Hotel Akersloot weer open Lekker vissen in de vakantie 1 Pianiste terug in Heiloo Cursus internetten in de Bibliotheek van Heiloo Slank-klup van van start Expositie in Silhouet Binnenhuisarchitectuur 11 Activiteiten Limmen UITKIJKPOST - 15 AUGUSTUS 2001 - PAGINA 8 5052135. WA Afrikaanse muziek en dans in Akermare Dromerige aquarellen bij Johwin Slaapcomfort r 3f W r. - v' TT' fefT In memoriam Marie Koning mm Soepel en gezond door Mensendieck conditietraining Wensen van oudere mensen gezocht Thuiszorgwinkel Alkmaar verhuist L 1 T 1 E ~Em BERICHTEN HEILOO Activiteiten Egmond bond 888g888SS8S$88886t$ Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 08.00' tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreek uur: donder dag van 09.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achterin gang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72„ Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Het verbrande dak van Hotel Akersloot. foto GL) AKERSLOOT - Hotel Akersloot dat op 5 augustus door een brand getroffen werd, draaide na twee dagen alweer op volle toeren. Ook de bruiloft die op vrijdagavond gepland was, ging gewoon door. „Alles wat met elektriciteit te maken heeft is zo ongeveer kapot ge gaan', vertelt eigenaar Ben van der Valk. „We zijn nu bezig met het inbou wen van nieuwe telefooncentrales en brandmeldcentrales. Waarschijnlijk zijn we na het weekend van 11 en 12 augus tus weer telefonisch bereikbaar. De lif ten functioneren nog niet.' De oorzaak van de brand blijft onduidelijk. „We dachten zelf aan kortsluiting maar het kan ook een brandende peuk geweest zijn.' Politie en brandweer hebben hun onderzoek gestaakt. Ook het schadebe drag is nog onduidelijk. „Dat is een zaak van de verzekering', aldus van der Valk. Maar als het een beetje mee zit dan staat de punt er met een paar weken weer op.' AKERSLOOT - Op zondagmiddag 19 augustus om 14.00 uur kunt u zich tus sen de beelden van Akermare in Afrika wanen. Het Alkmaardermeer wordt tij delijk omgedoopt in Golf de Guinee, want Guinee is het land van herkomst van de groep Ambiance Magnage, die dit jaar het tuinconcert verzorgt. Leider Ibu Sylla kreeg zijn dansopleiding bij het nationale ballet van Conagry, zijn twee begeleiders spelen traditionele muziek op balafoon en kora. De balafoon is een houten instrument, gelijkend op een xylofoon, waarbij het klankbord gevormd wordt door kleine kalabassen. De kora klinkt min of meer als een harp, beide instrumenten wor den zowel voor melodie als voor ritme gebruikt. Hopenlijk zijn zon, muziek en dans in staat om u een middag 'Afrika gevoel' te geven. U wordt verzocht een eigen zitplaats mee te nemen. Het con cert is georganiseerd door Afrikontact Promotion uit Uitgeest en wordt ge houden in de Beeldentuin Akermare, op de Uiterdijk 2 in Akersloot (tussen het pontje en de jachthavens). Tel. 0251-312598. De toegangsprijs is f 10,-, kinderen f 2,50. Expositie van aquarellen van Thea Smits-Stavers tot 4 oktober in het gemeentehuis van Limmen. Galerie Amber Expositie van werk van Yolanda Eve- leens, Inez Warnaar en Greet Leuvens. Geopend op donderdag, vrijdag, zater dag en de eerste zondag van de maand van 1,4.00 tot 17.00 uur en op afspraak, Dusseldorperweg 18, tel.5051491. Serre Nella van Os Expositie met wisselend werk van fami lie van Os, onder anderebronzen beel den, keramiek, acryl, olieverfschilderij en enaquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Bibliotheek Akersloot Tot en met 15 augustus expositie van schilderijen van Inge vander Heijdt, Rembrandtsingel 1. Beeldentuin en galerie Akermare Expositie van werk van Tewis Elzinga, Joop Koopman, André Vranken, Mari- nus Klap, Mirjam de Nijs, Reina Rama kers, Adrianade