Van der Bruggens tevreden over schip Medisch project Bangladesh lijkt geslaagd :C?n: webwijzer Zomerexpo beeldentuin en galerie Akermare Adressen Limmen J II Activiteiten Limmen Dierenbeschermin Activiteiten Egmond U zoekt een auto? In IJ oo UITKIJKPOST - 25 JULI 2001 - PAGINA 6 Fietstochten door de duinen Derde orgelconcert in Hervormde Kerk maar maakt, niette^ek. L 1 T 1 E BERICHTEN AKERSLOOT <SS> P L I T I E Am BERICHTEN Rondwandelingen en fietstochten door Egmond Eetwijzer met de portiewijzer Palingwedstrijd Samen Beet POOAQ Henk van der Bruggen bij het portret van Hilda Mattiesing in de onderzoekskamer. HEILOO - „Stel dat Hilda mee was ge weest, dart weet ik zeker dat ze had gezegd: ik ben hier nou toch, ik moest hier maar blijven om mee te werken." Henk van der Bruggen weet het zeker: „Het is precies datgene geworden waarvoor zij waardering zou hebben." Het echtpaar Henk en Elly van der Bruggen is weer thuis na een inspan nende reis door Bangladesh. Zij zijn daar geweest op uitnodiging van de in ternationale hulporganisatie Terre des Hommes, om in het nieuwe hospitaal schip 'Shapla' een plaquette ter nage dachtenis van Hilda Mattiesing te ont hullen. De ongehuwde verpleegkundige Mat tiesing had Henk en Elly als executeurs testamentair belast met de taak voor een deel van haar vermogen een goed doel te zoeken. Eerder in deze krant beschreef het echtpaar hun zoektocht naar het juiste project en hoe zij uitein delijk in Bangladesh terechtkwamen. Nu, anderhalfjaar later, is het project voltooid. Het uit Hilda's nalatenschap bekostig de drijvende ziekenhuis is voorzien van een operatiekamer, onderzoek- en behandelruimten, een apotheek, een laboratorium, röntgenapparatuur en twee boten om de zieken van en naar de boot te vervoeren. Het hospitaal schip vaart tussen de verschillende ei landen bij de Golf van Bengalen en helpt honderden mensen per dag. Champagne en jenever 'Shapla' betekent waterlelie in het Ben gaals. „De waterlelie is de nationale bloem van Bangladesh," vertelt Van der Bruggen. „Bovendien is de waterle lie het symbool van taaiheid en veer kracht van de Bengalezen. Ongeacht de stormen en overstromingen, de water lelie komt altijd weer boven drijven en staat elk jaar in volle bloei. Prachtig dat Hilda's schip juist die naam heeft ge kregen." In de onderzoekskamer hangt het por tret van Hilda, geschilderd door een Bengaalse kunstenaar aan de hand van een foto. Onder het schilderij is haar le vensloop beschreven. Henk en Elly hebben de plaquette onthuld en met plantaardige producten, zoals groen ten, peulvruchten, pasta en eenderde of minder door dierlijk voedsel, bijvoor beeld vlees en zuivel. Wetenschappelijk onderzoek toont aan dat gezonde voeding en leefstijl het risi co op kanker met 30 tot 40 procent kunnen verlagen. Het Wereld Kanker Onderzoek Fonds adviseert daarom elke dag minstens vijf porties groenten en fruit en zeven of meer porties ver schillende graansoorten, peulvruchten, wortel-en knolgewassen te eten. De portiewijzer geeft ook aan hoeveel één portie is. Het helpt daarmee een ge zond lichaamsgewicht te behouden, een goede algemene gezondheid te hand haven en het risico op kanker te verla gen. U kunt de portiewijzer gratis aanvra gen door te bellen naar 020-3449595 of een briefje te schrijven aan het Wereld Kanker Onderzoek Fonds, Postbus 15444,1001 MK Amsterdam. die handeling het schip onlosmakelijk verbonden aan haar beneficiaire. Elly vertelt dat zij van de crew van het British Airways vliegtuig dat hen naar Bangladesh bracht, een fles champagne meekreeg om de doop van het schip luister bij te zetten. „Het was de bedoeling de fles met een grote zwaai kapot te gooien tegen de boeg maar dat vonden we echt zonde, 's Avonds hebben wij samen met de loka le bemanning de champagne en de uit Nederland meegenomen fles jenever SQldaat gemaakt en een toast op Hilda uitgebracht," vertelt Elly. „Officieel