Boomverzorger zoekt het hogerop Met Peter Schouten de boom in Flashing Heiloo neemt afscheid van steunpilaar Egmondweek vol activiteit Clini Clowns blij met de Springschans Verrassende ontknoping op bowlingtoernooi in Heiloo igenda Open Huis Dierenbescherming UITKIJKPOST - 6 JUNI 2001 mmm RSctfj IT Tekenbeten, Iaat je niet beetnemen Droom en werkelijkheid bij Abdijkaarsen ANGO collecte Meebouwen aan Egmonder Pinck Muziekspektakel in Alkmaar voor Volendam IT'I gelezen worden EGMOND - Het bestuur van het Museum van Egmond heeft het initia tief genomen om een zogenaamde Egmonder Pinck uit circa 1670 te res taureren. De Pinck is een platbodem vissersvaartuig van bijna tien meter lengte en ruim drie meter breed, getuigd met twee masten en voorzien van razeilen, die, afhankelijk van het tij, vanaf het Egmondse strand ter vis vangst afvoer. De Pinck wordt gebouwd volgens een bestek zoals het is beschreven door Nicolaes Witsen in zijn in 1671 versche nen boek 'De aeloude en hedendaeg- sche scheepsbouw en bestier*. De bouwplaats zal worden ingericht op het grote parkeerterrein bij de hoofd- strandafgang, naast het botenhuis van de KNRM. De bouw zal zoveel moge lijk door vrijwilligers worden gedaan. Wilt u ook als sponsor, aandeelhouder of vrijwilliger meewerken aan het pro ject (begroting ruim 2 ton), dan kunt u na 18.00 uur bellen naar Jan Sander, de Schokker 35 te Egmond aan Zee, tel. 072-5064498. Het gironummer is 40087, onder vermelding van de Pinck. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 9 september tentoonstelling Neerlands Trots; de veelzijdigheid van de Noord-Hollandse polders. Geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, entree volwas senen f 7,50, kinderen 4 tot 12 jaar f3,75. Galerie 1719 Expositie van schilderijen in olieverf op linnen van Hetty Branderhorst- Snijder en bronzen plastieken van Maria van der Reep, geopend op don derdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, laatste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur, Verdronkenoord 29. Nederlands Kachelmuseum Collectie kachels uit onder andere de Tweede Wereldoorlog, aan Bierkade 10, geopend op vrijdag en zondag van 12.00 tot 16.00 uur. MCA Tot 30 juni expositie schilderijen met olieverf op doek van Theo Leering, op Hoofdstraat DB3. Tot eind september expositie van bloemenaquarellen van Gonny van Dongen, tijdens bezoektij den van 16.00 tot 20.00 uur, afdeling COM 4/217. Cantina Architectura Expositie van schilderijen en mandala's van Anke Glas en houten beelden van Ton Verplanke, Geestersingel 11, tus sen 11.00 en 22.00 uur en op afspraak, tel. 072-5113265. Peter Schouten weet raad met al uw boomproblemen. (Fotostudio Star field) EGMOND - Boom- en tuinverzorger Peter Schouten van het gelijknamige bedrijf in Egmond aan den Hoef zoekt het dagelijks enkele meters hogerop. Tussen de kruinen van de hoogste bomen voelt hij zich in zijn element en weet als geen ander hoe hij de bomen zo mooi mogelijk kan laten groeien. Doordat hij de buitenkant van het gebladerte 'openmaakt', wordt de boom transparant en laat zonlicht door. Op deze manier is de boom verzekerd van een mooie kroon en blijft het geheel mooi in model. Maar tijdens de klim naar boven ontdekt Schouten vaak nog veel meer. „Wat ik doe is bomen rooien, snoeien, aanplanten, ziektes opsporen en even tueel monsters nemen om deze ziektes op te sporen, adviezen geven en visuele controles uitvoeren. Dit houdt in dat ik de kwaliteit van de takken beoordeel, de aanhechting van takken aan de hoofdstam bekijk en bij een slechte aanhechting de takken veranker, dit in verband met