Grootouders samen 120 jaar getrouwd Meervogels vieren jubileum met Ajax Activiteiten Limmen gelezen worden ctiviteiten Egmond UITKIJKPOST - 30 MEI 2001 Auto tegen lichtmast CDA is zover Conquista organiseert Roefeldag GroenLinks steunt oude monumenten Nieuwe wandel- en fietskaart voor duinen en achterland Spoorzoeken in het duin Expositie in Hoeve Overslot Bromfietser onderuit Feestelijke opening museum Gemaal 1879 zoekt vrijwilligers Officiële heropening Boulevard Galerie Amber Expositie schilderijen van Jaap Hoeks- ma, keramiek van Susan Ohler en beel den van Gerda Kooger, Peter Schelvis en Tónna Lucassen. Geopend op don derdag, vrijdag en zaterdag en de eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, Dussel- dorperweg 18, tel. 5051491. Grote Serre Tot en met oktober expositie met wis selend werk van familie van Os, onder andere bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschilderijen en aquarel len, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Conquista Donderdag darten van 19.30 tot 22.30 uur voor tieners en jongeren. Zaterdag luilakken, vertrek 6.00 uur met de trek ker en aanhanger door Limmen. De gene met de langste slinger met blikjes aan de fiets krijgt een prijs. Om 7.00 uur luilakdisco. Zaterdagavond van 19.00 tot 22.00 uur superdisco voor tieners van 12 tot 16 jaar. Vrijdag- en zaterdag avond van 20.30 tot 01.00 uur jongeren- café voor jongeren vanaf 16 jaar. Zondagmiddag open van 14.00 tot 17.00 uur. Bibliotheek Akersloot Expositie beelden van Karin Zomer dijk en aquarellen van Diny Dijkman, Rembrandtsingel 1. AKERSLOOT - Op de A9 raakte vori ge week woensdagmiddag rond 15.15 uur een auto uit de koers en botste tegen een lichtmast aan. De bestuur sterren 54'-jarige vrouw uit Haarlem, is met mogelijk inwendig letsel overge bracht naar een ziekenhuis in haar woonplaats. Ze verklaarde een black out te hebben gehad. Haar wagen raak te zwaar beschadigd en ook de licht mast overleefde de klap niet. REGIO - In de afgelopen maanden heeft het voorlopig bestuur van het GDA in de CAL-gemeente gewerkt aan het verkiezingsprogramma voor de eerste gemeenteraadsverkiezingen van de nieuwe gemeente. Dit programma is samengesteld in goed overleg met de zittende- en de de kandidaat-raadsle den en diverse deskundigen uit de ach terban. Het verkiezingsprogramma is inmiddels in concept aan de leden voorgelegd. Daarnaast heeft een com missie uit het voorlopig bestuur een kandidatenlijst opgesteld. Het zijn kan didaten met ervaring die herkenbaar zijn voor de CDA-stemmers uit de diverse kernen van de CAL. Het concept-verkiezingsprogramma en de kandidatenlijst worden op 13 juni ter goedkeuring voorgelegd aan de leden van het CDA in een besloten al gemene ledenvergadering. Deze verga dering vindt plaats in De Lelie in Akersloot. Het voorlopig bestuur is van mening een evenwichtig programma te hebben opgesteld in combinatie met een respresentatieve kandidatenlijst. Ymte van Gosliga, wethouder voor het CDA in Castricum, wordt voorgedra gen als de lijsttrekker voor het CDA. Na 13 juni start de partij met haar cam pagne om de kiezers kennis te laten maken met de kandidaten van de lijst. LIMMEN - Op woensdag27 juni wordt in Limmen weer een Jantje Beton Roefeldag gehouden. De organisatie ervan is in handen van jongerencen trum Conquista. Roefelen is een Vlaams woord en betekent nieuwsgie rig maken, snuffelen. Het wordt een dag waarop de kinderen de wereld van de grote mensen kunnen gaan ontdek ken. Groepjes van zes of zeven kinde ren zullen bij drie bedrijven een kijkje gaan nemen om 13.30, 14.30 en 15.30 uur. Kinderen uit groep 6 of groep 7 van een