Argentijnse fortepianist Marcello Bussi thuis in Heiloo 'Voor dit instrument moetje je uitspraak veranderen' Jeugdtannes ondanks warmte geslaagd 072 5331895 4, krant Taxatie nodig? Broekman ^ZBökma Vuurtj e.' BORDEN (072)5351000 APELLA NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN Projectleidster gevraagd voor bingo Heilooër team in 'Gein op 't Plein' Cd-rom uitleg in bibliotheek Activiteiten in het Trefpunt Gevonden voorwerpen Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 C. HACHMANG j) Drukke rij uitkijkpost bv 1 AUGUSTUS 2001 Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl lARWE RE IS HEILOO - De UW Heiloo is voor het project bingo in woon- en zorgcentrum Overkerck op zoek naar een project leidster. De taak van de projectleidster is het 'draaien van de balletjes' en het omroe pen van de nummers tijdens de bingo (eens in de twee weken) en de coördi natie van het project. Bij coördinatie valt te denken aan het maken van de roosters voor de vrijwilligers van het project (twee keer per jaar), het organi seren van bijeenkomsten voor de vrij willigers (naar eigen inzicht) en het bij wonen van de projectleidersvergade ringen (vier keer per jaar). Geïnte resseerden kunnen zich aanmelden bij Anneke Stenneberg, tel. 072-5339029. HEILOO - Drie jaar geleden kwam de Argentijnse fortepianist Marcello Bussi naar Heiloo. Hij geniet van de ruimte en de rust hier, maar ook van de inte resse van de bevolking voor de klassie ke muziek. Met zijn optredens zwermt hij vanuit het 'Noord-Hollandse' uit over de hele wereld. „Graag zou ik vol gend jaar met mijn fortepiano naar Argentinië vliegen." Diploma's als behang „We moesten van onze ouders alle vier naar pianoles voor onze algemene ont- HEILOO - 'Oranje over stuur', zo luidt de naam van het uit Heiloo afkomstige team dat komende vrijdag op televisie te zien in een aflevering van hetTROS- programma 'Te land, ter zee en in de lucht'. Het team, dat bestaat uit Leo Vree, Harry, Paul en Rick Dekker en Patrick Duyn, bijgestaan door Lida en de koffiedame, deed zaterdagmiddag 30 juni in het Dolfinarium in Harder wijk mee aan de aflevering 'Gein op 't Plein'. De deelnemers moesten met een zelf gebouwd voertuig van een helling afrij den en dan zo sturen dat het vehikel aan twee gelaste ringen boven een waterbak blijft hangen. Lukt dat niet, dan belandt het voertuig met inzitten den in een waterbassin, vanzelfspre kend tot grote hilariteit van het pu bliek. In totaal 38 deelnemers streden met elkaar om de snelste tijd en de populariteitsprijs. Het Heilooër team, grote fan van auto coureur Jos Verstappen, had met ver eende krachten een heuse Formule 1- wagen in elkaar gesleuteld. „Ruim 360 uur werk in de garage heeft het ons gekost," vertelt na afloop Paul Dekker. Wat het resultaat van die inspanning is, kunnen de fans van dit programma komende vrijdag dus op televisie zien, thuis of op grootbeeldscherm in Café de Wit aan de Heerenweg. We mogen in elk geval wel verwachten dat 'Oranje over stuur' hoge ogen gooit... 'Oranje over stuur' aan de start. wikkeling. Mijn drie broers haatten het, maar ik houd van de piano en van klas sieke muziek," lacht Marcello Bussi in zijn woning aan de Kennemerstraat- weg. „Ik wist al heel jong dat ik musicus wilde zijn." Bussi, geboren in Santa Fe in Argentinië, volgde een muzikale op leiding in zijn geboorteland. De moder ne vleugel en de klavecimbel waren zijn instrumenten. „Ik ben naar Nederland gekomen, omdat voor een klavecinist Nederland een van de landen is, waar het binnen dit vakgebied allemaal gebeurt. Voor mijn vervolgopleiding had ik ook naar Amerika, Engeland of Zwitserland kunnen gaan, maar ik koos voor Ne derland omdat ik het een sympathiek land vind." Bussi