Geef het door, rechts gaat voor Nieuwe voorrangsregel: rechts gaat voor Koninginnedag: Vrijmarkt 2001 op Winkelhof 't Loo plein UITKIJKPOST - 18 APRIL 2001 G HEILOO Vanaf 1 mei 2001 moeten bestuurders op gelijkwaardige kruisingen voorrang verlenen aan alle bestuurders die van rechts komen. Op kruisingen waar de voorrang is geregeld door verkeerslichtenvoorrangsbordenhaai- entanden of een inrit-luitritconstructie veran dert de voorrangssituatie niet. Verder blijven bestuurders op onverharde wegen verplicht voorrang geven aan bestuurders op verharde wegen. Vanaf 1 mei gaan alle bestuurders die van rechts komenop gelijkwaardige kruisingen altijd voor. Automobilisten moeten vanaf die datum dus ook stoppen voor fietsersbromfiet sers en bestuurders van invalidenvoertuigen die van rechts komen. En hoewel het minder vaak voorkomt, krijgen ook paard en wagen, ruiters en mensen die paarden of vee begelei den en op een gelijkwaardige kruising van rechts komen, voorrang. Voetgangers, skaters, skeelers en steppers zijn geen bestuurders en krijgen dus geen voorrang. Mensen in een rolstoel, elektronisch of handmatig voortbewo gen, die op het voetpad rijden worden beschouwd als voetgangers. Rijden zij echter op de rijbaan, dan zijn zij bestuurder. De nieuwe regel in de praktijk De nieuwe verkeersregel heeft als voordeel dat de (brom-)fietser voortaan als gelijkwaardi ge partij ten aanzien van autoverkeer wordt beschouwd. Dit komt het comfort voor de fiet ser ten goede en past binnen het landelijk en gemeentelijk verkeersbeleid. Een nadeel van de regel kan zijn dat op onoverzichtelijke kruispunten en lof op plekken waar het auto verkeer relatief snel rijdt, de kans reëel is dat aan (brom-)fietsers van rechts geen voorrang wordt verleend. Dit kan ernstige ongevallen tot gevolg hebben. Om deze reden gaat Heiloo tien kruispunten in de gemeente aanpassen. Onoverzichtelijke kruispunten wil het college beter markeren en/of de snelheid van het autoverkeer verlagen. Aanpassingen kruispunten Heiloo In totaal worden in Heiloo 10 kruispunten aangepast: Spillaan/De Spanring/Op de Wieken, Van Vladerackenlaan/Wildtlaan/Trompenburg, BayershoffweglRomplaan, Dokterslaan/Maas Geesteranusweg, Middelhof/De Laghe Weijdt, Pijlemeeth/De Hoghe Weijdt, Pijlemeeth/De Laghe Weijdt, RingwegBayershoffweg, Ringweg/Van Vladerackenlaan/Spillaan, Ringweg/Laan van Muijs. Op sommige kruispunten worden zogenaam de 'punaisesaangebracht. Dat wil zeggen ronde drempels met als doel het kruispunt extra te benadrukken en snelheid af te remmen. Op andere kruispunten komt een verhoging in asfalt of klinkers. De gemeente verwacht de meeste kruispunten voor 1 mei aangepast te hebben. Meer informatie Voor meer informatie kunt u de website www.geefhetdoor.nl raadplegen of contact opnemen met de afdeling Bestuurszaken, mw. C. van Voorst, tel. (072) 535 66 40 of de heer R. van der Meer, tel. (072) 535 67 63. Burgemeester en wethouders maken bekend Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Nieuw bouwplan via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om met toepassing van de vrijstellings mogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel Vennewatersweg 19. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrij stellingsprocedure. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 19 april 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksba- lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkin gen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wijziging legesverordening paspoorten Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Heiloo in zijn verga dering van 9 april 2001 jl. de volgende wijzi ging in de tarieventabel bij de Legesverordening heeft vastgesteld: Leges zakenpaspoort 118,50 voorheen 146,00 Overige paspoorten 89,50 voorheen 117,00 Dit besluit treedt in werking op de eerste dag na die van bekendmaking. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoon (072 -) 535 66 20. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel Egelenburg 8 te Heiloo. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf donderdag 19 april 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksba- lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tus sen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrij stelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde sloopvergunningen verleend. Kennemerstraatweg 434 - diverse sloopwerkzaamheden Het Veld 1 - verwijderen asbest Ter inzage Deze sloopvergunningen liggen na telefoni sche afspraak met de bijbehorende tekenin gen en overige stukken ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel "verleende bouwvergunningen/meldingen" op deze informatiepagina. De Vrijmarkt van dit jaar wordt gehouden op maandag 30 april a.s. van 09.00 uur tot 12.00 uur op Winkelhof 't Loo plein. De organisatie van de Vrijmarkt is in handen van de Organisatiecomité Vrijmarkt R.K. Basisschool St. Radboud in samenwerking met de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. De kinderen met een leeftijd tot en met 12 jaar uit Heiloo kunnen vanaf 08.00 uur een mooi plaatsje uitzoeken om hun spulletjes van zolder of uit hun kamer te stallen. Ze kunnen ook gewoon muziek komen maken of hun zelfgemaakte etenswaren verkopen en zo een leuk zakcentje voor de vakantie verdienen. Let op Er mogen géén commerciële activiteiten plaatsvinden! Tevens willen wij vragen om geen 'rommel' achter te laten. Het afval graag zélf deponeren in aanwezige containers óf mee naar huis nemen! De organisatie zorgt voor koffie, thee en koe ken tegen een kleine bijdrage. De kinderen krijgen gratis limonade met een verrassing. Er is levende muziek van het Heilooër Harmonieorkest Caecilia, zij spelen van 09.30 uur tot 11.30 uur in de muziektent. Kortom, het belooft weer een gezellig feest te worden. Jong en oud is van harte welkom rondom Win kei hof 't Loo. Tot maandag 30 april 2001 van 09.00 uur tot 12.00 uur! Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A.A.M. Busso-Besseling van de afdeling Welzijn, telefoon (072 -) 535 66 82. Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op 18, 23 en 25 april a.s. hoorzittingen voor de behandeling van de volgende bij burge meester en wethouders ingediende bezwaar schriften: Woensdag 18 april: 20.00 uur: afwijzing aanvraag vergoeding woningaanpassing WVG 20.30 uur: afwijzing subsidie voor lokale omroep 21.00 uur: toepassing Wet voorkeursrecht gemeenten Maandag 23 april: 20.00 uur: aanschrijving bestuursdwang opruimen puin 20.30 uur: verkeersmaatregelen omgeving Radboudschool en basisschool De Springschans Woensdag 25 april: 20.00 uur: weigering urgentieverklaring 20.30 uur: WONEN50+HEILOO tegen afwijzing aanvraag startsubsidie 21.00 uur: Stichting Ouderenwerk Heiloo tegen verlenen subsidie 2001 De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeer terrein). De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke - of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. De stukken van de hiervoor genoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inza ge bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, telefoon (072 -) 535 66 48. Van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.30 uur. Buiten deze uren kunnen de stukken alleen op afspraak met de secre taris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over de hierboven ver melde gegevens of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Middelhof 37 - vergroten woning (gewijzigd uitvoeren van eerder verleende vergunning) Vijverlaan 33 - vergroten woning Kennemerstraatweg 434 - veranderen woon boerderij tot woonstolp Bestevaerslaan 33 - vergroten woning Van Merlenlaan 13 - vergroten woning Haesackerlaan 26 - plaatsen dakkapel Commandeurslaan 8 - vergroten garage Arklaan 16 - vergroten berging Rosendaal 51 - plaatsen dakkapel Hoogeweg 62 - oprichten bedrijfswoning Nicolaas Beetsweg 35 - oprichten vrijstaande woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Heerenweg 46 - veranderen bankkantoor ING Hoek Het Maalwater/Belieslaan -oprichten van 11 appartementen met parkeerkelder Schuine Hondsbosschelaan 64 - vergroten garage/berging Rector Frederiklaan 9 - plaatsen garage/berging Heerenweg 185 - vergroten woning Westerweg 21 d - oprichten woning Vennewatersweg 19 - vergroten woonhuis Egelenburg 8 - vergroten woonhuis De Schoren 17 - vergroten berging Mariënstein 103 - vergroten woonhuis Arklaan 16 - vergroten berging Van Merlenlaan 13 - vergroten woonhuis Vennewatersweg 21-13 - gewijzigd uitvoeren eerder verleend bouwplan Rector Frederiklaan 9 - plaatsen carport Westerweg 124 - vergroten woning Kennemerstraatweg 148 - vergroten woning/plaatsen berging Balletuitvoering Chopiniana en Romeo en Julia Dames 1 van Flashing Heiloo kampioen Zwemdiploma's EHK Klaverjasclub Feest en reünie bij jubilerend Vennewater Badminton Bezoek handelsdelegatie uit Japan Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek HEILOO - Zaterdag 21 april vanaf 20.00 uur zullen in de Muziek- en Dansschool Heiloo twee balletten wor den opgevoerd door leerlingen van de dansafdelingen van Muziek- en Dans school Heiloo en Muziekschool Water land. Het ballet Romeo en Julia is gebaseerd op het bekende verhaal van Shake speare en is door choreografe Nanska van de Laar omgezet in een moderne dansproductie. Het speelt zich af in deze tijd, waar zinloos geweld aan de orde van de dag is. In totaal zullen 28 ddnsers van de balletafdeling van Mu ziekschool Waterland dit stuk opvoe ren. De voorstelling is heftig, lyrisch en romantisch, maar zonder happy end. Romeo en Julia wordt voorafgaand door Chopiniana, een romantisch-klas- siek ballet op muziek van Frederic Chopin, dat zal worden gedanst door de leerlingen uit Heiloo en Waterland. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Muziek- en Dansschool Heiloo a f 10,00, CJP en Pas 65-plus f 7,50. Voor meer informa tie kunt u bellen met tel. 072-5332460. HEILOO - Het dames 1 team van bas ketbalvereniging Flashing Heiloo is zaterdag 7 april kampioen geworden. De wedstrijd van zaterdag was beslis send en werd in en tegen Lisse ge speeld. Beide teams hadden twee wed strijden verloren in de competitie en maakten in deze laatste wedstrijd van het seizoen beide nog kans op de titel. De dames van Heiloo begonnen met een goed gevoel aan de wedstrijd en dat kwam tot uiting op het veld. Ze hebben slechts één keer achter gestaan en dat was na het eerste schot van Lisse. Vervolgens begonnen de punten voor Flashing te komen. Vooral de eer ste helft werd er erg goed gespeeld en de ruststand was 37-19 voor Heiloo. Na de rust was er even een moment dat het wat minder liep, maar de dames van Heiloo lieten zich de kaas niet meer van het brood eten. Met de uitslag van 61-44 wejrd Flashing Heiloo na een zeer goed seizoen, met Dova als nieuwe sponsor/kampioen. HEILOO - Bij zwembad Loos hebben de volgende kinderen het Snorkeldi ploma A behaald: Tim van Alphen, Anne Zoon en Marije Bakker. Snor keldiploma B: Maaike Jansen, Jan Erik Guit. Snorkeldiploma C: Alexander Wijnbeek, Rudy Haringhuizen. HEILOO - Op 23 april houdt EHK weer een open klaverjasdrive. Iedereen is, met of zonder partner, welkom in het Open Huis. Aanvang is om 20.00 uur en de drive eindigt om 23.00 uur. In lichtingen bij D. Leurink, tel. 072- 5J34366 of bij K. Knegt, tel. 072- 5334056. HEILOO - De vereniging 't Venne water Badminton bestaat 25 jaar. Het seizoen 2Ö00-2001 is daarom een jubi leumseizoen. Daarom was er een fees telijke start op 2 september vorig jaar, een sponsortoernooi voor adverteer ders, stond het jaarlijks veteranentoer- nooi in het teken van het 25-jarig be staan en werd er voor de jeugd een bowlingavond georganiseerd. Als afsluiting van dit jubileumseizoen wordt zaterdag 19 mei een groots slot feest gehouden, waarbij de oud-leden centraal zullen staan. Het zal een fan tastische reünie worden, waarbij oude en nieuwe leden elkaar kunnen ont moeten. Middags is er voor oud leden een reünistentoernooi vanaf 17.00 uur, waarna er een broodje klaar staat, 's Avonds vanaf 21.00 uur zijn alle leden en óud-leden uitgenodigd voor het slotfeest met muziek, in de eigen badmintonhal aan Het Zevenhuizen. Oud-leden die geen uitnodiging heb ben gekregen, zijn ook welkom. Deel name aan het reünistentoernooi is gra tis, maar de oud-leden, die hun racket nog eens willen gebruiken, worden ver zocht zich aan te melden bij Jan Maas, tel. 072-5335742, Peter van der Steen, tel. 5336215, Matthijs de Moei, tel. 5321782 of via e-mail: m.de.moel@free- ler.nl. HEILOO - Voor iedereen die meer wil weten over de handelsmogelijkheden met Japan, biedt de Kamer van Koophandel Noordwest-Holland be langstellenden de kans gratis het busi ness seminar op maandagochtend 14 mei bij te wonen. Dit vindt plaats in Hotel Golden Tulip te Heiloo, aanvang 10.00 uur. Tevens zal in de middag een match making programma plaatsvin den tussen bedrijven uit Noord- Holland en bedrijven uit Japan. Hier aan zijn geen kosten verbonden.Tolken zijn aanwezig. Van Japanse zijde is vooral belangstel ling voor contacten met Nederlandse leveranciers van bloembollen, bloe men, zonnecellen, windmolens en be drijven die actief zijn op het gebied VAN landinrichting (groenvoorzie ning), wegenconstructie, groene ener gie, alsmede bedrijven in Noord-Hol land die zijn geïnteresseerd in eventu ele import van professioneel handge reedschap, snoeischaren, onderhouds vrije aandrijfkettingen voor motorfiet sen, machines en liften, compressoren en generatoren, diesel-, gas- en scheepsvoortstuwingsmotoren, compu tergestuurde metaalbewerkingsmachi nes alsmede bijzondere houtsoorten (halffabrikaten) voor de meubel- en aanverwante industrie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4