Aanleg geluidsscherm najaar van start Jaarmarkt groots en gezellig Brandweer zoekt vrijwilligers 072 5331895 Kermis in Heiloo warm en vooral gezellig taxatie nodigt "BcJkma nvm krant joor de opening v flgotheek 't Cent* f Lisette en medewerkers Vos Makelaardii www.heiloo-online.nl 'ROEKMAN A P E L L A BORDEN (072)5351000 66e JAARGANG NO. 27 JDrukkerij uitkijkpost bv Nieuwe gemeentepagina anders van opzet Geslaagd Openingstijden bibliotheek nodig ik U uit, voor een 1 hapje en een drankje. Tup zaterdag 7 juli tussen 12.00 en El .00 uur bent u van harte welkom Geslaagd Bij het huren van een dagfilm DVD ontvangt u een cadeautje i Videotheek 't Centrum Heerenweg 138, 1851 KV Heiloo, Tel.: 072-S334940 Geslaagd Nog meer feest in Buk Buk Drukkerijen Uitkijkpost en Marcelis en Van der Lee gaan fuseren Uw huis verkopen? ...thuis in Heiloo. Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Heiloo-specialist Willem Amels zit voortaan om de hoek SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. tJU Geen Uitkijkpost ontvangen? donderdag (Nieuw verspreiding verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - In de Uitkijkpost vindt u deze week voor het eerst de vernieuw de informatiepagina van de gemeente Heiloo. De pagina heeft de naam 'Hei loo contact' gekregen. Met deze ver nieuwde opzet wil de gemeente probe ren om haar inwoners nog beter van informatie te voorzien. De pagina met gemeentelijk nieuws valt volledig on der de verantwoordelijkheid van de ge meente, de redactie van de Uitkijkpost heeft hier dus geen enkele invloed op, zoals sommige lezers ten onrechte wel eens denken. Een belangrijk verschil met de 'oude' opmaak is dat er meer structuur in de pagina is aangebracht, waardoor het voor de lezers makkelijker wordt om bepaalde artikelen te vinden. Daarbij krijgen de belangrijkste en actuele onderwerpen een plekje bovenin en staan de vaste rubrieken wat meer naar onderen. Bovendien is volgens ge meentelijk woordvoerder Eugène La ter de lay-out verbeterd, wat het lezen een stuk aantrekkelijker maakt. „Leg voor het vergelijk maar eens een oude pagina naast de nieuwe uitgave. Je ziet dan echt een groot verschil. De pagina heeft een hedendaagse lay-out en geeft daardoor een rustiger beeld. Ook proberen wij niet alleen de feiten, dus de droge informatie, te brengen, maar proberen wij ook informatie in leuke artikelen te geven." Ook zal er meer aandacht zijn voor kleinere zaken, die nu niet meteen als wereldnieuws zullen worden gezien, maar waarvan de gemeente wel vindt dat er aandacht aan besteed moet wor den. De gemeente Heiloo heeft overigens goed naar informatiepagina's van colle ga-gemeenten gekeken. Op eigen ini tiatief is er vervolgens kritisch nage dacht over hoe de nieuwspagina van de gemeente Heiloo verbeterd kon wor den. De nieuwe gemeentepagina is ont worpen door Team De Haas. HEILOO - De gemeenteraad heeft afgelopen maandag goedkeuring gege ven aan het plan om voor een bedrag van 1,6 miljoen gulden een geluids scherm langs de Heilooër Tolweg aan te brengen. Daarmee moet de geluids overlast- voor het Blockhovepark aan merkelijk worden verminderd. Als al les volgens plan verloopt, zal in oktober met de bouw van het scherm worden gestart. In dat geval zal de oplevering in december kunnen plaatsvinden. Hoewel alle partijen met het verlenen van het krediet instemden, hadden met name de PvdA en GroenLinks moeite met de gevolgde aanbestedingsproce dure. Nu is de aanbesteding op basis van vage, mondelinge afspraken in het verleden gegeven aan Ballast Nedam, zonder andere offertes aan te vragen. En daar waren deze partijen het niet mee eens. Maar burgemeester Henk den Boon vond dat hij niet anders kon handelen, al was hij het er mee eens dat dergelijke procedures thans niet meer mogen plaatsvinden. Op de vraag van diverse partijen of ook aandacht wordt geschonken aan vergelijkbare geluids hinder voor bewoners elders in Heiloo, deelde de burgemeester mee dat het voorbereidende traject voor Plan Oost bijna klaar is. Deze plannen zullen de raad vermoedelijk in september wor den voorgelegd. Parkeren