Timmerdorp Springschans Vijfhoek-kids dagje uit En toen was er gras... Dierenbeschermin UITKIJKPOST - 4 JULI 2001 - PAGINA 6 Geslaagd itNIf Ov HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. Leefomgeving Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Iepziekte bestrijden Reinigingsdienst Schoonmaken groene rolemmers M ededelingen Vergunning muziekfestival Heerenweg KOOK verkoop Viswedstrijd DVW Nieuwe plek voor Hoever kermis Openingstijden Steunpunt Opvoeding Geslaagd Gezondheidswijzer over gezond op vakantie Geslaagd De Duif sluit schooljaar zonnig af HEILOO - Vorige week vrijdag vond op initiatief en met medewerking van de vaders van de kinderen van de groepen 1 en 2 van basisschool De Springschans een mini-timmerdorp plaats. Dank zij het bijeengebrachte sponsorgeld konden de kinderen genieten van vruchtenyoghurtijs, limo nade en pannenkoeken. De trotse timmerlieden op deze foto lijken het in elk geval flink naar hun zin te hebben. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Bruine schildpadpoes met beige en rood, wit bandje met kokertje, 14 jr. Het Brugstuk, Heiloo. Bruingrijs cyperse gec. kater; gele buik, iets wit aan de poten, 13 jr. Laarman straat, Heiloo. Grijszwart cyperse gec. kater, 1 jr. Pa- geveld, Limmen. Gevonden Zwartgrijs cyperse kater, lichtgrijs op bef en rond de ogen, duingebied Eg- mond aan den Hoef. Roodcyperse poes met witte bef, Het Malevoort, Heiloo. Grijszwart cyperse kater, ongec., witte bef, voorpoten witte tenen, achterpoten witte sokjes, wit op buik, Prins Hen drikstraat, Egmond aan Zee. Zwart grijs cyperse kater, witte bef, buikm, snoet en staartpunt, 4 witte poten, Het Maalwater, Heiloo. Tehuis gezocht Sasja, gesteriliseerde cyperse poes van 13 jr, zoekt wegens overlijden van haar vorige baasje een nieuw stekje. Liefst bij een geduldig type, want ze is een beetje bang en schuw in het begin en heeft een lichte handicap, overgehou den aan een auto-ongeluk. Ze loopt soms een beetje moeilijk en haar kop wiebelt een beetje. Voor informatie belt u 0251-658504. HEILOO - Plaatsgenote Monique Rui ter is onlangs geslaagd voor de oplei ding lerares basisonderwijs, die zij volg de aan de Hogeschool te Alkmaar. vervolg van pagina 4 M. Brill en J.J. de Hoop R.C.N. Prinse en M.C. van Dijk Huwelijken/geregistreerde partnerschappen P.E. Möller en M.C.A. Schipper P.C. Kops en C.G.M. Baij J.M. Gutierrez Espejo en A.B. Algra H.A.J. van der Molen en N.M. de Wit R. Dalenberg en Y. Opdam P.H. van Dorsten en Ni Wayan Sami Overlijden E. Blees wv Kooiman E. Herrebrugh ev Beekhuis Elders overleden G. Bakker wv Denneman A. Visser wv Doorenspleet E.M. Morsch wv Karskens E. Onrust ev Hibma De gemeente is verantwoordelijk voor het kleine dagelijks onderhoud van de woonom geving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt, is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 08.00 en 16.00 uur op telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere opening stijden voor spoedgevallen De gemeente is voor spoedgevallen over het dagelijks onderhoud ook buiten de reguliere openingstijden telefonisch bereikbaar. Heeft u een spoedmelding dan kunt u bellen naar telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een bood schap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en spreek uw naam, adres, telefoonnummer en de aard van uw spoedeis ende melding in. De dienstdoende medewerker wordt na het inspreken van uw boodschap automatisch per semafoon gewaar schuwd. Hij belt u zo snel mogelijk terug. Let op! Bedenk goed, vóór u buiten de reguliere ope ningstijden belt, of uw melding écht spoedei send is. Kan het tot de eerstvolgende werkdag wachten of niet? Levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveilige situ atie op, spreek dan een boodschap in op het antwoordapparaat. Als uw melding niet spoedeisend is, bel dan de eerstvolgende werkdag naar telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Belangrijke nummers voor andere meldingen De gemeente is niet voor alle zaken verant woordelijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers bij zaken waar de gemeente geen verantwoordelijkheid voor draagt. Als elke seconde telt: alarmnummer 112 Politie Noord-Holland Noord: voor niet-spoedeisende zaken: 0900 - 8844 (30 ct 0,14 euro min) NUON (voorheen EWN), als het gaat om gas of elektra: voor storingen 0800 -1499 (dag en nacht, gratis) voor nieuwe aansluitingen/klantenservice: 0900 -1499 (22 ct 0,10 euro min) PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater: tijdens kantooruren: 0900 - 202 00 40 (22 ct 0,10 euro min) buiten kantooruren: 0800-023 23 55 Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV: 072-512 82 00 Dierenambulance: 072 - 515 01 73 Brandweer, bij spoed: 112 of anders: 072 - 564 44 44 Waterschap het Lange Rond, voor het beheer van openbaar water: 072 - 541 02 02 Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbreng plaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van G.P. Groot, Boekelerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur bellen naar telefoonnummer (072 -) 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Waarom en hoe? Waarom? Iepziekte is een besmettelijke ziekte, die via de iepenspintkever verspreid wordt. Deze iepenspintkever leeft tussen de schors en de stam van een levende of een dode iep. Om de iep niet te laten verdwijnen uit het bomenbe- stand is het van groot belang dat, zodra er een zieke iep geconstateerd wordt, deze wordt verwijderd. Dit geldt voor zowel parti culiere als gemeentelijke iepen. Om een rampzalig uitsterven van de meest Hollandse boom te voorkomen, doet het gemeentebe stuur een dringend beroep op iedere burger een zieke iep bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte op te geven. Hoe? Hoe gaan we om met een zieke iep? Wanneer het gaat om melding van een zieke iep op particulier terrein, dan krijgt de eige naar een brief. Van de eigenaar wordt verwacht, dat hij/zij de boom binnen twee weken kapt. Ook moet de stam van de schors worden ontdaan (geschild), waarna de schors in de groene rolemmer kan worden gedaan. Niet geschilde iepen vormen een ideale broed plaats voor de iepenspintkever. Het schillen is van groot belang, omdat larven op een geschilde iep niet kunnen leven. Wat kunt u zelf doen? Om te zorgen dat zo min mogelijk iepen ver loren gaan, is uw hulp nodig. Reageer snel en adequaat bij het signaleren van een zieke iep en wanneer u een brief ontvangt, waarin wordt aangegeven dat u een zieke iep in uw tuin heeft staan. Binnen twee weken nadat u een brief hebt ontvangen, moet de zieke iep verwijderd en geschild zijn. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. De groene rolemmers worden in week 28 schoongemaakt op maandag 9 juli, dinsdag 10 juli, woensdag 11 juli, donderdag 12 juli en vrijdag 13 juli a.s. Wij vragen u de groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. De burgemeester van Heiloo verleent toe stemming voor het organiseren van een kleinschalig muziekfestival met medewerking van vier regionale bands. Dit op grond van artikel 2.1.4.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Het muziekfestival vindt plaats op zondag 15 juli a.s. tussen 17.00 en 22.00 uur op een buitenpodium aan de Heerenweg tegenover café d'Oud Inn. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.NA Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. Altijd spannend, zo'n rondje op het paard. HEILOO - Afgelopen zaterdag beleef den de kinderen van Orthopedagogisch Dagcentrum de Vijfhoek een fantasti sche dag. De ouders van Sven Bos en Debby Roozendaal, twee kinderen die elke dag de Vijfhoek bezoeken, hadden een feestdag georganiseerd op hun boerderij aan de Kennemerstraatweg. Daar waren allerlei activiteiten te doen. Er waren paardjes waar de kin deren op kon rijden en er was een huif kar om een tocht mee te maken door het weiland. Voor de kinderen die motorische beperkingen hebben, was er een huif- bed, dat tussen twee paarden in hing. Het schommelen op dat huifbed was voor veel kinderen een belevenis. Ook was er een springkussen, dat door veel kinderen actief werd gebruikt en ook de brandweerwagen met bijbehorende waterspuit was een uitdaging. Niet alleen de kinderen van de Vijfhoek konden de feestboerderij bezoeken, maar ook de broertjes en zusjes, vaders en moeders en opa's en oma's waren welkom. Er stond een ijscokar en er was voor iedereen voldoende te snoe pen en te drinken. De families Bos en Roozendaal hadden diverse sponsors in Heiloo benaderd en alles bij elkaar hadden ze f 1300,-, bijeen gekregen om deze dag te organiseren. De Vijfhoek is een dagcentrum voor kinderen met een ontwikkelingsach terstand of verstandelijke handicap in de leeftijd van 0 tot en met 17 jaar. Een deel van de kinderen heeft naast de ontwikkelingsachterstand ook lichame lijke beperkingen of een contactstoor nis. De kinderen die de Vijfhoek en nevenlocatie het Berenhuis in Alkmaar bezoeken, komen allemaal uit de regio Noord-Kennemerland. ALKMAAR - Op zaterdag 7 juli houdt de Stichting KOOK weer haar maande lijkse verkoop. U kunt dan van 10.00 tot 14.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 in Alkmaar voor weinig geld allerlei tweedehands huisraad en kleding kopen. De opbrengst wordt gebruikt om ontwikkelingsprojecten in de Derde Wereld te financieren. Over de maand mei bedroeg de opbrengst f21.045,-. In de maand juli helpt de stichting bij het opzetten van een ossentractie-pro- ject op een educatieve school-boerderij onder leiding van Wim van Oord van de Stichting Basic Education Care in Tanzania. De leerlingen leren daar op de lokale mogelijkheden afgestemde landbouwmethoden. Heeft u nog bruikbare spullen, dan kunnen die worden afgeleverd bij de familie de Boer, Schuine Hondsbos- schelaan 2, tel. 072-5330086. Indien u spullen wilt laten ophalen dan kunt u bellen met 072-5117891, op maandag en woensdag van 9.00 tot 15.00 uur en op de overige werkdagen van 15.30 tot 16.30 uur. HEILOO - De vissers van hengelsport vereniging De Vroegte Wint hebben hun eerste competitiewedstrijd niet zoals gepland in de recreatievijver ver- vist. Vanwege het vele kroos en de harde wind moesten zij uitwijken naar de Karremelvijver in Plan Oost. Hier was het Dirk Sanches die het geluk had de gouden stek te vinden. Want in tegenstelling tot de andere vissers die alleen maar kleine voorntjes en bleitjes vingen, was het Sanches die het pres teerde om de grote brasems te vangen. Toch leek het op het eind nog even spannend te worden, toen G. Mooy vanuit het niets aan een ware inhaal race begon en werkelijk alles uit de kast haalde om Sanches alsnog voorbij te streven. Het was echter al te laat om hem nog van de kroon te stoten. De uit slag was als volgt: 1. D. Sanches 6810 gram, 2. S. Blokker 1950 gram, 3. J. Walta 1250 gram. De volgende wedstrijd neemt DVW het op tegen Castricum, Limmen en Akersloot, en dat gebeurt pp zondag 8 juli. De wedstrijd wordt gehouden in het water aan de Oosttangent te Heerhugowaard. U dient hier om 07.30 uur aanwezig te zijn voor de loting. Opgeven is mogelijk tot vrijdag 19.00 uur bij J. Walta, tel. 072-5063111 EGMOND - De kermis in Heiloo is weer voorbij, en dat betekent dat de attracties kunnen verkassen naar Eg- mond aan den Hoef. De kermis is daar te vinden op het terrein aan de Hee renweg, waar ook geregeld de koffer- bakmarkt gehouden wordt, tussen de Egmonderstraatweg en de Mosselaan. Een nieuwe standplaats moest gezocht worden vanwege de komst van het asielzoekerscentrum. Van vrijdag 6 tot en met zondag 8 juli kan er weer gezwierd en gezwaaid worden, tegen een ritprijs van een knaak. De kermis begint vrijdag om 14.30 uur, zaterdag en zondag