HERFST-SNIT I'antaarn Kranten bezorgen in jouw wijk y j gemeente j HET WORDT WEER HERFST...!! w Limmen mmtesaoRCMAi/v IPid' r I I I I I I I I I I I I J UITKIJKPOST - 19 SEPTEMBER 2001 - PAGINA 12 Activiteiten Limmen Mishandeling Sans Atout Egmondse Ouderendag Nog plaats bij cursussen Open dag met snowboard rodeo Creatieve bartenders in Zuiderduin Westfriese vertellingen over De goeie ouwe tijd Theater Provadja in Stedelijk Museum Alkmaar Sans Atout Galerie De Kapberg Erfgoedcursussen Verlenging expositie Prins Hendrik Stichting Jammer dat die mooie zomer voorbij is, maar natuurlijk hebben we in dit jaargetijde ook allerlei lekkers... van 13,50 voor f 11,75 zeer luxe opgemaakt Met de verrukkelijke smaak van appel en kaneel...!! Aanbieding geldt alleen op vrijdag en zaterdag a.s. \\qJ\! 'j. HPtiU&v'fr ïfyefwUJUUtm' i: Vrijdag 21 september gelegenheid tot munten inleveren tussen 19.00 - 21.00 uur café-bar^ omstreken Onze bezorgers gaan ook 0 met vakantie. Wil jij ze vervangen, dan hebben wij in de maanden juli en augustus een krantenwijk voor je. Leuk bijverdienen in de zomer Naam:I Leeftijd: Adres: Postcode: Woonplaats:J Telefoonnummer: Rodi Verspreiding bv RODI 1700 WM Broek op Langedijk HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN RECEPTIEKAARTEN Voor de meest uitgebreide collectie gaat u natuurlijk naar Condoleance Register Afdeling Burgerzaken Plaatsing opslagcontainer Algemene Plaatselijke Verordening Nadere aanwijzingen op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening Verleende bouwvergunningenf-toestemming d.d Ontvangen aanvragen bouwvergunning en meldingen bouwvoornemen d.d.: Ontvangen aanvragen sloopvergunning d.d. Voorgenomen medewerking Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Kapvergunning Collectevergunning Vraag ruim op tijd een paspoort of identiteitskaart aan Gemeentehuis Expositie van aquarellen van Thea Smits-Stavers tot 4 oktober. Galerie Amber Expositie van werk naar aanleiding van gedichten over vogels, vleugels en vlin ders. Geopend op donderdag, vrijdag, zaterdag en de eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, Dusseldorperweg 18, tel. 5051491. Deel 1 van de tentoonstelling duurt tot en met 29 september. Serre Nella van Os Expositie met wisselend werk van fami lie van Os, onder anderebronzen beel den, keramiek, acryl, olieverfschilderij en en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Gemaal 1879 Tot en met zondag 30 september ten toonstelling schilderijen van Jeannette Copptens en bronzen beelden van Nella van Os. Aan de Filekerweg 4, geopend op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Johwin Slaapcomfort Tot en met 15 oktober exposeert Inge van der Heijdt haar aquarellen bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg 127 in Limmen. Bibliotheek Akersloot Saskia Sengers exposeert tot 17 okto ber haar schilderijen met als thema de zwangere vrouw. Café-Restaurant 't Achterom Lezing door majoor Bosshardt des Heils voor de NBvP Vrouwen van Nu, Kerklaan 20. Informatie onder 0251- 313223. Parcours Kerklaan, Meerweg, Juliana- weg, Wilhelminaplein Beddenrace, georganiseerd door de SAP, informatie onder 0251-313453. EGMOND - Op zondagmorgen werd een 56-jarige man mishandeld in de Voorstraat te Egmond aan Zee. De man was daar in een café geweest. Vermoedelijk kort na sluitingstijd was hij op weg naar zijn fiets, die aan de, achterzijde van het café stond. Hier werd hij door drie mannen zonder ver dere aanleiding in elkaar geslagen. Het slachtoffer is per ambulance overge bracht naar het