Gemeenteraad wil Schouten als gemeentesecretaris Bewoners van De Cameren verrast met duo-fiets Op de pedalen langs kunst in de regio L i Geslaagd Mi mm Adresse UITKIJKPOST - 20 JUNI 2001 - PAGINA 11 POLITIE £lt2 ii AKERSLOOT L 1 T 1 E A j «i BERICHTEN Aanrijding met letsel EHBÖ-cursus van start Bouwplannen De Cameren voorlopig uitgesteld Tentoonstelling bibliotheek Kinderen gaan roefelen Theater De Reddertjes in de Burgerij Lijsttrekker CDA CAL gekozen PvdA-afdelingen fuseren Conquista zoekt vrijwilligers Snelheidscontroles Peuterspeelzaal Klein Duimpje jarig Kunstmarkt bij Toonbeeld Vf «Noord-Holland Noord 0900-1 L 88 44 1 Noord-Holland Noord AKERSLOOT - Tussen vermoedelijk 9 en 15 juni werden van een tweetal boten in de jachthaven aan de Kerk- laan de buitenboordmotoren gestolen. De buitenboordmotoren waren beide van het merk Yamaha. Gevonden: twee sleutels waarvan één vermoedelijk van een caravan. LIMMEN - De bouwplannen van ver zorgingshuis De Cameren in Limmen zullen nog eens grondig moeten wor den nagekeken, wil het verzorgingste huis met de nieuwbouw aan de slag kunnen. De rechter liet het verzor gingshuis onlangs weten het bezwaar schrift van een van de omwonenden gegrond te verklaren, waardoor de nieuwbouw een forse vertraging opliep. Directeur Geert Hoefman van De Cameren liet weten het besluit te be treuren, maar niet ontmoedigd te zijn door deze uitspraak: „Er zijn enkele vormfoutjes in de bouwplannen geslo pen, waardoor de rechter niets anders kon doen dan ons te verzoeken het plan opnieuw in te dienen bij de ge meente. Voorlopig uitstel dus, maar zeker geen afstel. De plannen zijn ook niet afgewezen op grond van de groot te of de hoogte van het gebouw, maar zuiver op enkele punten in de beschrij ving van de bouwplannen. Ik heb goede hoop dat wij nu in augustus, na de bouwvakantie, met de nieuwbouw kun nen beginnen.'' Overigens is niet te verwachten dat de bewoners binnenkort hun verhuisdo zen al hoeven in te pakken. „Allereerst worden 24 zorgappartementen ge bouwd en opgeleverd en pas dadf-na wordt met de nieuwbouw van het zorgcentrum gestart. Voorlopig zitten we dus gewoon op de huidige plek. Ik denk dat we pas in het jaar 2004 moe ten denken aan een daadwerkelijke verhuizing," aldus Hoefman. LIMMEN - In een extra vergadering afgelopen donderdag heeft ook de ge meenteraad van Limmen erop aange drongen de afgesproken procedure voor de benoeming van een beoogd gemeentesecretaris van de nieuwe CAL-gemeente gewoon te volgen. De raadsleden zijn er op tegen dat de kan didaat nummer één, de huidige ge meentesecretaris van Limmen, opeens een zwaardere test zou moeten afleg gen. Behalve de gemeenteraad van Lim men, zijn ook die van Akersloot en Castricum en de bijzondere onderne mingsraad van de ambtenaren van deze drie dorpen (BOR) het niet eens met de gang van zaken. De zwaardere test is een idee van de Stuurgroep, die bestaat uit de colleges van de drie gemeenten. Het zou vooral op aandrang van het Castricumse college zijn dat kandidaat nummer één een zwaarder psycholo gisch onderzoek moet ondergaan. Dit zou zijn omdat het Castricumse college Herman Sterken, de huidige gemeente secretaris van Castricum, naar voren wil schuiven. De fusie tussen de drie dorpen gaat bepaald niet zonder slag of stoot. AKERSLOOT - Tot en met 15 augus tus wordt in de bibliotheek van Aker sloot een expositie met werk van Inge van der Heijdt gehouden. Haar schilde rijen zijn zowel in aquarel als ook in collage- en acrylverf uitgevoerd. Zij heeft haar opleiding gevolgd aan de Vrije Academie de Leeuwenburgh in Amsterdam. „Schilderen is voor mij volmaakte vrij heid. Ik