mmm Katknuppelen attractie jaarlijkse kermis Beelden en schilderijen te zien in Gemaal 1879 Zomerse zonnetjes voor een gloedvolle sfeer Activiteiten Limmen Adressen Limmen Dierenbescherming gelezen worden 5 -M UITKIJKPOST - 1 AUGUSTUS 200!- PAGINA 6 LITIE BERICHTEN I L 1 T 1 E~ BERICHTEN AKERSLOOT Expositie bij Galerie Amber Aquarellen in gemeentehuis Expositie in Noordeinder Vermaning Wt CM ^1-0900- !L 88 44 \3 •Noord-Hofland Noord LIMMEN - Een 38-jarige automobilist verleende op vrijdag 27 juli terwijl hij vanaf de Rijksweg de inrit van een bedrijfspand opreed, geen voorrang. Daardoor reed hij omstreeks 14.30 uur een 41-jarige bromfietser aan. De scha de was aanzienlijk. De bromfiets raakte als gevolg van de aanrijding totaal ver nield. Bewoners van een woning aan de Rijksweg constateerden op 28 juli omstreeks 09.00 uur dat in de woning was ingebroken. Vermoedelijk zagen de daders kans de woning te betreden door een niet afgesloten schuifdeur. De woning werd doorzocht. Er werd onder meer een geldkistje met inhoud gesto len. Verloren: herenhorloge, zonnebril merk Ray Ban. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerk weg 29a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 09.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. NOORDEINDE - Van 4 tot en met 12 augustus wordt in het historische kerk je de Noordeinder Vermaning in Noordeinde een expositie gehouden met stenen beelden van Addy Wind en schilderijen van Trix Sterkman. Op een eerdere expositie in Beverwijk werd dermate enthousiast gereageerd dat beiden besloten opnieuw samen hun werk te presenteren. Addy Wind woont in Alkmaar en houdt zich nu al weer een aantal jaren bezig met het hakken, vijlen, slijpen en boren van stenen. Haar leermeester Louis Paul, van Artiance, heeft haar leren zien dat de steen zelf aangeeft welke vormen er mogelijk zijn. Elk materiaal heeft zijn eigen bewerkings mogelijkheden en -moeilijkheden. Trix Sterkman woont in Heiloo. Van jongsaf aan was zij geboeid door teke nen en schilderen, maar de verhuizing in 1973 naar Heiloo werd het begin van een intensieve creatieve periode, die nog steeds voortduurt. De natuur is haar inspiratiebron en leidt tot een scala aan werkstukken, variërend van zeer naturalistisch tot abstract. Daarbij komen de experimenten met diverse materialen en technieken en het combi neren daarvan. Het resultaat is een grote variëteit aan werk en zij laat in deze expositie een overzicht hiervan zien. De tentoonstelling is te bezoeken op zaterdag 4 en zondag 5 augustus van 11.00 tot 17.00 uur; woensdag 8, don derdag 9, en vrijdag 10 augustus van 13.00 tot 17.00 uur; en op zaterdag 11 en zondag 12 augustus van 11.00 tot 17.00 uur. Beide kunstenaars zijn aan wezig op deze tijden. ■vi- 0900-1 L 88 44 'Noord-Hofland Noord LIMMEN - Galerie Amber in Limmen exposeert het werk van twee kunstena ressen. Yolanda Eveleens toont haar fij nzinnige kleuretsen. Speelde de afgelo pen jaren water een grote rol in haar werk, in recent werk verbeeldt Yolanda Eveleens de wonderbaarlijke proces sen die zich in het lichaam afspelen. Daarbij legt zij een relatie tussen de binnenwereld en vergelijkbare proces sen die zich in en op onze aardbol afspelen. Zo laat zij zien hoe micro- en macrokosmos met elkaar zijn verbon den. De zeemleren offerschalen van Greet Leuven sluiten qua magie aan bij het werk van Eveleens. Veel tekens, symbo len en rituelen in oude culturen verwij zen daarnaar. De eerste serie schalen werd vervaardigd van zeemleer in com binatie met (paarden)haar. In veel cul turen kent men het gebruik om offer gaven aan de doden in het graf mee te geven om zo een voorspoedige reis naar het hiernamaals af te dwingen. Offeren om de goden te vragen om bij voorbeeld vruchtbaarheid, een lang en gelukkig leven, of een goede gezond heid is een gebruik dat ook nu nog in verschillende religies wordt toegepast. De schalen van Greet Leuven zijn ver sierd met haar en veertjes of ze zijn beschilderd. Galerie Amber is te vin den op de Dusseldorperweg 18 in Lim men. De openingstijden zijn op donder dag, vrijdag, zaterdagmiddag en de eer ste zondag van de maand (zondag 5 augustus) van 14.00 tot 17.00 uur. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerf dier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Grijszwart cyperse gec. kater, zwarte neus, wit befje en witte buik, voor witte tenen en achter sokjes, 1 jr. Bakkers straat, Egmond aan Zee. Cyperse poes, voor witte voetjes, achter kniekousen, 1 jr. Mooyeveld, Egmond- Binnen. Blauwgrijze poes, 6 jaar, De Kuilenaar, Heiloo. Zwarte poes, 13 weken oud, klein wit befje, Slootenslaan, Heiloo. Donkere schildpadpoes, 3 jr. bandje met koker, Sandecamplaan, Heiloo. AKERSLOOT - Zaterdag 4 augustus is het weer zover, de jaarlijkse kermis in Akersloot gaat dan van start. Dit van oudsher gezellige dorpsfestijn duurt tot en met dinsdag 7 augustus. De kermis die op en rond het Wilhelminaplein wordt georganiseerd, staat gedurende deze vier dagen in het teken van vrij heid en blijheid. Er staan diverse at tracties op het plein en naast de cafés opgesteld, waarbij jong en oud zich kunnen vermaken. De kermis, georga niseerd door de Stichting Akersloot Promotie (SAP), kent verder diverse muziekoptredens in de cafés 't Voorom, 't Achterom en De Vriendschap. Eén van de hoogtepunten van het festijn is het optreden van zanger Jody Bernal op dinsdagavond in De Vriendschap. Liefhebbers kunnen op vrijdagavond 3 augustus een voorproefje nemen op de vierdaagse kermis in het café 't Voor- om. Dj Dennis draait hier vanaf vanaf 20.00 uur gevarieerde muziek. Traditioneel touwtrektoernooi Op zaterdag 4 augustus begint de ker mis officieel met het traditioneel sterk bezette touwtrektoernooi. Vanaf 13.30 uur wordt er gestreden om de wisselbe kers voor de sterkste dames- en heren- ploeg. Dit sportieve evenement vindt plaats op het terrein aan de Kerklaan tegenover de Jacobusschool. Teams bestaande uit vijf mensen met een coach kunnen zich opgeven bij 't Achterom, tel. 0251-312120. Na de wedstrijd touwtrekken begint de band Liever Live om 16.00 uur in 't Achterom met een optreden gevuld met kermishits. In café De Vriendschap speelt de Ruud Jansen Band. Deze band bestaat uit vier muzikanten en drie zangeressen. Gezamenlijk zullen zij zorgen voor een swingende eerste kermisavond. Op het overdekte terras van 't Voorom verzorgt de band Jukebox op zondag 5 augustus de gehele dag de muzikale omlijsting. Om 15.00 uur speelt in café de Vriendschap het trio The Wico's. 's Avonds staat hier de kermisformatie Shoreline op het podium. Deze vijfkop pige band, die na een aantal wisselin gen beter is dan ooit, heeft een uitge breid repertoire tot zijn beschikking. Palingvangen Op maandag 6 augustus gaat het ker- misprogramma vroeg van start. Vanaf 8.30 uur speelt op het terrein bij 't Voorom en 't Achterom het trioTjoe en Jeroen. Om 14.00 uur begint het paal- kussengevecht boven de waterbak. De inschrijving hiervoor is gratis en wie wil deelnemen, kan zich opgeven bij de jurywagen. Aansluitend vindt het pa lingvangen plaats. Na het waterbakspel vervolgen Tjoe en Jeroen hun optreden, om later op de avond te worden afge lost door de band Jukebox. In het café de Vriendschap treedt om 13.00 uur het trio The Wico's op. 's Avonds speelt hier de kermisband Stampvast, of zoals de nieuwe naam van deze formatie luidt: AKERSLOOT - Zondag 5 augustus opent waarnemend burgemeester Henk van 't Kaar uit Limmen de laatste van een serie van drie exposities in het Gemaal 1879 te Akersloot. Twee ama teur-kunstenaars, Jeannette Coppens en Nella van Os, tonen hun werk in de voormalige ketelruimte van het polder gemaal aan de Fielkerweg. Beiden maken deel uit van de Limmer; Joffers en de dichtersgroep Hadewych en Co. Jeannette is galeriehoudster van Galerie Amber in Limmen en Nella woont, naar haar zeggen, op een van de mooiste plekjes in die gemeente. De 'roots' van Nella van Os zijn afkomstig van het kunstzinnige Algra-geslacht. Na een decennium in Den Helder bij de Noorderkunstkring, een zomeraca- demie bij Karei Gomes, werden de fijne kneepjes van het aquarelleren haar bij gebracht door Cor Heeck. Haar eerste expositie hield zij