Medisch Centrum Alk maar waar onder andere een hersen schudding en een gebroken kaak wer den geconstateerd. HEILOO - De uitslagen van de maan dag gespeelde wedstrijden bij dames bridgeclub Sans Atout zijn: A-lijn: Laan - Poland 63, 2. Haafkens - J. Schipper 57,1. B-lijn: 1. Fam. v. Hoorn 61,7, 2. Fam. Witting 60. C-lijn: Fam. Mooij 60, 2. Fam. Kemper 56,7. D-lijn: 1Grootjen - Hurkman 67,5, 2. V. Toornburg - de Vries 56,7. E-lijn: 1. V. Linden - Visser 62,5,2. Noom - Roerdinkholder 59,7. F- lijn: 1. Fam. Smit 69,8, 2. Baars - Niele 63. EGMOND - E?e Stichting Welzijn Ou deren Egmond houdt zaterdag 29 sep tember van 13.30 tot 17.00 uur in de Prins Hendrik Stichting een gezellige middag. Deze dag staat in het teken van de Nationale Ouderendag. Het is een muzikaal programma omlijst door informatie en er zijn diverse activitei ten. De ouderendag wordt geopend door wethouder Jan Mesu.Tal van organisa ties en instellingen presenteren zich om u van alle mogelijke informatie te voor zien. U vindt er onder andere de ge meente, ouderenbonden, Anders Ak- tieven, Stichting Historisch Egmond, Zonnebloem, Rode Kruis en natuurlijk ook de Stichting Welzijn Ouderen Eg mond. Voor het brede gebied van ver zorging is de Regionale Thuiszorg aan wezig. Bril Egmond doet oogmeting. Verder is er veel aandacht voor hobby's en vrijetijdsbesteding. U kunt er vliegers leren maken, er zijn miniaturen van vuurtorens te bewon deren, 3D kaarten worden getoond, zelfgemaakte poppen zijn aanwezig. U kunt tevens uw portret laten schilderen door de bekende Egmondse schilder Andrez. Er zijn talrijke activiteiten als zwemmen, gym, bowls, yoga, t'ai chi, etcetera. Tussen al deze bedrijvigheid door kunt u genieten van het optreden van het Shanty mannenkoor 'West Aleta Singers', afkomstig van Ter schelling. De toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Stichting Welzijn Ouderen Egmond, tel. 072-5065204. HEILOO - In het Trefpunt zijn nog plaatsen vrij bij de cursussen: Mergel- beelden maken, elke donderdag van 10.00 tot 12.00 uur, vanaf 4 oktober in acht lessen, kosten f 96,-. Aan de knop pen, een cursus waar u verschillende elektrische apparaten leert gebruiken, van 3 tot 24 oktober op woensdag, kos ten f 30,-. Beeldhouwen op dinsdag 9.30 tot 11.30 uur, 25 lessen voor f 275,-, start op 9 oktober. Acryl, olie en aqua rel op donderdag van 14.00 tot 16.00 uur, start 26 september. Jeroen Bosch, een cursus in het kader van het Jeroen Bosch jaar 2001. De cursus bestaat uit vier lessen en een excursie in overleg. Kosten f 75,-, de cursus start op 9 okto ber van 14.00 tot 16.00 uur. Informatie of aanmelden voor deze cursussen kunt u bij Stichting Ouderen werk Heiloo, tel. 072-5331297. Ook worden er door de Stichting Ou derenwerk Heiloo in het Trefpunt al jaren succesvolle cursussen engels ge organiseerd voor zowel beginners als gevorderden. Wie zijn of haar engels wat wil opfrissen of de engelse taal nog helemaal niet kent maar wil leren, kan terecht bij voornoemde stichting. De lessen worden gegeven op verschil lende niveaus, zodat zowel beginners als gevorderden kunnen deelnemen. Elke cursus wordt gegeven door een ervaren docent gedurende één uur in de week. Voor beginners wordt er bin nenkort met een avondcursus gestart. Voor meer informatie en/of opgave kunt u contact opnemen met de coördi nator A. van de Kamer, tel. 072- 5339500. CASTRICUM - Multisportpark Berg en Dal wordt steeds meer multi. Sinds kort heeft Emiel Groot zich gevestigd in het park met zijn nieuwe snowboard- school en zijn enthousiasme is niet