Oproep aan oud-leerlingen van juf Anneke Scheer Berichten van de bibliotheek Tweede Heilooër skeelerronde ngezjwSn brieven Pedicure Centrum breidt uit Programma Passage Expositie Kunst in de Kus 1 Dierenbescherming m UITKIJKPOST - 29 AUGUSTUS 2001 - PAGINA 10 Lezing over Jheronimus Bosch Fietsen in Heiloo Rommelmarkt Jeugdclubkampioen schappen Tennis Het Vennewater americari Geslaagd D.V.W. Jeugdnieuws Cursussen van Stichting Ouderenwerk Open dag Bridgen in 't Oosthonk Panfluitstudio start weer workshop Zomeravond competitie Golfclub Heiloo Iconen van Wasili Wasin Dojo 't Loo gelezen worden Lessen van honden Zorg voor mantelzorgers Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten ofte weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Brom- snor- en echte fietsers houden zich niet aan regels, maar welke regels dan? We maken een fietstochtje. We rij den vanaf de spoorbomen richting Be- lieslaan over de suggestiëstrook tot de eerstvolgende zijweg. Hier een moei lijke bocht naar het nu vrijliggende fietspad (Iet op de trottoirband anders eindigt dit tochtje in het zieken huis).We zien hier een rond blauw bord met een fiets, dus verplicht voor fietsers en snorfietsersmaar brommers op de rijweg. We rijden door tot we links De Dors passeren, waar het ronde blauwe bord nogmaals is geplaatst. Nog geen 5m verder richting Omloop echter staat een rechthoekig bord fietspad, dus niet verplicht toeristisch rijwielpaden alleen voor fietsers m.a.w. snorfietsen (en zelfs accu-fietsen) ook op de rijweg! Wij vol gen het pad tot bij het Maalwater. Vol gens het bordje fietspad wordt je hier het bos ingestuurd, maar wij willen De Omloop blijven volgen, en nemen maar aan dat het pad langs die weg ook als fietspad is bedoeld. We rijden door tot we de Spillaan passeren. Direct hier voorbij staat op de rijweg een verbods bord met een fiets, dus hier wordt het fietspad verplicht, maar nog steeds ver boden voor brom- en snorfietsers! We rijden door richting zwembad, en ko men bij de inrit van het parkeerterrein en - hoe vreemd-, hier moeten we voor rang geven aan het verkeer dat het par keerterrein op of af wil rijden!. Verder richting Zeeweg, waar we linksaf gaan slaan. We drukken op het knopje, wach ten op groen, linksaf hetzelfde We rij den door tot we bij de kruising met de Ringweg Ewisweg komen. Hier wil len we linksaf de Ringweg op, maar hoe? Afstappen en met behulp van het voetgangerslicht oversteken, of maar goed uitkijken? Je kan echter geen en kel stoplicht zien. (Soórtgelijk pro bleem kwamen brom- en snorfietsers ook tegen bij de kruising Zeeweg met Het Malevoort/ De Omloop) Tot zover dit fietstochtje met hindernissen, waar van er nog vele zijn in Heiloo. Maar ik zal wel een ouwe zeur zijn, want ik steek nog mijn hand uit als ik af wil slaan en wacht bij een rood stoplicht. C.Waagemans Heiloo HEILOO - Wegens het succes van de afgelopen 2 jaar wordt er weer een gezellige rommelmarkt gehouden op zondag 2 september in de Domp- vloetlaan in Heiloo. Het begint 's mor gens om 10.00 uur. HEILOO - Onder goede omstandighe den zijn de clubkampioenschappen gespeeld. Naast de tenniswedstrijden zijn vele andere activiteiten georgani seerd waaronder beachtennis, midget golf, pannenkoeken, eten, barbecue en disco. Het tennissen was toch het hoofddoel. De uitslagen zijn: Minitennis jongens enkel: 1 Rong Zwemmer, 2 Joep Haf kamp; Poule D jongensmeisjes enkel, 1 Juliette Smit, 2 Jorien Meijer; verlie