I I o HEILOO Wijziging Algemene plaatselijke verordening 2000 inzake alcoholgebruik en parkeren kampeerwagens, caravans e.d. op de openbare weg Parkeren in bermen en grasstroken Riool- en wegwerk zaamheden Egelenburg, Schipperslaan en Moestuin Toestemming voor een kermis Goed overleg verkeers- ouders en gemeente Verkoop appartementen boven nieuwe bibliotheek Vergunning voor een straatfeest aan De Krommert Inzameling groente-, fruit en tuinafval in de zomer! Inwerkingtreding reglement gemeentelijke basisadministratie personen (GBA) Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. UITKIJKPOST - 20 JUNI 2001 - PAGINA 4 Informatierubriek vervolg informatierubriek op pagina 6 Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 5 juni jl. een wijziging heeft vastgesteld van de Algemene plaatselijke verordening (APV) 2000. Dit ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet. Deze wijziging betreft in de praktijk gewenste aanpassingen van de artikelen 2.4.8 en 5.1.5 van de Algemene plaatselijke verordening 2000. Zoals het herinvoeren van een algeheel verbod tot het gebruik van alcoholhoudende dranken op de openbare weg in de hele gemeente. Daarnaast is het verbod tot het lan ger dan drie dagen op de weg parkeren van kampeerwagens, caravans e.d. nu eveneens voor de gehele gemeente geldig. En niet meer beperkt tot door burgemeester en wethouders aan te wijzen weggedeelten. Het verbod geldt overigens alleen indien burgemeester en wet houders van oordeel zijn dat het parkeren bui tensporig is met het oog op de verdeling van de beschikbare parkeerruimte of schadelijk is voor het uiterlijk aanzien van de gemeente. Inwerkingtreding Deze wijzigingen treden 28 juni a.s. in werking Ter inzage Het wijzigingsbesluit ligt ter inzage in het infor matiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Tegen betaling van de ver schuldigde leges kunt u een afschrift van het wijzigingsbesluit verkrijgen. Meer informatie Voor nadere informatie omtrent de inhoud van de APV kunt u terecht bij de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken, telefoon nummer (072 -) 535 66 48. Bij de medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte komen er soms klachten binnen over het niet volledig maaien van ber men en grasstroken. Vaak zijn het in de berm geparkeerde auto 's die het werk van de bestuurders van de maaimachines bemoeilij ken. De maaimachines leggen een bepaalde route door het dorp af waardoor een niet gemaaide plaats na 8 a 10 weken weer wordt gemaaid. Wij vragen uw begrip voor deze situ atie en verzoeken u, indien mogelijk, uw auto niet meer in bermen of grasstroken te parke ren, zodat overal in het dorp dezelfde kwaliteit geboden kan worden. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact opne men met de heer H. Bake of de heer W. Kesting van afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. In opdracht van de gemeente Heiloo voert aannemer Vries en Van de Wiel BV in de weken 26 en 27 werkzaamheden uit in de Schipperslaan, de Egelenburg en de Moestuin. Het gaat om het aanpassen van een persleiding in de Egelenburg, het herstraten van de kruising Moestuin en Egelenburg en het verhelpen van een rioolprobleem aan de Schipperslaan 2. Op maandag 25 juni gaan medewerkers van het bedrijf de bestrating herstellen op de krui sing Moestuin en Egelenburg. Hierdoor is dit kruispunt gesloten voor alle verkeer. Naar ver wachting is het kruispunt op vrijdagmiddag weer open voor alle verkeer. Tegelijkertijd start het bedrijf met het verlagen van een huisaansluiting op het riool aan de Schipperslaan. Hierdoor is het mogelijk dat de Schipperslaan gedurende enkele uren voor doorgaand verkeer is gesloten. Dit is nodig vanwege het lossen van materialen. Zodra de werkzaamheden aan de Moestuin gereed zijn, wordt een persleiding van de Egelenburg naar de Westerweg omgelegd. Zoals het er nu naar uitziet, start de aannemer op maandag 2 juli met deze werkzaamheden. De Egelenburg wordt daarom tijdelijk op de kruising met de Westerweg gesloten voor alle verkeer. Vrijdag 6 juli is dit kruispunt naar alle waarschijnlijkheid weer open. Voetgangers op de Westerweg kunnen hun weg via de rijbaan vervolgen. Bovengenoemde werkzaamheden kunnen enige overlast veroorzaken. Wij vragen uw begrip hiervoor. Meer informatie Heeft u nog vragen over de werkzaamheden dan kunt u contact opnemen met de toezicht houder van dit werk, de heer M. Montauban van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 65 en/of bij afwezigheid met de heer R. Gerritsen van het Ingenieursbureau telefoonnummer (072 -) 535 67 64. De burgemeester van Heiloo verleent toe stemming voor het organiseren van een kermis op het evenemententerrein aan De Omloop. Dit op grond van artikel 2.2.