mogen moslims geen alcohol drinken, maar we hebben niemand horen kla gen." Mensonterende omstandigheden De reis naar het project is in de woor den van Henk 'zeer boeiend maar ui termate vermoeiend' geweest. Het vol le programma zorgt dat ze per nacht slechts twee of drie uur kunnen slapen. Geen tijd dus om alle indrukken te ver werken. Henk: „Je stapt uit het vlieg tuig en je waant je in een compleet andere wereld. De eerste dag moesten we dwars door Dakha, de hoofdstad van Bangladesh, om naar de veerboot te gaan. Je weet niet wat je overkomt. Zoveel mensen bij elkaar, zoveel ver keer op de weg, zo ontzettend veel her rie. En het krioelt er van de riksja's. Er rijden auto's en bussen die bij ons zelfs op de sloop niet meer geaccepteerd zouden worden." Elly rilt nog bij de gedachte aan de overweldigende hoe veelheid insecten in de hut van de veer boot. Kleine problemen, in verhouding tot die waar de Bengalese bevolking dage lijks mee wordt geconfronteerd, be amen zij. De situatie op de eilanden is schrijnend. Wegen zijn er zo goed als niet. Iedereen in het zuiden van Bang ladesh ziet er ziek uit volgens Henk. De levensomstandigheden zijn mensonte rend. Vloedgolven en stormen teisteren het gebied en de meeste bewoners van dit gebied zijn te arm om weg te trek ken en worden dus keer op keer door rampspoed getroffen. Met de komst van de 'Shapla' kunnen deze honderdduizenden mensen nu eindelijk door de medewerkers van Terre des Hommes bereikt worden en van adequate medische hulp worden voorzien. Op een aantal eilanden heeft deze internationale hulporganisatie satelliet-klinieken gebouwd, waar lo kaal personeel voorlichting geeft en eenvoudige medische ingrepen ver richt. Voor de meer gecompliceerde ge vallen worden de mensen doorverwe zen naar het drijvende ziekenhuis. Het echtpaar Van der Bruggen heeft enorme bewondering voor de Benga lese bemanning van het hospitaalschip bestaande uit een dokter, twee ver pleegkundigen en vijf mannen om het schip te varen. Oorspronkelijk dacht men dat er per dag zo'n zeventig men sen te behandelen zouden zijn. De praktijk wijst anders uit. Waar het hos pitaalschip ook aanlegt, er staan lange rijen zieken op hen te wachten. Met de realisatie van de 'Shapla' zijn niet alle problemen opgelost. Er moe ten bijvoorbeeld nog steigers gebouwd worden op verschillende aanlegpunten en het aantal klinieken kan worden uit gebreid. Henk en Elly van der Bruggen zijn diep onder de indruk van de goede werken van Terre des Hommes en spo ren iedereen dan ook aan deze organi satie financieel te steunen. Het hospitaalschip Shapla. EGMOND - Op zaterdag 4 augustus houdt Le Champion vanuit Herberg 't Lob, Dr. Wiardi Beckmanlaan 8 te Egmorid aan Zee fietstochten van 30, 50 en 100 km. Deze tochten voeren door de duinen van Noord-Holland tussen Beverwijk en Petten. Wie met de fiets het gehele gebied van de waterlei dingduinen wil doorkruisen, krijgt deze dag de gelegenheid een schitterende tocht te maken. Dit duingebied is voor zien van zeer goed bewegwijzerde fiets paden, waar brommers niet mogen komen. De inschrijfprijs is f2,- voor de 30 km, f 3,- voor 50 km en f 4,- voor 100 km. Een dagkaart voor waterleidingduinen (verkrijgbaar aan de starttafel) is ver plicht. Bezitters van een jaarkaart voor de duinen dienen deze mee te nemen, zodat zij geen dagkaart hoeven te kopen. De start is tussen 9.00 en 12.00 uur. Afmelden kan tot 16.00 uur. Fietsers van de 100 km worden verzocht zo vroeg mogelijk te komen, zodat zij zich niet hoeven te haasten om de tocht voor sluitingstijd te volbrengen. Inlichtingen bij Henk van Bijsteren, tel. 0229-219590. CASTR1CUM - Het derde concert in de serie orgelconcerten zal worden gehouden in de Hervormde Kerk op 30 juli om 20.00 uur door Marja van der Ploeg uit Purmerend. Marja van der Ploeg studeerde orgel en kerkelijk orgelspel aan het conservatorium te Leeuwarden bij Piet Post en