I Concert in Witte Kerk LAAT ONS WEER DE BEEST UITHANGEN isili! Ép ■Hl WjÉ Vrijwilligerswerk maakt 'rijk' 2 m- mmmxMmÊÊÊËmÊÊmsÊÊmËmm ISr C> HE UITKIJKPOST - 15 AUGUSTUS 2001 - PAGINA 6 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd mgeving Wat te doen als u last heeft van een wespennest? Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. iHTjE Zoogdieren in het duin HEILOO Weggebruikers let op! De scholen gaan weer beginnen ededellngen Toestemming voor het organiseren van jeugdfestijn Timmerdorp 2001 Conceptsubsidieboek 2002 ter inzage Toestemming voor een straatfeest Cursus clubbridge voor beginners Herstraten Parallelweg Kennemer- straatweg. Overzicht besluitvorming vaststellen Conceptsubsidieboek 2002 Concert Koorzangers Weerbaarheid en zelfverdediging voor vrouwen en meisjes Nieuw golftournament Beleef de buitenplaatsen DVW-Zeevissen Competitie Golfclub Heiloo Nieuwe dierenspeciaalzaak Bobo GIRO 4868 tlferDier lÉl De natuur in het Heilooërbos mmhIMHSBHWMP '- vervolg van pagina 4 moeten de pasfoto's recht van voren genomen zijn en een egaal lichte achtergrond hebben. - De reisdocumenten (paspoort, Europese Iden titeitskaart) die u in uw bezit heeft of waarin u staat bijgeschreven, ook al is de geldig heidsduur verlopen. Meer informatie Meer informatie en uw reisdocument haalt u bij de publïeksbalie Burgerzaken tijdens de ope ningstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond van 18.00 uur tot 20.00 uur. U kunt ook bellen naar de afdeling Burgerzaken, telefoon nummer (072 -) 535 67 22. Met de zomer is ook de wespentijd aangebroken. De gemeente krijgt regelmatig meldingen van bewoners die last hebben van een wespennest en vragen aan de gemeente om deze weg te halen. Het beleid van de gemeente Heiloo is echter, dat de gemeente hier niets aan doet, tenzij het om een wespennest op openbaar ter rein gaat. Welke wespen veroorzaken soms overlast? De wespen die het ons lastig maken in de zomer, en dan vooral in de tweede helft van de zomer, behoren vrijwel altijd tot de soort limonade wespen. In een goed ontwikkeld wespenvolk kunnen soms wel 5.000 of meer individuen voor komen. Wespen kunnen als zij in het nauw gedreven worden of wanneer hun nest ver stoord wordt tot steken overgaan. Sommige mensen zijn zó gevoelig voor wes pengif dat zij zich na een wespensteek in verbinding moeten stellen met een arts. Wespen zijn nuttige dieren. Zij vangen en eten veel lastige en schadelijke insecten, zoals kamer- vliegen en steekvliegen. Bovendien zorgen zij voor het bestuiven van bloemen. Als een wespennest geen gevaar oplevert voor mens of huis, dan dient dit ongemoeid gelaten te worden. En als u wél last heeft van een wespennest? Soms bevindt een wespennest zich wel op een plaats in of rond uw huis, zodat u er veel last van heeft. Probeer dan in ieder geval nooit de uitvliegopening(en) van het nest dicht te stoppen! De wespen zullen dan net zolang zoeken of knagen tot zij een andere uitgang hebben gevonden. Kunt of durft u een wespennest niet zelf te bestrijden, dan kunt u contact opnemen met één van de hierna genoemde bedrijven. Zij zijn gespecialiseerd in het bestrijden van wespen nesten. Tegen betaling zorgen zij dat een wespennest uitgeroeid wordt. 1 Ratvang, Kerkdijk 50,1852 BG Bergen (NH), telefoonnummer (072 -) 589 97 62 REGIONAAL - Op woensdaa 22 au (0226-) 34 17 32; 2. Altack Pestcontrol, Buys Ballotstraat 6,1704 SK Heerhugowaard, telefoonnummer 0800 02 42 000; 3. Terminix Ongediertebestrijding, Schapen weide 6, 4824 AN Breda, telefoonnummer 0800 - 02 22 662. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072-) 535 68 68. Volgende week maandag 20 augustus gaan de kinderen weer naar school. Net als ieder jaar na de schoolvakantie betekent dit dat weggebrui kers even moeten wennen aan het feit dat veel kinderen op de weg zijn op momenten dat de scholen in- of uitgaan. Ook gaat een groep kin deren voor het eerst naar school en dat is voor de kinderen zelf en de weggebruikers even extra opletten geblazen. De gemeente Heiloo besteedt al jaren aandacht aan de start van het nieuwe schooljaar. Op ver schillende locaties in Heiloo hangt de gemeente dan ook spandoeken op om de weggebruikers te wijzen op het begin van het nieuwe schooljaar en het gegeven dat er dan weer meer kinderen op (de) weg zijn. Daarnaast hangt de gemeente op verschillende plekken posters op met de boodschap 'De scholen zijn weer begonnen'. Dus weggebruikers opgelet! De scholen zijn weer begonnen en houdt u alstublieft rekening met onze kinderen in het verkeer. De burgemeester van Heiloo heeft toestemming verleend voor het organiseren van het jeugdfes tijn Timmerdorp 2001 in de week van 10 tot en met 17 augustus 2001. Dit op grond van artikel 22.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Het Timmerdorp wordt georganiseerd op het voorste veld van het evenemententerrein Noor- derneg. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. De burgemeester en wethouders van Heiloo ver lenen toestemming voor het organiseren van een straatfeest in de vorm van een barbecue voor de bewoners van de Burenweg op zaterdag 25 augustus 2001 tussen 17.00 en 23.00 uur. Dit op grond van de artikelen 2.1.4.1 en 2.1.5.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Voor het houden van het straatfeest wordt een gedeelte van de Burenweg tussen 12.00 tot 24.00 uur afgesloten onder de voorwaarden die de gemeente hieraan gesteld heeft. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.NA Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. REGIONAAL - Op woensdag 22 au gustus 19.00 uur gaat een boswachter van PWN met belangstellenden op pad in het Noordhollands Duinreservaat. Het thema van deze wandelexcursie is zoogdieren. De boswachter brengt de deelnemers in contact met de vaak ver borgen leefwijze van zoogdieren in het duin zoals de vos, het konijn, de egel, marterachtigen, enzovoorts. Er kunnen maximaal 25 personen deel nemen aan deze excursie. Men kan zich melden via tel. 0900-7966288. Dit num mer is van dinsdag tot en met zondag te bereiken tussen 10.00 en 17.00 uur. Deelname kosten bedragen f 5,- per volwassene en f 2,50 per kind. Men dient in het bezit te zijn van een geldig toegangsbewijs voor het duinreservaat. Deze excursie start om 19.00 uur bij de ingang van parkeerterrein De Ouden dijk te Heemskerk. De Oudendijk is een zijweg van de Rijksstraatweg die loopt tussen Beverwijk en Heemskerk. Bezoekerscentrum De Hoep, tel. 0900- 7966288. CASTRICUM - Bij voldoende belang- stelling start bridgeclub Bricas op woensdagavond 19 september een be ginnersclub. Wekelijks kunt u hier alles wat u heeft geleerd in praktijk brengen en u maakt daarbij op gezellige wijze kennis met de routines van een cluba vond. U krijgt begeleiding bij af- en tegenspel en uw bridgetempo wordt geleidelijk opgevoerd tot dat van een clubavond. Deze cursus clubbridge duurt tot 12 december en wordt afgesloten met een Kerstdrive op 19 december. Naar onze ervaring bent u dan zover dat u lid kunt worden van een 'gewone' bridgeclub. Dit hoeft natuurlijk niet persé Bricas te zijn, maar voor diegenen die bij ons door willen gaan hebben we nog plaats. De kosten voor de cursus zijn f 95,- per persoon en u kunt zich zowel alleen als met partner aanmelden. Voor meer info en aanmelding kunt u zich wenden tot Marjan ter Laare, tel. 0251-656029. Het college van burgemeester en wethouders is voornemens de raad in november 2001 voor te stellen het Conceptsubsidieboek 2002 vast te stellen. Het