Equipe CDiffuKes GRATIS 000 gemeente ELSM webwijzer NATUURLIJK WINNEN WE...!!! Nu bij de bestelling van geboortekaartjes een geboorte advertentie in de U zoekt een auto? UITKIJKPOST - 29 AUGUSTUS 2001 - PAGINA 17 p*m LITIE icR BERICHTEN POLITIE BERICHTEN AKERSLOOT kapsalon elke woensdagmiddag KIDS t/m 12 jaar KNIPPEN voor maar 19,50 UW KERASTASE-KAPPER Rijksweg 47 - Tel. 072 505 29 53 - Limmen Halve marathon Akersloot in teken van de jeugd PvdA brouwt Cal Jutter HSV Limmen nieuws ta diverse collecties kaarten liggen ter inzage klaar Drukkerij Uitkijkpost De Hoefsmid 5, Heiloo tel. 072 5330175 §r' <2E> <SS> Het zou toch te gek zijn als we van Ierland verliezen, I gewoon niet aan denken..., dus bij de buis 'n ORANJE j MARSEPEIN SNIT nu voor f 11,50 Hl (5-6 pers.) **met een frisse sinaasappelvulling.!! PS) Ook zo'n trek in een heerlijk schep-ijsje van bakkerskwaliteit Verkopen we in Limmen Aanbieding geldt alleen op vrijdag en zaterdag a.s. ffiiiltet' T SJfieriulileilen PMriklietij/ Stokroos van 3,5 meter Conquista zoekt medewerkers Tuinieren is vooral leren kijken Programma Jongerencentrum Conquista Gemeentehuis en Gemeentewerken gesloten Ontvangen aanvragen bouwvergunning en meldingen bouwvoornemen d.d.: Voorgenomen medewerking Collectevergunning Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Beschikkingen: Ophalen Oud papier Ontwerp-bestemmingsplan Limmerbuurt, tweede fase. Harry Harkmans Coby Koning Westsingel 1, Heiloo 0900- M 88 44 JP -Noord-Holland Noord Noord-Hot tand Noord In de nacht van 22 op 23 augustus werd op de Schouw in een personenauto ingebroken. Het portierslot aan passa gierszijde van de Renault 19 werd ge forceerd. Er werd niets uit de auto ont vreemd. Een 46-jarige inwoner van Egmond aan den Hoef deed op 25 augustus aan gifte van diefstal van geld uit zijn por temonnee. Een zakkenroller zag kans een geldbedrag uit zijn portemonnee te onvreemden in de feesttent aan de Julianaweg. Een boottrailer die geparkeerd stond op een grasveld aan de Geesterweg nabij de boothelHng bij het Pontje, werd tussen 18.45 en 21.30 uur ont vreemd. De grijze kantelbare trailer was ca. 5 meter lang en was van het merk Atlanta. Gevonden: 3 sleutels. Verloren: geldbedrag, 8 sleutels in blauw mapje, kinderpet lichtblauw, damesportemonnee zwart, sleutels o.a. Mazda autosleutel. Op dinsdag 21 augustus vond op de Uitgeesterweg omstreeks .19.45 uur een aanrijding plaats. De aanrijding tussen een 20-jarige automobiliste en een 63- motorrijder werd veroorzaakt toen de motorrijder stopte om voorrang te ver lenen. Dit had de automobiliste afkom stig uit Uitgeest te laat in de gaten en botste vervolgens op haar voorganger. Er was alleen materiele schade. Op 23 augustus werd aangifte gedaan van diefstal van een hogedrukreiniger en een boormachine uit de garage van een woning aan de Middenweg. De diefstal werd vermoedelijk gepleegd tussen 1 en 15 augustus. De garage was tussen die tijdstippen overdag niét afgesloten. Gevonden: gsm Dutchtone Sagem, 4 sleutels aan ring, 1 lipssleutel, gsm Swing blauw in hoes. Verloren: Zilverkleurig herenhorologe, 10-11 sleutels aan ring, zonnebril meta len montuur, gouden armband met kleine schakels, groene PTT brieven bus, gouden armband. Expositie van aquarellen van Thea Smits-Stavers tot 4 oktober in het ge meentehuis van Limmen. Serre Nella van Ös Expositie met wisselend werk van fami lie van Os, onder anderebronzen beel den, keramiek, acryl, olieverfschilderij en enaquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Beeldentuin en galerie Akermare Expositie van werk van Tewis Elzinga, Joop Koopman, André Vranken, Ma- rinus Klap, Mirjam de Nijs, Reina Ramakers, Adrianade Lange, Ellen en Jaap van der Dussen.Te zien tot 15 sep tember op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en de eerste en der de zondag van de maand en op af spraak, Uiterdijk 2, tel. 0251-312598. Johwin Slaapcomfort Vanaf 15 augustus tot en met 