Heiloose scholiere doet mee aan finale van de Nationale Voorleesdag m Kampioens wedstrijd 533 03 44 Vrijblijvende Waardebepaling? Broekman Bqkma nvm PRIMALICHT LIMMEN Visseizoen 5.- het geheim voor een goede nachtrust Vos Makelaardij GEZOCHT! BORDEN 10 NIEUWSBLAD VOOR HEM-00_EM_0AASTREKENL Foresters 4-Go Ahead 3 BEZORGER Uw huis verkopen? (072)5351000 www.heiloo-online.nl laapcamfart Redactie, acquisitie en administratie: J Drukkerij uitkijkpost bv 16 MEI 2001 1 66e JAARGANG NO. 20 Wandeling door het Zeer gevarieerd theaterseizoen de Beun Heilooër Bos Visclub De Grijze Reigers Schoolbloeimarkt Europese Wereldwinkeldag a.s. zondag 12.00 uur Sursum Corda voor een wijk in Heiloo, 1x per week. Voor info: 072 - 533 01 75 van ma. t/m do. 8.00 - 17.30 uur. VAN DER Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Mogojoko Keuze uit duizenden lampen Zeer veel kleinmeubelen - spiegels Exclusieve verkoop alle topmerken Speciaal ingericht voor ondernemers Parkeren voor de deur ALKMAAR boven TOYS 'RUS Noorder Arcade Koopavond donderdag LIMMEN t.o Ten Dam Parket Rijksweg 43 Koopavond vrijdag Tien goudvissen (4-6 cm) voor in de vijver. Stuntprijs voor :i§ De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: J0226 331 020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n <s.aanzienlijk lagere mm-prijzen. e-7 JJ D=^ U verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Mei is misschien wel de mooiste maand om in het Heilooër Bos te wandelen. De vogels zingen, de bomen lopen net uit, het beukengroen is licht en fris, en op verschillende plaatsen bloeit het fluitenkruid, het daslook en de dagkoekoeksbloem. Maar waar groeit wat en waarom juist daar? Het blad van de bomen geeft schaduw, veel of weinig, en dat zie je terug in de plantengroei. Dat is één kant van de doorgaande strijd om het (voort)bestaan. Bomen en kruiden, grote en kleine vogels, ze con curreren om wat ze nodig hebben, licht en lucht, voedsel en water. Zoals elke derde zondag van de maand staat er ook op zondag 20 mei, om 10.00 uur bij de Kattenberg, een IVN-gids klaar om u tijdens een wandeling allerlei bijzon derheden te vertellen over de natuur in het Heilooër Bos. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van f 3,50 verwacht, voor kin deren is dat f 2,-. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur. Voor inlichtin gen kunt u bellen met tel. 072-5350323. HEILOO - De uitkeringsgerechtigden afdeling Heiloo gaan weer vissen. Woensdag 23 mei gaat de eerste wed strijd van start. Verzamelen kan bij het gebouw De Bergeon, Bergeonstraat 30, om ongeveer 9.00 uur. Het vertrek naar de waterkant is om 9.00 uur. Voor kof fie wordt gezorgd. Voor nadere infor matie kunt u bellen met tel. 072- 5334528 of 5332345. HEILOO - In het nieuwe programma boekje van theater de Beun, dat van daag bij de Uitkijkpost huis aan huis bezorgd wordt, staan maar liefst zeven tien professionele voorstellingen. De programmacommissie biedt voor het komende seizoen een nieuw en geva rieerd theaterseizoen aan, met daarin veel prominente namen en natuurlijk jong cabaret talent. Het gaat goed met de Beun. Het be stuur mag terugkijken op een geslaagd seizoen: een groot aantal uitverkochte avonden en enthousiaste reacties van het publiek. Ook de voorstellingen van het komende seizoen staan beslist weer garant voor het nodige vermaak en spektakel. Doordat al het werk in de Beun zoals opbouwen van decor, zaal wacht, het uitzoeken van de voorstel lingen en de 'papieren' organisatie door vrijwilligers wordt gedaan is het ook dit jaar weer gelukt om de prijzen vriendelijk te houden. Op 16 oktober opent cabaretier Arie Vuyk het nieuwe theaterseizoen met zijn solopnogramma 'Subsidie'. Het is zijn derde avondvullende solöprogram- ma. Inspiratie voor zijn optreden put de dertigjarige cabaretautodidact uit ele menten van het dagelijks