basisschool in Limmen kunnen zich opgeven door hun naam, adres, tele foonnummer en geboortedatum op een briefje te schrijven en in de brievenbus van Conquista te doen aan de Kerkweg 50. Je mag aangeven met welk vriendje of vriendinnetje (één) je graag in een groep wil. Inschrijven kan tot en met vrijdag 1 juni. Vrijwilligers, bijvoor beeld vaders, moeders of andere belangstellenden, om een groepje te begeleiden kun je ook opgeven. REGIO - Afgelopen zaterdag heeft, tij dens een goed bezochte excursie in het open CAL-gebied, GroenLinks de res tauratie van twee belangrijke oude monumenten gesteund met een gift. Zowel voor de restauratie van de Hervormde Kerk te Limmen als de herbouw van de molen de Oude Knegt in Akersloot schonk de partij een bedrag van f 400,-. Rein Koelemij van de Hervormde Kerk was blij met de bijdrage. Hoewel de res tauratie voorspoedig verloopt, zijn er ook enkele flinke tegenvallers geweest. Zo bleken de grote spanbalken, die de dikke muren van de kerk bij elkaar moeten houden, in slechtere staat te zijn dan van te voren was gedacht. De pot 'onvoorzien' moest ervoor aange broken worden. Dat gold ook voor de herbouw van de molen de Oude Knegt, die afgelopen oudejaarsnacht afbrandde. De plannen voor herbouw werden snel gemaakt. Op dit moment vindt er nog intensief overleg plaats met de verzekerings maatschappijen. Hierna kan de her bouw van start gaan. Een bevriende molenaar maalt zolang het koren voor de klanten van de Oude Knegt, zo ver telde Ed Spruijt van de Oude Knegt. Gert en Lies Bakkum-Zuurbier vierden gisteren hun 60-jarig huwelijk. (Fotostudio Starfield) LIMMEN - Een uniek feest, dat was het zeker. Afgelopen maandag vierden Bart van Beek (89) en Rie van Beek- Duivenvoorde (84) hun 60-jarig huwe lijksfeest. Een dag later deden Gert Bakkum (86) en Lies Bakkum-Zuur- bier (84) hetzelfde. Toeval of niet, beide stellen zijn op 29 mei 1941 getrouwd en zijn de opa's en oma's van Marco en Sandra van Beek. Reden genoeg voor Sandra om te vragen of de Uitkijkpost aandacht aan haar jubilerende groot ouders wilde besteden. „Van mij hoeft al die aandacht niet hoor," valt Lies Bakkum met de deur in huis. „Maar voor mijn kinderen en kleinkinderen vind ik het wel heel leuk dat wij samen in de krant komen. Bovendien slooft Sandra zich zo uit voor ons, dus daar doen we het dan maar voor." Haar echtgenoot is direct al veel spraakzamer. Hij steekt meteen van wal wanneer hem wordt gevraagd waar hij zijn vrouw heeft leren kennen. Op de kermis „Tijdens de kermis in Alkmaar. Ik was met mijn broer en een kameraad naar diverse cafés geweest, maar niet vanwe ge het drinken hoor, ik dronk namelijk geen pils. Omdat mijn kompanen dat wel deden ging ik vast vooruit, naar Concordia, waar we zouden gaan dan sen. Daar ontmoette ik Lies en danste met haar. Na afloop vroeg ik waar zij woonde en bracht haar terug naar Westdijk. Ik had haar al eens eerder in Heiloo gezien, maar sinds de kermis in Alkmaar is het aan." Na drie jaar verkeringstijd besloten de twee om elkaar in 1941 het jawoord te geven. „Een hele toestand hoor, ver liefd zijn in de oorlog," verzucht Gert Bakkum. „In die tijd was het sowieso niet gebruikelijk dat je bij elkaar bleef slapen, dus moésten we voor het don ker weer thuis zijn." Het leven van het echtpaar heeft ups and downs gekend, maar over het alge meen hebben ze een mooie tijd met elkaar gehad. „En nog hoor," wordt daar direct aan toegevoegd. Lies Bak kum bleef thuis om voor de kinderen te zorgen, terwijl haar man tot zijn pen sioen in de bloembollen heeft gewerkt. „Ik moest al werken toen ik elf was," deelt hij mee. „En ik verdiende f 6,- per