zersronde:! Anna Rootjes 2 Ralph Broers; Poule D dubbel jongens/meis jes: 1 Anna Rootjes, Jorien Meijer 2 Ralph Broers, Boi de Moei; Ver liezersronde:! Joep Hafkamp, Joep de Koning 2 Maud de Haan, Lisanne de Jong; Gemengd dubbel C 1 Annemiek Vugt, Daniel Ibink 2 Zinzi v. Velzen, Koen Hoytink;Jongens dubbel C: 1 Rik Bilars, Sander Kok. 2 Floris Stokman, Thomas Schinkel; Meisjes dubbel C: 1 Leonie v.d. Kamer, L:aura Jansen 2 Daphne de Poot Susan How; Meisjes enkel C: 1 Sakia Demelker 2 Laura Jansen; Verliezersronde: 1 Daphne de Poot 2 Elsemieke Hackenitz; Jongens enkel C:1 Daniel Ibink 2 Simon Admiraal; Verliezersronde 1 Thomas Schinkel 2 Björn Luchtmeijer; Ge mengd dubbel B.l Auke Puyt Chantal Spuybroek. 2 Arnout Oostrom Sophie Hafkamp; Verliezersronde 1 Daphne de Poot, Robin Velthoven 2 Tom Grootjen, Lise Donkersloot; Meisjes dubbel B 1 Brenda Duyn, sharon Admiraal 2 Cheryl Hemmer, saskia Demelker; Verliezersronde 1 Lise Donkersloot, Joya Imhasly 2 Zinzi v. Velzen, Jette Frugte; Jongens dubbel B lWoter Dasselaar,Steven Beyer. 2 Sander Oostrom, stash Vermey; Verliezersronde 1 Martijn de Poot, Robin v. Velthoven. 2 Tom Grootjen, Mare Blauboer; Meisjes enkel B. 1 Hazel Demelker. 2 Sharon Admiraal; Verliezersronde 1 Janneke Sewalt 2 Carline Koning; Jongens enkel B. 1 Auke Puyt. 2 Wouter Dasselaar; Verliezersronde 1 Stash Vermey, 2 Jo nathan Maes; Gemengd dubbel A 1 Mariska Zoon, Kai Koppen. 2 Denise AdmiraalNiels Sabel; Verliezersronde 1 Pauline Bosman, Toby Demelker. 2 Floortje Zonneveld,Wouter Dasslaar; Meisjes dubbel A 1 Pauline Sijs, Floortje Zonneveld 2 Hazel Demel ker,Chantal Spuybroek; Verliezers ronde 1 Janneke Sewalt, Anouk v. Lin den 2 Marlon de Vos, Dion Lucht- meyer;Jongens dubbel A 1 Dennis Koster, Wouter Bosman. 2 Jordi v. Beek,Kai Koppen; Verliezersronde 1 Ernst v.d. Werff,Leyn Stokman 2 Paul Rootjes, Bob Rootjes; Meisjes enkel A 1 Chantal Spuybroek. 2 Pauline Sijs.; Verliezersronde 1 Femke Koppen, 2 Nikki Schutte.- Jongens enkel A 1 Wouter Bosman 2 Dennis Koster; Ver liezersronde 1 Leijn Stokman. 2 Mi chael Demelker. De jeugdclubkam pioenen Chantal Spuybroek en Wouter Bosman mogen de wisselbeker een jaar in hun bezit houden. Achter onze huizen aan De Waard loopt een mooie sloot met rietkragen, prachtige waterlelies en veel vis. Don derdag 23 augustus werd al dat moois zonder pardon omver gemaaid door een maaiboot van het waterschap Het Lange Rond. Het resultaat was een sloot vol met naar adem happende en dode vis. Een foutje van het water schap: er had in deze tijd van het jaar helemaal niet gemaaid mogen worden. Gezien de hoge temperaturen van de laatste tijd en het gevaar voor botulis- me zou men toch verwachten dat het waterschap of de gemeente Heiloo de dode vis direct uit de sloot zouden laten verwijderen. Dit gebeurde echter niet, zodat de stank van rottende vis zater dag onhoudbaar begon te worden. Na veel klachten door bewoners hebben uiteindelijk twee vrijwilligers van de dierenambulance de vis uit de sloot ge haald. Geen prettige taak op een snik hete zaterdagmiddag, dus alle hulde aan de mensen van de dierenambulan ce! Het waterschap had echter de ver antwoording moeten nemen voor de gevolgen van hun fout door donderdag meteen de dode vis op te ruimen. En zo niet het waterschap dan toch wel de gemeente Heiloo. Het milieu en de vis stand in de sloot zijn inmiddels behoor lijk verstoord. Laten we hopen dat het waterschap voortaan eerst denkt en dan doet voordat men aan