studeerde aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam nog eens drie jaar onder leiding van Bob van Hasperen. „Door ook hier nog eep studie te volgen werden mijn Argen tijnse diploma's erkend. Met alle papie ren die ik inmiddels heb behaald, kan ik wel een muur vullen." Driejaar gele den verhuisde hij naar Heiloo. „Ik vind het hier prachtig. Na tien jaar in Am sterdam te hebben gewoond geniet ik van de rust en de ruimte." Bussi trekt vanuit Heiloo regelmatig de wijde wereld in. „Ik geef solo-optre dens door heel Nederland, maar ook in Duitsland, Engeland en soms in Spanje of Italië." Daarnaast geeft hij les, ver zorgt lezingen en cursussen, maakte reeds eenentwintig cd's en was medeo prichter van twee ensembles, Gl'Inna- morati en Moy land, waarmee hij ook optreedt. „Ik benader mijn favoriete onderwerp de muziek vanuit heel veel verschillende invalshoeken, maar ver geet niet dat het leven van een musicus voor driekwart uit organiseren bestaat en slechts een kwart uit musiceren." Hard en zacht In Nederland kwam Bussi in aanraking met de fortepiano. Inmiddels heeft hij zich ontwikkeld tot een van de meest vooraanstaande Europese fortepianis ten. „De fortepiano is de oervorm van de moderne vleugel," vertelt Bussi. „Aan het einde van de zeventiende eeuw werd het instrument 'uitgevon den' in Italië. Men wilde in die tijd uit drukking gaan geven aan de menselijke emotie. Daarvoor werd dat binnen de muziek vooral op theatrale wijze ge daan. Maar nu ging men op zoek naar een instrument waarbij men nuances in HEILOO - Het Tannes Jeugdtoernooi dat vorige week gehouden werd bij Tv Het Vennewater is, mede door het fan tastische weer, een geweldig feest geworden. Er hing een zeer positieve sfeer op het tennispark, niet in de laat ste plaats door de vele leuke activitei ten die er georganiseerd werden. Maar liefst 128 Nederlandse kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 16 jaar), 28 Duitse kinderen, drie Duitse bege leiders (trainers) en een commissie van zeven man gaf acte de présence bij de tennisclub. De flipperkast werd elke dag van 's morgens vroeg tot 's avonds laat gebruikt. De filmhoek was ook dit jaar weer populair. Ondanks de hitte werden ook de ten- nisclinics (ook wel 'klinieks' genoemd) door veel kids bijgewoond. Degene die als eerste vijf punten maakte tegen de leiders, werd beloond met een ijsje. Op dinsdag vond misschien wel de meest spectaculaire activiteit plaats: tobbe- dansen. Naar boven klauteren, in een bakje zitten, zo snel mogelijk van een zeepbaan af, in een ronde bak met water vallen en dan bellen. En dat alles zo snel mogelijk. Heilooër Bram Beer- nink werd hiermee tweede, achter een Duitse concurrent. Woensdag is er gezwommen in Het Baafje en donderdag werden de mooi ste duiken vertoond op het strand van Egmond tijdens het beachtennis. Vrij dag was er een Amerikaanse dag, com pleet met rodeostier en vooral de play- backshow was een daverend succes. Toppers als Lianne en Mandy Bruin, maar ook een zekere Britney Spears uit Duitsland deden mee. Dit was echter niet genoeg om de live-zingende Kelly Rey als Pocahontas met 'Colors of the wind' van de eerste plaats af te houden. Geheel zuiver en vol overgave zong zij dit nummer voor een volledig uitver kochte kantine van Het Vennewater. Op zaterdag en zondag was er voor de kleinere kinderen een luchtkussen en konden de Sylvester Stalones onder de deelnemers hun krachten testen door de snelheid van hun service te meten. En oh ja, er werd ook nog getennist deze week. De winnaars in de oudste categorieën waren Alexander Hafez en Sharon de Graaf. Marcello Bussi. klank kon weergeven. Met de pianofor te kon men variëren van zachte tot harde klanken, vandaar ook de naam