de veiligheid." Zetmeel en suikers Het grote verschil tussen een 'normale' hovenier en het werk van een boom verzorger is het verschil in werkwijze. „Een hovenier snoeit en haalt daarbij het dikke hout van een boom weg. Een boomverzorger haalt bij het snoeien het hout zo dun mogelijk weg, om belangrijke voedingselementen als zet meel en suikers, die vlak onder de schors zitten, zo veel mogelijk te spa ren. Daarnaast snoeit een boomverzor ger de boom rondom in de kroon. Een hovenier gaat vaak wat grover te werk en haalt complete takken weg." Bovendien hoeft een boomverzorger pas na een jaar of zeven weer terug te komen, bij goed snoeien neemt de bladmassa met eenderde af, een hove nier komt vaak na een jaar al weer terug. Schouten heeft zich na het behalen van zijn diploma als vakbekwaam hovenier gespecialiseerd in boomverzorging. Voordat hij zijn eigen bedrijf startte werkte hij bij een bedrijf in Nederland dat in de ontwikkeling in boomverzor ging is gespecialiseerd. Omdat niet veel mensen zich boomverzorger mogen noemen, is hij nog steeds erg blij met zijn beroep. „Zie het als iets dat mensen hebben die in de verpleging werken, deze roeping heb ik met de natuur. Lekker met mijn handen kunnen werken en de gekte om in zulke grote bomen te klimmen. Ik zie er ook nooit tegenop, wanneer ik eens een vrije dag heb ga ik meestal toch weer aan het werk." Snippers en openhaardhout Ook over de vrijgekomen takken hoe ven de klanten zich geen zorgen te maken. Schouten versnippert ze me teen en de overgebleven snippers wor den rechtstreeks in een reservoir zijn auto ingeblazen. Er blijft dus geen rot zooi achter op de straat. Grote stukken hout worden afgevoerd of op maat gezaagd voor de open haard. Een vaste prijs voor het rooien of snoeien van een boom heeft Schouten overigens niet. Er wordt per situatie gekeken en uitgere kend wat de kosten zijn. „Je hebt nu eenmaal dikke en dunne bomen, bomen waar ik makkelijk bij kan en exemplaren waarvoor ik wat meer moeite moet doen. Wanneer ik een boom met een telekraan moet weg halen of moet snoeien boven een huis dan is de prijs natuurlijk anders dan wanneer ik met een ladder in de boom kan klimmen." Door mensen vooraf op de hoogte te brengen van de mogelijkheden pro beert Schouten zijn vakkennis over te brengen. „Ik vertel altijd de reden waarom ik iets doe, of wanneer ik iets niet wil doen. Wanneer ik het niet ver antwoord vind om een opdracht uit te voeren dan doe ik het ook niet, mis schien is de boom een jaar later dan wel dood." Op de vraag of een boomverzorger echt nodig is voor een goed onderhoud van de tuin, antwoordt Schouten zeer resoluut: „Absoluut wel, mensen moe ten tenslotte onderhoud plegen aan hun bomen. Je kunt mij wat dat betreft het beste met een schoorsteenveger vergelijken. Als die niet langs is geweest en de boel vliegt in brand, dan ben je ook niet verzekerd. Bij schade door achterstallig onderhoud aan de boom is het net zo. Valt er een afgebro ken tak op de auto en je kunt de verze keringsmaatschappij niet aantonen dat deze boom goed is onderhouden, ver geet je centen dan maar. En goed onderhoud bestaat nu eenmaal uit meer dan alleen de onderste takken van een boom afhalen!" Ook voor kleine klusjes Overigens is Schouten niet alleen in hoge bomen te vinden. Ook voor het onderhouden van tuinen, het aanplan ten van plantjes of struikgoed, het leg gen van graszoden, maaien van het gazon, knippen van hagen en lichte ver anderingen aanbrengen in de tuin draait hij zijn hand niet om. Wie na het lezen van bovenstaande de indruk heeft gekregen dat Schouten alleen ingezet wordt