Jan Jongepier. In 1987 rondde ze daar haar orgelstudie af met een aantekening voor Franse Romantiek. Marja van der Ploeg is als cantor-organist verbonden aan de Bethelkerk te Amsterdam- Oostzaan. Naast les geven en concerten schrijft ze kerkmuziek, waarvan diverse composi ties in druk zijn verschenen. Als lid van de muziekredactie is ze werkzaam voor het tijdschrift Eredienstvaardig, een tijdschrift voor liturgie en kerkmuziek. Het concert bevat werken van G. Muf- fat, H. Scheidemann, J.A. Reincken, G. Salvatore G. Frescobaldi, Piet Post en G. Litaize. Het concert begint om 20.00 uur in de Hervormde Kerk aan het Kerkpad 1. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf 19.30 uur aan de kerk. De toe gangsprijs bedraagt f 8,50 en voor hou ders 65-plus en CJP pas f 7,-. KIJK OP www.kankerbestrijding.nl OF BESTEL DE GRATIS FOLDER 'GENIET VAN DE ZON. MAAR MAAK 'T NIET TE GEK' BIJ NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING/KWF, SOPHIALAAN 8. 1075 BR <jL, AMSTERDAM. LIMMEN - Jeugdvisclub Samen Beet houdt dit jaar een palingwedstrijd. De organisatie ter verbetering van de bin nenvisserij (OVB) heeft het jaar 2001 uitgekozen tot jaar van de paling. De paling is de afgelopen tijd herhaaldelijk in het nieuws geweest. De intrek naar het binnenwater van de aal is sterk ver minderd ten opzichte van vroeger. De bevissing op het IJsselmeer werd aan banden gelegd. De OVB schenkt daar om extra aandacht aan deze vis. On langs heeft hengelsportvereniging Lim men paling uitgezet om de visstand in onze polder op peil te houden. Of er paling zit, zal zaterdag 28 juli blij ken. Omdat de paling meestal pas later op de dag bijt, begint de wedstrijd later dan gebruikelijk. Verzamelen is om 19.30 uur op parkeerterrein Dampe- gheest. Wedstrijdduur is anderhalf uur. Het bestuur raadt aan om de wurm als aas te gebruiken. Lokvoer is niet toege staan. Deelname is gratis voor de leden. Voor aanvang van de wedstrijd krijgen alle deelnemers een palingtuigje van het bestuur. Gemeentehuis Limmen Foto-expositie van leerlingen van de Pax Christischool, te zien tot 2 augustus aan de Zonnedauw 4. Galerie Amber Expositie van werk van Inez Warnaar en Tónna Lucassen. Geopend op don derdag, vrijdag, zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, Dusseldor- perweg 18, tel. 5051491. Serre Nella van Os Expositie met wisselend werk van fami lie van Os, onder andere bronzen beel den, keramiek, acryl, olieverfschilderij en en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Bibliotheek Akersloot Expositie van schilderijen van Inge van der Heijdt, Rembrandtsingel 1. Gemaal 1879 Expositie van Joyce Wolters en Jannie Neppelenbroek met schilderijen en beelden, geopend zondag van 13.30 tot 16.30 uur of na tel. afspraak, 0251- 313286, aan de Fielkerweg 4. Toegang f 2,-, kinderen tot 12 jaar gratis. Beeldentuin en galerie Akermare Vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en de eerste en derde zondag van de maand, Uiterdijk 2, tel. 0251-312598. k 112 -vi-0900-1 L 88 44 1 VP 'Noord-Holland Noord AKERSLOOT - In de nacht van don derdag 18 op vrijdag 19 juli werd in een op het Pinksterbloempad geparkeerde personenauto ingebroken. Door het forceren van een van de portiersloten van de witte Ford Escort wist men bin nen te komen. Een autoradio en een telefoon werden gestolen. Op vrijdag 20 juli werd tijdens een bespreking in het hotel het frontje van een autoradio gestolen. De diefstal werd tussen 16.00 en 16.30 uur ge pleegd. De eigenaar was tussen die tijd stippen even afwezig en had dit frontje en andere goederen onbeheerd laten liggen. Verloren: vijf sleutels aan label; gevon den: geldbedrag, gsm pocket Line Sam ba. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord- Kennemerland: 072-5150173 (alarm) en 072-5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Grijszwart cyperse gec. kater, zwarte neus, wit befje en witte buik, voor witte tenen en achter sokjes, 1 jr. Bakkersstraat Egmond aan Zee. Museum van Egmond Kleine thematentoonstelling 'Het mu seum te kijk', zondag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, op dinsdag, woensdag en donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur, Zuiderstraat 7. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. Galerie Conny van Kasteel Van 27 juli tot en met 23 september expositie van Yvonne Kracht, Henk van Trigt, Go de Graaf. E.R. Nele en Pino Barilla in de galerie aan de Noor derstraat 4 in Egmond aan Zee, te zien van donderdag tot en met zondag tus sen 16.00 en 20.00 uur. Gesloten van 23 augustus tot en met 2 september. Prins Hendrik Stichting Expositie van maritieme kunst van Thijs Zwart, Leo Bersee en Simon Kansen, dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur, Voorstraat 141. Historisch Informatie Centrum Expositie 'Het Slot op den Hoef', elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur, aan de Slotweg 46, Egmond aan den Hoef. Hoeve Overslot Expositie van werk van Egmondse kunstenaars, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur, slotweg 42, Egmond aan den Hoef. NH kerkje Expositie van werk van Janny Veenstra op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur in het kerkje aan de Ab dijlaan. Abdij kaarsen Vlinderexpositie van broeder Frans, in de tuin en binnen, te zien van maandag tot en met zaterdag tussen 10.30 en 16.30 uur, Vennewatersweg 27, Eg- mond-Binnen, tot en met 25 augustus. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 09.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artseidaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Verloskundige M,C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051/275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. \Jf «Noord-Holland Noord "vi-'ÜJOO- LIMMEN - Op 16 juli werd aangifte gedaan van diefstal van goederen van een bouwterrein aan de Absalon. De twee kozijnen zijn tussen 2 en 6 juli van het bouwterrein gestolen. De totale waarde van de kozijnen bedroeg f1600,-. Op 22 juli reed een 20-jarige automobi list omstreeks 00.10 uur op de Wes terweg in de bocht van het Droonen- laantje rechtdoor. Hij ramde een hek werk en kwam tegen een regelkast van de spoorwegen tot stilstand. De bewoner van een woning aan het Pijlkruid werd omstreeks 04.15 uur wakker van kabaal.Toen hij poolshoog te ging nemen hoorde hij enkele jonge lui in een personenauto met een lekke uitlaat wegrijden. Hij zag vervolgens dat de personenauto van de buurman vernield was. De benzineleiding van de Opel Corsa was doorgesneden. Op maandagochtend 23 juli werd in een winkelpand aan de Vuurbaak inge broken. Men wist toegang tot het pand te krijgen door met een tegel een ruit te forceren. De inbraak werd omstreeks 03.30 uur gepleegd. Een getuige zag op dat tijdstip vanuit het parid twee man nen weglopen. Een aantal goederen is gestolen. AKERSLOOT - Wijds en romantisch oogt de tuin, als je beeldentuin en gale rie Akermare bezoekt, waarbij het uit zicht over het Alkmaardermeer bijna schokkend mooi is. Er is bewust geko zen voor een natuurlijke sfeer, zodat de beelden slechts toevoegen en niet ver vreemden. „Dat is ook de functie van een object," vindt galeriehoudster Em my Bangert, „het geven van een extra dimensie, of het beeld nu figuratief of abstract, steen, brons, hout of kera misch is, het moet in alle gevallen jou een gevoel geven van ruimtelijkheid." Dat klinkt wat tegenstrijdig, toevoegen en tegelijkertijd ruimte scheppen, maar dat is wel wat er gebeurt als het goed is. Stel je maar voor: een laantje, een open plek of wat overhangende boomtak ken, met het plaatsen van een object wordt onmiddellijk de directe omge ving ruimer, bewuster gemaakt. Akermare Iaat op veelzijdige wijze een aantal kunstenaars deze theorie bewij zen. Het gehele seizoen aanwezig zijn Tewis Elzinga met in de tuin zijn schit