het maaien slaat. Y. Geldof Heiloo HEILOO - Na het grandioze succes vai vorig jaar rekenen de organisato- rei van de jaarlijkse skeelerwedstrijd dit jaar op een nog groter aantal deel nemers. Tijdens de eerste editie waren er beginners, aanstormende talenten en echte cracks te ziep, die allen op hun eigen niveau een boeiende wedstrijd hebben gereden. Maar zoals bij alle belangrijke sportevenementen gold voor sommige deelnemers ook hier dat meedoen belangrijker was dan deelne men. Ook aanstaande zondag 2 sep tember zijn alle mensen uit Heiloo wel- kom om deel te nemen aan de skeeler- HEIL°°.ln samenwerking met Mu- ronde. De wedstrijd wordt gehouden fT BoiJmans va" ln *ot" op het bedrijventerrein De Oude Werf terdam or«amse.®rt de St.chtmg_ Vr.je Er wordt gestart in diverse leeftijdsca tegorieën waarbij de jongste starten om 12.00 uur. De laatste groep voor de leeftijd vanaf 13 jaar start om 13.30 uur. De prijsuitreiking vindt aansluitend plaats in het wijkgebouw De Ypsalon. Deelname is voor iedereen gratis, beschermmiddelen zijn wel verplicht. Bel voor meer informatie met tel. 072- 5330469. De skeellertjes van vorig jaar. HEILOO - Onze voormalige plaatsge noot Kasper Vos heeft zijn studie Communicatiekunde aan de Rijksuni versiteit Groningen met succes afge rond. Zijn afstudeerrichting was Ex terne Communicatie. HEILOO - Op 22 augustus tijdens prima weersomstandigheden werd er goed gevist in Ypestein. Bij de visser tjes van 5 tot 11 jaar werd Tim Sanches met 35 vissen eerste, tweede was Alex Mors met 31 vissen en derde Maaik Sanches met 15 vissen. Bij de vissertjes van 12 tot 15 jaar werd eerste Ingrrtar de Vries met 5 vissen. De volgende vis wedstrijd is op 5 september om 18.00 uur verzamelen parkeerplaats Ypsa lon. HEILOO - Bij Stichting Ouderenwerk Heiloo zijn er nog plekken vrij bij de schildersclub Aquarel. Deze club schil dert elke woensdag in het Trefpunt, Abraham du Bois hof 2, van 10.00- 12.00 uur. Een uur is er een docente aanwezig die u individueel helpt. Elke woensdagmidag van 14.00 tot 15.00 uur is er fitness voor vrouwen in de gym zaal aan de Breedelaan. De fitness begint op 5 september en eindigt op 29 mei. De kosten zijn f 100,- per seizoen. Voor vérdere informatie kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Academie voor Kunsthistorisch Onder wijs een eenmalige lezing over Jhero nimus Bosch. Op maandag 10 septem ber van 14.00 tot 15.15 uur vindt de lezing plaats in het Open Huis, 't Loo 19. Jheronimus Bosch werd geboren in een familie van schilders en woonde zijn hele leven in Den Bosch. Over dat le ven net zo weinig met zekerheid te ver tellen als over de betekenis van zijn schilderijen. Het museum wil met deze zeldzame selectie een verhelderend beeld schetsen van de visionaire ver beeldingswereld van Jheronimus Bosch (ca. 1450-1516). Deze schilder is met zijn raadselachtige voorstellingen vol duivels, monsters en andere wonderlij ke wezen wereldwijd bekend en spreekt al eeuwenlang tot de verbeel ding. Museum Boijmans van Beunin gen is erin geslaagd zijn belangrijkste werken bijeen te brengen in een ten toonstelling. De Landloper en de Heilige Christofo- rus, twee van de vier panelen die Boij mans van Beuningen zelf in bezit heeft, vormen de spil van de tentoonstelling. Daarnaast toont het museum pracht stukken als Het Narrenschip (Louvre, Parijs), De Dood van de Vrek (Na tional Gallery of Art, Washington), Johannes op Patmos (Gemaldegalerie, Berlijn) en De