Ondernemersvereniging vreest dichtslibben Heiloo Taxatie nodig? Power Overval tl* PRIMAUCHT LIMMEN BÓKMA n™ BORDEN donateurs Vos Makelaardij ROEKMAN [fl Uw huis verkopen? N IEUWSBJ-AD_yOOR_HEILO^^N^QM^^EKEN www.heiloo-online.nl (072) 5351000 www.vanderborden.nl zaterdag 21 april jj Drukkerij uitkijkpost bv Redactie, acquisitie en administratie, De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 Ap Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodl verspreiding bv) 66e JAARGANG NO. 16 in 18 APRIL 2001 BEZORGER Sursum Corda voor een wijk in Heiloo, 1x per week. Voor info: 072 - 533 01 75 van ma. t/m do. 8.00 - 17.30 uur. Op de bon geslingerd Platform Heiloo Wereldwijd houdt modeshow Ent-spreekuren voor konijnen PCC-leerlingen sporten voor arme kinderen Nieuw koor in oprichting Floortje Prein provinciaal voorleeskampioene Kinderkennis bij 't Loo 3 VOOR. C- HACHMANG INSTALLATIEBEDRIJF Keuze uit duizenden lampen Zeer veel kleinmeubelen - spiegels Exclusieve verkoop alle topmerken A" Speciaal ingericht voor ondernemers Parkeren voor de deur ALKMAAR LIMMEN boven TOYS 'R US t.o Ten Dam Parket Noorder Arcade Rijksweg 43 Koopavond donderdag Koopavond vrijdag Parkeerbeleidsplan in commissie Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! REGIO - Op woensdag 11 april wer den tussen 6.30 en 9.00 uur diverse ver keerscontroles gehouden. Op de Rijks weg in Limmen, de Hoogegeest in Akersloot en de Westerweg in Heiloo werden op verschillende momenten de verkeersdeelnemers gecontroleerd. Dit leverde een tiental bekeuringen op, onder andere voor het niet dragen van de autogordel, het niet gebruiken van de bromfietshelm en het negeren van de rode alarmlichten bij de spoorweg overgang. Tevens werden twee brom fietsen voor nader onderzoek meege nomen omdat ze waarschijnlijk opge voerd waren. HEILOO - Ineke Watzema en Plat form Heiloo Wereldwijd steunen sa men het project 'Naar een nieuw patroon' van Solidaridad. Op 21 april staat Platform Heiloo Wereldwijd met een stand op de braderie in winkelcen trum 't Loo, waar onder andere werken van Ineke Watzema te koop worden aangeboden. Een deel van de op brengst daarvan schenkt zij aan het project. Vanaf 10.00 uur kunt u tevens produc ten van de Wereldwinkel uit Heiloo, producten van Sarana, stoffen van Sari (vanaf 13.30 uur) kopen en informatie over organisaties als Platform Heiloo Wereldwijd krijgen. Om 13.30 uur krijgt de braderie een Mexicaans tintje, Marieke Donker Kaat op viool en Lau rens Joensen op gitaar spelen Mexi caanse muziek. Om 14.00 uur wordt een modeshow gehouden, waarin kleding van Sari ge showd wordt. Om 14.30 uur wordt nog maals Mexicaanse muziek ten gehore gebracht, met om 15.00 uur wederom een modeshow. Om 15.30 uur is het tijd voor het koor Alomtonen, dat liedjes uit verschillende landen zingt. De mid dag duurt tot 16.15 uur. De opbrengst komt geheel ten goede aan het project, dat een eerlijke kle dinglijn introduceert samen met naaia teliers in Mexico en Guatemala. HEILOO - De ondernemersvereniging Ondernemend Heiloo vreest dat de wegen rond en naar Heiloo snel dicht zullen slibben, als er niet op korte ter mijn maatregelen genomen worden. Dat schrijft voorzitter Henk Morsch in een brief aan burgemeester en wethou ders van de gemeente Heiloo. De vereniging Ondernemend Heiloo is voortgekomen uit het samengaan van de ondernemersverenigingen De Oude Werf en Oosterzij en vertegenwoordigt een groot deel van het Heilooër be drijfsleven. Vooral over de ontsluiting van Heiloo richting het noorden maken