Lange, Ellen en Jaap van der Dussen.Te zien tot 15 septem ber op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en de eerste en derde zondag van de maand en op afspraak, Uiterdijk 2, tel. 0251-312598. LIMMEN - Van 15 augustus tot en met 15 oktober exposeert Inge van der Heijdt haar aquarellen bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg 127 in Limmen. De soms wat dromerige schil derijen vormen een sublieme kombina- tie met de sfeervol ingerichte slaapka mers. Haar collages nodigen de toe schouwer uit om op reis te gaan met teksten als leidende draad. Deze ten toonstelling is te bezichtigen geduren de de openingstijden van Johwin Slaap comfort. Dansdocent Tibatso. t.!S 4S?\ V":" ::W j&MKSigg -v y 'TT -v'„TsT - f/f.y v -vWifcfe •vór-w...™. HEILOO - Zeker veel van de nu wat ouderen mensen zullen haar hebben gekend: Marie Koning in leven beel dend kunstenares die haar opleiding ontving aan de Antwerpen Akademie. Vroeger gaf zij ondermeer les aan de Amsterdamse Werkschuit en was korte tijd lid van de Kunstenaarsgroep 77/11 te Heiloo. Haar werk bestond voorna melijk uit olieverven, collages en gou aches, was zeer gevoelsmatig en weer spiegelde op sublieme wijze haar ge voelens. Ingetogen, boeiend en van hoog gehalte en tevens evenwichtig in z'n opbouw. Ze stelde hoge eisen aan haar werk, en voor sommigen was het misschien moeilijk te begrijpen. Marie Koning was een rustige, voor wie haar kenden prettige vrouw met een geheel eigen humor. Ze zal voor menig een in haar landschappen een sfeervol le herinnering blijven. Maarten Keysper uit Akersloot vist in alle rust op zijn bootje in het Noord- Hollands Kanaal. 'We zouden naar de vlindertuin in Egmond gaan, maar daar was het geen weer voor', vertelt Keijsper. 'Dit is ook heerlijk. Ach, eigenlijk heb ik als gepensioneerde altijd vakantie.' (Foto: GL) BERGEN - Op zaterdag 18 augustus om 20.15 uur geven Sergei Fedosk- jeenko en Carmen Keijser in de Ruïne- kerk te Bergen een concert voor viool en piano. Entree f 25,-, inclusief drank je. Sergei Fedoskjeenko, violist, is geboren en getogen in Wit-Rusland. Acht jaar geleden kwam hij naar Nederland en vestigde zich in Alkmaar. In Wit- Rusland was hij concert-meester in het Opera-orkest van Minsk en het Sym fonie-orkest van Kamerova. Hij treedt nu regelmatig op in Duitsland en Frankrijk, als solist en in ensembles. Daarnaast is Sergei vioolbouwer en geeft hij vioolles aan huis. In Carmen Keijser heeft hij zijn ideale muziek- partner gevonden. Samen vormen zij een zeer muzikaal en inspirerend duo. Carmen Keijser heeft de basis voor haar piano-carrière in Heiloo liggen. HEILOO - Gelukkig leven we tegen woordig allemaal wat langer. Maar met het stijgen der jaren wordt het dagelijks bewegen zoals zitten, staan, lopen, buk ken en tillen, langzamerhand minder vanzelfsprekend. Spieren nemen in kracht af en de lichaamshouding veran dert. Dit is een normaal proces, maar u kunt zelf veel doen om uw algehele lichamelijke conditie zo goed mogelijk te houden. Hier helpt Mensendieck-conditietrai- ning. U krijgt oefeningen om het li chaam zo soepel en sterk mogelijk te houden. Er wordt aandacht besteed aan dagelijkse bewegingen waardoor u handelingen zoals opstaan, iets opra pen, fietsen, stofzuigen, tuinieren enzo voorts makkelijker kunt blijven doen. U wordt zich ervan bewust hoe u beweegt en u leert uw eigen mogelijk heden optimaal te benutten. Deze vorm van conditietraining is geschikt voor iedereen. Ook voor diegene, waar voor de reguliere conditietraining te belastend is voor bijvoorbeeld de rug, schouder, nek en/of de knie. Ook voor mensen, die een behandeling bij een therapeut hebben afgerond, is het een goede manier om op gezellig wijze de conditie op peil