Zomeravondconcerten in de Witte Kerk Honderdste abonnee van WonenPlus in de bloemen t o voor het Slapen Sjaan* Joh êhs Aankoopptmen? Broekman Het is kermis in Heiloo 072 5331895 Groentj 7?5 IKMA BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN www.heiloo-online.nl I Uw huis verkopen? ilaapcamfart (072)5351000 EH 27 JUNI 2001 gJU JDrukkerij uitkijkpost bv 66e JAARGANG NO. 26 Buk Buk bijna terug van weggeweest Geslaagd Excursie NVVH Klup neemt afscheid van Kruispunt Info-bijeenkomst voor slechtzienden en slechthorenden Boekenmarkt Bergeonstraat Internetcafé Trefpunt 's zomers open Tuin open voor publiek Gevonden voorwerpen Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardfj.nl VAN DER C. HACHMANG ...thuis in Heiloo. Heiloo-specialist Willem Amels zit voortaan om de hoek Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) V.V. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Vorige week dinsdag is na een maandenlange verbouwing Buk Buk opgeleverd. Aan de bewuste huis- zwam is een einde gemaakt, de bar en de grote zaal zijn grondig verbouwd, een nieuwe vloer, een nieuw plafond, een nieuwe verwarming en een lucht verversing zijn aangebracht, plus een geluidsschil van vijftig centimeter dikte, om de zaal en het café heen. Deze moet een einde maken-aan de geluidsover last. Momenteel wordt druk aan de herin richting van het pand gewerkt. En dat Buk Buk nog steeds meetelt, zal blijken in het weekeinde van 31 augustus tot en met 2 september, tijdens een feestelijke openingsweekeinde. Het spits wordt op vrijdag afgebeten door twee fameuze Heilooër bands, The Change en The Golden Moment Extra Specials. Zij zullen de vernieuwde Buk ongetwijfeld waardig openen. Zaterdag zal New Vision, opvolger van de TNT-dance, de avond vullen met als topper dj Tom Harding. Zondag wordt het openings weekeinde dan afgesloten met een ouderwetse jamsessie. Daarna kan het muzikale seizoen van start gaan. Verwacht worden onder anderen de Heideroosjes, Johan, de dj's Wipneus en Pirn, Birgit, Racoon en nog vele anderen. Kaarten voor het ope ningsweekeinde zijn vanaf 15 augustus te koop bij Popeye in Alkmaar en bij Centerdisc en Buk Buk in Heiloo. HEILOO - Plaatsgenote Juliette de Haan is afgelopen vrijdag afgestudeerd aan de Universiteit van Utrecht. Zij studeerde Sociale Geografie, richting Regionale Geografie. HEILOO - Op woensdag 4 juli brengt de NVVH (Nederlandse Vereniging Van Huisvrouwen) een bezoek aan het Parfumflessen Museum in winkel. De rondleiding begint om 10.15 uur, de kosten zijn f 7,-. Het museum is het makkelijkst te bereiken per auto. Deelnemers die nog een passagier kunnen meenemen, kun nen zich melden bij Anneke Kager (072-5332935, tussen 19.00 en 20,00 uur). Opgeven kan ook via dit nummer, tot 30 juni. Het vertrek is om 09.00 uur vanaf het station Heiloo. Het gezelschap Intermezzo. Foto Rudiger Schalt HEILOO - Een nieuwe serie van vijf zomeravondconcerten staat voor de deur, te beluisteren in de intieme en akoestisch uitstekende ruimte van de Witte Kerk in Heiloo. De concerten zijn verschillend van karakter, aldus de organisatoren, maar wat zij gemeen schappelijk hebben is het zomerse karakter (makkelijk toegankelijke muziek) en de professionaliteit in uit voering. Op vrijdag 6 juli start de serie met een optreden van het kwartet (heren-stem men) Intermezzo met het programma 'Under the Rainbow'. In dit program ma met een sterk theatrale inslag gaat Intermezzo op zoek naar 'de pot met goud' die volgens de legende aan het einde van de regenboog te vinden is. Tijdens deze zoektocht vinden ontmoe tingen plaats met bijzondere muziek vormen