terende wit-marmeren beelden en zijn albasten en bronzen voor binnen; Joop Koopman met kleine en monumentale keramische vrouwentorsen en André Vranken met indrukwekkende muse ale bronzen. Nieuw zijn Marinus Klap, in binnen- en buitenland bekend om zijn gestyleerde brons; Mirjam de Nijs, beeldhouwster van abstracte vormen, waaruit enorm veel warmte en emotie straalt; Reina Ramakers en Adriana de Lange, 'oude bekenden', die met hun juweeltjes in steen en brons niet mogen ontbreken en het echtpaar Ellen en Jaap van der Dussen. Ellen maakt kleine, gevoelige beeldjes van diverse steensoorten, evenals grote, uit plaatstaal gesneden figuren, die de border prachtig zullen verfraaien, zon der de planten te schaden. Jaap behoeft nauwelijks een krans. Wie eenmaal zijn schilderijen heeft gezien denkt alleen nog aan groot en kleur. Dit alles is te zien van 27 juli tot 15 sep tember, op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur, de eerste en de der de zondag van de maand en op af spraak, tel. 0251-312598. U vindt Aker mare aan de Uiterdijk 2, Akersloot (tussen jachthavens en pontje). Op 19 augustus is er om 14.00 uur een tuin- concert met Afrikaanse muziek en dans. Keramiek van Joop Koopman in beeldentuin en galerie Akermare. EGMOND - Op zondag 29 juli houdt de Stichting Historisch Egmond een rondwandeling door Egmond aan den Hoef en een fietstocht van drie uur door het Noord-Hollands Duinreser vaat. Onder leiding van een gids wan delt u door het oude gedeelte van Eg mond aan den Hoef, waarbij stil wordt gestaan bij oude panden en bijzondere plekjes. De gids geeft tekst en uitleg en beantwoordt uw vragen. Een belangrijk onderdeel van de rond wandeling vormt het bezoek aan de ex positie 'Het Slot op den Hoef'. Aan de hand van foto's, prenten en opgegraven voorwerpen wordt u hier geïnformeerd over het destijds grootste kasteel van Nederland. Onder de opgegraven voor werpen bevinden zich eet- en drinkge rei, gereedschappen en middeleeuws wapentuig. Aan het eind van de rondwandeling gaat u naar de fundamenten van het oude slot. Al dwalend over de restanten krijgt u een indruk van dit kasteel. De fietstocht staat eveneens onder leiding van een deskundige gids en voert u door de prachtige omgeving van Egmond. Ook tijdens deze tocht krijgt u een verhaal en uitleg over Egmond te horen. Deelname aan de rondwandelingen kost f3,- voor volwassenen en f 1,- voor kinderen tot 12 jaar. Voor de fietstoch ten is dit respectievelijk f 12,50 en f 5,-. Verzamelpunt is het bezoekerscentrum van de Stichting Historisch Egmond aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. Aanvang van beide tochten is om 14.00 uur. Deelnemers aan de fietstocht dienen in het bezit te zijn van een gel dige duinkaart voor het duingebied van PWN. Opgeven kan op tel. 072- 5062344. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: W.G.A. Meijer, Kenne- merstraatweg 389,1851 NE Heiloo, tel. 5331122. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 09.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. REGIO - Nederlanders eten te weinig groenten en fruit. Veel mensen kunnen daardoor een tekort krijgen aan voe dingstoffen die tegen kanker bescher men. Een alarmerende tendens, vindt het Wereld Kanker Onderzoek Fonds. De stichting, die zich specialiseert in de preventie van kanker door gezonde voeding en leefstijl, heeft daarom de portiewijzer uitgebracht. Deze kleurrij ke publicatie biedt hulp bij het samen stellen van een evenwichtige maaltijd. Vraag de gemiddelde Nederlander wat hij 's avonds eet en het antwoord zal meestal vlees, kip of vis zijn. De nadruk ligt vaak op vlees en niet op groenten. De portiewijzer symboliseert een bord, dat de balans tussen dierlijk en plant aardig voedsel aangeeft. Dit houdt in dat minstens tweederde deel van het bord in beslag genomen wordt door De portiewijzer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6