Senioren-groepen Heiloo wachten niet op gemeente maar ontwikkelen zélf initiatieven voor huisvesting lÊÈÊm Nog meer noodlokalen voor scholen Bezoek Vrijblijvende Waardebepaling? Broekman 1 PT* "Take one wKgfl; BORDEN WBtBSBSÊBBmÊtSÊBSSÊ HH! NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN nieuwe internetsite Huis kopen? (072)5351000 T3 H J)^L nJU J Drukkerij uitkijkpost bv 25 JULI 2001 66e JAARGANG NO. 30 Zomerexpositie in Galerie De Kapberg Gevonden voorwerpen Tannes jeugdtoernooi gestart Geslaagd Lezing Koos Postema in Trefpunt Zomerverkoop afgeschreven materialen bibliotheek Activiteiten voor groot ouder en kleinkind Geslaagd •§ls 1 co gelezen worden Geen oude kranten voor FSH Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl C. HACHMANG Heiloo-specialist Willem Amels zit voortaan om de hoek Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n n=^ n <j.aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Werk van Jet Schepp. EGMOND - Nico Rypkema met schil derijen en tekeningen, Jet Schepp met beelden en Gerard van Rooij met gra fiek exposeren tot en met zondag 26 augustus in Galerie De Kapberg. Hoe wel het werk van deze kunstenaars zeer verschillend is, hebben zij één ding gemeen: alle drie beschikken zij over een groot vakmanschap. Nico Rypkema laat schilderijen en tekeningen zien. Zijn schilderijen zijn een explosie van kleur. In snelle zekere penseelstreken zet hij een landschap neer, waar de zonovergoten kleuren van afspatten. Zijn tekeningen hebben vaart, ze zijn in een losse stijl maar tref zeker getekend. Rypkema is een goede waarnemer. Hij geeft gebeurtenissen uit de werkelijkheid op een rake ma nier weer, vaak met een humoristische inslag. Zijn werk zit vol beweging en maakt nieuwsgierig. De beeldhouwster Jet Schepp maakt figuratieve beelden in brons, hout en steen. Zij houdt ervan een bijzonder moment of een onverwacht gebeurte nis weer te geven. Bij de serie kleine bronzen die ook in de De Kapberg te zien zijn, valt direct een beeldje op van een zeer herkenbare Rembrandt. Of het beeldje van een vrouw in kleerma kerszit, gemaakt naar een model, dat na het poseren op deze manier haar ver moeide rug strekte. Haar beelden zijn van een grote eenvoud, waarbij de inti miteit van het moment heel belangrijk is. De grafiek van Gerard van Rooij is al jaren te zien op grafiekmanifestaties als 'Grafiek van Nu*. Voor liefhebbers van de etstechniek valt er veel te genieten aan zijn werk, want technisch is het bij zonder knap. Jarenlang beperkte hij zich in zijn altijd zwart-witte grafiek tot soberheid en een exacte weergave van de werkelijkheid. De schoonheid van iets onbeduidends maakte hij zichtbaar in een stukje touw, wat veertjes of een enkel dood vliegje op zijn rug. De laat ste jaren krijgt zijn werk meer en meer een mysterieuze lading. De expositie in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef is te zien tot en met zondag 26 augustus. De galerie is tijdens deze zomerexposi tie vaker open: donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tijdens openings uren 072-5062645. HEILOO - Bij het politiebureau van Heiloo zijn de volgende voorwerpen als gevonden opgegeven: paars T-shirt, enveloppe met geldbedrag, bril met groen montuur. HEILOO - Heiloo vergrijst. Een uit spraak die vaak gedaan wordt en die nog waar blijkt te zijn ook. In Heiloo wonen behoorlijk wat senioren. Om precies te zijn: het aantal 55-plussers in Heiloo is momenteel 42 procent. De verwachting is dat dit percentage nog tot het jaar 2010 zal stijgen. Die senioren moeten ergens wonen. Momenteel woont een flink aantal senioren in Heiloo in een woning die ze zelf eigenlijk te ruim vinden. Een wo ning die meestal meerdere verdiepin gen telt, zonder slaapkamer op de begane grond, en doorgaans met een behoorlijke tuin. Een woning die bij uitstek geschikt is voor een jong gezin. Veel senioren voelen er daarom wel wat voor in de toekomst wat kleiner te gaan wonen. Hoe veel kleiner, daar ver schillen de meningen over. Maar veel gehoord is de roep om gelijkvloers te wonen, in een appartementengebouw speciaal voor deze doelgroep, met een flink balkon, zodat je evengoed lekker buiten kunt zitten als het mooi weer is. Ben je meteen mooi van dat geploeter in die tuin af. 