leven, zonder daarbij het scherpst van de snede te zoeken. Met gebruik van slechts enkele attributen weet hij zijn types uit de samenleving helder te schetsen. Zijn grote kracht blijkt vooral uit de origi nele wij2e, waarop hij zich openstelt voor zijn gehoor. De dialoog met het publiek leidt dikwijls tot vrolijke mo menten. Tien dagen later wordt het swingen geblazen in de Beun. Op 26 oktober staat The Deep River Quartet garant voor een muzikaal avondje. Op deze groep heeft de tand des tijds geen enke le grip. Naast 'old time favourites' zit ten er in het jubileumconcert 'What a time' ook allerlei stukken uit de wereld van rhythm and blues, soulclassics, klas sieke muziek en calypso. De basis blijft: vier gouden kelen van entertainers die al dertig jaar in staat zijn de harten van het publiek te veroveren. •Op zaterdag 27 oktober is het tijd voor een onvervalst avondje cabaret met Kees Torn. In zijn show 'Mooie Boel' speelt hij de enige rol die hij beheerst: zichzelf.Torn is iemand die blijft weige ren zich aan te passen aan het krank zinnige tempo waartoe de moderne vooruitgang volksstammen opzweept. Zijn verzet tegen de vernielzucht van de tijd is het werpen van pareltjes van liedjes en het graven van gedachtegan gen waar de vijand niet bij kan. Blijvend applaus Nog meer cabaret in de Beun is er op dinsdag 6 november. Erik Brey met zijn 'Morgana' weet als geen ander de rela tie te leggen tussen de muziek van nu en toen. Hij brengt dit seizoen zijn derde soloprogramma en heeft ons in de afgelopen jaren telkens weten te verrassen met zijn brede waaier van muziekstijlen. Hij laat zien dat het nooit is wat het lijkt, ofwel, wat is echt en wat is nep. Dit alles wordt bespro ken in een programma zoals u dat van Erik Brey gewend bent: stijlvol, intelli gent en beschaafd; en bovenal, muzi kaal. Liefhebbers van klassiek komen op woensdag 14 november aan hun trek ken. Het klassiek pianoconcert van Regina Albrink staat dan op het pro gramma. Zij heeft als pianiste meege werkt aan vele voorstellingen van de HEILOO - Floortje Prein, net 12 jaar geworden, vertegenwoordigt op 16 mei de provincie Noord-Holland tijdens de landelijke finale van de Nationale Voorleesdag. Deze wedstrijd, die wordt gehouden in Muziekcentrum Vreeden- burg in Utrecht, is bedoeld om het lezen en voorlezen te promoten. Floor tje plaatste zich via de voorrondes op school, de plaatselijke, de regionale en tenslotte de provinciale voorleeswed- strijden bij de beste t\vaalf kinderen van het land. Over de kansen die zij denkt te maken op 16 mei durft zij niets te zeggen. „Ik weet niet wie de andere kandidaten zijn, dus dat is moeilijk in te schatten," zegt ze schouderophalend. „Ik weet alleen dat er in Gelderland iemand uit Nijmegen heeft gewonnen, dat hebben mijn opa en oma die daar wonen name lijk verteld." De Heiloose leerlinge van de Willi- brordschool heeft zich terdege op de fi nale voorbereid. Hoewel zij pas eind maart een geschikt boek vond,(na de regionale voorronde moest zij een ander boek kiezen omdat het voorle zen anders een automatisme wordt) wist zij op 11 april de jury enorm te be koren met haar voordracht. „Ik heb het stukje goed doorgelezen en thuis steeds weer voorgelezen," vertelt Floortje. „Eigenlijk tot vervelends toe," meent haar vader," die echter vooral trots is op zijn dochter. Op de vraag waaraan het stuk moet voldoen dat wordt voorgelezen heeft Floortje wel een duidelijk antwoord: „Het mag niet saai zijn, het liefst aangrijpend, er mo gen geen vreeipde woorden in staan, niet te veel namen genoemd worden, het moet voor de luisteraar duidelijk herkenbaar zijn zodat de toeschouwers zich niet afvragen waar gaat dit over Het voorlezen is aan meer regels gebonden. Zo moet de voorlezer af en toe het publiek inkijken, maar ook weer niet te vaak. „Het mag niet lijken of je alleen voor jezelf