te houden. De cursus start op maandag 3 septem ber van 9.00 tot 10.00 uur en donderdag 6 september van 9.00 tot 10.00 uur in de Dansstudio van de Muziekschool, Mariënstein 178. De docent is Yuh-Ing van Leeuwen, sport-oefentherapeut. Meer info: tel. 072-5818812 of via het e- mailadres: yuhing.vanleeuwenchu@tis- cali.nl. Paul van Eggen. D ess is lav a Radeva. Zij volgde als inwoonster van Heiloo, jarenlang de muziekschool. In 1994 rondde zij haar studie af aan het Sweelinck Conservatorium als uitvoe rend musicus. Zij heeft les gehad van Danielle Dechenne. Daarnaast heeft zij masterclasses gevolgd bij Boris Ber- man en lessen gekregen voor piano als begeleidend instrument bij Colin Carr en Jerome Lowenthal. Als docente is Carmen verbonden aan het instituut voor Creatieve Ontwikkeling te Assen. Aan huis heeft zij een bloeiende les praktijk. Carmen treedt regelmatig op in heel Nederland. Het tweetal zal wer ken van onder andere J. Brahms (So nate voor viool en piano opus 78, nr. 1), Fauré (Fantasie opus 79,-), en P. De Sarasate (Romanaza Andalusa, Ca price Basque en Zigeunerweisen) ten gehore brengen. REGIONAAL - Tot 1 september kun nen wensen van oudere mensen door henzelf of anderen worden aangemeld bij het Nationaal Comité Dag van Ou deren. Op 1 oktober, de Dag van de Ouderen, zullen overal in het land zoveel mogelijk kleinschalige, eenmali ge en bijzondere wensen van en voor ouderen vervuld worden. De wensen worden vervuld met financiële onder steuning van het Nationaal Fonds Ou- derenhulp. De wensen voor oudere mensen zijn te richten aan: wens voor Ouderen, Postbus 1999, 6801, BZ Arn hem. De Dag van de Ouderen wordt georga niseerd onder auspiciën van het Na tionaal Comité onder voorzitterschap van Hedy d'Ancona. Naast nationale activiteiten organiseren 435 Lokale Comités in evenzovele gemeenten plaatselijke activiteiten ter viering van deze dag. De viering van de Dag van de Ouderen is een initiatief van de HEILOO - Vanaf september geeft de Openbare Bibliotheek Heiloo weer een groot aantal internetcursussen. Het programma voor volwassenen bestaat uit vijf verschillende cursussen, van een 'demonstratiecursus internet' voor mensen zonder enige computererva ring, die wel eens meer willen weten over dit informatiemedium (1 keer 2,5 uur), tot een workshop 'zoeken op in ternet voor gevorderden' (1 keer 2 uur). Naast deze twee cursussen staat er ook een 'workshop internet voor beginners' op het programma: een praktische cur sus voor mensen zonder enige compu terervaring. In twee bijeenkomsten van elk, 1,5 uur leren de deelnemers om gaan met de muis en het toetsenbord en wordt onder begeleiding gesurft op internet. Voor geïnteresseerden met wat computerervaring is de succesvolle 'workshop internet' zeer interessant. Bij deze cursus wordt een half uur theorie gevolgd door 1,5 uur oefenen, aan de hand van zorgvuldig samenge stelde opdrachten. De meest uitgebrei de cursus uit het programma luistert naar de naam 'internet compleet' en is bedoeld voor hen die al enige compu terervaring hebben maar nog niets van internet weten, en zich daar eens flink in willen verdiepen. In drie bijeenkom sten wordt een beeld gegeven van internet, wordt volop zelf geoefend en is er plaats voor eigen inbreng. Door middel van dit uitgebreide cur susprogramma kan iedereen een op maat gesneden cursus internet volgen bij de Openbare Bibliotheek Heiloo. Voor de kinderen uit groep 6, 7 en 8 van de basisschool is een speciale beginnerscursus ontwikkeld, welke in alle schoolvakanties wordt gegeven. De kosten van deelname aan de cursus sen variëren voor leden van de biblio theek van f 25,- voor de demonstratie cursus tot f 45,- voor de cursus die bestaat uit drie bijeenkomsten. Voor