Kruisdraging (Kunst- historisches Museum, Wenen). De schilderijen en tekeningen die van 1 september tot en met 11 november 2001 in Rotterdam te zien zullemzijn, vormen de eerste belangrijke over zichtstentoonstelling van het oeuvre van Bosch sinds 1967. Tijdens de lezing maakt u kennis met deze mysterieuze schilder en wordt u voorbereid op een bezoek aan de bij zondere expositie in museum Boymans Van Beuningen. In Heiloo wordt de Bosch-lezing gegeven door de enthou siaste kunsthistoricus Benno Hille- brand. Deze lezing is voor iedereen toegankelijk en begint precies om 14.00 uur. De toegangsprijs is slechts f 12,50. Reserveren is niet ^mogelijk en bezoe kers wordt aangeraden om tijdig aan wezig te zijn zodat u niet het risico loopt dat de zaal vol is. De lezing is tevens het startsein voor het cursusseizoen kunstgeschiedenis in Heiloo. Voor toezending van het volle dige cursus- en excursie-aanbod van de Stichting Vrije Academie voor Kunst historisch Onderwijs kunt u bellen: tel. 020-4185050. REGIONAAL - Op woensdag, 5 sep tember viert juf Anneke Scheer haar 40-jarig jubileum als onderwijzeres. Daarom is het feest in De Catamaran, school voor Speciaal Basisonderwijs te Alkmaar. Juf Anneke slaagde op 15 ju ni 1961 voor haar kweekschooldiplo ma. Per 1 september in datzelfde jaar begon ze als piepjonge juf met de jong ste groep van de Prinses Marijkeschool, een school voor moeilijk lerende kin deren. Door een fusie van de Prinses Marijkeschool met de Brug veranderde de naam in de Catamaran. Juf Anneke is dus al die tijd juf van dezelfde school gebleven. In die veertig jaar heeft ze heel veel Anneke Scheer. kinderen aan zich voorbij zien trekken. Ze was altijd juf van de onderbouw. Kinderen, die als ukkies van 6 of 7 jaar bij haar in de groep kwamen, zijn nu voor het grootste deel zelf ouders van kinderen. Intussen hebben ook al meerdere kinderen van oud-leerlingen van juf Anneke bij haar in de groep gezeten. Dat juf Anneke zo lang aan dezelfde school is blijven werken, heeft zeker een bijzondere reden: juf Anneke heeft zich altijd extra aangetrokken gevoeld tot kinderen, die wat meer moeite met leren hebben dan andere kinderen. Juist naar die kinderen is het hart van juf Anneke tQt de dag van vandaag steeds uitgegaan. Als je juf Anneke zou vragen of het niet saai is om zo lang daarmee bezig te zijn, zal ze zeggen: 'Saai? Geen kind is hetzelfde. En altijd moet je weer iets nieuws bedenken of zelf maken, om de kinderen de dingen uitte leggen en het leren leuk voor ze te maken'. In die veertig jaar is er wel veel veran derd, zeker ook in het-onderwijs. Maar voor juf Anneke is het altijd een uitda ging gebleven. Zo staat ze nog altijd voor de klas, jong van geest en verrijkt door een heleboel ervaring! Op 5 september wordt ze daarom in het zonnetje gezet. Dat heeft ze dik ver diend! 's Middags van half 5 tot half 7 is er een receptie in de aula van de school, waarbij ieder die haar kent, oud-leer lingen, ouders en anderen, juf Anneke met haar jubileum kan feliciteren. Adres: De Catamaran, Fred. Hendrik laan 45-47,1814 NA Alkmaar, tel. 072- 5120051. HEILOO - De Stichting Uitkeringsge rechtigden houdt op 15 september van 11.00 tot 17.00 uur een open dag. Dit gaat gepaard met een tweedehands boeken- en een legpuzzel markt. Te vens zal om 15.00 uur de wethouder mevrouw E. Schoutsen-Boltens het gebouw 'De Bergeon' openen. Heeft u nog overtollige boeken of legpuzzels dan kunt u ze elke maandagochtend