeling. HEILOO - De landelijke inzamelings actie van het Nationaal Reumafonds, die in de week van 18 tot en met 24 maart is gehouden, heeft in Heiloo een bedrag opgebracht van f 12.230,45. Mocht u de collecte gemist hebben, dan kunt u alsnog uw bijdrage storten op giro 324 of banknummer 35.76.74.812 ten name van de Vereniging Nationaal Reumafonds te Amsterdam. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het politiebureau van Heiloo als gevonden aangemeld: enkele sleutels, rechter bruin-zwart kinderschoentje met klittenband, goudkleurige arm band, goud-roodbruine bril met kleine ovalen glazen in hoesje Zonneveld Optiek, groen-zwarte bril kunststof montuur, blauwgrijs-zwarte linker handschoen. i HEILOO - Het fraaie lenteweer van afgelopen maandag bracht deze twee dames van de keurslagerij in 't Loo er toe om hun lunchpauze lekker buiten in het zonnetje te houden. Even alle perikelen rond de mond- en klauwzeer vergeten, moeten ze gedacht hebben bij hetbezetten van dit bankje. Maar zoals het bijna altijd in Nederland gaat, was het een dag later al weer een stuk minder fraai weer en kon iedereen weer over'gaan tot de orde van de dag. (Fotostudio Star field) HEILOO - Zaterdag 7 april houdt Fy siotherapie Feeling, Het Hoekstuk 1 in Heiloo, een open middag voor inwo ners van Heiloo. In februari is de prak tijk aan de Ewisweg van Joop Cooper en Ineke Horsthuis naar Het Hoekstuk verplaatst, waar een nieuwe maatschap is gevormd met Nico Ruiter. Cooper en Horsthuis werkten sinds 1973 in de praktijk aan de Ewisweg. Eerder vorm den zij een maatschap met Anja Schut. Diverse bij- en nascholingen, waaron der haptonomie, sportfysiotherapie en orthopaedische geneeskunde, hebben ervoor gezorgd dat Cooper en Horst huis zich steeds hebben verdiept in de ontwikkelingen van het vak fysiothera pie. In juni 2000 meldde Ruiter zich om samen met hen een nieuwe maatschap te vormen. Op 1 januari kreeg deze de naam Fysiotherapie Feeling. De prak tijk is verhuisd naar hèt pand van de voormalige ABN-Amro Bank. Het team van Fysiotherapie Feeling bestaat naast Cooper, Horsthuis en Ruiter uit Willem-Jan Visser en Ingrid Vel. Heeft u interesse om kennis te maken met het team, dan kunt u terecht tijens de open middag van 13.00 tot 15.00 uur. HEILOO - Dinsdag 10 april wordt de lezingavond van Groei en Bloei afde ling Heiloo en omstreken verzorgd door de Vlinderstichting. Onderwerp is 'Vlinders in onze omgeving', waarbij zowel aan dag- als nachtvlinders aan dacht wordt besteed. Anno 2001 gaat het slecht met de Nederlandse vlinders. Van de zeventig soorten die aan het begin van de vorige eeuw voorkwamen, zijn er inmiddels zeventien uitgestorven, terwijl dertig andere soorten worden bedreigd en alleen nog maar in natuurgebieden voorkomen. Er zijn gelukkig nog vele manieren om deze achteruitgang tegen te gaan. Dat kan onder andere door bij inrichting en onderhoud van de tuin rekening te houden met de eisen die de vlinders stellen. De Vlinderstichting wil van Nederland weer een echt vlinderland maken, u kunt deze avond horen en zien hoe dat moet. De avond wordt gehouden in het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord, Kennemerstraat- weg 464, te Heiloo. Aanvang is 20.00 uur, de toegang is vrij. Op dezelfde locatie kan op woensdag 18 april vanaf 9.15 uur een wilgentenen vlinder worden gevlochten. Deze workshop wordt gegeven door A. Boukens. De kosten zijn f 32,- (leden) en f 37,50 (niet-leden). Aanmelden kan tot 11 april bij K. Lantinga, tel. 072- 5331792 of S. Close, tel. 0251-657472. REGIO - De afdeling Castricum Hei loo van de Dierenbescherming is een handtekeningenactie gestart voor de enting van dieren rond door het mond en klauwzeervirus besmette bedrijven, waarbij de geënte dieren vervolgens niet alsnog naar de destructor gaan, maar in leven blijven. Het grootschalig ruimen van gezonde dieren en zelfs geënte dieren rond een besmette boer derij getuigt volgens de Dierenbescher ming niet van enig respect voor de eigen intrinsieke waarde van dieren, die de basis vormt van de Gezond heids- en Welzijnswet voor Dieren. Alleen bepaalde handelsbelangen, niet de belangen van de dieren zelf, bepalen op dit moment de wijze waarop de ziekte wordt bestreden. De Dieren bescherming roept het