'Gewoon doorstromen' „Eigenlijk is het gewoon een kwestie van doorstromen," zegt Greetje van der Plaat, secretaris van de Vereniging Wonen 50-Plus Heiloo. Volgens haar is er een flinke groep ouderen in Heiloo, behorend tot de middenklasse inko mens, die een grote behoefte heeft aan een ander soort huisvesting. Haar ver eniging, opgericht in het najaar van '99, is sterk aan het lobbyen voor een eigen wooncentrum, dat uit zo'n dertig tot veertig 'levensloopbestendige' woon eenheden bestaat, koop en huur, waar in senioren tussen de 5Ü en 80 jaar zelf standig kunnen wonen in een groep. „Iedereen heeft daarin dus wel zijn eigen voordeur, maar je gaat er wonen met het idee van ouderwets nabuur schap," vult voorzitter Loek Deterts aan. Je helpt elkaar als het nodig is, je kijkt ~wat extra naar elkaar om en je organiseert gemeenschappelijke activi teiten. Daarom moet er in het apparte mentengebouw ook plaats zijn voor een gezellige ontmoetingsruimte, bij voorbeeld met een keukentje, om geza menlijk maaltijden te bereiden. Het idee voor het groepswonen is niet nieuw. In Ypestein staat het Alternatief, dat volgend jaar alweer tien jaar be staat. Een gebouw met 52 twee- en driekamerappartementen voor 50-plus- sers, waar ook het gemeenschappelijk wonen uitgangspunt is. Omzien naar elkaar. Is dat wat de Vereniging Wonen 50-Plus Heiloo voor ogen heeft, een Alternatief II? „Nee, nadrukkelijk niet. We vinden het Alternatief een prima appartementen gebouw, maar feit is dat de vereniging Het Alternatief slechts de helft van het aantal woningen mag toewijzen. De ge meente vergeeft de andere helft. Zo'n constructie willen wij juist niet, want als de gemeente huurders aan gaat wijzen is het nog maar de vraag of de nieuwe bewoner het uitgangspunt 'gemeen schappelijk' wel van harte onder schrijft." Wachtlijst noodzakelijk Op de ledenlijst van Wonen 50-Plus prijken momenteel zo'n tachtig adres sen. Dat lijkt wat veel, als je denkt aan een gebouw met maximaal veertig appartementen, maar volgens Deterts is zo'n wachtlijst zelfs noodzakelijk. „Want op een gegeven moment komen die woningen ook weer vrij, doordat bewoners verhuizen naar een zorgcen- Een computeranimatie van het woongebouw in de bocht van de Belieslaan en De Omloop, getekend door archi tectenbureau Van Manen uit Noordwijk. trum, verpleeghuis of in het uiterste geval overlijden. Dat klinkt een beetje raar, maar je moet natuurlijk wel een flink aantal gegadigden achter de hand hebben, zodat je zeker weet dat er ook weer senioren in komen wonen." Maar nu de hamvraag. Wanneer en vooral waar komt er een dergelijk appartementengebouw? In het Be leidsplan Wonen van de gemeente Heiloo, dat momenteel ter inzage ligt in het informatiecentrum van het ge meentehuis, staat dat inbreilocaties zich bij uitstek lenen voor huisvesting van senioren. Centraal gelegen, voorzienin gen dichtbij. Mooier kan het niet. Maar vooralsnog is er nog niets concreet. De vereniging onderhoudt contacten met de gemeente en de Woningstich ting, maar die hebben tot op heden nog niet geresulteerd in een aanbod. De inbreiplekken die er zijn, zoals de loca tie. Driestal, het oude Trefpunt, het Paulusgebouw op het terrein van Willi- brord, de locatie van de oude biblio theek achter Het Malevoort, om er maar eens een paar te noemen, lijken al helemaal ingevuld. En om te wachten op de uitbreidingswijken Zuiderloo en Zandzoom, tja, de senioren hebben natuurlijk niet het eeuwige leven. Woontoren aan de Zeeweg Toch zijn ze hoopvol gestemd. „Want de gemeente heeft zelf meerdere malen gezegd dat de burgers zelf initiatieven moet ontwikkelen. Ik hoor het wethou der Juup Wuijster-Schuddeboom nog zeggen op het Zorg op maat-symposi- um dat in februari is gehouden: het groepswonen draagt de gemeente een warm hart toe," aldus Van der Plaat, die zich overigens haast te zeggen dat er inmiddels een goed contact is met de gemeente en dat de vereniging onder tussen wel een luisterend oor heeft HEILOO - De afgelopen weken is aan De Hoefsmid en de Rondelaan in Hei loo een flink aantal noodlokalen ge plaatst voor de leerlingen van de rooms-katholieke Paulusschool en de openbare basisschool Meander. De scholen hebben de lokalen nodig om dat het aantal kinderen in de wijk Ype stein groeit en groeit. Waren er in