de ondernemers zich ernstige zorgen. Van de gemeente is Morsch te weten gekomen dat ergens aan de Kanaaldijk, tussen de Huisvuilcentrale en bedrij venterrein de Boekei, in de toekomst een haven zal worden aangelegd. Daar na zal de Kanaaldijk afgesloten worden voor het doorgaande verkeer richting Akersloot en Heiloo. Zuid 3 voor de 'kleintjes' „Verkeer dat nu deze weg neemt om van Alkmaar naar Heiloo te rijden, zal dan aangewezen zijn op de Kenne- merstraatweg. Dat betekent niet alleen tijdverlies, maar ook dat er langere af standen afgelegd worden dan strikt noodzakelijk is. En dat komt het milieu ook niet erg ten goede," aldus Morsch. De gemeente Heiloo is momenteel druk bezig met de voorbereiding voor het bedrijventerrein Boekelermeer Zuid 3. Het is de bedoeling dat hier de kleinere bedrijven uit Heiloo een plek krijgen. Des te gekker vindt Morsch 'het, dat Zuid 3 straks niet rechtstreeks naar Zuid 2 kan rijden. Er komt geen weg die deze twee bedrijventerreinen met elkaar verbindt. „De gemeente Heiloo is daar pertinent op tegen. Wil een bedrijf uit Zuid 3 straks naar een relatie in Zuid 2, dan moet je dus hele maal omrijden via de Kennemerstraat- weg naar de Ommering in Alkmaar!" verbaast Morsch zich. De Kennemerstraaïweg, een druk bereden verbindingsroute tussen noord en zuid. Bij wegwerkzaamheden zoals het aanbrengen van de middengeleider vorige zomer, worden de opstoppingen alleen maar groter. (Archieffoto) Een rare situatie volgens de onderne mers, die alleen nog maar meer drukte op de Kanaal weg met zich mee zal brengen. Een Kanaalweg die nu op werkdagen al behoorlijk wat verkeer over zich heen krijgt. Verkeer naar Ypestein, verkeer naar bedrijventer rein De Oude Werf, verkeer richting Akersloot (en Alkmaar) en straks dus ook nog extra woon-werkverkeer naar bedrijventerrein Zuid 3. En iedereen die aan het einde van een HEILOO - Het is weer voorjaar en het wordt langzaam maar zeker warmer. Dit is de tijd om de konijnen te gaan beschermen tegen besmettelijke ziek ten. Myxomatose is een ziekte die elk jaar weer leidt tot aanzienlijke sterfte onder wilde en tamme konijnen. De verspreiding van de ziekte gebeurt met name door stekende insecten als mug gen, vliegen en vlooien, maar ook con tact met besmette dieren en materialen kan tot ziekte leiden. Vanwege de belangrijke rol van vliegen en muggen is de beste tijd om tegen de ziekte te beschermen in het voorjaar, voor de grote toename van deze insec ten. Zieke dieren zijn met medicijnen niet te genezen. Veel dieren sterven na het ontwikkelen van weke knobbels rond de ogen, de snuit, op de oren en rond de anaalstreek. Slechts sommige dieren genezen. De tijd die verloopt tussen besmetting en de eerste verschijnselen bedraagt enkele dagen tot een week. Voorko ming van de ziekte kan op twee manier ren: zorgen dat het dier niet in aanra king komt met het virus door middel van fijnmazig gaas in het hok of vlooi- enbestrijding. Vaak is dit in de praktijk echter niet goed uitvoerbaar. De andere manier is een vaccinatie in het voorjaar, om de besmetting via insecten in de zomer te voorkomen. De enting (vanaf drie maanden leeftijd) geeft al vanaf zeven dagen na de toe diening bescherming tegen myxomato se. VHD, Viral Haemorrhagic Disease, komt in Nederland pas sinds enkele jaren voor, maar is zeer besmettelijk en vaak fataal voor het konijn. Ook deze ziekte wordt veroorzaakt door een virus, maar wordt met name verspreid via mest, besmette dieren en bijvoor beeld door gras waar wilde konijnen op hebben gepoept. Vooral