"Met 0900 1450?" Geur op terras en balkon Planten lokken vlinders naar uw tuin VA N DER VAN GOEDE HUIZE www.vanderborden.nl mm Als u het even niet meer weet: bel Korrelatie sinds 1933 ZCT UITKIJKPOST - 6 JUNI 2001 Pandora lotgenotenlijn 0900 612 09 09 Korrelatie wijst u de weg in het doolhof van instellingen voor gezondheidszorg en welzijn, de regelingen en de voorzieningen. korrelatie tel 0900-1450 (30 ct per minuut) email vraag@korrelatie.nl www.korrelatie.nl Zwemdiploma's Geesterweg 1 L te Alkmaar Kantoor Alkmaar 542.267 k.k. Termij en 65 te Heiloo Kantoor Heiloo 449.000,- k.k. 203.747 k.k. WONING- EN BEDRIJFSMAKELAARDIJ VASTGOEDMANAGEMENT HYPOTHEKEN EN FINANCIERING VERZEKERINGEN Westerweg 41 te Heiloo Kantoor Heiloo 1.975.000,- k.k. 896.216 k.k. De Hoghe Weijdt 3 te Heiloo 749.000,- k.k. Kantoor Heiloo 339.881 k.k. Ypesteinerlaan 11 te Heiloo Kantoor Heiloo 271.361 k.k. Butterlaan 17 te Heiloo 1.395.000,- k.k. Kantoor Heiloo 633.023 k.k. WIJ GEVEN U TEVENS GRAAG VRIJBLIJVEND ADVIES MET BETREKKING TOT EEN BREED SCALA AAN FINANCIËLE PRODUCTEN EN DIENSTEN. nvm nva t (22 cent per minuut) Lavendel, rozemarijn, tijm en salie zijn planten die graag in huis worden gebruikt: óf om het eten mee te kruiden óf om bijvoorbeeld de linnenkast van een lekker geurtje te voorzien. Zet daarom deze planten onder handbe reik; bijvoorbeeld naast de keukendeur of plaats wat van deze aromatische planten in een pot of terras of balkon. Er zijn weinig planten die de laatste jaren zo populair zijn geworden als de lavendel (lavandula). Dat is ook niet verwonderlijk, want je kunt met deze plant alle kanten op. Zo kan er uitste kend een haagje mee worden gemaakt. Al naar gelang de soort wordt dat haag je 50 centimeter tot maximaal een meter hoog. Als groepje in een border steelt lavendel de komende maanden de show vanwege de rijke bloei. Ten slotte is lavendel een plant die uitste kend in een pot op het balkon of op het terras kan worden gezet. Om op te eten Gedroogde takjes lavendel geven, wan neer ze in een stoffen zakje tussen de lakens worden gelegd, een heerlijke geur aan het beddengoed. Andere aro matische planten geven extra smaak aan eten. Dat doen bijvoorbeeld roze: marijn (rosmarinus), tijm (thymus) en salie (salvia officinalis). Net als laven del houden rozemarijn, tijm en salie het midden tussen een vaste plant en een heestertje. En precies als de lavendel groeien ze uitstekend in een pot. Alle reden om ook deze planten om de hoek van de keukendeur een goed plekje te geven. Het zijn in meerdere opzichten planten om op te (vr)eten. Want behal ve dat ze goed als kruid zijn te gebruL ken, zijn ze met hun bloemetjes ook een aanwinst voor de tuin, het terras of het balkon. Smaken sparen Rozemarijn bloeit van mei tot en met augustus met blauwe, witte of roze; bloempjes aan de toppen van de twij^ gen. Het ligt er maar net aan welke soort u kiest. Salie wordt slechts 40 to| 50 centimeter hoog en bloeit in juni-juli met blauwe bloemaren. Verrijk uw tuin met vlinderplanten. Het zien van dartelende vlinders in de tuin maakt ons vrolijk. Ze 'vlinderen' van de ene plant naar de andere. Opvallend is het verschil tussen plan ten. De een krijgt veel meer bezoek dan de ander. 