afleveren bij 'De Bergeon' aan de Bergeonstraat 30. Ook kunt u ze inle veren bij Ton Dijkman, Werkendelslaan 82, of bij JosTurk, Vierakkers 9. Heeft u liever dat ze opgehaald dan kunt u bel len naar J. Turk, tel. 072-5330838. Woensdag 5 september start om 19.30 uur de eerste open klaverjasdrive. Op dinsdag 4 september vindt er weer een cd-rom uitleg plaats in de Bi bliotheek Heiloo. De maandelijkse cd-rom uitleg in de bibliotheek trekt ieder keer weer nieu we belangstellenden. Voor hen die meer willen weten over bepaalde cd- rom's en hun werking en voor hen die 'gewoon' geïnteresseerd zijn houdt de Openbare Bibliotheek Heiloo dit jaar de eerste dinsdag van de maanden sep tember en november van 15.00 tot 16.00 uur een cd-rom uitleg. De uitleg heeft een open karakter: deelname is gratis en iedereen kan in en uit lopen. Iedere keer komt in het kort aan de orde wat een cd-rom is en hoe deze wordt geïnstalleerd op de computer, daarnaast worden steeds enkele in het oog springende cd-rom's behandeld. De eerstvolgende cd-rom uitleg vindt plaats op dinsdag 4 septem ber. De besproken cd-rom's kunnen rfa de uitleg direct worden geleend, evenals alle andere 600.cd-rom's van de biblio theek in Heiloo. De prijzen zijn: f3,-, f 6,- of f 9,- met een uitleentermijn van drie weken. Op dinsdagmiddag 11 is er een inloop middag over ongediertebestrijding. Vanaf 14.00 uur is de heer Joan Rückert, plaagdierbestrijder van de gemeente Heiloo, in de bibliotheek aanwezig. Hij geeft informatie over welk ongedierte in de woning voor kan komen, en hoe deze bestreden kan worden. Uiteraard bestaat ook volop de mogelijkheid tot het stellen van vra gen en het voorleggen van problemen met bepaalde vormen van ongedierte. Als organisator van de zevende Uit markt Heiloo geeft de Stichting Open bare Bibliotheek Heiloo tijdens dit eve nement veel voordeel weg. Iedereen, die zich tijdens de Uitmarkt Heiloo inschrijft als lid van de bibliotheek leent 4 maanden gratis. Voor het nor male contributie-jaarbedrag wordt men lid tot 1 januari 2003.Voor alle materia len geldt deze dag: 2 halen, 1 betalen. Het gaat hierbij niet alleen om cd's, cd- roms en video's maar ook om bijvoor beeld reserveren en het gebruik van Internet. HEILOO - Het bridge-seizoen voor bridgeclub het Oosterpark staat weer voor de deur. Zoals reeds medegedeeld op de laatste ledenvergadering start het seizoen op woensdag 12 september. Aanvang 19.45 uur in het Oosthonk. Om met complete lijnen van 12 koppels te kunnen spelen, kunnen zich nog enkele koppels aanmelden, ook zij die de bridgekunst pas meester zijn en hun kennis in clubverband in de praktijk willen brengen. Aanmelden van nieuwe leden kan bij Ria Hogeslag, tel. 072- 5332199. HEILOO - Iedereen kan panfluit leren spelen. Bij voldoende aanmelding start er eind september in de Panfluitstudio aan de Vennewatersweg weer een pan fluitworkshop voor volwassenen. In tien lessen van één uur in tien achter eenvolgend weken leer je onder erva ren leiding van panfluitdocente H. Hélène Kolkmeijer zoveel mogelijk over dit mooie natuur-instrument. Een panfluit is gedurende die periode te huur. Houding en ademtechniek zijn als basis voor het spel belangrijk en krijgen dan ook de nodige aandacht. Daarnaast wordt er veel gespeeld. De tiende les eindigt met een gezellige besloten concertje. De lessen worden gehouden maandag en dinsdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur of dinsdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. Opgave vóór 21 september. Inlichtingen zijn te verkrij gen bij Hélène Kolkmeijer, tel. 072- 5338215. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Halflangharige zwart/witte Noorse bos kat, gec. kater, 3 jr., Hogeweg, Limmen. Donkercyperse gec. kater, wit befje, buik, poten, 14 jr. Rosendaal, Heiloo. Cyperse poes, linkerkant van de snuit wit, doorlopend naar kin en bef, witte buik en achterpoten, voor witte voetjes, Baetenburg, Heiloo. Zwart/witte poes, rond 1 oog en op de kin een zwarte vlek, rood bandje met koker, zwarte vlooienband, De Kwe kerij, Heiloo. Inl.: 072-5616106. Gevonden Schilpadpoes, achter 1 licht voetje, nek aan de ene kant zwart en aan de ande re kant bruingeel, Burg. Nieuwen- huysenstraat, Limmen. Zwarte poes, wit naast de neus, witte kin, bef, borst en voetjes, achter 1 knie kous, grote witte staartpunt, Rijksweg, Limmen. Lichtrood katertje, witte hals en kin, witte buik en pootjes, Keldercroftlaan, Heiloo. Inl.: 072-5616106. HEILOO - De golf- en countryclub Heiloo (GCH) speelde maandag 20 augustus haar 9e zomeravondclubcom- petitie op golfbaan Spaarnwoude. Het was een prachtige zomeravond en heel wat anders dan veertien dagen geleden, toen het wel herfst leek. Moeilijk gesto ken vlaggen, snelle greens en een laag staande scherpe zon waren, buiten de vorm van de dag, enkele omstandighe den die het (sommige) golf(st)ers toch weer moeilijk maakten. Natuurlijk wa ren er ook weer deelnemers blijkens de uitslag, met prima scores. Vijf birdies (één slag onder par) werden geslagen door resp. Jaap Kossen, Jeroen v.d. Ham, Fred Huurman, terwijl Henk Veldt er zelfs twee voor z'n rekening nam. Door de wedstrijdleiding werden de, door de sponsor van deze avond, beschikbaar gestelde prijzen uitgereikt. Uitslag: Lange handicap (hep) 1. Erik van Beek hcp.26,9, 20 pnt., 2. Peter Baaij hcp.12.1 18 pnt., 3. Henk Veldt hcp.15,7 17 pnt., 4. Cees v.d. Bogaerde hcp.25,9 17 pnt. Hoge handicap 1. Ed Cramer hcp.43 24 pnt., 2. Fred Huur man hcp.39 22 pnt., 3. Jan Kraakman hcp.29,1 20 pnt., 4. Dennis Min hcp.34,7 20 pnt., 3 September staat de laatste speelavond op het programma. Na de succesvolle tentoonstellingen van voorgaande jaren exposeert de Russchische iconograaf zijn nieuwste werken bij Abdijkaarsen bijvoorbeeld. De tentoonstelling draagt de titel 'beel den van heil en genezing' en is te bewonderen van 3 september tot en met 6 oktober in de expositieruimte van de kaarsenmakerij van de Abdij van Egmond aan de Vennewatersweg 27 te Egmond-Binnen. De openingstij den zijn van maandag tot en met zater dag 10.30 tot 16.30 uur. De toegang is vrij en zondags gesloten. Het schilderen van iconen kent een lange traditie en heeft in de loop der eeuwen vaste regels gekregen, waaraan de iconenschilder zich dient te houden. Ondanks de voorschriften waaraan een icoon moet voldoen, is er toch sprake van een grote verscheidenheid aan stij len. Er is een byzantijnse traditie en er zijn diverse Russische scholen. Het werk van Wasili Wasin is heel dui delijk geïnpireerd door de grote klas sieke iconenschilders, maar hij gaat toch een geheel eigen weg. Daarbij schuwt hij het experiment niet en is hij op zoek naar nieuwe uitdrukkingsvor men. Sommige critici menen dat zijn werk hiet rrièer gerekend kan wórden ondér de iconen, omdat hij de canon van de iconenschilders heeft verlaten. An deren daarentegen bewonderen even wel de verfrissende wijze, waarop hij omgaat met een