Falkland Toneel vrouwen van Nu Stichting Art of Living. Home Decorating Heiloo Stichting vrienden van de Beun Double Stars Fanfare Showband Heiloo MOGOJOKO mm UITKIJKPOST - UITMARKTBIJLAGE - PAGINA 12 Vrienden van de Beun hebben voorrang bij toe wijzing van kaar ten. Bet voor informatie over Vrienden van de Beun naa Hefeen Groo tel 072-532103 of naar Theate de Beunte 072-533315 Falkland mag op de Uitmarkt niet ontbreken, want cultuur en entertainment gaan hand in hand bij de ruim vijfenzeventig jaar oude toneelvereniging. Met maar liefst vier volwaardige producties per jaar, voor zowel kinderen als volwassenen, ziet de vereniging kans om bij een groot regionaal publiek aan te slaan. Dat Falkland nog nooit zó goed in haar vel stak, getuigt het record aantal donateurs en record aantal voorstellingen per jaar. Met name de kindervoorstellingen, waarvan iedere productie vijf voorstellin gen telt, zijn doorgaans ruim van tevoren uitverkocht. Ook de avondproducties kennen een toe nemende belangstelling, en trek ken steeds vaker volle zalen. En terecht, want welk genre toneel de vereniging ook kiest, het publiek kan altijd rekenen op een zeer verzorgde voorstelling die optimaal op de mogelijk heden van de Beun is toegesneden. Voorstellingen die nooit voorspel baar zullen zijn door de steeds weer wisselende rolbezetting en verschillende regisseurs die maar al te graag in Heiloo komen regis seren. Dit maakt Falkland tot een levendige club die met haar grote spelersgroep en fantastische mensen achter de schermen tot heel veel in staat is. Ook op de Uitmarkt zal het een enthousiaste vereniging zijn die acte de pré- sence geeft, echter niet op het podium waar je haar wel zou mogen verwachten. Een scène uit een van de komende producties kan helaas niet gespeeld worden, omdat de heks uit het kinderstuk nog op vakantie is. Wat het avondstuk betreft, heeft Falkland wel een zeer origineel stuk geko zen om zich in vast te bijten: Ajax- Feyenoord, dat zich afspeelt op de tribune in de tijden van Cruyffie en Coentje Moelijn. Nu zijn de decorbouwers van Falkland tot heel veel in staat, maar om nu voor 15 minuten Uitmarkt een tribune te bouwen voor dertig tot veertig man, dat is ook weer overdreven. Wel jammer eigenlijk, want (voetbal)humor is van alle tijden, en hooligans daar hadden ze toen nog nooit van gehoord! Van Falkland wel, want die wist toen ook al te scoren! Op Hoop van Zegen of Ajax-Feyenoord, afwisseling genoeg bij Falkland Toneel Foto, R. Alphenaar M0G0J0K0 -een begrip in Heiloo- heeft in haar geschie denis laten zien een veelzij dig jongerenkoor te zijn. Onder de enthousiaste leiding van dirigent Ank van Baar repe teert het koor en combo iedere vrijdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Willibrorduskerk in Heiloo. Een keer in de maand verzorgt M0G0J0K0 een viering in deze kerk. Eigen initiatieven zorgen ervoor dat de vieringen een afwisselend karakter hebben. Ook buiten de kerk treedt M0G0J0K0 regelmatig op. Het Concert voor Volendam dat begin dit jaar in samenwerking met de Heiiooir Harmonieorkest Caecilia werd gehouden, ligt nog vers in het geheugen. Naast zingen zijn er ook ande re activiteiten die het koor tot een hechte groep maken. Het geplande weekeinde weg van 8 en 9 september belooft dan ook een succes te worden. Begint jouw carrière ook op het kerkkoor? Veel (internationale artiesten zijn ooit begonnen met zingen op een kerkkoor. Wil jij ook je muzikaliteit ontwikkelen, kom dan bij MoGoJoKo en bei voor informatie met: Myriam de Sain, tel. 072-5336486, of Geesje Zonneveld, tel. 072-5336177. NBvP, Vrouwen van Nu. Een nieuwe naam voor een al lang bestaande organisatie van vrouwen die actief willen participeren in de hedendaagse maatschappelijke ontwikkelingen, die aan hun persoonlijke ontwikkeling willen werken en hun creativiteit willen ontplooien. Deze organisatie is landelijk georganiseerd, met provinciale en plaatselijke afdelingen. Vrouwen van nu bestaat sinds 1930 en is aangesloten bij de wereldbond, The Associated Country Women of the World. In Heiloo heeft de afdeling momenteel ruim honderd leden, actief op allerlei gebied. Wat gaat er komend seizoen alle maal gebeuren? Om te beginnen is er iedere maand (dit jaar op maandag