niet-leden van de bibliotheek worden iets hogere prijzen gehanteerd. Voor opgave of meer informatie kunt u zich - tijdens de openingsuren - richten tot de klantenservice van de Openbare Bibliotheek Heiloo 072-5330670. De Openbare Bibliotheek Heiloo is daar naast 24 uur per dag bereikbaar via haar internetsite (www.bibliotheekhei- loo.nl) en haar e-mail (bibliotheek@bi- bliotheekheiloo.nl). HEILOO - De vakantie is weer achter de rug en misschien bent u wat pondjes aangekomen die u graag weer kwijt wilt. Öf heeft u wat meer overgewicht, waar u al langer mee tobt en waar u maar niet van af komt. Dan is de Slank- Klup wat voor u. Tijdens de wekelijks bijeenkomst krijgt u de begeleiding om wat aan het overgewicht te doen. Tijdens het 'Klup-uur' is er gelegenheid om over diverse onderwerpen te praten die met afslanken te maken hebben. Ook krijgen de cursisten voorlichting over gezonde voeding. Daarnaast wordt er aandacht besteed aan speciale onderwerpen zoals het omgaan met etentjes en feestjes, het krijgen van inzicht in het eigen eetgedrag en het versterken van het zelfvertrouwen. Bij Slank-Klup krijgen deelnemers geen diëten maar menu's. Deze zijn zo samengesteld dat apart koken, dure dieëtvoeding en pillen niet nodig zijn. Naast gezonde voedingsmiddelen is er uiteraard ook ruimte voor lekkernijen, want ook dat hoort bij gezond afslan ken. De menu's worden door een dië tiste samengesteld die aan Slank-Klup is verbonden. De leidster van Slank- Klup geeft voorlichting over voeding, eetpatronen en de mogelijkheid deze te veranderen. Wie mee wil doen is van harte welkom op maandagavond om 19.15 uur of op woensdagochtend om 10.00 uur in de Ypsalon in Heiloo. Info bij C. Reus, tel. 072-5401185. Voor Egmond kunt u contact opnemen met E. Otto, tel. 072-5334355. ALKMAAR - Op maandag 13 augus tus opende de Thuiszorgwinkel de deu ren van haar nieuwe winkel aan de Frederik Hendriklaan in Alkmaar. Op de huidige locatie is de Thuiszorg winkel als 'speciaalzaak in gezond heids- en zelfzorgartikelen' uit haar jasje gegroeid. De dienstverlening van Nigella (producten voor stoma- en dia betespatiënten) verhuisde mee naar de nieuwe locatie. In oktober zal de offi ciële openirtg plaatsvinden. Werk van Kitty Dillen. HEILOÖ - De kunstenaars Jan Mo lenaar, Kitty Dillen en IVIarjo van der Burgt exposeren. De expositie is van 7 augustus tot 10 oktober bij Silhouet Binnenhuisarchitectuur op de Kenne- merstraatweg 99 in Heiloo. Voor meer informatie kunt u bellen met tel. 072- 5331199. Jan Molenaar (1940) is voor een groot deel autodidact en schildert hoofdzake lijk realistisch in olieverf op doek of paneel. Stillevens, stads- en zeegezich ten hebben zijn voórkeur. Hij volgt nu aantal jaren schilderlessen op een school voor Realistische en Romanti sche schilderkunst. Kitty Dillen (1971) komt uit een artis tieke familie. Zij schildert vooral realis tische stillevens, maar voor de afwisse ling ook wel een landschap of portret. Ze schildert nu enkele jaren en door de vele positieve reacties is zij zeer gemo tiveerd om door te gaan en steeds nieu we dingen te leren. Marjo van der Burgt-van den Broek (1952) heeft schilderlessen gevolgd bij onder andere Jo Manders en Peter Dillen. Ze is Brabantse van geboorte en woont daar nog steeds. Onlangs heeft ze een prijs gewonnen voor een realistisch stilleven in een nationale wedstrijd die was georganiseerd door een bekend kunstmagazine. Marjo schi ldert hoofdzakelijk realistische stille vens in de fine-art techniek, liefst met Oosterse elementen daarin. De exposi tie is te zien tijdens de openingstijden van Silhouet Binnenhuisarchitectuur. Voor inlichtingen kunt u bellen met Toos Engeringh, mobiel: 06-23852973, tel. 072-5338680. -vj 