Reddertjes stralen in leuk toneelstuk Website voor Stichting WOL Peuterspeelzaal Klein Duimpje trakteert brieven ctiviteiten Heiloo Adressen Limmen UITKIJKPOST - 4 JULI 2001 - PAGINA 10 Verkiezingen CAL POLITIE k BERICHTEN LIMMEN Viswedstrijden HSV Hogedijk Open zeer geslaagd Spetterspektakel voor waterliefhebbers P..LITIEIÏ JL BERICHTEN AKERSLOOT Opbrengst collecte Boekje voert langs mystieke plekken Zomerzangweek Vocatie Geslaagd .s M gelezen worden Open dag Driessen druk bezocht REGIO - De verkiezingen van de nieu we gemeenteraad van de fusiegemeen te Castricum, Akersloot en Limmen worden gehouden op woensdag 14 november. Pogingen van de colleges van deze drie gemeenten om de verkie zingen een maand eerder te laten plaatsvinden zijn mislukt. Op 1 januari zal de nieuwe CAL-gemeente een feit zijn. De nieuwe gemeenteraad buigt zich dan over de definitieve naam van de nieuwe gemeente. KM -Noord-Hommel Noord - 0900- 8844 1 LIMMEN - Uit een schuur op een erf van een woning aan de Achterweg werd in de nacht van donderdag 28 op vrijdag 29 juni een hoeveelheid fris drank gestolen. De schuur was niet afgesloten. Gevonden: dameshorloge Seiko. Verloren: blauwe trui met col en koordje. Txx.xXx Lxx-.'-xx Tijdens de generale repetitie was het nog een chaos, maar de opvoering van Het verhaal zonder einde' verliep zo goed als vlekkeloos. (Fotostudio Star field) LIMMEN - 'Je best doen en er lol in hebben'. Zo vatte een aanwezige vader afgelopen vrijdagavond in de Burgerij de verrichtingen van zijn dochter op het toneel kernachtig samen. Samen met zo'n twintig andere kinderen, ver enigd in toneelgroep De Reddertjes, had dit meisje het podium beklommen om daar het toneelstuk 'Het verhaal zonder einde' te spelen. Het verhaal draait om Bastiaan, een jongetje dat veelvuldig gepest wordt en daarom zijn toevlucht zoekt in de fantasiewereld van zijn boeken. Een verhaal ook over dromen, over doorzettingsvermogen en geloven in jezelf. Het 'vèrhaal van theatergroep De Reddertjes begon in oktober vorig jaar, toen bij Conquista bleek dat er behoef te was aan toneellessen voor de jeugd. Onder leiding van regisseuse Wendy Frerks werd er het afgelopen half jaar druk gerepeteerd aan de basisoefenin gen en improvisatie en afgelopen vrij dagavond lieten de kinderen hun enthousiasme de vrije teugel. Alle kin deren speelden hun rol met veel verve, zoals alleen kinderen dat nog zo onbe vangen kunnen doen. Warm was het wel voor ze, vooral in die fraaie kos tuums en onder die dikke lagen grime. Ze speelden een serieus verhaal, waar in echter ook heel wat te lachen viel. Daarvoor zorgden de grappige decors en rekwisieten, en nog grappiger types als - om maar eens wat te noemen - de raceslak, een stenenvreter, een vertede rend wolkenballet en het tweekoppige orakel. Jammer was wel dat het verhaal af en toe moeilijk te volgen was. Vooral voor het publiek dat wat meer opzij zat, was een groot deel van de gesproken tekst onverstaanbaar. De zaal zat boordevol trotse opa's, oma's, vaders, moeders, broertjes, zusjes, vriendjes en vriendin netjes, die het enthousiasme voor hun oogappel soms niet onder stoelen of banken staken. Jammer dat ze daarbij vergaten dat het van weinig respect .getuigt om overal dwars doorheen te kletsen. Maar de Reddertjes lieten zich er in elk geval niet door uit het veld slaan. De kinderen lieten zien heel veel geleerd te hebben en heel goed in staat te zijn om dat over het voetlicht te brengen. En daar ging het toch allemaal om: je best doen en er lol in hebben! LIMMEN - Zondag 24 juni