weer aanwezig in Heiloo en omgeving Ruimactie (bromfiets wrakken NS Station Heiloo I &- HEILOO ouwen en wonen UITKIJKPOST -1 AUGUSTUS 2001 - PAGINA 4 li, ipi:' - - r ^tNTf Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. De iepziekte heeft ook dit jaar weer bomenslachtoffers veroorzaakt in de gemeente Heiloo. Er is tot nu toe al een groot aantal zieke bomen opgespoord en zo snel moge lijk verwijderd. Ook particulieren hebben last van iepziekte evenals eigenaren van grote particuliere stukken (natuurgebied, zoals Natuurmonumenten en op het terrein van Ter Coulster. Op het openbaar terrein in beheer bij de gemeente zijn helaas onge veer 150 zieke iepen opgespoord onder meer langs de Kanaalweg, het Malevoort, Het Zevenhuizen en de Laan van Muijs. Wat is iepziekte? Iepziekte is een besmet telijke ziekte, die via de iepenspintkever ver spreid wordt. Deze iepenspintkever leeft tussen de schors en de stam van een levende of een dode iep. Om de iep niet te laten verdwijnen uit het bomenbestand is het van groot belang dat, zodra er een zieke iep geconstateerd wordt, deze boom te verwijderen, Kappen van de zieke iep alleen is echter niet voldoende. Ook moet de stam van de schors worden ont- aaden (raads) commissies Commissie Bestuurszaken Maandag 13 augustus a.s. vergadert de com missie Bestuurszaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor een ieder toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Rekening 2000 en begroting 2002 van het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeester- meer. Burgemeester en wethouders zijn van plan de raad voor te stellen in te stemmen met de rekening 2000 en de begroting 2002 van het Recreatieschap Alkmaarder- en Uit- geestermeer. - Brief van Burgemeester en wethouders van Alkmaar. Op verzoek van de fractie van het CDA tijdens de raadsvergadering van 2 juli jl. wordt de brief van het college van B&W van Alkmaar over de stand van zaken met de bouw van het nieuwe AZ-stadion aan het Kooimeerplein, de geplande woningbouw aan de Sportlaan, de verkoop van het sport complex t Lood en de aanleg van een ongelijkvloerse kruising aan de Sma- ragdweg, in relatie met het aspect openbare orde besproken. Let op! Gecombineerde vergade ring van de commissies Grondgebiedzaken I en Grondge biedzaken II Donderdag 16 augustus a.s. vindt een gecombineerde vergadering plaats van de commissies Grondgebiedzaken I en Grondge biedzaken II. De vergadering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor een ieder toegankelijk. Op de agenda staat het volgende onderwerp: - Presentatie partnerkeuze Stationsomgeving. Commissie Grondgebiedzaken I Op woensdag 15 augustus a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken I in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raad huisweg). De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Wijziging Huisvestingsverordening betreffende tekstwijziging in de gemeente lijke verordening vanwege aanpassing in de Huisvestingswet, het Huisvestingsbesluit en het BBSH, overeenkomstig het voorstel van het Samenwerkingsverband Noord-Kenne- merland (SNK). De huidige regeling dat er ook naar het inkomen over het laatste half jaar wordt gekeken is behouden. - Delegatie bevoegdheid over het verlenen van vrijstelling op grond van art.19, lid 1 WRO m.b.t. bouwplan hoek Stationsweg/Westerv *eg. - Structuurvisie Zandzoom. Het college van B&W is van plan de raad voor te stellen de aangepaste structuurvisie op basis van reac ties, vast te stellen. - Bouwplan en grondverkoop Maalwater onder voorbehoud collegebehandeling 7 augustus. - Aankoop grond Kanaalweg onder voorbe houd collegebehandeling 7 augustus. - Brief van bewoners van De Omloop en de Bayershoffweg over de uitgangspunten voor bebouwingsplannen nabij het anders in te richten HSV-complex. - Voortgang Stationsomgeving. Commissie Grondgebiedzaken II Donderdag 16 augustus a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken II. De vergade ring begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Veiligheid bomen Kennemerstraatweg. Bur gemeester en wethouders zijn van plan de raad voor te stellen in te stemmen met