en teksten uit verschillende HEILOO - Afgelopen maandagoch tend heeft Margit Kooter, ouderenadvi seur van WonenPlus, de honderdste abonnee in het zonnetje gezet. Om half elf ging de bel bij mevrouw Zeegers in Heiloo, die zich blij verrast toonde met een fraai boeketje bloemen. Kooter is in haar nopjes met dit hon derdste lid. „WonenPlus is vorig jaar november hier van start gegaan, en tot nu toe zijn wij heel tevreden met het resultaat. Mevrouw Zeegers is een mooi voorbeeld van een WonenPlus- klant, om het maar eens even oneerbie dig te zeggen. Deze vrouw is boven de tachtig, alleenstaand, zelfstandig wonend maar lichamelijk wat beperkt in haar mogelijkheden. Vanwege die laatste reden kan zij niet langer zelf haar hondje uitlaten. Omdat dit beestje echter een belangrijke plaats inneemt in haar leven, wil zij geen afstand van hem doen. Ze heeft daarom WonenPlus ingeschakeld, nam een abonnement voor een tientje per jaar en kan dus rekenen op service en dienstverlening," vertelt Kooter enthousiast. Het abonnement op WonenPlus bood de oude dame meteen uitkomst. Een medewerker ging op zoek naar een oplossing, en vond die in de vorm van een hondenuitlaatservice. „Helaas is mijn hond nu even geblesseerd, maar zodra hij weer op de been, of liever gezegd op de pootjes is, gaat hij vier keer per week op pad met de uitlaat- dienst," aldus een opgeluchte mevrouw Zeegers. Uiteraard biedt WonenPlus meer dan alleen een oplossing voor uw hond. Iedereen die met vragen zit op het gebied van wonen, zorg en welzijn, kan bij deze hulpdienst terecht. Het meld punt is ondergebracht in het Trefpunt, en is daar te bereiken via het telefoon nummer 072-5331297. culturen en tijden. Als een kralensnoer trekt een bonte stoet van ballades, madrigalen, popsongs en vrolijke liede ren voorbij. Een programma van inter nationale allure. Volksmuziek Vrijdag 20 juli volgt er eën volksmu ziekavond, met een optreden van het trio Lautareasca. Hans Witteman (kla rinet), Goran Grbic (trompet) en Johan Paap (accordeon) nemen het publiek mee naar Bulgarije, Griekenland en Roemenië, en daarbij ontbreekt de klezmermuziek niet. Deze muziek is oorspronkelijk afkomstig uit Oost- Europa, meegenomen naar de VS en daar vermengd met de Amerikaanse, lichte muziek. De musici,.allen afgestu deerd aan het conservatorium, hebben een rijke ervaring bij diverse muziekge zelschappen. Zo is Goran Grbic onder meer te horen geweest in de musicals 'Josefine' en 'Cyrano'. Vrijdag 3 augustus kunnen de liefheb bers in hun agenda noteren als de avond van het traditionele pianocon cert. Ditmaal is dat weer de forte piano, bespeeld door Marcelo Bussi. Bussi, een van Europa's meest voor aanstaande forte-pianisten, was onlangs ook te beluisteren in de Witte Kerk en wel tijdens het herdenkings concert op 4 mei. Op het programma staan werken van C. Ph. E. Bach, J. S. Bach, W.A. Mozart en L. van Beethoven. Bussi bespeelt zijn eigen forte-piano. Het vierde concert in deze serie, op vrijdag 17 augustus, is weer buitenge woon interessant. Het muzikale duo Tzigane, bestaande uit Paul Eggen (viool) en Dessislava Radeva (pianobe geleiding), verzorgen een programma over het thema 'zigeunermuziek- invloeden in de klassieke muziek'. Zo zullen zes Roemeense volksdansen van Bela Bartok-Zoltan Székely ten gehore worden gebracht. De zigeunermuziek- invloeden kunnen niet alleen worden beluisterd, maar worden ook monde ling toegelicht door Paul Eggen. Dus niet alleen mooi om te horen, maar ook nog leerzaam. 