webwijzer HEILOO gelezen worden Koninklijke onderscheidingen Streekplan Noord-Holland-Noord UITKIJKPOST - 6 JUNI 2001 Vervolg informatierubriek Ere wie ere toekomt Kent u iemand die een lintje verdient? Veel mensen zullen deze vraag met 'ja' beantwoor den, want overal in Nederland zetten mensen zich jarenlang voor vele doelen in. Vaak zon der eigenbelang, in alle bescheidenheid. Deze mensen komen in aanmerking voor een Koninklijke Onderscheiding, net als ieder ander met bijzondere verdiensten voor de samenleving. Maar dan moeten ze daarvoor wel eerst worden voorgedragen. U kunt daar voor zorgen, want iedereen kan iemand voor dragen voor een Koninklijke Onderscheiding. Wilt u iemand voor een Koninklijke Onderscheiding in aanmerking laten komen? Dan is het verstandig om eerst even contact op te nemen met het gemeentehuis in de woonplaats van de kandidaat. Voor Heiloo is dit mevrouw M. Cost, secretaresse van het college van burgemeester en wethouder, tele foonnummer (072 -) 535 66 09. Dan kan in grote lijnen worden aangegeven of de verdiensten inderdaad bijzonder genoeg zijn voor een Koninklijke Onderscheiding. Ook kan dan precies uitgelegd worden hoe u ver der te werk moet gaan. Na het verzamelen van de benodigde gegevens wordt het voor stel ingediend bij de burgemeester. Hoe gaat de aanvraag in z'n werk? De behandeling van een voorstel kost behoor lijk wat tijd. Daarom is het belangrijk om tijdig in actie te komen. Is het de bedoeling dat de onderscheiding tijdens de 'lintjesregen' voor Koninginnedag wordt uitgereikt? Dien het voorstel dan vóór 15 augustus 2001 bij de burgemeester in. Gaat het om een uitreiking tijdens een andere gelegenheid, dan moet u het voorstel minimaal vijf maanden van tevo ren naar de burgemeester sturen. De burgemeester brengt advies uit over die voorstellen. Als dit advies positief is, kan er ook een suggestie worden gedaan voor de hoogte van de onderscheiding. Vervolgens geeft de Commissaris van de Koningin een oordeel en stuurt het voorstel door naar het Kapittel voor de Civiele Orden. Dit onafhankelijke college geeft een zwaarwe gend advies aan de betrokken minister. Wanneer de minister positief beslist, wordt de onderscheiding bij Koninklijk Besluit verleend. De burgemeester informeert u over de uit komst van het voorstel. Lintjesregen Bij de lintjesregen gaat het vaak om onder scheidingen in de Orde van Oranje Nassau of de Orde van de Nederlandse Leeuw. Om in aanmerking te komen voor één van deze Orden moet er steeds sprake zijn van bijzon-t dere prestaties of inspanningen. Bij de Orde van Oranje Nassau ligt het zwaar tepunt van de beoordeling bij de bijzondere verdiensten voor de samenleving. De verdien sten in een betaalde functie of beroep worden als aanvullend element meegenomen. Bij de orde van de Nederlandse Leeuw zijn de bijzondere verdiensten die in het arbeids proces tot stand zijn gekomen wel van groot belang. De bijzondere verdiensten moeten voor de verlening van de onderscheiding in de Orde van de Nederlandse Leeuw voor de maatschappij buitengewoon zijn. Daarbij gaat het met name om verdiensten op het terrein van kunst, wetenschap of sport. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Cost, telefoonnummer (072 -) 535 66 09. Zij kan u ook een formulier toezenden waarop precies staat beschreven waar een aanvraag voor een Koninklijke Onderscheiding aan moet voldoen. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplan voorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel Zevenhuizerlaan 98 te Heiloo. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf donderdag 7 juni 2001 gedu rende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 31 mei 2001 Geboorten Daan RA., z.v. A.R. Brakenhoff en M.E. Wittebrood Dixie M., d.v. S. Reussien en J.C.M. Kuijs Jasper F., z.v. H. van der Blom en C.J. Rietveld Elders geboren Ealbertus W., z.v. E.W. Schelhaas en W.T.A. Hooijmans Tessa, d.v. J.M. Orij en C.J. Lambregts Sanne-Marie, d.v. H.J. Beentjes en Y.E.M. Maas Omar RC.S., z.v. A. Saletovic en M.C.M. Prins Maarten L., z.v. M.W. Odekerken en R.M.J. Menning Nina S.D., d.v. F.H.J.S. Swart en C.E. Wols Anna L., d.v. H.H.A. Hartman en E.M. Lucas Pien, d.v. M.C.A. Mulder en A.M.M. de Boer Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap F.M. van Westerop en N.T.M. Wijskamp M.J.M. Schouten en M. Janssen Huwelijken/geregistreerde partnerschappen E.J.M. Nanne en B.C.M. de Groot D.R Mc Garry en I.L.M. Buijs C.M. Roozen en E. Zwarts PT. Glorie en J.A. Kaczmarek H.J. Smit en B.PM. Zomerdijk R.J. van Hove en A.C.M. Duijnmayer R.N.J. Bruin en A.PM. Winder A.W.J. Pepping en E.A. Geutskens M.R de Waal en F.S. van den Hout Overleden A.C. Ursem wv Spaans N. Doets A. Kroese H.G. Mogge