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. De kermis vindt plaats van donderdag 28 juni tot en met zondag 1 juli a.s. Op vrijdag 29 juni a.s. omstreeks 23.00 uur wordt vuurwerk afgestoken. Dit op een, in over leg met de brandweer vastgestelde locatie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. Goed overleg tussen verkeersouders en de gemeente heeft geleid tot inventarisatie van knelpunten, het zoveel mogelijk opnemen van deze knelpunten in het gemeentelijke meerja renplan en het ondernemen van acties. Eén van de verkeersouders is afgevaardigd in de Verkeerscommissie. Deze commissie advi seert de gemeente over allerlei zaken die het (veilig) verkeer betreffen. De volgende acties worden of zijn onder meer ondernomen. Het instellen van een éénrichtingsroutering op de Breedelaan ter hoogte van de Springschans en Radboudschool. Het aanbrengen van haaientanden voor het fietspad over de drempel bij de ingang naar de Zuidwester, Willibrord en Elckerlyc (voorheen Freinetschool). Het opknappen van het fietspad tussen Boekenstein en Baetenburg. Het aanpassen van de route van de vuilnis wagen, zodat deze niet gelijktijdig met het komen en gaan van schoolgaande kinderen het vuilnis bij scholen ophaalt. Het snoeien van struikgewas wat het uitzicht belemmert. Het aanbrengen van een gele streep om fout parkeren bij de Paulusschool en de Meander tegen te gaan. Vorig jaar hebben de groepen 7 en 8 van de basisscholen in Heiloo in een vrachtwagen mogen kijken, om te kunnen zien wat een vrachtwagenchauffeur wel en niet kan zien. Om de verkeersveiligheid in Heiloo te verbete ren neemt de gemeente maatregelen, maar ook ouders kunnen dat doen. De verkeersou ders wijzen daarop in hun eerste nieuwsbrief. Zij attenderen ouders erop dat als meer ouders hun kinderen lopend of fietsend naar de school brengen in plaats van met de auto, dit de verkeersveiligheid rondom scholen ten goede zal komen. De eerste nieuwsbrief van de verkeersouders ligt ter inzage in het Informatiecentrum van de gemeente. Geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. Boven de nieuwe bibliotheek en een vestiging van de Rabobank op de hoek Stationsweg/Westerweg worden 21 koopap partementen gerealiseerd, project 'De Egelantier'. Hiervan worden 16 appartemen ten toegewezen door de gemeente Heiloo. Hoe zien de appartementen eruit? De appartementen zijn verschillend van groot te. De koopprijzen zijn vanaf 715.000,00 v.o.n. voor appartementen met 3 kamers en een oppervlakte van 110 m2. De bouw start medio september 2001 en de oplevering vindt eind 2002 plaats. Toewijzingscriteria voor de appartementen Belangrijk voor de inschrijvers is de wijze waar op de koopwoningen worden toegewezen. Bij de gemeente Heiloo geregistreerde woningzoekenden en inwoners van de gemeente Heiloo hebben voorrang bij woningtoewijzing. 1. 30% van de woningen is beschikbaar voor woningzoekende starters afkomstig uit Heiloo. 2 45% van de woningen is beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een huurwoning in Heiloo vrij maken die door de gemeente binnen de verdelingsregels van de Huisvestingsverordening kan worden toe gewezen. Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige huurwoning in Heiloo woont. De laatste verhuisdatum is hierbij maatgevend. 3. 25% van de woningen is beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een koopwoning vrijmaken. Met deze groep worden gelijkgesteld degenen die een huurwoning vrijmaken die niet onder de verdelingsregels van de Huisvestingsverordening valt. Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning in Heiloo woont. De laatste ver huisdatum is hierbij maatgevend. Inschrijving en informatie Verkoop en inschrijving geschiedt via Vos Makelaardij. Vanwege grote belangstelling houdt Vos Makelaardij op 30 juni a.s. een tweede mini-woningmarktdag, wederom op afspraak. Ook nadere informatie over de appartementen zoals indeling, ligging, opties, inschrijvingsprocedure en toewijzing is ver krijgbaar bij Vos Makelaardij, telefoonnummer (072 -) 533 18 95. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode: - Maag Lever Darm Stichting voor de periode van 18 juni tot en met 23 juni 2001 - Nederlandse Rode Kruis voor de periode van 25 juni tot en met 30 juni 2001 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend. Kennemerstraatweg 634 - slopen schuur (incl. asbest) Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel 'verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. Burgemeester en wethouders van Heiloo ver lenen toestemming voor het houden van een straatfeest in de vorm van een barbecue voor bewoners van De Krommert. Dit op grond van de artikelen 2.1.4.1 en 2.1.5.