De nieuwe informatiepagina Jaren vijftig bushokjes de monumentenlijst op 745.000 kilo oud papier in Heiloo ten onrechte in de oven beland -s- mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmrnrnm ,^NTf HEILOO UITKIJKPOST - 4 JULI 2001 - PAGINA 4 Met grote trots presenteer ik u de nieuwe gemeentelijk informatiepagina: Heiloo contact. Er is in de gemeentelijke organisatie hard aan gewerkt om deze pagina een nieuw uiterlijk aan te meten, waardoor de gemeentelijke informatie u nog beter bereikt. Door de overzichtelijke rubrieken ziet u in één oogopslag waar u welke informatie kunt vinden. Daarnaast zijn er uiteraard iedere week ontwikkelingen binnen de gemeente die uw en onze speciale aandacht vragen. Aan dit nieuws wordt boven aan de pagina ruimte gegeven. Vanwege het heugelijke feit dat dit de eerste keer is dat Heiloo contact verschijnt, is de pagina deze week eenmalig in kleur weergegeven. Wij gaan echter uit van het principe 'goede wijn behoeft geen krans', waardoor u dit in de toekomst alleen bij speciale uitgaven terug zult zien. Het nieuwe gezicht van de gemeente lijke informatiepagina, maakt deel uit van een bredere doelstelling. De gemeente is namelijk voortdurend bezig met het zoeken naar mogelijkheden om de dienstverlening naar de inwoners toe te verbeteren. Steeds nieuwe of verbe terde middelen worden ingeschakeld om met u in contact te komen. Door middel van de gemeentegids, de nieuw inge voerde Publieksbalies, het Informatie centrum, bewoners- en nieuwsbrieven, inloopavonden gericht op een actueel onderwerp en in de toekomst een web site van de gemeente Heiloo, willen we u zo goed mogelijk informeren en van dienst zijn. Ook met Heiloo contact willen wij u zo goed mogelijk de hoogte brengen van wat er speelt binnen uw gemeente. Wij hopen dat u uw weg zult gaan vinden in Heiloo contact en dat u met eventuele suggesties of vragen ook uw weg zult vinden naar het gemeentehuis, want wij horen graag hoe de gemeente- lijke informatie wellicht nog beter gepresenteerd kan worden. Tot slot wens ik in het vervolg veel plezier bij het lezen van Heiloo contact. De burgemeester, A.H. den Boon Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. Twee bijzondere bushokjes aan de Kennemerstraatweg uit de jaren vijftig zijn op de gemeentelijke monumentenlijst geplaatst. Het gaat om de beeldbepalende betonnen exemplaren die bekend zijn vanwege de strakke vormgeving en de lichte boogvorm van het dakje met een opstaande rand. Ook de ruitverdeling en een vast houten zitbankje in de hoek zijn daarbij karakteristiek. Eén bushokje bevindt zich aan de oostzijde van de Kennemerstraatweg, nabij de Willibrordus-stichting, de andere staat aan de westzijde, vlakbij de Kerkelaan. Nu de bushokjes opgeknapt zijn, vormen ze weer een sieraad aan de Kennemerstraatweg. Zeldzame abri's in Heiloo opgeknapt De exacte omschrijving waarom deze abri's op de gemeentelijke monumen tenlijst zijn geplaatst luidt als volgt: "Betonnen abri's uit de jaren vijftig met een voor die tijd karakteristieke vormge ving. Van belang als monumenten van bedrijf en techniek, die een eigen ver haal hebben als ontwikkeling in de geschiedenis van het openbaar vervoer in Heiloo. Vanwege het feit dat er nog maar een gering aantal van deze abri's over is, is er ook sprake van een zeld- zaamheidswaarde". Er staan nog twee bijna identieke abri's aan de Ewisweg en het Malevoort, alleen zijn deze iets jonger (een latere fabrieksproductie), waarschijnlijk uit begin jaren zestig. Omdat die aan de Kennemerstraatweg ouder zijn en die lijn een meer belangrijke en oudere ver voerslijn is, is ervoor gekozen om juist de twee abri's van de Kennemer straatweg op de gemeentelijke monu mentenlijst te plaatsen. In 1994 is een begin gemaakt met een gemeentelijk monumentenbeleid. Dit