Bloemendagen gaan door Limmers blij en verrast met lintjes Gerton Limmen viert in mei haar 25-jarig jubileum Limmen vermaakt zich op Koninginnedag UITKIJKPOST - 2 MEI 2001 in bibliotheek Vakantieservice bij bibliotheken Kunst in Tineke's atelier Minder kinderochtenden bij Conquista gelezen morden SY Vredeburg besluit schaakseizoen Wedstrijden HSY Limmen van start Yerrassende winnaar driebanden kampioenschap Dodenherdenking Yrachtauto in brand Multimedia-maand Conditietrainingen Limmer IJsclub Laatste sessie Vredeburg LIMMEN - Sinds kort zijn er in de bi bliotheek in Limmen ook cd-roms te lenen. Het betreft zowel volwassen- als jeugdcd-roms. Naast serieuze en educa tieve cd-roms zijn er ook leuke spelle tjes op de cd-rom in de bibliotheek te vinden. De cd-roms worden ook voor één week uitgeleend en de kosten bedragen f 5,- Behalve deze cd-roms brengt de bieb deze maand ook kindervideo's en inter net extra onder de aandacht van de leners. De bibliotheek heeft deze hele maand speciale voordeelaanbiedingen voor leners van cd-roms, kindervideo's en gebruikers van het internet. Van 2 tot en met 11 mei krijgt u twee cd-roms voor de prijs van één; van 14 tot en met 18 mei twee kindervideo's voor de prijs van één en van 21 tot en met 30 mei twee kwartier internetten voor de prijs van één kwartier. REGIO - De bibliotheken van Castri- cum, Akersloot en Limmen bieden de aanstaande vakantieganger weer de service van het vakantiepakket. Veel mensen komen pas in hun vakantie aan lezen toe. Vaak ligt er een wensenlijstje klaar met titels die in de vakantiekoffer mee moeten. Dat lijstje kunt u nu inle veren in uw bibliotheek. U vult vijf van uw favoriete titels in op het aanvraag formulier voor het vakantiepakket en levert het formulier uiterlijk vier weken voor vertrek in bij de bibliotheek. De bibliotheek zorgt dat op de door u gewenste datum gegarandeerd drie titels van uw lijst klaar staan om mee te nemen op vakantie. De boeken worden voor een periode van zes weken aan u uitgeleend. De bibliotheken vragen een bedrag van f 12,50 voor deze vakantie service. Een van de fraaie mozaïeken van een voorgaande editie van de Bloemendagen. LIMMEN - Van zaterdag 5 mei tot en met donderdag 10 mei zijn voor de 49ste maal de Bloemendagen in Lim men. Ruim honderd mozaïeken en werkstukken, gemaakt van hyacinten bloemetjes, liggen door het hele dorp verspreid in prachtig aangelegde tui nen. Hardnekkige geruchten die in het dorp de ronde deden dat de Bloemen dagen niet door zouden gaan vanwege de mond- en klauwzeer, zijn dan ook ongegrond. Wel zullen de bezoekers op de gevaren worden gewezen. Zaterdag zal om 17.00 uur in de Burgerij de prijsuitreiking voor de jeugd plaatsvinden. Om 20.00 uuj gaat vervolgens de zaal open voor de 'oude ren', waarna om 20.30 uur de prijsuit reiking volgt. Muziek komt deze avond van de Specials drive-in show. Zondag maken de bloemenmeisjes van het pro motieteam vanaf 12.30 uur een rondrit door het dorp. De route voert in elk geval langs de prijswinnaar, waar foto's gemaakt worden en een aubade zal worden gebracht. Veel van de mozaïeken die tijdens de Bloemendagen te zien zijn, hebben ook dit jaar weer uiteenlopende onderwer pen: actuele zaken, ernstig of humoris tisch uitgebeeld, stripfiguren, portret ten of zelfs hele bouwwerken worden op schaal nagemaakt en dat alles van hyacintenbloemetjes. Daarnaast zijn allerlei andere vormen van bloemsier- kunst te bezichtigen. Wilt u alvast een voorproefje van de Bloemendagen, kijk dan op de internetsite www.bloemen- dagen.myweb.nl. Ter gelegenheid van de Bloemendagen treedt op zondag 6 mei gemengd koor De Vredeburgers op in verzorgingshuis De Cameren. Het koor zal twee maal zingen, om 15.00 en 15.30 uur. Wie toch op de