'Een oude bekende' Op vrijdag 31 augustus wordt de serie op veelvuldig verzoek besloten met een 'oude bekende'. De bas René van Sluis zal met de sopraan Julia Bronkhorst weer een opera-avond verzorgen. Mooie en vaak bekende aria's van Italiaanse componisten als Verdi, Haendel en Mozart zullen als waardig slot voor deze serie fungeren. Eva Scholtens tekent voor muzikale bege leiding op de vleugel. Voor de pauze worden liederen van Schumann gezon gen. Alle concerten beginnen om 20.30 uur. De toegang bedraagt f 15,- (voor 65- plus, CJP-ers en kinderen tot en met 12 jaar f 12,50). Ook zijn abonnementen (tenminste inschrijven voor drie con certen) mogelijk. Kaarten en abonne menten kunnen worden besteld via de telefoonnummers 072-5334804 of 5335852, of per fax 072-5325063. HEILOO - Komende vrijdagavond, 29 juni, zal Klup, de YMCA jeugdsoos van Heiloo, voor het laatst gehouden wor den in de oude vertrouwde ruimte bovenin het Kruispunt aan de Maasgeesteranusweg in Heiloo. Na deze avond zal de jeugdsoos verhuizen naar de kelder van de Ter Coulsterkerk, het nieuwe gebouw van de Samen Op Weg-gemeente in Heiloo. Vanaf 20.30 uur is iedereen welkom om, onder het genot van een drankje, feestelijk afscheid te komen nemen van de ruimte bovenin het Kruispunt. Na de afscheidsavond zal Klup in ver band met de verhuizing enige tijd gesloten blijven. De precieze datum voor de opening van de kelder in de Ter Coulsterkerk is nog niet bekend, maar zal zoals het er nu uitziet eind septem ber zijn. Meer informatie over de afscheidsavond of over de verhuizing is te verkrijgen via het e-mailadres klup.heiloo@pIanet.nl, de website van Klup, www.surf.to/klup of per telefoon, 06-20429360. HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo houdt op maandag 9 juli van 14.00 tot circa 15.30 uur een bijeenkomst rond het thema 'hulpmid delen voor slechtzienden en slechtho renden'. Moeite met lezen en horen kan leiden tot een sociaal isolement. Er is echter een aantal belangengroeperingen die zich speciaal voor mensen met zicht- en hoorproblemen inzetten. Twee daarvan zijn de Stichting Visio (die z,ich inspant voor slechtzienden) en het Audiologisch Centrum (voor slechtho renden). Deze beide organisaties geven consultatie, voorlichting en advies. Alles is erop gericht de slechtziende of slechthorende mens, door op de per soon gerichte aanpassingen, zoveel als mogelijk zelfstandig te laten functione ren. Deze beide instellingen geven op maandag 9 juli voorlichting aan geïnte resseerden over de verschillende moge lijkheden van hun dienstverlening. De bijeenkomst wordt gehouden in de bibliotheek van Heiloo, Het Malevoort 13. Er is ruime gelegenheid tot het stel len van persoonlijke vragen. De bijeen komst is gratis te bezoeken. Wel vooraf even opgeven bij de bibliotheek. HEILOO - De Stichting Uitkerings gerechtigden gaat op 15 september een open dag houden. Tijdens deze dag zal de vernieuwde Bergeon geopend wor den en ter gelegenheid daarvan wordt er ook een boekenmarkt georgani seerd, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de stichting. Wie overtollige boeken heeft, kan deze elke maandagochtend brengen naar de Bergeonstraat 30. Ook kunnen boeken dagelijks gebracht worden naar Ton Dijkman, Werkendelslaan 82 of naar Jos Turk, Vierakkers 9. Ophalen kan ook, dan even bellen naar 072-5330838. HEILOO - Het internetcafé in het Trefpunt zal in de maanden juli en augustus open blijven, zij het met min der begeleiding. In elk geval op dins dag- en vrijdagmorgen is er begeleiding aanwezig. Wie deskundig genoeg is, kan zich nog als begeleider opgeven op tel. 072-5331297. Dit nummer kunt u ook bellen als u wilt weten of er computers beschikbaar zijn. In deze perioden wor den de