publiek daarom op een petitie te tekenen waarin de minister van Landbouw en de Euro pese Commissie verzocht worden de enting van dieren tegen mond- en klauwzeer weer toe te staan. Ze eist verder dat de veehouderij weer op een diervriendelijke manier moet gaan werken en dat het gesleep van dieren door heel Europa moet worden verbo den. De Dierenbescherming wil met deze actie het publiek in staat stellen uiting te geven aan zijn weerzin tegen de mas sale vernietiging van dieren vanwege bepaalde handelsbelangen, die een respectvolle behandeling van dieren in de weg staan. De handtekeningen zul len aan minister Brinkhorst van Landbouw en de Europese Commissie worden aangeboden. Handtekenin genlijsten kunnen worden aangevraagd via fax 072-5339259 of 5648567. Voor inlichtingen kunt u bellen met Ton Dekker, 072-5332879. HEILOO - Activiteitencentrum De Zilvermeeuw te Alkmaar houdt samen met de Stichting Ouderenwerk in Heiloo een ambulante workshop 'paas- groen decoratie', op zaterdag 7 april van 15.00 tot 17.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. De Zilver meeuw is een dagactiviteitencentrum voor mensen met een handicap en pro beert een brug te slaan naar de maat schappij door initiatieven te ontplooien waardoor integratie een vanzelfspre kende zaak wordt. Ambulante workshops zijn bedoeld als kortdurende cursussen, waaraan zowel wijkbewoners, gebruikers van het Trefpunt als mensen met een handicap en andere belangstellenden kunnen deelnemen. De kosten zijn f 15,-, inclu sief materiaal. Informatie en opgave bij Roelien van der Greft, tel. 072-5619192 of bij Nonja van der Ark, tel. 072- 5331297. Dit jaar wordt er een groot schilderij gemaakt tijdens de open dag van de Hobby farm, twee jaar terug kon er een auto beschilderd worden. (Archieffoto) HEILOO - De Hobbyfarm, Mariën- stein 178a te Heiloo, houdt zondag 8 april van 13.00 tot 16.00 uur een open dag. Kinderen vanaf 6 jaar tonen hun mooiste werkstukken, die zij het afge lopen seizoen onder leiding van vrijwil ligers hebben gemaakt. Houten auto's, vliegtuigen, knuffelbeesten, papier- maché figuren en nog veel meer is er te bewonderen. Tevens kan er door bezoekers geknut seld worden, er is een verloting en er wordt een heel groot schilderij ge maakt. Een bijzondere 'Hobbyfarmfo- tokieklijst' is ook aanwezig en er wordt geschminkt. Tot slot tonen de werkgroepen die ge bruik maken van of cursussen geven in de lokalen van de Hobbyfarm hun werk, zoals de Afrikaanse sculpturen van Gré Dorhout, houtbewerking voor ouderen en Gered Gereedschap. HEILOO - Elk jaar organiseren de Vrienden van de Hartstichting in het hele land de huis-aan-huis-collecte tij dens de Nationale Hartweek van 23 tot en met 28 april. De Hartstichting besteedt de opbrengst van de collecte aan onderzoek, patiëntenzorg, preven tie en voorlichting. En dat is hard nodig, want hart- en vaatziekten zijn nog steeds volksziekte nummer één. Het comité Vrienden van de Ne derlandse Hartstichting in Heiloo zoekt nog een aantal collectanten. Als u het werk van de Hartstichting wilt steu nen door een paar uurtjes te collecte ren bij u in de buurt, dan kunt u zich opgeven bij de familie Mastenbroek, tel. 072-5332701. Organisatie: Partij van de Arbeid Heiloo HEILOO - Zaterdag 7 april is er weer genoeg te doen in het Trefpunt. Van 13.00 tot 17.00 uur is er een wenskaar- tenmarkt. U kunt dan zelf tegen mate riaalkosten kaarten maken met ver schillende technieken, of kaarten ko pen. Van 15.00 tot 17.00 uur kunt u paaskransen maken. De kosten hiervan zijn f 15,- voor het materiaal. Tussen 14.00 en 15.00 uur geeft karate- vereniging Funakoshi een les zelfver dediging waar u gratis aan mee kunt doen. Voor verdere informatie kunt u bellen met Aktief 55 plus, tel. 072- 5331297. FALKLAND TONEEL (Zie adv. elders in dit blad). Makelaar sinds 1933 van 13.00- 16.00 uur diverse activiteiten presentaties van werkgroepen aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED www.vosmakclaardij.nl Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugovoaard). - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 V ZsA/ANDsAM - Pieter Ohijsenlaan 2.UDOO STB EEM STEP - Purmerenderweg Koopavonden op donderdag en vrijdag.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1