in enorme tuinen heeft het mis. „Mensen met een kleine tuin mogen mij rustig bellen hoor," laat Schouten weten. „Zelfs al heb ik er maar anderhalf uur werk aan, dan is het geen enkel probleem. Ik ben er in prin cipe voor iedereen die zelf niet in een boom durft te klimmen." Peter Schouten boom- en tuinverzor- ging is te vinden aan de Herenweg 287, tel. 072-5066300. Okko Geutskens verlaat Flashing Heiloo. EGMOND - Tijdens de Egmondweek van 8 tot en met 17 juni presenteert het comité Hoever dorpsfeest een scala aan activiteiten. Zo wordt op vrijdag 8 juni om 20.00 uur in de Slotkapel de Eg mondse cultuurprijs uitgereikt. Deze avond geldt tevens als de openings avond van de Egmondweek. Op zaterdag 9 juni wordt een groots opgezette kunstmarkt gehouden. Het evenement vindt plaats aan de Slotweg te Egmond aan den Hoef. Op deze markt staan een groot aantal kramen met diverse kunstuitingen als schilde rijen, beelden, keramiek, grafiek en andere kunstvormen. Ook worden por tretten gemaakt. Voor de kinderen is er een speciale knutselafdeling. Galerie de Kapberg, Hoeve Overslot, de Slot kapel en Dorpshuis Hanswijk tonen van 16.00 tot 21.00 uur diverse exposi ties. Op zondag 10 juni is het tijd voor de grote markt. In de dorpskern van Eg mond aan den Hoef gaat om 10.00 uur de traditionele vrijmarkt van start. Deze markt, die tot 17.00 uur duurt, staat dit jaar in het teken van circus. Een aantal circusartiesten zal een optreden verzorgen óp verschillende plekken in het dorpscentrum. Op de locatie Hanswijk rondom het dorpshuis vindt een aantal evenementen plaats, met onder andere een optreden van Lamoraal van Egmond en hun slag werkgroep. Vanaf het terras kunt u een optreden bijwonen van een percussiegroep. Er zijn diverse attracties als een rad van avontuur, barbecue, springkussen voor de kinderen en schminken door theatergroep Horizon. In de middag uren geeft een aantal valkeniers een demonstratie bij de Slotgracht. Deze show wordt 's middags een aantal keren herhaald. Bij de Slotkapel wordt het Westfries kostuum getoond. Henk Groen toont daar zijn iconen en geeft uitleg over de techniek van het iconen schilderen. Voor de kinderen is er een workshop boetseren en schilderen. Op maandag 11 juni kunnen de fietsen uit de schuur worden gehaald, want dan is er een fiets- en wandeltocht. Vanaf 11.00 uur vertrekt een gids lopend langs de historische plekken van Egmond. De tweede groep gaat om 12.30 uur van start. De kosten bedragen f 3,- voor volwassenen en f 1,- voor kin deren. De fietstocht begint om 11.00 en 13.30 uur en kost f 10,- per persoon. Opgeven kan bij het Bezoekerscen trum aan de Slotweg 46. Dinsdag 12 juni staat in het teken van muziek. Ot Azoj is een landelijk beken de klezmerband die al eerder met suc ces optrad in de Slotkapel. Het zeven leden tellende ensemble speelt een gevarieerd programma met aandacht voor de vele facetten van deze echte Jiddische volksmuziek. De entree be draagt f 20,-, inclusief consumptie. Aanvang 20.00 uur in de Slotkapel. Ter afsluiting van de Egmondweek brengt op zondag 17 juni de groep Jazz Life een swingend programma bij het Slot. Rondom Hoeve Overslot vindt een buitenoptreden plaats met de for matie die Koen Braak samenstelde. Deze nog jonge band begint om 16.00 uur. Bij slecht weer treden zij op in Hoeve Overslot. Een impressie van de kunstmarkt van Ewoud de Groot. ALKMAAR - Teken zien eruit als bruin-zwarte spinnetjes tussen de 1 en 3 milimeter groot. Van maart tot novem ber huizen zij in bossen, duinen, strui ken en hoog gras, wachtend op passe rende mensen of dieren. Teken bijten zich vast in de