F.N. Heijnis A.M. Jannes wv Groot E.D. Fuls wv Soetens Elders overleden R Busink J.C.M. van der Valk wv Bosman Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Ewislaan 20 - plaatsen berging De Kistemaker 28 - plaatsen dakopbouw Kennemerstraatweg 520 - plaatsen berging Arklaan 8 - vergroten woning en plaatsen dakkapel Laan van Muijs 18 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnum mer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan ook onder de telefoonnummers (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnum mers van de afdeling VROM. ^hte Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Groot Barlaken 48 - vergroten berging Groot Barlaken 50 - vergroten berging Kennemerstraatweg 345 - vergroten woning Kleijn Barlaken 12 - vergroten woning Poortweijdt 13 - vergroten woning Kennemerstraatweg 225 - vergroten woning Belieslaan 38 - plaatsen berging Patrijsakkers 31 - vergroten woning Heerenweg 145 - plaatsen berging Kerkelaan 13 - vervangen garage Kerkelaan 56 - vergroten woning Ontwerp partiële herziening Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben op 1 mei 2001 de partiële streekplan herziening Noord-Holland-Noord in ontwerp vastgesteld. Het plan zal een nieuw planologisch kader vor men voor enkele onderdelen uit het geldende streekplan Noord-Holland-Noord voor de perio de tot en met 2004. Het plan maakt de ontwikke ling mogelijk op onderdelen van woningbouw, bedrijventerreinen en recreatieve voorzieningen. Bovendien zijn enkele onderdelen van verkeer- en vervoerbeleid en een uitbreiding van een zoekgebied voor bollenteelt geformuleerd. Ter inzage Het ontwerp van de partiële streekplanherzie ning Noord-Holland-Noord wordt ter inzage gelegd van 11 juni 2001 tot en met 9 juli 2001 op de volgende locaties. In de bedrijfsbibliotheek provincie Noord-Holland, Houtplein 33 te Haarlem. In het gemeentehuis van Heiloo, bij de publieksbalie Bouwen en Wonen op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 6 7 46. In de openbare bibliotheek van Heiloo aan het Malevoort 13. Indienen van bedenkingen Gedurende de periode van 11 juni tot en met 9 juli 2001 bestaat voor een ieder de mogelijk heid schriftelijk bedenkingen in te dienen bij Provinciale Staten van Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. Provinciale Staten stellen belanghebbenden en degenen die tijdig hun bedenkingen hebben ingediend in de gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp. De ontwerp partiële herziening van het streek plan Noord-Holland-Noord is tegen kostprijs te bestellen bij de provincie Noord-Holland, tele foonnummer (023 -) 514 43 00. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact opne men met de heer C.F. Cornet, medewerker van de provincie Noord-Holland, telefoonnummer (023-) 514 33 10. Nieuw bouwplan via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om met toepassing van de vrijstellings mogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen voor het aanbou wen van een entreeportaal aan de woning op het perceel Commandeurslaan 11Het bouw plan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 7 juni 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksba lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkin gen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Handbalsters Foresters naar bekerfinale TV Het Vennewater Badminton tijdens de zomermaanden Bijeenkomst voor man- telzorgers Billboards voor huisvuilwagens HEILOO - Was het in de kwartfinale tegen JHC uit Julianadorp al een thril ler die nipt in de verlenging met 11-10 werd gewonnen door de handbalsters dames 1 van Foresters, nu werd het in de halve finale tegen Tornado nog spannender, maar uiteindelijk werd weer een overwinning behaald met 21- f9. Dit betekent dat de ploeg op 10 juni de bekerfinale mag spelen 7egen Victoria O uit Obdam. Deze finale wordt ge speeld in Nieuwe Niedorp om 15745 uur. De wedstrijd van 29 mei tegen Tornado liet aanvankelijk een gelijk opgaande strijd zien, maar Foresters ging toch rusten met een lichte achterstand. Na de rust speelde Tornado direct fel waar door het onmiddellijk uitliep naar een voorsprong van vier treffers. Nadat de goed spelende keepster Hilde Zeeman een bal recht in "het gelaat kreeg en vijf minuten rust kreeg van de scheidsrech ter, ging Foresters het gevecht weer aan met Tornado en kwam weer helemaal terug in de wedstrijd. Hilde Zeeman ging toch door met kee pen, Christi Vergeer kwam uit de hoek en ging weer scoren. Danielle Koppes en Vergeer benutten de strafballen feil loos, terwijl Tornado ze af en toe miste. De Foresters ploeg was niet meer te houden, boog de achterstand om naar een voorsprong en gaf die niet meer weg. Dit jaar bleef de ploeg uit de