belangrijkste doel van het Conceptsubsidieboek is de subsidieaanvragers te informeren of de voorgestelde activiteiten) voor subsidie in aanmerking kom(en)t. Twee delen, deel A en deel B Het Conceptsubsidieboek bestaat uit twee delen; deel A en deel B. In deel A wordt aandacht besteed aan: Op 20 augustus a.s. begint Aannemingsbedrijf G.P. Groot, in opdracht van de gemeente Heiloo, met het herstraten van de parallelweg van de Kennemerstraatweg, ter hoogte van huisnum mers 303 t/m 319 (gedeelte tussen Zevenhuizerlaan en Vennewatersweg). Dit houdt in dat tussen 20 augustus vanaf 07.00 uur 's ochtends, en 31 augustus tot 16.00 uur 's middags de parallelweg voor alle verkeer gesloten is, met uitzondering van voetgangers. De werkzaamheden kunnen enige overlast ver oorzaken. Wij vragen hiervoor uw begrip. Meer informatie Heeft u nog vragen over de werkzaamheden dan van dit werk, de heer M. Montauban van het Inge nieursbureau telefoonnummer (072-) 535 67 65. - welke wijzigingen zich hebben voorgedaan sinds het vaststellen van het Subsidieboek 2001 door de raad in november 2000; - hoeveel subsidieaanvragen de gemeente Heiloo heeft ontvangen voor 2002; - welke activiteiten in 2002 voor subsidie in aanmerking komen. In deel B zijn de volgende overzichten opgenomen: - nieuwe aanvragen voor 2001 - nieuwe aanvragen voor 2002; - subsidiestaten 2002 (hierin staat het voorgestelde subsidiebedrag per subsidieaanvrager vermeld); - een aantal financiële gegevens van de 22.689-plus instellingen (voorheen de 50.000-plus instellingen). Ter inzage Vanaf donderdag 16 augustus a.s. ligt het Conceptsubsidieboek 2002 gedurende vier weken t/m 12 september 2001 voor een ieder ter inzage in het informatiecentrum van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 66 85. Indienen van bedenkingen tegen deel A Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen deel A van Conceptsubsidieboek 2002 schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wet houders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deel B van het Conceptsubsidieboek is ter kennisname. Wat Wanneer Wie Vier weken ter inzage 16 augustus t/m Belanghebbenden 12 september 2001 Besluit B&W Vaststellen Conceptsubsidieboek 25 september 2001 Advies commissie Welzijn Burgerij 2002 9 oktober 2001 Besluit door de gemeenteraad 5 november 2001 Verzenden beschikkingen met Alle subsidieaanvragers m.b.t. het jaar bezwaarmogelijkheid December 2001 2002 HEILOO - Wie kent niet de hartstoch telijke zigeuner melodieën, gespeeld door zigeunerfamilies, ensembles of solo-violisten. Zigeunermuziek heeft ook invloed gehad op diverse composi ties in de klassieke muziek en die invloeden zijn duidelijk herkenbaar. Op het vierde zomeravondconcert in de Witte Kerk wordt dat ten gehore gebracht door het duo 'Tzigane', be staande uit violist Paul Eggen en pia niste Dessislava Radeva (op Bösendor- fer vleugel). Op het programma staan onder meer zes Roemeense volksdan sen van Béla Bartok-Zoltan Székely en composities van Ernest Bloch, Maurice Ravel en Jenö Hubay. Paul Eggen, violist en altviolist, is afge studeerd aan het Koninklijk Conserva torium in Den Haag en volgde daarna vele meestercursussen. Zijn belangrijk ste leraren waren Isodor Lateiner en Tibor Berkovits. Op concoursen be haalde hij met het Mozkowski Duo diverse (eerste) prijzen. De violen van Paul Eggen zijn gemaakt door de bekende vioolbouwer Antonio Capela. Dessislave Radeva heeft haar pianostu die afgerond in Bourgas (Bulgarije), die ze met de gouden medaille afsloot. Zij trad (en treed) op in recitals en in soloconcerten met orkest. Voorts was zij docent aan de Muziekacademie van Sofia. Dessislava behaalde verscheide ne prijzen in Bulgaarse, Italiaanse en Belgische pianoconcoursen. Het