huid van mens en dier om zich vol te zuigen met bloed. Na een dag of vijf zijn ze verzadigd en laten ze los. Na een tekenbeet bestaat een kleine kans op de ziekte van Lyme. Die kans is te verkleinen door een teek binnen 24 uur te verwijderen. Voorkomen van teken beten is nog beter. Vermijd hoog gras en laag struikgewas, blijf op de paden en draag kleding die het lichaam bedekt houdt. Controleer de huid en kleding op te ken. Wanneer u een teek ontdekt mag u deze niet verdoven of verbranden, maar kunt u het beste de teek zo dicht mogelijk bij de huid beetpakken (liefst met een pincet) en er voorzichtig uit trekken. De teek niet platdrukken en daarna de beetplaats ontsmetten. Ga naar de huisarts als er resten van de teek zijn achtergebleven, of als er ver schijnselen optreden zoals een ronde ring op de huid die groter wordt of koorts. Wilt u meer informatie of heeft u ande re vragen op het gebied van gezond heid? Dan kunt u terecht bij de Gezondheidswijzer, Hertog Aal- brechtweg 5 te Alkmaar. De opening stijden zijn van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. U kunt ook e-mailen: Gezondheidswijzer@ ggd-alkmaar.nl of bellen met tel. 072- 5199214. EGMOND - Mieke Kemming-Stork, een van de exposanten van de tentoon stelling Droom en werkelijkheid bij Abdijkaarsen, laat zien hoe zij al een leven lang haar eigen sprookje schil dert. Droomgestalten doen hun intrede en door deze toetsen aan de realiteit ontstaan er mengvormen die voor iedereen herkenbaar zijn. Van een geheel ander genre is het beeldhouw werk in brons van Gemma van Vliet- Schreiner. Ook zij is al vele jaren actief en heeft sinds 1993 een eigen atelier in Bloemendaal. De tentoonstelling is te vinden in de expositieruimte van Abdijkaarsen, Vennewatersweg 27 in Egmond-Binnen.Tot 30 juni bent u van maandag tot en met zaterdag tussen 10.30 en 16.30 uur welkom. Voor meer informatie belt u met tel. 072-5062786. Donderdag 7 juni Cursus tarot 09.45-11.45 Paranormale therapie 09.00-12.00 Paranormale therapie 14.00-16.00 Heilooër Operettever. 20.00-23.00 HBC vrije bridge 20,00-23.00 Paranormale therapie 20.00-22.00 Vrijdag 8 juni Voetreflexzone therapie 13.30-16.30 NH Begeleidingsorkest 20.00-22.00 Zaterdag 9 juni Geen activiteiten Zondag 10 juni NHK kindernevendienst 10.00 NH Begeleidingsorkest 10.00-12.00 Maandag 11 juni T'ai-chi 10.00-12.00 Rode Kruis Welfare 14.00-16.00 Probus II 15.00-16.30 Falkland toneel 20.00-23.00 Dinsdag 12 juni Gymn.ver. GTH 09.00-11.00 Nieuw Leven 20.00-22.00 Woensdag 13 juni Paranormale therapie 09.00-12.00 Probus Heiloo 16.00-18.00 Paranormale therapie 14.00-16.00 Falkland toneel 20.00-23.00 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 Paranormale therapie 20.00-22.00 Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Lichtrood cyperse kater, gee., 1 jr. De Omloop, Limmen. Donkercyperse ongec. kater, rode vlooienband, 8 maanden, Heerenweg Zevenhuizerlaan, Heiloo. Zwarte kater, 3 jr. gecastr., klein wit borstvlekje, Geestakkers, Heiloo. Gevonden Roodcyperse ongec. kater, witte kin, Heerenweg, Egmond-Binnen. REGIO - ANGO (Algemene Neder landse Gehandicapten Organisatie) houdt in de week van 11 tot en met 16 juni haar nationale collecte voor men sen met een handicap. In Nederland zijn er bijna twee miljoen mensen met een functiebeperking. Zij doen door gaans volledig en gelijkwaardig mee in de samenleving en willen hun leven inrichten zoals ieder ander. Zij hebben hiertoe nog lang niet altijd dezelfde mogelijkheden als niet-gehandicapten. Door hulpmiddelen en dankzij diverse regelingen wordt een deel van de be lemmeringen die mensen