MS Bezoek HUUR DAGFILMS f 2.50 Ver/toopplmen? Broekman /BcIkma Trefpunt zoekt vrijwilligers qp Milieubewegingen opnieuw in beroep tegen golfbaan Vierdaagse trekt veel deelnemers bl a uw webwijzer Videotheek 't Centrum SPECTACULAIRE V VERBOUWINGSACTIE meuwe internetsite BORDEN kk tf* H t (072) 53510 00 www.heiloo-online.nl Uw huis verkopen? l.v.m. GROTE VERBOUWING zijn wij 12 dagen GESLOTEN Daarom op zaterdag 23 juni en zondag 24 juni NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN APELLA nu onze Heerenweg 138 Heiloo telefoon 072 5334940 SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 C. HACHMANG 20 JUNI 2001 66e JAARGANG NO. 25 Laatste weekeinde Tendenz Rommelmarkt en braderie kleur aan uw tuin met deze Slechts veertien wonin gen aan De Driestal Jetty Mathurin opent Uitmarkt Floortje Prein leest voor opbrengst collecte E oa gelezen worden Tel. 072-515 08 88 www.halrnakelaardij.nl prachtige Lavendel. In maart even terug snoeien voor een extra rijke bloei. Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties:advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17,30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) Danny Rijkerswandelkampioen van Heiloo! (foto UKP) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. NVM RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugozvaard). Regio Noord" Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n r=^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. J 0=^ U j) liU^JDrukkerij uitkijkpost bv verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Afkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. HEILOO - Het seizoen loopt ten einde, maar dat laat Tendenz niet onge merkt gebeuren. Op woensdag 20 en donderdag 21 juni zal er een graffiti project plaatsvinden onder begeleiding van het High Low Tag Team. Het Tag Team bestaat uit twee jongens, die al veel ervaring hebben met het maken van graffiti. De graffiti-kunstwerken worden op houten panelen gemaakt en komen als ze klaar zijn in Tendenz te hangen. Het project is voor alle tieners die het cool vinden om met spuitbussen in de weer te zijn en om hun kunst in Tendenz te zien hangen. De entree is gratis en de middagen duren van 14.00 tot 17.00 uur. Op vrijdagavond 22 juni is er een Request Party voor tieners vanaf de brugklas. Wil jij graag jouw geliefde hit horen? Geef dit dan op bij de deur en jouw wens zal deze avond in vervulling gaan. De avond duurt van 20.00 tot 23.00 uur. De entree is f 1,50, met pas f !,-• Zaterdagavond 23 juni is de laatste base dance van het seizoen voor alle groepen 8 uit Heiloo. Ga van 19.30 tot 22.00 uur nog even swingen op de muziek die je zelf graag wilt horen, want ook voor deze avond geldt dat je verzoekjes kunt aanvragen. De entree is gratis. Dit is het laatste weekend van het sei zoen. Daarna sluit Tendenz de deuren om binnen eens flink te gaan schilderen en opknappen.Tendenz ondergaat deze zomer een ware metamorfose. HEILOO - Komende zaterdag, 23 juni. wordt er in het Kapelbos een grote rommelmarkt annex braderie gehou den. Het publiek is welkom tussen 9.00 en 16.00 uur. De opbrengst van deze rommelmarkt is bestemd voor de ver bouwing van de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood. Er zijn plannen in de maak om in.de toekomst een stuk aan de kapel aan te bouwen. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo is op zoek naar nieuwe vrijwilli gers. Al jaren heeft deze stichting een uitgebreid aanbod aan cursussen en activiteiten in het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Veel van die activiteiten worden georgani seerd of ondersteund door vrijwilligers. De stichting besteedt dan ook veel zorg en aandacht aan de vrijwilligers, die dit jaar (het internationale jaar van de vrij williger) nog eens extra in het zonnetje worden gezet. In het nieuwe seizoen organiseert het ouderenwerk in samenwerking met de ouderenbonden ook in het weekeinde een aantal activiteiten. Voor die activi teiten kan de stichting nog een aantal vrijwilligers gebruiken. Gezocht wor den gastvrouwen en -heren die de bezoekers verwelkomen en koffie en andere drankjes verzorgen. Ook wel kom zijn vrijwilligers voor de video- avónd (een keer per maand op zater dag), de high tea (een keer per maand op zaterdagmiddag), het darten (weke lijks op zaterdag) en de handwerkmid- dag (wekelijks op zaterdag, een maal per maand is er een docente). Wie zin heeft in een leuke vrijwilligers- baan en regelmatig tijd in het weekein de over heeft, kan bellen met tel. 072- 5331297. Zeeweg zo, 1852 CR Heiloo