Nieuwe cursusbrochure Vrije Academie Voeten van de vloer bij Het Vennewater Hardlopers op ereschavot Taxatie nodig? Broekman ra BcfKMA NVM advies voor het slapengaan^ Joh Win 533 03 44 SVW '27-VSV BORDEN (072)5351000 Huis kopen? Kopij advertenties auh inleveren vriidag 1 iunï voor 15.00 uur!! slaapcomfort www.heiloo-online.nl Beslissingswedstrijd NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Omdat Drukkerij Uitkijkpost a.s. maandag i.v.m. 2e pinksterdag is GESLOTEN Collecte epilepsiebestrijding Presentatie ensembles en balletklassen CCRevival bij La Strada Grote kans op alcohol controle Nivon wandelt door Heiloo Goud voor rock en rollers Luilak in Ypestein Inbraak in kantine Kranten(data)bank in bibliotheek Fietsen buitgemaakt Tendenz dicht Cd-rom uitleg in bibliotheek Biljarttoernooi Vennewater Vrijwilligers krijgen feestmiddag aangeboden woensdag 30 mei Opbrengst collecte Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl C- HACHMANG J^LgJU Drukkerij uitkijk post bv 30 MEI 2001 66e JAARGANG NO. 22 www.vanderborden.nl 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) Drukkerij uitkijkpost bv REGIO - In de week van dinsdag 5 juni tot en met zaterdag 9 juni gaan 45.000 vrijwilligers op pad om huis-aan-huis te collecteren voor de collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds. Het thema tijdens de nationale collecteweek is 'Laat haar niet vallen'. De opbrengst van de collecte is bestemd voor weten schappelijk onderzoek, voorlichtings activiteiten, het organiseren van bege leide vakanties voor mensen met epi lepsie en individuele hulp. HEILOO - Vanaf deze week is het nieuwe cursusprogramma kunstge schiedenis van de Stichting Vrije Aca demie voor Kunsthistorisch Onderwijs verkrijgbaar in de openbare biblio theek. Het programma in Heiloo is ge heel vernieuwd. De interesse voor kunst is nog steeds groeiende. Daarom ook brengt de Vrije Academie weer een nieuw cursuspro gramma. Komend seizoen komen er onderwerpen aan bod als Art Nouveau en Jugendstil, Symboliek in de Kunst, Middeleeuwen, Kunstnijverheid, An tiek en Operageschiedenis. Naast dit cursusprogramma biedt de Vrije Aca demie ook losse excursies naar musea en buitengewone bestemmingen aan (kerken, kastelen en buitenhuizen). Verder kunt u ook mee op buitenland se kunstreizen. De Vrije Academie biedt iedereen de kans om op een plezierige en degelijke manier kennis te maken met de kunst geschiedenis. De doelstelling is nog steeds de verbreiding van kunsthistori sche kennis onder een groot publiek. Het onderwijs wordt verzorgd door enthousiaste en vakbekwame kunsthis torici. Naast het lesprogramma zal de Vrije Academie het komend seizoen aan dacht besteden aan een aantal grote exposities in Nederland. Door de goede samenwerking met de grote musea kan de Vrije Academie ook bijzondere mu seumarrangementen aanbieden. In de gratis cursusbrochure vindt u uitgebrei de informatie over alle programmaon derdelen. In Heiloo worden de cursus sen gegeven in het Open Huis. Bij snelle inschrijving geldt een korting van f 15,- per cursus. De inschrijvingen dienen dan voor 15 juni naar de Vrije Academie te worden gestuurd. Het vol ledige cursus- en excursieaanbod is gra tis aan te vragen bij de Vrije Academie, tel. 020-4185050, of af te halen bij de bibliotheek. HEILOO - Woensdag 6 juni is de jaar lijkse presentatie van de orkesten en ensembles van de Muziek- en Dans school Heiloo. Tijdens deze avond ko men nagenoeg alle ensembles die de school rijk is aan bod. De ensembles die zullen musiceren zijn onder andere: beginnend samenspel onder leiding van Martin Rozema, gevorderd samenspel onder leiding van JanJaap Langereis, strijkersgroep