week." Overigens is de krasse Limmer nog steeds actief op de landerijen. „Ik heb een eigen volkstuintje met boontjes, aardbeien en nog veel meer. Daarnaast haal ik de boodschappen. Mijn vrouw doet nog steeds zelf het huishouden en ze kan echt heel lekker koken! Verder houdt zij van borduren en breien." De grote trom Het jubilerende echtpaar heeft sinds hun huwelijk altijd in Limmen ge woond. Eerst bij mensen in huis en zo'n 57 jaar geleden betrokken zij de huidi ge woning. Hoewel zij dus op exact dezelfde datum zijn getrouwd als Bart en Rie van Beek, heeft het stel het feest nog nooit samen gevierd. Het ene jaar viert het ene koppel het op 29 mei, het volgende jaar is het andere koppel aan de beurt. „Wij hebben natuurlijk hele andere kennissen en familie," zegt Lies Bak kum. „Samen vieren is daarom geen optie." Het echtpaar van Beek vierde maandag het 60-jarig huwelijksfeest met een etentje. De familie Bakkum koos voor een wat ruimere opzet. „Er komen acht kinderen, 21 kleinkin deren en twee achterkleinkinderen naar ons feest in de Burgerij in Lim men. Onze zoon komt met zijn kinde ren speciaal over uit Zweden. De vie ring wordt vooraf gegaan door een mis, met aansluitend koffie met gebak en een borreltje. De harmonie komt spe len, daar heb ik ook nog 43 jaar lang de erote trom geslagen, 's Avonds hebben we na een broodtafel een hele gezellige avond met elkaar," aldus Gert Bak kum. Na een hartelijk afscheid en de belofte om nog vele jaren samen te blijven durft Lies Bakkum het wel te vragen: „Kom je nou weer als we 65 jaar getrouwd zijn?" CASTRICUM - Eind mei introduceert PWN Waterleidingbedrijf Noord-Hol land een nieuwe wandel- en fietskaart voor het Noord-Hollands Duinreser vaat en het achterland (tot en met de A9). Op de kaart staan naast het duin reservaat ook alle natuurgebieden van collega-natuurbeheerders aangegeven. De kaart is in kleur uitgevoerd, heeft uitgevouwen een formaat van 50x70 cm en is tweezijdig bedrukt. Hij kost f 8,90 en is te koop bij bezoekerscentrum De Hoep te Castricum en op veel punten langs de duinen bij wederverkopers en VVV's. De kaart geeft een uitgebreid overzicht van alle wandel-, fiets- en ruiterroutes binnen het Noord-Hollands Duinre servaat. Dit is gelegen tussen Wijk aan Zee en Bergen. Op diverse plaatsen zijn ruime parkeerterreinen vanwaar de routes het duin in voeren. Daarnaast staan op de kaart in het achterland van het duinreservaat de natuurgebieden aangegeven van de St. Noord-Hollands Landschap, de Stichting Hoge Weide, Natuurmonumenten en Staatsbos beheer. Bart en Rie van Beek-Duivenvoorde zijn eveneens 60 jaar getrouwd. AKERSLOOT - In het pinksterweek- einde viert sv Meervogels '31 haar 70- jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan komen enkele Ajax-teams spelen tegen elftallen van Meervogels '31. Vrijdag 1 en zaterdag 2 juni staan in het teken van activiteiten ten behoeve van de Meervogels-jeugd. Zaterdag om 14.00 uur speelt Ajax E-l tegen Meervogels D-l. Hoogtepunt van de jeugdactivitei- ten vormt de penaltybokaal met een keeper van AZ. Zondag is er een rëuniebrunch waar leden en oud-(bestuurs)leden herinne ringen kunnen ophalen. Tevens wordt het Meervogels-elftal van de twintigste eeuw bekend gemaakt. Oud-leden zijn van harte welkom op de reünie en kun nen zich aanmelden bij Rob van der Eng, tel. 0251-314215. Verder wordt op zondag en maandag een groot straten- toernooi gehouden. Op zondagavond verzorgt meidengroep Dat Koor een terrasoptreden en geeft de Heilooër formatie The Change een optreden in de Meerhal. De entree is gratis. Op maandag is er een Beierse avond met een terrasoptreden van Caecilia en