Bibliotheek Heiloo Schietsportvereniging De vrijheid Heiloo Qsederfancf CEsyeranto EHBO-vereniging Heiloo Corus Big Band The Swing Masters Oratorium vereniging Atletiekvereniging Trias De Onderwijs winkel Franse conversatie lessen en lezingenserie Afdeling Alkmaar, Heiloo e.o. UITKIJKPOST - UITMARKTBIJLAGE - PAGINA 13 De Bibliotheek in Heiloo is niet alleen organisator van de Uitmarkt Heiloo, zij neemt ook deel met twee informatie stands. Maar waarom eigen lijk? Heeft de bibliotheek wel wat te melden? Nou en of! Dat u voor een zeer redelijk bedrag lid kunt worden van de bibliotheek (ca. f 50,- per jaar) wist u waarschijnlijk al. Dat kin deren tot 16 jaar geen contribu tie betalen ook. Maar wist u dat de bibliotheek veel meer doet dan alleen maar het uitlenen van romans? In de bibliotheek vindt u ook informatieve boe ken, grote letterboeken, gespro ken boeken, naslagwerken, tijd schriften (waarvan de oudere nummers worden uitgeleend), kranten, speciale jongeren infor matie, culturele agenda, oplei- dingsdocumentatie, de gezond heidswijzen documentatiemap pen, video's, taalcursussen, bladmuziek, en een flinke col lectie cd's en cd-rom's. ledereen kan in de bibliotheek gebruik maken van al het genoemde, maar ook van inter net (f 2,50 per 30 minuten voor leden en f 4,00 voor niet leden) en van de naslagbestanden. Voor het lenen van materialen dient u lid te zijn van de biblio theek. Bent u dat nog niet, dan is dat binnen vijf minuten gere geld! Naast een goed uitgeruste en gezellige bibliotheek, hebben we u nog veel meer te bieden. Wat dacht u van een nieuw op ;te richten leesclub, waar u zich nog voor in kunt schrijven. U kunt ook kiezen voor één of meerdere van de negen interes sante lezingen, die voor het komende seizoen op het pro gramma staan. Lezingen over internet, Stress, Eetstoornissen, Grenzen stellen, maar natuurlijk ook de spéciale boekenweekle zing (in 2002 door Rosita Steenbeek) en bijvoorbeeld een avond over de opera Dialoques des Carmelites, die op het pro gramma staat van De Nederlandse Opera. In een lezingengids, die eind novem ber verschijnt, vindt u een over zicht van deze en nog eens circa 30 lezingen, die in bibliot heken in omliggende gemeen ten worden georganiseerd. De bibliotheek draagt ook zorg voor een aantal cursussen in het kader van 'een leven lang leren'. Een greep uit het cursus aanbod voor het komende sei zoen: 'Internetcursussen voor kinderen en volwassenen' (met en zonder computerervaring), 'introductiebijeenkomsten bibli otheekgebruik' en de cursus 'Luisteren naar kamermuziek'. En de bibliotheek organiseert nog veel meer! Van voorlees- kampioenschap en Kinderjury tot Kinderboekenweekfeest en 50+ leest voor (op basisscho len). En wat dacht u van de speciale ondersteuning aan het onderwijs, de uitleenposten in de beide Zorgcentra in Heiloo en de uitleenpost, speciaal voor kinderen, in Ypestein? En van de door vrijwilligers uitgevoerde Boekendienst aan Huis? En..., ja zo kunnen we nog wel even doorgaan. Sinds 1955 biedt De Vrijheid haar leden de mogelijkheid om op een sportieve wijze en in een ontspannen sfeer bezig te zijn met de schietsport. Bij onze vereniging staan sportivi teit en gezelligheid voorop zonder dat daarbij de veiligheid uit het oog wordt verloren, daarom krijgt ieder nieuw lid vooraf ook uitge breide instructie over de veilige omgang met wapens. Op acht schietbanen van ieder 25 meter biedt de vereniging haar leden de mogelijkheid om verschillende takken en disciplines van de schietsport te beoefenen. Hierbij kan zowel van vuurwapens als van luchtdrukwapens gebruik gemaakt worden. Door deelname aan de regelmatig georganiseer de wedstrijden kan men de behaalde resultaten gaan vergelij ken met anderen en een nieuwe dimensie aan de sport toevoegen. Doordat de vereniging is aange sloten bij de KNSA kan men hier in zo ver gaan als men zelf maar wil (de spelen in China??) Daarnaast zijn er diverse moge lijkheden om in verenigingsver band of individueel bij andere verenigingen op bezoek te gaan voor wedstrijden of het beoefenen van disciplines die niet in Heiloo kunnen worden 'verschoten' zoals lange afstanden en kleiduiven. De Vrijheid is iedere maandag-, dinsdag- en vrijdagavond geopend vanaf 20.00 uur. Geïnteresseerden zijn altijd van harte welkom. