Gaiiip Ongerustheid over toekomst Kruispunt 1 Poolse estafettelopers bereiken Heiloo Bezoek ■r ..omdat 9oed slapen moet! Jah Win Vrijblijvende Waardebepaling? Broekman Bc|kma Pak aan pa I750 i nieuwe internetsite tfta VosMakhaardii BORDEN 11 f iTTliTTn ÏTI fiWwTM Mn NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN nu onze iaapenmfart www.heiloo-online.nl Thuis in uw regio! (072)5351000 I.v.m. GROOTSE VERBOUWII Izijn wij 12 dagen GESLOTE 13 JUNI 2001 jj Drukkerij uitkijkpost bv 66e JAARGANG NO. 24 Heilooër benoemd tot President van International Nieuwe cursus EHBO Culturele uitwisseling zoekt nog deelnemers Sport- en speldag GTH Badminton in de zomer Koffer vol reisboeken Dancing Boots in de Ypsalon Zomerschool voor senioren Juniwandeling in het Heilooërbos Zwemdiploma's Gevonden voorwerpen Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl C, HACHMANG - Sflliil mm VAN DER 1 i m lÜUGESET Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: ^0226 331 020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden 4. aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Op 6 juni is Heilooër Theo Hess, algemeen directeur van markton derzoekinstituut Nipo, benoemd tot President van Gallup International. Gallup International is uitgegroeid tot de grootste organisatie ter wereld op het gebied van opinie- en marktonder zoek. De associatie telt meer dan zestig bureaus met een gezamenlijke omzet van 1,5 miljard en is vertegenwoordigd in bijna honderd landen. In Nederland wordt Gallup International vertegen woordigd door het NIPO. Gallup International is in 1947 opge richt door Dr. George Gallup, destijds hoogleraar politicologie aan de Universiteit van Princeton. Gallup staat vooral bekend om peilingen omtrent politieke voorkeur en richt zich met name op onderzoek over sociale en maatschappelijke onderwer pen. Houding en gedrag met betrek king tot milieuvraagstukken, mensen rechten en democratie zijn hierbij vaak het onderwerp. Tot haar opdrachtge vers kan Gallup International onder meer de VN, de WHO en de UNESCO rekenen. De verkiezing van Hess tot president van Gallup International vond plaats tijdens de algemene vergadering van de Gallup International 54th Annual Conference in Praag. De benoeming geldt voor vier jaar. Hess volgt de Finse Leila Lotti op, die dëze functie de afge lopen acht jaar heeft bekleed. Het secretariaat bevindt zich in Londen. Theo Hess. HEILOO - Eind september start de EHBO-vereniging Heiloo weer met een nieuwe cursus voor het Eenheidsdiploma EHBO, reanimatie en verbandleer. De lesavonden zijn wekelijks, niet in de vakantietijd, op de dinsdagavond en vinden plaats in de vergaderzaal van de badmintonhal aan Het Zevenhuizen 46 te Heiloo. Voor nadere inlichtingen en opgave kunt u terecht bij Martin Vogelsangs, telefoon 072-5338645 (na 18.00 uur). HEILOO - De Kruispuntkerk moet behouden blijven voor Plan Oost. Dat vinden Monique Witkamp en Margriet Liefting, beiden omwonenden van genoemde kerk. Nadat de verkoop van het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente aan de Pinkstergemeente niet doorging, is het pand verkocht aan een projectontwikkelaar. Die wil er vijf seniorenappartementen in vestigen. Niet duidelijk is of het gebouw daar voor gesloopt wordt of verbouwd. De twee bezwaarmaaksters noemen de Kruispuntkerk 'een van de karakteris tieke punten van Heiloo'. Liefting: „Het gaat ons erom dat de beeldbepa lende plekken in Heiloo bewaard blij ven zoals ze zijii. Het gezicht van Heiloo moet behouden blijven. Of een gebouw nu lelijk of mooi is, daar gaat het eigenlijk niet om. Je kunt alles wel gaan slopen of verbouwen. De Kruispuntkerk is toch een beetje de entree van Plan Oost, dat moet je zo laten." 