luister naar mijn hart, laat me meevoeren door de stem van mijn geest en ben één met mijn schilderij. Door te schilderen wil ik mijn gedachten over de natuur, de schepping, vergankelijk heid, vriendschap, liefde en dromen uit drukken," aldus de kunstenares. LIMMEN - Afgelopen maandag wer den de bewoners van verzorgingshuis De Cameren in Limmen getrakteerd op koffie met gebak. Het was dan ook ;een bijzondere dag in Limmen, de ■bewoners van het verzorgingshuis kre- 'gen namelijk een duo-fiets cadeau. Jan Stuifbergen overhandigde deze fiets aan directeur Geert Hoefman, die de bewoners vervolgens opriep er vooral driftig gebruik van te maken. Stuifbergen kocht de fiets in mei vorig jaar voor zijn zieke vrouw. Toen zij in januari overleed wist hij nog niet direct wat er met de fiets moest gebeuren. Na dat een van de koks uit het verzor gingstehuis vertelde dat hij er wel eén goede bestemming voor wist, ging Stuifbergen overstag en besloot de fiets aan De Cameren te schenken. Overi gens wel onder de voorwaarde dat wan neer hij zin heeft in een tochtje hij de fiet§ nog eens mee mag nemen. „Vanzelfsprekend,"- vond Hoefman. „In de afgelopen jaren konden de men sen uit Limmen u en uw vrouw regel matig begroeten als u samen op de fiets een tocht door de wijde omgeving maakte. U zult heel wat kilometers hebben gereden. Ik denk dan ook dat u daar veel dierbare herinneringen aan zult bewaren. Wie weet wilt u nog eens een ritje maken met een van de bewo ners uit De Cameren. Wij zullen u daar bij niet tegen houden." Fietsende eskimo De duo-fiets komt oorspronkelijk uit Denemarken. Het één meter brede ver voersmiddel bestaat als het ware uit twee fietsen die naast elkaar geplaatst zijn. Voordeel van de duo-fiets is dat de bijrijder niet per se mee hoeft te trap pen en niet zelf stuurt. Zo kunnen ook mensen die minder goed ter been zijn of zich minder veilig voelen in het ver keer er op uit. De zitplaatsen zijn in diverse standen verstelbaar, zodat de berijders makkelijk op en af kunnen stappen. Dankzij de vijf versnellingen kunnen aardige snelheden met de drie wieler behaald worden. „Toen wij de fiets net hadden zijn we direct al naar Warmenhuizen op en neer gefietst," vertelt de voormalige ei genaar. „Ik heb een auto, maar durf er niet in te rijden. Vandaar dat ik zo'n ritje op de fiets als een heerlijk alterna tief zie. Ook als het koud was gingen we gewoon op pad hoor. Ik kleedde mijn vrouw dik aan, ze zag er soms uit als een eskimo, maar we hebben genoten van elk ritje. Ik hoop dat de bewoners van De Cameren er net zo veel van zul len genieten." Dat leek maandag in eerste instantie nog niet echt het geval. Op de uitnodi ging van de directeur om een eerste ritje te maken gingen nog niet veel vrij willige handen de lucht in. Pas nadat Stuifbergen zijn tante mevrouw Jans- sen-Stuifbergen een rondje door het gebouw had gereden en meneer Bak kum vervolgens ook overstag ging, raakten de andere bewoners ook wat enthousiaster. Directeur Hoefman zei dan ook dat de bewoners het misschien eng of vreemd zouden vinden om op zo'n grote fiets door Limmen te gaan, of zich er mis schien wel voor schaamden. Dat was volgens hem totaal niet nodig. Volgens hem waren de Limmenaren allang ge wend dat er een duo-fiets door het dorp rijdt. „Bovendien is de fiets een ideale mogelijkheid om er lekker op uit te gaan, biedt het een mogelijkheid om iemand op te zoeken, kun je er bood schappen mee doen in het dorp of eens lekker naar een terras fietsen om een 'koppie' te doen of een ijsje te etên," aldus Hoefman. Vervolgens werd Stuifbergen nogmaals bedankt met een bos bloemen en een lekkere fles