Zwemmen bij de Schildersvereniging Rode Kruis Unie van Vrijwilligers Heiloo NI ABN AMRO Bank wederom op de Uitmarkt wssiri Kids for Animals IJ 1 Volleybalvereniging Effect Muziek vereniging Eens gezindheid j|jj WsSm lüvvl Xïïë? IS gpL UITKIJKPOST - UITMARKTBIJLAGE - PAGINA 14 Foto-onderschrift: De "eindschouw" tijdens het schildersweekend in 1999. II!fit Veel mensen houden zich in hun vrije tijd graag met tekenen en schilderen bezig en hebben behoefte aan inspiratie van anderen of professionele begeleiding. U kunt zich daarvoor aanmelden bij de al in 1945 opgerichte schildersvereniging Tintoretto in Heiloo. Van oudsher staat in de statuten van deze club dat 'deze door gezamenlijk werken de kunst in het algemeen en de beeldende kunst in het bijzonder wil bevor deren, haar leden in de gelegen heid wil stellen zich door onderlin ge samenwerking cultureel op een hoger plan te brengen en in het algemeen een bijdrage wil leveren aan een gezond cultuurle ven.' De nu uit zo'n honderd leden bestaande vereniging kan zich nog steeds vinden in deze inmiddels bijna 56 jaar oude doel stelling en tracht daar op een eigentijdse wijze vorm en inhoud aan te geven. 'Het Rode Kruis Helpt Onvoorwaardelijk' is de centrale gedacht in de grote diversiteit van het Rode Kruis hulpverle ning bij rampen, de nazorg en ramppreventie. Ook in Heiloo is het Rode Kruis vertegenwoor digd en zorgt hier onder andere voor de opvang en begeleiding van hulpbehoe-vende ouderen en chronisch zieken. Dit doen wij alleen of in samenwerking met anderen. Onze activiteiten bestaan uit onder andere uit peuterochten den, vakantiewerk (aangepaste vakanties), tele-fooncirkels en gezellige handwerk- en spel- middagen. Voor chronisch zieke of minder valide mensen die afhankelijk zijn van zorg door anderen organi seert het Rode Kruis ieder jaar aangepaste vakanties. De moge lijkheid bestaat dan ook geheel verzorgd en eventueel verpleegd op vakantie te gaan in een van de vakantiehotels van het Nederlands Rode Kruis of meeva ren op de J. Henry Dunant. Ook organiseert het Rode Kruis spe ciale jongerenweken, gezinswe- ken en weken waarin een be paald ziektebeeld centraal staat. Voor al deze maatschappelijk belangrijke activiteiten zoeken wij regelmatig vrijwilligers. U kent dat vast wel dat gevoel iets te willen doen voor de maatschappij, maar ja, iedereen is druk, druk. Vrijwilligerswerk is dan wel het laatste waar u aan denkt. Maar hulp aan mensen moet gebeuren door mensen. Daarom is de afde ling Heiloo van het Rode Kruis op zoek naar enthousiaste vrijwilli gers ook al heeft u maar weinig tijd. Naast bovengenoemde activiteiten wordt het Rode Kruis in Heiloo ook bestuurd door een bestuur. Hiervoor zoeken wij ook mensen die graag mee willen denken aan het lokale beleid en de uitvoering van enkele taakvel den. Daarnaast zijn er diverse taken die door enthousiaste men sen opgepakt kunnen worden, denk maar aan het maken van een opleidingsplan voor onze vrij willigers, of misschien vindt u het heel interessant om u bezig te houden met het werven van vrij willigers, of onze PR, of... noem maar op. Heeft u interesse of wilt u meer weten neem dan contact op met de secretaris van ons bestuur Willeke Schooneman, tel072-5331122 Hoe werkt het bij Tintoretto? Het schilderseizoen loopt van septem ber tot en met mei en de club zorgt voor een gevarieerd cursus aanbod. De professionele bege leiders zijn enthousiaste kunstzin nige mensen voor wie het een plezier is hun kennis en ervaring over te brengen. Daarbij houden zij rekening met de individuele belangstelling en de persoonlijke prestaties van de leden. Tijdens de