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u altijd contact opnemen met het secretariaat: Peter Boven tel. 072-5613905. Bij geen gehoor: Ton Poelman tel. 072-5336792. In Heiloo, respectievelijk Alkmaar en omstreken is er een bloeien de Esperantovereniging die dit jaar 2001 haar 50-jarig jubileum viert. Esperanto is een internationale taal welke buitengewoon makkelijk te leren is. Esperanto naar alle delen van de wereld.(Probeer dat maar eens in een andere taal). De afdeling Alkmaar, Heiloo is aangesloten bij de landelijke orga nisatie 'Esperanto - Nederland'. U hoeft niet meteen te denken aan verfrommelde auto's en gillen de sirenes. Het grootste deel van de ongelukken gebeurt gewoon thuis, op het werk of op het sportveld: een verbrande vinger, een schaafplek, een verstuikte enkel: iedereen kan helpen, als hij maar weet wat hij moet doen. Of iemand verslikt zich, of krijgt een hartaanval: geen bloed is te zien, maar zonder snelle en goede hulp kan hij wel doodgaan. Als u er zeker van wilt zijn dat er een EHBO'er in de buurt is als er wat gebeurt, dan zou u zelf een cursus kunnen volgen. EHBO-cur- sussen kunnen in vrijwel elke plaats in Nederland worden gevolgd. In Heiloo kan dat bij de EHBO Vereniging Heiloo. Deze bestaat sinds 1946 en heeft ongeveer 130 leden. Zij weten wat ze moeten doen; zij zorgen dat het allemaal niet nog erger wordt, dat snel professionele hulp wordt ingeroepen, dat het slachtoffer zich niet zo vreselijk eenzaam en hulpeloos voelt. Ze kunnen zelfs levens redden. In Heiloo zijn er gezellige, interes sante conversatiemiddagen waar onderwerpen worden bespreken die door de aanwezigen zelf wor den aangedragen. In Alkmaar zijn er 's avonds de vaste clubbijeenkomsten met gevarieerde onderwerpen en soms buitenlandse sprekers. Indien gewenst wordt u hiervoor opgehaald met de auto. De vereniging heeft een eigen bibliotheek met meer dan duizend Esperanto-titels van allerlei aard. Ook is er een eigen Esperanto- koortje dat op diverse evenemen ten optredens verzorgt, ook in het buitenland. Wat heb ik aan Esperanto zult u zich misschien afvragen. Welnu: uw vriendenkring wordt aanmer kelijk uitgebreid, u zult tijdschrif ten kunnen lezen uit bijvoorbeeld China, Siberië, Korea of waar ook ter wereld; na één winter prettige studie kunt u mailen of corre sponderen met Esperantisten over de gehele wereld. Voor jon geren betekent het beheersen van deze taal gratis logerend de wereld rond, met Esperanto in de bagage en voor ouderen is het een makkelijke studie, om de her sens prettig bezig te houden. Verder organiseert de vereniging bezoeken aan kleine Esperanto- evenementen in de omgeving. Dit jaar organiseerde de vereniging met onder andere buitenlandse Esperantisten ter gelegenheid van In minimaal veertien lessen van twee lesuren leert u wat u moet doen, maar ook wat u vooral moet laten. De cursus wordt gegeven door een arts en een kaderinstructrice. De nadruk ligt op de praktijk, maar er wordt ook aandacht geschonken aan de theoretische achtergronden en kennis van het menselijk lichaam. Om het oefenen zo 'echt' moge lijk te maken worden Lotusslachtoffers ingeschakeld. Jongeren van 11 tot 13 jaar kun nen aan de slag voor het certifi caat Jeugd EHBO A, voor de jeugd van 14 tot 16 jaar bestaat het certificaat Jeugd EHBO B. De EHBO Vereniging Heiloo ver zorgt deze cursussen op enkele basisscholen in Heiloo. Naast de cursussen verleent de EHBO Vereniging Heiloo ook assistentie bij diverse evenemen ten en sportwedstrijden in Heiloo, zoals Timmerdorp, Ringsteken en Fietscrossen. Voor nadere inlichtingen kan men na 18.00 uur contact opne men met Martin Vogelsangs, tel. 072-5338645. De volgende cursus start eind september en wordt gehouden in de vergader zaal van de badmintonhal op sportpark Vennewater aan Het Zevenhuizen 46. Corus Big Band 'The Swing Masters' is een van de vier formaties van het Corus Orkest. Van deze muziekvereniging met ongeveer tweehonderd en tien leden, kan iedereen lid worden, ook als u niet bij Corus in IJmuiden werkt. De Big Band-formatie telt achttien leden en speelt, aangevuld met een zangeres, in de traditionele Big Band bezetting met vijf saxo