'Gebrek aan respect' Samen met hun partners hebben Witkamp en Liefting de bewonersver eniging 't Kruispunt opgericht. Een van de eerste activiteiten van de vereniging was het sturen van een brief aan het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Heiloo, waarin ze hun bezwaren tegen een eventuele sloop of verbouwing van de Kruispuntkerk uiteenzetten. In deze brief, die op 3 mei bij de gemeente Heiloo is binnengekomen, stellen de bewoners onder andere dat 't Kruispunt een van de mooiste plekjes van Heiloo is en dat het plan om deze te verbouwen juridisch in strijd zou zijn met het geldende bestemmingsplan. Ze verwijten de plannenmakers gebrek aan respect voor karakteristieke Heiloose plekjes en menen zich gesteund door een groot deel van de Heilooër bevolking. Of hun brief wat uit zal maken weten Witkamp en Liefting niet. Want volgens hen liggen de tekeningen op het gemeentehuis al klaar. „Maar wij willen niet tegen-eerrstel appartementen aan kijken. Wij vinden dat de kerk behou den moet worden, maar als dat echt niet kan moeten ze er maar een mooie villa neerzetten, dat is dan nog altijd beter." Om steun in de buurt te ver werven heeft de bewonersvereniging inmiddels ook de omwonenden een beetje opgepord. Huis-aan-huis hebben ze een brief verspreid met daarin hun standpunt. Voorlichter Ch. van Voorst van de gemeente zegt dat er voor de Kruispuntkerk nog geen bouwaan- vraag ingediend is. „Op 8 mei heeft Bouwbedrijf Stadswerk BV uit Hoofddorp een principeverzoek inge diend om op deze plek een kleinschalig appartementencomplex te realiseren, bestemd voor senioren. Er zijn dus nog geen tekeningen, maar wel globale De Kruispuntkerk, op de hoek van de Maas Geesteranusweg en het Fredericks Hof. schetsen van wat de projectontwikke laar voor ogen heeft." Kwaliteitslocatie Dit schetsplan is afgelopen maandag voor een voorlopig advies voorgelegd aan -de Welstandscommissie. „De gemeente is in principe bereid om mee te werken aan het plan. Na het advies van de Welstandscommissie kan de projectontwikkelaar het plan verder uitwerken, zodat door de provincie beoordeeld kan worden of het hier om een kwaliteitslocatie gaat. Is dat het geval, dan mag er extra gebouwd wor den, buiten het voor Heiloo vastgestel de aantal woningen om. Pas als Gedeputeerde Staten daarmee instem men, kan de projectontwikkelaar dus een bouwaanvraag indienen," aldus de voorlichtster. De gemeente heeft de projectontwik kelaar overigens wel geadviseerd om in overleg te treden met de bewonersver eniging. Om de bouw van het apparte mentencomplex mogelijk te maken, zal waarschijnlijk ook het bestemmings plan gewijzigd moeten worden. De ver wachting is dat de hele procedure wel drie maanden tot een jaar kan gaan duren. HEILOO - Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo organiseert in samen werking met Richter Youth Activity uit Den Helder een culturele uitwisseling tussen Bulgarije, Roemenië, Slovenië, Denemarken en Nederland, in de vorm van een festival dat een week duurt. Dit festival, het North East Westival genaamd, vindt plaats in de week van 8 tot en met 15 juli in Den Helder. Dat festival wil de deelnemers inzicht geven in de belevingswereld en het leven van jongeren uit andere landen, culturen en achtergronden, door middel van discus sies, sociale spellen en een workshop 'theater'. Er zal worden gewerkt in kleine groepen onder begeleiding van professionele workshopleiders. Met als klap op de vuurpijl op zaterdag een slotmanifestatie (optreden) in het cen trum van Heiloo. Deelnemers verblijven de hele week in Den Helder, ook 's nachts. De kosten van deze week, inclusief maaltijden, overnachting, workshops, spellen en vervoer bedragen f 200,-. Deelnemers (tussen de 15 en 22 jaar) moeten rede lijk Engels kunnen spreken en ver staan. Aanmelden kan nog bij Mariska Ruiter, tel. 072-5321069 of ga langs aan de Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. HEILOO - Op zaterdag 16 juni heeft Gym- en Turnvereniging