jonge voedsters (vrouwtjesko nijnen) zijn erg gevoelig. De tijd tussen besmetting en het zien van de eerste verschijnselen bedraagt een tot drie dagen. De meeste dieren vertonen ech ter geen verschijnselen, maar worden plotseling dood gevonden. Als de ziek te wat langzamer verloopt, stoppen de dieren met eten, worden benauwd en krijgen hoge koorts. Soms wordt een bloederige neusuitvloeiing of diarree gezien, gevolgd door de dood. Vaccinatie afdoende De sterfte na een VHD-infectie kan oplopen van 75 tot 100 procent. Voor koming kan hier door het in acht ne men van de grootst mogelijke hygiëne, maar meestal is dit niet voldoende. Vac cinatie (vanaf drie maanden leeftijd) geeft vanaf zeven dagen na de enting wel afdoende bescherming. Beide en tingen kunnen tegelijk worden gege ven. Ook dit jaar is het mogelijk om op bepaalde tijden te laten enten tegen een verlaagd tarief. De speciale ent spreekuren voor konijnen worden gehouden bij Dierenkliniek de Katten- berg, Westerweg 125 in Heiloo, op maandag 23 april van 18.30 tot 19.00 uur, op woensdag 25 april van 15.30 tot 16.30 uur en op donderdag 26 april van 18.30 tot 19.00 uur. Voor deze tijden hoeft u geen afspraak te maken. HEILOO - Op donderdag 12 april hield het PCC een dag vol activiteiten om geld op te halen voor kinderen die het minder goed getroffen hebben dan hun Heiloose leeftijdgenoten. De acti viteiten voor en door leerlingen van alle PCC-vestigingen werden gespon sord door ouders, familie, vrienden en buren van de leerlingen. De leerlingen van PCC Heiloo maak ten er een sportieve dag van. Ze deden mee aan een fietstocht in de regio, ze skaten en stepten in het park, of deden op het terrein van sportvereniging Trias mee aan zaklopen of man-op-je-rug. Het geld dat de sponsoracties oplever de, komt ten goede aan een aantal goede doelen. Het sponsorgeld van Heiloo gaat naar Gambia, waar het be steed wordt aan de schoolopleiding van de kinderen. Hoeveel geld er dit jaar werd opgehaald is nog niet bekend. werkdag via de Kanaalweg naar de ver keerslichten bij de Kennemerstraatweg rijdt, weet wat dat betekent. Drie keer voor het rode licht wachten is onder tussen heel gewoon geworden. Vraag het de bewoners aan de Kanaalweg maar eens. Niet voor niets hebben zij onlangs een belangenvereniging opge richt, ter bescherming van hun woonge not. De oplossing: een rotonde De ondernemers hebben voor al deze problemen een paar oplossingen be dacht. In de brief aan het college heeft Ondernemend Heiloo een 'wensenlijst- je' geformuleerd. De ondernemers plei ten voor de aanleg van een rotonde op de kruising van de Kennemerstraat weg, de Stationsweg en de Kanaalweg. Het verkeer kan zo veel beter door stromen en geeft daardoor veel minder overlast. Verder willen zij dat er een brede verkeersweg komt tussen de Kanaalweg en de Boekelermeer Zuid l.Tot slot dringen ze aan op een spoe dige aansluiting op Rijksweg A9. Morsch: „Voor Heiloo en het bedrijfs leven van Heiloo is het toch eigenlijk waanzinnig datje via de afslag Uitgeest naar het noorden moet rijden. Heiloo is toch een forensendorp. Zorg dan ook dat die forensen hun dorp goed kunnen bereiken." Het is de ondernemers menens. „Wij zijn van mening dat er niet langer ge wacht moet worden met het aanpakken van de verkeersproblematiek. Je moet daarmee nu aan de gang gaan, nog voordat Zuid 3 en de nieuwe wijk Zandzoom er ligt. Wij zouden graag zien dat de gemeente nu alvast maatre gelen gaat nemen, want We zijn bang dat Heiloo anders helemaal dichtslibt," aldus Morsch. Geen