ififo@vosmakclaa.rdij.iLii www. vos makelaardij ml HEILOO - Geen vijfentwintig, geen twintig, geen zestien, maar waarschijn lijk veertien woningen zullen er 'inge- breid' worden aan De Driestal. De ge meente Heiloo heeft de Woningstich ting gevraagd een plan te ontwikkelen om op de plaats van het gesloopte gym nastieklokaal aan De Driestal een aan tal woningen te bouwen. In een brief aan de gemeente Heiloo, die vorige week woensdag op de agenda van de commissie Grondgebiedzaken 1 stond, heeft de Woningstichting laten weten kans te zien op deze plek slechts veer tien woningen te kunnen bouwen. „Ons uitgangspunt hierbij is het bou wen van woningen voor de 21ste eeuw, geschikt voor alle leeftijden, maar toe te wijzen aan jonge starters,"zo schrijft de Woningstichting. Uitgangspunten voor het plan zijn onder andere het bouwen onder woonkeur, volgens het convenant Duurzaam Bouwen van de gemeente Heiloo en volgens het pro gramma van eisen van de Woning stichting Heiloo. Bij het plan wordt uit gegaan van ruime driekamerwoningen, met een minimaal bruto oppervlak van 93 m2, waarbij de bovenverdiepingen ontsloten worden door een lift. Omdat stedenbouwkundige randvoor waarden aanmerkelijke beperkingen opleggen aan dit bouwplan, ziet de Woningstichting daarom slechts kans om op deze plek niet meer dan veertien woningen te bouwen. In een eerder sta dium werd gesproken over zestien, twintig en zelfs vijfentwintig woningen. Bij het plan voor de veertien woningen gaat het om twee bouwlagen, waarop nog een terugliggende woonlaag in de kap komt. De balkons zouden dan bui ten de rooilijn komen te liggen. De nieuwe bewoners moeten hun auto's deels overlangs, bij voorkeur aan de overzijde van de ontsluitingsweg, en deels op het achterliggende terrein par keren. De huur van de woningen gaatVond de f 800,- bedragen. De Woningstichting wil nu met de gemeente verder over leggen hoe dit plan gefinancierd moet worden. De commissie Grondgebied zaken 1 heeft de brief woensdagavond voor kennisgeving aangenomen. HEILOO - Niet Nilgün Yerli, zoals eer der is aangekondigd, maar Jetty Mat hurin opent met een optreden de Uit markt Heiloo op zaterdag 1 september. Als gevolg van haar drukke program ma heeft Nilgün Yerli, ondanks haar toezegging te komen, laten weten niet op de uitnodiging in te kunnen gaan. In haar plaats komt nu Jetty Mathurin. Zij is een Surinaamse cabaretière, heeft een rol vervuld in de televisieserie 'Vrouwenvleugel' en treedt met haar programma 'Opvliegers' op 22 januari 2002 op in theater de Beun. Met bijna zestig deelnemers, veel infor matiestands, talloze optredens en demonstraties en veel activiteiten voor Jetty Mathurin kinderen en volwassenen belooft de Uitmarkt Heiloo ook dit jaar weer een groot evenement te worden. li Er tt r\r\ aili^ O HEILOO - Peuterspeelzaal Olleke aan Mariënstein 179 verwelkomt komende vrijdag, 22 juni, een oud-peuter in haar gelederen, 's Morgens om 11.15 uur komt namelijk voorleeskampioene Floortje Prein een stukje voorlezen. Floortje heeft zelf als kind ook op deze peuterspeelzaal gezeten en gaat nu op haar manier haar liefde voor het (voor)lezen aan de aanwezige kinderen overdragen. HEILOO - De collecte van het Na tionaal Epilepsie Fonds heeft in Heiloo f 11.400,- opgebracht. De opbrengst van de collecte is bestemd voor de bestrijding van epilepsie. Het geld wordt gebruikt voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactiviteiten, het organiseren van begeleide vakan ties voor mensen met epilepsie en indi viduele hulp. Nog steeds is niet begonnen met de aanleg van een golfbaan. HEILOO - Milieu Contact Heiloo en Milieufederatie Noord-Holland zijn in beroep gegaan bij de Raad van State tegen het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land van het bestemmingsplan Lande lijk Gebied. De milieu-organisaties zijn er met name op tegen dat het gebied aan de zuid-oostkant van Heiloo de bestemming 'recreatieve doeleinden' heeft gekregen. De Golf- en Country club Heiloo wil in dit gebied een 9- holes golfbaan aanleggen. De gemeen te Heiloo en Provinciale Staten hadden in het verleden al met deze plannen in gestemd. 