Tekort begroting loopt op naar 3,5 miljoen gulden Groep 8 fietst voor verkeersexamen 2 Een enkele reis Heiloo Verkoopplannen? Broekman [yj Bókma n™ HSV5 PRIMAUCHT LIMMEN Wandelvierdaagse hoopt weer op veel deelnemers krant 533 03 <4 BORDEN Vos Makelaardii NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN GEZOCHT! (072)5351000 www.heiloo-online.nl woensdag 9 mei Huis kopen? A P E L L A J^LbJU j Drukkerij uitkijk post bv 66e JAARGANG NO. 19 BEZORGER Sursum Corda voor een wijk in Heiloo, 1x per week. Voor info: 072 - 533 01 75 Streekplan maakt aanleg golfbaan mogelijk Brocanterie, voorj aars- en creamarkt Feest op de Benedictusschool Nilgün Yerli opent Uitmarkt Kunst in de Meanderschool Geraniummarkt GGZ Willibrord zaalvoetbal DOK 3 VS Gevonden voorwerpen Keuze uit duizenden lampen Zeer veel kleinmeubelen - spiegels Exclusieve verkoop alle topmerken Speciaal ingericht voor ondernemers Parkeren voor de deur Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Regfo Noord~ Kennemerimd C- HACHMANG Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) 9 MEI 2001 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nf=^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! van ma. J/m do. 8.00 - 17.30 uur. HEILOO/HAARLEM Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Holland hebben het ontwerp van het partiële streekplan Noord- Holland-Noord vastgesteld. Deze her ziening is een tussentijdse aanpassing van het geldende streekplan. Door deze herziening kan de 9-holes golf baan aan de zuidopstzijde van Heiloo worden gerealiseerd. De gemeente Heiloo en Provinciale Staten van Noord-Holland waren al eerder akkoord gegaan met de aanleg van deze golfbaan, maar de Raad van State oordeelde na verschillende bezwaren dat een verandering van de bestemming van de grond (van agra risch gebied naar een meer recreatieve bestemming) niet in overeenstemming was met het geldende streekplan. Daarop hebben GS besloten het streekplan gedeeltelijk aan te passen. HEILOO - Op 19 mei wordt in Heiloo een brocanterie op het Stationsplein en een voorjaars- en creamarkt rondom winkelcentrum 't Loo gehouden. Op de brocanterie zijn prullaria, antiek, curio sa, boeken en platen te vinden. Daarnaast is Kees Vos uit Amsterdam aanwezig, die met zijn meer dan zeven honderd oude wijnkisten en met 15.000 Boeken op de markt staat. Een aantal kihderattracties houdt de kinderen zoet. In 't Loo wordt het voorjaar creatief ingezet. Tijdens de voorjaars- en cre amarkt staan tientallen kraampjes met een grote collectie hobbyartikelen, 3D- en wenskaarten, crea-artikelen, maar ook kraampjes met bomen en struiken. Ook hier zijn voor de kinderen diverse attracties. HEILOO - Een tekort van 3,5 miljoen gulden. Dat is het resultaat van de begroting die de gemeente de afgelo pen week gepresenteerd heeft in de Voorjaarsnota. Voor de gemeente geen schokkend nieuws, want een tekort van drie miljoen gulden was al voorzien bij het vaststellen van de begroting in november vorig jaar. In de Voor jaarsnota en het Meerjarenbeleidsplan geeft het college een beeld van de financiële positie voor 2001 en volgen de jaren. De algemene reserve van de gemeente bedraagt nu 15,6 miljoen gulden. De budgetreserve van de gemeente bedroeg per 1 januari 31 miljoen gul den, voornamelijk als gevolg van de verkoop van aandelen Multikabel. Ruim 25 miljoen gulden hiervan zal worden omgezet in een 'onderhoudsre- serve'. Een van de belangrijkste voornemens van het college voor de komende jaren is de verhoging van de onroerend zaak belasting. Vanaf volgend jaar gaat de onroerend zaakbelasting jaarlijks omhoog met 2,75 procent, tot en met 2005. Daarnaast wil het college vanaf 2002 1 