een aantal werkzaamheden aan de bomen van de Kennemerstraatweg. Deze werkzaam heden bestaan o.a. uit het verwijderen van één boom, het snoeien van een aantal bomen en het aanbrengen van een stormaker overeenkomstig het onderzoeks rapport. De werkzaamheden worden uitgevoerd in de zomer van 2001 - Plaatsing fietsbewegwijzering. - Invoering voorrang het Malevoort en Ewisweg. - Voteren krediet diverse asfaltcorrecties. Commissie Welzijnszaken en Burgerij Dinsdag 14 augustus a.s. vergadert de com missie Welzijnszaken en Burgerij. De vergadering begint om 20.00 uur in de raad zaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor iedereen toeganke lijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Kredietaanvraag voor uitbreiding scholen. Burgemeester en wethouders zijn van plan de raad voor te stellen om voor de uitbrei- daan (schillen), waarna de schors in de groene rolemmer kan worden gedaan. Het schillen is van groot belang omdat larven op een geschilde iep niet kunnen leven. Niet geschilde iepen vormen een ideale broedplaats voor de iepenspintkever. Hoe herkent u een zieke iep? Een zieke iep herkent u doordat de boom te vroeg herfstkleuren vertoont. Het blad verkleurt naar geel tot bruin en valt af. Dit begint met één tak en kan zich in enkele weken tijd verspreiden over de hele kroon. Kenmerkend zijn de zogenaamde vaantjes: kale takken met nog één of twee verdorde blaadjes aan de uiteinden. Met een scherp mes kunt u een deel van een aangetaste tak afsnijden. In geval van iepziekte ziet u op het snijvlak donkerbruine tot zwarte stippen in de buitenste jaarringen, die tot een ring aaneengesloten kunnen zijn. Snijdt u de tak in de lengte door dan toont de verkleuring zich als don kerbruine strepen. Hoe kunt u helpen? Naar verwachting zullen helaas nog meer bomen het slachtoffer worden van ding van de Paulusschool en de Meander een krediet ad f 4.300.000,- beschikbaar te stellen en daarnaast dekking aan te brengen voor het genoemde krediet voor f3.900.000,- conform het Meerjareninvesteringsschema 2001-2004 en voor f400.000,- ten laste van de onderwijsreserves. Stichting Ouderenwerk Heiloo. Stichting Ouderenwerk Heiloo geeft een informatieve toelichting op de subsidieaanvraag voor 2003, met betrekking tot de ouderenadvi seur en het wonenplus-project. Concept-beleidsplan Wonen ter inzage Het concept-beleidsplan Wonen is gereed en ligt ter inzage tot en met 7 september. Dit beleidsplan geeft het woonbeleid aan tot 2005. Het woonbeleid van de gemeente richt zich op de huisvestingsbehoefte van starters, jonge gezinnen, 55-plussers en aandachts- groepen, woonkwaliteit en het woon- en leefklimaat. Het concept-beleidsplan is, in samenwerking met Woningstichting Heiloo, onder meer opgesteld op basis van uitkom sten van het woonwensenonderzoek Heiloo en een workshop die georganiseerd is door de gemeente in het begin van dit jaar. Vertegenwoordigers van diverse instellingen en organisaties, zoals de VAC, Woningstich ting Heiloo, makelaars, ouderenbonden en jongeren hebben, naar aanleiding van stel lingen, ideeën naar voren gebracht over een aantal thema's. De workshop heeft inzicht verschaft over de wensen op het gebied van wijkopbouw, het maken van wooncarrière binnen een wijk, woongroepen en zorg en behoeften van jonge starters. Eind september de alom gevreesde iepziekte. Heeft u zieke of dode iepen gezien? Meld dit dan zo snel mogelijk aan de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Uw melding wordt op prijs gesteld. Ook in het geval er ergens (ongeschild) iepenhout wordt opge slagen voor openhaardhout. Kwijnende en dode iepen, maar ook houtblokken van een gevelde iep vormen namelijk een ideale broedgelegenheid voor de iepenspintkevers. Komt een melding binnen bij de gemeente van een zieke iep op particulier terrein, dan krijgt de eigenaar een brief. Van de eigenaar wordt verwacht dat hij de boom binnen twee weken kapt en de stam ontdoet van de schors. Meer informatie Voor meer informatie of het melden van zieke iepen kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. vindt een afrondingsbijeenkomst plaats met genoemde vertegenwoordigers