door Roel Steeman, saxofoonkwartet en Bigband met Jack Kat, harpenensemble onder leiding van Marian Deiman en een rockband ge coacht door Edwin Ligteringen. Tevens zullen enkele klassen van de balletafdeling een presentatie verzor gen. Al met al een avond vol afwisse lende muziek; van klassiek tot en met jazz en rockmuziek. De toegang is gra tis en het spektakel begint om 19.00 uur. Voor meer informatie belt u met 072-5332460. HEILOO - Zaterdag 2 juni speelt de gloednieuwe Heiloose coverband CCRevival in café La Strada vanaf 21.00 uur. Deze band speelt louter en alleen Creedence-covers, die mede door het rauwe stemgeluid van zanger Frank Niemans bijna niet te onder scheiden zijn van de originele nummers met de stem van John Fogerty. De band bestaat uit Henk-Jan van der Horst (drums), Guus op de Weegh (bas), Mark Jonk (sologitaar), Jan Mooij (toetsen), Hans Manshande (slaggi taar) en Frank Niemans (zang/gitaar). Als support-act staan the Kinda Kinks op de planken om het publiek alvast in de sfeer te brengen met covers van the Kinks. The Kinda Kinks bestaat uit Gert-Paul van der Horst, Fletcher Bouwman,Tom Min en Sjaak Keizer. REGIO - Aankomende week lopen weggebruikers extra de kans gecontro leerd te worden op het gebruik van alcohol in het verkeer. Deze week hou den de gezamenlijke politiekorpsen en de Koninklijke Marechaussee in Noord-Holland een estafette-actie. Da gelijks houdt een van de korpsen een alcoholcontrole. Iedere bestuurder, van Texel tot Hilversum, heeft de kans om gecontroleerd te worden op het ge bruik van alcohol. De provincie Noord- Holland hoort bij de top 5 van provin cies waar het vaakst alcoholgebruik in het verkeer geconstateerd wordt. HEILOO - Op zondag 10 juni staat ter afsluiting van het winterseizoen van het Nivon een wandeling op het program ma door en om Heiloo. Het bestuur had wegens het mkz-risico al eerder besloten het oorspronkelijke plan voor een route naar Purmerend en Ilpen- dam uit te stellen tot volgend jaar. De wandeling voert nu door het gebied rondom Heiloo, langs plekjes die voor menigeen mogelijk nog onbekend zijn. Het vertrek is om 9.45 uur vanaf het NS-station Heiloo (westzijde bij taxi standplaats). Onderweg js er een kof fie/theestop (voor eigen rekening). Drinken en eventueel een lunchpakket zelf meenemen. Zo nodig regenkleding, want de tocht gaat ook bij slecht weer door. Eind september houdt de afdeling een wandelweekend waarbij een gedeelte wordt gelopen van het Visserspad (lange afstands-wandelpad). Overnacht wordt in de jeugdherberg in Noord- wijk. Opgeven voor beide wandeltoch ten kan bij Reina Mulder, tel. 072- 5333127 of Ina Bennen tel. 072-5336427 Vier ere-leden van tennisvereniging Het Vennewater: Rita Pohley, Willem Oude Ess ink Nijhuis, Gerrit van Deventer en Anne van der Leij. HEILOO - Zaterdag 16 juni van 18.00 uur tot ver na middernacht is het Golden Tulip Heiloo aan de Kenne- merstraatweg het domein van de feest vierende tennisvereniging Het Venne water. De club viert dan het 25-jarig jubileum. Het jubileumfeest begint met een aangekleed borreluur, daarna kun nen de leden proeven van een grand buffet waarna onder de muzikale bege leiding van de Cartoons de beentjes van de vloer gaan. Voor de vereniging staat de datum van 8 december 1975 met gouden letters in het geschiedenisboek. Op die dag voer den zes mensen, die elkaar nog niet kenden, op het gemeentehuis gesprek ken met de toenmalige burgemeester Hoekstra, de huidige wethouder Evalyn Schoutsen-Bolten en enkele ambtenaren over het verzoek van de gemeente een tennisvereniging op te richten. Tennisvereniging Heiloo had een lange wachtlijst en er kwamen steeds