van het instrument. Forte betekent hard en piano zacht in het Italiaans." Het klavichord en de klavecimbel, waarbij het niet mogelijk is om met de aanslag van de toetsen nuances aan te brengen, werden van hun populaire plek bij het publiek verdrongen. De pianoforte verspreidde zich in de acht tiende eeuw door heel Europa. De componisten uit die tijd schreven aan vankelijk hun muziek nog voor zowel klavecimbel als pianoforte. Beethoven was de eerste die de mogelijkheden van de pianoforte volledig wilde benutten en muziek ging componeren speciaal voor dit instrument. Uit de pianoforte ontstond in de loop van de negentiende eeuw de piano die we nu kennen. „Als je een vergelijking tussen beide instrumenten maakt, dan is de klank van de pianoforte lichter. Het instrument is kleiner, heeft maar liefst vier pedalen en de snaren zijn dunner uitgevoerd. Een echte pianofor te is geheel van hout gebouwd." Bussi bezit een kopie van een exem plaar uit 1795 dat destijds door de be kende instrumentbouwer Walter in Wenen is gebouwd. „De mijne komt uit Apeldoorn en is door de jonge, maar zeer talentvolle gebroeders Kobald gebouwd. Zij leggen een bepaalde klank in een instrument die mij zeer aanspreekt." Het bespelen van een pianoforte vraagt een bijzondere tech niek. „Het is geen klavecimbel en ook geen vleugel. De aanslag is kleiner en fijner. Je moet als het ware je uitspraak veranderen." Superlatief Hoe Bussi zijn instrument bespeelt, is te horen op 3 augustus in de Witte Kerk van Heiloo. „Het is mijn bedoeling om die avond de mensen te laten horen hoe in de achttiende eeuw gevoelens en emoties meer ruimte hebben gekregen door de pianoforte." Bussi zal die avond werken van Bach, Scarlatti, De Albero, Mozart en Ludwig van Beet hoven en Kozeluh vertolken. „Ik ben altijd op zoek naar onbekende compo nisten. De Albero ontdekte ik toen ik in de bibliotheek in Amsterdam was om een werk voor een leerling uit te zoeken. Waar ik eigenlijk voor kwam, ben ik natuurlijk prompt vergeten mee te nemen, maar De Albero had ik ten minste gevonden. In mijn ogen is hij de beste Spaanse fortepianist van de acht tiende eeuw." Ook het werk van Kozeluh is niet zo bekend: „Hij is een tijdgenoot van Mo zart en verdient het veel beter bekend te worden bij het grote publiek." Het uitvoeren van het werk van Mozart geeft Bussi altijd enorm veel plezier. Ik vind hem superlatief, ook zijn vroe gere werken, hoewel niet iedereen het met die mening eens zal zijn." Vliegen met de fortepiano De interesse van de Heilooërs voor de klassieke muziek was voor Bussi ook een ontdekking. „Gustav Leonard trad destijds op in de Witte Kerk en ik was verbaasd om te zien dat het vol was." Bussi vindt dat er in Heiloo met regel maat iets wordt georganiseerd. „Maar ik ben natuurlijk musicus en wil altijd meer en meer. Er zijn nog zoveel mooie locaties in Heiloo die zich uitstekend lenen voor concerten, daar wil ik in de toekomst nog eens iets voor organise ren." Voorlopig is hij bezig met het realise ren van een andere droom. „Ik vlieg als het goed is volgend jaar met mijn eigen pianoforte naar Argentinië om daar voor en met de mensen te spelen. Maar eerst nog even sparen." Derde zomeravondconcert In de serie zomeravondconcerten speelt Marcello Bussi op 3 augustus in de Witte Kerk werken van Bach, Scar latti, De Albero, Mozart en Ludwig van Beethoven en Kozeluh. Het concert begint om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt f 15,- (65- plus, CJP en kinderen tot 13 jaar f 12,50). Kaarten kunnen telefonisch van tevoren worden gereserveerd, tel. 172-5334804. Een arrangement 'concertdineC is ook mogelijk en bestaat uit een driegangen diner in het restaurant De Loocatie, tegenover de Witte Kerk. De prijs