cognac. Daarna sprak de directeur zijn hoop uit dat de fiets zeer effectief gebruikt zou gaan worden. „Wij hopen dat deze fiets zo populair zal gaan worden dat het voorkomt dat iemand moet wachten tot de vorige fietsers weer zijn teruggekomen." Gezegd wordt, onder andere door de ambtenaren uit de CAL-dorpen, dat de nieuwe gemeente teveel naar het Castricums model gevormd wordt. De benoeming van een beoogd gemeente secretaris doet de gemoederen inmid dels hoog oplaaien. Deze beoogd ge meentesecretaris krijgt een coördine rende taak in het fusieproces, is een soort projectleider, en maakt grote kans om door de nieuwe CAL-gemeen- teraad als gemeentesecretaris benoemd te worden. Donderdagavond sprak loco-burge meester Gerard Min zich als enige tegen het raadsbreed ingediende voor stel uit. In zijn stemverklaring gaf hij aan dat hij zich gecommitteerd had aan het meerderheidsstandpunt van de Stuurgroep, maar dat het voorstel hem wel sympathiek was. Het personeel van de gemeente Limmen, donderdag avond bijna voltallig aanwezig op de publieke tribune, liet vrijdagmorgen nog eens zien hoe het over de gang van zaken dacht. Op het plein voor het gemeentehuis veegden zij, zich voor doend als leden van de Stuurgroep, een berg papierproppen (lees: problema tiek) voor zich uit. LIMMEN - Een bewoonster van een woning aan de Keizerskroon trof op 17 juni midden in haar tuin een oude aan hangwagen aan. Een taxusstruik was met wortel en al uit de grond gereden. Op het terras werd verder nog een conifeer aangetroffen. Deze was uit een plantenbak getrokken. Gevonden: bruine leesbril, metalen dameshorloge Seiko, zwarte Philips gsm. Verloren: bloedkoralen armband je, bruin leren portemonnee met in houd, dameshorloge stalen band recht hoekig model, gouden armbandje met rode bloedparels. LIMMEN - Vorige week dinsdag, omst reeks 15.00 uur, vond er op de Bo- gerdlaan een aanrijding plaats waarbij een 75-jarige inwoonster van Limmen gewond raakte. De vrouw fietste over de Bogerdlaan, terwijl uit tegenoverge stelde richting een 23-jarige man uit Limmen in een personenauto aan kwam rijden. Volgens hem maakte de fietsster een slingerbeweging en kwam zij vervolgens ten val, zonder dat er sprake was van een aanrijding. Volgens het slachtoffer echter stapte zij aan de linkerkant van haar fiets af en werd vervolgens door de automobilist ge schept. De vrouw moest met diverse breuken in haar rechterarm worden behandeld in het Medisch Centrum Alkmaar. De politie heeft een onder zoek ingesteld maar de toedracht van het voorval. LIMMEN - Het lijkt nog allemaal heel ver weg, maar toch zijn in Limmen weer de eerste voorbereidingen getrof fen voor een nieuwe cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken. Bij voldoende belangstelling zal de cursus op 17 sep tember van start gaan. Tijdens de cur sus zal er aandacht worden besteed aan verschillende ongelukken in en om het huis of op straat. Je leert tijdens de cur sus om hiermee op de juiste manier om te gaan, en ook het aanleggen van ver schillende verbanden zal goed worden geoefend. De levensreddende hande ling van het reanimeren komt eveneens uitgebreid aan de orde. Een EHBO-diploma is twee jaar gel dig. Diegenen die de geldigheidsduur van hun diploma willen verlengen kun nen ook dit jaar weer in Limmen onder leiding van een nieuwe instructrice deelnemen aan de jaarlijkse herha- lingslessen. Deze zullen worden gege ven op de dinsdagavond, beginnend in de eerste week van september. Voor nadere informatie of aanmelding kunt u zich opgeven bij N. Valkering, tel. 072- 5051413 of A. Korving, tel. 5053045. LIMMEN - Roefelen, kennismaken met diverse