'Vlinder' zelfs eens van struik naar struik en van vaste plant naar vaste plant. Kijk hoe ze worden bezocht. Dan zal blijken dat er vast nog wel wat extra vlinderplanten bij kun nen. Het verhoogt de sfeer in de tuin. Eén prachtige vlinderplant staat mo menteel volop in de belangstelling. Dat is de bordersalvia. Deze is namelijk uit geroepen tot Vaste Plant van het Jaar 2001Dat predikaat wordt niet zo maar verstrekt. Daarom is salvia nemorosa zoals de bordersalvia officieel heet, ook een vaste plant met bijzondere kwali teiten. In de eerste plaats is het een makkelijke plant. Jaar na jaar komt hij in het voorjaar terug om de tuin met enorme bloemenpracht te overladen. Dat doet salvia nemorosa tot de eerste nachtvorsten. Fraaie blikvangers Op zich is het bloemetje van salvia nemorosa niet zo tot de verbeelding sprekend. Het zijn er alleen zo veel! Elke plant zit vol met dichtbezette bloeiaren. Zet een paar planten bij elkaar en je hebt meteen een prachtig kleurvak in de tuin; een blikvanger van de eerste orde waar vlinders in groten getale op af komen. Salvia nemorosa is in verschillende kleuren verkrijgbaar, Lavendel in pot, mooi op het balkon of het terras. variërend van wit tot diep paarsblauw. De witte heet heel toepasselijk salvia nemorosa 'Schneehügel'. Verder kan op de meeste tuincentra een keuze worden gemaakt uit 'Rosa Queen' (roze), 'Blauhügel' (blauw), 'Ostfries- land' (diep paarsblauw) en de nog don kerdere 'Mainacht'. Overigens zijn de verschillende salvia nemorosa-soorten vaak ook te vinden bij de bloemist. Geen wonder, want in een sierpot is deze plant zo leuk dat iedereen er voor valt. Laat ze vliegen Andere bekende vlinderlokkers onder de vaste planten zijn bijvoorbeeld de korenbloem (cenaurea), fijnstraal (eri- geron), leverkruid (eupatorium), laven del (lavandula) en bergamotplant (mo- narda). Nemen we de moeite om ook bij de planten te kijken die vaak alleen met een wetenschappelijke naam wor den aangeduid, dan vinden we er nog meer. Zoek op het tuincentrum eens echinacaea of liatris op. Waar de ene vlinderplant praktisch de hele zomer doorbloeit, stelt de andere gedurende een beperkt aantal weken al zijn pracht ten toon. Ook zijn de genoemde soor ten verschillend van kleur en hoogte. Mogelijkheden te over om met die planten uw border te verrijken. Zet ze echter niet allemaal pal naast elkaar, maar plant ze in groepjes verspreid tus sen de andere planten. Dan heeft u vlinders in de hele tuin. Wie vlinder planten in een ruime pot of kuip zet, kan zelfs op het terras of balkon genie ten van deze vliegende schoonheden. HEILOO - Op maandag 28 mei is er in zwembad 't Vennewater weer afge zwommen. Voor het A-diploma slaag den Anne-Eva Stevens, Wouter Nanne, Jesse Stadegaard, Mark Lensink, Lennard de Lange, Sean Vermond en Jeroen Bieshaar. Het B-diploma ging naar Nicky van den Bosch. Ruben van der Kooi, Nicky v.d. Pijl, Jeroen Tesselaar, Tiffany Vlaar, Abel Kaan dorp, Jeffrey Nijman, Julia Hakken- broek, Josephine Kelder, Kim Schonen berg, Alessio Bart, Nikki vah Velzen, Lars Kramer, Mei de Visser, Sjoerd Seekles, Debbie Neelen en Milan Jonker. Kantoor Heiloo Kennemerstraatweg 386, 1851 BK Heiloo Tel. (072) 535 10 00 In het centrum van Alkmaar gelegen, met riant uitzicht over de stad, royaal luxe penthouse (195 rrr) met lift, garage en dubbele terrassen. V.v. c.v.-gas, ged. vloerverw. opt. geïsoleerd en op hoog waardig niveau afgewerkt met veel extras, lnd.: hal, toilet, roy. woon/eetk. met serre (circa 90 m2), openhaard, ged. open luxe hoekkeuken, bijkeuken. Gang, 1 slpk. met aangrenzend luxe badk. met 2e toilet, bidet, douche, whirlpool, dubb. wast., 2e slpk. met aangrenzend 2e badk. met douche en wast'. Servicekosten 338.