te stuiten. Daarom besloot hij een snow board rodeo in huis te halen voor de open dag op 23 september van 11.00 tot 17.00 uur. Er zijn tevens wat prijsjes verbonden aan deze nieuwe vorm van snowboarden. Wie het langst op het snowboard blijft staan heeft gewonnen. De snowboardlessen zijn intensief en u krijgt veel persoonlijke aandacht. U mag het proberen tijdens de open dag (gratis). Op de lessen die die dag wor den afgesloten, krijgt u tevens 15 pro cent korting. Skiën blijft natuurlijk ook een van de activiteiten van de rolskibaan en het eindeloos afdalen op deze baan met spiegelwand. Het bespaart u veel tijd en geld in uw vakantie omdat u snel en goed leert skiën of snowboarden terwijl uw vakantie nog niet eens is begonnen. Wat is er nog meer nieuw? Het nieuwe fysio-fitness centrum (CIB-sports) ge richt op persoonlijke- en of medische begeleiding, heeft al de gehele boven verdieping in gebruik. Binnenkort zal de verdieping daarboven ook in ge bruik genomen worden door het CIB. Men gaat daar beginnen met bodysha- pe, bodybalance, bodypump, poweryo- ga, aerobics, steps, spinning, cardiocir- cuit, seniorcircuit, kidsfit. Tijdens de open dag krijgt u voldoende uitleg. Verder zal squashclub Reflex aanwezig zijn om het spelletje squash te promo ten op de eigen squashbanen. Deze zijn geheel gerenoveerd en de aankle ding gaat in de komende weken ge schieden. Reflex staat met inschrijffor mulieren klaar voor het invitatie-toer nooi op 6 oktober. Het tennis behoeft geen introductie. Het tennisseizoen is buiten zo goed als afgelopen, maar misschien wilt u eens zien hoe mooi de banen van Tennis Vereniging Castricum erbij liggen. De datum dat Jacco Eltingh een clinic komt geven is al geprikt. Tevens is het voor het laatst mogelijk je op te geven voor de wintercompetitie die Berg en Dal voor het tweede achtereenvolgen de jaar organiseert. Daarbij zijn mooie prijzen te winnen. Het klimmen behoeft bijna ook geen introductie. Vele kinderen, maar ook volwassenen hebben de verschillende routes al bedwongen in de 15 meter hoge toren en zijn inmiddels verslaafd geraakt aan het klimmen. Als u het nog nooit geprobeerd heeft is dit uw kans, 15 meter hoog is ook het abseilplateau. U stapt in een diepte en het geeft u een kick. Golf is een van de populairste sporten van dit moment. U kunt bij Berg en Dal op de golfsimulator snel en goed uw slagen leren en oefenen. Tijdens deze open dag kunt u alles zien, uitproberen en informatie inwinnen over al de spor ten. Voor verdere informatie belt u met Multisportpark Berg en Dal, tel. 0251- 657070. U vindt ze aan De Bloemen 69, of bel met tel. CIB-sports, tel. 0251- 655885, snowboardschool Emiel, tel. 06-29562487, squashclub Reflex, tel. 0251-672149. Voor arrangementen en feesten bel Petra van Kalmthout, tel. 06-23363969. EGMOND - Op zondag 23 september houdt de Nederlandse Bartenders Club (NBC) in samenwerking met de Stich ting Vrienden van de Nederlandse Bartenders Club (SVNBC) de Na tionale Longdrink Competitie (NLC). Dit groot opgezette evenement vindt dit jaar plaats in Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee en is voor iedereen gratis te bezoeken. Tijdens de NLC zullen een kleine hon derd professionele Nederlandse bar tenders de hele dag druk doende zijn om hun creativiteit en vakmanschap te demonstreren. Zij strijden om de natio nale titel, die recht geeft op deelname aan de wereldkampioenschappen in Rio de Janeiro. De sfeer en ambiance zullen te vergelij ken zijn met die van een minivakbeurs, waar een veelvoud aan producten zal worden