of woensdagavond) een bijeenkomst met een thema, een spreker of een activiteit. Een klei ne greep uit het programma van het volgende seizoen: een diale zing over een fietstocht van Nederland naar India, gemaakt door een jonge vrouw met vier vrienden; een optreden van theatergroep Schoppenvrouw, waarbij het publiek gevraagd wordt mee te doen; een voorlich tingsbijeenkomst over mantelzorg en het werk van de ouderenadvi seur en een avond met schrijfster Marjan Berk die voorleest uit eigen werk. Verder zijn er binnen de afdeling allerlei interessegroepen. De reis commissie organiseert regelmatig excursies naar musea, beziens waardigheden en evenementen. Voorstellingen in de regio worden met de theatergroep bezocht. De fietsclub organiseert dagfietstoch ten, dicht bij huis maar ook verder weg. En dan zijn er nog de tuin- club, de volksdansgroep, het zangkoor, twee leeskringen, twee handwerkgroepen met zeer bij zondere resultaten!) actief. Ook worden er Engelse en Franse les sen georganiseerd, evenals aller lei andere cursussen op creatief of educatief gebied, soms met andere vrouwenorganisaties samen. Bovendien is het mogelijk om deel te nemen aan cursussen op cultureel, creatief en communi catief gebied, die door de provin ciale en landelijke cursuscommis sies georganiseerd worden. Vrouwen van nu is duidelijk een zeer actieve vereniging, met voor elk wat wils. Maar naast alle acti viteiten wil de bond vooral een ontmoetingsplaats zijn voor vrou wen van alle leeftijden en alle gezindten in Heiloo. Bent u geïnteresseerddan kunt u contact opnemen met het secretariaattel 072-5054203. Het is ook moge lijk een proeflidmaatschap voor een paar maanden aan te gaan. Aanmelden hiervoor kan op de Uitmarkt. Gezondheid betekent meer dan enkel afwezigheid van ziekte. Net als succes meer is dan geld op de bank. De pieken en dalen, de spijt- en schuldgevoelens, de angst die in 't dagelijks leven soms wordt ervaren, gaan uiteindelijk voorbij. Maar de gifstoffen die deze emoties achterlaten in de lichaamscellen, blijven. Door de jaren heen opgestapeld, eist dit zijn tol van de gezondheid en levenshouding. Wanneer te veel onzuiverheden in het lichaam zijn opgeslagen, neigt men ertoe van zichzelf te denken dat mens 'overspannen 'depressief of 'boos' is. Ook de geest speelt een belang rijke rol in het behoud van de gezondheid. Hoe meer de geest heen en weer slingert tussen gisteren en morgen, hoe meer spanning zich ophoopt in het zenuwstelsel. Stress heeft een negatief effect op het immuunsys teem en vergroot de bevattelijk heid voor ziektes. Wist u dat iede re emotie, ieder gevoel een corre sponderend ritme heeft in uw ademhaling? En dat ieder ritme in uw adem weer correspondeert met een specifiek deel van uw lichaam en dit beïnvloedt? U kunt uw emoties zelf beïnvloe den, en daarmee uw gehele gesteldheid, door uw aandacht op uw adem te richten. U kunt met uw eigen ademhaling vrijko men van spanningen en oude patronen. Vrij worden van beïn vloeding door uiterlijke omstan digheden. In het gebouw Hofdijk, fysiothera- piepraktijk Stromend en Herngreen, Marienstein 178 geeft de stichting Art of Living een nieu we Helende Adem cursus van 23 tot en met 28 oktober: vier avon den van 19.30 tot 22.00 uur en weekend van 10.00 tot 15.30 uur. Het is een praktische cursus met eenvoudige en krachtige technieken. U leert onder andere uw longca paciteit te vergroten en elk deel van uw longen te gebruiken. Art of Living is een internationale, educatieve organisatie zonder winstoogmerk en omvat dienst baarheid aan de mensheid over de gehele wereld. De stichting wordt door vrijwilligers onder steund in meer dan honderd landen. De organisatie adviseert in de ECOSOC van de Verenigde Naties en in de Wereld Gezondheid Organisatie bij het ontwikkelen van een nieuwe benadering voor de 21ste eeuw. Miljoenen mensen over de gehele wereld hebben reeds een blijven de transformatie in alle aspecten van hun leven ervaren. Voor informatie kunt u terecht bij de stand op de Uitmarkt of contact opnemen met Pia Struycken tel. 072-515 2240, Of Karin Verduin tel. 072-5113381. Theater de Beun heeft een belangrijke plaats in het sociaal- culturele leven in Heiloo. In de Beun worden voorstellingen gegeven door