foons, vier trompetten, vier trombones en een ritme-sectie met gitaar, basgitaar, piano, drums en percussie. De Corus Big Band bestaan ruim 20 jaar en staat onder leiding van André Elders. De Corus Big Band richt zich op het verzorgen van een (stijl)-dans- avond of bal. Het repertoire is, gezien onze doelstelling, samenge-steld uit een gevarieerd aantal danssoor- ten zoals foxtrots, cha-cha-cha's, rumba's, samba's, jives, rock-'n- roll, diverse soorten jazz, Engelse walsen, en last but not least disco en beat. Hierbij zitten ook vocale nummers die gezongen worden door Rina Bredie. De orkestleden zijn gekleed in stijlvolle smokings. In maart 2001 is een swingende cd vol met dansmuziek opgeno men die luistert naar de naam 'Let's face the Music'. Deze zal op de Uitmarkt verkrijgbaar zijn voor de liefhebber. De Corus Big Band The Swing Masters heeft de afgelopen jaren reeds vele dansavonden ver zorgd, bijvoorbeeld aanslui-tend op concerten van muziekvereni gingen, na toneelavonden, koffie concerten of voor sport- en perso neelsverenigingen. Er optredens geweest bij Dansscholen in Alkmaar, Heemskerk en H.H. Waard, maar ook het Kerst-diner dansant in Motel Heiloo is twee jaar geleden met onze muziek opgeluisterd. Onze dirigent is oud Heilooër André Elders. ons 50-jarig jubileum een bus tocht naar de Middenbeemster, een boottocht door de havens van IJmuiden en op de Noordzee, een bezoek aan de Alkmaarse kaasmarkt, een grandioze feest avond in Heerhugowaard met optredens van buitenlandse Esperantisten en nog veel meer. Heeft u ooit Esperanto geleerd, maar er niets meer mee gedaan? Geen nood, bijspijkeren kan met een opfriscursus. Heiloo heeft een comfortabele huiskamercursus 'Esperanto voor starters' een keer in de week. De eerste les is op donderdagavond 20 septem ber om 20.00 uur op onderstaand adres. Starters A, 14 lessen ƒ100,-Starters B, tevens opfris cursus, eveneens 14 lessen 100,-, aanvang in overleg. Meer weten? Bezoek onze stand op de Uitmarkt. Of bel of mail naar Joh. Heijstra, secreta risBreedelaan 69, 1851 MB Heiloo, tel: 072-5332344, e-mail adres: jheijstra@freeler.nl Zingen is leuk! Oratoriumvereniging Nieuw Leven is een zelfstandig gemengd koor, opgericht in 1945. Het koor voert doorgaans in samenwerking met een orkest en solisten, oratori- umwerken uit. In een koor is het van groot belang dat alle stemsoorten in balans zijn. Verhuizingen en leef tijdsredenen vereisen een con stante instroom van nieuwe stem men. Iedere partij is even belang rijk en heeft haar eigen harmoni euze stem in het muzikale rader werk. Er zijn zelfs werken die per stemsoort meerdere partijen ver eisen. Dan wordt een partij bij voorbeeld opgedeeld in tweeën. Onze dirigent let op de juiste manier van ademhaling en stem gebruik. Tijdens de repetities gaan ernst en een kwinkslag samen om uiteindelijk een prima concert te kunnen geven. Op een repetitie voel je de vibraties van het echte zingen, terwijl je boven dien een leuke avond hebt. In alle rust worden de partijen ingestu deerd. Er worden cassetteband jes gemaakt, waarmee u thuis of tijdens de spits in de auto kunt meezingen, zodat u de partij 'zin- gerderwijs' onder de knie krijgt. Het koor repeteert iedere dins dagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de grote zaal van het Open Huis, boven 't Loo in Heiloo. Kom langs! U bent van harte welkom om een repetitieavond mee te maken. Dit heeft u de gelegen heid om eens vrijblijvend kennis te maken met het koor en te ont dekken dat zingen leuk en ont spannend is. U hoeft echt geen geschoolde of geoefende stem te hebben. Ervaring doet u wel op bij ons koor. In het voorjaar van 2002 zullen wij het Requiem van W.A. Mozart en het Miserere van E.T.A. Hoffmann uitvoeren, met vier solisten en het orkest Philharmonia uit Amsterdam. Het geheel staat onder leiding van onze dirigent J.H. Ploeg. U ziet het, voor ontspanning, informatie en cultuur: bij de Openbare Bibliotheek Heiloo bent u aan het goede adres! Graag tot ziens! Atletiek is een sport die zowel in recreatief als in wedstrijdverband kan worden beoefend Trias biedt beide mogelijkheden, zowel voor het lange-afstand lopen als de baanatletiek, zoals u die tijdens de WK begin augustus op televi sie