meer klachten van inwoners dat ze als ze in verenigingsverband wilden sporten, ze in de omliggende plaatsen moesten tennissen. De zes personen die aan de wieg stonden van de nieuwe ten nisclub waren Rita Pohley, J. Breek- veldt, G. van Deventer, W. de Gooyer, W. Hink en Anne van der Leij. ,,Het was een prachtige tijd," vertelt Pohley. „De telefoon stond in die dagen rood gloeiend van mensen die op de eerste oproep reageerden. Die kerstdagen zal ik nooit meer vergeten. Het was een gekkenhuis." In het kerkje aan de Noordergeest straat volgde op 18 februari 1976 de oprichtingsvergadering. Er waren 114 senioren en twee junioren aanwezig. Samen kozen die het eerste bestuur: voorzitter Gerrit van Deventer, secre taresse Jannie Breekveldt, penning meester George Happe en vice-voor- zitter en tevens voorzitter van de bouw en onderhoudscommissie Anne van der Leij. Door de vloer gezakt Er was direct al esen flinke wachtlijst, maar gelukkig waren de tekeningen van de gemeente al berekend op een uitbreiding van zes naar twaalf banen. Het park werd op 11 juni 1976 officieel geopend door burgemeester Hoekstra. Twee jaar later kon het nieuwe clubhuis in gebruik worden genomen. In die tus sentijd tapten de leden de pilsjes in twee bouwketen, die eerder bij een voetbalvereniging stonden. Bestuurslid Van der Leij herinnert zich nog dat ze bij een polonaise tijdens een tennisfeest met z'n allen door de hou ten vloer zakten. Het Vennewater was in die tijd al een actieve vereniging met zelfs een eigen cabaretgroep waarin onder meer Willem Verheul en Frits Sandkuyl een rol speelden. De vereniging heeft nooit te klagen gehad over leden die in commissies en besturen zitting wilden nemen. In de kwart eeuw Vennewatertennis aan Het Zevenhuizen heeft de club vijf voorzit ters versleten: Gerrit van Deventer,Ton de Visser, Willem Oude Essink Nijhuis, Piet Avis, Bert Schellaert en thans wordt de voorzittershamer al weer een aantal jaren gehanteerd door Anne Mantel, bijgestaan door secretaresse Hanny Scheepstra en penningmeester Hans van Oostrom. Licht in de duisternis Elk jaar opnieuw doen er veel teams aan de competitie mee, zowel in het dis trict, de landelijke en de kringcompeti tie. Aan de landelijke competitie doen dit jaar 11 teams mee, aan het competi- tietennis in het district 35 teams en aan de dames kringcompetitie nemen 15 teams deel. Het Vennewater is in de loop der jaren uitgegroeid naar een van de grotere verenigingen in Noord- Holland met 1200 leden en heeft elf van de twaalf kunstgrasbanen voorzien van verlichting. Nu een vanzelfsprekende zaak, maar in de beginjaren van de vereniging was de aanleg van verlichtingsmasten een heet hangijzer. Op een buitengewone leden vergadering op 3 juni 1980 wezen de leden met 77 stemmen tegen en 58 voor het voorstel van het bestuur af een baanverlichting aan te brengen. De hui dige leden kunnen zich dat nauwelijks meer voorstellen. Maar het kunstlicht is er toch gekomen. In het begin van de jaren tachtig werden vier banen van licht voorzien. Acht jaar geleden kwam er een herindeling van het park en wer den de overige banen van verlichting voorzien. De vereniging kan niet meer zonder. Wie in de winter op een heldere dins dag- of donderdagavond Heiloo na dert, ziet al van verre dat de hemel bo ven de banen van Het Vennewater hel der is verlicht: er wordt dan weer geten nist op de racketavonden van de jubile rende vereniging. HEILOO - Plaatsgenoot Erwin Wolf heeft op zaterdag 19 mei samen met zijn Duitse danspartner Diana Menzel uit Amsterdam de eerste plaats be haald in de B-klasse van het Neder landse kampioenschap acrobatische rock en roll. Dit kampioenschap werd gedanst