traditiegetrouwe wekelijkse clubavonden leert men veel van elkaar. Het zijn inloopavonden, waar iedereen vrij kan werken, zit tend aan tafel of staand achter een ezel. Er is dan een model (een keer per maand een naakt model), meerdere stillevens of een ruiker. Het is altijd interessant om te zien wat een ander er van maakt en er wordt veel bepraat tij dens de gezellige koffiepauze. Samen buiten schilderen behoort ook tot de mogelijkheden. Misschien heeft u ze wel eens gezien in het Heilooër bos, in het land of in de duinen of midden in het dorp want zodra het weer beter wordt gaat een aantal leden in groepjes buiten schilderen. En in de zomer wordt deelgenomen aan speciaal georganiseerde schildersdagen. Dit kan zijn in bij voorbeeld Twisk, Edam of op en rond de Wallen in Amsterdam. Tintoretto organiseert jaarlijks in dit verband een heel weekend samen schilderen in de maand mei. Dit jaar was het eiland Texel de bestemming van zo'n 37 deel nemers. 's Morgens en 's mid dags het land in om lekker te schilderen en 's avonds geza menlijk de resultaten bekijken, gezellig eten en drinken en geïns pireerd worden. Eén van de docenten gaat altijd mee als begeleider en zorgt voor de noodzakelijke aanwijzingen om toch vooral verder te kunnen met het werk. Een keer per jaar wordt het werk van de leden geëxposeerd in het atelier De Hofdijk. Dit gebeurt traditiegetrouw tijdens de feestdagen rond Kerst en Oud en Nieuw. Zo'n 200 mensen uit Heiloo en omgeving (met een vrij hoog vrienden en kennissen- gehalte) komen dan kijken naar de geleverde prestaties. Wilt u meer weten? Werken van de leden zijn te zien tijdens de Uitmarkt op 1 september De daar aanwezige leden bij de speciale Tintoretto-stand geven gaarne aanvullende informatie Secretariaat: Marlo Boots De Vlei 46 1852 KE Heiloo, tel. 072 -533 11 20. Al ruim 30 jaar is zwem- en poloclub De Spetters dé zwemvereni ging van Heiloo en omstreken. Het is niet alleen het zwemmen wat De Spetters zo aantrekkelijk maakt, u kunt er namelijk ook waterpolo spelen of synchroonzwemmen. Zwemmen kan op verschillende niveaus bedreven worden. Kinderen die in het bezit zijn van hun A diploma en tussen de 6 en 14 jaar zijn, kunnen borst- en rug- crawl, schoolslag en later ook de vlinderslag leren. Eens per jaar tij dens de clubkampioenschappen kunnen zij zich met elkaar meten of er vooruitgang is geboekt. Degene die de snelste tijd neer zet mag zich clubkampioen noe men van een bepaalde leeftijds categorie. Degene die meer wil en ook de aanleg hiervoor heeft, kan gese lecteerd worden voor de wed- strijdploeg en is er de mogelijk om een keer extra in de week te trainen. Deze ploeg traint twee uur in de week en komt minimaal vijf keer uit op regionale wedstrijden. Ook tijdens het recreatieve zwem men dat is onderverdeeld in niveaus, worden alle zwemslagen getraind. Dan is er tenslotte nog het 'trimzwemmen' dat is onder verdeeld in een half uur grondoe- feningen en een half uur zwemmen. Wie zich meer kan vinden in een teamsport kan terecht bij het waterpolo. Er is op dit moment een herenteam en een jeugd- team. Ons jongste team houdt zich nog vooral bezig met het aanleren van het spel en het trai nen van de conditie. Het synchroonzwemmen is een kunstzinnige vorm van zwemmen die conditie en doorzettingsver mogen vraagt. Het kan individueel gedaan worden, maar ook als duo of als groep. Nadat de losse oefeningen aangeleerd zijn, wordt er door de trainsters gezocht naar muziek en worden de losse oefe ningen tot een geheel samenge voegd. Wanneer de zwemsters dit beheersen kan er mee gedaan worden aan wedstrijden. Zoals u ziet biedt De Spetters