heeft in de afgelopen jaren duidelijke en zichtbare vormen aangenomen. Zo is een verordening opgesteld, een monu mentencommissie ingesteld en is er een gemeentelijke monumentenlijst gekomen evenals een subsidieregeling voor gemeentelijke monumenten. De komende tijd gaat de gemeente Heiloo zich ook nog richten op de onder grondse monumentenzorg (archeologie) en de elementen die de mens door de eeuwen heen in het landschap heeft achtergelaten (historische geografie). Bij dit laatste kunnen we in de nabijheid van Heiloo bijvóorbeeld denken aan de in de zestiende eeuw drooggemaakte meren: de Boekelermeer (1568), de Kooimeer (1566), de zichtas van Nijenbuig, de oude randwegen langs de strandwal (Westerweg en Oosterzijweg) en de vaarten die Heiloo van Egmond scheiden. De gemeente Heiloo richt zich op zowel monumentale gebouwen, alsook op haar monumentale omgeving waarbij vooral de samenhang van belang is. Op dit moment telt Heiloo 14 rijksmonumenten, j één provinciaal monument (de grenspaal i met Limmen) en 53 gemeentelijke monu menten. In Heiloo is sprake van een drietal door het Rijk beschermde archeo logische monumenten, te weten resten van klooster Cranenbroeck, het klooster de Blinken en een gebied in de Oosterzij- polder. Daarnaast zijn er archeologische vindplaatsen die nog niet officieel geregi streerd staan. De gemeenteraad van Heiloo heeft onlangs de nota Cultuurhis torische waarden vastgesteld waarin maatregelen staan om de cultuurhistori sche waarden te inventariseren en te behouden. De maatregelen wil de gemeente gaan uitwerken. Te denken valt bijvoorbeeld aan veldonderzoek en het in kaart brengen van archeologische waarden en deze opnemen in bestem mingsplannen. Ook over bodemingrepen moeten afspraken worden vastgelegd in een notitie. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling Vrom, telefoon nummer (072 -) 535 6755 (do/vrij). De nota Cultuurhistorische waarden ligt ter inzage in het Informatiecentrum tijdens de openingstijden iedere werkdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Hoge kosten door het onvol doende scheiden van oud papier In 2000 heeft de gemeente Heiloo ruim 150.000 gulden betaald om oud papier te laten verbranden. Dit blijkt uit de sor- teeranalyses die de gemeente Heiloo heeft laten verrichten. Maar liefst 745 ton aan nog inzamelbaar papier blijkt in de grijze rolemmers gedeponeerd te zijn. Dit papier is daardoor verloren gegaan in de verbrandingsoven. Dit betekent kosten voor het milieu, kosten voor het verbranden maar uiteindelijk ook kosten voor de inwoners van Heiloo. Redenen genoeg om nog meer inspan ning te leveren om deze verspilling te voorkomen. Oud papier is veruit de belang rijkste grondstof voor nieuw papier We lopen in Nederland vooraan op het gebied van recycling: nieuw papier bestaat voor 75% uit oud papier. De ove rige 25% bestaat uit houtvezels. Deze houtvezels zijn afkomstig van naald bomen. Maar ook verpakkingen voor producten bestaan voor 92% uit oud papier. Keuken- en w.c.-rollen bestaan zelfs volledig uit gerecycled oud papier. Dit alles betekent niet alleen een afname van de afvalberg, maar ook dat er minder bomen hoeven worden gekapt. Wat kan ik bijdragen? Er zijn 29 verenigingen in Heiloo actief met het inzamelen van oud papier. Dit gebeurt door middel van vaste containers en actiedagen. In onze gemeente staan vijf permanente containers die overdag open zijn. Hiervan is één container zelfs dag en nacht open. De adressen van de ver enigingen staan wekelijks vermeld in de Uitkijkpost. Bij 85% van de inwo ners van Heiloo zamelen verenigingen een keer per maand het oud papier aan huis in. Bij de gemeente kunt u een zoge naamde 'Nee/Ja'- of 'Nee/Nee'-sticker krijgen. Met deze sticker maakt u kenbaar op de brievenbus dat u bij