Nivon Natuurvrienden NL Heilooër Harmonieorkest Caecilia Gymnastiek- en lUrnvereniging Heiloo Jeugdtheater 't vennewater Badminton zenit. Centrum voor Bewustzijn Fietscrossclub De Boscrossers Heiloo S.V. Oppositie voor jong en oud De Alkmaarse Modevakschool UITKIJKPOST - UITMARKTBIJLAGE - PAGINA 15 Nivon Natuurvrienden is een vereniging voor natuur, cultuur en recreatie met landelijk meer dan 40.000 leden. Opgericht in de jaren '20 van de vorige eeuw en meegegroeid met haar tijd, vormt het Nivon van de 21e eeuw nog steeds een ontmoetingsplaats voor iedereen. Banden zijn er met verwante organisaties in het buitenland. In de Natuurvriendenhuizen - vijftien in Nederland en meer dan duizend elders in Europa - vinden de leden een gastvrij onderdak. Met behulp van vrijwilligers worden reizen, zomer- en winterkampen en studiebijeenkomsten georganiseerd. Speciale programma's zijn er voor ouderen en voor de jeugd. Op lokaal niveau verzorgen de plaatselijke afdelingen activiteiten op allerlei gebied voor leden en niet-leden. De afdeling Heiloo (ruim 300 leden) biedt de mogelijkheid deel te nemen aan alle landelijke acti viteiten en gebruik te maken van de Natuurvriendenhuizen. Daarnaast biedt de afdeling al meer dan 55 jaar ieder seizoen een programma van lezingen en excursies en organiseert zij hand vaardigheid- en andere cursus sen. Ook zijn er speciale activitei ten voor geologieliefhebbers. Hoogtepunten uit het afdelings programma voor het nieuwe sei zoen: verslagen van een trektocht door China en het 'overzomeren' op Spitsbergen, en een klankdia serie van een reis voor Nova Scotia. Dichter bij huis: een bezoek aan een banketfabriek en een lezing over een excursie naar de Koninklijke Nederlandse Reddings Maatschappij. Voor lief hebbers is er in het najaar een wandel weekend door de duinen, in het voorjaar wordt de omge ving van Heiloo verkend. De 'wan deling over gras' besluit het sei zoen: van Purmerend naar llpendam. De geogroep organi seert haar eigen programma met praktijkavonden en lezingen over schelpen en de geologie van Noord-Holland. In mei is er een meerdaagse excursie naar de Vulkaan-Eifel. Het aanbod van de handvaardig heidcursussen omvat dit seizoen weer een ruime keuze, zowel voor beginners als voor gevorderden. In de advertentie elders in deze krant staat een overzicht van alle mogelijkheden. De afdeling Heiloo is aanwezig op de Uitmarkt met eigen stands. Daar kan men terecht voor inlichtingen over de landelijke activiteiten en over het programma en de cur sussen van de afdeling zelf, tij den, kosten, materiaal en dergelij ke. Enkele cursusleiders zullen een demonstratie verzorgen en ook de geogroep is aanwezig. Het cursusoverzicht is reeds ver schenen, het winterprogramma wordt binnenkort aan alle leden toegezonden. Andere belangstel lenden kunnen deze aanvragen bij de in de advertentie vermelde adressen of meenemen tijdens de Uitmarkt. Houd je van muziek en lijkt het je leuk om in een groep samen te spelen? Dan is het Heilooër Harmonieorkest Caecilia mis schien iets voor jou! Het eerste concert van fanfare Sint-Caecilia werd gegeven in 1925. De fanfare is uitgegroeid tot een harmonie, bestaande uit een jeugdorkest met ongeveer veertig leden en een A-orkest met vijftig leden. Elke dinsdag avond wordt er gerepeteerd onder leiding van dirigent Wim Klaver. Hij is zeer enthousiast, omdat het orkest nog steeds groeit in muzikaliteit. Ook de toe nemende belangstelling voor muziek maken van de jeugdle den vindt hij heel belangrijk; hier op kun je verder bouwen. Het jeugdorkest heeft muzikanten tot en met 