geboden en waar het nodige aan entertainment kan worden ver wacht. Zo zijn er een groot opgezette wedstrijdbar, een cocktailbar waar de kampioen van de Nationale Cocktail Competitie 2001 zijn winnende cocktail staat te shaken, een malt whisky bar, een bar voor het 'nosen' van cognac en het proeven van sigaren, demonstratie- en promotieteams van trendy dranken, dit alles gegarneerd .met diverse acts en entertainment. Vanaf 11.00 uur bent u welkom in de grote Zuiderduinzaal. Voor inlichtin gen kunt u bellen met tel. 072-5065000. EGMOND - Van de Egmondse auteur Jan Burger verschijnt op 20 september een nieuw boek bij uitgeverij Pirola, met als titel Westfriese vertellingen over De goeie ouwe tijd. Het boek bevat waargebeurde verhalen uit het leven van de auteur en van ver daar voor. Jan Burger is ruim tachtig jaar geleden in St. Pancras geboren en in dat dorp en de omliggende gemeenten heeft hij prachtige Westfriese dorpstypen ont moet. Deze heeft hij met groot gevoel voor humor en een ijzeren geheugen - juist ook voor de vaak smeuiige details- beschreven. Naast de humor is het boek ook van historische waarde, veel gebruiken en gewoonten van een voor bij gegaan tijdperk herleven. Dit bopk met z'n leuke verhaaltjes is van karakteristieke tekeningen voor zien van de hand van Marius van Dokkum. Deze tekenaar illustreerde ook het boek Durpse verhaaltjes. Dit boek verschijnt gelijktijdig bij dezelfde uitgever in herdruk, omdat er nog steeds veel vraag naar dit boek is. Beide boeken zijn verkrijgbaar in elke boek handel voor f 32,50. Jan Burger is van origine componist en heeft ontelbaar veel prachtige compo sities gemaakt. De veelzijdigheid van deze kunstenaar heeft geleid tot het maken van een filmportret door de NCRV dat deze herfst zal worden uit gezonden. ALKMAAR - Het Stedelijk Museum Alkmaar en Theater Provadja presen teren op zaterdag 22 en zondag 23 sep tember de voorstelling De groep Van Steen-Five Pieces. Five Pieces is een voorstelling met verschillende discipli nes. Muziek, dans, mime en architec tuur, speciaal gemaakt voor musea en architectonisch interessante ruimtes, waarbij het aanwezige daglicht en de natuurlijk akoestiek een belangrijk ele ment vormen. Het project Five Pieces ontleent zijn naam aan de muziek van Pawel Szy- manski: 5 pieces for string quartet. Deze felle muziek, uitgevoerd door het Matangi kwartet, wordt afgewisseld met live, a capella uitgevoerde, melan cholieke liederen van de Griekse com poniste Caliope Tsupaki. Tezamen vormt het muzikale geheel een leidraad voor twee dansers, die door middel van twee verrijdbare muurvlakken, de ruimte veranderen. Het onderwerp van de voorstelling is onbereikbaar, de pijn van het afscheid nemen. Regisseuse Van Steen die jarenlang samenwerkte met de onlangs overleden Wouter van Steenbergen, verwerkt in dit stuk haar verdriet over zijn heengaan. De uitvoerenden zijn: het Matangi Kwartet, de sopraan Marjanne Kwek- silber, mimespelers Jakop Ahlbom en Janneke Albers, en Jeannette van Steen: concept, mimografie en regie. De voorstellingen worden op beide dagen gegeven om 15.00 en 17.00 uur. Kaarten zijn uitsluitend telefonisch te reserveren bij Theater Provadja, tel. 072-5110136. U kunt de kaarten afha len van 13.00 tot 14.30 uur, op de dag van de voorstelling bij de balie van het museum. De kaarten kosten f 18,75 (euro 8,51)/CJP f 15,- (euro 6,81). U vindt het Stedelijk Museum aan het Canadaplein 1 in Alkmaar. HEILOO - De uitslagen van de wed strijden gespeeld op 12 september bij damesbridgeclub Sans Atout zijn: A- lijn: 1. Dekker - Bierman 62,92, 2. Bakker - de Waal 60,83. B-lijn: 1. Rootjes - Roozen 62,08, 2. Cornelissen - Schreiber 57,92. C-lijn: 1. Bennen - Rus 58,33, 2. v.d. Wiele - v. Baarsen 54.69. D-lijn: 1. Mosch - Tuinstra 59,38, 2. Heijne - Krul 56,25. EGMOND - In Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef is het werk te zien van de schilders Ger Meinema en Chiel Vluggen. Hun werk vertoont enige verwantschap qua technieken en onderwerp, maar er zijn ook opmerke lijke verschillen. Deze expositie is nog te zien tot en met zondag 7 oktober. Ger Meinema De schilderijen van Ger Meinema ver overen de kijker niet onmiddelijk met fraaie kleuren en vrijblijvende onder werpen. Zijn werk ademt eerder een wat melancholieke, soms zelfs grimmi ge sfeer uit. Als jonge schilder was Meinema jarenlang zeer succesvol met technisch uiterst knap geschilderd werk, dat vaak onder zijn handen van daan werd gekocht. Hij is bij zichzelf gebleven en heeft zich op zeker moment van deze wereld afgewend. Meinema houdt niet van mooimakerij, en dat is te zien aan zijn schilderstijl en aan zijn onderwerpen. Hij schildert met acrylverf op papier, in snelle, brede verfstreken. Chiel Vluggen Chiel Vluggen schildert eveneens met veel vaart zijn composities, meestal in tempera/acryl op papier. Ook in zijn werk zijn meerdere ruimten denkbaar. Delen van stedelijke architectuur zijn te zien, steigers, een donker balkon, hoog opgrijzende gebouwen. Zijn inte rieurs zijn afwisselend plat en ruimte lijk, vol gezichtsbedrog. In het werk van Vluggen speelt het licht een belangrij ke rol. Afhankelijk van het standpunt van de schilder is de ene keer vanuit een donkere kamer het late avondlicht te zien, de andere keer gaat het juist om doorkijkjes naar een verlicht interieur vanuit de donkere buitenruimte. Wie naar zijn werk kijkt krijgt het idee aan wezig te zijn bij gebeurtenissen en er soms zelf aan deel te nemen. Want zijn composities zijn als scènes uit een film. De camera beweegt en stopt geïnteres seerd bij ogenschijnlijk onbelangrijke details, om deze vervolgens in close-up weer te geven. Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef is geopend in het weekeinde van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak (tijdens openingsuren, tel. 072-5062645). REGIO - Velen houden zich bezig met de geschiedenis van eigen familie, huis, dorp of streek. In Noord-Holland zijn op dit moment ruim honderd histori sche verenigingen actief met bijna 60.000 leden. Historische publicaties van succesvolle auteurs als Van Deursen en Kooijmans worden grif verkocht. Het televisieprogramma Andere Tijden trekt veel kijkers en wordt alom geroemd. Veel van deze historische geïnteresseerden willen onderzoek verrichten, maar ze weten de juiste aanpak niet. Daarom organi seert de historisch consulent van Noord-Holland elke winterseizoen enkele cursussen. Nieuw in het aanbod is een cursus Vaderlandse Geschiedenis. Iedereen kan het opdreunen: 1600- Slag bij Nieuwpoort. Maar wie vochten daar eigenlijk en waarom? En wat gebeurde er ook alweer bij Goejanverwellesluis? De cursus omvat tien lessen en wordt vanaf 3 oktober gegeven in Hoorn. Ook in andere regio's worden cursus sen aangeboden. Het nieuwe program ma bevat cursussen in Alkmaar, Haarlem, Koog aan de Zaan en Weesp. De onderwerpen lopen uiteen van de geschiedenis van school en onderwijs, de geschiedenis van belastingen tijdens de Republiek, het verrichten van bio grafisch onderzoek tot een cursus over alledaagse gebruiken rond geboorte, huwelijk en dood. Voor