voorbeeld geen ongeadresseerd reclamedrukwerk wilt ontvangen. Hierdoor neemt de onnodige pro ductie van papier af. Door het sturen van een kort briefje kunt u zich uit veel direct-mail adres senbestanden laten verwijderen. U ontvangt dan geen ongevraagd geadresseerd drukwerk meer in de brievenbus. Stuur een brieve met uw naam, adres en de vermelding dat u dergelijk drukwerk niet meer wilt ontvangen naar: D.M.S.A., Antwoord nummer 666,1000 TL Amsterdam. Werp oud papier zoals kranten, tijd schriften, kartonnen en papieren ver pakkingen, enveloppen, papiersnippers, eierdozen en reclamedrukwerk niet in, de grijze rolemmer. Lever oud papier gescheiden in! i Meer informatie? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.A. Rijnbeek, van de afdeling Milieu, telefoonnummer (072 -) 535 67 34. Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Runxputteweg 34 - vergroten en veranderen woning en kantoor Kanaalweg 23 - vergroten werktuigenberging Jan Schujjtlaan 1 - berging De Rookamer 1 - vergroten woning en plaatsen garage Vennewatersweg 21 huis 52 - plaatsen kap Vennewatersweg 21 huis 1 - plaatsen kap Slootenslaan 2 - bouw woning Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Baetenburg 85 - vergroten woning Termijen 132 - vergroten woning Uijterwaardt 9 - vergroten woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 5 juli 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer S. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel Zeeweg 2. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 5 juli 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer S. de Haan van de afde ling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Baetenburg 95 - plaatsen berging Heerenweg 46 - veranderen bankgebouw Heerenweg 130 - vergroten woning Ronde Laan 26 - vergroten woning Het Zevenhuizen 52 (sportpark Het Venne- water) - plaatsen van 8 verlichtingsmasten Jan Schuijtlaan 11 - plaatsen dakopbouw Jan Schuijtlaan 9 - plaatsen dakopbouw Zeeweg 17 - plaatsen twee dakkapellen Tien noodlokalen Laan Eindeloos /Oosterboslaan Voorts hebben burgemeester en wethouders, met verlening van een tijdelijke vrijstelling op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, een bouwvergunning verleend met een instandhoudingtermijn van 1 jaar voor de plaatsing van tien noodlokalen met bijbehorende buiteninrichting aan de Laan Eindeloos/Oosterboslaan. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoori, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan ook onder de telefoonnummers (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen, kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Burgerzaken Burgerlijkestand gemeente Heiloo tot en met 26 juli 2001 Geboorten Thijs J., z.v. H.J. Rinsema en I. Haverkamp Sylvan R., z.v. T.C.G. Groot en S.E. Lo-A-Njoe Merlijn, z.v. D. Henschen en C. van de Pol Gijs, z.v. H.J. Niesten en D. Belleman Finn, z.v. M. Blokker en I.M. Veeger Elders geboren Myrthe L., d.v. W.E. Sander en E.L. Nijman Jort, z.v. M.P.M. Houben en K. Nagtegaal Ruben S., z.v. M.C.M.A. Schilder en R.C.F. Valkering Anna E.A., d.v. R. van 't Wout en A. Boer Lex O.J., z.v. J.H. Vestering en A.M.J. Jong Ruben W., z.v. J.W.E. Buddingh en M.J.M. van Riet Kevin P.W., z.v. J.C.A. van Egmond en E. Prins Julia S., d.v. D.P. Leeuwenkamp en M. Bakker Meike, d.v. P.D. Jongen en M. van Laar Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerde partnerschappen A.E. de Kooning en C.M.M. Beentjes J.M. Zwart en M.P. Noordman Lees verder op pagina 6 Alarmnummer: 112 Brandweer: 564 44 44 Politie: 512 22 22 1 miS. X \Vi I ■I Gooi oud papier niet weg, maar breng het naar de papiercontainer. Of hou het apart voor een goed doel, Gun papier een tweede leven Procedure

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4