bedrijven uit Limmen en omgeving, dat is wat de kinderen van groep 6 en 7 op 27 juni gaan doen. De Jantje Beton Roefeldag wordt georga niseerd door Conquista. Een groot aan tal bedrijven in Limmen en omgeving heeft zich bereid verklaard om hun bedrijf open te stellen. Groepjes van ongeveer vijf kinderen gaan op de fiets of wandelend, onder begeleiding van moeders, naar de bedrijven, waar zij ongeveer drie kwartier hun ogen de kost mogen geven. Zij zullen daar worden ontvangen door een medewerker van het bedrijf, die het een en ander gaat vertellen. Ook mogen ze een kijkje nemen in de ruim te waar het productieproces operatio neel is. Het is de bedoeling dat de kin deren hierdoor een betere kijk op uit eenlopende beroepen krijgen. LIMMEN - Op vrijdag 29 juni treedt in de Burgerij theatergroep De Redder tjes op. Het is voor De Reddertjes de eerste keer dat zij voor een groot publiek een professionele voorstelling zullen geven. Het stuk 'Het verhaal zonder einde' wordt gespeeld vanaf 20.00 uur. De entree is een knaak. Theatergroep De Reddertjes is een ini tiatief van jongerencentrum Conquista. In oktober vorig jaar bleek er bij Conquista behoefte te zijn aan toneel lessen voor de jeugd. Bij regisseuse Wendy Frerks hebben zich toen twintig jeugdige en enthousiaste toneelliefheb bers aangemeld. Het afgelopen half jaar hebben zij hard gewerkt aan de basisoefeningen en improvisatie. En nu is het dan zover; zij staan te popelen om een uitvoering te geven. Het stuk gaat over een jongen die gepest wordt en zich daarom verstopt in zijn boeken, waar hij kan zijn wie hij maar wil zijn. Het is een verhaal over dromen, doorzettingsvermogen en geloven in jezelf. De Reddertjes nemen de toeschouwer mee in de fantasie van een kind naar een wonderlijke sprook jeswereld, waar elfjes en andere rare wezens de hoofdrol spelen, waar wol ken dansen en rotsen leven. V.l.n.r. Ymte van Gosliga, Maria Overtoom en Wim Swart. REGIO - Op 13 juni hebben de leden van het CDA in de gemeenten Castri cum, Akersloot en Limmen in de alge mene ledenvergadering de kandidaten lijst en het verkiezingsprogramma vast gesteld voor de verkiezingen van de nieuwe gemeenteraad van de CAL. Ymte Gosliga (57), momenteel wet houder te Castricum, is door de leden verkozen als lijstrekker van het CDA. Op de tweede plaats staat Maria Overtoom (51), momenteel fractie voorzitter van het CDA in Akersloot en op de derde plek staat Wim Swart (56), raadslid te Limmen. Daarna komen Fer Wilms (52) uit Castricum, Ben Piepers (58) uit Bak- kum, Willem Vaandrager (62) uit Lim men, Theo Krom (45) uit Akersloot, Bert de Jong (53) uit Akersloot, Betty Dijkstra (53) uit Castricum en Ton Kenter (62) uit Castricum. REGIO - Vandaag, 20 juni, zullen de PvdA-afdèlingen Akersloot, Limmen en Castricum in een gezamenlijke ledenvergadering gaan fuseren. De zelfde avond zal een nieuw bestuur ge presenteerd worden en zullen het ver kiezingsprogramma en daarop aanslui tend de kandidaten voor de komende gemeenteraadsverkiezingen bekend gemaakt worden. Leo Both uit Akersloot is beoogd voor- LIMMEN - Jongerencentrum Conquis ta (Kerkweg 50) is naarstig op zoek naar vrijwilligers die een paar uurtjes van hun vrije tijd willen besteden aan de jeugd van Limmen en omgeving. Wie zin heeft om samen met andere vrijwilligers activiteiten te organiseren voor de jeugd, kan bellen met Marijke Cost, 072-5054193 (na 17.30 uur). Belangstellenden kunnen ook langs gaan. Conquista is open op vrijdag- en zaterdagavond vanaf 20.30 uur. Er staan altijd medewerkers achter de bar die het een en ander kunnen vertellen over Conquista. AKERSLOOT - Vorige week