concert vindt plaats op vrijdag 17 augustus en begint om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt f 15,-, voor 65+, CJP-ers en kinderen onder de 13 jaar f 12,50. Kaarten kunnen tevoren wor den gereserveerd via tel. 072-5334804. Ook kan worden ingeschreven voor het arrangement concertdiner (3 gangen menu in restaurant de Loocatie, tegen over de Witte Kerk en toegangsbewijs voor het concert, voor de totale prijs van f 50,- per persoon. Wel tevoren reserveren, eveneens via bovenstaans telefoonnummer. Carmen Keijser en Sergei Fedoskjeenko. CASTRICUM - Op zaterdag 18 augus tus is er in de Maranathakerk in Castricum het slotconcert door het cur sistenkoor van de tiende studieweek voor koorzangers, georganiseerd door de werkgroep Vocatie. Uitgevoerd wor den werken van componisten uit de Barok en Rococo, te weten Rathgeber, Eberlin, Vivaldi, Bach en Gastoldi. De dirigenten zijn: Frans Schouten (Amsterdam), André Kaart (Haarlem), John Damsma (Groningen), Piet Ves- sies (Menaldum -Friesland). Het koor wordt door Gerrie Meijers (Haarlem)- kistorgel en een strijkkwintet uit het Nationaal Kamerorkest AenaA bege leid. De aanvang van het concert is om 20.15 uur. De toegangsprijs bedraagt f5,-. Dit concert is de afsluiting van de tien de studieweek voor koorzangers. Koor zangers kunnen zich voor dit project individueel aanmelden en komen uit het gehele land. Tijdens de week wordt er dagelijks onder leiding van dirigen ten en docenten gewerkt aan (bovenge- noemde)repertoire. Info, tel. 072- 5320772. ALKMAAR - In deze cursussen gaat het er om dat vrouwen en meisjes zich weerbaar opstellen en reageren op ongewenst gedrag, zoals bijvoorbeeld lastig gevallen worden en voor meisjes ook pestgedrag op school of in de buurt. Deze cursus start voor meisjes van 10 tot en met 12 jaar op donderdag 20 sep tember van 16.00 tot 17.30 uur. Voor vrouwen van 16 jaar en ouder op maan dag 10 september van 19.30 tot 22.00 uur. Deze cursus wordt gehouden in Verdoesstraat 2a te Alkmaar. Informatie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072-5124014. Website:www.deruïm- te.net. HEILOO - Op zondag 19 augustus start om 10.30 uur het golftournament van Café de Wit. Het is de eerste keer dat dit evenement plaats vindt en het is de bedoeling om het tot een jaarlijks te rugkerend golffestijn te laten uitgroei en. Café de Wit heeft zelfs een apart hoekje gereserveerd met de naam de Condorpub, speciaal voor golfers van de Condorclub. De wedstrijd met als inzet de 'café de Wit trofee' wordt ge houden op de golfbaan Nieuwe Diep. Na de 18-holeswedstrijd volgt een geza- CASTRICUM - Landgoederen en bui tenplaatsen zijn vaak heel bepalend in het landschap aanwezig. Ook in Heemskerk, op woensdagavond 22 augustus om 19.00 uur gaat PWN-bos- wachter Theo Aardenburg met belang stellenden op stap op het landgoed Marquette. Dit landgoed dateert uit 1630. Behalve het huis bestaat het land goed uit monumentale lanen prachtige weilanden. Deze worden als natuur- en weidevogelgebied beheerd. De bos wachter vertelt tijdens de wandeling niet alleen over de roemruchte historie van het landgoed, maar ook over de cultuur en natuur. Er kunnen slechts 25 belangstellenden met Theo mee op pad. Dus: wie het eerst komt, wie het eerst maalt. U kunt zich telefonisch aanmelden voor deze excursie via tel. 0900-7966288. Dit num mer is van dinsdag tot en met zondag tussen 10.00 en 17.00 uur bereikbaar. De deelnamekosten bedragen f 5,- per volwassene en f 2,50 voor kinderen tot 12 jaar. Als schoeisel bevelen we laar zen aan en als u een verrekijker heeft, neem hem vooral mee. De excursie start om 19.00 uur bij het Koetshuis, gelegen aan de oprijlaan van het land goed Marquette te Heemskerk. Nadere informatie bij het