aan het lezen bent. Ik kijk meestal een beetje in het rond. Toneel is echter verboden, je mag het ook weer niet overdrijven. Zo mag je je stem niet veranderen om bepaalde types uit te drukken. Het is immers voorlézen, niet voordragen." Dè Lachende Engel Het boek waaruit Floortje tijdens de landelijke finale zal voorlezen is 'De lachende Engel' van Ida Vos. „Mijn eer ste boek was van Roald Dahl," vertelt ze, „Op aanraden van mijn broer heb ik toen ik een ander boek moest kiezen voor deze titel gekozen. Mijn broer heeft overigens zelf ook meegedaan en kwam tot de regionale voorronden." De Lachende Engel gaat over Laurens, een jongen die bij een vrouw woont waarvan hij denkt dat het zijn moeder is. Na afloop van zijn vioolles komt hij oud-verzetsstrijder Maarten tegen. Maarten blijkt Laurens maar net op tijd te hebben weggehaald toen de Duitsers zijn ouders oppakten. Dan krijgt hij een brief die door zijn echte ouders ge schreven is. Ze blijken beiden te zijn vermoord en Laurens blijkt in werke lijkheid Daniël te heten. i* Zenuwachtig is Floortje nog niet. „Dat komt nog wel," denkt ze hardop. „Ik mag vijftig supporters meenemen. Er komt een bus bij school om de suppor ters te vervoeren want natuurlijk komt mijn klas ook kijken." Haar klasgeno ten zijn reuze trots op de prestaties van Floortje. „Na de regiowedstrijden ston den ze allemaal te joelen op het school plein en waren er allemaal ballonnen. Dat zal alleen nog maar erger worden tijdens de landelijke finale ben ik bang." Camera's aan, actie... De landelijke finalewedstrijd wordt uit gezonden op de televisie. De presenta tie is in handen van Eric vanMVluis- winkel. In de jury zitten enkele promi nente Nederlanders als Loretta Schrij ver, Isa Hoes, Bram Bart en Marijke Troelstra. In totaal hebben 50.246 kin deren deelgenomen aan de voorrondes van deze finale. Waarom Floortje beter is dan al deze andere kinderen weet ze zelf ook niet. „Misschien omdat ik geen moeite heb met lezen," zegt ze aarzelend. „Tijdens de vorige ronde werd mij verteld dat het stuk boeiend was en dat de jury wel meer wilde horen. Ook vonden ze dat ik dit emotionele stuk met zoveel gevoel en overtuiging bracht, dat ieder een er stil van werd." Floortje is ondanks alle positieve aan dacht in de afgelopen periode toch vooral zichzelf gebleven. Enige vorm van arrogantie valt bij haar niet te bespeuren. Zo is ze reuze trots op haar twee ansichtkaarten die ze van de schrijfster van haar boek, Ida Vos, mocht ontvangen. „Ze wenst me veel succes," straalt de Heiloose. „Ik heb haar gevraagd of ze komt kij ken naar de wedstrijd op 16 mei en in eerste instantie leek het er ook op dat ze kwam. Helaas kregen we net een kaart van haar dat ze twee tanden heeft gebroken en op 16 mei naar de tandarts moet. Wel jammer hoor, ik had het leuk gevonden als zij er bij zou zijn." Voorzichtig wordt nogmaals gevraagd hoe Floortje haar kansen inschat tij dens de landelijke voorleeswedstrijd. „Ik weet het echt niet," is wederom het antwoord, „ik wacht het gewoon af. Ik heb geen idee hoe mijn kansen zijn. Ik maak natuurlijk wel een kans, maar dat maken de andere elf kinderen uit de overige provincies ook!" legendarische ballerina Alexandra Ra dius. De afgelopen jaren heeft zij onder grote belangstelling kerstrecitals in de kleine zaal van het Concertgebouw in Amsterdam gegeven. Albrink staat be kend als Chopiri-vertolkster bij uitstek. 