een optreden van Richard Jordan in de Meerhal. Als klap op de vuurpijl komt Ajax A-l op woensdag 6 juni om 19.30 uur een wedstrijd spelen tegen Meer- vogels-1Voor wie de toekomstige ster ren wil zien schitteren is dit de kans om ze te zien. Iedereen is welkom. CASTRICUM - Op 4 en 9 juni kunt u sporen zoeken in het duin onder leiding van PWN-boswachter Joop Castricum. Startpunt van deze excursies is bezoe kerscentrum De Hoep aan de Zeeweg te Castricum en ze beginnen om 10.00 uur. Tijdens deze wandeling ziet u niet alleen de sporen van verschillende die ren, maar ook de sporen die mensen in de duinen hebben achtergelaten. Overal in het terrein zijn zichtbare spo ren te zien: in het bos, de duinen en aan het water. Sporen van onder andere zoogdieren, maar bijvoorbeeld ook geursporen. De wind draagt geuren aan van de zee. Sporen uit het verleden zijn er ook. En sommige mensen gebruiken sporen om iets te ontdekken. Bijvoor beeld boswachters en vogelkijkers, maar ook jagers en stropers. Na deze excursie kijkt u anders naar het duin. Belangstellenden kunnen zich telefo nisch voor deze excursie opgeven via tel. 0900-7966288. Dit nummer is dage lijks, behalve maandag, tussen 10.00 en 17.00 uur bereikbaar. De deelnamekos ten bedragen f 5,- per volwassene en f 3,50 voor kinderen. Het team van Meervogels in 1950, kampioen van de 4e klasse KNVB. AKERSLOOT - Op de Geesterweg ging vorige week woensdagavond om streeks 21.30 uur een 17-jarige jongen uit Akersloot onderuit met zijn brom fiets. De onfortuinlijke knaap raakte bij het keren een in de berm liggend stuk beton en kwam te vallen. Met vermoe delijk een hersenschudding is de jon gen overgebracht naar het MCA in Alkmaar. Zijn brommer raakte zwaar beschadigd. EGMOND - Op vrijdag 1 juni om 17.00 uur wordt het Museum van Egmond feestelijk heropend. De opening zal worden verricht door wethouder Zwakman. Het museum is uitgebreid met een extra kamer en geheel op nieuw ingericht. Daarmee is een lang proces van verbouwing en opnieuw inrichten tot een afronding gekomen. Dit jaar wordt er een kleine thematen toonstelling gehouden waarbij het museum zelf in de belangstelling staat in 'Het museum te kijk'. Aspecten van de geschiedenis van het museum sinds de oprichting komen aan de orde aan de hand van artikelen en foto's. De openingstijden van het Museum van Egmond aan de Zuiderstraat 7 in Egmond aan Zee zijn van 1 juni tot en met 15 september en in de herfstvakan tie van zondag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. In juni, juli en augustus is het museum ook op dins dag-, woensdag- en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur geopend. AKERSLOOT - Een veel gehoorde uitdrukking is dat je niet het hele jaar achter de geraniums kunt zitten als je opgehouden bent met betaald werk en het wat rustiger aan kunt doen. De reden is natuurlijk vrij eenvoudig, gera niums zijn er hoofdzakelijk in de mooie maanden van het jaar en dan hoop je lekker buiten te kunnen zitten, bijvoor beeld op het balkon of in de tuin. Waar u ook van kunt genieten is vrij willigerswerk. Iets doen voor iemand en er toch niet voor betaald worden kan veel voldoening geven. En veel tijd gaat er niet inzitten, want bijvoorbeeld een uur per week of per maand (meer kan en mag ook maar dat bepaalt u zelf) is al genoeg. Het Gemaal 1879 te Akersloot zoekt nog enkele vrijwilligers die tijdens de opening van het gemaal toezicht in de expositieruimte willen houden. Als u meer wilt weten kunt u bellen met tel. 0251-313253 of 313268. EGMOND - Vanaf zaterdag 2 juni ex poseren John Hollenberg, Peter Swidde en Ans Post hun werk in de historische hoeve