van dit arrangement bedraagt f 50,- per per soon (inclusief een toegangskaart voor het concert) Dit moet van te voren worden gereserveerd, tel. 072-5334804. HEILOO - Op dinsdag 7 augustus is er weer een cd-rom uitleg in de biblio theek van Heiloo. Deze maandelijkse uitleg trekt elke keer weer nieuwe be langstellenden. Voor hen die meer wil len weten over bepaalde cd-roms en hun werking en voor hen die 'gewoon' geïnteresseerd zijn, houdt de biblio theek óók tijdens de zomermaanden elke eerste dinsdag van de maand van 15.00 tot 16.00 uur een cd-rom uitleg. De uitleg heeft een open karakter: deelname is gratis en iedereen kan in en uit lopen. Elke keer komt in het kort aan de orde wat een cd-rom is en hoe deze wordt geïnstalleerd op de compu ter, daarnaast worden steeds enkele in het oog springende cd-roms behandeld. Het thema van de bijeenkomst op 7 augustus is 'Vakantie in eigen land'. Cd-roms die behandeld worden zijn 'Bezoek het Anne Frank Huis op cd- rom', 'Plan uw reis met de ANWB stra- tenplanner', 'Bouw uw eigen pretpark in Themepark World' en 'Geniet van de tuin met Davi Tuin 3D de luxe'. De behandelde cd-roms kunnen na de uitleg direct worden geleend, evenals alle andere zeshonderd cd-roms van de bibliotheek in Heiloo. De prijzen zijn f 3,-, f 6,- of f 9,- met een uitleentermijn van drie weken. HEILOO - Aanstaande vrijdag 3 augustus is er in het Trefpunt een spel en denkmiddag. U kunt gezellig bin nenlopen om 'uw hersenen te trainen'. Er worden verschillende spelletjes ge daan waarbij het nodige 'denkwerk' verricht moet worden. Iedereen kan komen. De spelletjes worden op de mogelijkheden van de aanwezigen afgestemd. De middag is van 14.00 tot 16.00 uur en deelname kost f 3,-. In het Trefpunt kunt u ook terecht voor een cursus videocamerabediening. In twee lessen krijgt u een beeld van wat de mogelijkheden van uw camera zijn en leert u deze optimaal te gebruiken. De cursus vindt plaats op maandag 6 en 13 augustus van 10.00 tot 12.00 uur. Deelname kost f 5,-. Voor verdere in formatie en opgave: Stichting Ou derenwerk Heiloo, tel. 072-5331297, Trefpupt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo. Zeeweg zo, 1852 CR Heiloo imro@vosmakelaardij-ïü www, vo s ma ke ta ar dij n 1 HEILOO - De volgende voorwerpen zijn de afgelopen week bij het politie bureau als gevonden opgegeven: enke le sleutels, leesbril donkerbruin mon tuur, blauw-wit hoedje, leesbril zwart montuur, wieldop Peugeot, Nokia gsm, brillenkoker Ray Ban, onderdeel van vermoedelijk weegapparatuur in folie verpakt, kleine donkerblauwe fietstas, bril met lichtgroene overlopende gla zen, geldbedrag en een fotocamera. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Regio Noord Kennemerfand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 ELAA RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard) Heiloo-specialist Willem Amels zit voortaan om de hoek Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. www.vlieg.nl VLIEG Al ft maar (072) 511 06 00 Kanaalbode 24. 1811 LP Alftmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM Met deze zwartmetalen vuurkorf zit u er tot 's avonds laat warmpjes bij. Hoogte, incl. standaard, 61 cm. per stuk 2é>,77 ZAANDAM - Pieter Ghijsênlaan 9a Kijk ook op internet: ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a www.tuincentrumovervecht.nl De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n r=^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. c=^ J L Q=^ vJ verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! 66e JAARGANG NO. 31 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) Een rodeostier ontbrak niet op de Amerikaanse dag. (Fotostudio Starfield)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1