heeft de verkeerspolitie intensief gecontroleerd op een aantal wegen in de regio. Op de Boekei werden 461 passanten gecon troleerd. Van hen reden er 132 te snel. De hoogst gemeten snelheid was 98 in plaats van de toegestane 50 km per uur. Ook werd er gecontroleerd op het ver lengde van de Boekei, de Kanaaldijk te Alkmaar. Hier mag men 80 km per uur rijden. Van de 1729 gecontroleerde pas santen reden er slechts 5$ te snel. De snelste was hier 130 km per uur. zitter van net nieuwe bestuur. Kan didaten voor het bestuur zijn verder onder anderen de huidige afdelingsse cretarissen Arend Beltman, Hans Min en Jeroen Walstra. Nadat het nieuwe bestuur is geïnstalleerd, zal de PvdA de komende tijd naar buiten treden met het nieuwe, reeds door de drie afdelin gen opgestelde verkiezingsprogramma. Belangrijke PvdA thema's hierin zijn welzijn, lastenverdeling, onderwijs, vei ligheid, lokale voorzieningen, cultuur, natuurbeheer en recreatie. REGIO - Op zondag 24 juni houdt de Stichting Culturele Raad Limmen voor de zesde maal een kunstfietsroute door Limmen, Bakkum, Castricum, Uitgeest en Akersloot. U fietst door het prachti ge Noord-Hollandse polderlandschap met de duinen op de achtergrond en stapt een aantal malen af om te genie ten van tentoonstellingen en concerten. In de route is opgenomen in Limmen gelegenheidsgalerie De Boerderij, Uit- geesterweg 31, waar voor de tweede maal Esther van Tilburg uit Limmen en Annelies Vessies-Aardenburg uit Heemskerk hun werk exposeren. Dit jaar zijn 'de mens en zijn omgeving' het uitgangspunt geweest voor hun figura tieve en kleurrijke werk. Door de vele portretten van mensen in hun dagelijk se doen, die op locatie zijn geschilderd, belooft het een originele expositie te worden. Onder andere diverse bewoners van verpleeghuis Meerstate in Heemskerk zijn geportretteerd, alsmede boerenka- pel/dweilorkest Hooge Noodt uit Be verwijk, evenals fragmenten van jaz- zoptredens in Vredeburg in Limmen. Maar ook dieren als kippen en koeien zijn op het witte doek vastgelegd. Tij dens de expositie is er live-muziek. Af wisselend zullen een top 100 band uit Limmen* en het accordeon-ensemble van de Heemskerkse muziekschool optreden. Boogie woogie en blues Verder staat cultureel centrum Vre deburg centraal, waar de expositie van Heilooër Iwan de Groot te bezichtigen is. Intussen kunt u genieten van de mu- Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend .voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 9.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. ziek van André Valkering, die boogie woogie en bluesmuziek op de piano speelt. Atelier Nel Koppes toont werk van Nel Koppes en Clara Tuijn. In de tuin wordt keramiek voor binnen en buiten getoond. De bolvormen, schalen en objecten zijn onder andere ontleend aan de Middeleeuwen. De expositie wordt muzikaal omlijst door de zang groep Camerata Musica. In Tineke's Atelier ziet u schilderijen, etsen, beel den en zelfgeglazuurd servies. In de tuin staan keramische en bronzen beel den. Muziek is er van het saxofoon kwartet pnder leiding van Willemijn Koot. Atelier Nella van Os heeft 'Kunst in de'- Serre'. De eigenares toont met haar drie dochters een veelzijdigheid aan kunst, zowel in de serre als in de lande lijke tuin. Het geheel wordt opgeluis terd door eert ensemble van het kamer koor Krommenie met a capella zang en het gitaarduo Jan Wil. Bij galerie Am ber is de expositie van Hans Verschoor te zien. In al zijn werken - schilderijen, objecten, schalen en tuinbeelden - komen humor en vrolijkheid tot uiting. In de tuin treedt The Ramshackle Bluesband op. Zij zijn bezig met de voorbereidingen