werd er door HSV Limmen gevist in de Delft voor de witviscompetitie. In de A-poule was de deelname beperkt met slechts twee deelnemers. Peter van der Heijdt was de goede starter met zo'n tien klei ne vissen, maar Gerrit Tuijn trok aan het langste eind met een prachtige kar per en een brasem, goed voor 3900 gram vis. In de B-groep was het verschil van stek tot stek gröot. Op stek drie en vier was geen beet te krijgen, op vijf en zes was het prijs, dan weer twee stekken niks, en de eindstek was goed voor zilver. Meindert Bakkum was de terechte win naar met liefst riegentien vissen, waar onder diverse brasems en grote bleien. Bakkum zat de vorige keer ook al in de prijzen en is bezig aan een goede reeks. Als Kees Dekker meedoet is het altijd prijs. Ditmaal werd hij tweede met zes tien stuks klein spul. Op de derde plaats eindigde een man met kam pioensaspiraties, HSV's nieuwe be stuurder René Levering, die zijn vader en oom ruim voorbleef met negen vis sen. Ook Levering heeft al wat goede klasseringen staan. De uitslag: A-poule: 1. G. Tuijn 3900 gram, 2. P. v.d. Heijdt 950 gram. B-poule: 1. M. Bakkum 19 stuks, 2. C. Dekker 16 stuk$, 3. R. Levering 9 stuks, 4. C. Levering en A. Kroon 5 stuks. Zondag 8 juli wordt er weer gevist voor de Limmerpoldercup, dit keer aan de Oostertocht te Heerhugowaard. In deze competitie is het zaak zowel gewicht als aantal te vangen, want er is een combinatieklassement.- Ver enigingen uit Heiloo, Limmen, Cas tricum en Akersloot strijden om de Limmerpoldercup, maar er is tevens een clubklassement en een individueel klassement. Opgeven doet u bij Peter van der Heijdt, tel. 0251-310429, tot vrijdagavond 20.00 uur. Deelname kost f 5,- en de competitie is ook toeganke lijk voor jeugdleden vanaf 12 jaar. Vertrek vanaf garage Schilder op zon dagochtend om 7.00 uur. De wedstrijd is van 08.00 tot 10.30 uur. De HSV Limmen roept op om vooral deel te nemen aan de diverse competi ties van de club, ook als u niet een gehele reeks kunt vissen. Ook voor de incidentele vissers is er een prijs te ver dienen, bovendien verhoogt het met elkaar vissen het plezier in deze sport en u leert er ook beter vissen van. Daarnaast worden er ook regelmatig nieuwe viswaters bezocht. Ook de jeugd kan bij de HSV Limmen vissen. Op tel. 072-5053858 kunt u alle infor matie krijgen over vergunningen en competities. EGMOND - Het negentiende Open Toernooi van TC Hogedijk, dat van za terdag 23 juni tot en met zondag 1 juli werd gehouden, was mede dankzij het prachtige zomerweer een zeer geslaagd evenement. De 380 deelnemers - vijftig meer dan vorig jaar - kwamen uit in de speelsterkte-categorieën BI (dubbels), B2, Cl, Cl 35-plus (dubbels), C2, Dl, Dl 35-plus en D2 17-plus. Helaas ont brak het BI-enkel. Na een aantal jaren dispensatie van de bond te hebben gekregen, mochten er nu geen BI enkelspelen meer worden georgani seerd. De laatste twee jaar moesten er teveel B2-spelers aan de BI toege voegd worden om een acceptabel sche ma te maken. De finale heren enkel B2 werd een Castricums onderonsje. In twee lange sets (7-5,7-6) won Ralph Knol van TC Bakkum en TC Castricum-speler Mark Tuitert. Het heren dubbel BI vormde de apotheose van het toernooi. Het gerenommeerde dubbel Ron Ver schoor Klaas-Jan van Leeuwen stond tegenover het Hogedijk-duo Erik van der Poel/Daniël Meure. Leuke bijkom stigheid: Klaas-Jan is trainer bij Ho gedijk en heeft zijn pupillen Erik en Daniël de fijne kneepjes van het dub belen bijgebracht. De eerste, spannende set ging met 7-5 naar de jonge Hogedijkers. In de