Timmerdorp jubileert R M krant Veritoopp/me»? Broekman [jj Bökma nvm Avondvierdaagse van start Bezoek Schone schijn I995 nieuwe internetsite BORDEN IEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN I www.heiloo-online.nl APELLA (072)5351000 nu onze Uw huis verkopen? Redactieacquisitie en administratie: o=JU jj Drukkerij uitkijkpost bv lil" 66e JAARGANG NO. 23 6 JUNI 2001 Heiloose wint marathon Voorverkoop popspektakel van start van Enschede Lotenactie Zonnebloem Veilig zwemmen Dansen in Tendenz Rommelmarkt Overkerck Regio Noord- Kennemerland Aanschaf zonnepanelen bijzonder aantrekkelijk VAN DER www.vanderborden.nl Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Inbraak woningen Bromfietser breekt arm SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Aluminium Konstsmide wandlamp (zwart 30 cm hoog) met 10 jaar garantie! Stuntprijs De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail èdvertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoon maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De 55-jarige Tiny de Haan uit Heiloo was vorige week zondag zeer succesvol in Enschede. In de leeftijds categorie 45-plus wist zij tot haar eigen verrassing de snelste tijd te noteren op de marathon, waar zij 3 uur, 36 minuten en 49 seconden voor nodig had. De suc cesvolle hardloopster is inmiddels twin tig jaar bezig met haar sport en liep zo'n tien jaar geleden voor het eerst een marathon. Trainen doet zij in Bergen bij loop groep Bergen van Fred Schotten. Tij dens de marathon van Enschede werd zij ondersteund door diverse begelei ders die haar fietsend moed in spraken. Door de maatregelen tegen mond- en klauwzeer was het oorspronkelijke tra ject aangepast. In plaats van deze route, die door Duitsljand voerde, werd nu twee keer het traject van de halve ma rathon, van Enschede naar Hengelo gelopen. De krasse loopster had niet verwacht de winnende dame te zijn: „Ik zei nog tegen de rest van de loopgroep dat we maar naar huis moesten gaan. Als iemand een prijs heeft gewonnen stu ren ze die vast wel op. Omdat ik toch nog maar even informeerde hoe de einduitslag was, stond ik ineens met een bokaal en een bos bloemen in mijn handen. Dat had ik dus totaal niet ver wacht!" HEILOO - In verband met de jaarlijk se lotenactie van de Zonnebloem staan de medewerkers op vrijdag 8 juni in winkelcentrum 't Loo. Van 's morgens 9.00 uur tot 's avonds 20.00 uur bieden zij u de kans om loten te kopen. De prijs per lot is f 2,50. Tevens kunt u informatie verkrijgen over het werk van de Zonnebloem. De week daarop, 15 juni, staat de Zonnebloem in winkelcentrum 't Hoekstuk, ook om daar zoveel moge lijk loten te verkopen. Nieuwe mede werkers zijn nog steeds welkom. HEILOO - Voor het tweede achter eenvolgende jaar wordt het spektakel The Proms of Heiloo gehouden, en wel op 13 oktober. Dit grootschalige pop- gebeuren wordt gehouden in sporthal Het Vennewater en begint om 20.15 uur. Gaven vorig jaar bekende Ne derlandse artiesten als Imca Marina en George Baker acte de présence met hun Hollandse nummers, dit jaar is gekozen voor het blues- en rockgenre. De band White Beans, afkomstig uit Noord-Scharwoude, is een 13-koppige formatie, die stevige muziek van onder andere U2, Jimmy Hendrix en Frank Zappa ten gehore brengt. Allides Hidding, voorman van de in de jaren '70 uitermate populaire band Time Bandits, is eveneens van de partij. Hidding verhuisde destijds naar Ame rika, hopend op de grote doorbraak. Inmiddels is deze artiest teruggekeerd en woont in België. Hij probeert momenteel in Europa weer voet aan de grond te krijgen. De Jan Akkerman Band behoeft geen verdere introductie. Akkerman speelde vroeger samen met Thijs van Leer in de groep Focus. De gitaarvirtuoos trekt met zijn eigen band volle zalen en staat garant voor een avondvullend ver maak. Ook Hans Dulfer hoeft bij de meeste mensen niet meer geïntrodu ceerd te worden. De vader van Candy Dulfer laat zien waar zijn dochter haar muzikale aanleg eigenlijk vandaan heeft. Dat een saxofoon niet alleen voor rustige muziek gebruikt kan wor den, bewijst hij met zijn stevige en rauwe nummers. Het Heiloose Dat Koor