16 jaar. ledereen die één jaar les heeft gehad op zijn instrument, mag in dit orkest komen meespelen. Het jeugdor kest is regelmatig te horen in en om Heiloo. Ze speelt bij de avondvierdaagse en op het jaar lijkse, door Caecilia georganiseer de Leerlingen Orkesten Festival. Het repertoire van het A-orkest is zeer uiteenlopend. In de loop der jaren heeft de harmonie zich ont wikkeld tot een orkest dat zich richt op het geven van concerten, van een eenvoudig koffieconcert tot een groots nieuwjaarsconcert. De afgelopen 75 jaar zijn er heel wat activiteiten geweest om de verenigingskas te vullen. Nu draagt de Streetband van Caecilia haar steentje daartoe bij. De Streetband is een selectie uit het harmonie-orkest die zich richt op muziek die lekker in het gehoor ligt. Bij zeer uiteenlopende gebeurtenissen verzorgt zij een optreden. De beginnende muzi kanten volgen een HAFA-oplei- ding aan de muziekschool van Heiloo. HAFA staat voor HArmonie en FAnfare. In onge veer vier jaar tijd word je met theorie- en muzieklessen opge leid voor het HAFA A- en B-diploma. Als je meer wilt weten, ga dan kijken bij de stand op de UitmarktJe kunt ook een keer gaan luisteren op de dinsdag avond bij de repetitie in het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muyenweg of contact opnemen met de secretaris, Thom Westerhuis, tel072- 5111508 Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo is ook dit jaar present op de Uitmarkt met een marktkraam en enkele demonstraties. De gymnastiekvereniging biedt ook dit seizoen een sportief program ma voor jong en oud. Er zijn gezellige lessen voor ouder en kind en een creatief programma voor kleuter van 4 tot 6 jaar. Op de recreatieve gymnastieklessen kunnen jongens en meisjes vanaf 6 jaar op een sportieve wijze hun energie kwijt. Ze leren de basis vaardigheden van de gymnastiek, maar ook het spel wordt niet vergeten. Ook liefhebbers van het trampolinespringen kunnen bij GTH terecht. Voor ouderen is er een uitgebreid programma met onder meer toe- stelturnen voor oud-turnsters. Voor wie graag wil bewegen, is er dames-body-fit en conditiegym. In deze uren wordt er op verschillen de manieren aan de conditie gewerkt met onder andere steps en low impact aerobics. Ook wordt er gewerkt met hulpmidde len zoals dynabands en kleine gewichten. Voor de heren is er conditiegym met als afsluiting een pittig partij tje volleybal. Alle lessen worden gegeven door gediplomeerde leidsters. Er wordt getraind op verschillende locaties, te weten de gymzalen aan de Breedelaan, Kerkakkers, de Burenweg en in het Open Huis. Meer informatie is verkrijgbaar op de Uitmarkt of bij J. Janse, tel072-5338408. Jeugdtheater Heiloo brengt ieder jaar een zelfgeschreven productie op de planken, opgevoerd door zo'n dertig spelers in de leeftijd van 12 tot en met 18 jaar. De repetities zijn wekelijks op de zaterdagmid dag van 13.00 tot 17.30 uur, uitgezonderd de schoolvakanties en wor den gehouden in de OBS De Springschans, Breedelaan 6 in Heiloo. Onder professionele leiding krijgen de deelnemers acteer-, zang en dans/bewegingslessen. Om bij het Jeugdtheater te kunnen komen worden er in het voorjaar audities gehouden. Opgave hiervoor bij het Secretariaat: Jaqueline van Furstenberg, Marienstein 168, 1852 Heiloo, tel. 072-5339291. 't Vennewater badminton beschikt over een fraaie eigen speelhal. Deze hal is geleden op het sport park Het Vennewater aan het Zevenhuizen. Badminton mag zich nog steeds verheugen op een flinke belangstelling. Ruim 450 leden beoefenen deze leuke sport regelmatig in de speelhal. Zo'n 80.000 mensen spelen bad minton in Nederland. 