in Eindhoven. Het danspaar traint drie avonden per week samen, plus de nodi ge uren die zij zelf oefenen. Trainers Martin en Wilma Brokke uit Wormer trainen het koppel in de sportzalen van Hoofddorp en Heiloo en bij danscen trum De Bruin-Bonel in Alkmaar. HEILOO - Zaterdag 2 juni zijn alle kinderen om 7.00 uur welkom in de Ypsalon om luilak te vieren. Zorg voor een fiets of step met veel kabaal. De luilakviering gaat ook bij slecht weer gewoon door. De fanfare showband loopt voorop. Na afloop is er voor ie dereen wat lekkers. Aanmelden kan bij Ivonne Kroon, tel. 072-5332607 of bij Paola van Dijk, tel. 072-5338297. HEILOO - In de nacht van donderdag op vrijdag is vorige week ingebroken in de kantine van atletiekvereniging Trias aan Het Maalwater. De daders zijn ver moedelijk binnengekomen via de kleedka mers. In de veronderstelling dat er in de keuken iets te halen zou zijn hebben de inbrekers een stuk muur totaal vernield. Voor zover bekend wordt er niets vermist, maar de schade is groot. HEILOO - Krantenbank is een zoek machine waarmee uit het archief van de landelijke dagbladen snel en doel treffend de meest relevante artikelen kunnen worden opgezocht. In de kran tenbank kunnen de Volkskrant, het NRC Handelsblad, Trouw, Het Parool en het Algemeen Dagblad worden geraadpleegd. De krantenbank werkt net zo eenvou dig als een zoekmachine op internet. Men kan zoeken op verschillende tref woorden en op datum van verschijnen. Ook kan worden gekozen in welke krant(en) gezocht moet worden. Bin nen enkele seconden vindt de gebrui ker alle artikelen over het gezochte onderwerp. De krantenbank is alleen in de aangesloten bibliotheken te gebrui ken. Vanaf dit moment kunt u ook in de bibliotheek van Heiloo terecht. CCRevival binnenkort te bewonderen in La Strada. HEILOO/AKERSLOOT - De loop groep 'Richting Parijs' heeft afgelopen week bij de Roparun een mooie derde plaats behaald in een deelnemersveld van 150 ploegen. De groep met hierin Edith Corts, Irna en Rob Kramer als begeleiders vertrokken woensdag 23 mei vanuit Rotterdam voor de non stop loop over 514 kilometer naar Pa rijs, om zo veel mogelijk geld in te za melen voor het goede doel. Vanaf het begin heeft de ploeg voorin kunnen strijden en na enkele uren liep de groep al op de derde plaats. Deze plek hebben de lopers tot aan Parijs moeten verdedigen tegen enkele ploe gen uit Noord-Brabant. Onderling wis selden de plekken drie, vier, vijf regel matig. Omdat deze ploegen elkaar zo aan het opjagen waren kwam enkele uren voor Parijs ook de nummer twee weer in zicht. Deze ploeg wist echter op tijd te versnellen en bleef net buiten HEILOO - Een rijwielhandel aan de Stationsweg heeft vorige week onge wenst bezoek gekregen. Tussen woens dag 18.45 uur en donderdag 16.00 uur werd er ingebroken door de voordeur van het pand te forceren. Een dames- en een herenfiets, samen vierduizend gulden waard, plus een geldbedrag wer den buitgemaakt. HEILOO - Komende vrijdag, 1 juni, is Tendenz 's avonds gesloten. De mede werkers hebben deze dag namelijk een activiteit buiten de deur. Volgende week zijn alle Tendenzers weer wel kom. ELAiRSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Fleiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugoioaard). matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers, kasten en bedtextiel Rijksweg 127 Limmen Tel: 072 505 34 01 Maandag gesloten Vrijdagavond koopavond HEILOO - De maandelijkse cd-rom uitleg in de openbare bibliotheek Heiloo wordt elke eerste dinsdag van de maand van 15.00 tot 16.00 uur gehouden. De uitleg heeft een open karakter, deelname is gratis en ieder een kan in en uit lopen. In het kort komt