bezoekerscentrum De Hoep, tel. 0900-7966288. menlijk diner in de keuken van de Ko ninklijke Marine. Een maal terug in Heiloo volgt om 20.00 uur de prijsuit reiking en is het tijd voor een feestje met onder andere de Twoband met René en Natasja. Er wordt een bijdrage gevraagd van f 75,- over te maken op rekeningnu- mer 327011408, te name van M.de Winter) Inschrijven kan tot 11 augustus en gaat op basis van de volgorde van binnenkomst van betalingen. Café de Wit is te vinden op de Herenweg 146 in Heiloo, tel. 072-533467. HEILOO - Zondag 12 augustus heeft DVW het Piervissen voor dit jaar afge sloten, de bedoeling was om de Noord- pier in Wijk aan Zee te bevissen maar door de stormachtige wind achtten wij het niet voldoende veilig om de pier op te gaan en zodoende hebben wij een stek gekozen in IJmuiden aan het Noordzeekanaal bij de sluizen. On danks de felle wind en regen werden door de heren toch nog vier mooie bot jes gevangen, twee door Jan Stoop die daarmee gelijk de winst behaalde en een door Emil Wijckelsma, deze was net iets zwaarder dan het botje van Walta, die daardoor derde is geworden. Doordat dit de laatste Pierviswedstrijd van dit jaar was is Mart Sengers de Pierviskampioen geworden, zelfs zon der de laatste wedstrijd mee te vissen. Op 20 oktober sluiten we het seizoen af op de Waddenzee met de Ms. Rival van schipper Tuinman. De strijd voor het Waddenzeekampioenschap is dit jaar reuze spannend en tussen de plaatsen 1 tot 4 zit nog geen 500 punten verschil en daarachter zitten een aantal mensen ook zeer dicht bij elkaar. De algeheel kampioen zal dan ook bekend zijn en die kan dan de wisseltrofee een jaar lang op de schoorsteenmantel neerzet ten. Voor opgave of verdere informatie kunt u bellen met E. Wijckelsma, tel. 072-5337330 of R. Blok, tel. 072- 5336108. ALKMAAR - Ze zijn allemaal heel verschillend, de vrijwilligers van de SOS Telefonische Hulpdienst. Er is ei genlijk maar een ding dat ze met elkaar gemeen hebben: ze zijn bereid om zo'n twintig tot vijfentwintig uur in de maand te besteden aan vrijwillige, tele fonische hulpverlening. Mannen en vrouwen van uiteenlopende leeftijden, met of zonder betaalde baan, met heel verschillende achtergronden, opleidin gen en werkervaringen. Dat is het pro fiel van de vrijwilligers van de SOS Telefonische Hulpdienst. Een simpele vraag, een probleem, een roep om hulp kan de aanleiding zijn tot een telefoontje naar de SOS Tele fonische Hulpdienst. Andere hulporga nisaties zijn meestal alleen tijdens kan tooruren bereikbaar en mensen kun nen ook buiten die tijden met vragen zitten. Bovendien wil iemand soms lie ver anoniem een onbekende bellen. Het zal duidelijk zijn dat de vrijwilli gers van de SOS Telefonische Hulp dienst het talent moeten hebben goed te kunnen luisteren en zich kunnen HEILOO - De golf- en countryclub Heiloo speelt haar zomeravond-club competitie op golfbaan Spaarnwoude. Op 6 augustus stond er veel wind. Dat betekende een extra handicap voor de deelnemers. Want of je nou voor-, tegen- of zijwind hebt, je moet er ten alle tijden rekening meehouden. Af gezien van het feit dat je vooral tegen jezelf speelt is dat één van de (natuur) elementen waar je als golfer mee te maken hebt. Zelfs een enkele regenbui kon niet voorkomen dat er, tegen de verwachting in dus, goede score-kaar- ten werden ingeleverd. Door de spon sor van deze avond, die zelf ook deel nam werden de prijzen uitgereikt. De uitslagen: lage handicap (hep), 1. Cees Burger, hcp. 30.1, 20 pnt.; 2. Jos Veldt, hcp. 31.2,20 pnt.; 3. Dick Stevens, hcp. 28,19 pnt.. Hoge handicap, 1. Gert Jaap Schoppink, hcp. 31,23 pnt.; 2. Jaap Kossen, hcp. 30.5, 21 pnt.; 3. Nico van der Lem, hcp. 43, 21 pnt.; 4. Yannick Laan, hcp. 23.8,21 pnt.. Op 20 augustus staat de negende