de Filmliga en Cinescoop. Amateurverenigingen zoals Falkland, Cecilia, HOV, en Jeugd Theater Heiloo treden hier op. Ook is er cabaret, toneel en muziek. Voorstellingen door beroepsartiesten zijn helaas niet altijd kostendekkend. Een aantal mensen vond dat jammer en namen het initiatief om geld in te zamelen om het tekort te bekosti gen. De werkgroep Vrienden van de Beun' werd opgericht. Dankzij publiciteit in deze krant en gerich te acties zijn er nu ruim 500 Vrienden die jaarlijkse minimaal f 25,- geven. Ook een vijftigtal bedrijven ondersteunen met financiële middelen de doelstel ling van de stichting. Alle organisatorische activiteiten rond de Beun worden gedaan door vrijwilligers. Dankzij al deze gratis hulp en de bijdragen van Vrienden en Steunpilaren is er ook voor komend winterseizoen een gevarieerd aanbod in caba ret, toneel en muziek. De pro grammacommissie van de Beun selecteerde uit het landelijk aan bod van impresario's zeventien voorstellingen. In onze kraam op de Uitmarkt vindt u de program maboekjes en informatie over de Vrienden van de Beun. De cabaretière Jetty Mathurin die de Uitmarkt opent, treedt op 22 januari op in de Beun met haar nieuwe voorstelling 'Opvliegers'. Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar. Wacht niet te lang, want ook vorig jaar was deze ras actrice in Heiloo helemaal uitverkocht! Onder de naam Home Decorating Heiloo geeft Patricia Duineveld- Coolegem verschillende creatieve workshops op zowel creatief als sportief gebied. Het cursusaan bod is zeer veelzijdig en varieert van schilderen met porseleinverf, wilgentenen vlechten tot het wer ken met vers materiaal. Het pro grammaboekje is tijdens de Uitmarkt bij de kraam verkrijgbaar. Hier staan alle onderwerpen ten toongesteld. Home Decorating Heiloo verzorgt ook workshops op locatie, bijvoorbeeld met een stel vriendinnen bij u thuis. U kunt ook iemand verrassen door een cadeaubon van Home Decorating Heiloo te geven. Ook deze is tijdens de Uitmarkt verkrijgbaar. Wilt u sportief bezig zijn dan bent u hier ook aan het goede adres. U kunt altijd vrijblijvend een proef les doen bij Patricia's combitrai ning. Dit wordt gegeven op woensdagavond om 20.00 uur in 't Trefpunt. De groep is gevarieerd qua leeftijd en draait al heel wat jaren. De combitraining wordt gegeven op muziek. Het verbetert de conditie en pakt de zoge naamde 'probleemgebieden' (buik, benen, billen) flink aan. Kom kijken tijdens de Uitmarkt naar een demonstratie om 13.45 uur. BSlil Double Stars Heiloo is een sportvereniging voor honkbal, softbal en peanutbal. De club bestaat twaalf jaar en is voortgekomen uit het samengaan van BSC Heiloo en de honk- en softbaltak van de Foresters. Bij deze laatste vereniging heeft aan het begin van de jaren zestig eerst het honkbal en later het softbal zijn intrede in Heiloo gedaan. Bij Double Stars lopen nog steeds actieve leden rond, die veertig jaar geleden in de pionierstijd ook al van de par tij waren. Sommige Double Stars leden wonen nu op het voormali ge allereerste honkbalveld van Heiloo op de historische Egelshoek. Double Stars speelt haar wedstrijden op sportcomplex 't Vennewater. Daar staat een prachtige door eigen leden gebouw de kantine als stralend middelpunt van één van de mooiste honk en softbal accommodaties van Noord-Holland. De naam "Fanfare Showband Heiloo" zegt eigenlijk al heel veel: een drumfanfare met een majorettenpeloton. FSH gaat voor muziek, maar ook voor show. Met optredens in binnen- en buitenland, en natuurlijk in Heiloo. De Fanfare Showband is een van de vier muziekverenigingen in Heiloo. Natuurlijk heeft ieder haar eigen identiteit en daardoor ook zijn eigen aantrekkingskracht. FSH is een showband. Het korps 'loopt' dus, maar niet alleen recht vooruit, maar ook een pas opzij, een pas achteruit en keren. Echt alles hoort erbij! U heeft ons met de intocht van Sinterklaas in Heiloo vast wel horen zingen. En natuurlijk doen onze majorettes daar allemaal vrolijk aan mee. Waar treedt FSH zoal op? Elk jaar is dat weer een verras sing, maar een aantal vaste optre dens is daar altijd wel bij: Zoals gezegd, de intocht van Sint Nicolaas in Heiloo maar ook in Zaandam, de Uitmarkt in Heiloo, de Avondvierdaagse in Heiloo en