15 okto ber exposeert Inge van der Heijdt haar aquarellen bij Johwin Splaapcomfort aan de Rijksweg 127 in Limmen. Bibliotheek Akersloot Saskia Sengers exposeert van 17 augus tus tot 17 oktober haar schildereijen met als thema de zwangere vrouw. Galerie Amber Expositie van werk van Yolanda Eve- leens,Inez Warnaar en Greet Leuvens. Geopend op donderdag, vrijdag, zater dag en de eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, Dusseldorperweg 18, tel.5051491. Hoveniersbedrijf De Brink 48 Heiloo tel. 072-533 8298 Laat je tuin verrassen door een hovenier met klasse! Maryse Swart Tulpencroftlaan 36 a 1851 XN Heiloo Tel. 072 5335514 openingstijden: dins, t/m vrij. 9.00 u-18.00 u zaterdag 9.00u-15.00 u AKERSLOOT - In Akersloot wordt op zondag 30, september voor de zeven tiende maal de Amak-Raboloop ge houden met voor de atleten de moge lijkheid te kiezen voor de halve mara thon of tien kilometer en voor de jeugd het open kampioenschap van Aker sloot over 2 en 4 kilometer. Dit jaar heeft de organisatie het initia tief genomen de jeugd voor een goed doel te laten lopen. Zij hebben gekozen voor de. Stichting 'Samen Spelen* uit Akersloot. Deze Stichting zet zich in voor zieke kinderen. Zij verzorgen onder andere kosteloos fantasiespelen in ziekenhuizen en andere instellingen. Het inschrijfgeld van f 2,50 gaat naar deze Stichting en de Amak zal het eind bedrag verdubbelen. Het parcours voor de senioren op de halve marathon en de tien kilometer gaat grotendeels door het dorp Akersloot. Er is een aantrek kelijk prijzengeld beschikbaar voor de heren senioren, heren veteranen en de dames. De jeugd start om 10.00 uur, de senioren om 11.00 uur. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreek uur: donder dag van 09.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achterin gang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Gameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Limmen Hogeweg 159 #72-5051562 Akersloot, Julianaweg 17 Uitgeest, Umgebuurt 55, tel.0251-312342 CAL Jutter. LIMMEN - Een aantal PvdA- leden verzamelde zich zaterdagmorgen in de Limmer Polder op de brug over de Schulpvaart in het hart van het groene gebied. De eerste vijf kandidaten van de kieslijst schonken daar een 'echt Castricum's Schelpenbitter'; een 'Aker- sloter Kruidenlikeur' en een 'echt Lim- mens Kruidenbitter' in één fles waar mee een 'Cal Jutter' ontstond. Lijsttrekker Wil Marechal sprak haar hoop uit dat vermenging zou leiden tot een 'sprankelende nieuwe drank'. Vol gens John Hommes heeft het sa menvoegen van de lokale smaken 'een grote toegevoegde waarde'. Iedereen was het er na afloop over eens: de smaak bleek boven verwachting. Een toevallig passerende fietser die ook een slokje proefde sprak van 'een stevige fusie'. Belangstellenden kunnen zich tijdens de PvdA campagne- acties na der op de hoogte stellen van de juist heid van deze mix. Mevrouw Kraakman weet niet of het nou wel zo bijzonder is, zo'n stokroos van 3,5 meter. „Mijn man is er wel heel trots op." Maar die was net niet thuis toen de fotograaf langs kwam. foto GL) LIMMEN - Op de zwoele avond van zaterdag 25 augustus liet de vis zich maar moeilijk vangen. Jeugdvisclub Samen beet hield een viswedstrijd in het Stet. Sander Schouws raakte tijdens de wedstrijd uit evenwicht waardoor hij in het water belandde. Hij had echter al wat vis gevangen en om de prijzenpot niet mis te lopen besloot hij zich thuis snel om te kleden en weer terug te keren. Dit bleek een juiste beslissing, want hij werd met ruime voorsprong eerste van de B-klasse. De uitslag a-klasse: 1 Coen Hooge- boom 2 st, 2 Koen Winder, Jens Cas- tricum 1 st.B-klasse: 1 Sander Schouws 6 st, 2 de broers Ralf en Ron Kerssens 2 st, 3 Melanie van Diepen 1 st.Aan- staande zondag 2 september is de open wedstrijd voor de jeugd. Deze kon op de eerder geplande datum vanwege het zeer slechte weer niet doorgaan. Ver zamelen is om '13:30 op de parkeer