voor een iedereen een passende zwem vorm aan. Als u kennis wilt maken met De Spetters kunt u terecht op onze stand op de Uitmarkt of telefo nisch contact opnemen met mw. I. Visser-de Wildt tel. 0725333906. Wij hopen u binnenkort te kunnen verwelkomen! De Unie van Vrijwilligers (UW) Heiloo is een bloeiende organi satie van ongeveer honderdvijftig mensen. Deze vrijwilligers verlenen maatschappelijke hulp en zorg, met name aan oude ren. Vrijwilligerswerk is onbetaald werk, maar de voldoening die het geeft laat zich niet in geld uitdrukken. UNIE VAN vftijwiLueeas Heiloo De UW Heiloo maakt deel uit van de landelij ke UW. Al ruim 55 jaar verlenen rond de 18.500 UW'ers, verdeeld over 118 afdelingen, in georganiseerd verband maatschappelijke hulp. Ook organiseert de UW voor haar cliën ten activiteiten, waarin de professionele hulp verlening niet, of niet meer, voorziet. Ais gevolg van bezuinigingen in de zorgsector is er steeds meer behoefte aan ondersteuning door vrijwilligers. De activiteiten die de verschillende afdelingen in het land ontplooi en, zijn afhankelijk van de behoeften in hun werkgebied. De Unie van Vrijwilligers Heiloo organiseert wekelijks de allerlei projecten en activiteiten, waaronder het bezoeken van ouderen en mensen met een verstandelijke handicap, het begeleiden van ouderen naar een specialist of ziekenhuis; hulp geven bij het beluisteren van boeken op geluidsband; serveren van koffie en thee aan bewoners van zorgcentrum De Loet en binnenkort ook in het zorgcentrum Overkerck; het helpen organiseren van bingomidda gen voor ouderen; spelletjes doen met ouderen; het organiseren van activiteiten voor bewoners van de Amberhof; ondersteunen van de dagopvang van zelfstandig wonende ouderen; gezellig samenzijn na gymnastiek of kerkdienst; ondersteuning bieden aan ouderen in zwembad Loos tijdens de watergymnastiek. Om belangstellenden een kijkje te laten nemen bij de activiteiten van de UW Heiloo, zal op vrijdag 28 september een Open Dag plaatsvinden in zorgcentra De Loet en Overkerck. Wilt u meer weten over het werk van de UW Heiloobelt u dan met: mevr. A. Stenneberg, tel.072- 533 90 29 of mevr. I.G. Niessink, tel. 072-533 33 32. Bij hen kunt u tevens uitgebreide folders van de projecten aanvragen Het is alweer een aantal jaren geleden, dat de ABN AMRO Bank werd gevraagd om als sponsor/deelnemer op de Uit markt aanwezig te willen zijn. Natuurlijk wilde de bank een aan tal evenementen verzorgen gericht op de jeugd van Heiloo. Al een aantal jaren wordt er een poppenkast voor de zeer jeugdi gen verzorgd en voor de groep 6 tot en met 15 jarigen een spring- kussen, voetbalspel, etcetera. Dit jaar is gekozen voor de populaire poppenkast Hoepla met drie voorstellingen. Voor de 'grotere kids' is er de Speedmaster en de Omhaal. Aan de Speedmaster zal deelgenomen kunnen worden in drie verschillende leeftijdsgroepen met leuke prijzen in het vooruit zicht. Tevens zullen de medewer kers van de bank een aantal betaal- en spaarvormen zoals de Eurostyle rekening en de Ajax rekening, Pardoes spaarrekening aan belangstellende jeugd en ouders presenteren. Je merkt dat de jeugd niet alleen mondiger wordt maar ook wordt gestimu leerd om zelf een eigen rekening te openen om te betalen of te sparen. Mede daarom is er dit jaar de mogelijkheid om een eigen rekening met een eerste inleg van vijfentwintig euro te win nen. Hierbij nodigt ABN AMRO alle jongeren van Heiloo uit om bij de kraam langs te komen om een wedstrijdformulier in te vullen. Hopelijk is het een zonnige dag, dan wordt het zeker ook een geslaagde dag. Tot ziens op de Uitmarkt. De jeugdclub van