Koninginnedag zonnig en heel gezellig Drie Heilooërs vereerd met ridderorde taxatie nodigt Bezoek PRIMALICHT LIMMEN Om te kussen 50.- Broekman L/Bc)kma n™ BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN GEZOCHT! Thuis in uw regio! www.heiloo-online.nl nu onze nieuwe int6fn6tSlt6 (072)5351000 J^LbJu JJ Drukkerij uitkijkpost bv 2 MEI 2001 66e JAARGANG NO. 18 BEZORGER Sursum Corda voor een wijk in Heiloo, 1x per week. Voor info: 072 - 533 01 75 Culturele uitwisseling tijdens festival Hengeltje uitwerpen in vijvers geen probleem Tombola-klaverjasdrive i Vogelzang in Het Maalwater Inbraak in nieuwbouw Dodenherdenking Tendenz op 4 mei later open Opbrengst collecte Kampioenschap bloemschikken Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl LA J R S G R O E P Keuze uit duizenden lampen Zeer veel kleinmeubelen - spiegels Exclusieve verkoop alle topmerken Speciaal ingericht voor ondernemers Parkeren voor de deur C- HACHMANQ k Mooie stoelkussens in drie dessins. jjgjS Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nrp^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! van ma. t/m do. 8.00 - 17.30 uur. HEILOO - Het vorige week versche nen bericht in de Uitkijkpost over het visverbod wegens mond- en klauwzeer is niet juist. Hoe het wel zit weet Bert Schouten van Handy Fish Hengelsport: „Uit solidariteit met de boeren hebben de vissportverenigingen besloten om de landerijen niet te betreden. Er is ons als natuurliefhebbers alles aan gelegen om verdere verspreiding te voorko men. Maar gewoon een hengeltje in een vijver of sloot uitwerpen mag zon der problemen." De visliefhebbers kunnen dus wel de gelijk van hun favoriete hobby genie ten, zij het langs de kant van de weg en dus niet in de weilanden. Jeugdvoorzit- ter P. Scholten van visvereniging De Vroegte Wint laat daarop weten dat'er op 6 mei dan ook gewoon een open jeugdwedstrijd voor kinderen tot 15 jaar gehouden wordt. Deelnemers betalen f 10,-, maar krijgen daarvoor een glasfibër hengel van drie meter met kikkertjes, een compleet vis tuig, een bakje lokvoer en maden en een hakenlichtertje. Het is overigens verplicht om met deze hengel te vissen. De wedstrijd is van 10.00 tot 12.00 uur. De prijsuitreiking vindt plaats in restaurant Klein Var- nebroek. Inschrijven voor de wedstrijd kan tot 4 mei bij Handy Fish Hengel sport, Kennemerstraatweg 127. Er wor den maximaal 125 deelnemers toegela ten. HEILOO - Stichting Jeugd en Jon geren Heiloo (SJJH) organiseert in sa menwerking met Richter Youth Acti vity uit Den Helder een culturele uit wisseling tussen Bulgarije, Roemenië, Slovenië, Denemarken en Nederland in de vorm van een festival dat een week duurt. Dit festival, het North East Westival genaamd, vindt plaats in de week van 8 tot en met 15 juli in Den Helder. Met dit festival wil SJJH de deelnemers inzicht geven in de belevingswereld en het leven van jongeren uit andere lan den, culturen en achtergronden. De stichting wil dit bereiken door middel van discussies, sociale spellen en een workshop theater. Er zal worden ge werkt in kleine groepen, onder leiding van professionele workshopleiders. Op zaterdag volgt een slotmanifestatie (optreden) in Heiloo. Deelnemers verblijven de gehele week in Den Helder. De kosten voor deze week, inclusief maaltijden, overnach ting, workshops, spellen en vervoer bedragen f 200,- per persoon. Wanneer je tussen de 15 en 22 jaar bent en rede lijk Engels verstaat en spreekt kun je deelnemen aan dit North East Festival. Voor aanmelden of vragen kun je con tact opnemen met Mariska Ruiter, tel'. 