derde klasse in de zaal en op het veld onge slagen en met het spelen van de finale op 10 juni in de beker bewijst coach Bertus Minnes met zijn ploeg zeer goed bezig te zijn. HEILOO - De kringcompetitie en de dames dinsdagcompetitie bij tennisver eniging Het Vennewater zit er voor dit jaar weer op. Slechts één team werd kampioen in de kring, namelijk het team van Hanneke Ruiter, dat zich met 27 punten de beste mag noemen. Zij hebben slechts één punt laten liggen. Volgend jaar gaan zij tweede klasse spelen. Voor het team van Wil Dijkman-Dulkes was het tot het laatst toe spannend. Helaas hebben zij het niet gered het kampioenschap binnen te halen. District teams dames-dinsdag deden het dit jaar minder goed. Het eerste en het tweede team degradeer den. Uitslagen kring: Vw. 1 - St. Pancras 1 2- 2, Alkmaar 1 - Vw. 2 4-0, Vw 3 - Daalmeer 1 3-1, Vw.4 - H.S.V.2 4-0,Vw. 5 - Oudorp 1 0-4, Vw. 6 - Koedijk 1 0-4, Vw. 7 - Groetincke 3 1-3, Langedijk 5 - Vw. 8 1-3, Oudorp 2 - Vw. 9 1-3, Limmen 2 - Vw. 10 4-0, Vw. 11 - Bergen 2 2-2, Langedijk 9 - Vw. 12 4-0, Bergen 6 - Vw. 13 2-2, Vw. 14 - Egmond 4 1-3. District dames dinsdag: Limmen 1 - Vw. 1 4-2, Vw. 2 - Langedijk 1 2-4, Dog 2 - Vw. 3 4-2. sss HEILOO - In de maanden juni, juli en augustus kunnen badmintonliefheb- bers spelen in sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen. Ook niet-leden zijn welkom.Tijdens de zomermaanden kan elke woensdag vanaf 19.00 uur gespeeld worden. De kosten bedragen f5,- per avond. GO «3 ALKMAAR - Zorgt u onbetaald voor uw zieke of gehandicapte vriend, vriendin of naaste? Elke maand is er een bijeenkomst waar mantelzorgers elkaar ondersteunen door ervaringen uit te wisselen. Op dinsdag 12 juni van 10.00 tot 12.00 uur zijn mantelzorgers uit Noord-Kennemerland welkom in het Trefpunt, Louise Colignystraat 20 te Alkmaar. Aanmelden kan bij Steun punt Mantelzorg, tel. 072-5407099. Ondersteuning bij de taken die een mantelzorger heeft is vaak welkom. Een bijeenkomst bijwonen waar men mantelzorgers kan ontmoeten is een hulpmiddel om de zorg op een goede manier te blijven geven. Door eikaars verhalen te horen en hierop te reage ren, leren en ondersteunen mensen elkaar. De bijeenkomst wordt begeleid door de coördinator van het steunpunt, Marianne Lampe. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: W.G.A. Meijer, Kenne merstraatweg 389,1851 NE Heiloo, tel. 5331122. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50-plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene-Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.0014.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.0014.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.0014.00-20.30 Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) elke woensdag open van 14.00 tot 16.30 uur Uitleenposten De Loet en Overkerck ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur. HEILOO - In maart is een voorlich tingscampagne over de nieuwe kca-lijst gestart door de gemeente Heiloo. Sinds januari 2001 is er een nieuwe inzamel- lijst voor klein chemisch afval die de oude 'Welles-Nietes-lijst' vervangt. De nieuwe lijst is veel korter. Dit komt door de sterk verbeterde techniek van afvalverbranding. De hoge tempera tuur vernietigt de schadelijke stoffen en de reinigingsinstallaties zuiveren de rookgassen. Daardoor kunnen steeds meer producten zonder problemen met het restafval mee. Ze leveren geen ge vaar meer op voor het milieu. Bij de start van de kca-campagne zijn er een aantal artikelen en een adver tentie met de zogenaamde milieupelik aan over dit onderwerp in de Uit kijkpost verschenen. Via haar gemeen telijke informatiepagina wil de ge meente haar inwoners stimuleren om klein chemisch afval gescheiden in te leveren. Daarnaast is de speciale folder 'Klein Chemisch Afval bij u thuis' ver spreid. Onderdeel van deze campagne is ook het plaatsen van billboards op de huisvuilwagens. De gemeente Heiloo heeft twee huis vuilwagens die wekelijks het afval bij de inwoners ophalen. Op beide wagens zijn aan weerszijden billboards gemon teerd met een afbeelding van de milieu pelikaan en het bijschrift: 'Is de span ning eruit? Lever klein chemisch afval (kca) gescheiden in.' Met de billboards wil de gemeente zowel jonge als oude re inwoners van Heiloo stimuleren het klein chemisch afval gescheiden in te leveren. Door kca gescheiden in te leveren wordt een bijdrage geleverd aan het milieu en de veiligheid van de medewerkers van de reiniging. Bovendien wordt het hergebruik van producten gestimuleerd. De huisvuil wagens zullen minimaal drie maanden met de borden in de gemeente Heiloc rondrijden. De huisvuilwagens worden voorzien van billboards.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6