de Dierenbescherming, de Kids for Animals, is in de afdeling Castricum, Heiloo, Limmen en Akersloot, heel actief. Het doel is om kinderen respect en verantwoordelijkheidsgevoel voor dieren bij te brengen. Eerst in de directe omgeving van het kind. Er wordt bijvoorbeeld aan dacht besteed aan zaken als 'Hoe verzorg je een konijn?' of 'Hoe overleven vogels de winter?', 'Welke dieren leven op het strand en in de duinen?'Als de kinderen wat ouder zijn komen daar meer aspecten van het dierenbescher- men bij bio-industrie, bedreigde diersoorten, het houden van exo tische dieren, enzovoort. Zo'n vijf tot zes keer per jaar worden er activiteiten georganiseerd Zo is het dieren- en het vogelasiel bezocht, een 'opruimwandeltocht' door de duinen gemaakt, en een speurtocht over het strand gehou den. Ook het Paardenrusthuis in Soest werd bezocht, evenals de reptielenopvang Serpo in Delft. Regelmatig worden er knutselbij- eenkomsten georganiseerd. De kids hebben posters gemaakt om mensen te waarschuwen voor vuurwerk bij dieren en kerstkaar ten met een diervriendelijke boodschap. Dit jaar zijn er ruim 600.000 hand tekeningen opgehaald tegen het zinloos vernietigen van gezonde dieren tijdens de mond- en klauw zeer epidemie. Er wordt naar gestreefd een miljoen handteke ningen bij elkaar te hebben. Die zullen worden aangeboden aan het Europees Parlement in Brussel, zodat al het vee in Europa, weer net als tien jaar geleden, ingeënt wordt tegen deze ziekte. Ook op de Uitmarkt kunt u uw handtekening komen zetten. Voor het komende seizoen zijn er weer grootse plannen. In de week van dierendag vindt het Dierendag Festival plaats in Castricum op 6 oktober. Een 'paddenstoelenwandeling' staat op het programma en voor de feestdagen wordt er weer iets bij zonders in elkaar geknutseld. De binnenactiviteiten worden in Heiloo en in Castricum georgani seerd, de kinderen kunnen zelf kiezen waar ze willen komen. Bij de buitenactiviteiten is er een ver zamelpunt en worden de kinderen per auto vervoerd. De minimum leeftijd bij deelname aan activitei ten is 6 jaar. Ook voor informatie voor spreek beurten of werkstukken kan je bij Kids for Animals altijd terecht. Kids for Animals heeft een les- koffer die gebruikt kan worden door de hele basisschool. Voor elke groep zitten er onderdelen in die heel geschikt zijn een thema- week. Graag komt een van de vrijwilligsters de koffer aan de leerkrachten laten zien, waarna op afspraak gratis gebruik van de koffer kan worden gemaakt. Het lidmaatschap kost €10,13 per jaar, daarvoor ontvang je bovendien 6x per jaar het lan delijke clubblad en mag je gra tis meedoen met onze activitei ten. Kom even langs bij de kraam, dan kan je kennis maken met 'Kidsvrijwilligers' die graag al je vragen beantwoorden. Volleybalvereniging Effect verzorgt trainingen, speelt op verschil lende niveaus competitie en organiseert toernooien. De vereni ging bestaat uit bijna tweehonderd leden (m/v) en is één van de grootste in Noord-Holland. Er zijn jeugd-, competitie- en recrean tenteams. Waar de jeugd spelenderwijs de beginselen van volley bal bijgebracht wordt door ervaren begeleiders, spelen de compe titiespelers hun sport op hoog niveau. Deze wedstrijden zijn vaak een lust voor het oog! De recreanten zijn een gezellige groep van 20-tigers tot 50-tigers met teams van verschillend niveau. Tenslotte zijn er de 'Old Timers' die nog regelmatig met leeftijdge noten op een verantwoorde manier sporten. Maandagavond ruilen de recrean ten inspanning voor conditie. Onder begeleiding van de trainers worden diverse technieken geoe fend en nieuwe systemen geïntro duceerd. De training