plaats bij het voetbalveld. Deelname is mogelijk voor de jeugd van Limmen in de leeftijdsklasse tot en met 15 jaar en natuurlijk ook voor de leden. Deel name is gratis, er is altijd prijs en het bestuur helpt indien dit nodig is. De wedstrijd duurt van 14:00 tot 15:30. Het wedstrijdwater wordt op het verzamel punt bekend gemaakt. Na afloop volgt de prijsuitreiking bij Bar-Bistro Dé Uitkomst. Voor info: bel met tel. 0725053858. Zondagochtend 26 augus tus mochten de ouderen aan de slag tij dens de laatste witwedstrijd van de competitie. Vanwege veel boten, riet en kroos konden zowel het kanaal Omval- Kolhorn als de Oostertocht niet wor den bevist. Daarom werd uitgeweken naar de Ringvaart te Heerhugowaard. Hier werd Jan Walta wederom eerste met 4 kilo vis. 2 Co Bakker 2500 gr. 3 Rob Jak 2200 gr. B-klasse 1 Cees Dek ker 20 st, 2 Rene Levering 12 st, 3 Piet Levering 10 st. Aanstaande zaterdag zullen enkele vis sers van Limmen deelnemen aan de jaarlijkse selektiewedstrijd voor de Nederlandse kampioenschappen baar zen. We houden u op de hoogte van de resultaten. Zondagochtend 2 septem ber is de eerste baarswedstrijd van de competitie. Verzamelen om 7:00 bij garage schilder. Hier zal het wedstrijd water bekend worden gemaakt. Op gave voor de baarswedstrijd is niet nodig. LIMMEN - Jongerencentrum Conquis ta groeit de pan uit. Zo hebben we een aantal nieuwe acti viteiten, waaronder een kindertoneel groep, een improvisatiecursus voor tie ners en een extra openstelling op de zondagmiddag voor de tieners! Bij de jongerenwerkgroep zijn Ingrid en Jan-Willem verhuisd en gaat Ar- noud aan zijn studie. En bij de kinder werkgroep is het bezoekersaantal van de kinderen nog steeds groeiende. Jul lie snappen het al, wij kunnen je hulp goed gebruiken en vinden het erg fijn als je ons komt helpen. Ben je tussen de 14 en 40 jaar en heb je in het weekend tijd en zin om ons te komen helpen, neem dan contact op met Esther Schaap, jongerenwerker van Conquis ta. Zij is bij Conquista bereikbaar op de woensdagavond van 20.00 tot 22.30 uur en op de zaterdagochtend van 10.00 tot 13.00 uur. Je kan natuurlijk ook altijd even bij ons langs komen en je tot de medewerkers van Conquista wenden. LIMMEN - Jeanine Jonker wilde ei genlijk boswachter worden, maar ver zorgt al tien jaar cursussen in tuinieren. Kennis overdragen zit haar in het bloed: „Maar dat doe ik dan het liefst voor gemotiveerde mensen. Kortom voor de liefhebber die mepr van de tuin wil maken. En die leer ik dan vooral anders naar de tuin te kijken." Na de middelbare tuinbouwschool in Hoorn deed Jeanine Jonker de STOAS (Agra rische lerenopleiding). In de praktijk leerde ze tuinen ontwerpen en onder houden. Ook voor grotere groenprojec ten ontwierp zij en stelde beheersplan nen op. Via de Volksuniversiteit kwam Jeanine in het onderwijs voor volwasse nen terecht: „Ik startte mijn eigen be drijf voor tuincursussen. Opvallend is dat veel mensen instromen met de cur sus tuinontwerpen. Vervolgens doet zo'n 80% de cursus Tuinieren. Omdat ze hebben leren kijken, beseffen de cursisten dat ze eigenlijk de fundamen tele kennis van de grond, het belang van de bladvorm van de plant en de juiste plaats van planten in de tuin niet beheersen." Het wordt dan ook aange raden eerst een basis te leggen. Dat kan op vele manieren. Ideaal is'de buiten cursus: Tuinen Bespreken. Deze cursus start half september en wordt zowel 's ochtends als 's avond gegeven. Woens dagavond, 5 september vanaf 20.00 uur is er in het eigen leslokaal aan de Kerk weg 24 te Limmen een inloopavond. Wilt u graag het cursusprogramma thuis gestuurd krijgen belt u dan Jeanine Jonker, 072-5053646. LIMMEN - Afgelopen zaterdag open de Conquista het seizoen met het maken van een zomercollage. Alhoe wel de opkomst niet zo groot was -het was ook gewoon te mooi weer- waren de collages erg mooi. Voor zaterdag 31 augustus staat er een film op het pro gramma voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Deze wordt gedraaid op het grootscherm. We verwachten jullie om 10:30 uur. In verband met de leng te van de film duurt het programma tot 12.15 uur. De entree voor het nieuwe seizoen is vastgesteld op f. 2,25. Op zaterdag 1 september is de welbekende disco avond voor tieners van 12 tot 15 jaar. De entree is gratis en de deuren zijn ge opend van 19.00 tot 23.00 uur. Ook zon dag kan deze groep in het centrum terecht van 14.00 tot 17.00 uur. Ben je minimaal 14 jaar en heb je zin om te helpen bij de tienerwerkgroep, meld je dan aan bij Esther Schaap. Zij is jongerenwerkster bij Conquista en altijd aanwezig op de woensdagavond van 20.00 tot 22.30 uur en de zaterdag ochtend van 10.00 tot 13.00 uur, tel 072-5052811. Op vrijdag 24 en zaterdag 25 augustus is het centrum voor iedereen boven de 16 jaar geopend van 20:30 tot 01:00 uur. Behalve uiteraard de bar staat er een pooltafel, flipperkasten, dartbord etc. Kom ook eens bij ons langs en maak er samen met de medewerkers van Con quista een gezellige avond van. Dinsdagochtend 21 augustus s ochtends om 8 uur vissen bij t Penhuisje (foto: GL) In verband met een bijeenkomst voor het personeel over de CAL-fusie, zijn het gemeentehuis en de afdeling gemeentewerken op vrijdag 31 augustus 2001 van I 1.00 uur tot 12.30 uur gesloten. 20.08.01 Molenweg 47 t/m 81 oprichten/plaatsen/veranderen tuinbergingen De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. Deze publicatie houdt niet in dat bouwvergunning en/of bouwtoestemming wordt verleend. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het vestigen van een showroom in bakstenen op het perceel Rijksweg 29 C. Het gebruik'is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden ver leend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Het verzoek ligt vanaf don derdag 30 augustus gedurende vier weken voor een ieder in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimtelijke Ordening ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kan een ieder zijn zienswijze hierover naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA te Limmen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen hebben een collectevergunning verleend aan het Nederlandse Kankerbestrijding/Koninklijke Wilhelmina Fonds in de periode van 2 september 2001 t/m 8 september 2001. Voor onderstaande bomen is een kapvergunning verleend. Belanghebbende die het niet eens zijn met deze vergunning(en) kunnen daartegen binnen 6 weken na datum van deze publicatie, een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester en wethouders van Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Het bezwaar schorst de werking van de vergunning. Standplaats Aantal Soort - Hogeweg 25 één Pinus (zeeden) Zaterdag I september a.s. wordt er weer oud papier opgehaald ten westen van de Rijksweg te Limmen. Burgemeester en wethouders van Limmen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23, eer ste lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat gedurende een termijn van vier weken, ingaande 29 augustus 2001, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan Limmerbuurt, tweede fase. Inzage is mogelijk in het gemeentehuis, afdeling ruimtelijke ordening (ma. t/m vr. van 09.00 tot 12.30 uur; buiten deze tijden is inzage op telefonische afspraak 072-5051456 mogelijk) en in de openbare bibliotheek (tijdens de reguliere openingstijden). Gedurende de termijn van vier weken (29 augustus tot en met 25 september 2001) kan een ieder schriftelijk zijn of haar zienswijze omtrent bovengenoemd ontwerp-bestemmingsplan bij de gemeen teraad kenbaar maken. Het ontwerp-bestemmingsplan dat betrekking heeft op het gebied globaal begrensd door de Zomerschoon, de Schoolweg, Hortus Bolborum en de recent in ontwikkeling gebrachte Limmerbuurt eerste fase, voorziet in het oprichten van 16 vrijstaande/geschakelde wonin gen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 17