fiets door Limmen rijdt, kan ook een bezoek brengen aan de bollentuin Hortus Bulborum, die nog tot en met 14 mei geopend is. Te zien zijn ruim 1750 verschillende tulpen, narcissen, hyacinten en andere fraaie bolgewassen, in de meest uiteenlopen de tinten. De tuin is open van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang is voor volwassenen f 5,-, 65-plus betaalt f3,50 en kinderen tot en met 12 jaar f 2,-. LIMMEN - Tijdens de bloemendagen zet Tineke Kramer-Pijnappel de deuren van haar atelier weer wijd open. Al tien jaar valt hier een grote verscheidenheid aan kunst te bewonderen. Binnen han gen aquarellen, olieverfschilderijen en etsen. Dit alles wordt afgewisseld met kunstzinnige zelfgeglazuurde serviezen en kleine beelden. Haar atelier staat in de tuin, waar bronzen en keramische beelden een prachtig geheel vormen met buxushagen en bloeiende tulpen. Tineke's Atelier is gevestigd aan de Rijksweg 176 in Limmen. De opening stijden zijn van 5 tot en met 12 mei van 10.00 tot 20.00 uur. LIMMEN - Tijdens een feestelijke bij eenkomst afgelopen vrijdagmorgen in het gemeentehuis van Limmen heeft waarnemend burgemeester Henk van het Kaar twee koninklijke onderschei dingen uitgereikt. De onderscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau ging naar de A.W.J. Lieferink (52). Hij kreeg deze vanwege zijn vele verdiensten voor de (Limmer) gemeenschap. Ben Lieferink is sinds 1966 werkzaam als hoofd opname bij GGZ Willibrord. Daarnaast verricht hij tal van maatschappelijke activiteiten. Twaalf jaar lang was hij voorzitter van de personeelsvereniging van Willi brord, hij verrichtte kantinediensten bij Voetbalvereniging Limmen, was lange tijd regisseur bij De Limmer Planke niers en ook een aantal iaren Prins Carnaval bij de Uylenspieghels. Tevens fungeert Lieferink graag als speaker bij talrijke evenementen zoals de jaarmarkt, het stratentoernooi, bij de kunstijsbaan in Alkmaar en sinds vijfjaar ook bij de thuiswedstrijden van voetbalclub AZ in Alkmaar. Dezelfde onderscheiding werd ook uit gereikt aan J.L.M. van Kessel-Houten- bos (53). Zij zette zich in voor tal van bestuurlijke, organisatorische en on dersteunende activiteiten voor Voet balvereniging Limmen. Zo was zij LIMMEN - Met ingang van begin mei gaat in jongerencentrum Conquista de zaterdagse kinderochtend eens in de twee weken plaatsvinden. Conquista heeft hiertoe besloten omdat ze te wei nig vrijwilligers heeft om de kinderoch tend elke week te kunnen organiseren. Op oproepen voor hulp is weinig tot geen reactie gekomen. Deze week is er dus geen kinderochtend. De andere activiteiten van Conquista gaan ge woon door. LIMMEN - Afgelopen vrijdag werden bij Schaakvereniging Vredeburg na afloop van de laatste ronde maar liefst vier schaakbekers uitgereikt. Allereerst ging de kampioensbeker van dit jaar naar J. Admiraal. Admiraal was niet meer in te halen door K. Kramer, die dit seizoen een geweldige progressie heeft gemaakt en in de laatste ronde H. Ebels in een mooie aanvalspartij terug wees. G. Hafkamp profiteerde hiervan door via een overwinning op R. Rommel de derde plaats te bezetten. H. Levering won in een spannende partij tegen K. Aafjes de zogenaamde Keldertrofee. Dit is de beker voor de beste speler uit de lagere regionen, die bovendien vol doet aan een nogal ingewikkeld stel extra voorwaarden. N. Pepping mocht naar huis gaan met de aanmoedigings beker, bestemd voor de schaker die op één van de onderste plaatsen is geëin digd, maar nog voldoende talent heeft om in de toekomst hogerop te komen. In groep B ging de kampioensbeker onbetwist naar Duncan Keijzer, die met grote voorsprong de eerste plaats be zette. Op deze avond gaf H. Ebels in het kader van de schoolschaakactivitei- ten een simultaanwedstrijd