072-5321069 of ga langs aan de Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. HEILOO - Voor de laatste keer in dit seizoen houdt wijkvereniging Plan Oost een klaverjasdrive en wel op 11 mei. Onder het genot van een hapje en een drankje wordt er gekaart en zijn er leuke prijzen te winnen. U vindt wijk vereniging Plan Oost aan de Oost- kanter 14 te Heiloo. Ook als u alleen bent kunt u meedoen. De aanvang is om 19.45 uur. De entree voor deze avond is voor leden f 3,-, niet-leden betalen f 4,- (inclusief een consumptie). U kunt zich dagelijks opgeven tussen 17.00 en 19.00 uur bij Gerard Bes, tel. 072-5338430. B Wie Koninginnedag zegtzegt vrijmarkt... (Fotostudio Star field) REGIO - Geen regen, ondanks de sombere voorspellingen, maar een heerlijk oranjezonnetje, dat afgelopen maandag uitbundig scheen en ervoor zorgde dat Koninginnedag in onze regio enthousiast gevierd kon worden, 's Morgens vroeg waren er al veel be langstellenden op de (kinder) vrijmarkt die rond 't Loo gehouden werd. Een vrijmarkt die elk jaar wel drukker lijkt te worden, getuige de vele, vele auto's die rond het winkelcentrum gepar keerd waren en de vele, vele fietsen die fond de Witte Kerk stonden. Er werden deze ochtend dan ook weer goede zaken gedaan, en veel tweede-, HEILOO - Afgelopen vrijdag heeft burgemeester Henk den Boon een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan twee inwoners van Heiloo. M.J. Terol-Meijer en S. Buitenkant kregen het versiersel opgespeld in de raadzaal van het gemeentehuis van Heiloo. Rietje Terol-Meijer (71) werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij ontving deze onderscheiding mede op grond van de activiteiten die zij sinds 1951 heeft ontplooid. Terol- Meijer heeft zich ingezet voor de ANBO en voor de Unie van Vrij-willi- gers. Ook heeft zij een belangrijke bij drage geleverd aan de maatschappelij ke erkenning van veteranen in de samenleving, waarbij er sprake is van een duidelijke uitstraling van de activi teiten in het heden. Zij is daarbij een stimulans voor velen. Daarnaast zet Terol-Meijer zich nog bestuurlijk in voor de ouderen in de plaatselijke gemeenschap. Zij bewijst hiermee dat ze zich gedurende geruime tijd belan geloos heeft ingezet voor de samenle ving. Terol-Meijer was in de periode 1973- 1980 procuratiehouder bij Ranzijns Supermarkt en Drogisterij. Op maat schappelijk gebied verrichtte en ver richt zij een aantal activiteiten. Terol- Meijer is vanaf 1951 tot heden lid en in de periode 1973-1984 tweede secretaris geweest van de Nederlandse Bond van Oud Strijders het Veteranen Legioen Nederland. Zij heeft zich ingezet voor een plaats en functie van deze organi satie binnen de samenleving en voor de internationale betrekkingen. Zij was betrokken bij de organisatie van de Nationale Veteranen Herdenkingen (1952-1959) en de Nationale Herden king op 4 mei in Amsterdam (tot 1999) en de oprichting van het Comité Nat ionale Herdenking Militaire gevalle nen. Ook was zij eerste vrijwilliger bij de Unie van Vrijwilligers van 1983-1990, bestuurslid van de ANBO afdeling Heiloo van 1994-1999 en bestuurslid van de Stichting Ouderenwerk Heiloo van 1995 tot heden. Tenslotte is Terol- Meijer sinds 1994 fractielid van de VVD afdeling Heiloo. Badhuis Holleweg Sem Buitenkant (79) werd ook be noemd tot Lid in de Orde van Oranje- Nassau. Hij ontving deze onderschei ding mede op grond van de diverse activiteiten die hij sinds 1958 heeft ont plooid en ontplooit op het terrein van welzijn (Badhuis Holleweg te Heiloo) en cultuur (Stichting Filmliga Heiloo, Sint-Nicolaas, theater de Beun) die ten goede komen aan de plaatselijke sa menleving. Buitenkant zet zich hierbij zowel bestuurlijk als uitvoerend in. Hij bewijst hiermee dat hij zich gedurende geruime tijd belangeloos heeft ingezet voor de samenleving. Buitenkant was werkzaam als admini strateur bij het bedrijf Edelstaal. Daar naast