Nederlandse Vereniging van Blinden en Slechtzienden (NVBS) ui Dance Fitstudio 115, Dans en Percussie Stichting Ouderenwerk Heiloo Alliance Rancaise zeilscouting victorie Een knallend nieuw seizoen bij lance frauQ<*ise Vereniging Oud Heiloo Een afspraak is snel gemaakt... Cxei*$9v£< Beeldentuin Ditta Engel i Last van files DOjO 't LOO en Zn. Ks i gelezen worden Alleen te koop vla thuisparty's; "lekker ontspannen winkelen"! 3{ciMrwl*yifi/ "Shanti" nTeubelatelier de Schouw UITKIJKPOST - UITMARKTBIJLAGE - PAGINA 16 afdeling Noord-Holland-Noord Ook dit jaar brengt Dance Fitstudio 115 weer een scala van dansstijlen ten tonele. Vanaf 13.50 uur op podium A zal daar onder andere te zien zijn jazz/showmusi cal en streetdance. Nieuw dit sei zoen zijn de dansvormen Topdance en Spitzen (klassiek ballet). Het geheel wordt afgesloten met een Afrikaanse percussie demon stratie waar u als publiek aan deel kunt nemen. Kortom het wordt weer een vrolijke en swingende boel bij Dance Fitstudio 115. Wanneer u slechtziend of blind bent, dan bent u zeker niet de enige. Vele duizenden visueel gehandicapten hebben zich ver enigd in de NVBS: de Nederlandse Vereniging van Blinden en Slechtzienden. Ook u bent van harte welkom als lid van de organisatie. De NVBS behartigt belangen op het gebied van sociale wetgeving, mobiliteit en consumentenzaken en geeft advies en ondersteuning bij het aanvragen van voorzienin gen en het verstrekken van infor matie over alles wat met de visu ele handicap te maken heeft. Daarnaast organiseert de vereni ging contactgerichte activiteiten in de vorm van vakanties, contactbij eenkomsten en dergelijke. Wanneer u lid wordt van de NVBS en u in Noord-Holland woont, dan wordt u ingeschreven bij de afde ling Noord-Holland-Noord. Deze afdeling heeft haar leden veel te bieden: de contactbijeenkomsten, waar onderling contact voorop staat maar waarbij ook een leuk programma wordt aangeboden. De vereniging organiseert ook themadagen waarbij telkens een onderwerp, dat met de visuele handicap te maken heeft, centraal staat. Ook excursies, tandemtoch- ten en groepsvakanties worden door de NVBS georganiseerd. De afdeling Noord-Holland-Noord biedt u als lid de nodige service en wil u graag van dienst zijn bij het vinden van de weg in het doolhof van de hulpverlening. Als u meer informatie wilt hebben over het werk van de NVBS neem dan contact op met het secretari aat, tel. 072-5337616. Ook kunt u contact opnemen met de 'Slechtzienden en Blindenlijn', tel. 030-2945444. De stichting Ouderenwerk Heiloo heeft een scala aan activiteiten te bieden. De vrijwilligers van Graag Gedaan verrichten kleine klusjes en karweitjes in en rond het huis. Mensen die geen gebruik kunnen maken van het openbaar vervoer en enige begeleiding bij het ver voer op prijs stellen, kunnen een beroep doen op de vrijwilligers van de afdeling Vervoer. Vrijwilligers van de stichting leg gen ook preventieve huisbezoe ken af bij mensen van 75 jaar en ouder om hen te informeren over voorzieningen en mogelijkheden die het zo lang mogelijk zelfstan dig blijven wonen bevorderen. En om nog maar eens iets te noe men uit de lijst met activiteiten die worden verzorgd door Ouderenwerk: iedere laatste zaterdag van de maand wordt de tweedehands boekenmarkt gehouden in het Trefpunt van 10.00 uur tot 13.00 uur. Ook alle cursussen en activiteiten voor 55 - plussers zoals gymnastiek, Yoga, astrologie voor gevorderden, en het senioren computer café mogen in dit stukje niet ontbre ken. Als u meer wilt weten over de activiteiten van de Stichting kom dan langs op de Uitmarkt of neem contact op met tel.072-5331297. Zeilen in Heiloo kun je leren bij zeilscouting Victorie. Veel inwo ners van Heiloo zijn (nog) niet op de hoogte van de unieke gele genheid die ook Heiloo aan jongeren biedt om de kunst van het zeilen te leren. Er is namelijk een zeilscouting-groep in Heiloo, waar jongeren van 4 tot 24 jaar zich kunnen aanmelden. Wat wij bieden vindt u nergens in de directe omgeving. Een verza meling van diverse verdediging sporter, gecombineerd met Tai- chi, bodyshape en Tae-bo. Diverse aanbiedingen maken Dojo 't Loo een aantrekkelijke ver eniging om lid van te worden. Kom eens langs en beleef het van dichtbij. Altijd eerst twee gratis proefles sen. kom langs! Vanaf 3 september elke avond geopend! Judo-Karate-Taekwondo-Jiujitsu- Nunchakudo Voor meer informatie Sv Dojo "t Loobergeonstraat 28, tel 072 5337533 De zeilscouting is -net zoals alle andere scoutingroepen- verdeeld in verschillende speltakken: bevers (4-8), welpen (7-11), ver kenners (10-15), Wilde Vaart (14- 18) en Stam. Elke speltak beschikt over prima leidinggeven den die zich hebben geschoold en hun sporen hebben verdiend binnen de organisatie van de scouting. Zij offeren heel veel van hun vrije tijd op om met uw kind plezierige jaren scouting te bezor gen en al doende het zeilen te leren. De activiteiten van onze zeilscou ting zijn zeer gevarieerd. Het spel voor de bevers vindt meestal plaats in of rond ons clubhuis 'De Bolder'. Dit geldt ook voor de wel pen. Als de welpen kunnen zwemmen, kunnen zij al een aan tal keren in het seizoen zeilen op het Alkmaardermeer. Zij worden daarbij begeleid door voldoende gediplomeerde leiding voor een optimale en veilige tocht. De Verkenners en de leden van de Wilde Vaart zeilen vanaf 30 april tot ongeveer 1 oktober elk week end op het Alkmaardermeer. In de winter zijn de scouts bezig met het onderhoud van de boten en het oefenen voor de theorie-exa mens van het zeilen. Naast ons clubhuis 'De Bolder' beschikt onze zeilscouting over een boerderij 'De Stierop', welke ligt nabij Marken-Binnen in de gemeente Uitgeest. Rondom de boerderij hebben we de beschik king over kampeervelden en een eigen haven. In de haven liggen 's zomers onze vijf lelievletten en de schouw van onze zeilgroep. De zeilscouts zetten hier hun beste beentje voor om hun zeildiploma's te behalen (CWO I, II,en III) Maar naast alle oefeningen is er van zelfsprekend ook ruim voldoende tijd voor eigen invulling en vertier. Laat dat maar aan de jeugd over dat komt wel goed! Ouders worden actief betrokken bij de activiteiten van onze groep. Samen met de leiding van de vijf speltakken en de groepsbegelei- De Alliance Frangaise is een stichting zonder winstoogmerk en werd in 1883 in Parijs opgericht, met als doel belangstellenden in contact te brengen met de Franse taal en cultuur. In Nederland bestaat de Alliance Frangaise des Pays-Bas, sinds 1888. Over ons land verspreid zijn er zesendertig afdelingen, waarvan vier in Noord-Holland, Alkmaar, Den Helder, Haarlem en Hoorn. Het docententeam is een vriendelijk groepje Franstalige leraressen dat al lang genoeg in Nederland woont om zich ook in het Nederlands te kunnen uitdrukken. Er zijn cursussen voor iedereen: van de pure beginner tot de Franssprekende literatuurliefheb ber. De stichting wordt op geen enkele wijze gesubsidieerd en wil toch een hoge kwaliteit bieden. Tot op heden lukt dat voor nog geen tientje per uur. Waarom juist bij de Alliance -M Frangaise een cursus volgen en tZZZZZZSSr-m -de, cursuscentrum? der vormen vijf ouders het bestuur van de Victoriegroep. bij ondersteunende activiteiten, zoals bijvoorbeeld onderhouds- klusjes, vervoer van zeilscouts, een ouder-kind weekend of enke le schoonmaakwerkzaamheden. In onze stand tijdens de Uitmarkt kunt u van alle speltakken de fotoboeken bekijken om een indruk te krijgen van