tegen veer tien jeugdige schakers. Na ruim ander half uur schaken behaalde een ver moeide Ebels twaalf overwinningen. Hij verloor alleen van Vince Kaandorp en Maurice Tijm. De eindstanden: Groep A: 1. J. Admiraal(831), 2. K. Kramer (824), 3. G. Hafkamp (729), 4. H. Ebels (705), 5. E. Stolp (656), 6. B. Stolp (606), 7. R. Rommel (559), 8. R. v.d. Storm (542), 9. J. Limmen (533), 10. D. Schut (524), 11. G. de Graaf (500), 12. H. Levering (471), 13. D. Aafjes (452), 14. R. Termes (443), 15. P. v.d. Heijdt (419), 16. K. Aafjes (39117. J. Levering (390), 18. T. Al (382), 19. B. Kerkhof (375), 20. M. Weigraven (371), 21. P. Zwart (344), 22. J. Tebbens (334), 23. G. Pouw (326), 24. K. Keijzer (318), 25. J. de Graaf (303), 26. A. Kaandorp 272), 27. M. Kos (263), 28. E. van Duin (257), 29. M. Wester (248), 30. C. Pepping (201), 31. H. de Hoog (185), 32. N. Pepping (175), 33. T. Admiraal (66). Groep B: 1. D. Keijzer (778), 2. J. Duin (559), 3. S. Sofan (522), 4. T. Witkamp (475), 5. B. Blekemolen (467), 6. N. van Leen (422), 7. M.Tijm (411), 8. B. Schijf (397), 9. M. Mooij (394), 10. M. van Rees (375), 11. W. van Leen (355), 12.1. Mooij (351), 13. J. Valkering (333), 14. E. Mooij (331), 15. T. Castelein (266), 16. V. Kaandorp (252), 17. M. Koot (225), 18. J. Levering (156), 19. A. Zwart (126). jeugdleidster, lid van het jeugdbestuur en secretaresse van de pupillenafde- ling. Coby van Kessel had een belangrijk aandeel bij de werving van begeleiders en trainers voor de jeugdafdeling, die mede dankzij haar uitgroeide van 200 naar 400 leden. Ook had ze een aan zienlijk aandeel in de inhoud van het clubblad, ondersteunde de damesafde ling en verrichtte daarnaast nog eens tal van hand- en spandiensten. Met haar enthousiasme, haar positieve instelling en haar betrokkenheid heeft zij een gunstig effect op de andere vrij willigers. LIMMEN - Donderdag 19 april is de jaarvergadering geweest van Hengel Sport Vereniging Limmen. René Levering is in het bestuur gekozen en Jan Kaandorp wordt de nieuwe water monsternemer. Verder is er aandacht besteed aan de mkz-crisis. Het bestuur roept al haar leden en die van jeugdvisclub Samen Beet op om niet op veebedrijven te komen, niet in sloten in weilanden te vissen en ook anderen hierop attent te maken. Bij twijfel kunt u een grondeigenaar of veehouder telefonisch om toestemming vragen. Ook mensen met bootjes in de polder wordt gevraagd alleen vanuit de boot te vissen, contact met vee en de weilanden te mijden en voor een goede ligplaats te zorgen. Ten gevolge van de mkz-crisis kan het gebeuren dat een viswedstrijd van locatie verandert. De eerste wedstrijd van de HSV Lim men wordt gevist in de Delft te As sendelft, op zondag 6 mei. Vertrek om 7.00 uur vanaf garage Schilder, opgeven AKERSLOOT - Afgelopen zondag is Jack Veldt verrassend winnaar gewor den van het Akerslootse driebanden kampioenschap. Na de lange weg door voorronden en halve finales stonden afgelopen weekend acht finalisten klaar om het kampioenschap op te eisen. Een sterk bezette finale, wat blijkt uit hét feit dat het eind moyenne van deze finale boven de 0.50 lag. Op vrijdag startte de latere kampioen met een nederlaag, maar langzaam maar zeker klom hij omhoog op de ranglijst. Na de eerste avond had Han Duin de beste papieren door tweemaal te winnen, maar hij struikelde de twee de avond en verloor zijn eerste twee partijen. Later op de avond versloeg hij in een spannende partij de latere win naar Veldt. Ondertussen was Ab Roemeling mede koploper en de allerlaatste partij op zondagmiddag moest de kampioen opleveren. Zowel Veldt als Roemeling hadden op dat moment acht wedstrijd- punten en in een onderling duel dat bol stond van spanning wist Veldt het kam pioenschap voor