computers ook gebruikt vor de Zomerschool en voor activiteiten voor de vrijwilligers. HEILOO - Komende zaterdag, 30 juni, stelt de familie Fernee haar zogeheten 'boerentuin' nog een dagje extra open voor het publiek. Deze familie doet dat geregeld, in samenwerking met organi saties als de Stichting Tuin Evene menten Alkmaar, de Fuchsiavereniging en Groei en Bloei. Dezelfde dag en zondag 1 juli is bij de familie Goossen aan de Israellaan 14 te Alkmaar een fraaie fuchsiatuin te bewonderen. De tuinen zijn open van 10.00 tot 16.00 uur. De tuinen zijn niet geschikt voor kinderen en honden. vanaf 28 jun B e r i I o o orn HEILOO - Bij het politiebureau van Heiloo zijn de volgende voorwerpen als gevonden opgegeven: enkele sleu tels, zwarte fietstas, dameshorloge Pulsar. ~0.*r advies matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers, kasten en bedtextiel Rijkswég 127 Limmen Tel: 072 505 34 01 Maandag gesloten Vrijdagavond koopavond W y!\tf is<m l ELAARSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Ook dit jaar treedt Stampvast weer op onder de overkapping aan de Heerenweg. HEILOO - Laat de zon maar schijnen, want het wordt kermis in Heiloo. Eindelijk een kans om de laatste voor jaarsdepressie van je af te schudden en eens even lekker helemaal uitje dak te gaan, zoals dat zo treffend heet. Dat kan in de draaimolen, bij de poffertjes kraam of in een van de gezellige cafés die Heiloo rijk is, van donderdag 28 juni tot en met zondag 1 juli. Op de kermis aan De Omloop, die don derdag om 15.00 uur van start gaat, staan weer verschillende leuke attrac ties opgesteld. Nieuw dit jaar is een familie-achtbaan en een spannende snelheidsmolen, genaamd de Disco- Train. Verder zijn er een City-Hopper, een autoscooter, een Baby-ffug, een mini-car, een draaimolen, een reuzen rad en ook het spookhuis ontbreekt niet. Verder zijn er diverse spelletjes te doen en ook de inwendige mens kan zich tegoed doen. Een kermis met rit prijzen die niet boven een knaak uitko men en die compleet is met een vuur werk, dat op vrijdagavond om 22.30 uur wordt afgestoken, achter op het ker misterrein. De kermis draait donderdag vanaf 15.00 uur en vrijdag, zaterdag en zondag vanaf 14.00 uur. Na al dat zwieren en zwaaien heb je natuurlijk dorst gekregen, en dat is een mooi moment om een gezellig café op te zoeken. De cafés aan de Heerenweg en aan de Westerweg weten wat een mens nodig heeft en hebben daarom voor de nodige frisdrank, volle vaten bier en gezellige muziek gezorgd. Zoals café de Oud Inn, waar donderdag The Mean Machine speelt, vrijdag The Charge, zaterdag Missing Act en zon dagmiddag 8 Ball, 's Avonds wordt er besloten met een dance-avond. Bij buurcafé dc Wit is het deze dagen niet minder gezellig. Daar spelen don derdag en vrijdag The Change and Friends en zaterdag en zondagmiddag 3-Flex. Onder de overkapping aan de Heerenweg speelt zondagmiddag de kermisband Stampvast. 't Kroegje aan de Westerweg heeft ook gezelligheid in huis gehaald, met op vrijdag Bakerstreet, zaterdag The Jockets en zondag het beroemde kermisduo Piet en Mieke. Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Zeeweg zo, 1852 CR Heiloo info@vosmakelaardij.rxl www.vosmakelaardij.rx! Ouderenadviseur Margit Kooter met de bloemen voor mevrou w Zeegers. (Fotostudio Star field) Mooie plant in keramieken vaaspot. Keuze uit 5 verschillende planten. per stuk Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. NVM-WONEN ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a www.vlieg.nl VLIEG Alkmaar (072) 511 06 00, Kanaalkade 24, 1811 LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1