met borstelmachine Eerste versie Beleidsplan Wonen ter inzage Durf kleur te bekennen! L®J V HEILOO WÊÊÊÊÊÊÊBBÊÊÊÊÊÈÊÈÈÈÈÊÈÈÈÊBmsÊÊÈm^m^Èm 'üiMMfc UITKIJKPOST -18 JULI 2001 - PAGINA 4 mÊÊÈÊm ^HT£ Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. 1 Onkruid vergaat niet. Dus ook niet in Heiloo. Moeder natuur blijft zich vindingrijk tussen stoeptegels, straatstenen en asfalt omhoog werken. Voorheen werd dat 'afgestraft* met alleen chemische bestrijdingsmiddelen, zeg maar gif. Vandaag de dag zijn wij wijzer. Gif tast meer aan dan ons lief is Alle chemische middelen tegen onkruid hebben nadelen. Vandaar dat Heiloo sinds 2000 een start heeft gemaakt om het onkruid op stoep en straat aan te pakken met een borstelmachine, in 2002 gebruikt de gemeente Heiloo helemaal geen chemische bestrijdingsmiddelen meer voor het verwijderen van onkruid op verhardingen. In plantsoenen gebruikt de gemeente al langer geen chemische middelen meer om onkruid te verwijderen. Vegen en borstelen het beste Door regelmatig de stoep en de goot te vegen, wordt een overdadige onkruid- groei voorkomen. Om onkruid te verwijderen zet de gemeente dan ook de borstelmachine in. De borstel is van staal en door de roterende beweging komt het onkruid los te zitten en wordt het onkruid verwijderd. Tot nu toe lijkt dit de beste manier om op stoepen, straten en pleinen ongewenste kruiden te verwijderen. Dit is tijdrovend en kost baar, maar wel gezond en effectief. Ook Illlli ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Laan van Muijs, kavel 1 - oprichten woning Rosendaal 34 - vergroten woning Kennemerstraatweg 163 - vergroten woning Poortweijdt 3 - vergroten woning Nic. Beetsweg 39 - plaatsen berging J.P. Hasebroekweg 21 - plaatsen semi-permanent lokaal De Ronge 31 - vergroten woning Obriglaan 60 - vergroten woning Schuine Hondsbosschelaan 65 - vergroten woning (wijziging op reeds verleende vergunning) De Boog 20 - vergroten woonwagen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Oosterboslaan 6 (kavel 3) - oprichten woning Oosterboslaan 3 (kavel 6) - oprichten woning Oostersingel 4 (kavel 9) - oprichten woning Heerenweg 245 - oprichten schuur Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan ook onder de telefoonnummers (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Aanvraag monumenten vergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend dat op 12 juli 2001 een aan vraag voor vergunning is ingediend voor het restaureren van het rijksmonument Wes- terweg 51b. Dit op grond van artikel 11 van de Monumentenwet uit 1988. De aanvraag betreft de restauratie van de stolpboerderij. De vergunningsaanvraag ligt vanaf 18 juli gedurende 14 dagen ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J. Hopman, telefoonnummer (072 -) 535 67 39. Gedurende de genoemde periode kunnen test Heiloo andere methoden uit, zoals stomen en branden. Verder houdt de gemeente bij nieuwe ontwerpen van de inrichting van de openbare ruimte al rekening met het onderhoud. Er komt alleen verharding op plaatsen waar dit nut heeft. Onkruid hier niet; daar wel. Een natte 'groene' straat kan glad worden en daardoor gevaarlijk. Een met onkruid verstopte straatput leidt tot overlast. U kunt erop rekenen dat mede werkers van de gemeente alles in het werk stellen om zulke situaties te voor komen. Want uw veiligheid en vrije doorgang staan voorop. Een onkruidvrij dorp is echter niet mogelijk. Zeker waar weinig gelopen wordt, zult u meer groen zien dan toen nog met gif werd gespoten. Dat maakt de kans groter dat u hier of daar mooi onkruid tegenkomt. Want ook dat bestaat. Uiteraard kunt u ook zelf voor uw huis onkruid verwij deren met een krabbertje. zienswijzen worden ingediend bij burge meester en wethouders. Deze bekendmaking houdt nog geen aankondiging in van het insturen van de betreffende aanvraag als bouwaanvraag. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Hopman van de afde ling Bouw- en Woningtoezicht, telefoonnummer (072 -) 535 67 39. Burgerlijke stand gemeente Heiloo geboorten tot en met 12 juli 2001 Geboorten Vincent z.v. A.J. Lampe en C.B. van Berkel Het concept-beleidsplan Wonen is gereed en ligt ter inzage tot en met 7 september. Dit beleidsplan geeft het woonbeleid aan tot 2005. Het woonbeleid van de gemeente richt zich op de huisvestingsbehoefte van starters, jonge gezinnen, 55- plussers en aandachtsgroepen, woonkwaliteit en het woon- en leefklimaat. Het concept-beleidsplan is, in samenwerking met Woningstichting Heiloo, onder meer opgesteld op basis van uitkomsten van het woonwensenonderzoek Heiloo en een workshop die georganiseerd is door de gemeente in het begin van dit jaar. Ziet u ondanks uw en onze inspan ningen toch gedeeltes van een stoep of straat die onbegaanbaar zijn of gevaar opleveren, belt u dan gerust met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072 -) 535 68 68. U kunt daar ook voor eventuele vragen terecht. Vertegenwoordigers van diverse instel lingen en organisaties, zoals de VAC, Woningstichting Heiloo, makelaars, ouderenbonden en jongeren hebben, naar aanleiding van stellingen, ideeën naar voren gebracht over een aantal thema's. De workshop heeft inzicht verschaft over de wensen op het gebied van wijkopbouw, het maken van woon carrière binnen een wijk, woongroepen en zorg en behoeften van jonge star ters. Eind september vindt een afrondingsbijeenkomst plaats met genoemde vertegenwoordigers om het conceptplan en de binnengekomen reacties van belangstellende inwoners van Heiloo te bespreken. Het huisvesten van jonge starters en gezinnen Met het oog op de vergrijzing wil de gemeente Heiloo extra aandacht schenken aan het huisvesten van jonge starters en gezinnen met kinderen. De gemeente wil dan ook koopwoningen bereikbaar houden voor deze groep. Daarom wijst de gemeente nieuwbouw- koopwoningen bij voorrang toe aan huurders, starters en degenen die een koopwoning in Heiloo achterlaten. Verder houdt de gemeente de grondprijs voor een deel van de nieuwbouwwoningen eenmalig laag voor jonge gezinnen. Het huisvesten van 55-plussers Het aantal 55-plussers in Heiloo is vrij groot (42%) en stijgt nog tot 2010. Inbreidingslocaties lenen zich, vanwege de centrale ligging en de nabijheid van voorzieningen, goed voor huisvesting van senioren. Nieuwbouw op deze loca ties wordt geschikt geacht om onder andere toe te wijzen aan ouderen. Nieuwbouwwoningen moeten voldoen aan het woonkeurmerk om de aanpas baarheid van deze woningen te garanderen. De gemeente ondersteunt initiatieven voor het realiseren van woningen met zorg en groepswonen voor ouderen. De woonkwaliteit en openbare ruimte Uitbreidingswijken zullen gedifferen tieerd worden opgezet (huur/koop, type en prijsklasse), zodat binnen de wijk "wooncarrière" kan worden gemaakt. Het voldoen aan een woonkeurmerk is een voorwaarde voor nieuw te bouwen woningen. Het woonkeurmerk stelt hoge woontechnische eisen op gebied van (sociale) veiligheid, gebruikskwaliteit, toegankelijkheid en de al genoemde flexi biliteit. Ook bevordert Heiloo duurzaam bouwen. De gemeente wil het karakter van Heiloo beschermen en daarom kan er slechts zeer beperkt sprake zijn van bouwhoogtes boven vier lagen. Huisvesting aandachtsgroepen Voor de groepen die zich minder dan anderen zelf kunnen redden op de lokale woningmarkt, wil de gemeente, wat betreft de huursector, in overleg met Woningstichting Heiloo, streven naar voldoende betaalbare woningen. Het gaat dan o.a. om inwoners met een laag inkomen, gehandicapten, en asiel zoekers. Ter inzage Het concept-beleidsplan Wonen ligt tot 7 september ter inzage in het Informa tiecentrum van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. U kunt uw opmerkingen kwijt op een reactieformulier in het Informatiecentrum. De reacties worden besproken tijdens de genoemde afron dingsbijeenkomst eind september en indien mogelijk verwerkt in het defini tieve beleidsplan. Na het vaststellen van het beleidsplan Wonen door de gemeen teraad, gaat de gemeente wederom een gesprek aan met Woningstichting Heiloo om afspraken te maken over het uit voeren van de voornemens. Het woonbeleid wordt jaarlijks geëvalueerd. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u op maandag en donderdag contact opnemen met de heer A. Fictoor van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer (072 -) 535 67 51. WÊKm Anna C.D. d.v. A.E.J. Tendijck en G.M.J. Kraakman EvaH. d.v. P.A.M. Dumanaw en E.J. de Vries Elders geboren Dominik z.v. J.C. Bolten en P.M.L. Wanders Sophia R. d.v. J. Roos en R. Oosterbroek Mirte A. d.v. A.D. Leurink en M. Straver Giaónta d.v. R. Tonkes en M.C. Di Galbo Lucas JA. z.v. R.J. Hink en G.J.E. van den Maagdenberg Daniëlle d.v. TA. Bakker en M.C. Havekes Amber W. d.v. A.J. Lelieveld en C. Boer Johannes L. z.v. H.H.M. Springer en H.A. Zoetelief Houd GFT apart en kies voor de groene Of composteer zelf ii Casper z.v. E. Koops en A.M.M. Houtenbos Huwelijksaangiften aangiften geregistreerd partnerschap M. Staartjes en C.M.C. Bos H.R. Kramer en E.E. Edelman W.G.G. van der Steen en K.M. Giesen C.P.J. Molenaar en R.J.M. Groot R.J. Morsch en H.A.A. Thijssen R. Di Gennaro en A.S. Bakker Huwelijken geregistreerde partnerschappen R.S.J. Admiraal en K. Fakkers W.F. Ruigrok en W. Toen M. Stumpe en M.J. Toen R.J. van de Graaf en B.P.M.J. Mes M J.M. Schouten en M. Janssen Overleden F. Feeke D J. Hooft wv Meulenhoff C J. Hes C.T.B. Eikenaar P.J. van Lith J. Bakker Elders overleden P .J. Pepping M. van Boerum ev Klinkenbijl A.J. de Roode wv Korthouwer Inzameling groente-, fruit- en tuinafval in de zomer! Tijdens de zomerperiode vraagt de inzame ling van GFT extra aandacht. GFT-afval kan gaan rotten als u geen rekening houdt met een paar aandachtspunten. Stankoverlast, fruitvliegjes en in het ergste geval het ont staan van maden kunnen het gevolg zijn. Ter voorkoming of vermindering hiervan geven wij u enkele tips. 1. Deponeer producten/resten die snel gaan stinken in de zomerperiode in de rolemmer die het eerst wordt geleegd. In de ene week is dat de rolemmer voor het restafval, in de andere week de GFT-rolemmer. 2. Leg onder in de rolemmer een krantje om het aankoeken tegen te gaan. 3. Verpak vlees-, vis- en kipresten in een krantje. Dit voorkomt de vorming van maden. 4. Plaats de rolemmer, indien mogelijk, in de schaduw. 5. De invloed van warmte en kou op GFT- afval beperkt u ook door het vocht er zoveel mogelijk uit te houden. Laat bij voorbeeld koffiefilters en theezakjes goed uitlekken, en wacht met grasmaaien tot het gras droog is. 6. Spuit de GFT-rolemmer zelf af en toe schoon, zodat er geen afval 'aankoekt'. Gebruik hiervoor groene zeep of zoge naamde 'rolemmerfris'. Reinig de rolemmer nooit met bleekwater. Achter blijvend bleekwater doodt de bacteriën die juist hard nodig zijn voor de verwerking van GFT-afval tot compost. Drie keer per jaar (in april, juli en september) worden de groene rolemmers schoongemaakt (zie hiervoor uw ophaalkalender reiniging 2001). Als u bijvoorbeeld bij terugkomst van vakantie extra veel tuinafval heeft, dan kunt u dit gratis kwijt bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo, Rosendaal 2, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Openingstijden van de Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Als u afval komt brengen op de Afvalbrengplaats dan kan naar uw legitimatie gevraagd worden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68 nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 564 44 44 Politie: 512 22 22 mfgfö v.-.-,,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4