twee de set leek de routine van de 'vetera nen' Van Leeuwen en Verschoor de doorslag te geven, maar heel verras send wonnen de coming men van Hogedijk ook deze set (6-4) en daar mee de partij. Met deze overwinning revancheerde het dubbel Van der Poel/Meure zich voor het verlies dat in de finale van het toernooi van Oudorp tegen dezelfde tegenstanders geleden werd. De eindstrijd bij de dames B2 ging tussen TC Bakkum-speelster Kelly Dekker en Susanne van der Poel van Hogedijk. Dekker won met 6-3,6-2 en maakte daarmee haar favorietenrol waar. Bibliotheek Maandag 9 juli informatiebijeenkomst voor slechtzienden en slechthorenden, aanvang 14.00 uur, Het Malevoort 13. GGZ Willibrord Het museum van GGZ Willibrord is zaterdag 7 juli open van 14.00 tot 16.00 uur, de toegang is gratis aan de Ken- nemerstraatweg 464. Dierenartsen Schaap en de Jong Tot en met juli expositie foto's van de heer Habraken uit Limmen in de prak tijk aan de Commandeurslaan 1. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, wisselende exposities, open na tel. af spraak op 5334596. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Te bezichtigen op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, of na tel. afspraak op 5336266 aan de Westerweg 182. Casa Design Expositie van schilderijen van Rina Snel. LIMMEN - De Stichting Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Limmen (WOL) heeft sinds kort een eigen web site: www.stichting-wol.f2s.com. Deze website staat vol informatie over de projecten van dë stichting in Burkina Faso, West-Afrika. De WOL is al zo'n vijftien jaar actief op het gebied van ontwikkelingssamenwerking. Ze is des tijds op initiatief van het toenmalige gemeentebestuur van Limmen opge richt. Al twaalf jaar onderhoudt de WOL contacten in het West-Afrikaanse land Burkina Faso. Heel wat projecten zijn gerealiseerd, dankzij de inzet en finan ciële steun van personen en organisa ties uit Limmen en wijde omgeving. Donateurs en sympathisanten van de WOL kunnen nu via de website op de hoogte blijven van actuele informatie over de projecten in Burkina Faso en de activiteiten van de stichting in de regio. 'On-line' kunt u eigenaar worden van een Afrikaans schaap en daardoor een kind in Burkina Faso naar school laten gaan. Wereldfeest Een van de activiteiten die de WOL de komende tijd houdt, is een Afrikaans feest op zondag 18 november in de Burgerij in Limmen. Tussen 16.00 en 21.00 uur kunt u deelnemen aan een debat of workshop, genieten van Afri kaanse muziek en dans en de exotische Afrikaanse keuken uitproberen. In Nederland wonende mensen uit Bur kina Faso verlenen hun medewerking aan dit feest. Sinds enige tijd is de WOL ook in on derhandeling met de gemeente over de pas opgerichte werkgroep Spitak. Om duidelijkheid te scheppen over de posi tie van verschillende groepen met bui tenlandse betrekkingen in Limmen, heeft de WOL aan wethouder Will Maréchal gevraagd hierover beleid te maken. Dit heeft geleid tot de startno titie 'Limmen Mondiaal'. In deze noti tie is onder andere opgenomen dat de gemeente Limmen f 1,- per inwoner beschikbaar stelt voor activiteiten en projecten van groepen in Limmen met internationale betrekkingen. In het kader van 'Limmen Mondiaal' heeft de WOL daarom besloten om van het Afrikaanse feest een 'Wereldfeest' te maken. Naast gasten uit Burkina Faso zullen ook gasten uit Armenië, het land waarin Spitak ligt, verwelkomd worden. De WOL nodigt ook andere groepen in Limmen met internationale betrekkingen uit deel te nemen aan dit wereldfeest. Vanavond is in de kraam van de WOL op de Limmer jaarmarkt meer informa tie te krijgen over het wereldfeest en de activiteiten van de WOL in Burkina Faso. U kunt ook bellen naar Yvonne Zomerdijk, 072-5052680. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en. in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 09.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder cfe rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het .Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. AKERSLOOT - Op zaterdag 7 en zon dag 8 juli staat het Alkmaardermeer in Akersloot in het teken van het jaarlijk se Spetterspektakel. Dit evenement wordt voor de derde keer op rij georga niseerd door de Stichting Akersloot Promotie en kent een uitgebreider pro gramma dan voorgaande edities. De verschillende onderdelen vinden plaats op en rond het Alkmaardermeer, op het terrein naast jachthaven ARZV. Ook de andere havens worden in het geheel betrokken. Drakenboot De festiviteiten beginnen op zaterdag middag om 16.00 uur. Dan is er een disco voor de jeugd. Om 20.00 uur gaat het programma verder met muzikale hoogstandjes van verschillende koren en een harmonie. Vanaf 21.00 uur varen diverse shantykoren langs de havens van Akersloot, met voqrop een draken- boot, de Holland 22. Rond 23.00 uur zal dit onderdeel afgesloten worden met een spetterend vuurwerk. Tot 01.00 uur zal er nog live-muziek aanwezig zijn, waarna het programma voor de eerste dag afgesloten wordt. Waterski Zondag gaat het evenement verder met toneel, zang, shantykoren en een aantal demonstraties van de Akerslootse waterskiclub, die speciaal voor deze gelegenheid geoefend heeft. Voor de jeugd organiseert de Akerslootse brandweer 'Spuit 'm eraf', waarbij de deelnemers op een rubberband in het meer zitten en zich naar de kant moe ten trekken, terwijl de brandweer dit met een grote spuit probeert tegen te houden. Voor minderjarigen is hierbij een handtekening van één van de ouders verplicht. Rond 18.00 uur is het tweedaagse evenement afgelopen. VP -Noord-Hofland Noord 0900- i AKERSLOOT -Tussen maandag 18 en zaterdag 23 juni werd een bootje, dat op de walkant lag van de Woude, gesto len. Het bootje had een geel dekzeil en aan boord bevonden zich enkele visbe- nodigdheden. Op 29 juni werd in een personenauto ingebroken die stond geparkeerd op het parkeerterrein van het hotel. Nadat het portierslot van de Ford Escort werd opengebroken, werd een radiocdspeler gestolen. De diefstal werd tussen 06.30 en 15.45 uur gepleegd. Verloren: een geldbedrag: LIMMEN - De ANGO (Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisa tie) hield in de week van 11 tot en met 16 juni haar nationale collecte voor mensen met een handicap. De opbrengst van de collecte in Limmen was in totaal f 4572,30. ANGO is een organisatie met ruim 15.000 leden. Mensen met een handi cap die zelf opkomen voor hun rechten. De ANGO heeft een website, www.handicap.nl, die mensen met een handicap algemene informatie biedt en geeft het blad AanZet uit. Daarnaast kunnen leden bij ANGO terecht voor belastingadviezen en juridische bij stand. hoeft geen lid te zijn van ANGO om een beroep te doen op het ANGO-fonds. Mensen die financiële steun willen, kunnen contact opnemen met het ANGO-hoofdkantoor in Amersfoort, tel. 033-4654343. Gemeentehuis Limmen Foto-expositie van leerlingen van de Pax Christischool, te zien tot 2 augustus aan de Zonnedauw 4. Galerie Amber Expositie Hans Verschoor, Inez War- naar en Tónna Lucassen. Geopend op donderdag, vrijdag, zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, Dussel- dorperweg 