was vorig jaar ook aanwezig op het uitverkochte Proms. Daar wisten de toeschouwers de inbreng van dit koor zo te waarderen, dat de organisatoren Kees en Aris de Wit en Jos Roozendaal besloten om ook dit jaar weer een beroep op deze 25 vrouwen te doen. Net als Dat Koor, komt ook de band HEILOO - Al 25 jaar organiseert de stichting Pappod in de laatste week van de zomervakantie een timmerfestijn voor jong én oud. En al die jaren is het een feest van jewelste. Menige vakantie wordt inmiddels verschoven om toch maar met hetTimmerdorp mee te kun nen doen. Dit jaar zal er op het evene mententerrein aan De Omloop een extra groot feest georganiseerd wor den, vol muziek en vermaak. Het Timmerdorp vindt dit jaar plaats van 14 tot en met 17 augustus en biedt weer plaats aan vijfhonderd kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar. De kaarten worden zaterdag 30 juni verkocht. De verkoop begint om 10.00 uur en vindt plaats in de Hobbyfarm (voorheen de Hofdijkschool). Elk jaar is de belangstelling groot, daarom wor den per persoon niet meer dan drie kaarten verkocht. De prijs van de kaarten bedraagt f 15,-. Voor dit bedrag krijgen de kinderen spijkers, verf en een hoop lol. Het enige waar de kinderen zelf voor moeten zor gen zijn een paar schoenen met dikke zolen, hamer, nijptang, zaag, kwasten en een goed humeur. De medewerkers van het Timmerdorp zorgen voor de rest. Dit jaar wil de organisatie ook ,,n -vv - "V V if <*,**.- - 1 vyv Een politieagenthoudt de boel in de gaten tijdens een eerdere editie van Timmerdorp. (archieffoto) The Change speelt ook op The Proms. The Change uit Heiloo. De bandleden stonden nog niet eerder op de planken van The Proms, maar spelen al twaalf jaar tijdens het Oranjebal in Ypestein en stonden voor 15.000 mensen op Ypestock (toen nog onder de naam Porcupines). De band speelt niet alleen covers uit de jaren '60, 70 en '80, maar brengt ook moderne nummers van Anastacia en Anouk. De Volendamse band Jen Rog was vorig jaar wel present. Deze band toert al twintig jaar door Nederland. De coverband heeft; volgens organisator Roozendaal, een zangeres die geweldig goed is. Samen met het publiek wordt de boel op zijn kop gezet, mede dankzij een enorm breed scala aan nummers dat de band in huis heeft. Tijdens The Proms of Heiloo zal er zes uur lang geen minuut stilte vallen in de sporthal. Dankzij de dubbele podia wordt er continu live muziek gespeeld en zorgt gastheer Ger de Haas ervoor dat de programma's aan elkaar gepraat worden. De voorverkoop voor The Proms of Heiloo is afgelopen vrijdag begonnen. Kaarten kosten f 25,- en zijn verkrijg baar bij café de Wit, Centerdisc en sporthal Het Vennewater in Heiloo en eetcafé The Boss in Egmond-Binnen. Voor inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5331167 of 5335313. graag de kledingmaat van uw kroost weten. Waarom blijft nog een verras sing. Reünie op komst In de 25 jaar van het bestaan hebben vele vrijwilligers zich ingespannen om hetTimmerdorp tot een groot succes te maken. Velen van hen zijn nog steeds actief, sommigen zelfs al 25 jaar. Anderen zijn gestopt en zijn uit het oog verloren. Daarom is dit jubileum een mooie gelegenheid om samen met medewerkers van toen en nu herinne ringen op te halen. Dit onder het genot van een lekkere barbecue en een ver frissend drankje. Heeft u als oud-mede werker zin om woensdagavond 15 augustus deel te nemen aan de reünie, bel dan met Kees van Duin (072- 5331076). Deelname aan de barbecue kost f 10,-. De reünie vindt plaats op het terrein aan De Omloop. Vindt u het leuk om de medewerkers van het Timmerdorp een weekje te komen helpen als begeleider en u bent 16 jaar of ouder, neem dan contact op. Voor meer informatie kunt u kijken op de internetsite van het Timmerdorp, http//timmerdorp-heiloo.my web.nl. De zangeressen van Dat Koor. REGIO - Begin volgende week ver schijnt de nieuwe folder 'Veilig zwem men 2001' in Noord-Holland. Het biedt burgers en badgasten informatie over 63 (druk)bezochte zwemlocaties met bijbehorende faciliteiten in heel Noord-Holland. De folder verschijnt in het Nederlands en Duits. De publicatie is gratis verkrijgbaar