Meer wegwijzers voor fietsers in de gemeente Heiloo Groentefruit-en tuinafval belandt nog te vaak in de grijze rolemmer m IT ■BH HEILOO mmm mVI UITKIJKPOST - 29 AUGUSTUS 2001 - PAGINA 4 m t iiiii Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. mmm mm® j 4 Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor de bewegwijzering voor fietsers uit te breiden. Op veertien locaties in Heiloo komen nieuwe bordjes. Het college wil het de fiet sers makkelijker maken hun weg te vinden en zodoende het fietsen te stimuleren. Op deze bordjes wordt de rich ting aangegeven naar de omliggende plaatsen Egmond, Limmen. Alkmaar en het station van Heiloo. Daarmee wil het college fietsverkeer bevorderen. Bur gemeester en wethouders stellen daarom de gemeente raad voor om hiervoor 24.500,00 beschikbaar te stellen. De commissie Grond gebiedzaken adviseerde positief en de gemeenteraad besluit op 3 september 2001 in de raadsvergade ring het geld al dan niet beschikbaar te stellen. Het punt staat als akkoordstuk geagendeerd voor de raadsvergadering. Elders op deze pagina, onder de rubriek raad- en raadscommissies, staat de agenda voor de raadsvergadering van 3 september. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. (072) 535 67 63. De gemeente Heiloo laat al vijf jaar onderzoeken wat er in de grijze rolemmer ver dwijnt. De analyses uit 1999/2000 laten zien dat maar liefst gemiddeld 25% van het afval in de grijze rolemmer uit gft bestaat. Dit is afval dat niet in de grijze maar in de groene rolemmer thuishoort. Terwijl gft-afval prima te composteren is. Dit ver keerd scheiden van afval leidt tot onnodige kosten en vormt een extra belasting voor het milieu. De inhoud van de grijze rolemmer wordt namelijk in de huisvuil- centrale verbrand en kost dus extra geld. 70.000 gulden kosten door het verkeerd scheiden van gft Op basis van een eenvoudige berekening blijken wij met elkaar in het jaar 2000 ruim een miljoen kilo aan gft ten onrechte in de grijze rolemmer gedepo neerd te hebben. De kosten om de inhoud van de grijze rolemmer te ver werken, liggen aanzienlijk hoger dan de inhoud van de groene rolemmer. De huisvuilcentrale rekent 22 cent per kilo om afval afkomstig uit de grijze rolemmer te verbranden. Het gft-afval kost 15 cent per kilogram om tot com post te verwerken. Voor het onnodig verbranden van gft is dus 220.000,00 betaald in plaats van 150.000,00: een onnodige kostenpost van 70.000,00. De afwijkende scheiding van Gft in de zomermaanden In de maanden juni, juli en augustus vormt het gft-afval een extra aandachts punt bij het scheiden van afval. Door de oplopende temperaturen kan het gft sterk gaan ruiken en onwelkome gasten aantrekken zoals maden. Met name vis- en vleesresten zijn daarbij vaak de boos doeners. Een onprettige maar ook onhygiënische situatie. De gemeente heeft speciaal voor deze afvalresten een maatregel getroffen. Deponeer tijdens de zomermaanden de restanten van vis en vlees, verpakt in een krantje, in de rolemmer die het eerst geleegd wordt. Dit kan dus ook een grijze rolemmer zijn. Uiteraard hoort dit soort afval buiten de zomermaanden gewoon weer in de groene rolemmer thuis. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.A. Rijnbeek van de afdeling Milieu, telefoonnummer (072) 535 67 34. aad en (raads) commissies Agenda voor raadsvergadering d.d. 3 september 2001 la. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatielijst en volgorde van spre kers over van een unaniem positief commissie-advies voorziene akkoord stukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergade ringen d.d. 5 juni en 2 juli 2001 4. Ingekomen stukken 5. Regiostukken: a. instemming met jaarrekening 2000 en begroting 2002 van Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer b. instemming met jaarrekening 2000 en begroting 2002 met meerjarenramingen tot en met 2005 van Samenwerkingsver band Noord-Kennemerland Bespreekstukken 6. Verkoop van kavel grond langs Belieslaan aan Stichting Appartementencomplex Het Maalwater 7. Beschikbaarstelling krediet voor uitbrei ding Paulusschool en Meander in Ypestein 8. Beschikbaarstelling krediet voor invoering voorrang op Het Malevoort en Ewisweg 9. Vaststelling structuurvisie Zandzoom 10. Vaststelling bestemmingsplan Blockhove- park 11. Delegatie bevoegdheid omtrent het ver lenen van vrijstelling op grond van artikel 19, lid 1, WRO met betrekking tot bouw plan hoek Stationsweg/Westerweg Akkoordstukken 12. Beslissing op bezwaarschriften tegen plaatsing van diverse panden/objecten op gemeentelijke monumentenlijst 13. Wijziging Huisvestingsverordening 14. Vaststelling verantwoordingsverslag 2000 afdeling Welzijn 15. Beschikbaarstelling krediet voor uitvoe ring fietsbewegwijzeringsplan 16. Beschikbaarstelling krediet voor aan brengen van diverse asfaltreconstructies 17. Verrichten van beveiligingswerkzaam heden aan bomen langs Kennemerstraatweg 18. Begrotingswijzigingen: a. vervanging van programmatuur voor vervaardiging van bestekken en aan schaf van calculatiesoftware ten behoeve van het Ingenieursbureau van de sector Grondgebied Agenda vergadering Seniorenraad Heiloo De vergadering van de seniorenraad is open baar en vindt plaats op maandag 3 september as. om 11.