18, tel. 5051491. Serre Nella van Os Expositie met wisselend werk van fami lie van Os, onder andere bronzen beel den, keramiek, acryl, olieverfschilderij en en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Conquista Donderdag darten van 19.30 tot 22.30 uur voor tieners en jongeren. Vrijdag en zaterdagavond van 20.30 tot 01.00 uur jongerencafé voor jongeren vanaf 16 jaar. Zondagmiddag open van 14.00 tot 17.00 uur. Bibliotheek Akersloot Expositie van schilderijen van Inge van der Heijdt, Rembrandtsingel 1. Gemaal 1879 Expositie van Joyce Wolters en Jannie Neppelenbroek met schilderijen en beelden, geopend zondag van 13.30 tot 16.30 uur of na tel. afspraak, 0251- 313286, aan de Fielkerweg 4. Toegang f 2,-, kinderen tot 12 jaar gratis. Beeldentuin en galerie Akermare Vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en de eerste en derde zondag van de maand, Uiterdijk 2, tel. 0251-312598. REGIO - Een drietal ervaren wichel roedelopers, Chris Zoet uit Geeuwen- brug,Ton van der Leeden uit Bergen en Bastiaan Stok uit Zaandam, hebben een bijzondere auto- en fietstocht uitgezet. De tocht loopt vanaf Schagen langs de kerkjes van Groet, Schoorl en Eenigenburg, de voormalige kastelen NieuwendoQrn bij Eenigenburg en Nieuwburg bij Oudorp, langs de kerk jes van Oudorp, Heiloo en Limmen, langs de Adelbertusput en de kasteel ruïne van Egmond en langs een bijzon dere beukenboom bij Bakkum. 'Langs mystieke plekken in Noord- Holland-midden' is de titel van een door deze drie wichelroedelopers ge schreven boekje, waarin een 120 kilo meter lange route langs bovengenoem de plaatsen is beschreven. Automo bilisten kunnen die in een of twee keer rijden. Fietsers doen er verstandig aan de tocht naar eigen keuze in een aantal kleinere dagtochten te verdelen. Bij het boekje worden twee wichelroeden geleverd, in het boekje is een handlei ding opgenomen om met de wichelroe den te werken. Het boekje is verkrijg baar bij de VVV's van Alkmaar, Eg- mond aan Zee, Bergen, Bergen aan Zee en Schoorl en bij boekhandel Deu- tekom in Heiloo. CASTRICUM - In Castricum wordt van 13 tot en met 18 augustus de tiende zomerzangweek gehouden. Tijdens de ze week, die georganiseerd wordt door de werkgroep Vocatie, wordt er ge werkt aan repertoire van componisten uit de barok en de rococo. De dirigen ten hebben werken gekozen van J.S. Bach, J.E. Eberlin, A. Vivaldi, V. Rath- geber en G.G. Gastoldi. Er staat zowel wereldlijke als geestelijke muziek op het programma. Woensdagmiddag is een vrije middag en woensdagavond is er een bonte avond gepland, die door de deelnemers zelf wordt georganiseerd. De week wordt op zaterdagavond afgesloten met een presentatie voor publiek, De begeleiding wordt verzorgd door een strijkkwintet uit het Jong Kamerorkest Nederland en Gerrie Meijers op kistor- gel. Vocatie hanteert twee prijzen: inclusief en exclusief maaltijden. Onderdak is niet bij de prijs inbegrepen. De infor matiefolder kunt u opvragen bij Mi riam Lases via tel. 072-5320772. LIMMEN - Afgelopen zaterdag was het feest bij peuterspeelzaal Klein Duim pje. Deze voorziening bestond die dag namelijk dertig jaar. Dertig ja^r hebben vele kinderen uit Limmen deze peuter speelzaal bezocht, op verschillende ves tigingsplaatsen. Sinds januari vorig jaar is de Stichting Peuterspeelzalen Lim men eigenaar van het huidige onderko^ men van Klein Duimpje aan de Vre deburglaan la te Limmen. Wie jarig is trakteert, en daarom was er zaterdag feest. Alle oud- toekomstige en nu geplaatste peuters