afgesloten voor College stelt raad voor Structuur visie Zandzoom vast te stellen 1 zijn HEILOO UITKIJKPOST - 15 AUGUSTUS 2001 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb, 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. De Nijenburgerweg in Heiloo is vanaf maandag 20 augustus a.s. afgesloten voor doorgaand verkeer. Rijkswaterstaat bouwt de Nijenburgerbrug over de A9 om tot een tijdelijke (brom-) fietsbrug. Na vier tot zes weken kunnen (brom-)fietsers en voetgangers de Nijenburgerweg weer gebruiken. Gemotoriseerd verkeer wordt omgeleid tot een nieuw viaduct in de zomer van 2002 gereed is. De Nijenburgerbrug wordt gesloopt in verband met de aanleg van de bypass bij het verkeersplein Kooimeer in Alkmaar. Het bestaande viaduct is niet lang om de extra rijstroken van de A9 te over spannen. De brug zal worden vervangen door een groter viaduct. Het bestaande viaduct wordt gefaseerd gesloopt. De komende weken verdwijnen -- aad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand hoorzittingen voor de behande ling van de volgende bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften. Maandag 20 augustus: 20.00 uur: weigering bouwvergunning vergroten woning Heerenweg 100 20.30 uur: verlenen bouwvergunning garage Kerkelaan 13 21.00 uur: opleggen maatregelen over last dansschool Maandag 27 augustus: 20.00 uur: verlenen bouw- en sloopver gunning Kleijne Olven 18 20.30 uur: verlaging bijstand gedurende twee maanden (niet openbaar) 21.00 uur: intrekking bij standsuitkering en opleggen boete (niet openbaar) De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis. Toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raad huisplein 1 aan de zijde van het parkeerterrein. De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belangheb benden kan de zitting om persoonlijke - of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de hiervoor genoemde zaken liggen tot de datum van de hoorzitting ter inzage, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn. De stukken liggen ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken in kamer 126 in het gemeentehuis, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken alleen op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De eerstvolgende vergadering is op maandag 10 september a.s. wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Heerenweg 141 - plaatsen dakkapel Schuine Hondsbosschelaan 2 - vergroten berging Zeeweg 33 - vergroten woning Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Nijverheidsweg 9 - vergroten bedrijfspand met een entree De Ronge 31 - vergroten woning De Ronge 60 - vergroten woning en plaatsen van een erker Ter Coulsterlaan 1 t/m 6 en 13,14 en 15 - oprichten bergingen en veranderen woningen Zevenhuizerlaan 69 - vergroten woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 16 augustus 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer S. de Haan van de afdeling VROM, tele foonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestem mingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. de uiteinden van het viaduct: alleen het deel dat de A9 overspant blijft staan. Met behulp van een stalen constructie wordt het viaduct enkele tientalen meters door getrokken. De constructie maakt het mogelijk dat de werkzaamheden aan de bypass kunnen worden voortgezet, ter wijl een belangrijke fietsroute naar scholen en het bedrijventerrein Boekeler- meer wordt gehandhaafd. De tijdelijke brug blijft in gebruik totdat het nieuwe viadijct is opgeleverd. Auto verkeer wordt omgeleid via aangegeven routes. Omwonenden zijn persoonlijk per brief eerder deze maand al geïnfor meerd. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Corne- lissen van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 61. Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor om de aangepaste versie van de Structuurvisie Zandzoom nu definitief vast te stellen. De Structuurvisie staat geagendeerd voor de raadsvergadering van 3 september a.s. Eerst wordt deze visie nog besproken in de vergadering van de commissie Grondge biedzaken van woensdag 15 augustus a.s.. De vergadering is openbaar, vindt plaats in de raadzaal en begint om 20.00 uur. De Structuurvisie Zandzoom is aange past op basis van inspraakreacties uit 1999 en bestuurlijk overleg met de buur gemeente Limmen in 2001. In de structuurvisie Zandzoom, die nu aan de gemeenteraad wordt voorgelegd om vast te stellen, is een aantal thema's uitge werkt. Toegevoegd zijn voorstellen en gegevens over ecologische en archeologi sche waarden in het gebied. Verder is de omgang met de Hoogeweg en Wes- terweg nader beschreven. Ook zijn referentiebeelden toegevoegd die betrek king hebben op de Groene Buffer. Daarbij is de ontwikkeling van de Groene Buffer onafhankelijk gesteld van de fasering van de woningbouw. Na het vaststellen van de definitieve structuurvisie door de gemeenteraad van Heiloo, wil het college een structuurplan opstellen. Het plange bied bevat in ieder geval die delen van het Zandzoomgebied waarvoor een voor- keursrecht