informatie en het aanvragen van het gratis cursuspro grammaboekje: tel. 023-5531498, of e- mail:helling@mhp-nh.nl. EGMOND - De tentoonstelling die in eerste instantie tot 15 september in de Prins Hendrik Stichting in Egmond aan Zee te zien was wordt verlengd tot eind oktober. Het gaat om de expositie van drie ex-zeevarenden, Thijs Zwart, Siem Kansen en Leo Bersee. Uit hun werk, tekeningen, schilderijen en kalligrafie spreekt duidelijk hun liefde voor de zee. De tentoonstelling is dagelijks te bezoeken van 9.30 tot 17.00 uur, de toe gang is gratis. Een bezoek aan de expo sitie is te combineren met het museum van de PHS. Lbum<m Hogeweg 159 072-5051562 Akersloot, Julitmaweg 17 Otgeest, Langehuurt 55, tel. 0251-312342 <^r Dusseldorperweg 56 - telefoon 072 5051313 Meld je aan bij Rodi Verspreiding bv voor de vakantieperiode of voor een vaste krantenwijk. Tijdens kantooruren tel. (0226) 331020 Antwoordnummer 1328 (postzegel niet nodig) Westerwerf 22,1911 ja Uitgeest tel.(0251)317251, fax (0251) 361236 e-mail: mail@boogaard.nl website: www.boogaard.nl Xerox kwaliteit v-a.eScLexckbtw Geopend maandag t/m vrijdag van 08.00 -17.30 uur. drukkerij studio digital printing Bij de receptie in het gemeentehuis van Limmen, Zonnedauw 4, kan vanaf woensdag 19 september tot en met vrijdag 28 september a.s. het Condoleance Register getekend worden in verband met de terreuracties die Amerika hebben getroffen en waarbij zoveel slachtoffers zijn gevallen. De receptie van het gemeentehuis is dagelijks geopend van: 8.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur (woensdags tot 17.30 uur). Vrijdags alleen tot 12.30 uur. De Afdeling Burgerzaken wilt u er bij deze graag op wijzen dat voor aanvragen van reisdocu menten en rijbewijzen, vanaf I september 2001 alleen recente pasfoto's (recht van voren ge nomen), worden geaccepteerd. I.v.m. interne verbouwing ter voorbereiding op de CAL-fusie wordt er in week 38, tijdelijk, een op slagcontainer naast het gemeentehuis geplaatst. Bij besluit van I I september 2001 heeft het college van burgemeester en wethouders op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening diverse besluiten genomen ter uitwerking van de bepalingen in de Algemene Plaatselijke Verordening. In deze besluiten zijn onder andere plaatsen ;en gebieden aangewezen waardoor meerdere verboden in werking zijn getreden. Daarnaast zijn nadere regels gesteld ten aanzien van de wijze van ophalen van diverse soorten afval. Deze besluiten liggen vanaf de datum van publicatie gedurende 4 weken voor een ieder tijdens kan tooruren ter inzage bij de receptie van het gemeentehuis. II.09.01 - Zonnedauw 21 en 23 vergroten van twee woningen - Westerweg 42 veranderen/vergroten woning (ged. dichtmaken v.d. loggia) Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet be stuursrecht binnen 6 weken na de datum van verzending schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken. 11.09.01 - Ratelaar 24 13.09.01 - "Kerkweg-Noord" vergroten woning opties woningen (legalisering) en 10.09.01 - Kapelweg 30 slopen van bedrijfsgebouw (garage) De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw Woningtoezicht. Deze publicatie houdt niet in dat bouwvergunning en/of bouwtoestemming wordt verleend. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het realiseren van: - een tuinberging op het perceel Schoolweg 15 Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Het verzoek ligt vanaf donderdag 20 september 2001 gedurende vier weken voor een ieder in het gemeentehuis (afdeling Ruimtelijke Ordening) ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kan een ieder zijn zienswijze over het bouwplan naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA te Limmen. Bij de gemeente is onderstaande aanvraag om een kapvergunning ipgekomen. De aanvraag ligt, van af de dag na datum van deze publicatie gedurende twee weken ter inzage bij de Gemeenschappelijke Technische Dienst te Akersloot. Belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn hun zienswijze over een aanvraag schriftelijk ken baar maken. Deze reacties dienen te worden gericht aan Burgemeester en Wethouders, Zonnedauw 4 te 1906 HA Limmen. Voor het inzien van een aanvraag en voor mondelinge reactie kunt u tussen 8.30 en 9.30 uur telefo nisch een afspraak maken met mw. A.J.M. Dekker, tel.nr. 0251-3 14253. - Uitgeesterweg 15 drie eiken drie berken - achter Rijksweg 64 dertig bomen van verschillende soorten o.a. berk, eik, beuk en wilg Burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen hebben een collectevergunning verleend aan- het Nationaal Collecte Verstandelijk Gehandicapten in de periode van 23 september 2001 t/m 29 september 2001. Op I september gaat een gezamenlijke campagne van start van de gemeente en het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties in verband met de invoering van het nieuwe paspoort en de nieuwe Nederlandse identiteitskaart op I oktober 2001. Want vanaf deze datum gelden er nieu we regels voor het aanvragen van een nieuw reisdocument en het bijschrijven van kinderen. Het is belangrijk om op tijd naar de gemeente te gaan. 7 dagen wachten op een paspoort of identiteitskaart Paspoorten en identiteitskaarten worden vanaf I oktober op een centrale plaats in Nederland van persoonsgegevens voorzien. Hiervoor is gekozen om over nog beter beveiligde reisdocumenten te kunnen beschikken. Daardoor krijgt men het nieuwe reisdocument niet meer meteen mee, maar kan het in de gemeente Limmen na 7 dagen worden opgehaald. Als een reisdocument wordt aangevraagd moet het huidige reisdocument worden meegebracht alsook I recente, professionele pasfoto, die recht van voren is genomen (dus niet van opzij). Bijschrijven kinderen Ook het bijschrijven van kinderen verandert per I oktober. Ten behoeve van een betere beveiliging wordt de bijschrijving voorzien van een foto. Om de identiteit vast te stellen, moet bij het aanvra gen van een bijschrijving het kind aanwezig zijn en een pasfoto van het kind worden meegenomen. Ook voor het bijschrijven van kinderen geldt voortaan een wachttijd van 7 dagen. De pasfoto van het kind moet eveneens recht van voren zijn genomen. Het kind hoeft niet mee om het paspoort met bijschrijving op te halen. Eerste week oktober aangepaste procedure In verband met de invoering van de nieuwe reisdocumenten op I oktober kunnen gedurende de eer ste week van oktober wel reisdocumenten worden aangevraagd maar in die week nog niet worden uitgereikt. Ook zal gedurende deze eerste week van oktober nog geen gebruik gemaakt worden van de zoge noemde spoedprocedure. In bepaalde situaties kan bij het aanvragen van een paspoort, identiteits kaart of bijschrijving gebruik worden gemaakt van de spoedprocedure. Normaal gesproken kan het document dan de eerstvolgende werkdag worden opgehaald. Aan de spoedprocedure zijn wel extra kosten verbonden. Meer informatie Voor vragen kan men terecht op www.paspoortinformatie.nl of bij de afdeling Burgerzaken van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, tel. 072-5051456.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 12