samen met Jan Sierhuis in Amsterdam. De elegante, vaak gestileerde beelden met als thema 'de mens' hebben een sterke zeggingskracht. ,,Het zijn de karakteristieke houdingen die mij het meest boeien," aldus Nella. Het onder werp hoeft ze niet ver te zoeken; het zijn haar creatieve dochters en klein kinderen die vaak voor haar model staan. Deze veelzijdige kunstenares is docente bij verschillende instellingen en woont en werkt al jaren in Limmen. Jeannette Coppens leerde het schilde ren van haar grootmoeder en van Angela van den Thillart. Laag over laag geeft zij de impressies weer van haar reizen door Azië en Amerika. Sinds vele jaren werkt zij aan een geheel eigen oeuvre. Speciaal voor deze expo sitie maakte zij werk dat het familiele ven tot onderwerp heeft. Haar werk was te zien in De Nieuwe Kerk te Amsterdam, museum Flehite in Amersfoort en in de Slotkapel te Egmond. Zij werd genomineerd voor de Talensprijs. De tentoonstelling duurt tot en met zondag 30 september. Het museum Gemaal 1879 is geopend elke zondag van 13.30 tot 16.30 uur en ligt tussen het dorp en hotel Akersloot. Voor informatie belt u tel. 0251-313286 (J. Hurkmans) of 0251-313253 (N. Beentjes). Museum Gemaal 1879, Fielkerweg 4, Akersloot. Jody Bernal treedt op in café de Vriendschap. La Stampa. Deze Volendamse band heeft de afgelopen twee jaar veel succes gehad en bereikte met hun laatste num mer 'Dong Dong' de Top 100. Jody Bernal Op dinsdag 7 augustus verzorgen Tjoe en Jeroen vanaf 9.00 uur een muzikaal intermezzo met als thema 'Men vraagt wij draaien'. Om 13.00 uur begint het 'katknuppelen'. Dit is een Oudhollands kermisvermaak waarbij het de bedoe ling is om met knuppels houten vaatjes stuk te gooien. De kat, een stukje hout aan een touwtje, levert daarbij de hoog ste premie op. Dit alles vindt plaats op het terrein van 't Achterom. Na afloop van het katknuppelen volgt hier een optreden van Walter Kroes en Tjoe en Jeroen (tot 19.00 uur). De band Paradise zal de kermisgasten tot in de vroege uurtjes begeleiden. 's Middags vindt om 13.30 uur op de Kerklaan het traditionele ringsteken plaats. Prachtige aanspanningen zullen strijden om de titel van 'bestgaande paard', 'schoonste geheel' en natuurlijk om wie de meeste ringen steekt. Vijf tien combinaties hebben zich reeds ingeschreven voor dit spektakel. Hier na volgt een optreden van het trio The Wico's. De laatste kermisavond in het café de Vriendschap wordt gevuld door de band La Stampa, aangevuld met een optreden van Jody Bernal. Deze popu laire Colombiaanse zanger stond vorig jaar met zijn hit 'Que si Que no' dertig weken op de eerste plaats in de Top 100. De kaartverkoop voor dit optre den vindt 's avonds aan de zaal plaats. En met het optreden van Jody Bernal als hoogtepunt raakt de Akersloter kermis van dit jaar weer teneinde. Gevonden Donkercyperse kat, wit neusje, befje en buik, voor witte tenen en achter witte voetjes, Willibrord, Kennemerstraat- weg, Heiloo. Zonaanbidders voor een zomerse sfeer in de tuin. Galerie Amber Expositie van werk van Inez Warnaar en Tónna Lucassen. Geopend op don derdag, vrijdag, zaterdag en zondag 5 augustus van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, Dusseldorperweg 18, tel. 5051491. Serre Nella van Os Expositie met wisselend werk van fami lie van Os, onder andere bronzen beel den, keramiek, acryl, olieverfschilderij en en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Bibliotheek Akersloot Tot en met 15 augustus expositie var schilderijen van Inge van der Heijdt Rembrandtsingel 1. Beeldentuin en galerie Akermare Expositie van werk van Tewis Elzinga. Joop Koopman, André Vranken, Ma- rinus Klap, Mirjam de Nijs, Reina Ra makers, Adriana de Lange, Ellen en Jaap van der Dussen.Te zien tot 15 sep tember op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en de eerste en der de zondag van de maand en op af spraak, Uiterdijk 2, tel. 0251-312598. LIMMEN - Van 2 augustus tot en met 3 oktober exposeert Thea Smits-Stravers in het gemeentehuis van Limmen met een veertigtal aquarellen, waaronder ook gemengde techniek. De afbeeldin gen zijn van