volgens plan Ja, in Amsterdam weten ze er alles van. Parkeren is een probleem. En als het probleem er eenmaal is, los je het niet zomaar op. Vandaar dat het Heilooër college een soortgelijk probleem wil voorkomen door tijdig een parkeerbe- leidsplan op te stellen. Afgelopen maandag werd dit plan ter goedkeuring aan de raad aangeboden. In dit plan staan onder meer de normen vermeld hoeveel parkeerruimte er moet zijn in bijvoorbeeld winkelgebie den en hoe bij nieuwbouw gestreefd moet worden naar een kindvriendelijke woonomgeving door de parkeerproble- matiek in goede banen te leiden. Vooral voor het centrum van het dorp en de andere winkelconcentraties is de bepa ling dat gezorgd moet worden voor vol doende parkeergelegenheid conform de gestelde parkeernormen van essen tieel belang. Toch kan de gemeente vrijstelling ver lenen van deze verplichting, maar dan moet de aanvrager van een bouwver gunning wel een storting doen in een in te stellen parkeerfonds. Momenteel geldt voor het Stationsgebied een bedrag van f 10.000,- (excl. btw) voor een bpvengrondse parkeerplaats en f 35.000,- (excl. btw) voor een plaats in de parkeerkelder. De gemeente ver plicht zich dan binnen een bepaalde periode voor vervangende parkeer ruimte zorg te dragen. Alhoewel de partijen het in grote lijnen eens waren met het voorgestelde beleidsplan (het was immers al diverse malen in de commissie besproken), kreeg het voorstel op bepaalde onder delen toch nog ruime aandacht van de gemeenteraad. Zo werd er lang gedis cussieerd over het gebruik van eco- blokken om bermen ten behoeve van parkeren te verstevigen en toch het groene aanzicht te laten behouden. De PvdA wil parkeren liever weren door paaltjes a$n te brengen, maar dat leek wethouder Anne Marie Worm-de Moei niet zo'n fraai gezicht. Groen Links vindt een ondergrondse fietsen stalling maar niets en Heiloo 2000 voelt niet veel voor de mogelijkheid om de parkeerverplichting te kunnen afko pen. D66 ziet vooral problemen opdoe men bij verbouwingsobjecten en bepleit daarom een voorzichtige toe passing van de parkeerruimteverplich ting. Maar toch vonden alle partijen het in zijn geheel een goed beleidsstuk. En nu maar hopen dat dit plan 'groot steedse problemen' kan voorkomen. Scholen wel brandveilig? Een inspectie van de brandweer op de Radboudschool heeft aangetoond dat de brandveiligheid niet aan alle eisen voldoet. Voor de aanvang van de raads vergadering overhandigden leerlingen van deze school daarom aan college en raad een aantal brieven van verontrus te ouders. Burgemeester Henk den Boon liet weten de conclusies van de brandweer in de eerstvolgende college vergadering te bespreken. De opmer kingen van de brandweer betekenen niet dat de school daarmee echt bran- donveilig is, maar aan de opmerkingen zal ongetwijfeld de nodige aandacht worden besteed. HEILOO - Plaatsgenoot Jorn de Groot is vorige week cum laude afgestudeerd aan de Hogeschool Alkmaar, in de rich ting Civiele Techniek. HEILOO - De openbare bibliotheek Heiloo is in de vakantie van de basis scholen, 9 juli tot en met 19 augustus, op woensdagmiddag gesloten. Daar naast is in de maanden mei, juni, juli en augustus de bibliotheek ook op zater dag dicht. De uitleenpost in Ypestein is alleen op woensdag 18 juli, 25 juli, 1 augustus en 8 augustus gesloten. HEILOO - Plaatsgenote Kristel Bolten is maandag 25 juni afgestudeerd aan de Hogeschool van Alkmaar, Instituut Gezondheidszorg, opleiding HBO-V. Haar afstudeerproject betrof de be roepsverantwoordelijkheid van ver pleegkundigen binnen het Huis van Bewaring. HEILOO - Na een afstudeerperiode van vijf maanden in Barcelona, Spanje zijn plaatsgenotes Lonneke Sibinga Mulder en Mireille Sengers geslaagd voor hun diploma Commerciële Economie/Internationaal Management. Zij studeerden aan de Hogeschool Alkmaar. HEILOO - Zoals vorige week al in de Uitkijkpost stond te lezen, wordt jonge rencentrum Buk Buk het eerste week einde van september feestelijk her opend, met optredens van The Change en The Golden Moment Extra Specials op vrijdag 31 augustus, op zaterdag 1 september de dance-night New Vision en zondagavond 2 september een spet terende jamsessie. Inmiddels is de rest van het programma ook bekend geworden. Zaterdagmid dag is de officiële opening van het to taal vernieuwde gebouw, gevolgd door een receptie die een muzikaal tintje zal krijgen. Zondagochtend wordt er een koffieconcert gegeven door de mede gebruikers van het Brunogebouw, tam boerkorps Nijenburgh en harmonie orkest Caecilia. 