om het con ceptplan en de binnengekomen reacties van belangstellende inwoners van Heiloo te bespreken. In de nota wordt onder meer ingegaan op het huisvesten van jonge starters en gezinnen, het huisvesten van 55-plussers, de woonkwa liteit en openbare ruimte en de huisvesting van aandachtsgroepen, zoals inwoners met een laag inkomen, gehandicapten en asielzoe kers. Ter inzage Het concept-beleidsplan Wonen ligt tot 7 sep tember ter inzage in het Informatiecentrum van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. U kunt uw opmerkingen kwijt op een reactieformulier in het Informa tiecentrum. De reacties worden besproken tijdens de genoemde aff ondingsbij eenkomst eind september en indien mogelijk verwerkt in het definitieve beleidsplan. Na het vast stellen van het beleidsplan Wonen door de gemeenteraad, gaat de gemeente wederom een gesprek aan met Woningstichting Heiloo om afspraken te maken over het uitvoeren van de voornemens. Het woonbeleid wordt jaarlijks geëvalueerd. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u op maandag en donderdag contact opnemen met de heer A. Fictoor van de afdeling Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer (072 -) 535 67 51. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van Bij het NS Station Heiloo staan in en rondom de stallingen vele (brom)fiets- wrakken. Dit geeft een slordige aanblik en werkt verloedering in de hand. Bovendien nemen deze wrakken onnodig stallingsruimte in beslag. Deze situatie is niet gewenst en daarom heeft de gemeente Heiloo zich voorgenomen wrakken van fietsen en bromfietsen te verwijderen. Op grond van artikel 5.1.11, lid 1 en 2, van de Algemene Plaatselijke Verordening is de gemeente gerechtigd foutief geplaatste (brom)fietsen en (brom)fietswrakken weg te halen. Er is sprake van een (brom)fietswrak, als het: - in onvoldoende staat van onderhoud verkeert (er is niet meer mee te rijden) - in verwaarloosde toestand verkeert (er is lang niet meer op gereden, de voormalige eigenaar heeft er kenne lijk afstand van gedaan) - een geringe economische waarde heeft (er moeten meer kosten worden de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Oudburgerlaan 52 - vergroten woning Oudburgerlaan 54 - vergroten woning Hoek Ypesteinerlaan/Kennemerstraatweg - oprichten winkel Kanaalweg 32 - plaatsen twee grondstofsilo's Oosterbos, kavel 10 - oprichten woning Kennemerstraatweg 590 - vergroten woning en plaatsen berging Baafjeslaan 23 - vergroten woning Schuine Hondsbosschelaan 23 - plaatsen van twee dakkapellen Stationsplein 5 - veranderen winkel in café restaurant Oosterboslaan 4 - oprichten woning Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning en garage op het perceel Kerkelaan 25a. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 2 augustus 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde bouwvergunning verleend en melding posi tief bevonden. gemaakt voor het opknappen dan de waarde van de (brom)fiets is) In de periode van maandag 6 augustus tot en met vrijdag 17 augustus 2001 gaat de gemeente (brom)fietswrakken voorzien van een sticker met de waar schuwing dat de gemeente het wrak binnen enkele dagen verwijdert. De eigenaren hebben dan nog de gelegen heid hun bezit zelf mee te nemen. Staan de (brom)fietswrakken er na enkele dagen nog, dan haalt de gemeente ze weg. Gedurende een periode van 14 dagen na het verwijderen .van het wrak kan de eigenaar deze tegen betaling van een boete van 25 gulden ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente aan het Rosendaal 2 in Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoördinator, afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 44. Runxputteweg 34 - veranderen en vergroten woning en het creëren van een kantoor Ter inzage Deze bouwvergunning/melding ligt na telefo nische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten iijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan ook onder de telefoonnummers (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: Politie: 0900 88 44 (30 ct./0,14 euro/min 512 22 22 He NM|

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4