0900-1 L 88 44 1 Noord-Holland Noord Verenigde Naties. Nederland vervult hierbij een voortrekkersrol: nergens ter wereld wordt deze dag zo massaal ge vierd. Gezocht worden mensen die weliswaar door een persoon zijn geuit, maar waar van de realisatie betekenis heeft voor een grotere groep ouderen. Er zijn tal van leuke wensen te bedenken. Maar zijn dit ook de wensen van de ouderen zelf? Dat willen we graag weten, daar naar zijn we op zoek. Niet in aanmer king komen wensen als het organiseren van een familiereunië, of nog eenmaal de zoon in Australië opzoeken. Dat zijn puur individuele wensen en kunnen niet worden gehonoreerd. Deze actie is mogelijk dankzij de on dersteuning van het Nationaal Fonds Ouderenhulp. Het fonds ondersteunt jaarlijks vele projecten die het welzijn van ouderen bevorderen. Dankzij de verkoop van Zomerzegels met bijslag kan zij haar werk voortzetten. Voor in formatie over het Nationaal Fonds Ouderenhulp kunt u terecht op hun website: www.fondsouderenhulp.nl. Werk van Jan Molenaar. HEILOO - Een 19-jarige inwoner van Heiloo raakte dinsdagmiddag 7 augus tus zijn rijbewijs kwijt. De man reed met zijn auto over de Rijksweg 9 tussen de Steve Bikoweg en de Kogendijk. Een eveneens daar rijdende onopval lende politieauto klokte een gemiddel de snelheid van 136 km/u met uitschie ters naar 160 km/u. Ter plaatse geldt een maximumsnelheid van 80 km/u. Naast een bekeuring voor de snelheids overtreding werd ook het rijbewijs van de man ingevorderd. Op 8 augustus omstreeks 15.20 uur werd een inbraak ontdekt in een wo ning aan de Vrieswijk. Eerst hebben de daders een toegangsdeur van de cen trale hal vernield. Datzelfde gebeurde met de toegangsdeur tot de woning. Men heeft op zeer grove wijze de woning doorzocht. Het is nog onduide lijk of en zo ja wat er is verdwenen. In de nacht van 7 op 8 augustus werd ingebroken in een kantine van een sportvereniging aan het Zevenhuizen in Heiloo. De dieven kwamen in het gebouw door het breken van een raam. In het pand zelf werd een aantal deuren vernield om in de keuken en het maga zijn te komen. Ook bleek een schuifpui naar het terras te zijn vernield. Het is onduidelijk of er goederen zijn ont vreemd. Op vrijdag 10 augustus is in een woning aan de Zeeweg ingebroken. Men kwam in de woning door het vernielen van een kozijn waarna het raam kon wor den geopend. Vanuit de woning werden een mobiele telefoon, een spaarpot en een portmonnee weggenomen. Op zaterdag 11 augustus omstreeks 00.45 uur werd op de Hoogeweg een 22-jarige automobilist uit Heiloo aan gehouden. Hij blies 260 ug/1 en kreeg een rijverbod van een uur. Even later zette de politie een achter volging in op een 34-jarige automobilist uit Egmond aan Zee. Deze op de Herenweg bij Egmond aan den Hoef geen gehoor aan een stopteken. De man voerde zijn snelheid op tot 133 km/u terwijl daar slechts 60 km/u was toegestaan. Op de Belieslaan in Heiloo werd de weg door een assisterende politie-eenheid versperd waarna de man kon worden aangehouden. Hij blies 350 ug/1. Wegens zijn rijgedrag werd zijn rijbewijs ingevorderd. Museum van Ëgmond Kleine thema-tentoonstelling 'Het mu seum te kijk', zondag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, op dinsdag, woensdag en donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur, Zuiderstraat 7. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. Galerie Conny van Kasteel Van 27 juli tot en met 23 september expositie van Yvonne Kracht, Henk van Trigt, Go de Graaf. E.R. Nele en Pi no Barilla in de galerie aan de Noor derstraat 4 in Egmond aan Zee, te zien van donderdag tot en met zondag tus sen 16.00 en 20.00 uur. Gesloten van 23 augustus tot en.met 2 september. Prins Hendrik Stichting Expositie van maritieme kunst van Thijs Zwart, Leo Bersee en Simon Kan sen, dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur, Voorstraat 141. Tot 16 september. Historisch Informatie Centrum Expositie 'Het Slot op den Hoef, elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur, aan de Slotweg 46, Egmond aan den Hoef. Tot 28 oktober. Hoeve Overslot Expositie van werk van Egmondse kunstenaars, te zien tot en met 19 augustus op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur, Slotweg 42, Eg mond aan den Hoef. Galerie De Kapberg Tot en met 26 augustus expositie van schilderijen en tekeningen van Nico Rypkema, beelden van Jet Schepp en grafiek van Gerard van Rooij, te zien van donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na tel. afspraak, 5062645. NH kerkje Expositie van werk van Janny Veenstra, te zien tot en met 26 augustus op zater dag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur in het kerkje aan de Abdijlaan. Abdij kaarsen Vlinderexpositie van broeder Frans, in de tuin en binnen, te zien van maandag tot en met zaterdag tussen 10.30 en 16.30 uur, Vennewatersweg 27, Eg- mond-Binnen, tot en met 25 augustus. Kerkdiensten Samen Op Weg Gemeente Witte Kerk Zondag 09.30 uur: ds. W.F. Koelé. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds.J.D. Kila. Rooms-katholieke kerkdiensten Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met Die Schaeckelsinghers, voorganger B. van Schie. Zondag 10.00 uur: woord- en communieviering met Cantores, voorganger M.Strack van Schijndel. Kapel GGZ Willibrord Zondag 10.00 uur: eucharistie, m.m.v. de Schola, voorganger pastor Th. de Haan. OL Vrouw ter Nood Zondag 10.30 uur hoogmis, 15.00 uur lof met rozenkransgebed in de kleine kapel. Dinsdag en donderdag 09.30 uur eucharistie viering bij de Julianazusters. Woensdag en vrijdag om 08.30 uur eucharistieviering in de kleine kapel. Donderdag 16 augustus om 14.00 uur Bedevaart Lommerlust Beverwijk. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord en Communieviering met Cantoren, voor ganger pastor M. Strack van Schijndel. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor, voorgan ger pastor J. Oiling. Egmond-Binnen Diensten zaterdag 19.15 uur; zondag 10.30 uur. Egmond aan den Hoef Diensten zaterdag 19.00 uur; zondag 10.30 uur; woensdag 09.30 uur. Egmond aan Zee Diensten zondag 09.00 uur, woensdag 09.30 uur. English Church Heiloo 't Kruispunt, Maas Geesteranusweg. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and creche facilities. Evangelische Gemeente Egmond Dinsdag 19.30 uur: bijbelstudie in het Dorpshuis, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kin- derdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. KANKERBESTR JDING Grote Sint Laurenskerk Tot en met zondag 9 september exposi tie met werk van Pablo Picasso en George Braque, te zien van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur, entree f 15,-, kortingkaarthouders f12,50. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 9 september tentoonstelling Neerlands Trots, de veelzijdigheid van de Noord-Hollandse polders, van dins dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, entree volwassenen f7,50, kinderen van 4 tot 12 jaar f 3,75 Nederlands Kachelmuseum Collectie kachels uit onder andere de Tweede Wereldoorlog, aan Bierkade 10, vrijdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. MCA Tot eind september expositie van bloe- menaquarellen van Gonny van Don gen, tijdens bezoektijden van 16.00 tot 20.00 uur, afdeling COM 4/217. De Maatschap Expositie van werk van Annemarie Kuster, Tesselschadestraat 17, te zien van maandag tot en met vrijdag tijdens kantoor uren. Tot 28 september.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8