eeuwenoude traditie. Zijn werk getuigt van een oorspronke lijk karakter en een sterke uitstraling. HEILOO - Afgelopen zondag vond het Junioren A-toernooi in Cetniewo plaats. Eline Ramaker, lid van de kern ploeg, was voor dit toernooi geselec teerd en vertrok op vrijdag richting Gdansk, Polen. De nationale selectie was onder leiding van Veronique Ak kermans en Chris de Korte. Nadat vrij dag de loting bekend was gemaakt bleek dat Eline in haar eerste partij me teen moest aantreden tegen een Poolse judoka. Minke Jansen, uitkomend in dezelfde gewichtsklasse, was haar eer ste wedstrijd vrijgeloot. Eline won één partij en verloor er één, helaas kreeg zij niet de mogelijkheid tot herkansing en was voor haar dit toernooi afgelopen. Al met al heeft zij hiermee toch weer internationale ervaring opgedaan. Dojo 't Loo zal aanstaande zaterdag tijdens de Uitmarkt ook vertegenwoordigd zijn. Om 13.00 uur zal op podium B een halfuur durende demonstratie worden gegeven. Het demoteam Yuyukan, zal met een demonstratie karate beginnen. Dit team heeft al een flinke naamsbe kendheid opgebouwd door deelname aan gala's in onder meer Duitsland en het Wereldkampioenschap Karate te Schotland. Ook wordt er een judode monstratie gegeven en geven een aan tal dames een demo Bodyshape. Ten slotte wordt een demonstratie Tai-Chi gegeven ónder leiding van Dhr. Nijen- huis. Mocht u meer informatie willen over de diverse sporten die sportver eniging Dojo 't Loo aanbiedt bezoek dan onze stand, of neem contact op met Mevr. Ramaker, 072-5337533. HF.II DO - Op Pncsnaf3 vnnrtoptnmpn *- a> "c= De hond als spiegel tot zelfontdekking Door Bets Engel Bets Engel heeft een bijzondere band met honden. In dit boek beschrijft zij haar observaties en belevingen vanuit haar jarenlange ervaring als mensen en hondentrainer. De hond vertegen woordigt in haar ogen niet alleen de rol die hem wordt toebedeeld als huisdier, maar hij biedt ook de mogelijkheid om van hem te leren. Een hond spiegelt het gedrag van degene die met hem omgaat en geeft daarmee direct, eerlijke en onbevooroordeeld feedback. Aan de hand van humoristische en ont roerende voorbeelden beschrijft zij de lessen die ze zelf van haar honden leer de, hoe ze ertoe gekomen is zelf een hondenschool te starten en wat zij heeft geleerd van haar cursisten. Voor wie voor openstaat voor het soms wel erg hoge gehalte 'hondenpsychologie' is het een boek dat vernieuwende inzich ten kan bieden over de relatie mens en hond. Bets Engel is tevens amateur van 'MBD Leven en laten leven' en 'De Hondse Baas'. Lessen van honden. De Hond als spiegel tot zelfontdekking. Bets Engel. Uitgeverij Bosch en Keu- ning. Nugi 829/821 f30,30. HEILOO - Voor menigeen is het Pedicure Centrum in de voormalige Hofdijkschool in Marienstein niet meer weg te denken. De dames Piet en Gre ve vormen meer dan twintig jaar een zakenduo, dat er voor zorgt, dat hun klanten lichtvoetig in ons mooie dorp kunnen lopen. Hun praktijk begon op een bovenkamertje aan de Westerweg, daarna verhuisden ze naar een noodlo- kaal aan de Bergeonstraat en toen de Hofdijkschool zeven jaar geleden leeg kwam te staan, kregen ze van de ge meente alle medewerking om er een praktijk voor voetverzorging in te rich ten. Steeds meer klanten weten de weg naar de praktijk te vinden. Al langer werd er over nagedacht een derde pedi cure aan te trekken om de groeiende klantenkring te kunnen bedienen. Dat is mevrouw Ann Weldone gewor den. Ann is 46 jaar, geboren