onze activi teiten. Ook kunt u daar kenni smaken met de boten waarin wordt gezeild. Een heuse zeilvlet staat daar op een trailer. Wilt u ons een keer onze prachtige locatie in het bos bezoeken, dan bent u van harte welkom bij 'De Bolder' op de hoek van de Westerweg en de Kerkelaan. U vindt ons moderne gebouw aan de rand van het Heilooër-bos. Kunt u de uitmarkt niet bezoe ken, maar wilt u voor uw kinde ren graag meer informatie, dan kunt u bellen met het secretari aat: Joke Terlien, tel. 072- 5321211 of met Anton van Riel, tel.072-5320149. Omdat de docenten van huis uit Franstalig zijn, wij met kleine groepen werken, onze cursisten de carte nationale de l'Allicance Frangaise des Pays-Bas krijgen, waarmee gratis of met korting het cultureel programma kan worden bijgewoond. Kortom Franser kan het niet! Bel voor meer informatie met 072-5331622. ra ro Het dorp Heiloo heeft een lange historie. Veel hiervan is nog niet bekend, alhoewel er al verschillende publicaties over de geschiedenis van Heiloo zijn verschenen. De historie en in wijder verband de heemkunde is het aan dachtsveld van de Vereniging Oud Heiloo, deze vereniging stelt zich ten doel de geschie denis van Heiloo in de ruimste zin te onderzoeken en in bre der kring bekend te maken. Zij doet dit onder meer door het organiseren - al gedurende meer dan twintig jaar - van tentoon-stellingen in de Oudheidskamer De Oude Pastory, door het uitgeven van publicaties en het houden van lezingen met licht-beelden. Van dit laatste kunt u iets erva ren tijdens de Uitmarkt. Dan is deze Vereniging aanwezig in de bibliotheek met een diaserie over het Heiloo van de vorige eeuw. Hierbij wordt dan ook uit leg gegeven, waarbij u ook zelf vragen kunt stellen. U kunt ook informatie krijgen over het lidmaatschap en u eventueel als lid opgeven. Graag tot ziens op de Uitmarkt. De leukste jonaens- en meisjesktedm. Be! voor informatie: 072-5322121 Creightons drie-gangen keuzemenu voor 55,00 p.p. High Tea voor 29,50 p.p. (alleen op reservering) Herenweg 109, I934 PB Egmond a/d Hoef ANS KEIJZER STUKADOORS iMzd&rirzïtóts/Mzfe 493 O Sandecamplaan 15 Heiloo - tel. /fax 072 - 5340842 fjPrndïvV92V 't Hoekstuk 12-13 - tel. 072 5336609 Kennemerstraatweg 506 - 1851 NH Heiloo Telefoon: 072 533 11 57 - Telefax: 072 533 62 22 11 U v I Ruimte voor mystieke geneeskunde ...een betaalbare website? bel ons dan even... 072 - 505 57 29 of www.meesterlijk.nl e r lijk Beeldend Kunstenaar Geopend zaterdag en zondagmiddag van 13.00 uur tot 17.00 uur. westerweg 182 van wei t/m oktober. 1852 an Heiloo. Tef.: 072-5336266. BOUW- EN AANNEMERSBEDRIJF 072 - 5330638 - 5330931 HEILOO VERBOUW - NIEUWBOUW - ONDERHOUD RAMEN - DEUREN - KOZIJNEN - SCHUIFPUIEN NVOB at Lamoraalweg 69-ind.ter. "de Weidjes" Egmond a/d Hoef- 072 5064133 De Scooterbox verkoop van scooters en brommers, tevens reparaties en onderhoud Tel 0251 311978 06 220 207 02 CL» RE8TAURANT dlnsdag^c/m vrijdag van 12.00 tot 22.30 uur WWW.creightons.nl zaterdag en zondag van 11.00 tot 22.30 uur ^07 00 09 Maandag gesloten LGIU/Z. JU/ WW GRAFISCH ONTWERP BOSRANK 23 1852 XS HEILOO TEL/FAX 072 - 532 45 55 PJStcvrl - PjSfïnit&l - >ö£on7on<y - r vn 'V<v Spiritueel genezeres Jet Stocking Korzen De Kandelaar 49 1852 KH Heiloo 072 5339031 shanti.mystiek@hetnet.nl Aura-chakrahealing-, Voetreflcxtherapie-, Integratie- en Diepte-integratie behandelingen. Bewustwordingsgesprckken, Bachremedies en Edelstenen Lid V G P en N V V T Diverse schouwen- ook op maat gemaakt!!! Haarden en Kachels. Grote collectie sfeerhaarden waarvoor geen V U vindt onze sfeervolle en landelijk gelegen showroom aan een zijstraat van de Zeeweg tussen Heiloo en Egmond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 16