en hun ouders waren uitgenodigd om dit jubileum te vieren en velen van hen hadden daar gehoor aan gegeven. Voor de kinderen was er een drankje en een versnape ring, een schminkende clown, een springkussen en er werden poffertjes gebakken. Ook konden de peuters ponyrijden. Voor de vaders en moeders stond de koffie klaar en later op de dag werden een drankje en een hapje geser veerd. Bij vertrek kregen de peuters een leuk aandenken mee naar huis. Kinderen keken afgelopen zaterdagochtend bij Klein Duimpje geboeid toe hoe een clown allerlei figuren van ballonnen wist te vou wen. (Fotostudio Starfield) Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Stedenband Limmen In de Uitkijkpost van 27 juni las ik dat de gemeenten Limmen en Spitak (Ar menië) graag een stedenband willen aangaan. De ambassadeur van Ar menië was naar Limmen gekomen. Een in Limmen woonachtige Armeniër fun geerde als tolk. Het is een nobel streven om een arm land op deze manier te helpen om vooruit te komen. Op de bovenge noemde manier blijft het voor veel mensen een struikelblok. Bovendien blijft Limmen superieur ten opzichte van Spitak. Er is geen sprake van gelijkwaardigheid. In veel andere ver gelijkbare situaties is gebleken dat men in Nederland dan de taal van de part nergemeente tracht te leren, dit loopt meestal uit op een flop. De volgende stap die wordt voorgesteld aan de part nergemeente is om Engels te leren. (Veel mensen in Nederland spreken toch Engels?) Door dit voorstel ont staat een ongelijkheid. Bovendien voelt de partnergemeente hier niet voor. Na jaren van goede wil van beide kanten lukt het niet om elkaar te verstaan. Terwijl de oplossing zo voor de hand ligt. Voor een goede stedenband is het van groot belang dat mensen van beide landen, en uit alle lagen van de bevol king, elkaar kunnen verstaan, zonder tolken. Het is van belang dat men elkaar als gelijkwaardig ziet. Dit vraagt van beide partijen dezelfde inzet. Öm te bedenken hoe de 'werkgroep' met een land 4000 kilometer van Nederland verwijderd, intensieve contacten zou kunnen onderhouden, is het taalpro bleem oplossen de eerste aanpak. Dit kan met inzet van beide kanten door de eenvoudige taal Esperanto. Deze taal is in één winter te leren. Er zijn geen tol ken meer nodig en iedereen, van hoog tot laag, kan met elkaar op gelijkwaar dig niveau praten. Na de zomer starten overal in het land weer nieuwe Esperantocursussen. In het jaar van de talen is dit een prachtige start naar een hechte stedenband tussen Limmen en Spitak. A. Heiistra-Valkering Heiloo LIMMEN - Plaatsgenote Josien Wolkenfeit is op 27 juni afgestudeerd aan de Internationale Hogeschool La- renstein. Zij behaalde het ingenieursdi ploma Land-, Water- en Milieubeheer met als specialisatie Vastgoed Mana gement. WIERINGERWERF - De open dag die op zaterdag 23 juni gehouden werd bij d.e firma Driessen in Wieringerwerf, was een groot succes. Het bedrijf open de de poorten voor iedereen die nader kennis wilde maken met het productie proces van vliegtuiginterieuren, trein- toiletten, vliegtuigkeukens, serveerwa gens en andere bijbehorende appara tuur voor d,e catering. Meer dan 1.250 personen bezochten de open dag, terwijl een van de doelstellin gen ruimschoots bereikt werd: meer dan vijftig inschrijvingen kwamen bin nen voor een baan binnen dit bedrijf. De dag, die samen met Randstand Uitzendbureau werd georganiseerd, zal in de toekomst zeker herhaald gaan worden, zo heeft een woordvoerder van het bedrijf meegedeeld.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 10