op grond van de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) is gevestigd. Om ontwikkelingen in een breder kader te bezien wil het college ook gronden buiten de gemeente Heiloo bij de planvorming betrekken. Toetsingskader geeft richting aan Een structuurvisie is een globaal ruimte lijk beeld voor een gebied, in dit geval de Zandzoom. Het ruimtelijk beeld is een eerste kader waarbinnen ruimtelijke ontwikkelingen zich tot 2020 afspelen en vormt de basis voor verdere planolo gische uitwerkingen (structuurplan, bestemmingsplan). Zo'n structuurvisie heeft slechts een richtinggevende functie en geen juridische status. Het bevat met andere woorden geen con crete plannen. Een mogelijkheid tot het openen van bezwaar of beroep staat dan ook niet open tegen zo'n visie. Dit kan bij de uitwerking ervan in de vorm van bijvoorbeeld een structuurplan wel. De Structuurvisie Zandzoom ligt ter inzage in het Informatiecentrum tijdens de ope ningstijden iedere maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur. Ontwikkelingen maakten visie noodzakelijk De structuurvisie is opgesteld omdat zich allerlei ontwikkelingen voordoen die een samenhangend ruimtelijk beeld voor de toekomst vroegen. Zo zijn er plannen om woningbouw te realiseren in een deel van de Zandzoom. Woning bouw in verband met de grote vraag vanuit Heiloo en Limmen, maar ook in het licht van de eerder gevoerde regio nale discussies over woningbouwlocaties. Andere ontwikke lingen die een visie noodzakelijk maken zijn de mogelijke aansluiting op de A9 en de plannen om een golfbaan in dit gebied te realiseren. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Stijkel van de afdeling VROM, tel. (072) 535 67 54. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning en de berging op het perceel Baafje- slaan 23. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 16 augustus 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer S. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopvergunning verleend. Kennemerstraatweg 349b - slopen woning Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de Publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel Verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wet- houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Baetenburg 85 - vergroten woning Goodeslaan 7 - vergroten woning Vennewatersweg 21, hs. 27 - vergroten woning Kennemerstraatweg 634 - plaatsen garage/berging Kennemerstraatweg 349b - oprichten vrij staande woning (incl. garage/berging) Kennemerstraatweg 345 - vergroten woning Uijterwaardt 9 - plaatsen dakopbouw Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan ook onder de telefoonnummers (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. urgerzaken Aanvraagprocedure voor reisdocu menten verandert per 1 oktober Gaat u op vakantie en heeft u een reisdocu ment nodig? Of is uw paspoort binnenkort verlopen? Vraag voor 1 oktober 2001 uw nieuwe reisdocument nog aan, want tot die tijd is deze klaar terwijl u wacht. Vanaf 1 oktober worden reisdocumenten op één cen trale plek in Nederland gemaakt, waardoor u een week op uw reisdocument moet wachten. Dit om documenten veiliger te maken tegen fraude. Wie in de eerste week van oktober een nieuw reisdocument aan vraagt, moet twee weken wachten. Deze periode van "windstilte" is ingevoerd om instanties de gelegenheid te geven zich in te stellen op de nieuwe procedure. Prijzen U wilt een reisdocument aanvragen? Dan maakt u eerst de keuze tussen een paspoort, dat wereldwijd geldig is, en een Europese Identiteitskaart voor het reizen in de meeste Europese landen. Na 1 oktober heet dit laatst genoemde document Nederlandse Identiteitskaart. Beide reisdocumenten zijn vijfjaar geldig en kunnen worden aange vraagd door iedereen die de Nederlandse nationaliteit bezit. De prijs van een paspoort gaat na 1 oktober 2001 omlaag: van 89,50 naar 65,90. De prijs van een Identiteitskaart gaat na 1 oktober 2001 omhoog. Dit docu ment kost nu 39,60 en kost straks 56,36. Op de Identiteitskaart kunnen geen kinderen worden bijgeschreven, dit kan wel op een paspoort. Het bijschrijven van kinderen kost 5,00 per kind. Een spoedaanvraag voor een reisdocument kost na 1 oktober 2001 73,55 extra aan rijkskosten. Voor alleen het bij schrijven van een kindgegeven in een reeds eerder afgegeven reisdocument kost een spoedaanvraag per kind 35,00 extra aan rijkskosten. Aanvragen reisdocument Bij het aanvragen van een nieuw reisdocu ment neemt u het volgende mee. - Twee identieke recente pasfoto's van 3x4 cm (geen schoolfoto's, digitale foto's of sti ckerfoto's). Na 1 oktober 2001 hoeft u nog maar één pasfoto mee te nemen. Ook van kinderen die bijgeschreven worden op het paspoort van hun ouders is na 1 oktober een pasfoto nodig. - Pasfoto's zijn zowel in kleur als zwart-wit toegestaan. Vanaf 1 september 2001 Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers LrJ Alarmnummer: 112 Brandweer: Politie: 0900 88 44 (30 ct/0,14 euro/min 512 22 22 5

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4