zet(te) hij zich in op diverse ter reinen. Van 1958 tot 1965 was hij secre taris en penningmeester van het Bad huis Holleweg in Heiloo. In 1961 is Bui tenkant mede-oprichter geweest van de Stichting Filmliga Heiloo (2600 leden), waarbij hij tot op heden betrokken is als secretaris en penningmeester. In de periode 1980 tot 1997 is hij medeorga nisator geweest van de Sint-Nicolaasin- tocht van Heiloo. Van 1990 tot heden is Buitenkant lid van de programmacom missie van theater de Beun in Heiloo. Een echt Oranjebal Een derde koninklijke onderscheiding werd afgelopen maandag uitgereikt voor aanvang van het Oranjebal, door de burgemeester. Deze ging naar A. de Graaf. Allard de Graaf geldt als de laat ste 'eerste bewoner' van de wijk Ype- stein en wordt gezien als de spil van wijkvereniging Ypestein. Zijn aftreden als bestuurslid van wijkvereniging Ype stein was een passende gelegenheid voor het uitreiken van de onderschei ding. De Graaf (44) werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ont ving deze onderscheiding mede op grond van de belangeloze activiteiten voor wijkvereniging Ypestein, die hij vanaf 1990 heeft ontplooid voor het leefbaar maken van de wijk Ypestein in Heiloo. De wijkvereniging telt 450 le den, een derde van het totale aantal woningen in de wijk, en is opgericht voor de behartiging van belangen van wijkbewoners. Duidelijk is gebleken dat De Graaf een voortrekkersrol heeft vervuld bij de activiteiten van de wijk vereniging en de stimulering van ande re vrijwilligers. Hij heeft zich op deze manier geruime tijd ingespannen ten bate van de samenleving. De Graaf is werkzaam bij Best Western Palace Hotel in Zandvoort. Daarnaast heeft hij zich verdienstelijk gemaakt voor de leefbaarheid in zijn woonom geving. Hij is in 1990 mede-oprichter en bestuurslid van de wijkvereniging Ypestein en meerdere jaren als coördi nator betrokken geweest bij een groot aantal activiteiten. Hij is onder andere oprichter en organisator van het Oranjebal (vanaf 1991) en mede oprichter van wijkgebouw Ypsalon (vanaf 1992). Voor de wijk Ypestein heeft hij de afgelopen jaren tal van acti viteiten georganiseerd. derde- of vierdehands spullen gingen grif over van eigenaar naar klant. Oude keukenstoelen, kinderwagens, comple te serviezen, speelgoed en spelletjes, puzzels, knuffels, ski's, potten vol knik kers en stuiters, vogelkooitjes, schaat sen, stekjes en planten, alles was er weer. En wie zijn spullen flink had ver kocht, ging vervolgens zelf de markt over om de verdiende pecunia weer even zo vrolijk uit te geven. Dus vol gend jaar is er weer een vrijmarkt... Gezelligheid opsnuiven Wie niet naar de vrijmarkt kwam om spullen te kopen of verkopen, maar slechts de gezelligheid ervan wilde opsnuiven, kon ook goed terecht. Er werd driftig gemusiceerd door diverse jonge talenten, die uiteraard op deze manier een zakcentje wilden bijverdie nen. Een complete band, maar onder andere ook een accordeon en een pan fluit werden ingezet om de feestvreug de te vergroten en de gewenste muntjes in de pet te krijgen. Voor vaders die niet naar de vrijmarkt wilden was er dit jaar ook een oplossing gevonden. Bouwmarkt Karwei op De Hoefsmid opende namelijk om 10.00 uur haar deuren, en veel vaders maak ten dankbaar van deze gelegenheid gebruik, getuige de vele wachtenden op het parkeerterrein een kwartier voor openingstijd... Andere daddy's assisteerden weer bij de spelletjes die in de speeltuin van Boekenstein gehouden werden, en bij de versierde fietsoptocht die traditiege trouw in Plan Oost gehouden wordt. Altijd weer vertederend om te zien. En wie hier allemaal geen zin had, stapte fijn op de fiets om eens een lekker eind te gaan peddelen. Bijvoorbeeld naar Limmen, waar