Alkmaar, Koninginnedag, de 8- oktober optocht in Alkmaar, car naval in Zwaag (daar moet u echt eens gaan kijken!) en het Bloemencorso in Winkel. Maar ook het Bloemcorso Aalsmeer, Bloemencorso Rijnsburg, een taptoe in Weesp, de lampionop tocht in Schoorl, en onlangs de luilakviering in Ypestein, stonden al eens op het programma. In november treedt het voltallige 'personeel' op in Ponypark Slagharen. Al meerdere keren zijn optredens op TV te aanschouwen geweest. En wie weet volgen er nog meer uitzendingen! En elk jaar is er wel een uitstapje naar het buitenland: carnaval in Oberhausen, in Baillieul, het zomercarnaval in Lille, een muziekweekend in Malente en vorig jaar een muziekfestival in Husum Rodemis (tegen de Deense grens). U ziet, een vereniging die door haar aparte manier van optreden, met uiteraard lekker in het gehoor liggende muziek, heel veel wordt gevraagd. Mede doordat FSH maandelijks oude kranten ophaalt (in drie wij ken van Heiloo, steeds op de vier de zaterdag van de maand met uitzondering van de zomer maand), de gemeente bereid is subsidie te verlenen én er een aantal sponsors is, dat de vereni ging een warm hart toedraagt, is FSH erin geslaagd de contributie op een laag peil te houden: ji ren tot 16 jaar betalen f 120,- en senioren betalen f 160,-. Indien mogelijk wordt er een muziekinstrument ter beschikking gesteld. Double Stars is een levendige vereniging met acht competitie spelende senioren teams. De club heeft ook acht competitie spelende jeugdteams. Het com petitieseizoen loopt grofweg van 1 april tot 15 oktober met een zomerstop tijdens de grote schoolvakantie. In januari, februari en maart wordt er ter voorberei ding op de competitie in de zaal getraind. Naast trainingen, oefen en competitie wedstrijden organi seert Double Stars toernooien zoals het Pannekoeken toernooi voor de Peanuts in de sporthal tij dens de Kerstvakantie, het De Best jeugdtoernooi in het Pinksterweekend, diverse mixed softbaltoernooien en een jeugd- sportdag begin oktober. Onlangs zijn een 50-tal leden bovendien een week bij de bevriende club Livorno in Italië geweest om de krachten te meten. Doublé Stars heeft op de Uitmarkt Heiloo een slagtunnel opgesteld staan met daarnaast een veldje voor demonstratie trainingen en wedstrijdjes. Bezoekers worden uitgenodigd niet alleen te kijken maar ook onder deskundige begeleiding mee te doen om de smaak te pakken te krijgen, want de club kan met name een paar nieuwe dames softballeden als mede wat meer softbalmeisjes goed gebruiken. Daarnaast zijn natuurlijk zeker ook nieuwe honk- baller(tje)s altijd welkom. Het pro gramma is als volgt: vanaf 11.00 uur tot 12.30 uur spelen de Peanuts 1 en 2 een wedstrijd waaraan ook bezoekertjes kun nen deelnemen. Van 12.30 tot 14.00 uur geven de HB-pupillen een demonstratietraining en wordt er een wedstrijdje met bezoekers gespeeld. Van 14.00 tot 16.00 uur geven de SB-junioren een demonstratietraining eveneens gevolgd door een wedstrijd met bezoekers. De HB-junioren-2 geven van 11.00 tot 16.00 uur een demonstratie slaan in de slagtun nel. Om 15.00 tot 15.30 uur volgt een optreden met Ypetypes/Döuble Stars pupillen en begeleidingsband met 'Sla die bal nou raak', 'Het Softballied' en andere nummers van hun CD. Voor meer inlichtingen over Double Stars kunt u contact opnemen met Gert-Paul van de Horst, De Waard 107, tel. 072-5337614. De majorettes daarentegen krijgen altijd de beschikking over een baton, de zogenaamde twirlstok. Hebben wij u enthousiast of nieuwsgierig gemaakt? Kom gewoon eens langs! Dat kan: op maandag bij de majorettes (vanaf 19.00) in de gymzaal van het PCC aan de Dors of op don derdagavond bij de band aan de Kanaalweg 9A. U kunt ook bellen met Nanda de Jong, tel. 072-533 71 50 of Carla van Veen, tel. 072-533 77 42. Wij zijn ook te vinden op http://www.homepages.hetnet.nl l~showbandheilooHndex.html De Fanfare Showband Heiloo zal -zoals de laatste jaren een gewoonte is geworden- vanaf 10.15- 11.00 uur een optreden verzorgen rondom het terrein van de Uitmarkt. De majorettes zullen vanaf 11.30 uur hun kunsten op het podium vertonen. Uiteraard zal FSH ook met een stand aanwe zig zijn. Wij zien u graag op 1 september! m

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 12