'Blijvend Applaus' wordt er op vrijdag 23 november gegeven aan onder ande re Joop Doderer, Huib Rooymans en Caroline Kaart. Hun toneel-blijspel speelt zich af in een tehuis voor operas terren op leeftijd. Het trio Wilfred, Cecily en Reginald wordt 'verblijd' met de komst van voormalig vedette Jean, die nog steeds de allure van vroeger uitstraalt, maar achter wie nu een groot drama schuilgaat: Jean kan niet meer zingen. Lastig, zeker wanneer je bedenkt dat de bewoners een keer per jaar tijdens een speciaal huisconcert voor elkaar zingen. Om de operalegen de Jean een afgang te besparen verzint het viertal een list; ze besluiten het beroemde kwartet van Puccini dat ze ooit samen op de plaat hebben gezet te gaan playbacken. Waarderingssubsidie voor applaus Voor de voorstelling Blijvend Applaus heeft de Beun overigens een waarde ringssubsidie gekregen. Vijf jaar gele den werd de werkgroep Vrienden van de Beun opgericht, nadat door de gemeente Heiloo was besloten om de subsidiekraan voor beroepsvoorstellin gen in de Beun dicht te draaien. Er zijn inmiddels 600 Vrienden en Steunpi laren van de Beun. Die vormen met hun jaarlijkse bijdrage het financiële platform voor de voorstellingen van professionele artiesten. De Beun heeft drie jaar lang zonder subsidie gedraaid. Dankzij de waarderingssubsidie van de gemeente kan dit jaar een extra (rela tief kostbare) voorstelling als Blijvend Applaus worden binnengehaald. Zonder waarderingssubsidie, maar daarom niet minder leuk, is de toneel klucht 'Kippige keizers kijken anders'. Het stuk, met daarin bekende namen als Rudi Falkenhagen, Diana Dob-bel- man, Bruni Heinke, Guido Jonkers en Flip Heeneman staat in het teken van regressietherapie. Iedereen heeft er wel eens van gehoord, maar wat is het nu precies? Topman August de Wilde krijgt er mee te maken, en zelfs meer dan hem lief is. Vanaf het moment dat hij door zijn psychiater wordt doorver wezen naar de regressietherapeut, ont dekt hij een wereld waar tijd en plaats onbelangrijke begrippen blijken. Te zien op 29 november. dertoneel. In MeisjeMeisje is prinses MeisjeMeisje het liefste meisje van het hele land. Haar lokken zijn prachtig blond en zij maakt haar kleren nooit vuil. Iedereen die haar ziet houdt meteen van haar. De prinses woont in een romantisch sprookjesboek. Vrijdag 11 januari volgt volgens de be stuursleden Heieen Groot en Piet van Kempen misschien wel beste voorstel ling van het seizoen: Josée Ruiter met 'Louis Couperus, een grote ziel'. Josée Ruiter: „Zoals vijf jaar geleden het leven van koningin Wilhelmina zich al lezende aan mij openbaarde, verslind ik nu alles over het leven en werk van de ze legendarische en grootste Neder landse romancier. Ook ditmaal ontstaat de fascinatie langzaam maar onver-mij- delijk." Op donderdag 17 januari kunnen de liefhebbers terecht bij Garmisch Par- tenkirchen, een sprookjesachtige win tervertelling met onder andere Elsje de Wijn. Het Verhaal speelt zich af in een verborgen gemeenschap die zwaar leunt op eeuwenoude waarden en tra dities. Wanneer de kleine Lovisa haar familie en dorpsgenoten letterlijk bo ven het hoofd dreigt te groeien, doet ze haar omgeving ongewild schudden op haar grondvesten. Leren lachen in de Beun Op 18 januari staat Rob Urgert met 'Fuik' op de planken. Deze 'kruising' tussen Freek de Jonge en Jaques Brei staat met zijn tweede cabaretprogram ma op de bühne en het grote publiek heeft geen idee hoever het nu al achter loopt. 'Fuik' is pen voorstelling over ij- dele hoop en doodlopende wegen. De cabaretier heeft besloten om ook zijn tweede voorstelling mee te laten tellen als debuut. Zodat u later ook kunt zeg gen: ik volg hem, sinds het eerste begin! Lees verder op pagina 2 HEILOO - Elk jaar wordt er door Groei en Bloei met de leerlingen van groep 6 van bijna alle basisscholen in Heiloo gezaaid, verspeend en verzorgd. Ook dit jaar kreeg elke school een andere soort bloem om te zaaien. Voor het uitkomen daarvan moesten zij de afgelopen weken zorgen. Of dat alle maal goed is gegaan, kunt u zaterdag 19 mei met eigen ogen zien qp het school plein (bij slecht weer in de aula) van obs De Meander en de rk Paulusschool aan de Hucht in Ypestein, dus niet in de Springschans, zoals in een eerder pers bericht werd vermeld. Alle door de kinderen opgepotte plant