eindigt altijd met wedstrijden waar de diverse teams het tegen elkaar opnemen. In de wintermaanden worden er op een tiental dinsdagavonden een regionale recreanten competitie gespeeld. Meer dan dertien teams uit de regio verdeeld in vijf poules werken een complete competitie af. Volleybal is leuk om naar te kijken maar het is veel leuker om het te doen! Op de Uitmarkt wordt daar toe de gelegenheid gegeven met het ambitieuze spel: SMASH VOOR 'CASH' Als u na een professionele opzet het doel, de gouden bal, raakt zult u rijkelijk beloond worden. Tussendoor worden demonstra ties verzorgd en wordt informatie over de vereniging gegeven. Tot ziens op de Uitmarkt of op een Maandagavond in de sporthal Het Vennewater. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met José Hopman, Heerenweg 106, 1851 KV Heiloo tel.072-5340741. Een aanrader is www.sluijs.nl/effect Het is donderdagavond, de vaste repetitieavond van de vereniging. Het is al acht uur, maar de dirigent wacht nog even op de muzikanten die nog moeten komen. Het belooft een spannende repe titie te worden omdat er nog muziek ingestudeerd moet worden voor het najaarscon cert. Tijdens het doornemen van de afberichten komen de overige leden inmiddels bin nenstappen met een kleine verontschuldiging. Het wordt allemaal geaccepteerd, want ondanks hun drukke bestaan, weten ze toch elke donderdagavond vrij te maken voor de muziek.... In de ruim honderd jaar dat de Heilooër muziekvereniging Eensgezindheid bestaat is er heel wat gebeurd op muzikaal gebied. Maar ondanks deze respectabele leeftijd is de ver eniging eigenlijk een jeugdige vereniging gebleven, omdat er telkens weer nieuwe mensen met nieuwe ideeën komen. Deze mensen zijn naast muzikant ook vaak lid van een commissie binnen de vereni ging. Zo zorgt de evenemen tencommissie voor het regelen van de concerten, zoekt de muziekcommissie hier toepas selijke muziek bij en zorgt de barcommissie voor de noodza kelijke versnaperingen tijdens de repetities en tijdens het concert. Uiteraard speelt het bestuur hierin ook een belang rijke rol en investeert in goed opgeleide leden en een goed instrumentarium. Nieuwe leer lingen krijgen immers les op de muziekschool om daar een blaasinstrument als bijvoor beeld de klarinet, trompet, trombone of hoorn te leren spelen bespelen. En als ze een bepaald niveau hebben bereikt kan de jeugd direct meespelen in het orkest, want dat is uiteindelijk de beste leer school om op een behoorlijk muzikaal niveau te komen. Momenteel bereid de evene mentencommissie van de ver eniging zich voor op de komst van de Limburgse fanfare St. Joseph uit Peij. Deze vereni ging komt in het weekend van 29 op 30 september vieren dat zij vijftig jaar geleden het con cours van Eensgezindheid bij woonde en promoveerde naar de afdeling superieur. Tot op de dag van vandaag hebben zij dit hoge muzikale niveau weten te behouden en zijn daar nog steeds bijzonder trots op. Bovendien wil het orkest, net als toen, werken aan vriendschap en binding met de mensen waar zij te gast is. Daarom organiseert de commissie niet alleen een groots concert op zaterdag avond, maar een ook comple te muzikale uitwisseling met gastgezinnen. Inmiddels heeft de commissie de uitnodiging voor 2003 uit Peij ontvangen, zodat Eensgezindheid haar 105-jarig jubileum kan vieren met een concertreis. Al met al drukke tijden voor de vereni ging. Informatie over de vereniging en de geplande concerten vindt u op de Uitmarkt of kunt u krijgen via de heer E. Dulmers van Muziekvereniging Eensgezindheid, tel. 072-5334851. 3 T? L

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 14