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Agenda 1. Opening 2. Vaststellen agenda 3. Notulen SR-vergadering d.d. 11 juni 2001 4. Binnengekomen en uitgegane post 5. Toezeggingenlij st gemeente 6. Mededelingen 7. Uitgebrachte adviezen: d.d. 6 juli 2001 gevraagd advies Algemene Subsidieverordening d.d. 2 augustus 2001 gevraagd advies Open baar Vervoervoorzieningen Heiloo 8. Verslag werkgroepen 9. Wat verder ter tafel komt 10. Rondvraag 11. Sluiting Mogelijkheid tot inspreken Wilt u gebruik maken van de mogelijkheid tot inspreken tijdens de vergadering, dan kunt u zich onder vermelding van het betreffende agendapunt voor de vergadering aanmelden bij de secretaris van de Seniorenraad, mevr. M.J. van Roozendaal-Bersée. Ter inzage De vergaderstukken liggen ter inzage in het Trefpunt, Abraham Du Bois-hof 2 in Heiloo. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 17.30 uur. Meer informatie Voor vragen of mededelingen kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Senio renraad Heiloo, mevr. M.J. van Roozendaal-Bersée, tel. (072) 533 05 35. ouwen en wonen Vaststelling bestemmingsplan Blockhovepark Eerder dit jaar, van 12 april tot en met 9 mei, heeft het ontwerp van het bestemmingsplan Blockhovepark ter visie gelegen. Er zijn vanuit Heiloo geen bezwaren ingediend. Eén zienswijze is binnengekomen van NS-Railin- ffabeheer BV. De raad wordt voorgesteld deze zienswijze ongegrond te verklaren en het bestemmings plan ongewijzigd vast te stellen. Dit kan plaatsvinden op maandag 3 september as. Het raadsbesluit betreffende de vaststelling zal binnen vier weken na 3 september as. op de gebruikelijke wijze worden gepubliceerd en met het bestemmingsplan ter inzage worden gelegd. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Oosterbos (kavel 4) - oprichten woning Fontein Verschuirlaan 22 - vergroten woning Kennemerstraatweg 108 - veranderen en ver nieuwen loods Vennewatersweg 21-53 - plaatsen kap op recreatiewoning Van Doornstraat 34 - vergroten woning Zuidergeeststraat 9 - vergroten woning Plaatsen tijdelijke noodhuisves- ting Rabobank hoek Zeeweg/ Westerweg (art. 17 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een instandhou dingstermijn van maximaal 2 jaar vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Stations omgeving'. Dit in verband met het voornemen een bouwvergunning te verlenen voor het plaatsen van een tijdelijke noodhuis- vesting voor een bankgebouw t.b.v. de Rabobank op de voormalige locatie 'Beja' op de hoek Zeeweg/Westerweg. Ter inzage Het plan van de Coöperatieve Rabobank West-Kennemerland U.A. ligt met de daarbij behorende stukken vanaf 30 augustus 2001 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer S. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer 072-) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: Boekenstein 2 - plaatsen berging; Fontein Verschuirlaan 22 - vergroten woning; Vennewatersweg 21 hs. 1 en 52 - bouw kap op recreatiewoning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 30 augustus 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de afdeling VROM, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemoti-veerd bedenkingen naar voren brengen bij het col lege van burgemees-ter en wethou-ders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. College stelt raad voor Structuur visie Zandzoom vast te stellen Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor om de aange paste versie van de Structuurvisie Zandzoom nu definitief vast te stellen. De Structuurvisie m staat geagendeerd voor de raadsvergadering van 3 september 2001. De vergadering is openbaar, vindt plaats in de raadzaal en begint om 20.00 uur. De Structuurvisie Zandzoom is aangepast op basis van inspraakreacties uit 1999 en bestuurlijk overleg met de buurgemeente Limmen in 2001. In de structuurvisie Zand zoom, die nu aan de gemeenteraad wordt voorgelegd om vast te stellen, is een aantal thema's uitgewerkt. Toegevoegd zijn voor stellen