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Het straatfeest vindt plaats op zaterdag 23 juni a.s. tussen 17.30 en 22.00 uur, waarbij een deel van De Krommert wordt afgesloten en het verkeer via De Brink wordt omgeleid. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. Tijdens de zomerperiode vraagt de inzameling van GFT extra aandacht. GFT-afval kan gaan rotten als u geen rekening houdt met een paar aandachtspunten. Stankoverlast, fruitvliegjes en in het ergste geval het ontstaan van maden is het gevolg. Ter voorkoming of vermindering hiervan geven wij u enkele tips. 1. Deponeer producten/resten die snel gaan stinken in de zomerperiode in de rolemmer die het eerst wordt geleegd. In de ene week is dat de rolemmer voor het restafval, in de andere week de GFT-rolemmer. 2. Leg onder in de rolemmer een krantje om het aankoeken tegen te gaan. 3. Verpak vlees-, vis- en kipresten in een krantje. Dit voorkomt de vorming van maden. 4. Plaats de rolemmer, indien mogelijk, in de schaduw. 5. De invloed van warmte en kou op GFT-afval beperkt u ook door het vocht er zoveel mogelijk uit te houden. Laat bijvoorbeeld koffiefilters en theezakjes goed uitlekken, en wacht met grasmaaien tot het gras droog is. 6. Spuit de GFT-rolemmer zelf af en toe schoon, zodat er geen afval 'aankoekt'. Gebruik hiervoor groene zeep of zogenaamde 'rolemmerfris'. Reinig de rolemmer nooit met bleekwater. Achterblijvend bleekwater doodt de bacteriën die juist hard nodig zijn voor de verwerking van GFT-afval tot compost. Drie keer per jaar (in april, juli en september) worden de groene rolemmers schoongemaakt (zie hiervoor uw ophaalkalender reiniging 2001). Als u bijvoorbeeld bij terugkomst van vakantie extra veel tuinafval heeft, dan kunt u dit gratis kwijt bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo, Rosendaal 2, telefoonnummer (072-) 535 68 68. Openingstijden van de Afvalbrengplaats Maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Als u afval komt brengen op de Afvalbrengplaats dan kan naar uw legitimatie gevraagd worden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68 Burgemeester en wethouders maken bekend dat het reglement gemeentelijke basisadminis tratie personen (GBA) bij besluit van hun col lege is vastgesteld. Dit ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet. Dit reglement regelt de privacy van bestanden en de verstrekking van gegevens van perso nen door de gemeente. Inwerkingtreding Het reglement treedt in werking op 21 juni a.s. Ter inzage Het reglement ligt voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Tegen betaling van de ver schuldigde leges kunt u een afschrift van het reglement verkrijgen. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 13 juni 2001 Geboorten Lauryn, d.v. W.G. de Haas en A.W.G. Koomen Romy W.M., d.v. J.A.M. Jonker en A.M. Baltus Sofie A., d.v. M. Bende en J.E. Kortenhoeven Elders geboren Stijn, z.v. N. Waterdrinker en G.M. Wijsma Ingmar S.P., z.v. C.J. Griek en M. Stam Nina P, d.v. C.G. Duits en H. Rahneshin Chris B., z.v. A.E.G.A. van Roode en E.J. Jansen Twan, z.v. W. Bosschaart en M.C. Bakker Nanda R., d.v. A.A. Hoeksema en L. Mansholt Daan, z.v. N.T.M. Onderwater en M.PC. Dekker Teuntje S., d.v. A.H.A. Broekhuisen en J.C. Blokker Myrthe L., z.v. W.E. Sander en E.L. Nijman Job J.C., z.v. R.E. Hartjes en I. Veen Joris S., z.v. J. van As en J.J.H. van Ratingen Huwelijksaangiften/aangiften geregistreer de partnerschappen RH. van Dorsten en Ni Wayan Sami A.J.D. de Boer en M.J.M. Bakker R.S.J. Admiraal en K. Fakkers R.J. van Velzen en I.M. Zoeter G.A. Blog en F.M.W. van der Ark R.J. van de Graaf en B.RM.J. Mes Huwelijken/geregistreerde partnerschappen R.R. de Graaf en B.W.C. Blom W.W.W. Zwaan en C.C.M. Rood S. de Wit en E.F.A. van den Ende Overleden T. Butter J. van Riet P Divendal G. de Hoop Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Dit op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwver gunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Perceel hoek Westerweg/Zeeweg (voormalige locatie Beja) - plaatsen tijdelijke huisvesting Rabobank Heerenweg 130 - vergroten woning Oosterzijweg 108 - oprichten woning Goodeslaan 7 - vergroten woonhuis en garage De Boog 16 - uitbreiding woonwagen Baetenburg 85 - uitbreiding woonhuis Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmings planvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning en de bouw van een garage op het perceel Goodeslaan 7. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf donderdag 21 juni 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tus sen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer S. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrij stelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4