Heiloo haar jaarlijkse sport- en speldag op het trim- veldje in het Heilooërbos. De club is daar met ongeveer 170 kinderen aan wezig met diverse spelletjes en sporten zoals atletiek. Wilt u of een van uw kin deren een indruk krijgen van deze gezellige vereniging, ga dan een kijkje nemen tussen 10.00 en 14.00 uur. HEILOO - In de Uitkijkpost van vori ge week stond vermeld dat in sporthal Het Vennewater zomerbadminton wordt gespeeld. Dat bericht was niet geheel juist. In de maanden juni., juli en augustus kan iedere badmintonliefheb- ber spelen in de zes banen tellende badmintonhal van 't Vennewater bad minton aan Het Zevenhuizen. De kos ten zijn per avond f 5,-. Vanaf 19.00 uur is iedereen welkom. HEILOO - Boekhandel Deutekom stond afgelopen maand in het teken van 'De weken van het reisboek'. Bij aankoop van een reisgids ontving men een kanskaart. Uit alle ingevulde kans- kaarten werd Nel Warmer uit Heiloo als gelukkige winnaar getrokken. Zij ontving afgelopen zaterdag uit handen van Ton Deutekom een rieten vakan tiekoffer vol reisboeken. 11 HEILOO - Vorige week maandag, op eerste pinksterdag, vertrokken zij, en afgelopen vrijdagavond werden zij feestelijk onthaald op het plein voor winkelcentrum 't Loo: zes estafettelo pers afkomstig uit de Poolse zusterstad van Heiloo, Swietochlowice. In totaal hadden zij er toen 1248 kilometer op zitten, getuige het bord dat na hun aan komst officieel onthuld werd door bur gemeester Henk den Boon en voorzit ter Ed de Boer van de Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice. De lopers werden muzikaal onthaald door harmonie-orkest Caecilia. Stedenband-voorzitter De Boer bedankte de estafettelopers voor 'het op loopafstand brengen van Heiloo', en bracht daarbij in herinnering dat dat nu precies de bedoeling is van een steden band: naar elkaar toe groeien. Na zijn praatje overhandigde De Boer een fraaie beker, voor iedere estafetteloper een glanzende medaille en een handige sporttas. De organisatie van de estafetteloop was in handen van de Stichting Stedenband in samenwerking met de gemeente Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo ontvingen vori ge week donderdag een delegatie van het bestuur van Swietochlowice. Met hen werd een aantal dagen gesproken over de voortgang van het in 2000 over eengekomen meerjarenplan. Doel daarvan is het opzetten van een aantal samenwerkingsprojecten en -activitei ten tussen Swietochlowice en Heiloo voor een periode van vijfjaar. Daarbij is gekozen voor de onderwer pen milieu en energie, volkshuisvesting, bedrijfsleven, onderwijs, vólksgezond heid, veiligheid, ruimtelijke ordening, verkeer en jumelage en cultuur. De activiteiten zijn gebaseerd op weder zijdse kennis- en informatie-over dracht, waarbij de eisen van de Europese wet- en regelgeving centraal staan. De stedenband met Swietochlowice bestaat sinds 1993. Een afstand van 1248 km legden deze Poolse estafettelopers af voordat zij vrijdagavond in Heiloo door het lint' gingen. Foto UKP) De Dancing Boots. HEILOO - Op zaterdag 16 juni wordt in de Ypsalon een line-dance avond georganiseerd met de line-dancegroep Dancing Boots. Dit is een groep van zes dames, die gek zijn van line-dance en al zo'n vier jaar deze dansvorm beoefe nen. Op deze avond zullen ze laten zien hoe leuk het is en is er alle gelegenheid om het zelf uit te proberen onder hun deskundige leiding. In de pauzes zal er door een dj passen de countrymuziek worden gedraaid. De aanvang is om 20.30 uur in de Ypsalon, De Hucht 4 te Heiloo. De entree is gra tis. HEILOO - Elk jaar wordt er in het Trefpunt (Abraham du Bois-hof 2) een zomerschool georganiseerd door de Stichting Ouderenwerk Heiloo. In de maanden juli en augustus kunt u deel nemen aan tal van cursussen en activi teiten. Zoals werken met speksteen, 23, 24 en 25 juli van 14.00 tot 16.00 uur, kosten f 33,- exclusief