'Landschap aangetast' De status van het gebied is er één van weidevogelgebied en historisch polder landschap. Door de komst van de golf baan wordt volgens de milieu-organisa ties het bestaande landschap onom keerbaar aangetast. „Verlies van wei devogels en landschap met veel oor spronkelijke waarden wordt naar onze mening onvoldoende gecompenseerd. H^t groen dat wel gecompenseerd wordt, is in elk geval ongeschikt voor de weidevogels die er nu huizen." Af gezet tegen de dramatische achteruit gang van de grutto, geeft de relatief ruime aanwezigheid van deze vogel in dit gebied een grote maatschappelijke HEILOO - De avondvierdaagse begint uit te groeien tot een belangrijk evene ment en niet alleen voor Heiloo, maar ook voor de regio. Hoewel op maar liefst 31 plaatsen in Noord-Holland de NWB avondvierdaagse wordt gelopen, blijken veel wandelaars naar Heiloo te komen, omdat het daar 'zo gezellig' is, zo valt onder de vele deelnemers 'van buiten' te beluisteren. Dit jaar liepen er weer meer deelnemers mee dan het afgelopen jaar. In totaal werden 1834 wandelaars ingeschreven. Opvallend daarbij is ook dat vooral steeds meer 15 km-lopers Heiloo hebben ontdekt. De parcoursen waren zeer gevarieerd, de plaatselijke wandelcommissie had er weer veel werk van gemaakt. De ver schillende afstanden gingen de eerste dag richting Vennewatersweg en de Boswijk, de tweede dag door het Hei- looërbos en Plan Oost, de derde dag werd de omgeving van Het Maalwater bezocht en de vierde dag liep door Ypestein met daarin opgenomen een gedeelte van het Oosterbos. De weer goden waren de wandelaars dit jaar zeer gunstig gezind. Aan twee deelnemers werd de zilveren medaille voor 25 maal deelname aan de NWB avondvierdaagse uitgereikt. C. Woutersen mocht zich dit jaar kroonlo- per noemen: hij liep voor de 36ste keer de avondvierdaagse. Dat wandelen de mensen actief houdt, bleek wel uit de deelname van C. Koopman: hij nam dit jaar voor de 30ste keer aan de avond vierdaagse deel. Binnenkort wordt deze sportieve deelnemer 75 jaar. Een bijzondere jeugdige deeinemer dit jaar was de negenjarige Danny Rijkers. Hij liep dit jaar voor het eerst mee, samen met zijn zesjarige zusje Nadia in de groep van de Paulusschool. Danny lijdt aan het syndroom van Down en heeft vroeger een zware hartoperatie moeten ondergaan. Deelname aan deze avondvierdaagse was voor hem een enorme prestatie. Elke dag moest zijn familie hem een beetje oppeppen, maar des te trotser zijn ze dat ook hij vrij dagavond over de eindstreep kwam. Vrijdagavond was het sowieso feest bij aankomst op het schoolplein van de St. Radboudschool. De ouderraad had het schoolplein weer heel gezellig gemaakt. De wandelaars werden muzikaal opge wacht door muziekvereniging Caecilia en het laatste gedeelte van het te lopen parcours door Fanfare Showband Hei loo. Deze bracht de wandelaars door de met veel vlaggen versierde Breedelaan naar de finish. Tijdens de tweede avond was ook een groep bewoners van de zorgcentra Overkerck en de Loet aan wezig, die in hun rolstoel samen met hun familieleden deelnamen aan het wandelfestijn. Al met al kan deze avondvierdaagse met recht een groot succes worden genoemd, niet in de laatste plaats dank zij de inzet van de vele vrijwilligers (klaarovers, EHBO en politie), die klaar stonden om te zorgen dat de wandelaars de drukke oversteekplaat sen veilig konden passeren. verantwoordelijkheid, aldus de milieu beweging. De milieu-organisaties vinden dat plan nen voor dit gebied met grote voorzich tigheid gemaakt moeten worden. Daarnaast had onderzoek moeten vast stellen of landschappelijke (oud-histo risch polderlandschap) dan wel natuur wetenschappelijke waarden (grutto stand) worden aangetast bij aanleg van een golfbaan. Dit onderzoek heeft vol gens hen niet, althans in onvoldoende mate, plaatsgevonden. Het plangebied maakt deel uit van de Randstadgroenstructuur en is een kerngebied in de (Provinciaal) Eco logische Hoofd-Structuur (PEHS). Volgens de milieu-organisaties is bij de totstandkoming van het bestreden besluit in strijd gehandeld met het pro vinciaal- en Rijksbeleid. Zij noemen het opvallend dat de provincie Noord- Holland jafenlang weidevogelgebieden en graslanden alsmede de PEHS heeft willen beschermen. „Nu willen Gede puteerde Staten, in strijd met het gel dende streekplan, een goedkeuringsbe sluit afgeven voor aantasting van deze gebieden." 'Ondeugdelijk gemotiveerd' De milieubewegingen vinden het vreemd dat er geen alternatieve loca ties voor de golfbaan zijn gezocht. Vol gens hen zijn andere mogelijkheden onvoldoendë onderzocht. „Als de pro vincie bij de tot standkoming van het goedkeuringsbesluit al rekening heeft gehouden met het provinciaal beleid, dan heeft zij in elk geval ondeugdelijk gemotiveerd waarom men van dit be leid afwijkt en welke dringende rede nen daarvoor gelden," aldus de milieu beweging. Voor alle activiteiten in het Trefpunt zijn veel vrijwilligers nodig. (Archieffoto) per stuk

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1