uiteenlopende aard: bloe- mencomposities, landschappen, dieren en stillevens. Thea Smits-Stravers is sinds haar vroegste jeugd creatief bezig met diverse handwerken. Ze heeft in middels haar werk ruim twintig keer geëxposeerd in onder andere Heems kerk en Beverwijk. Werk van Thea Smits-Stravers. Het zit al in hun naam: zonnebloem, zonnekruid, zonneroosje en zonneoog. Stuk voor stuk hebben ze iets met de zon. De meeste van deze vaste planten zijn gemakkelijk. Het maakt niet uit waar ze staan, zolang het maar in de volle zon is. Want hoe meer zonneschijn ze krijgen, hoe uitbundiger hun bloei is. Die wisselwerking tussen zon en zon aanbidders geeft een heel zomerse sfeer in de tuin. De relatie met de zon komt ook terug in de wetenschappelijke naam van deze vaste planten. Daarin komt steeds het Griekse helios terug. Helios staat voor zon. Zo heet de zonnebloem officieel helianthus, zonnekruid helenium, zon neroosje helianthemum en zonneoog heliopsis. Het klinkt misschien een beetje ver warrend, al die namen die op elkaar lij ken. Daarbij komt dat deze zonneplan- ten ook in het echt nogal wat gelijke nissen vertonen. Zo bloeien ze geel, ook al zijn er soorten die ook in andere kleuren zijn te krijgen. Ze zijn niet helemaal even hoog. Met die hoogte moet de tuinliefhebber wel rekening houden. Want het heeft geen zin in om het zonneroosje (he lianthemum) dat hooguit 20 cm hoog wordt, achter in de border te zetten. Eigenlijk is het zonneroosje een rots plantje, die houdt van een vrij droge grond. Het zonneroosje bloeit behalve geel ook oranje, rood en roze. De hoogte in Tegenover het kleine zonneroosje staat het andere uiterste: de zonnebloem (helianthus). Wie kent niet de soms me tershoge eenjarige planten, die Vincent van Gogh zo mooi heeft geschilderd? Er zijn echter nog andere zonnebloe men, waaronder een aantal bijzonder mooie vaste planten. Die zien er wel heel anders uit. De overblijvers onder de zonnebloemen hebben veel kleinere bloemen en ze vormen bossiger plan ten. Het is hier het grote aantal bloe men, waar de vaste planten hun sier- waarde aan ontlenen. Ze bloeien alle maal geel, maar dan wel in allerlei nuances. Een vaste zonnebloem is helianthus decapetalus. Die is er in verschillende soorten en maten tussen 1,2 en 1,5 m. Zonneoog (heliopsis) is een slag klei ner, maar komt wel boven de een meter uit. Net als de zonnebloem is hij in diverse geeltinten verkrijgbaar. Som mige soorten hebben half tot geheel gevulde bloemen. Zonnekruid (heleni um) wordt ook wel zonnehoed ge noemd. Eigenlijk is die naam zonne hoed helemaal niet zo gek. Want deze vaste plant herkent u aan het bolle hart van de bloem. Ronddm dat bruinige hoedje staat een krans van lintbloeme tjes; geel, maar soms ook oranje of zelfs roodbruin, 't Is net een fleurig rokje. Voor de snij De meeste zonaanbidders doen het ook uitstekend op de vaas. Zo zijn zon nekruid, zonnebloem en zonneoog per fecte snijbloemen. Ze bloeien vaak tot ver in het najaar door; soms zelfs tot de eerste nachtvorsten. Het zijn ideale bloemen om daarmee de sfeer van de nazomertuin in huis te halen. Ook van coreopsis is het heerlijk snij den. Voor de verandering komt het woord zon of helios niet in de naam van deze gele bloeier voor. Maar wat zegt u van de naam meisjesogen? .Die geeft toch aan dat de plant een plaatje is. De bloei gaat door tot in oktober. Vandaar dat meisjesogen niet kon ontbreken in de parade van zomerse zonnetjes, die zo'n heerlijke zomers sfeer in de tuin geven. AKERSLOOT - Op dinsdag 24 juli werd aangifte gedaan van diêfstal van een autoradio en een aantal cd's uit een bestelauto. De diefstal werd in de nacht van 19 op 20 juli gepleegd terwijl de VW Transporter geparkeerd stond op het erf van een woning aan de Konings weg. Op woensdag 25 juli werd vanaf het parkeerterrein in het oeverpark Uiter- dam een boottrailer gestolen. De dief stal werd tussen 10.30 en 13.30 uur ge pleegd. De Pega boottrailer stond vast gekoppeld aan een personenauto. Werk van Nella van Os. Een doek van Jolanda Eveleens.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6