jes kunt u kopen voor f 0,50 per stuk. De opbrengst is bestemd voor de school. De markt begint om 10.30 uur. Voorgaande jaren waren deze markt kooplieden om 11.00 uur 'los'. HEILOO - Op zaterdag 19 mei worden er in het stationscentrum allerlei activi teiten gehouden. Zo ook in de Wereld winkel Heiloo aan de Stationsweg 105. Zaterdag kan iedereen hier genieten van een heerlijk kopje koffie met daar bij diverse culinaire verrassingen op koffiegebied. Ook kunt u meerdere soorten koffie proeven. Op deze ma nier wil de Wereldwinkel aandacht vra gen voor koffie, een product waarvoor de producenten in de Derde Wereld een bijzonder slechte prijs krijgen. Om koffieboeren een rechtvaardig inkomen te bieden is maar weinig nodig. Maar 'twee cent per kopje koffie meer'. Als de consument dit bedrag extra wil betalen, dan ontvangt de kof- fiecoöperatie in de Derde Wereld om gerekend het dubbele van wat de coö peraties op de reguliere markt krijgen. Vandaag de dag is de koffieprijs erg laag. Gezinnen die leven van de koffie kunnen hier niet van rondkomen. De lage prijs komt ook de arbeidsomstan digheden, leefomstandigheden en de gezondheid van de gezinnen niet ten goede. Om wat aan deze situatie te doen rich ten wereldwinkels zich regelmatig tot politici in Den Haag en Brussel. Zij vin den het van belang dat in internatione- le handelsafspraken de belangen van ontwikkelingslanden moeten worden beschermd. Ook de consument kan zijn steentje bijdragen. Door in de Wereld winkel levensmiddelen te kopen geeft hij de boeren en boerinnen in Azië, Latijns-Amerika en Afrika de kans een menswaardig bestaan op de bouwen. Door het kópen van koffie met het Max Havelaar keurmerk in wereldwin kels en supermarkten krijgen de koffie boeren dus twee cent per kopje meer. Twee koks hebben speciaal voor de wereldwinkels heerlijke culinaire ge rechten samengesteld. 'Alles over kof fie', zo heet het kookboek waarin heer lijke koffietoetjes, koffiedranken en specialiteiten voor bij de koffie de re vue passeren. Daarnaast bevat het boekje informatie over de achtergron den van koffie, koffieculturen en niet te vergeten, verhalen van koffieproduc ten. Het koffiekookboek is te koop in de Wereldwinkel. Locatie: Stabilitas te Heiloo aankondiging aangeboden door: MAKELAARS &TAXATEURS ONROEREND GOED '.vosmakclaardij.nl p or f i n s t i t u ut i bet vennewater i for wel/ness Fysiotherapie Aerobics Fit Walk Fitness/Bedrijfsfitness Inline Skating Gezondheidscursussen t Solarium In de sporthal Het Zevenhuizen 48 1852 JC Heiloo LA 4 RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Cm /v |V il A KI - Badkamerinstallatie rf ALr li IVIAIMO - Centrale verwarming - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Arie Vuyk. Meer toneel Woensdag 2 januari, als voor het eerst de voorstellingen met euro's betaald dienen te worden, is het tijd voor kin- HEILOO - Op zaterdag 18 mei zal Mogojoko om 19.00 uur weer een vie ring in de Willibrorduskerk verzorgen. Het thema van deze viering is twee keer luisteren. Mogojoko is tevens op zoek naar nieuwe leden. Heb jij zin om deze groep te versterken? Vanaf 15 jaar ben je welkom. De repetities vinden plaats in de Willibrorduskerk, op vrij dagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Ge ïnteresseerden kunnen vrijblijvend een kijkje nemen èn komen luisteren. Voor informatie kun je bellen met Marian van Velzen, tel. 072-5336254. Floortje Prein bereidt zich voor op de landelijke finale van de Nationale Voorleesdag. ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9A ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43A Koopavonden op donderdag en vrijdag matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers, kasten en bedtextiel Rijksweg 127 Limmen Tel: 072 505 34 01 Maandag gesloten Vrijdagavond koopavond

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1