bij onder meer gemeentehuizen, bibliotheken, VVV's en politiebureaus. De folder is ook te bestellen bij de provincie Noord- Holland, telefoon 023-5144300 of via de provinciale Zwemwatertelefoon, 0800-998 673 (gratis nummer). Kwaliteit zwemwater De provincie geeft tijdens het badsei zoen (tot 1 oktober 2001) actuele infor matie over de kwaliteit van het zwem water op 63 locaties. Dit betreft uitslui tend plaatsen waar de waterkwaliteit regelmatig wordt gecontroleerd: over andere locaties doet de provincie geen uitspraken. De controles worden aan de kust uitgevoerd door Rijkswater staat en fn de binnenwateren door de hoogheemraadschappen en bureau Omegam. De provincie Noord-Holland maakt de belangrijkste bevindingen publieks vriendelijk openbaar via internet. Ac tuele informatie over gecontroleerde zwemlocaties in uw omgeving kunt u opvragen bij de provinciale Zwem watertelefoon 0800-9986734 (gratis) op werkdagen van 09.00 tot 16.00 uur, daarna hoort u een informatieband, en is 24 uur per dag opvraagbaar via inter net: www.noord-holland.nl, klikken op het logo 'Veilig zwemmen 2001'. HEILOO - Op vrijdag 8 juni is er weer een top-dance-party in Tendenz voor tieners vanaf de brugklas tot en met 15 jaar. Van 20.00 tot 23.00 uur staan de deuren open, de entree is f 1,50 en met pas f 1,-. Op zaterdag 9 juni is er weer base dance voor de groepen 8 van de basisscholen in Heiloo. Je kunt dan swingen op de beste hits van 19.30 tot 22.00 uur. De entree is gratis. HEILOO - Op zaterdag 16 juni wordt er van 10.00 tot 14.00 uur een rommel markt gehouden bij woon- en zorgcen trum Overkerck in Heiloo. Het is de bedoeling dat het een feest wordt voor jong en oud. Naast de rommelmarkt is er een verkoop van handwerk en kaar ten. Ook kunt u de naam van een pop raden en is er een rad van avontuur en een terras waar men gezellig kan zitten. Voor de jeugd is er een speelhoek aan wezig. Overal wordt een kleine bijdra ge voor gevraagd. De opbrengst komt ten goede aan activiteiten voor de bewoners. Heeft u nog spullen of meu belen voor de rommelmarkt? U kunt deze dan brengen bij zorgcentrum Overkerck, halen is echter niet moge lijk. Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Aikmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. REGIO - De gemeenten Akersloot, Alkmaar, Bergen, Graft-de Rijp, Hei loo, Limmen en Schermer maken het voor hun inwoners de komende maan den bijzonder aantrekkelijk om zon nepanelen op de eigen woning te instal leren. Het voordeel door subsidies kan oplopen tot vele duizenden guldens, en dan is de jaarlijkse besparing op de elektriciteitsrekening van de bewoners nog niet eens meegerekend. Bij deze tijdelijke actie, die de naam Actie Zonnedak heeft gekregen, werken de gemeenten nauw samen met Ener- gierent Noordwest (lid van de NUON groep) en installatiebedrijven. Op zaterdag 9 juni houden alle deelnemers een informatiemarkt in winkelcentrum Noorder Arcade in Alkmaar-Overstad, waar geïnteresseerde woningeigenaren uitleg kunnen krijgen over de actie. Broeikaseffect Met de actie zonnedak willen de gemeenten een bijdrage leveren aan het verminderen van de uitstoot van C02, dat het broeikaseffect veroor zaakt. Dit gas komt onder meer vrij door het gebruik van fossiele brand stoffen om elektriciteit op te wekken. Internationaal zijn afspraken gemaakt om de uitstoot van CÖ2 te beperken. Ook gemeenten hebben hier een rol in. Woningeigenaren die zelf een bijdrage willen leveren aan het terugdringen van het broeikaseffect, kunnen tijdens de aetieperiode subsidie krijgen voor de aanschaf van zonnepanelen. Ener- gierent Noordwest, een dochteronder neming van energiebedrijf NUON, draagt ook een steentje bij om de plaat sing ervan te stimuleren. De aanschaf van zonnecollectoren is doorgaans een kostbare zaak. Tijdens de Actie Zonnedak kunnen zonnecol lectoren echter bijzonder voordelig op bestaande woningbouw worden ge plaatst. De snelste beslissers kunnen het meeste voordeel behalen, mits men zich aan enkele voorwaarden houdt en een bepaalde procedure volgt. Die pro cedure begint met het thuis uitnodigen van een energie-adviseur. Bovendien hebben de