het middagprogramma echter wat minder aantrekkelijk was dan vooraf leek. Daar waar met name de ouderen goed werden voorzien van allerhande hapjes en drankjes, moesten de kinderen het doen met 'spelletjes' als een springkus sen en een klimwand. Sommige ouders waren duidelijk verbaasd en lieten des gevraagd weten dat zij hadden ver wacht dat er een spellenparcours zou worden uitgezet. De gezelligheid was er overigens niet minder om, jong en oud vermaakte zich verder prima. Met name de vele pogin gen om helemaal naar boven te klaute ren op de steile klimmuur, zorgden voor grote rijen wachtende kinderen. De harmonie blies in het stralende voorjaarszonnetje een vrolijk deuntje mee. De muziekwagen stond strate gisch opgesteld tegenover de drankjes- en hapjeskramen, zodat het publiek tij dens het wachten werd getrakteerd op vrolijke wijsjes. Onder het genot van een natje en een droogje werd door menigeen nagepraat over de eerder gereden fietstocht, waarin voor de kin deren wel allerlei spelletjes waren geor ganiseerd. Met name het waterspuiten bij de brandweer sprak tot de verbeel ding, alsmede de zakloopraces. Lintje voor de spil Eenmaal terug in Heiloo kon in de wijk Ypestein een bezoek worden gebracht aan de grote feesttent waarin het Oran jebal plaatsvond. Burgemeester Henk den Boon verraste de rasechte Ypestei- ner Allard de Graaf met een koninklij ke onderscheiding. Voorzitter De Groot van wijkvereniging Ypestein noemde hem 'de spil van de wijkvereni ging' en vond dat de handen maar eens stevig op elkaar moesten voor een der gelijk iemand. Daaraan werd minutenlang gehoor gegeven. In zijn speech stamelde De Graaf dat hij met zijn mond vol tanden stond en dat hij compleet verrast was door deze onderscheiding, al moest hij wel bekennen dat hij nattigheid had gevoeld toen er allemaal familie op dook die hij anders nauwelijks zag. Hij had nooit verwacht dat zoiets in Ype stein zou kunnen gebeuren. Hij droeg zijn lintje dan ook op aan heel Ypestein en aan alle medewerkers van het Ko- ninginnedaggebeuren. De stemming zat er meteen goed in en het optreden van De Ypetypes deed daar nog een schepje bovenop. De aanwezigheid van bands als The Chan ge, gevolgd door Thé Golden Moments Extra Special en de CCRevival en met name de vele drank die rijkelijk vloei de, brachten het publiek langzamer hand in extase. Deze extase bleek voor sommigen ech ter te veel van het goede, zodat er wat schermutselingen waren en de gemoe delijke stemming van 's middags wat minder feestelijk werd. Maar afgezien van één vechtpartij waarbij de politie daadwerkelijk in actie moest komen bleef het verder redelijk rustig. Nadat The Change de avond muzikaal had af gesloten restte er nog slechts een ding; het opruimen van al het afval dat het publiek achterliet en het afbreken van de grote tent, die kan worden opgesla gen tot volgend jaar, als er weer Koninginnedag wordt gevierd... Elders in deze Uitkijkpost vindt u een fotoverslag van deze dag). HEILOO - Bij lente hoort vogelzang. Dat is mannenwerk. Vooral 's morgens vroeg en in de avond hoor je de vogels zingen om duidelijk te maken dat ze er weer zijn. Elke soort zingt zijn eigen lied: merels, winterkoninkjes, zanglijs ters, tjiftjafs, roodborstjes, fitissen, kool mezen, zwartkopjes en natuurlijk nach tegalen. Vanaf de weilanden roepen de grutto's, de kievieten, de tureluurs en de scholeksters. Wilt u weten welke vogel welk lied zingt, of wilt u gewoon genieten van hun gezang en geroep, dan kunt op dinsdagavond 8 mei om 19.00 uur naar de parkeerplaats van zwembad Het Baafje gaan. Daar staan gidsen van het IVN, de vereniging voor natuur- en milieu-educatie, klaar om u wegwijs te maken in de vogelwereld tijdens een wandeling door Het Maalwater. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van f 3,50 verwacht; voor kin deren is dat f 2,-. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur; voor nadere inlichtingen kunt u bellen met 072- 5350323. HEILOO - Vorige week is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een in aanbouw zijnde woning aan de Oosterzijweg in Heiloo. Bij twee andere woningen werd geprobeerd in te breken. Voorzover bekend zijn er geen goederen gestolen. Wel was er braakschade. HEILOO - Komende vrijdag wordt ook in Heiloo de jaarlijkse Dodenher denking gehouden, als eerbetoon aan de gevallenen in de Tweede Wereldoor log. Voorafgaand aan de stille tocht is er om 19.00 uur een oecumenische vie ring in de Witte Kerk, van alle kerken in Heiloo. Om 19.40 uur start de stille tocht vanaf de Bergeonstraat, hoek Holleweg naar het monument 'De Man van Vught' aan de Maas Gecsteranusweg. Harmonie Caecilia zal toepasselijke muziek spe len. Om 20.00 uur worden twee minu ten stilte in acht genomen en volgt de kranslegging namens het college van burgemeester en wethouders en de sa menzang. Om 20.30 uur volgt een herdenkings concert in de Witte Kerk, met Marcelo Bussi op fortepiano-en Job ter Haar op cello. Gespeeld worden werken van Bach, Mozart, Boccherini, Van Beetho ven en Schubert. Het concert duurt ongeveer een half uur en is gratis toe gankelijk. HEILOO - De dance-party op vrijdag avond 4 mei in Tendenz begint in ver band met de dodenherdenking pas om 20.15 uur. De avond duurt - net als an ders - tot 23.00 uur. HEILOO - Van 16 tot en met 21 april is de vijfde nationale collecte Hersen- en psychische ziekten gehouden. Dit jaar was het thema 'Hersenen en ouder domsziekten'. In Heiloo is voor de tweede maal gecollecteerd door elf col lectanten. De opbrengst bedroeg f4052,35. Voor meer informatie over de collecte kunt u contact opnemen met W. Lui- tinga, tel. 072-5332061. Heeft u de col lectant gemist, dan kunt u uw bijdrage alsnog storten op giro 950 ten name van Nationale collecte Hersenziekten en psychische ziekten te Den Haag. HEILOO - Groei en Bloei Hoorn orga niseerde onlangs het Regionaal Eve nement Bloemschikken voor Ama teurs. Heiloo deed mee met vijf kandi daten, die opvallend mooi bloemwerk maakten. Binnen het thema voor het vrije werkstuk 'luchtig en transparant' werd Yolanda Mooy tweede van Noord-Holland Noord met een prach- ti-ge compositie in limoen groen. Mer cedes Docter scoorde goed met oranje rozen, Joke Druyven koos voor een mooi arrangement in rode tinten, ter wijl Hanneke Noom als nieuwkomer in de wedstrijdploeg verraste met witte bloemen in glas. Ook Margré Blom maakte haar debuut in het regionaal kampioenschap met een fraaie vaas-schikking met goed lij nenspel in bamboe. Ook het 'verplicht stuk', waarvoor ieder dezelfde materia len kreeg, werd door de kandidaten goed uitgewerkt. Heiloo eindigde op een welverdiende derde plaats in het Regionaal Kampioenschap. Groei en Bloei geeft in Heiloo regelmatig cur sussen bloemschikken. Voor informatie kunt u bellen met Heieen Groot, 072- 5321033. Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugoioaard). Zeeweg 20,1852 CR Heiloo tnfo@vosmakebardij.nl- www.VQsmakelaardij.nl I vanderborden ALKMAAR boven TOYS 'RUS Noorder Arcade Koopavond donderdag LIMMEN t.o Ten Dam Parket Rijksweg 43 Koopavond vrijdag INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Heilooërs geëerd met een lintje. V.l.n.r. Sem Buitenkantburgemeester Henk den Boon en Rietje Terol-Meyer. (Fotostudio Star field) tfk vrijdag 4 mei geen koopavond WOENSDAG 2 MEI EXTRA KOOPAVOND Per set van 4 Zaandam - Pieter Ghijsenlaan 9A Zuidoostbeemster - Purmerenderweg 43A

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1