met een han dicap ondervinden, weggenomen. Dit blijkt echter lang niet altijd vol doende. Mensen vallen dan net buiten een regeling, of komen voor kosten te staan die nergens vergoed worden. De opbrengst van de ANGO-collecte is bedoeld voor deze mensen. ANGO is een organisatie met ruim 15.000 leden. Mensen met een handicap die zelf op komen voor hun rechten. De website www.handicap.nl biedt mensen met een handicap algemene informatie en geeft het blad AanZet uit. Daarnaast kunnen leden bij ANGO terecht voor belastingadviezen en juri dische bijstand. Mensen die financiële steun willen kunnen contact opnemen met het ANGO-hoofdkantoor in Amersfoort, tel. 033-4654343. HEILOO - Tijdens het internationale basketbaltoernooi heeft basketbalver eniging Flashing Heiloo afscheid geno men van Okko Geutskens, die veel ja ren een steunpilaar voor de vereniging is geweest. Naast zijn bestuurlijke func tie heeft Geutskens zich in het bijzon der ingezet voor de vervaardiging van het clubblad en opgetreden als zaallei- Muziek en Dansschool Woensdag 6 juni jaarlijkse presentatie orkesten en ensembles, om 19.00 uur, tel. 5332460. Bibliotheek Maandag 11 juni workshop internet, van 19.30 tot 21.30 uur. In juni tentoon stellingen voor volwassenen 'Rotter dam; Culturele hoofdstad' en 'Op de boerderij' voor kleuters. Open Huis 9 juni Soc. Alleenstaanden, verrassings- tocht. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden.Te bezichtigen in de tuin op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, of na tel. afspraak, 072- 5336266, aan de Westerweg 182. Horizon College Expositie van Crena de Jong, Rechte Hondsbosschelaan 24a. Het Alternatief Expositie schilderijen van Gerard van Velzen in de ontvangstruimte. Dierenartsen Schaap en de Jong Expositie foto's van de heer Habraken uit Limmen. Hema Expositie landschapsfoto's over de Schotse Hooglanden van Cees Beentjes uit Limmen. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 expositie van foto's van Sjoekie Tip en schilderijen van Wim Twaalfhoven, te zien op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. der tijdens de basketbalwedstrijden in Het Vennewater, waarbij hij alle wed strijden in goede banen leidde. Flashing Heiloo, die Geutskens vanwege zijn verdiensten reeds vorig jaar tot erelid benoemde, zette hem en zijn vrouw Hinke bij de viering van het 25-jarig jubileum nog eens in het zonnetje. ALKMAAR - Vrijdagavond 8 juni zal voor de tweede keer de Sikking Vastgoed Night of Alkmaar plaatsvin den. Een muziekspektakel dat zijn weerga niet kent in de regio Alkmaar en omgeving. Pop en klassiek gaan hier hand in hand. Een keur aan artiesten, onder wie Karin Bloemen, Is ook schit terend, Judith, The New London Beat, Going Undercover, Ernst Daniël Smid en Tony Neef verzorgen onder begelei ding van The Sting een avondvullend programma, waarvan de baten ten goede komen aan onder anderen de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Volendam. Mega-act van de avond is een optreden van De Kast. Karin Bloemen en Syb zullen ook samen nog een duet zingen. De presentatie van de Night of Alkmaar is in handen van Froukje de Both (TV Babe van het jaar). Als loca tie is gekozen voor de halfoverdekte ijsbaan. Een bijzondere sportarena, die voor deze avond wordt omgebouwd tot een muziektempel die plaats biedt aan 1 bezoekers. De organisatie van dit spektakel is in handen van de Ronde Tafel 6 en 190 uit Alkmaar. De Ronde Tafel is een servi ceclub voor mannen jonger dan 40 jaar, met onder andere als doelstelling pro jecten te ondersteunen die een breed maatschappelijk doel dienen. De