oplossing voorhanden Wethouder Anne-Marie Worm-de Moei, met onder meer verkeer en ver voer in haar portefeuille, begrijpt de zorgen van de ondernemers, maar heeft ook niet direct de oplossing voor het verkeersprobleem voorhanden. Eén angst kan zij wel wegnemen, de aanleg van een nieuwe haven en de afsluiting van de Kanaaldijk voor doorgaand ver keer. „Dat verhaal berust op een misver stand. De haven waar ooit over gespro ken is, is de loswal ofwel de Leeghwater Haven, die vorige week dinsdag offi cieel in gebruik genomen is bij de Huisvuilcentrale. Het gedeelte van de Kanaaldijk dat achter de vuilverbran ding langs voert, is voor de aanleg daar van al in een eerder stadium afgesloten. Maar van een verdere afsluiting van de Kanaaldijk richting Heiloo en Aker sloot is in elk geval geen sprake." Voor het bedrijventerrein Boekeler meer Zuid 3 hebben zich inmiddels een zestigtal bedrijven uit Heiloo aange meld. Daarbij gaat het om verplaatsing dan wel uitbreiding van bestaande bedrijven. Een van de voorwaarden om zich in Zuid 3 te mogen vestigen, is dat het bedrijf niet groter is dan 5000 m2. Grotere bedrijven worden naar Alk maar doorverwezen. Omdat de gemeente Heiloo er vanuit gaat dat veel werknemers van Zuid 3 in Heiloo wonen, wordt de bedrijven die zich aangemeld hebben gevraagd om voor hun personeel een vervoersplan op te stellen. „Want voor de Kanaalweg is er voorlopig geen oplossing. Wij den ken dan aan vervoer op maat, bijvoor beeld een pendeldienst met busjes, meerdere malen per dag en vooral in de spitsuren." Van het openbaar ver voer valt volgens de wethouder ook al niet veel te verwachten. Nog steeds is het zo dat de Kanaalweg, De Oude Werf en Ypestein met een bus niet zijn te bereiken. Straks met Zuid 3 is dat waarschijnlijk niet anders. Allemaal op de fiets De wethouder wil natuurlijk graag iedereen op de fiets naar het werk heb ben ('Langs de Kanaalweg ligt een pri ma fietspad'), maar de praktijk wijst toch vaak anders uit. Hoe moet dat als we straks allemaal in de file staan op de Kanaalweg? Worm-de Moei vraagt het zich ook af. Een rotonde komt er zeker niet, dat weet ze zeker. „De fysieke mo gelijkheid voor een rotonde is er een voudigweg niet. Om daar een rotonde te maken, zou je flink wat pandjes moe ten slopen. En ja, die hebben wel hun waarde. Die heb je daar niet zomaar weg, nog afgezien van de vraag of de gemeente dat zou willen. Mij lijkt dat in elk geval geen goed idee." En ook het anders afstellen van de ver keerslichten, zodat er meer verkeer vanaf de Kanaalweg doorkan, zit er volgens de wethouder niet in. „De doorstroming op de Kennemerstraat weg heeft toch de hoogste prioriteit. Een paar seconden langer groen licht op de Kanaalweg heeft directe gevol gen voor de 'opstroping' op de straat weg," zo weet Worm. Meer heil is dan ook te verwachten van een aantakking op de A9, maar dat zit er voorlopig ook niet in. „Een nieuwe afslag is niet in het inves teringsprogramma van het Rijk opge nomen. We proberen vanuit de regio wel voldoende druk uit te oefenen, zodat de aanleg ervan misschien toch (nog naar voren gehaald kan worden." Heiloo wil uiteindelijk, na rijp beraad, wel meewerken aan een tak op de A9, maar heeft als eis gesteld dat er eerst een oplossing gevonden moet worden voor het kustverkeer. En dan zijn daar nog de ffnanciën, ook niet geheel onbe langrijk. Duidelijk mag zijn dat een nieuwe afslag nog jaren gaat duren. Het gevolg daarvan zal nóg een teleur stelling zijn voor de ondernemers. Worrm „En zolang die afslag er niet