Overslot te Egmond aan den Hoef. Van Peter Swidde zijn portretten te zien die opvallen door de humor die er in verwerkt is. Ans Post exposeert haar laatste beelden van mensfiguren, die vaak geïnspireerd zijn door jazzmu ziek, terwijl lichtkunstenaar John Hollenberg zijn geconstrueerde licht- objecten laat schijnen. Deze expositie is tot en met 8 juli elk weekend te zien van 14.00 tot 17.00 uur aan de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 9 september tentoonstelling Neerlands Trots. De veelzijdigheid van de Noord-Hollandse polders. Geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, entree volwas senen f 7,50, kinderen 4 tot 12 jaar f 3,75. Galerie 1719 Expositie van schilderijen in olieverf op linnen van Hetty Branderhorst- Snijder en bronzen plastieken van Maria van der Reep, geopend op don derdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, laatste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur, Verdronkenoord 29. Nederlands Kachelmuseum Collectie kachels uit onder andere de Tweede Wereldoorlog, aan Bierkade 10, geopend op vrijdag en zondag van 12.00 tot 16.00 uur. MCA Tot 30 juni expositie schilderijen met olieverf op doek van Theo Leering, op Hoofdstraat DB3. Tot eind september expositie van bloemenaquareilen van Gonny van Dongen, tijdens bezoektij den van 16.00 tot 20.00 uur, afdeling COM 4/217. Cantina Architectura Expositie van schilderijen en mandala's van Anke Glas en houten beelden van Ton Verplanke, Geestersingel 11, tus sen 11.00 en 22.00 uur en op afspraak, tel. 072-5113265. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 9.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670.^ Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 8.30 tot 9.15 uur, donderdag 16.00. tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. EGMOND - Op donderdagmiddag 31 mei om 15.00 uur worden de Dr. Wiardi Beckmanlaan en de Boulevard in Eg mond aan Zee na een grondige op knapbeurt officieel heropend. De ope ningshandeling wordt verricht door burgemeester De Winter, de wethou ders Mesu en Worm van de gemeente Bergen en J. Verburg, lid van het colle ge van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Om 14.30 uur starten de leerlingen van basisscholen in Egmond aan Zee een fietstour vanaf het parkeerterrein voet balvereniging Egmondia richting bou levard; om 14.40 uur halen de kinderen onderweg burgemeester De Winter, Gedeputeerde Verburg en de wethou ders Mesu en Worm op bij he voorma lige gemeentehuis Zwartendijk. Zij fietsen met de kinderen mee naar de Boulevard, waar de openingshandeling plaatsvindt. Dit gebeurt bij de nieuwe verbrede strandafgang bij het strandpa viljoen 't Zeepaardje; om 15.00 uur vol gen enkele toespraakjes, de officiële openingshandeling en de start van de ballonnenwedstrijd voor de leerlingen van de basisscholen De Driemaster, St. Jozefschool en de Trompschool; waarna om 15.15 uur een gezellig samenzijn op de Boulevard met medewerking van het shantykoor 'De Zaalnêelden' uit Egmond aan Zee volgt. Prins Hendrik Stichting Tot 4 juni tentoonstelling olieverfschil derijen van Ellen O'Leary, dagelijks te bezoeken van 9.30 tot 17.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 24 juni schilderijen en aqua rellen van Hans en Malou Nahuys. Opening op zondag 20 mei om 15.00 uur, op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na tel. afspraak, 072- 5062645. Historisch Informatie Centrum Tot en met 28 oktober expositie 'Het Slot op den Hoef, elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur, aan de Slotweg 46, Egmond aan den Hoef. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 13