procent verhoging toepassen, oplopend tot 4 procent in 2005, om de kosten voor herwaardering onroerende zaken en de inningskosten in de tarie ven op te nemen. Over het afbouwen van de individuele vervoersvoorziening WVG is nog niet veel duidelijk. Na een evaluatie moet in juli blijken of de OV-taxi van Connexxion voldoende functioneert. Als dit systeem toereikend blijkt, wordt de individuele vervoersvoorziening verder afgebouwd. Het college streeft er verder naar om het huidige voorzieningenniveau te handhaven. Er wordt dus niet geschrapt in uitgaven en investeringen die al afgesproken zijn in de Voorjaarsnota van 2000, zoals uitgaven voor gifvrije onkruidbestrijding, auto matisering, extra straatverlichting, bestemmingsplannen, onderhoud en reconstructie van wegen, geluidsscher men langs delen van de spoorlijn, een geluidsscherm voor het Blockhovepark en een geluidswal voor Plan Oost. De komende jaren wil de gemeente zich vooral richten op het uitvoeren van de plannen die zij eerder in gang gezet heeft. Dit zijn een nieuwe biblio theek, de ontwikkeling van het Stationscentrum en de uitbreiding van de scholen in Ypestein. Op maandag 28 mei, met een eventuele uitloop naar dinsdag 29 mei, zal de gemeenteraad deze Voorjaarsnota bespreken, samen met de algemene beschouwingen. Volgende week spre ken eerst de verschillende raadscom missies zich over de plannen uit. HEILOO - In de week van 14 tot 18 mei viert de Benedictusschool in Plan Oost haar 30-jarig bestaan. Reden voor een groot feest. De hele week komt in het teken van het circus te staan. Een thema waar alle groepen al een aantal weken aan wérken. De feestweek wordt op maandag 14 mei geopend met het hijsen van de Benedictusvlag op het grasveld voor de school. Aansluitend is er een schoolviering. Dezelfde dag komt er een afgevaardigde van Foster Parents op school en 's avonds is er een sponsorfietstocht voor dit doel. Kinderen die hebben meegefietst mogen daarna iets uit de grabbelton pakken. Dinsdag 15 mei viert de school haar naamdag met het Bendedictusfeest, een feest voor de kinderen, waarbij in elk geval een groot springkussen aan wezig is. 's Avonds wordt er een grote tent opgezet, die van pas zal komen op donderdag 17 mei. Dan geven de kin deren van de school namelijk een pro fessionele voorstelling van 14.00 tot 15.00 uur, die zij hebben ingestudeerd onder leiding van artiesten van Circus Jopie. Om 18:00 uur begint dan het afsluitend programma. Er kan een kijkje geno men worden in de klassen, er komt een entertainer, er wordt een cadeau over handigd en het glas wordt geheven. Bewoners uit de omgeving van de Benedictusschool en van De Loet en De Horn hebben ook een uitnodiging gekregen. HEILOO - De 225 schoolkinderen van de groepen 8 van de basisscholen in Heiloo hebben gisteren het landelijke fietsexamen afgelegd. Om 8.30 uur stond de eerste groep kinderen klaar op de parkeerplaats van zwembad Het Baafje, 's middags ging een tweede ploeg op de pedalen bij De Loet in Plan Oost. De weersomstandigheden waren ide aal, er scheen een lekker zonnetje en er stönd niet al te veel wind. De kids moesten op de fiets een route afleggen, waarlangs ouders stonden opgesteld die er op moesten letten of de kinderen 2ich wel aan de verkeersregels hielden. Dit leverde soms wat problemen op. De kinderen wilden vaak op elkaar wach ten om in groepjes verder te rijden, omdat niet iedereen van tevoren de route had verkend. De meest gemaakte fouten waren ook dit jaar de hand niet uitsteken tijdens het afslaan en het niet goed achterom kijken naar het overige verkeer. Al eerder hadden de kinderen het theorie-examen afgelegd. Met natuur lijk aandacht voor de nieuwe regel