aan de orde wat een cd-rom is en hoe deze wordt geïnstalleerd op de computer, daarnaast worden steeds enkele in het oog springende cd-rom's behandeld. De eerstvolgende cd-rom uitleg vindt plaats op dinsdag 5 juni. Rond het thema 'Het Vakantiepakket' worden drie interessante cd-rom's behandeld: voor vakantiegangers 'Davi-Route Benelux' (reisplanner); voor dagjesmensen 'Vogels in parken en tuinen' en voor thuisblijvers 'Wall Street Trader 2001' (simulatiespel over de beroemdste beurs ter wereld). De behandelde cd-rom's kunnen na de uitleg ook worden geleend, evenals alle andere 600 cd-rom's van de bibliotheek in Heiloo. De prijzen zijn f 3,-, f 6,- of f 9,-, met een uitleentermijn van drie weken. HEILOO - Voor de achtste maal orga niseert biljartvereniging Vennewater haar jaarlijkse biljarttoernooi in sport hal Het Vennewater, Het Zevenhuizen 48, Heiloo. Er wordt gespeeld op vrij dag 31 augustus en op 1 en 2 septem ber. De aanvang vrijdagavond is om 19.00 uur, op zaterdag en zondag om 10.00 uur. U kunt zich opgeven voor dit toernooi tot 15 juli (mits uw moyenne niet boven 5.00 is) bij Joop Baltus, tel. 072- 5063908, of Piet Glas 072-5062511 i het vennewater 1 for wellness Fysiotherapie Aerobics t Fit Walk Fitness/Bedrijfsfitness Inline Skating Gezondheidscursussen Solarium In de sporthal Het Zevenhuizen 48 1852 JC Heiloo bereik. Uiteindelijk werd de finish bereikt in een tijd van 32 uur, 24 minu ten en 46 seconden. Het regiosucces werd echter nog veel groter want op de eerste plaats eindig de de ploeg van Pink Roccade uit Akersloot, die ongeveer 12 minuten voor 'Richting Parijs' over de finish was gegaan. Dit succes was voor beide ploe gen een goede reden om op de afslui tingsavond flink feest te vieren. Het was nog niet eerder voorgekomen dat er Noord-Hollandse ploegen op het erepodium stonden bij de huldiging. De Stichting Roparun steunt al tien jaar lang doelen rond de zorg voor mensen met kanker. Het geld dat de ploegen bijeen hebben gebracht wordt nu geteld en op 16 juni wordt in Rot terdam bekend gemaakt hoeveel de totale opbrengst is. Vorig jaar was dit vier miljoen gulden. HEILOO - Op donderdag 7 juni krij gen alle vrijwilligers van GGZ circuit De Dijk een feestelijke middag aange boden door de cliënten, dit in het kader van het internationale jaar van de vrij williger. Cliënten verzorgen de muziek of dragen iets voor. Zo zal de barid Soe pel optreden en zijn er optredens met Nederlandstalige liedjes. Zowel de optredens als de verzorging zijn in han den van de cliënten. Ook is men mo menteel bezig op diverse afdelingen met het maken van een presentje voor de vrijwilligers. Deze zullen aan het einde van de middag aangeboden wor den. Met deze middag maken de cliënten duidelijk dat zij de inzet van de vele vrijwilligers zeer waarderen. Op dit moment zijn er meer dan honderd vrij willigers actief bij GGZ circuit De Dijk, maar er zijn er nog meer nodig. Voor meer informatie over dit vrijwilli gerswerk en een kennismakingsge sprek kunt u terecht bij Mea Boe- reboom, tel. 072-5312312. 19.00 uur HSV-cerrein 2e of 3e klasse? aankondiging aangeboden door: MAKELAARS <fcTAXATEURS ONROEREND GOED www.vosmakelaardij.nl HEILOO - De jaarlijkse collecte voor het Nationaal Fonds Kinderhulp, die gehouden is in de week van 6 tot en met 12 mei, heeft in Heiloo f 4418,95 opgebracht. Het ingezamelde geld is bestemd voor kinderen in Nederland die, meestal door problemen thuis, te maken krijgen met jeugdhulpverlening. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n if" n <m aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdaa tot 15.00 uur:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1