's Middags volgt er dan nog een optreden van het Popkoor, dat inmiddels bestaat uit meer dan zestig leden, die afgelopen half jaar in Buk Buk geoefend hebben. Vorig jaar werd de jaarmarkt van Heiloo goed bezocht. (Archieffoto) HEILOO - Een kilometer kramen en attracties dwars door Heiloo. Dat belooft organisator Evenementen Mid den Holland voor de jaarmarkt, die vol gende week woensdag (11 juli) gehou den wordt in het centrum van Heiloo. Over de gehele Heerenweg, van het Stationscentrum naar winkelhof 't Loo, slingert zich een langgerekt lint van tal loze kramen met uiteenlopende artike len. De markt, die van 10.00 tot 18.00 uur duurt, is dit jaar weer groter dan vorig jaar. De organisator spreekt op voorhand in elk geval van 'een volle bak', met heel veel variatie in het assortiment koop waar. Ook vertegenwoordigd zijn de brandweer en politie met informatie stands. Een en ander wordt opgeluis terd met live-muziek uit Zuid-Ame- rika, er staan een draaimolen en een touwtjetrek voor de kinderen en van zelfsprekend wordt ook de inwendige mens niet vergeten met een suikerspin, een oliebollenkraam en een poffertjes tent. De reguliere weekmarkt hoeft voor deze jaarmarkt niet te wijken, dus deze kooplieden zijn op hun vaste stand plaats bij winkelhof 't Loo te vinden. Om de winkelcentra ook bij de jaar markt te betrekken zullen er in het Stationscentrum en rond 't Loo ook kraampjes te vinden zijn, waar de win keliers hun waren aanprijzen en mis schien ook wel van de gelegenheid gebruik maken om nieuw personeel te werven. HEILOO/ALKMAAR - De drukkerij en Uitkijkpost uit Heiloo en Marcelis en Van der Lee uit Alkmaar zijn van plan te gaan fuseren. Dit hebben de directies van beide bedrijven vorige week donderdag bekend gemaakt tij dens een. gezamenlijke personeelsbij eenkomst. De twee drukkerijen hebben een overeenkomst tot samenwerking getekend, die uiteindelijk moet gaan leiden tot een volledige fusie van beide ondernemingen. De Uitkijkpost en Marcelis en Van der Lee blijven voorlopig op hun huidige locaties. De Uitkijkpost zit aan de Hoefsmid 5 in Heiloo, Marcelis en Van der Lee aan de Einsteinstraat in Alk maar. De twee bedrijven hebben elk ongeveer zestien medevyerkers. Bij de bekendmaking van de plannen hebben de directies het personeel ervan verze kerd dat er bij een fusie geen arbeids plaatsen zullen verdwijnen. Of'de twee drukkerijen in de toekomst samen ver der gaan op één locatie is nog niet bekend. De samenwerking is ontstaan uit een vriendschap tussen de drie directeuren, Arnoud Mars (Uitkijkpost) en Frenk van der Lee en André Marcelis, en hun opvattingen over de toekomst van de grafimedia-branche, zo lieten zij don derdagavond weten. Door de bunde*;- ling van krachten verwachten zij onder andere de efficiency te verbeteren en de productie verder te verhogen. De twee ondernemingen in handels- en reclamedrukwerk richten zich vooral op Noord-Holland. Daarnaast geeft drukkerij Uitkijkpost het zelfstandig advertentie- en nieuwsblad voor Hei loo 'Uitkijkpost' en het parochiéblad voor het decenaat Alkmaar 'Sursum Corda' uit. Voor het familiebedrijf drukkerij Uit kijkpost is het besluit om te gaan fuse ren een grote stap, die volgens direc teur Arnoud Mars met instemming van de gehele familie js genomen. Het bedrijf bestaat sinds 1934, toen de gebroeders P. en J. Eriks van start gin gen met een drukkerij en binderij aan de Holleweg in Heiloo. In de zomer van 1935 rolde de eerste editie van het 'Advertentie- en Nieuwsblad voor Hei loo' van de persen, de krant die nu bekend staat als de Uitkijkpost. Na het vroegtijdig overlijden van de twee gebroeders Eriks kwam, nog voor de Tweede Wereldoorlog, G. Keppel, de grootvader van de huidige directeur, in het bedrijf. In 1995 betrok de drukkerij een nieuw pand aan De Hoefsmid, op bedrijventerrein De Oude Werf. Twee jaar terug werd daar het 65-jarig be staan van het bedrijf gevierd. De brandweer van Heiloo geeft geregeld demonstraties van haar kunnen waar altijd veel publiek op afkomt. (Archieffoto) Zeeweg zo, 1852 CR Heiloo iafo@vosmakelaardij .al www.vosmakelaardij.ai SJAKïLAAXS &?AXA?