van hun tweede live-cd. Ook zingen zij covers van Cuby and the Blizzards. De band stond in het voor programma van De Dijk en trad on langs nog op tijdens bluesfestivals in Utrecht en Geldermalsen. Zij treden op zondag 24 juni driemaal op in de tuin van galerie Amber. De aanvang is om 12.30, 14.00 en 15.00 uur aan de Dusseldorperweg 18. Tussen twee culturen In Bakkum staat bij het atelier Pers pectief het thema 'tussen twee culturen' centraal. In atelier De Duinrand aan de Van Oldebarneveldtweg 37 is de expo sitie even divers als de culturen in de samenleving: aquarellen, etsen, kera miek, olieverfschilderijen, portret- en naaktstudies en beeldhouwwerk. Ook is er muziek uit diverse culturen. Op zaterdag 23 en zondag 24 juni tussen 10.00 en 17.00 uur kunt u alles bekijken en beluisteren. Eveneens in de Oude Duinrandschool vindt u beeld.houwate- lier Achterom. Ook op het terrein van Duin en Bosch zijn diverse exposities te bewonderen, namelijk in De Loet en het Witte Kerkje. Via Castricum, waar u bij Toonbeeld een kijkje in de creatieve keuken kunt nemen, fietst u naar.Uitgeest naar gale rie Piet Brandjes en het gemeentehuis, om uw weg te vervolgen naar Aker sloot, waar de deuren van Gemaal 1879 en beeldentuin en galerie Akermare voor u open staan. In het gerestaureer de poldergemaal kunt u een expositie zien van Joyce Wolvers en Jannie Neppelenbroek uit Akersloot met schilderijen en beelden. De tentoon stelling is getiteld 'Lijnenspel'. Op de bovenverdieping is de permanente expositie met archeologische vondsten van de Historische Vereniging Oud Akersloot. Bij galerie Akermare en beeldentuin kunt u kijken naar werken van Tewis Elzinga, Louty Plugge, Astra Burgers, André Vranken, Frits Bangert en Heidi Wallheimer en Saskia Wes tenberg. Tussen 14.00 en 16.00 uur zingt Huub Metselaar zijn favoriete pop songs. Routebeschrijving De tocht is circa 30 kilometer lang en de openingstijden van de tentoonstel lingen met muziekoptredens zijn van 11.00 tot 17.00 uur. De deelname is gra tis. Folders met daarin een beschrijving van de route en de evenementen zijn verkrijgbaar bij de bibliotheken en VVV-kantoren van Limmen en omstre ken. Op 24 juni zijn de folders ook ver krijgbaar bij de deelnemers. Jan Stuifbergen gaat een rondje met dhr. Bakkum. (Foto Parakalo) LIMMEN - Peuterspeelzaal Klein Duimpje (officieel opgericht op 9 juli 1971) viert op 30 juni haar dertigjarig bestaan. Al dertig jaar hebben vele kin deren uit Limmen deze peuterspeelzaal bezocht en zijn wellicht nu zelf ouder die wekelijks hun kind komen brengen. De speelzaal heeft in de loop der jaren al vele vestigingsplaatsen gehad. Sinds januari 2000 is de Stichting Peuter speelzalen Limmen eigenaar van het huidige onderkomen aan de Vrede burglaan la te Limmen. Zaterdag 30 juni is er van 's morgens 11.00 uur tot 's middags 14.00 uur gele genheid voor zowel de oud-, toekomsti ge of nu geplaatste peuters als hun ouders om deze 'verjaardag' te vieren. Voor de kinderen zal er een drankje en een versnapering aanwezig zijn. Er is een schminkende clown, een springkus sen en er worden poffertjes gebakken. Ook kunnen de peuters ponyrijden. Aan de ouders is ook gedacht: voor hen staat de koffie klaar, later op de dag worden een drankje en een hapje geserveerd. Voor iedere peuter is er bij vertrek een leuk aandenken. CASTRICUM - Aan het Clusius Col lege VMBO-groenschool hebben de volgende leerlingen hun diploma behaald: Akersloot: Annefleur Hoo- genboom, Tom Kerssens, Sara Stom- pedissel. Castricum: Ilona Admiraal, Carla Bleijendaal, Jeffrey van Excel, Stephanie de Geest, Wenke Groen, Janneke Hollanders, Arnaud