zich op te eisen. Op de tweede plaats eindigde Roemeling, ter wijl Gerard Oud beslag wist te leggen op de derde plaats. voor deze wedstrijd bij Jan Hageman, Hogeweg 44, tel. 072-5052655, tussen 18.00 en 19.00 uur, tot vrijdagavond. Deze wedstrijd is het niet toegestaan om met wormen te voeren of vissen. Vergunningen voor de HSV Limmen kunt u verkrijgen bij Rob Jak, Dampe- gheestlaan 13, tel. 072-5053858. Kinderen die lid willen worden van jeugdvisclub Samen Beet kunen bellen naar Rob Jak of Joost Zwertbroek, tel. 072-5053134. De vergunningen worden de komende week rondgebracht. Je mag vissen in het Stet en in de vijvers van Castricum en Heiloo. Zondag 6 mei houdt hengelsport Handy Fish uit Heiloo een open jeugdwedstrijd in het water bij zwembad Het Baafje. Iedere deelnemer krijgt een hengel met tuigje, aas en voer. Deelname kost f 10,-. Als je meedoet en je bent lid van Samen Beet, krijg je na afloop een rijksdaalder terug van het bestuur. Opgave kan bij Handy Fish, tel. 072-5336961 of ga even langs. Inschrijven kan tot 4 mei, verzamelen is om 9.00 uur bij de parkeerplaats van het zwembad. Voor meer informatie kun je bellen met tel. 0251-310429. LIMMEN - Op 29 mei is het 25 jaar geleden dat Gerton haar deuren open de xin het oude pand van Hommes Bloembollenbedrijf aan de Rijksstraat weg te Limmen. „Begin jaren '70 was de periode van nieuwbouw en daarmee dus ook nieuwe inwoners van Limmen en omstreken," vertelt eigenaar Ton Otte. „Al die mensen hadden een nieu we inrichting nodig en in die tijd was er op het gebied van woninginrichting nog weinig in de buurt." Daarom trokken Ger en Ton de stoute schoenen aan en besloten een eigen zaak te beginnen. Het begin was voortvarend: „We heb ben heel wat mensen aan hun eerste vloerbedekking en gordijnen gehol pen." Destijds was het gewoon om complete huizen in te richten. Ton en Ger hadden in de winkel versterking gekregen van John Winder, die de ver koop regelde. „Ja dat waren mooie tij den, we troffen het," zegt Ton Otte trots, „en moet je nu eens kijken wat een prachtige winkel we hebben." John heeft na tien jaar als verkoper in de winkel, ook de sprong in het diepe gewaagd en is op de bovenverdieping Joh Win slaapcomfort begonnen. De combinatie van deze twee winkels in één pand werkt nog steeds erg goed. „Zeven jaar geleden is er een geheel nieuw pand neergezet. We hebben nu veel meer ruimte en kunnen een breed assortiment aan karpetten, tapijten en gordijnen aanbieden." Drie jaar gele- den is Ger ermee gestopt om te gaan genieten van een welverdiende rust. „Toen ben ik in vaste dienst gekomen," vertelt Janny,Tons vrouw, trots. „Ik heb voor die tijd natuurlijk veel geholpen in de zaak, maar dat ik nu fulltime bij de winkel betrokken ben vind ik heerlijk." Ton en Janny runnen nu samen de zaak, met drié stoffeerders in vaste dienst. Mart is de maatnemer, de stof feerders Leo en Joost verzorgen per- fect het leg- en hangwerk. Bij extra drukke dagen worden ze ondersteund door Bert. En nu is het zo'n drukke periode. Vier man staan klaar om de regio te voor zien van een vrolijk en fris interieur. „Dat is wel een verschil met vroeger hoor, de klussen zijn nu kleiner in om vang, het zijn meer vervangingswerk zaamheden. De mensen wisselen tegen woordig sneller van interieur. Er wordt veel aandacht besteed aan het interieur via de televisie of diverse tijdschriften, waardoor mensen worden beïnvloed. Gelukkig kunnen wij aan al die wensen voldoen, kijk maar eens in de winkel, of je nu heel modern wilt of juist wat behoudender, alles is mogelijk." <cs De hele maand mei viert Gerton haar jubileum met leuke aanbiedingen, een fles wijn voor elke bezoeker en voor de kinderen een verrassing. LIMMEN - Aan de vooravond van bevrijdingsdag