toegangsprijs is f 35,-. De verkoop van de kaartjes verloopt via Ticket service 0900-3001250, postkantoren, VVV en GWK, 0900-FANLIJN en aan de kassa. Kijk voor meer info op www.nightofalkmaar.nl. De beste bowlers van het Bubba Dubbel toernooi. HEILOO - Vanaf Hemelvaartsdag waren 224 bowlers (164 heren en 60 dames) weer actief in het Bowling- en Partycenter Heiloo aan de Kenne- merstraatweg tijdens het voor de 24ste keer door Bowlingvereniging Heiloo georganiseerde Bubba's Dubbel Bow lingtoernooi. De over vier dagen verdeelde voorron de bestond uit veertien series en werd gespeeld in vijf games met twee spelers per baan. Het streven van de bowlers was om een zo'n hoog mogelijk team totaal te scoren aan pinfall, verhoogd met een vooraf berekende handicap, om zich daarmee te verzekeren op een van de zestien teamfinaleplaatsen. In de finale bleek weer eens duidelijk dat ook bij het bowlen de laatste secon den beslissend kunnen zijn. Dit was zeker het geval tijdens de strijd om de derde plaats. Het team Babbelaars had na drie finalegames zijn achterstand op het team van Verboon-Van Hemert teruggebracht van 127 pins naar 2 pins, waardoor de laatste game de beslissing moest brengen. Alex en Sandra Chow van de Babbe laars uit IJsselstein scoorden een game van 449 tegen 436 van hun grootste concurrent en behaalden de derde plaats met 9 pins voorsprong. Het gevecht om de eerste plaats was verras send. De gedoodverfde winnaars van het team 2 ons Cappy moesten met een tweede plaats genoegen nemen omdat zij het onderspit dolven tegen het van een vijfde finaleplaats oprukkende team De Zoete Inval. Ook zij maakten in de allerlaatste game een einde aan de illusies van hun tegenstanders met een game van 229 plus 16 handicap en 175 plus 50 handicap waarmee de ach terstand van 80 pins werd omgezet in een winst van 12 pins en zij dus het kampioenschap verdienden met de daarbij behorende wisselbeker. De winnaars van het toernooi werden Sandra Chow uit IJsselstein 272 (240 plus 32) en Dick Verboon met 274 (246 plus 28). Zij kregen elk een cadeaubon uitgereikt. o 5 HEILOO - Onlangs leek het wel circus bij de Springschans. Het wemelde er van de circusartiesten (kinderen) op het plein. Onder de klanken van het orgel van Hans van de Velde deden de ze artiesten allemaal zeer gevaarlijke acrobatische stunts op een grote bal, op stelten, op lange ski's en op een heel vreemde fiets. Er stond een lange rij wachtenden bij het fietsenhok, want daar kon je je toekomst laten voorspel len. Het ponyrijden en schminken was ook erg in trek. Tussen het publiek liepen verschillende clowns die een huwelijkspartner zoch ten en er was een grabbelclown, bij wie je uit zijn zakken een toeter kon pak ken. Tussendoor werden in de open piste trucs en acts opgevoerd, die in de weken daarvoor waren ingestudeerd. Nadat enkele kinderen een prijs had den gewonnen in een loterij, werden ballonnen opgelaten. De eigenaar van de ballon die het verst komt krijgt een prijs. Mede door de sponsoring van en kele bedrijven konden de kosten laag blijven en werd er in een paar uur f 1750,- verdiend voor de organisatie Clini Clowns. Vorige week dinsdag kwam de heer Niessing van deze organisatie de che que in ontvangst nemen. Hij vertelde dat het geld goed gebruikt zal worden om ervoor te zorgen dat veel zieke kin deren bezocht kunnen worden door de clowns. Momenteel bezoeken 38 clowns zestig ziekenhuizen, waaronder sinds kort ook het MCA. Deze ware evenwichtskunstenaars van De Springschans haalden met hun kunstjes geld op voor de Clini Clowns.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8