is, willen wij geen doorgaande verbinding tussen Zuid 3 en Zuid 2. Want wij vre zen dan echt heel veel vrachtverkeer, dat we dan weer via de Kanaalweg door Heiloo zien rijden. En dan zijn we nog verder van huis." De tijd gaat wel een beetje dringen, en de roep om verkeersmaatregelen zal nog wel vaker gehoord worden. Want eind volgend jaar gaat in Zuid 3 de eer ste spade de grond in, en dat zal onge twijfeld een nieuwe verkeersstroom met zich meebrengen. En louter snel- heidsbeperkende maatregelen zullen dan niet genoeg zijn. HEILOO - Op 1 mei begint in het Trefpunt in Heiloo een nieuw koor voor 50-plussers: Eigen Wijs. In het koor staat gezelligheid voorop en er worden liedjes gezongen van vroeger en nu in het Engels en in het Ne derlands. Het koor wordt begeleid door Lonneke Lute,' die eveneens dirigent van het Dat Koor uit Heiloo is. U kunt meezingen op dinsdag 1 mei van 10.00 tot 11.45 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met tel. 072-5331297. HEILOO - Floortje Prein uit Heiloo heeft de finale van de Nationale Voorleeswedstrijd 2001 voor de groe pen 7 en 8 van de basisscholen gewon nen. Van de dertien kandidaten die vorige week woensdag in theater De Burcht in Zaandam streden om de pro vinciale titel, wist Floortje de jury het meest te bekoren. De leerlinge van de Willibrordschool mag derhalve op 16 mei Noord-Holland vertegenwoordi gen tijdens.de Nationale Voorleesdag. De acht meisjes en vijf jongens kwa men uit alle delen van de provincie. De jury leek een moeilijke taak te hebben om een winnaar te kiezen. Na #wat op en aanmerkingen op de voorleesverha len, maar vooral toch ook veel positie ve kritiek, kwam voor de leerlinge uit Heiloo het verlossende antwoord, haar boeiende fragment uit 'De lachende engel' van Ida Vos bracht haar op de hoogste trede van het ereschavot. concert Fanfare Showband Heiloo locatie: Willibrordusstichting 'v zaal open: 19.00; aanvang: 19.30 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS (Sr TAXATEURS ONROEREND GOED E L A RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en HeerJuigowaard). Een rondje in de draaimolen bij 't Loo. HEILOO - Alle vaders en moeders moeten deze week in winkelcentrum 't Loo gaan winkelen. Tenminste, dat vin den hun kinderen. Want zij weten dat alle winkeliers van dit gezellige winkel centrum deze week heel veel vrijkaart- jes weggeven voor de kinderkermis die gehouden wordt aan de noordkant van 't Loo. Woensdagmiddag begint daar de pret, en die duurt tot en met zaterdag. Er kan een ritje gemaakt worden in de draaimolen, er staat weer een brand weerspuit en natuurlijk ontbreekt de suikerspin niet. Rijkbloeiende Vlijtige Liesjes in diverse kleuren. Een vrolijke plant voor uw tuin, balkon of terras. PER STUK IQ- Z/\/\NDS\M - Pieter Ohijsenlaan ZUIDOO STB EEAi STEP - Purmerenderweg <^3/1 Koopavonden op donderdag en vrijdag. - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 PCC-leerlingen vermaken zich prima tijdens de jaarlijkse sponsordag. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Morgen, donderdag 19 april, wordt in de raadscommissie grondgebiedzaken II de nota Parkeer beleidsplan Heiloo besproken. In deze notitie staat geschreven hoe de ge meente Heiloo om wil gaan met het toenemend aantal auto's in Heiloo en de parkeerdruk die dit met zich mee brengt. De commissievergadering is openbaar. De nota Parkeerbeleidsplan Heiloo is in te zien bij de gemeente, of te lezen op de internetsite van het CDA, www.cda.nl/heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1