september '99 al lokalen geplaatst aan De Hoefsmid voor vier groepen van de bovenbouw van deze scholen, nu zijn daar nog eens vier bijgekomen voor basisschool de Mean der. De bovenbouw van de Paulus school gaat na de zomervakantie nog eens tien lokalen bevolken aan de Ron delaan. Het is de bedoeling dat de extra lokalen één schooljaar gebruikt wor den. Daarna moet de uitbreiding van de twee scholen klaar zijn. gevonden bij dezelfde wethouder. Misschien dat er in het Stationscentrum een mooie locatie gevonden kan wor den, bijvoorbeeld in een van de woon torens die gepland zijn aan de Zeeweg. Maar dat het allemaal heel langzaam gaat, dat moet ook voorzitter Deterts beamen. „Dat is ook bij andere woon groepen in den lande gebleken. Het duurt echt heel erg lang voordat de zaak beklonken is, en dat is voor som migen van ons gewoon te lang." Een kwestie van lange adem dus, maar tot het zo gewenste appartementen complex er staat, blijft de Vereniging Wonen 50-Plus in elk geval wel actief. Zo worden er fietstochten en wandelin gen georganiseerd en worden andere woongroepen bezocht. Daarnaast is er aansluiting met de Landelijke Vereni ging Groepswonen Ouderen. Welgestelde ouderen Meer tevredenheid heerst er bij een andere groep senioren in ons dorp. Een groep welgestelde ouderen, die mo menteel allemaal nog naar tevreden heid wonen in grote, veelal vrijstaande woningen, maar met het oog op hun toekomst ook uitzien naar een apparte ment. Een luxe appartement wel te ver staan, helemaal gebouwd en ingericht naar hun wensen. Een aantal van hen stak de koppen bij elkaar en stapte met hun verzoek om zelf een appartementengebouw te mo gen neerzetten naar de gemeente. Het resultaat daarvan is dat de gemeente deze woongroep in november 1998 de grond van de voormalige buitendienst, in de bocht van de Belieslaan en De Omloop, heeft aangeboden. De grond moet ruim 1,7 miljoen gulden kosten. Een computeranimatie van een fraai woongebouw ligt op tafel voor woord voerder Kees Knijnenberg. „Er ligt nu een plan om elf luxe appartementen te bouwen, tegen kostprijs. Het gaat om drie bouwlagen van elk drie apparte menten, met daarbovenop nog twee iets terugliggende penthouses. Een fraai gebouw, dat ontworpen is in een punt. En dat is niet zomaar, want dat is de vorm van de kavel waarop het komt te staan." Het plan, dat getekend is door architec tenbureau Van Manen uit Noordwijk, is inmiddels stedebouwkundig en wel- standelijk goedgekeurd. Een eerdere versie haalde het niet. De welstands commissie kon zich niet vinden in een rechthoekig gebouw met een jaren '30 uitstraling. Onder het appartementen gebouw komt een parkeerkelder met dertien plaatsen, daarnaast zijn er op eigen terrein ook nog tien parkeerplek ken getekend. HSV-terrein herinrichten Het college van burgemeester en wet houders van Heiloo buigt zich begin augustus over dit bouwplan en de grondverkoop aan Het Maalwater. Daarna wordt het besproken in de commissie grondgebiedzaken I op don derdag 16 augustus. Het plan voor het luxe appartementengebouw staat niet helemaal op zichzelf, de gemeente wil namelijk ook het terrein van HSV her- inrichten en voor woningbouw bestem men. En op dat terrein heeft de groep senio ren ook een oogje laten vallen. Want er blijken nog veel meer gegadigden te zijn, en wellicht zou daar een tweede, of zelfs derde appartementengebouw kunnen komen. „Maar dat ligt in de verre toekomst, want wij weten dat er voor de herinrichting van dat gebied een bestemmingsplanwijziging nodig is. Voor de grond die wij nu op het oog hebben volstaat vrijstelling via een arti kel 19-procedure. Als college en commissie akkoord gaan met de plannen, kan in september de gemeenteraad zich erover uitspreken. Dan moeten alle procedures gestart worden, dus de eerste spa zal niet voor het begin van volgend jaar de grond in gaan. De groep senioren ziet er vol ver wachting naar uit. Een eigen apparte ment bouwen tegen kostprijs, en hele maal naar eigen smaak ingericht. Alle deelnemers zijn afkomstig uit Heiloo. Een complex waarin iedereen zelfstan dig woont. Zonder gemeenschappelijke ruimtes, maar allemaal met hetzelfde fraaie uitzicht over de Noorderneg en de erachter gelegen Baafjespolder. HEILOO - Afgelopen maandag is bij Tennisvereniging Het Vennewater