in Ierland en sinds geruime tijd woonachtig in Heerhugowaard. Ze is in 1995 door de dames Piet en Greve aan de Noord- Hollandse Academie in Alkmaar opge leid tot voetverzorgster. Een jaar later slaagde ze voor het examen voetverzor ging voor diabetici. Dit jaar heeft ze de cursus nagëlbeugel en orthesiologie met goed gevolg doorlopen. Ann werkt óp de woensdag en de donderdag in de praktijk.'Cocky Piet en Mart Greve zijn op de andere dagen in de praktijk, waar de klant terecht kan voor alle voorko mende verzorgingen van de voeten. Cocky Piet en Mart Greve verwelkomen hun nieuwe collega Ann Weldone (midden). HEILOO - De Passage, voortgekomen uit de christelijke plattelandsvrouwen en de Nederlandse christenvrouwen bond, heeft voor het nieuwe seizoen haar programma klaar. In totaal zijn er acht bijeenkomsten, steeds op de laat ste dinsdagavond van de maand. De Passage is een interkerkelijke vereni ging voor vrouwen yoor alle leeftijden. Het lidmaatschap kost f 67,- per jaar en daarvoor ontvangen de leden ook het interessante maandblad Motief. De reiscommissie verzorgt twee keer per jaar een uitstapje. Verder heeft onze vereniging nog twee leesclubs, waar de deelneemsters gezamenlijk een boek bespreken. Ons nieuwe programma maakt u zeker enthousiast om onze eerste bijeenkomst in het komende sei zoen bij te wonen. Deze vindt plaats op dinsdag 25 september om 20.00 uur in 't Kruispunt. Ds. J. Buitenhuis uit Utrecht spreekt dan over: 'Met een lach en een traan', een cruise-boot voor kinderen met een handicap. Gasten zijn hartelijk welkom; de entree bedraagt f 2,50. Nadere informatie over de Passage- afddeling Heiloo kunt u inwinnen bij mevrouw Koel-Kruiver, Vrieswijk 17, tel. 072-5330540. ALKMAAR - Wanneer u voor iemand zorgt bent u mantelzorgen Elke maand is er een bijeenkomst waar mantelzor gers elkaar ondersteunen door ervarin gen uit te wisselen. Graag nodigen wij mantelzorgers in Noord-Kennemer- land uit voor de bijeenkomst op dins dag 11 september van 10.00 tot 12.00 uur. U bent welkom aan de Reinartlaan 1in Alkmaar. Het thema van deze och tend is: zelf zorg inkopen met een per soonsgebonden budget. Voor info kunt u bellen naar het Steunpunt Mantel zorg, tel. 072-5407099. Kunst-in-de-Kas. HEILOO - In Kunst-in-de Kas 7 no digt, net als in de voorafgaande afleve ringen, de beeldende kunstenaar Peter Huijzer uit Heiloo medekunstenaars uit voor een gezamenlijke expositie. De opvallende vormgeving van deze reeks bijzondere exposities, die nu al voor het zevende jaar in een kassencomplex aan de Vennewatersweg in Heiloo wordt georganiseerd, is in handen van interi eurarchitect Anne Lawant, uit Heiloo. Peter Huijzer toont nieuwe tekeningen en schilderijen op groot en klein for maat waarin de vanzelfsprekende schoonheid van de natuur centraal staat. Mede-exposant is deze keer de kunstenaar Rob ter Steege. De titel van de tentoonstelling - DUOMO -is afge leid van zijn werk dat zich het best laat omschrijven als geluidskunst. Met behulp van geluidstonen suggereert hij de aanwezigheid van de San Marco te Venetië. De akoestiek van deze dom speelt een belangrijk rol in de muziek geschiedenis. Nu fungeert hij vooral als toeristische trekpleister. De tentoonstelling is geopend op vrij dag 31 augustus, zaterdag en 1 en zon dag 2 september van 10.30 tot 18.00 uur en bevindt zich in het kassencomplex achter het woonhuis op Vennewa tersweg 18 te Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 10