£UX5 ONSOESiffit) C0SD J HEILOO - Vorige week was het kermis in Heiloo en dat zal maar weinigen ontgaan zijn. Met dat fraaie zomerweer kon het dan ook niet meer stukop het kermisterrein aan De Omloop en bij de cafés aan de Heeren weg. Kermisexploitant Braak toonde zich maandagmiddag zeer tevreden over deze editie, die vrijdagavond werd opgeluisterd met een fraai vuurwerk, dat tot ver in de wijde omgeving te zien en te horen was. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Onder het motto 'Kom in actie als vrijwilliger in je eigen omge ving' start de brandweer van Heiloo een actieve zoektocht naar nieuwe vrij willigers voor het plaatselijke korps. Tijdens de jaarmarkt van Heiloo op 11 juli zal de brandweer dan ook aanwezig zijn om de inwoners van Heiloo kennis te laten maken met het werken bij de brandweer. De leden van de vrijwillige brandweer zijn tussen 09.00 en 18.00 uur op de jaarmarkt aanwezig om iets van hun werk te laten zien. Zo kunnen bezoékers brandweervoertuigen be zichtigen en zijn er voor de kinderen kleurplaten, stickers en ballonnen. Iedereen die interesse heeft in de brandweer kan zich tijdens de jaar markt oriënteren en aanmelden. Nederland telt ruim vijfhonderd ge meentelijke brandweerkorpsen, waar in totaal zo'n 26.000 brandweerlieden werken. Het grootste deel doet dit als vrijwilliger. Sommige korpsen bestaan alleen uit vrijwilligers, andere uit een combinatie van vrijwilligers en betaal de krachten. Slechts zes korpsen wer ken met uitsluitend beroepsmensen. Uiteraard kan ook het brandweerkorps van Heiloo extra menskracht gebrui ken. De brandweer van Heiloo bestaat uit twee beroepsbrandweermensen en momenteel 35 vrijwilligers (31 mannen en 4 vrouwen). Er zijn op dit moment vijf plekken voor vrijwilligers vrij. Voor meer informatie kunt u ook contact opnemen met Martin Lambert, tel. 072- 5356850. Het werk bij de brandweer is afwisse lend. Het blussen van branden is een belangrijke taak, maar de brandweer biedt ook hulp bij wateroverlast, storm schade, verkeersongevallen en milieu calamiteiten. Brandweerwerk is team werk en werken voor de lokale samen leving. Binnen het korps van Heiloo Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugoivaard). wordt door de beroepsmedewerkers veel aandacht besteed aan professiona lisering, preventie en preparatie. Ook bestaat dit brandweerwerk uit het ver lenen van gebruiksvergunningen en het controleren van bedrijven en grote instellingen op de naleving van vergun ningen. Vergoedingsregeling Of je nu huisvrouw bent. IT-consultant of onderwijzer, iedereen die een a twee avonden per week vrij wil maken, kan vrijwilliger worden bij de brandweer. Vaste onderdelen van het brandweer werk zijn opleidingen volgen, oefenin gen doen en natuurlijk uitrukken als de pieper gaat. Brandweermensen ontvan gen een vaste jaarvergoeding. Daar naast zijn er aparte vergoedingen voor oefenuren, opleidingsuren en voor de uren waarin wordt uitgerukt. Door de vergoedingen is het werk bij dé vrijwil lige brandweer op te vatten als een kleine deeltijdbaan. Informatiemate riaal over de brandweer ligt ook in cle bibliotheek van Heiloo aan Het Male- voort en in het Informatiecentrum van het gemeentehuis (maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur). Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. CU u IV il /V KI Badkamerinstallatie n ALr n IVIAIM UI Centrale verwarming - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. www.vlieg.nl NVM'WONEN Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte VLIEG Alkmaar (072) 511 06 00, Kanaalkade 24, 1811 LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1