de zevende editie van het Tannes jeugd toernooi van start gegaan. Tot en met zondag 29 juli zullen ruim hondervijfiig kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 16 jaar meedoen aan dit doorgaans spetterende evenement, waarbij het meespelen en het lol maken voorop staan. Want tennis maakt namelijk slechts een klein deel uit van dit gebeuren. Iemand die nog maar net een bal kan raken, kan al meedoen. Andere 'onderdelen' van het toernooi zijn flipperen, tobbe- dansen, zwemmen, stierrijden, beacht- ennis, film kijken, tafeltennissen, clinics in aerobic, tennis en live-dans, playbac ken, barbecuen (bij TV Het Venne water ook wel barbeknoeien ge noemd), ballonvaart, voetbal, karaoke en moppen tappen. Een sportief toer nooi dus, met als hoogtepunt de feest dag op vrijdag. HEILOO - Op zaterdag 6 oktober houdt Koos Postema een lezing in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Deze lezing draagt als titel 'Praten met en over senioren' en wordt in het kader van de Dag van de Ou deren 2001 georganiseerd en gespon sord door de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ouderenbonden ANBO en KBO. De toegang is gratis. U kunt zich telefonisch aanmelden bij Stich ting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. De lezing duurt van 10.00 tot 12.00 uur. HEILOO - Op vrijdag 27 juli houdt de bibliotheek in Heiloo een speciale zo merverkoop van afgeschreven materia len. Er is dit keer weer een flinke nieu we voorraad (naast romans ook veel boeken over zeer uiteenlopende onder werpen). De verkoop vindt plaats in de hal van de bibliotheek, van 15.00 tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.30 uur. Zowel 's middags als 's avonds worden jeugd en volwassen boeken, cd's, tijdschriften enzovoort verkocht. De prijzen zijn voor een jeugdboek f 1,50, een volwas sen boek f 3,- en cd's kosten f 2,50 en f5,-. HEILOO - In het Trefpunt is op woens dag 1 augustus weer een activiteit voor grootouders (of buurvrouw, buurman of kennis) en kleinkinderen (4 tot 12 jaar). Het thema is deze keer 'Dieren in de jungle'. Onder begeleiding van do cente Eva Velders beleeft u samen allerlei avonturen. Knuffels, trommels en dozen mag u meenemen. De activiteit begint om 10.00 uur en eindigt om 12.00 uur. De kosten zijn f 5,- per volwassene en een kind. Elk extra kind kost f 2,50. Drinken en iets lekkers voor de kinderen is inbegrepen. Voor informatie kunt u bellen naar tel. 072-5331297. Zeeweg zo, 1852 CR Heiloo info@vosmakeiaardij.nl www.vosmakelaardij.nl HEILOO - Oud-plaatsgenoot Tessa Deutsch heeft in juni het diploma voor leraar basisonderwijs behaald. Zij stu deerde aan de Hogeschool IPABO Amsterdam/Alkmaar. HEILOO - Plaatsgenoot Miranda Zon neveld heeft haar doctoraal examen aan de Faculteit der Economische We tenschappen en Bedrijfskunde met goed gevolg afgelegd. Haar afstudeer opdracht had als onderwerp 'De distri butie van hypotheken via internet'. «2 HEILOO - Zoals elk jaar genieten ook de muzikanten en majorettes van de Fanfare Showband Heiloo in de vakan tiemaand van hun welverdiende rust. Dit betekent dat zaterdag 28 juli vol gens afspraak geen oude kranten zullen worden opgehaald. Op 25 augustus zijn de kranten weer welkom bij FSH. Steeds op de vierde zaterdag van de maand, dus ook op 22 september, 27 oktober, 24 november en op 22 december, komen de krantenop halers van FSH langs in Plan Zuid, Ypestein en Plan West. In december zal tevens het nieuwe ophaalschema van 2002 huis-aan-huis in de desbetreffen de wijken worden bezorgd. elaJrsgroep NVM Kennemerstraatweg 129 te-Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actief in de regio (Alkmaar (2), Heiloo en meerhugozvaard). vanderborden INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. NVM'WONEN 'v. fafe-iWU www.vlleg.nl VLIEG Alkmaar (072) 511 06 00, Kanaalkade 24, 1811 LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM De noodlokalen voor de Paulusschool aan de Rondelaan. (Fotostudio Starfield) [kW m Neem deze stevige Safari regisseursstoel mee en je zit goed! Hardhout met groene canvas zitting en rugleuning. hphhmh per stuk 2 Bc& <=r> co ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Koopavonden op donderdag en vrijdag

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1