Karei, Stefan Koot, Brenda Krol, Patricia Lijnsvelt, Marieke van Londen, Sanne Meijne, Nicole Miggels, Jan-Willem Noom, Christel Reetraa, Danny Ree- traa, Mijke Res, Linda Ribbens, Elvira Ruijter, Alex Sijm, Remco de Wildt, Erica Zeeman. Limmen: Marleen Jonker, Ellen Kuijper, Daphne Looijer, Inge Valkering, Dave Veldt. Uitgeest: Maarten Admiraal, Elma Berkhout, Selma Brakeboer, Hanna de Bruijne, Ruud van der Eng, Nicole Groen, Wou ter Groen, Nulla Hickey, Marith Hoog kamer, Bas Hooreman, Ramona Krijger, Miranda Leijen, Sabine Lip- huyzen, Laura Passant, Claire Prins, Aad Rodenburg, Mike Vink, Harry Visbeen, Winnie de Waal Malefijt,Sasja Fleur Wester, Esther Zwemmer. Hei loo: Dirk-Jan Best, Petra Bisselink, Daisy Brouwer, Sijmen Liefting, Koen den Nijs, Anneleen de Vries, Hester de Vries. Egmond-Binnen: Bas Liefting. Egmond aan Zee: Wendy Dekker. Heemskerk: Marijke Bakker, Rob Bruin, Marina Diemeer, Kees Duin, Thijs Duin, Danielle Groen, Bart Josselet, Stephanie Kollaart, Richard Molenaar, Sabrina Mosch, Maartje Mosselveld, Caroline Nijman, Yvette van Os, Kim Plönes, Elisha Rijken, Eva de Ruig, Wouter Schol, Joost Sinnige, Monica Tesink, Kaj Veldhuis, Niels Visser, Pieter Zonneveld. Beverwijk: Dominique Bronkhorst, Leonie Cille- kens, Roy Lexmond, Sissi Nijenhuis, Michel Rijs, Danny Siemensma, Manon Spaan, Priscilla Spruit, Alex Staalman, Mariska Stins, Kitty Tabak, Sera Voss, Fred Wijtsema, Tim Zonneveld. Drie huis: Patrick Bakkum, Ella Oesterholt. Velsen-Noord: Tristan Kremer, Mark Ramaakers. Velserbroek: Jeroen van Egmond, Arno Meijer, Arnold van Neste, Richard Nijssen, Daphne Siep- kes. Santpoort-Noord: Ilse Voetman. Haarlem: Sander den Hartog. IJ- muiden: Rens Wilderom. Assendelft: Marieke Blommers, Miranda Engel, Kimberley van Laar, Rick Vernooij, Eva Wurth. Koog aan de Zaan: Kim Clauzet, Leonie Koffeman, Aart Rij ken, Stacy Sanders, Justin Vesters, Krommenie: Nienke van den Berg, Marloes Dekker, Yvonne de Leeuw, Sigrid de Ruijter, Anouk Verwer. Oost- Knollendam: Lance Bleij. West- Knollendam: Sanne Schipper, Shirley Wijker. Wormer: Laura Bijl. Wormer- veer: Dianna Biljouw, Marit Sely, Danny Timmer. Westzaan: Sylvia Dam, Marijn Schilstra. Zaandijk: Freek Gra- vesteijn, Lotte Stadt. Zaandaam: Thijs Dikhoff, Sabina Nuij. CASTRICUM - Komende zondag, 24 juni, zal op het plein bij Toonbeeld de tweede kunstmarkt worden gehouden onder de titel 'Met kunst de markt op'. Toonbeeld is deze dag stopplaats voor de Kunstfietsroute. Op de kunstmarkt, die gehouden wordt van 11.00 tot 17.30 uur, kunt u werk van amateurkunste naars uit Castricum en omgeving bekij ken en eventueel kopen. Dit jaar is er gevarieerd werk te zien zoals schilderijen, keramiek en beeld houwwerk. Voor de actieve bezoeker is er de mogelijkheid om deel te nemen aan een creatieve activiteit. Binnen kunt u nog eens kijken naar het Pa norama CAL. Dit panorama bestaat uit twaalf grote schilderijen, die gemaakt zijn door de Castricumse jeugd tijdens de manifestatie C2001. Verschillende locaties in Castricum, Limmen en Akersloot worden op zeer kleurrijke wijze weergegeven. Naast de kunstmarkt zal het plein ook podium zijn voor een marathon-spon sorconcert. Leerlingen van Toonbeeld zullen zowel solistisch en in groepsver band de gehele dag concerteren. Rond 13.00 uur is er bovendien een eindpre sentatie van de popworkshops die de afgelopen weken hebben plaatsgevon den. Op het ogenblik zijn er nog enkele kra men beschikbaar. Wie met eigen kunst wil deelnemen aan deze markt, kan bel len met Toonbeeld, 0251-659012. Het adres is Jan van Nassaustraat 6.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 11