Tf HEILOO I F iif 1111 ■■PI we+ efren o in Meor of zwart/wit w 27,50 kopieën r"" 0 i (ïnc| shirt) Minimabeleid 2001! Meer voor mensen met minder P T A w 4 •F 1 jiiilfci, JÊ Am zwart-wil.A4 6et1 abo nnetiv^ I J Drukkerij Uitkijkpost De Hoefsmid 5 (t.o Karwei) 072 5330175 Vervolg informatierubriek Machtigingskaart 7 O» Qj Wilt. u meer weten r /Q bel ons dan 072 5330175 I UTkï.lKPnfiT - A APRII P001 Met ingang van 1 januari 2001 zijn de wijzigin gen in het Gemeentelijk Minimabeleid van kracht geworden. Het Minimabeleid bevat een 'totaalpakket aan voorzieningen voor inwoners van Heiloo die zelfstandig wonen en een inko men hebben op of rond het minimum. Het bestaat uit drie soorten voorzieningen: gemeentelijke voorzieningen, bijzondere bij stand en vergoeding voor woonlasten. Vergoeding gemeentelijke heffingen Dit onderdeel is ongewijzigd. Onroerende zaakbelastingen, afvalstoffenheffing, rioolrecht en hondenbelasting vallen hieronder. U kunt 99 van deze heffingen vergoed krijgen. De wijzigingen betreffen de gemeentelijke voorzieningen welke eind 2000 zijn vastge steld door de gemeenteraad. Genoemde wijzigingen hebben belangrijke voordelen voor u. Zo worden diverse vergoe dingen verhoogd en vindt er in de meeste Ontwerpbeschikking Drank- en Horecawet Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij voornemens zijn een ver gunning als bedoeld in artikel 3 van de Drank en Horecawet voor de uitoefening van een horecabedrijf te verlenen aan: Stichting Badmintonhal Heiloo '81 voor de horeca-inrichting gevestigd in perceel Het Zevenhuizen 46 1852 JC Heiloo De vergunning wordt verstrekt onder het stellen van de volgende voorwaarden/beperkingen. 1De vergunning geldt niet voor het verstrekken van alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse voor, tijdens of na bijeenkom sten van persoonlijke aard (bruiloften en partijen etc.) als bedoeld in artikel 4, lid 2 onder a van de Drank- en Horecawet. 2. Het is verboden bijeenkomsten van persoonlijke aard als bedoeld in artikel 4, lid 2 onder b van de Drank- en Horecawet openlijk aan te prijzen, hiermee te adverteren of reclame te maken. 3 Deze vergunning geldt uitsluitend voor het verstrekken van alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse, een uur voor, tij dens en een uur na in verenigingsverband georganiseerde bijeenkomsten met een sociale of culturele strekking, of in het kader van activiteiten van de instelling zelf als bedoeld in artikel 4, lid 2 onder c van de Drank- en Horecawet. Ter inzage De ontwerpbeschikking ligt vanaf vandaag gedurende vier weken ter inzage op het poli tiebureau, Mallegatsplein 2 te Alkmaar. Belanghebbenden kunnen gedurende de genoemde periode hun zienswijze over de ontwerpbeschikking kenbaar maken aan de chef van het district Noord Kennemerland West, van de politieregio Noord Holland Noord, postbus 186, 1800 AD Alkmaar. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bijzondere Wetten van het district Noord Kennemerland West, van de politieregio Noord Holland Noord, telefoon nummer (072 -) 549 70 07. gevallen achteraf geen controle meer plaats. Hierdoor wordt uw bestedingsvrijheid ver groot. Langs deze weg informeren wij u over de belangrijkste voordelen. a. Vergoeding maatschappelijke participatie De vergoeding voor maatschappelijke par ticipatie is samengevoegd met de vergoe dingen voor lidmaatschap van verenigin gen, zwemabonnement voor het Baafje en muzieklessen. Hiervoor kan geen afzonder lijke aanvraag meer worden ingediend. De vergoeding bedraagt per jaar 200,00 voor volwassenen en 150,00 voor elk thuiswonend kind tot en met 17 jaar (peil datum is 1 januari 2001). Vanaf 2001 hoeft u geen bonnetjes of nota's meer te over leggen. b. Vergoeding schoolgaande kinderen (bijzondere bijstand) Ouders van leerplichtige kinderen van 5 tot en met 17 jaar kunnen een aanvraag doen voor een vergoeding als tegemoetkoming in de te maken kosten. Voorheen was deze vergoeding alleen bestemd voor ouders van leerplichtige kinderen van 12 tot en met 18 jaar. De vergoeding bedraagt 150,00 per kind per jaar. Peildatum is ook hier 1 januari 2001. c. Eindejaarsuitkering Elk jaar zal, in het vierde kwartaal, een vergoe ding gegeven worden als tegemoetkoming in de kosten die de feestdagen in de maand december met zich meebrengen. Het bedrag is 200,00 voor meerpersoonshuishoudens en 100,00 voor eenpersoonshuishoudens, ledereen die een toekenning heeft gehad