- p/mnd. Bwj. 1991. Aanvaarding in overleg. g5.000,- k.k. Ruime middenwoning met uitzicht over hel plantsoen en diepe achtertuin óp het Zuidoosten. De woning is v.v. een grote dakkapel op de 2e verdieping, met een royale 4e slaapkamer, lnd.: Entree, hal met gardcrobenis, trapkast, toilet, ruime woonk. (ca. 30 m2) v.v. parket en deels v.v. dub. glas, dichte rechte keuken, stenen berging, achterom met overdekte entree. Ie Verd.: Overloop, 3 slpk. (resp. (3.79 x 3.75), (4.35 x 3.79), (3.30 x 2.74), badk. met wastafel, ligbad en 2c toilet. 2e Verd.: Ruime voorzolder met GV/wi met dakkapel en Velu circa 385 mOpp. 1- Aanvaarding in ovcrlc ruimt - clakr; >ld< 'ruimte. E D BORDEN Op prachtige locatie tegenover hel Heilooërbos en op fietsafstand van het dorpscenlr. gelegen villa met maar liefst 5.475 m2 grond. Ideaal object voor de luinliefhebber of kleinveehouder. V.v. c.v.- gas en ged. dubbel glas. Ind.: Entree, hal, garderobenis, toilet, roy. woonk. (ca. 58 nv), openhaard,2 loopdeuren naardiv. terrassen, openkeuken (ca. 9,4 nv), bijkeuken (ca. 5 nv), 1 slpk. (13,5 nv) met aangrenzende badk. Ie Verd.: Vide met bergruimte, 2 slpk. (beide circa 11,-5 nv) met mogelijkheid voor meerdere kamers, badk. Bwj. 1974. Inh. ca. 600 nv. Opp. 5.475 nr. Spoedige aanvaarding is mogelijk. TE Zeer royale hoek drive-in woning met carport en tuin op het Zuiden op een van de mooiste plekjes van Heiloo. Ind.: Entree, hal met deur naar inpandige garage, tuinkamer van circa 25 m2 met deur naar hel terras. Ie Verd.: Hal, toilet, royale woonkamer (35nv) met openhaard, ged. openkeükën en bijkeuken. 2e Verd.: Overloop, 4 slaapkamers (resp, 13,5 m2, 10,9 nv, 8,5 m2, 6,5 m2) v.v. kunststof kozijnen en dubbel glas, waarvan 2 kamers met schuifpui naar balkon, badkamer met ligbad, 2e toilet en wastafel. Zolder: Overloop, berg/CV-rui mie en royale 5e kamer (18 nv). Bwj. 1969. Inh. Circa 600 nv. Opp. 299 m2. Aanvaarding in overleg. Kantoor Alkmaar Kennemerstraatweg 31-33, 1814 GB Alkmaar Tel. (072) 514 10 00 WÊÊÊSm In ruim opgezette woonwijk 'Ypeslein' gelegen royale middenwo ning met garage en diepe achtertuin (16 m) op het Zuiden. De woning is v.v. CV- gas en optimaal geïsoleerd. Ind.: Entree, hal, meterkast, toilet met fonteintje, royale doorzonwoönkamer met par ketvloer, trapkast, schuifpui naar fraai aangelegde tuin, luxe dichte keuken v.v. div. inbouwapp. Ie Verd.: Overloop, moderne badkamer met ligbad, douche en wastafel, 3 royale slaapkamers. 2e Verd.: Vaste trap naar royale zolderverd. met mogelijkheid voor extra slaap kamers). Bouwjaar 1992. Inh. circa 390 nv. Opp. 192 ny. Bijz: Wanden v.v. fijn stucwerk, de gehele woning is afgewerkt in moder ne kleurstelling. Aanvaarding in overleg. ggg ggg Midden in het centrum van Heiloo ligt deze pittoreske woonboerderij met separaat gasten- verblijf. Ind.: entree, hal, meterkast, toilet, keu ken, woonkamer met openslaande tuindeuren, massieve grenenvloer, schouw, eetkamer met openslaande deuren, CV- ruimte, tussen portaal, badkamer met dubbele wastafel en douchecabine, wasmachine- en drogeropstelling, achteruitgang. Ie Verd.: overloop met vaste kasten, voorslaapk. met dakkapel, badk. met wastafel en 2e toilet, 2e en 3e slaapkamer. Gebouwd omstreeks 1900. Inh. circa 450 m'. Opp. 699 nv. Bijz. bron t.b.v. watervoorziening (tuin) aanwezig. Aanvaarding in overleg.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 12