dat al het rijdend verkeer van rechts, waar toe ook de fietsers behoren, voorrang krijgt op gelijkwaardige kruisingen. Veel weggebruikers moeten nog wen nen aan deze nieuwe regel en 3VO heeft de kinderen dan ook op het hart gedrukt om hier voorzichtig mee om te gaan. De voorgaande jaren werden de fietsen vooraf gekeurd, maar de praktijk wees uit dat tijdens het fietsexamen vaak een nieuwe of andere fiets werd gebruikt. Daarom werden dit keer de fietsen direct voor aanvang van het examen bekeken. Maar liefst vijf procent bleek technische mankementen te vertonen. De eigenaars van deze fietsen moesten wachten totdat de eerste kandidaten terugkwamen, zodat zij op een geleen de fiets alsnog het examen konden afleggen. Na afloop van het examen werden de kinderen, om de spanning wat te breken, op ijs en chips getrak teerd. Deze week worden op school de examens besproken en krijgen de geslaagden het felbegeerde diploma uitgereikt. Bij 3VO afdeling Heiloo is er behoefte aan bestuursleden (vrijwilligers)., Belangstellenden die het leuk vinden om iets te organiseren op verkeersvei- ligheidsgebied in Heiloo kunnen bellen met de secretaris, tel. 072-5332548. Woensdag 16 mei staat een gemixte avond op het programma. Tijdens deze avond zullen leerlingen van gitaardo centen Peter Broersen en Edwin Ligteringen, trompetdocent Frank Anepool, piano/keyboarddocent Fred Lodder en viooldocent Roel Steeman hun ingestudeerde muziekstukken aan belangstellenden laten horen. Beide avonden beginnen om 19.30 uur. Zaterdag 19 mei van 10.00 tot 13.00 uur vindt de jaarlijkse open dag van de Muziek- en Dansschool plaats. Naast openbare lessen op diverse instrumen ten, optredens van ensembles en ballet klassen zal er een promotiefilmpje gedraaid worden. Tevens zullen enkele muziekverenigingen uit Heiloo acte de présence geven en informatie verstrek ken. Voor meer informatie kunt u bel len met tel. 072-5332460. Nilgün Yerli. Foto Noëlle van der Lende) HEILOO - De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar gehouden op zaterdag 1 sep tember van 11.00 tot 16.00 uur, rond de openbare bibliotheek en winkelcen trum 't Hoekstuk. De Uitmarkt wordt dit jaar geopend met een optreden van de cabaretière Nilgün Yerli. De organisatie is, net als voorgaande jaren, in handen van de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo. De Uitmarkt Heiloo vormt het jaarlijk se begin van het culturele, educatieve en sportieve seizoen in Heiloo.'Een groot aantal verenigingen en organisa ties presenteert zich en geeft informatie over de activiteiten die ze het komend seizoen gaan ondernemen. Er hebben zich nu al meer dan dertig verenigingen en organisaties aangemeld voor deel name. Naast de vele informatiestands is er ook een groot aantal optredens. Niet alleen muziek, dans en toneel, maar ook demonstraties van sportverenigin gen. Voor de kinderen zijn er volop activiteiten, zoals groot openluchtspel en een aantal Voorstellingen van pop pentheater Hoepla. Daarnaast is er de gebruikelijke verkoop van afgeschre ven materialen van de bibliotheek en de boekenverkoop van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Ook zijn er ver schillende doe-dingen, zoals de schiet- stand van Schietsportvereniging De Vrijheid. Verenigingen, organisaties en personen die activiteiten verrichten op het gebied van cultuur, educatie of sport, kunnen zich nog opgeven tot 1 juni bij de bibliotheek aan Het Malevoort 13, tel. 072-5330670. HEILOO - Op basisschool Meander gonst het tegenwoordig van artistieke bedrijvigheid. De school staat deze weken namelijk in het teken van kunst. Alle kinderen zijn naast hun gewone bezigheden heel druk bezig met het maken van