't Vennewater is een van de groot ste verenigingen in ons land. 't Vennewater bad-minton beschikt over een gezellige bar en een grote verga-der-zaal. Een goede gelegenheid dus voor het sociale contact met de medemens, 't Vennewater heeft een flink aantal teams in de competitieverband. De jeugd traint onder zeer des kundige leiding en is een belang rijke poot in de vereniging. Ook recreanten jeugd op woensdag middag spelend, heeft over be langstelling niet te klagen. Voor de jeugd zijn er twee speelgroe- pen en voor de senioren maar liefst acht groepen. Elk lid mag ook buiten de eigen vaste speel tijd spelen, mits de te bezoeken speelgroep op dat moment niet overvol is. De te betalen con-tri- butie is laag gehouden. Voor een heel seizoen betaalt de recrean- tenjeugd tot 12 jaar f 122,- en vanaf 12 jaar tot 18 jaar f 176,-. De seniorengroepen overdag betalen f 198,- en de avondrecre anten betalen f 238,50. Wilt u het eens proberen dan kunt u ook twee maanden op proef spelen. Jeugd tot 12 jaar betalen hiervoor f 30,- en senioren f 40,-. Tijdens de zomermaanden is er gelegen heid om iedere woensdag te spe len. Tijdens de Uitmarkt is er een speciale actie voor nieuwe leden. Wilt u meer informa-tie komt u dan naar de stand van 'f Vennewater. Ook ligt er een fol der voor u klaar. Ook voor info en aanmeldingen kunt u terecht bij mevrouw Jenny de Wijs, De Laghe Weijdt 56, tel. 072- 5332985. Wij nodigen u van harte uit en bedenk...speel je het badmintonspel..., dan zit je goed in je vel! Oud en jong is van harte welkom. De S.V. Oppositie is opgericht in 1934. De naam is afkom stig uit het eindspel en geeft aan dat de ene koning zich plaatst tegenover zijn concur rent. We zeggen dan: wit (of zwart) heeft de oppositie. Oppositie heeft ruim 30 senior leden en 25 jeugdleden. De senioren spelen op dinsdag avond in het Trefpunt van 20.00 tot ongeveer 23.30 uur. Het Trefpunt is rookvrij en heeft een gezellige bar. De junioren gaan dit jaar voor het eerst ook in het Trefpunt spelen en wel op vrijdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. Bij de senioren wordt jaarlijks een interne com petitie gespeeld van om en nabij de 30 ronden. Naast deze interne competitie speelt Oppositie ook nog extern, tegen andere verenigingen van de Noord-Hollandse Schaakbond. Ze komt daarin uit met twee teams van eik acht spelers. Verder organiseert Oppositie nog een jaarlijks sneischaak- kam-pioenschap en drie zoge naamde rapidavonden. Bij de jeugd ligt het accent iets meer op het lesgeven volgens het befaamde 'Stappenplan'. Naast de lessen wordt er ook een interne competitie gespeeld ingedeeld op leeftijd. Verder organiseert Oppositie jaarlijkse het Schooisehaakkampioen-schap. Hoewel het voor de hand ligt aan het begin van het seizoen lid te worden, is het door ons soepele indelingssys-teem heel goed mogelijk ook later in te stappen. U kunt dan direct meespelen. Het schaakseizoen begint op de eerste dinsdag in september. Kom gerust eens kijken of speel een paar avonden vrijblijvend mee. Senioren: Cor van Etten, tel. 072- 5333543. Jeugd: Piet Manni, tel. 072-5336282. Zestig plus en weer tijd voor een nieuwe of oude hobby? Bij ons leer je met moderne technieken mooie kleding te maken. Naar de nieuwste modestoffen hoef je niet lang te zoeken, want deze kun je via de school kopen. Uiteraard krijgen pasvorm en technische details veel aandacht. Ben je dertiger en heb je het kleding maken niet jong geleerd? Gelukkig kun je bij ons nog leren hoe je modi euze kleding maakt voor je-zelf, voor je partner of voor je