om 14.00 uur, en gaat alle drie de avonden door tot ongeveer 23.00 uur. Kermisexploitant Cock Braak is ko mend weekeinde weer present met on der andere een autoscooter, een zweef molen, een draaimolen, vliegtuigjes, diverse spelletjes, een touwtjetrek en ook een snoepkraam en suikerspin zul len niet ontbreken. REGIO - De spreekuren van het Steunpunt Opvoeding in Alkmaar, Heerhugowaard en Langedijk zijn gesloten van 16 juli tot 13 augustus. U kunt tot en met donderdag 12 juli tele fonisch afspraken maken tussen 09.00 en 12.00 uur op tel. 072-5662661Vanaf 12 juli is dit nummer gesloten tot maan dag 13 augustus. Daarna kunt u weer afspraken maken voor de spreekuren op dinsdagochtend in Langedijk en op woensdagochtend in Heerhugowaard en Alkmaar. Voor opvoedingsvragen tijdens de zomervakantie kunt u bellen met de Opvoedtelefoon, tel. 0900-8212205 (44ct. per minuut), op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur en maandag-, dins dag-en woensdagavond van 19.00 tot 21.30 uur (niet tussen 23 juli en 13 augustus). HEILOO/EGMOND - Aan de Hoge school van Amsterdam, aan het Insti tuut voor Industriële en Maritieme Technieken, studeerden onlangs Mar- tien Coolegem uit Heiloo en Vincent de Jong uit Egmond aan Zee af als hydrograaf. Beiden zijn oud-leerling van het Jac. R Thijsse College in Cas tricum. ALKMAAR - In de maanden juli en augustus besteedt de Gezondheidswij zer Alkmaar extra aandacht aan 'Ge zond op vakantie, van veilig vrijen tot zonnebrand'. Of je nu thuis blijft of op reis gaat, een onbezorgde vakantie wil iedereen. De Gezondheidswijzer heeft allerlei folders in huis met handige tips voor een zomer zonder ziektes en ongemak ken, zoals seksueel overdraagbare aan doeningen, insectenbeten, maag- en darmklachten, verre reizen, zonne brand en huidkanker. De Gezond heidswijzer is te vinden aan de Hertog Aalbrechtweg 5 in Alkmaar, tel. 072- 5199214. HEILOO - Aan de Hogeschool van Amsterdam is onlangs afgestudeerd plaatsgenoot Simon Stenneberg. Hij volgde daar de opleiding Sociaal Juridische Dienstverlening. Zijn afstu deerproject had als titel 'School programma's bij de Nederlandse poli tie'. HEILOO - Vorige weekeinde hielden de bewoners van Het Zandstuk een gezellig straatfeest voor hun kinderen, met onder andere zaklopen, skip- pieballen en blikgooien op het kersverse grasveld dat daar door de ge meente, op verzoek van de bewoners, is aangelegd. De Zandstukkers waren in actie gekomen omdat zij vonden dat er voor hun peuters en kleuters te weinig speelruimte overbleef met al het blikin de straat. Het hoogtepunt van de festiviteiten was een echte ballonnenwedstrijd. HEILOO - Vrijdag 29 juni vond het jaarlijkse slotfeest plaats op het school plein van christelijke basisschool De Duif. Het thema was dit jaar 'zon'. Het weer werkte dan ook bijzonder goed mee. Werd het feest vorig jaar nog drie keer door een regenbui onderbroken, dit jaar was het een heerlijke zonnige zomeravond. Het thema inspireerde de kinderen tot dans, muziek en toneel. Het aanbod was dit jaar zeer gevarieerd. Drie stoe re jongens lieten zien hoe lenig zij waren in een breakdansact en een meisje toonde tussen de acts door haar nieuwe zomergarderobe. Niet alleen de zon inspireerde tot acts, maar ook het op handen zijnde huwelijk van Willem Alexander en Maxima nodigde een groep kinderen uit tot een vermakelijk toneelstuk, inclusief accent van Maxi ma. Ouders en het team proberen zichzelf elk jaar te overtreffen met hun bijdrage en dat lukt hen nog aardig ook. Het team bracht Hansje Pansje Kevertje in diverse uitvoeringen ten gehore en dit viel bij iedereen zeer in de smaak. De zomertaferelen van zowel de organisa- tiegroep als de klussengroep waren komisch en origineel. Er gebeurde zoveel op het toneel, datje ogen te kort kwam. Qans. muziek en toneel tijdens het slotfeest op De Duif.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6