gemeenten afgesproken dat er geen bouwvergunning aangevraagd hoeft te worden, als men zich houdt aan bepaalde richtlijnen die de welstands commissies hebben opgesteld. In dat geval hoeft men ook geen leges te beta len aan de gemeente, zodat het plaatsen van zonnecollectoren nog minder hoeft te kosten. Opgewekte zonnestroom Zonnepanelen zijn tegenwoordig ge makkelijk te monteren."De opgewekte zonnestroom kan eenvoudig, zonder ingewikkelde aanpassingen, worden ge leverd aan de bestaande elektrische installatie in de woning. De gebruiker kan door de inschakeling van deze duurzame energiebron een aardige besparing bereiken op de elektriciteits rekening. Bij een woning kan dit naar schatting omlopen naar 10 tot 15 pro cent van de gebruikelijke kosten. Op termijn verdient de investering zich grotendeels terug en levert de inzet van zonnepanelen een bijdrage aan de ver mindering van de CÖ2-uitstoot. De informatiemarkt wordt op zaterdag 9 juni gehouden van 9.00 tot 17.00 uur op de eerste verdieping van winkelcen trum Noorder Arcade, tegenover Megastore Intersport, boven de ingang aan de kanaalzijde. Tijdens deze markt is het mogelijk om in te schrijven voor de aanschaf van zonnepanelen, niet eerder. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 IAARSGROEP Kertnemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Cm /t hi ByA |V| - Badkamerinstallatie n ALr M IVIAIM VJI - Centrale verwarming - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Makelaar sinds 1933 HEILOO - De jaarlijkse (wandel)- avondvierdaagse gaat dinsdagavond 12 juni weer van start. Vele deelnemers gaan dan op pad om het felbegeerde vierdaagsekruis te halen. De avond vierdaagse in Heiloo staat volop in de belangstelling, ook bij wandelaars uit de omgeving van Heiloo. Van jong tot oud komen zij naar Heiloo om mee te doen. De organisatie staat ook dit jaar weer borg voor afwisselende parcoursen, waarbij de nadruk wordt gelegd op het vele groen dat Heiloo rijk is. Een grote groep vrijwilligers zal voor de nodige begeleiding zorgen bij verschillende drukke oversteekpunten. De traditio nele feestelijke intocht op de laatste avond gaat ook nu weer via de Ha- vercamplaan en Breedelaan naar de finish bij de St. Radboudschool, waar na afloop de medaille-uitreiking zal plaatsvinden. In verband met de beperkte parkeer- mogelijkheden rond de St. Radboud school doet de Plaatselijke Wandel commissie Heiloo een beroep op alle deelnemers om zoveel mogelijk op de fiets naar het startgebouw te komen. Het speelveld tussen de St. Rad boudschool en de Springschans zal evenals verleden jaar ingericht worden als fietsenstalling. Er zullen tevens dranghekken worden geplaatst. Ieder een wordt verzocht hiervan gebruikt te maken om op deze manier de buurtbe woners aan de Breedelaan en Mo lenweg zo min mogelijk overlast te bezorgen. De organisatie heeft hier over met het gemeentebestuur en de politie overleg gehad en daarbij afge sproken dat geprobeerd wordt zoveel mogelijk toezicht te houden op het juist plaatsen van de vele fietsen. Zeeweg 20,1852 CR Heiloo info vo s ma kela a r d ijnl www. vo sm a keia a rd ijnl MAKELAARDIJ Ook dit jaar worden de lopers mei bloemen ingehaald na ue wandelvierdaagse, (archieffoto) HEILOO - Op donderdag werd inge broken in een drietal woningen aan de Zevenhuizerlaan en de Dompvloet- laan. Men kwam binnen door het ver nielen van een raam of een slot. De bewoners missen bankpasjes, geld, een gsm-toestel en een fotocamera. Het is niet bekend of de inbraken door dezelf de daders zijn gepleegd. HEILOO - Vorige week woensdag omstreeks 17.45 uur vond een ongeval plaats op De Dors. De bestuurder van een bromfiets, een 27-jarige man uit Alkmaar, reed over genoemde weg en botste toen hij linksafwilde slaan tegen een- personenauto. De bromfietser kwam ten val en brak zijn arm. Hij is voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Kom langs in het geheel vernieuwde Tuincafé in Zaandam! Kijk ook op internet: www.tuincentrumovervecht.nl ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUID00STBEEMSTER - Purmerenderweg 43a

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1