speelavond op het programma. HEILOO - Op zaterdag 18 augustus openen René en Rebecca de deuren van hun nieuwe dierenspeciaalzaak Dierenshop Bobo aan het Raadhuis plein 3 te Heiloo. Bobo is de Spaanse vertaling voor het woord Lobbes, de toepasselijke naam van hun Bordeaux- ■dog. Het pand is gelegen aan het par keerterrein voor het gemeentehuis van Heiloo. De voormalige donkerbruine feestzaal van cafetaria Blakborn is na een behandeling met onder andere 20 liter verf, een goede service van de plaatselijke bouwmarkt Karwei en nieuw straatwerk omgetoverd tot een volwaardig winkelpand dat ook toe gankelijk is voor rolstoelgebruikers. Voor diegene die woensdag de markt in Heiloo bezoeken zijn René en Rebecca geen onbekenden. Zij stonden met hun inleven in mensen die in andere levens omstandigheden verkeren. Het spreekt dan ook vanzelf dat zij respect hebben voor alle bellers en over een positieve levenshouding beschikken. Vrijwilligers bij de SOS Telefonische Hulpdienst omschrijven zelf hun werk als 'leerzaam' en 'boeiend'. Hoewel de vrijwilligers er in eerste instantie na tuurlijk zijn voor de bellers, leren ze zelf veel van het werk door de basis training en de bijscholing die wordt verzorgd door beroepskrachten. Deze ondersteuning, samen met de telefoon gesprekken waarin actief luisteren en aandacht voor de beller centraal staan, maakt dat het werken bij de SOS Telefonische Hulpdienst een verrijking is voor je eigen leven. Alle activiteiten vinden plaats op een centraal punt in Alkmaar, goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Half september start er weer een basis training. Mensen die belangstelling hebben voor dit werk kunnen bellen met de SOS Telefonische Hulpdienst 072-5621044. HELP DE DIEREN UIT DE BIO-INDUSTRIE EN VRAAG EEN GRATIS ACTIEPAKKET AAN (020) 463 89 24 OF VIA ONZE WEBSITE WWW.WAKKERDIER.NL STEUN STICHTING WAKKER DIER kraam met diervoer en benodigdheden vanaf januari op de markt. Hun thuis- bezorgservice voor zakken voer vanaf 7,5 kg is een groot succes. Deze service zullen zij dan ook nu de winkel geo pend wordt gewoon voortzetten. René en Rebecca zijn ook na de opening iedere woensdag op de markt te vin den. Rond de opening van Dierenshop Bobo zullen er een aantal festiviteiten plaatsvinden. Vanaf 14.30 tot 17.00 uur kan men zijn of haar huisdier gratis laten fotograferen door fotostudio van de Engh. De jeugd kan een kleurplaat ophalen voor de kleurwedstrijd met leuke prijzen en maken ook kans op een landelijke prijs; een game-boy, be schikbaar gesteld door de leverancier van premium knaagdiervoeders Supre me. Ook zullen er een aantal leveran ciers met een stand op de opening aan wezig zijn met interessante aanbiedin gen. HEILOO - Elke maand is anders in de natuur. Daarom organiseert de gidsen- groep van het 1VN, Vereniging voor natuur-, milieu-educatie, elke derde zondag van de maand een natuurwan deling door het Heilooërbos. Augustus werd vroeger wel de oogstmaand ge noemd, maar dat speelt in een natuur gebied als het landgoed Nijenburg, in bezit bij de Vereniging Natuurmo numenten, natuurlijk niet zo'n rol. Wel eindigt voor veel planten de bloei en kun je kijken welke zaden of vruchten er komen, als voorbereiding op een vol gend jaar. Insecten zijn er nog genoeg, en bij vochtig weer ruikt het al naar paddestoelen. Er is dus, als je goed oplet, en met een gids, altijd van alles te zien in de natuur. Kom dus gerust kij ken, op zondagmorgen 19 augustus om 10.00 uur bij de Kattenberg. De wande ling duurt anderhalf tot twee uur. Van volwassenen wordt een vrijwillige bij drage van f 3,50 verwacht, voor kinde ren is dat f2,-. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072-5350323.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6