kunstwerken op allerlei gebied. Bovendien kunnen de kinderen ook kennismaken met professionele kunstenaars en hun werk. Zo is er een pottenbakster op school geweest om de kinderen uit de onder bouw te laten zien wat de mogelijkhe den zijn. De kinderen uit de midden- en bovenbouw zijn op bezoek geweest bij beeldhouwster Ditta Engel aan de Westerweg en binnenkort komt hout draaier Nic Morsch op school om te laten zien wat hij allemaal van hout kan maken. Dit kunstproject eindigt op woensdag 16 mei met een grote kunst markt en veiling, van 19.00 tot 21.00 uur. HEILOO - 45 Jaar is ze, Marga Dekker. Samen met haar vijf kinderen keert ze op 22 juni voorgoed terug naar Nederland. Negentien jaar lang heeft ze in Canada gewoond, in het zuidoos ten van de provincie Ontario. Nu vindt ze het welletjes daar. Want al die jaren heeft de heimwee aan haar geknaagd, het stille maar knagende verlangen om terug te keren naar haar geboortedorp Heiloo. Om de paar jaar kwam ze hier dan ook met vakantie, om voeling te houden met het dorp, haar familie, haar vrienden en kennissen. Even een avondje naar het café van Aris de Wit gaan, of een blokje omlopen door het gemeentebosje, om de geur van Heiloo op te snuiven. In juni keert Marga Dekker Canada dus definitief de rug toe. Ze wil in Heiloo een nieuw bestaan opbouwen. En dat betekent drukke tijden voor Marga, die haar boeltje in moet pak ken, en haar familie in Heiloo, die naar stig op zoek is naar woonruimte. Deze taak komt vooral neer op de schouders van zus Gerda en zwager Lex Brouwer. Samen met Jan en Monique, broer en schoonzus van Marga, lopen zij name lijk stad en land af om een geschikte woning voor het gezin te vinden. 'Stad en land' is overigens wat ruim gezegd, want eigenlijk wil Marga niets liever dan zich meteen in Heiloo vesti gen. Maar hoe vind je zo snel een geschikt huis? Vanuit Canada heeft Marga alle makelaars in Heiloo een e- mail gestuurd, verder zijn er adverten ties geplaatst in de Uitkijkpost, er zijn gesprekken geweest met de afdeling huisvesting van de gemeente en speurt de familie rond door Heiloo. Maar helaas, tot nu toe zonder resultaat. „De tijd begint nu toch echt wel een beetje te dringen," vindt Gerda. Ze houdt een schriftje omhoog, waarin ze alle pogingen om een huis te vinden heeft opgetekend. „Inmiddels hebben we al wel een paar maal een aanbieding ia|rsgroep Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Marga Dekker op zoek naar woonruimte. gehad, maar tot nu toe is het nog niets geworden. Elke keer is er wat anders. Of het huis was te klein, of de verhuur der was bang dat het uitgewoond zou worden. Dat is natuurlijk niet zo gek, dat men daar bang voor is. Een vrouw alleen met vijf kinderen, in de leeftijd van 6 tot 15 jaar, dat roept natuurlijk wel eens twijfels op." En dat vindt Gerda nu zo jammer, want, gek als ze is op haar zus, ze gunt haar zo graag een nieuwe kans. Ze omschrijft Marga dan ook liefdevol als 'een krachtig persoon, met een sterk karakter, niet-rokend, eentje die van aanpakken weet én een echte Miep Kraak is'. En daarom doet ze in deze Uitkijkpost een laatste oproep. „We zoeken een huis voor minimaal een jaar, met vier slaapkamers, met een maximum huur van f 2000,- per maand." Iedereen die denkt geschikte woonruimte te weten voor dit gezin, kan bellen met Gerda Dekker en Lex Brouwer, tel. 072-5320535, of met Jan en Monique Dekker, tel. 072-5336390. Makelaar sinds 1933 VAN DER www.vanderborden.nl H Ei LOO - Vanaf zaterdag 12 mei is er weer geraniummarkt in de plantenkas van GGZ Willibrord. Groei en Bloei is tijdens deze zaterdag ook met een aan tal vrijwilligers present. Klanten kun nen tot en met 19 mei dagelijks