kinde ren en dan de meest 'coole' kleding natuurlijk Tweener? Je kunt het niet jong genoeg leren! Onze huidige leer lingen van 11 en 12 jaar zijn echte trendsetters! Perfectionist? Natuurlijk kun je het nog serieuzer aanpakken en kiezen voor het verbeteren van je techniek. Dan ga je voor een cursus naaitech- nieken om leuke kledingdetails zoals ritsen, splitten en zakken onder de knie te krijgen. Zin in patroontekenen? Je leert dan je creatieve ideeën om te zet ten in unieke, verrassende en altijd goed zittende kledingstuk ken. Je kunt ook de vakopleiding doen. Voor coupeuse of patroon tekenaar. Dan ben je er zeker van dat je het vak grondig leert en er verder mee komt. Geen tijd voor een langere cursus? Er zijn workshops lingerie/badpak van één dag. Daarin besteden we vooral aandacht aan kledingstuk ken gemaakt van zeer rekbare stoffen en de technische verwer king daarvan. Op de workshop van 3, 4 en 5 september is er nog plaats. Het adres van de Alkmaarse Modevakschool is Dahliastraat 9, Alkmaar, op tien minuten loopafstand van het station. De school is zaterdag 1 september op de Uitmarkt van Heiloo aan wezig. Daar kun je uitvoerig ingelicht worden over al deze cursussen. Ook kun je telefonisch inlichtingen inwinnen bij Dicky Dompeling, tel. 072-5332184. Zenit Centrum voor Bewustzijn bestaat 15 jaar. Op zondag 2 september viert Zenit haar 15-jarig bestaan gelijk met haar halfjaarlijkse open dag. Het Centrum is er trots op reeds zo'n lange periode, met uitslui tend vrijwilligers een uitgebreid pakket aan te bieden van cursussen, therapieën, work shops en bijna iedere vrijdag lezingen. In Heiloo is het fietscrossen begonnen in het Heilooër Bos rond 1980. Een aantal jongens had er een crossbaan gemaakt en als ze niet door de boswachter achterna gezeten werden, maak ten ze hier hun sprongen. Vanwege die boswachter is een aantal ouders naar de gemeente gestapt om een stukje grond te vragen waar wel gecrost mocht worden. Dat werd het terrein vlak bij sportpark 't Vennewater, waar nog steeds de fietscrossbaan gesitueerd is. Diverse verbouwin gen en vele vrijwilligershanden later is het nu en Nationale Wedstrijd Fietscrossbaan, met een gezellige club van rond de dertig fietscrossers en vele trouwe donateurs en ouders. Fietscross wordt verreden op speciale cir cuits doorgaans met een lengte tussen de driehonderd en vier honderd meter. In het traject zijn hindernissen aangebracht, zoals enkele en dubbelsprongen. Je kan al heel jong beginnen met crossen vanaf vijf jaar, en een leeftijd om te stoppen is er niet. Wilt u meer weten over het fiets crossen vraag dan naar onze fol der, mw. de Groot tel. 072- 5334661 of kom langs bij de 'crosskraam'. Indien u het fiets crossen eens wilt proberen dan kunt u op woensdagmiddag voor f 1.50 onbeperkt uw gang gaan. Fietsen en helmen worden gratis ter beschikking gesteld en er is deskundige leiding en EHBO aan wezig. Vanaf 10.00 uur kunt u via maar liefst 14 workshops kosteloos kennis maken met het cursusaan bod, de docenten en de thera peuten. Om 17.00 uur wordt deze dag feestelijk afgesloten. Workshops: Stemcursus, Zenmeditatie, Intuïtieve Ontwikkeling, Astrologie, Emotioneel lichaamswerk, Liefde en sexualiteit, T'ai Chi Chuan, Voetreflex, Ontspannings massage, Klank en Boventonen, De kracht van de gedachten, Tarot, Hatha Yoga en Zingen met hart en ziel. Een programmaboekje met cur sussen, workshops en lezingen ligt voor u klaar. Centrum Zenit is gevestigd in de Spoorstraat 62, Alkmaar, twee minuten lopen vanaf het station.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 15