materiaal; wat kun je met de videocamera, 6 en 13 augustus van 10.00 tot 12.00 uur, kosten f 5,-; country-line dance, 26 juli en 2 augustus van 9.00 tot 10.30 uur, kosten f 15,-; volksdansmiddag, 19 juli van 14.00 tot 16.00 uur, kosten f5,-; spel- en denkmiddag, 10 juli en 3 augustus, van 14.00 tot 16.00 uur, kosten f 3,- per keer; buitenzing-dag, 15 augustus van 14.00 tot 17.00 uur, kosten f 7,50. Verder is er een excursie naar het Stedelijk Museum Alkmaar, 12 juli 11.30 uur, kosten f 18,- exclusief entree museum; excursie naar het Rijksmuseum in Amsterdam, 26 juli om 11.30 uur, kosten f 18,- exclusief entree; computercursus voor beginners, 9, 12, 16 en 19 juli, kosten f 90,- exclusief materiaal ongeveer f 25,-; internetcur- sus voor beginners, 30 juli, 2, 6 en 9 augustus, kosten f 90,- exclusief materi aal f 25,-; spelmiddag voor grootouder en kleinkind, thema 'dieren in de jung le', 2 augustus 10.00 tot 12.00 uur, kos ten f 5,- per volwassene en een kind, f 2,50 voor elk' extra kind. Aanmelden voor al deze activiteiten kan bij het Trefpunt of op tel. 072- 5331297. Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo iiifo@vosmakeIaardij.nl ww wvos ma ke laa rdij .ni matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers, kasten en bedtextiel Rijksweg 127 Limmen Tel: 072 505 34 01 Maandag gesloten Vrijdagavond koopavond HEILOO - In juni staan de bomen in het Heilooërbos vol in blad. Ze zijn al bezig zich te herstellen van de rupsen vraat, die vooral de eiken dit jaar trof. „Over een paar weken zijn ze weer groen," stelt de boswachter ons gerust. Waar wat meer licht doordringt, de boomkronen minder dicht zijn, op open plekken, aan de bosrand en in de ber men van de wegen en paden, daar nemen allerlei kruidachtige planten de kans waar om te groeien en te bloeien. Tijdens de maandelijkse wandeling door het Heilooërbos (steeds elke derde zondagochtend), neemt de IVN- gids u deze keer mee om u te laten genieten van die rijkdom aan groene en bloeiende planten, zoals bijvoorbeeld langs de Zandersloot. De wandeling begint op zondagmorgen 17 juni om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg, en duurt ander half tot twee uur. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van f3,50 verwacht, voor kinderen is dat f 2,-. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met 072- 5350323. HEILOO - De volgende leerlingen van zwembad Loos zijn op 5 juni geslaagd voor het C-diploma: Tim Boekei, Fabrice de Boer, Karen Guit, Bas van Haastrecht, Pauline Hekker, Jolien Klamer, Xanviere Kuiper, Teun Metselaar, Bianca van Saase, Tim Sanches, Mikki Sindhunata, Barry Smit, Sakia Wiebering en Nina Moers. AIR S G R O E P Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). HEILOO - Bij het politiebureau van Heiloo zijn de volgende voorwerpen als gevonden opgegeven: enkele sleu tels, droogrek, zilveren ring, goudkleu rig vierkant dameshorloge, kinderbril met ovalen glazen in bruin montuur, werphengel, fototoestel in etui, dunne gouden schakelarmband, klein tasje van spijkerstof met inhoud, bruin-paar se fietstas, herenbril met donker mon tuur, polskettinkje smal model, dames horloge met bruin bandje, bankbiljet, kinderbril met groen montuur, radio- cassetterecorder Panasonic, zwarte portemonnee met inhoud, rode kinder portemonnee met inhoud, metalen caravanopstap, groene jas met geruite voering, bril in klein metalen montuur, goudkleurige halsketting, twee bankbil jetten. INSTALLATIEBEDRIJF Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 ::Vï .v :A'A'v. f. rjiiyi: JLk j J f| t'c n i fantastisch vaderdagvoordeel Tuingereedschapsset. Onderdelen eenvoudig te monteren. In ver schillende combinaties verkrijgbaar. ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Koopavonden op donderdag en vrijdag

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1