terecht van 10.00 tot 16.30 uur, behalve op zon dag. Zaterdag begint de markt met spe ciale kriekkortingen. Te koop zijn een groot assortiment een jarigen en meer dan tweehonderd soor ten vaste planten. Zo zijn er vier soor ten lavendel en tién verschillende gera niumsoorten. Verder kan men er terecht voor potgrond en vloeibare en vaste mest, veilingkisten, oude dossie rkasten en tuinkasten. Ook meege brachte bakken en potten kunnen gevuld worden. Voor inlichtingen kunt u bellen met de plantenkas, 072-5312312, toestel 225. aanvang: 21.30 uur Sportcomplex Het Vennewater na 18 jaar kampioen? A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO - Bij het politiebureau van Heiloo zijn de volgende voorwerpen als gevonden opgegeven: een aantal sleutels, een bankbiljet, een groene O'Neill-portemonnee, donkerblauwe sporttas mét inhoud, witte muts, een knuffelschaap, twee bankbiljetten, zwarte gsm Pocketline in hoesje, goud kleurige armband, bril met bruin mon tuur in ^wart tasje. orf instituut) 1 bet vennewater for wellness Fysiotherapie Aerobics Fit Walk Fitness/Bedrijfsfitness Inline Skating Gezondheidscursussen Solarium In de sporthal Het Zevenhuizen 48 1852 JC Heiloo ALKMAAR boven TOYS 'R US Noorder Arcade Koopavond donderdag LIMMEN t.o Ten Dam Parket Rijksweg 43 Koopavond vrijdag Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 Klaar voor de Start... (Fotostudio Starfietd) HEILOO - De Avondvierdaagse is een elk jaar terugkerend evenement, dat niet meer weg te denken is in Heiloo. Dit jaar gaat dit sportieve evenement onder auspiciën van de NWB voor de 58ste maal van start en zal worden gehouden van dinsdag 12 tot en met vrijdag 15 juni. Vanuit basisschool St. Radboud (ingang via het schoolplein aan de Breedelaan) kunnen de wande laars beginnen aan de avondvierdaagse over de afstanden van 5,10, of 15 kilo meter per avond. Wandelen is een gezonde en sportieve vorm van recreatie. Velen trekken in het weekeinde de wandelschoenen aan' om deel te nemen aan een van de wan deltochten, die op diverse plaatsen worden georganiseerd. De avondvier daagse is bijzonder geschikt voor deel name in gezins- of groepsverband. Iedereen vanaf 4 jaar kan deelnemen. De plaatselijke wandelcommissie heeft ook dit jaar weer haar best gedaan op het maken van mooie parkoersen, die de wandelaars langs fraaie plekjes in en rondom Heiloo brengen. Vanaf het plein van basisschool St. Radboud kun nen de vijftien kilometer-wandelaars starten vanaf 18.00 uur. De starttijd voor de tien kilometer is vanaf 18.15 uur, terwijl iedereen die de vijf kilome ter wil afleggen dit vanaf 18.30 uur kun nen doen. Het zal de trouwe deelnemers niet ver rassen dat de organisatie ook dit jaar weer medewerking krijgt van alle muziekverenigingen uit Heiloo. Dit houdt in dat op alle avonden de wande laars bij terugkomst op het schoolplein met muziek zullen worden verwel komd. Inschrijven voor de avondvierdaagse kan van maandag 14 mei tot en met donderdag 17 mei tussen 19.00 en 20.00 uur bij de volgende adressen in Heiloo: M. Henning, De Krommert 34, J. Kraakman, Boswinde 19 en B. Bos, Werkendelslaan 9. Voor meer informa tie kunt u terecht op het laatste adres, tel. 072-5337426. Het inschrijfgeld bedraagt f 6,50. Voor leden van erken de wandelsportbonden geldt, op ver toon van een lidmaatschapbewijs, een korting van f 2,-. Aan de start op maan dag 12 juni wordt het inschrijfgeld ver hoogd met f 1,50 en er worden geen kortingen meer gegeven. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. INSTALLATIEBEDRIJF Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 Centrale verwarming 1851 TH Heiloo Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1