herdenkt de Neder landse bevolking de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog. Elk jaar doen veel inwoners van Limmen mee aan de stille tocht. Hieraan voorafgaand wordt om 18.30 uur een herdenkingsbijeen komst gehouden in de Corneliuskerk. Hieraan wordt medewerking verleend door gemengd koor De Vredeburgers. Daarna, om ongeveer 19.15 uur, ver trekt de stille tocht vanaf de kerk naar het monument voor de gevallenen. Rond 19.45 uur begint daar een sobere herdenkingsplechtigheid. LIMMEN - De chauffeur van een autotrailer kon vrijdagmorgen net op tijd zijn vrachtwagen verlaten. Op de Rijksweg ontdekte hij dat zijn auto in brand stond. Het vuur greep in korte tijd flink om zich heen, waarbij de vrachtauto en de lading, vier personen wagens, flink beschadigd raakte. Twee ervan raakten onherstelbaar bescha digd. Het verkeer moest geruime tijd omgeleid worden. Een glunderende Coby van Kessel en Ben Lieferinkmet burgemeester Henk van het Kaar in hun midden. (Fotostudio Starfield LIMMEN - Leden van de Limmer IJs club kunnen weer meedoen aan ver schillende zomertrainingen. Vanaf 14 mei is er op maandagavond duin- en fietstraining, woensdagochtend is er recreatiefietsen, woensdag- en donder dagavond damestrimmen en vanaf vrij dagavond 11 mei is er weer duintrai ning. Eind juli start er dan nog skeeler training op de dinsdagavond. Aanmelding voor het lidmaatschap kan op de betreffende trainingsavonden via de trainers worden geregeld. Meer informatie hierover krijgt u bij Nic Smit, tel. 072-5052640. De Limmer IJsclub zoekt voor het komende seizoen nieuwe jeugdleden die willen trimmen in de duinen op de vrijdagavond, 's Winters wordt er ge schaatst op zaterdag van 7.30 tot 8.40 uur of van 8.50 tot 10.00 uur op ijsbaan De Meent in Alkmaar. Woensdag middag wordt er geschaatst van 17.30 tot 18.45 uur. Gediplomeerde trainers begeleiden het geheel. De veldtraining start op 11 mei. Voor opgeven of infor matie kun je bellen met 072-5052640, 5053405 of 5337067. LIMMEN - Het is alweer de laatste ses sie van het seizoen bij Jazz Session Club Vredeburg en dat betekent dat nog één keer alles uit de kast wordt gehaald om het jaar spetterend te besluiten. De sessie van 6 mei kent ook weer een gastoptreden, namelijk de Big Band Heiloo. De aanvang is om 16.00 uur en de toe gang is gratis. Voor meer informatie kunt u bellen met Fred Timmer, tel. 072-5053414. Het team van Gerton Limmen. Galerie Amber Geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag en de eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, Dusseldorperweg 18, tel. 5051491. Tijdens de Bloemendagen (5 t/m 10 mei) elke dag open van 12.00 tot 17.00 uur. Conquista Donderdag darten van 19.30 tot 22.30 uur voor tieners en jongeren. Zater dagavond van 19.00 tot 23.00 uur top- 40 avond voor tieners van 12 tot 16 jaar. Vrijdag- en zaterdagavond van 20.30 tot 01.00 uur jongerencafé voor jonge ren vanaf 16 jaar. Zondagmiddag open van 14.00 tot 17.00 uur. Gemaal 1879 Tot en met eind mei expositie van Jaap en Afra Beentjes, zondag van 13.30 tot 16.30 uur, elke eerste zondag van de maand maaldag. Tevens expositie over watermolens, gemalen en archeologi sche vondsten, Fielkerweg 4 in Aker sloot. Bibliotheek Akersloot Expositie beelden van Karin Zomer dijk en aquarellen van Diny Dijkman, Rembrandtsingel 1. LIMMEN - Traditiegetrouw wordt met Koninginnedag 's morgens gefietst door Limmen. Een van de hoogte punten ook dit jaar weer, onder een stralend oranjezonnetje. Tijdens de fietstocht waren leuke opdrachten te vervullen. En wie daar geen zin in had kon zich vermaken in het dorpspark. Elders in deze Uitkijkpost vindt u een fotoverslag. (Fotostudio Starfield)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 11