en gegevens over ecologische en archeologische waarden in het gebied. Verder is de omgang met de Hoogeweg en Wes terweg nader beschreven. Ook zijn referentiebeelden toegevoegd die betrekking hebben op de Groene Buffer. Daarbij is de ont wikkeling van de Groene Buffer onafhankelijk gesteld van de fasering van de woningbouw. Toetsingskader geeft richting aan Een structuurvisie is een globaal ruimtelijk beeld voor een gebied, in dit geval de Zand zoom. Het ruimtelijk beeld is een eerste kader waarbinnen ruimtelijke ontwikkelingen zich tot 2020 afspelen en vormt de basis voor ver dere planologische uitwerkingen (structuurplan, bestemmingsplan). Zo'n struc tuurvisie heeft slechts een richtinggevende functie en geen juridische status. Het bevat met andere woorden geen concrete plannen. Een mogelijkheid tot het openen van bezwaar of beroep staat dan ook niet open tegen zo'n visie. De Structuurvisie Zandzoom ligt ter inzage in het Informatiecentrum tijdens de openingstijden iedere maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur. Ontwikkelingen maakten visie noodzakelijk De structuurvisie is opgesteld omdat zich allerlei ontwikkelingen voordoen die een samenhangend ruimtelijk beeld voor de toe komst vroegen. Zo zijn er plannen om woningbouw te realiseren in een deel van de Zandzoom. Woningbouw in verband met de grote vraag vanuit Heiloo en Limmen, maar ook in het licht van de eerder gevoerde regio nale discussies over woningbouwlocaties. Andere ontwikkelingen die een visie noodza kelijk maken zijn de mogelijke aansluiting op de A9 en de plannen om een golfbaan in dit gebied te realiseren. Vervolg in vorm van structuurplan Na het vaststellen van de structuurvisie door de gemeenteraad van Heiloo, wil het college een structuurplan opstellen. De noodzaak hiertoe is aanwezig om het voorkeursrecht dat voor grote delen van het Zandzoomge- bied op grond van de Wet voorkeursrecht gemeenten is ingesteld te kunnen besten digen. Het plangebied bevat daarmee in ieder geval die delen van het Zandzoomgebied waarvoor een voorkeursrecht op grond van de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) is gevestigd. Om ontwikkelingen in een breder kader te bezien gaat het college ook gronden buiten de gemeente Heiloo bij de planvor ming betrekken. Planning structuurplan Een concept-structuurplan zal in november 2001 aan de commissie Grondgebiedzaken worden voorgelegd. Na behandeling in de commissie zal vooroverleg plaatsvinden. Het concept-structuurplan komt tegelijkertijd ter inzage te liggen en belanghebbenden krijgen de gelegenheid om te reageren. In de maanden daarop vindt beantwoording van de binnengekomen reacties plaats en wordt het concept-structuurplan aangepast op basis van inspraakreacties. In maart 2002 komt vervol gens de aangepaste versie van het structuurplan in de commissie Grondgebied zaken 1 aan de orde. Direct aansluitend wordt het structuurplan dan vervolgens ter visie gelegd. Belanghebbenden wordt hiermee de mogelijkheid geboden tegen het plan bezwaar en beroep aan te tekenen. De moge lijkheid hiertoe ontbrak bij de structuurvisie. Het structuurplan zal over het geheel genomen meer gelegenheid geven tot reageren dan het geval was bij de structuur visie. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer M. Stijkel van de afdeling VROM, tel. (072) 535 67 54. urgérzaken Aanvraagprocedure voor reisdocumenten verandert per 1 oktober Gaat u op vakantie en heeft u een reisdocu ment nodig? Of is uw paspoort binnenkort verlopen? Vraag voor 1 oktober 2001 uw nieuwe reisdocument nog aan, want tot die tijd is deze klaar terwijl u wacht. Vanaf 1 oktober worden reisdocumenten op één cen trale plek in Nederland gemaakt, waardoor u een week op uw reisdocument moet wachten. Dit om documenten veiliger te maken tegen fraude. Wie in de eerste week van oktober een nieuw reisdocument aan vraagt, moet twee weken wachten. Deze periode van "windstilte" is ingevoerd om instanties de gelegenheid te geven zich in te stellen op de nieuwe procedure. Prijzen U wilt een reisdocument aanvragen? Dan maakt u eerst de keuze tussen een paspoort, dat wereldwijd geldig is, en een Europese Identiteitskaart voor het reizen in de meeste Europese landen. Na 1 oktober heet dit laatst genoemde document Nederlandse Identiteitskaart. Beide reisdocumenten zijn vijf jaar geldig en kunnen worden aange vraagd door iedereen die de Nederlandse nationaliteit bezit. De prijs van een paspoort Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 i -y- y- j T X 7y3P (30 ct./0,14 euro/min)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4