heeft kunnen bewonderen. De nadruk ligt bij Trias op de combinatie van gezellig en actief, zowel bij de recreatieve als bij de wedstrijdsporters en natuur lijk bij de jeugd. Tijdens de Uitmarkt kunt u, naast algemene informatie over de vereniging, informatie krijgen over de open dag voor volwassenen die Trias organiseert op 16 september en de start van de serie trainingen ter voorbereiding van de halve mara thon van Egmond. Mocht u niet in staat zijn de stand op de Uitmarkt te bezoeken, maar heeft u toch interesse in atletiek, dan Iedereen, jong, oud of er tus senin kan vragen of problemen hebben op het gebied van onderwijs, opleiding of cursus. De medewerkers van de Onderwijswinkel helpen u met het vinden van een antwoord of een oplossing. Het kan gaan over de schoolkeuze na de basisschool, studiemogelijkhe den na het voortgezet onder wijs, schootverandering, schoolproblemen, volwasse nenonderwijs, onderwijs voor buitenlanders, omscholing en bijscholing, cursussen en parti culiere opleidingen, tegemoet koming studiekosten en studie financiering of cursussen met betrekking tot vrijetijdsbeste ding en hobby's. Wat hebben we u te bieden? Een verhelderend gesprek, informatie en bemiddeling. Inzage in studiegidsen en voor lichtingsmateriaal. Er zijn geen kosten aan verbonden. Onze spreekuren zijn op dins dag van 9.30 tot 12.00 uur, op donderdag van 19.00 tot 21.00 uur, op woensdag van 9.30 tot 12.00 uur en op vrij dag van 9.30 tot 12.00 uur en 13.00 tot 16.00 uur. Tijdens de spreekuren kunt u langs komen of bellen. Ons adres is Tesselschadestraat 17, 1814 EK in Alkmaar, tei. 072-51 52 385, fax: 072-51 43 142. In de schoolvakanties is de winkel gesloten en kunt u ons ant woordapparaat inspreken. kunt u altijd gratis een paar keer meetrainen. De trainingen vinden plaats op de atletiekbaan aan het Maalwater in Heiloo. Voor meer informatie kunt u bellen met Richard Brouwer: 072-5331587 of kijken op www.avtrias.nl In Heiloo bestaat reeds vele jaren de mogelijkheid om in een prettige sfeer Franse conversa tielessen te volgen onder lei ding van een ervaren lerares, Jenny Cornelissen. Zowel overdag als 's avonds wordt er geoefend in groepjes of privé, in uitspraak en spreekvaardig heid. Voor beginners en wat minder gevorderden wordt er gewerkt met de methode C'est ga, deel I en deel II. Dit zijn een lesboek en oefeningenboek, speciaal ontwikkeld voor vol wassenen, die het begrijpen en spreken van het Frans lang zaam maar gedegen willen opbouwen. Voor de meer gevorderden bestaan er verschillende niveaus in discussievorm, waarin met elkaar geconverseerd wördt in het Frans over allerlei interessante onderwerpen uit de maatschap pij, actualiteiten en dergelijke. Soms zal de lerares zelf een ver telling in het Frans geven, om ook uw luister- en begrijpvaardig-heid te trainen. Zonder al te veel huis werk, maar wel met een bepaalde regelmaat in uw bezig zijn met de Frans taal kunt u uw Frans spreekvaardigheid op een pretti ge wijze opbouwen. Jenny Cornelissen verzorgt ook de lezingenserie 'Van Lappen tot Pygmeeën'. Dit jaar wordt de volkenkundige serie in het Bonhoeffercollege in Castricum worden gehouden. In tien lezin gen zal gesproken worden over het dagelijks leven van tien ver- schil-lende volkeren, waaronder de Eskimo's, Lappen, Yanomamö India-nen, Massai, Papoea's en Pygmeeën. Aan de hand van voorwerpen, foto's en kaarten wordt verteld en samen gepraat over onder-werpen als klimaat, geografie, flora en fauna, voedsel, kle-ding, behuizing, middelen van bestaan, leeftijdsriten voor jon gens en meisjes, ziekte en gezondheid, begrafenisrituelen enzovoorts. In de laatste lezing wordt een uiterst boeiende expe ditie besproken van de alpinist R. Messner op Antarctica, een deel van de wereld waar geen volkeren wonen. Tevens zullen er iedere bijeenkomst boeken aan bevolen worden om uzelf verder te verdiepen in het onderwerp. De serie geeft aan de deelnemers een globaal, interessant en veel zijdig beeld van de specifieke leefwijzen en tradities van deze volkeren. Iedere lezing vormt steeds een afgerond geheel. Voor inlichtingen kunt u bellen naar Jenny Cornelissen tel. 072-5336878, of naar 0251-659119.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 13