in het kader van het Minimabeleid, krijgt dit bedrag in december automatisch gestort. Hiervoor is voor hen geen aparte aanvraag noodzakelijk. d. Tegemoetkoming aanschaf vervanging duurzame gebruiksgoederen (bijzondere bijstand) Mensen die drie kalenderjaren of langer een uitkering hebben in het kader van de Abw, AOW, een andere uitkering of inkomsten uit arbeid met een (gezins) inkomen op mini mumniveau, kunnen een jaarlijkse vergoe ding aanvragen voor aanschaf of vervanging van duurzame gebruiksgoederen. De vergoeding bedraagt voor een meer- persoonshuishouden 750,00 en voor een eenpersoonshuishouden 500,00. Ook hier vindt achteraf geen controle plaats. Deze jaarlijkse vergoeding heeft wel tot gevolg dat daarnaast nog slechts in bijzon dere gevallen extra leenbijstand kan wor den verstrekt voor aanschaf of vervanging van duurzame gebruiksgoederen. Die aan vragen zullen per situatie worden bekeken. Aanvragers met een inkomen anders dan een Abw-uitkering moeten wel door middel van een IB-60 formulier over de laatste drie kalenderjaren (aan te vragen bij de belas tingdienst) aantonen dat zij gedurende die drie jaren een minimuminkomen hebben gehad. e Verhuiskostenvergoeding (bijzondere bijstand) Inwoners van Heiloo met een minimumin komen die goedkoper willen gaan wonen in Heiloo, kunnen een vergoeding voor ver huiskosten aanvragen. De vergoeding bedraagt eenmalig 4.000,00. f. Invoering vermogenstoets Dit is een negatieve maatregel. Mensen met een eigen vermogen (in roerende enlof onroerende goederen) van boven de 20.600,00 (meerpersoonshuis-houden) of 10.300,00 (eenpersoonshuishouden) komen vanaf 2002 niet meer in aanmerking voor het Minimabeleid. g. Overgangsregeling Voor het jaar 2001 is een overgangsrege ling van toepassing wat inhoudt dat de aanvragers die in het jaar 2001 volgens de vermogenstoets niet langer in aanmerking komen voor uitkering van het minimabeleid, bij wijze van compensatie in het jaar 2001 nog maximaal de helft van het aan hen uit gekeerde bedrag over 2000 ontvangen. Er moet dan wel een aanvraag worden inge diend. In het jaar 2002 wordt geen uitke ring meer verstrekt. Wellicht heeft u recht op één of meer van deze voorzieningen. Maak gebruik van uw recht! Er is geen haast bij het indienen van de aan vraag, u heeft gedurende het hele jaar de gelegenheid dit te doen, maar wacht er liever niet mee tot december. Voor alle aanvragers die geen Abw-uitkering ontvangen geldt Bij indienen van een aanvraag een kopie inleveren van: De gemeentelijke heffingen over het jaar 2001 Het netto inkomen over 3 voorgaande maanden Een geldig identiteitsbewijs (geen rijbewijs) Wanneer een bijdrage wordt gevraagd voor aanschaf van duurzame gebruiks-goederen moet over de laatste drie kalenderjaren het minimuminkomen worden aangetoond door middel van inleveren van de eerder in deze brief (bij d. genoemde) IB-60 formulieren. Meer informatie Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag tussen 9.00 en 12.30 uur contact opnemen met mevrouw Balm van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072 -) 535 67 12. gezamelijke banken spaarbanken postbank Ondergetekende wordt vooraf op de hoogte gesteld van het moment waarop afschrijving bij benadering zal plaatsvinden. - invullen in hoofdletters Ondergetekende verleent hierbij tot wederopzegging machtiging aan Gemeente Heiloo om van zijn/haar hierondergenoemde (giro-) rekening bedragen af te schrijven wegens Gemeentelijke Belastingen Bankrekeningnr Naam en voorletters Adres postcode en plaats A.A'-■-J '"""3 Girorekening Postbank Ondergetekende verklaart zich akkord met de regeling zoals in de bijgevoegde brief is vemeld. Datum Afsluiting krüising Belieslaan Het plan De Egelshoek nadert haar voltooiing In het kader van dit plan wordt de aansluiting van De Egelshoek aan de Belieslaan gereali seerd. De kruising wordt voorzien van mid dengeleiders en een uitritconstructie voor het Jan Boltenhof. Voor de werkzaamheden wordt de kruising van de Belieslaan met het Jan Boltenhof voor alle verkeer afgesloten van woensdag 4 april 2001 tot en met vrijdag 13 april 2001. Omleidingsroutes worden aangegeven. Meer informatie Voor eventuele nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Slippens, bereikbaar onder telefoonnummer (072) 5356767. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmings planvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen aan de familie J. Jansen te Heiloo voor het vergroten van de woning en de bouw van een garage op het perceel Pijlemeeth 2. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf donderdag 5 april 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksba- lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermeld bouwplan vrijstel ling te verlenen van de voorschriften van het, ter plaatse geldende bestemmingsplan schrif telijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Geestakker 3 - vergroten woning (entree/erker) Oosterzijweg 68 - plaatsen berging Wentholtlaan 8 - plaatsen dakkapel en ver nieuwen kozijnen De Ronge 48 - plaatsen berging Boekenstein 84 - plaatsen berging De Blinkenlaan 16 - vergroten woning Kanaalweg 32 - veranderen reclame (muurschildering) De Laghe Weijdt 29 - vergroten woning E.J. Potgieterweg 36 - vervangen/vergroten schuur Hoefcamplaan 9 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan ondér telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Gemeentelijke heffingen 2001 In week 15 (maandag 9 tot en met vrijdag 13 april) verzendt de gemeente Heiloo de aansla gen gemeentelijke heffingen 2001. U ontvangt dit jaar twee aanslagbiljetten. Eén aanslagbiljet voor onroerende-zaakbelastin- gen, rioolrecht en hondenbelasting. En één aanslagbiljet voor afvalstoffenheffing en reini gingsrecht. Voor de meeste huishoudens en bedrijven zijn dat alle gemeentelijke heffingen voor 2001De aanslagen grafrechten, toeris tenbelasting, reinigingsrechten voor 1100-liter containers en correcties worden apart verzon den. Nieuw is ook dat de gemeente Heiloo met ingang van 2001 voor de onroerende-zaakbe- lastingen verschillende tarieven hanteert voor woningen en niet-woningen (zoals winkels, kantoren, scholen etc.) Lokale lastenvermindering In 2001 is de lokale lastenvermindering, ook wel 'de Zalmsnip' genoemd, weer van toepas sing. Dit betekent, dat alle huishoudens, die op 1 januari 2001 over zelfstandige woonruim te beschikten, in aanmerking komen voor een korting van 100,00 op de gecombineerde aanslag. De lokale lastenvermindering staat apart op de aanslag vermeld. Bedrijven komen niet voor deze vermindering in aan merking. Het gaat hier om een Rijksmaatregel voor vermindering van de lokale belastingen en behoud van koopkracht. Als u zelfstandig een ruimte bewoont, die wel als woonruimte is geregistreerd, maar waar voor geen aparte aanslag wordt opgelegd, (zoals bij verzorgingstehuizen en kamerbewo ning) dan kunt u in sommige gevallen ook aanspraak maken op de 100,00 lastenver mindering. In alle bekende gevallen gaat de gemeente over tot uitbetaling. Als u denkt dat u ook recht heeft op deze uitkering, maar u heeft geen aanslag ontvangen of de vermin dering is niet op de aanslag vermeld, dan kunt u dit telefonisch of schriftelijk melden bij de afdeling Financiën. Belastingkrant De gemeente Heiloo heeft een belastingkrant die huis aan huis is verspreid. Hierin informe ren wij u over de gemeentelijke belastingen. Wij vertellen u onder andere waarom u de aanslagen ontvangt, wat de tarieven zijn en hoe u (gespreid) kunt betalen. Kortom een krant vol informatie die u een antwoord geeft op al uw vragen. Mocht u de krant niet heb ben ontvangen, vraag er één aan bij de gemeente. Automatische incasso Als u gebruik wilt maken van de mogelijkheid tot het betalen via een automatische incasso, dan kunt u de gemeente hiervoor machtigen. Dit kan door bij de gemeente een machti gingskaartje aan te vragen, of u kunt het onderstaand voorbeeld invullen en opsturen naar de gemeente Heiloo, antwoordnummer 1525, 1850 VB te Heiloo. Een postzegel plak ken is niet nodig. De machtiging is dan geldig voor zowel de aanslag reinigingsrechten als voor de gecom bineerde aanslag. Ook voor degenen die reeds via een automatische incasso betalen geldt dat de afgegeven machtiging geldig is voor beide aanslagen. Maandelijks worden er dan ook in het vervolg twee bedragen van uw bank- of gironummer afgeschreven. Eén bedrag voor de aanslag afvalstoffenheffing/reinigingsrecht en één bedrag voor de gecombineerde aanslag. Meer informatie Voor meer informatie over de gemeentelijke belastingen kunt u terecht bij publieksbalie 3 in de centrale hal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Telefonisch kunt u terecht tussen 08.00 en 16.30 uur op telefoonnummer (072-) 535 66 19 en 535 66 20. pip®*- Jf mint r a T-SWIRT.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6