Peter en Joke Lute nemen afscheid fggM WÊm' Ontbijt Broodnodig brieven 1 UITKIJKPOST - 19 SEPTEMBER 2001 - PAGINA 13 PvdA geeft boom aan CAL Bridgeclub Limmen HSV Limmen nieuws l I T I E km BERICHTEN AKERSLOOT Handbal Dimtronic Meervogels Onveilige kermisattractie Lions Club Akersloot-Uitgeest organiseert concert 50-plus soos Opbrengst collecte kankerbestrijding In beeld bij Minke Posthuma Galerie Conny van Kasteel Jongerencentrum Conquista L I T I E LIMMEN De week van de voetreflex Doeltreffende antihaaruitval behandeling Snelheidscontrole Litera(i)re avond in Overslot geslaagd LIMMEN - Voor Peter (55) en Joke (55) Liate zit het werk er na 35 jaar op. Voorheen stonden zij samen in de Meubelkelder in Castricum, de laatste vier jaar van hun carrière 'sleten' zij in het prachtige pand De Hofsteede aan de Uitgeesterweg5 te Limmen. Hoewel Peter Lute het vreselijk jammer vindt om zijn.werkzaamheden te moeten sta ken, heeft hij een goede reden voor zijn besluit: Wanneer de wekker van het lichaam -zegt 'niet zo snel', dan is het onmogelijk om daar niet naar te luiste ren. Gélukkig heeft Peter Lute al weer tal van nieuwe plannen, daarbij overi gens goed rekening houdend met zijn beperkingen en derhalve zijn deze plannen in een wat minder drukke en meer vrijblijvende sfeer. 35 Jaar achter de toonbank Niet minder dan 35 jaar stonden Lute en zijn -vrouw samen achter de toon bank.-Op 21-jarige leeftijd en pas ge trouwd-begonnen zij in het pand van slagerij -Klaas Meegdes met de verkoop van tuinmeubelen, huishoudelijke arti kelen, en speelgoed. In 1975 zetten zij de zaak voort aan de Kerkweg 29. Naarmate er steeds meer van dit soort zaken in Heiloo bijkwamen, ging het de Lutes duidelijk minder voor de wind. „Wij hadden vette, maar ook magere jaren," verduidelijkt het echtpaar. „Uit eindelijk leek het ons beter om de boel te verkopen." Peter Lute had voor zijn trouwen vier jaar de avondvakoplei- ding -voor meubel- en woonstoffeerder in Alkmaar gevolgd. „Op mijn zeven tiende had ik al een eigen stoffeerderij in het Rand van wat nu Limmerdruk is. Ik werkte voor diverse opdrachtgevers en had het razend druk." Het ondernemerschap moet Lute wel haast van zijn moeder hebben 'geërfd'. „Zij was een van de eerste tweeverdie ners in Limmen. Mijn vader was ter reinmedewerker bij de PWN, mijn moeder had een textielzaak. Ik ben zodoende haast achter de toonbank geboren. Ik zie overal wel handel in en houdt mijn oren en ogen altijd goed open. In de meubelen Op 36-jarige leeftijd pakte Peter Lute zijn oude beroep weer op. Samen met zijn vrouw ging hij in de meubelen. „In Egmond-Binnen zaten we in 1982 in een pand aan de Herenweg," zo laat hij weten. „Ik was veel onderweg om gebruikte meubels op de kop te tikken. Die exporteerden wij dan weer naar Ierland, vaak met containers tegelijk. Daarmee waren wij echt dag en nacht in de weer. We knapten de gebruikte meubels op en plaatsten in Ierland ad vertenties met de tekst 'second hand furniture from Holland'. De Ieren waren destijds gek op onze meubels. Wij ontvingen hen in Ne derland in een duur hotel, maar sliepen zelf op een camping. Na drie jaar werd ons pand in Egmond echter verkocht aan een andere eigenaar, waardoor de huur werd opgezegd en wij gedwongen waren om een ander onderkomen te zoeken." De volgende locatie werd De Meubel kelder aan de Burgemeester Mooij- straat 24c te Castricum. „We begonnen met tweedehands meubels en nieuwe huisraad, maar na drie maanden beslo ten wij ons toe te spitsen op nieuwe meubels. Dit werd een gouden tijd. Joke stond dikwijls in de zaak en we deden goede zaken met de verkoop van eigentijdse meubels van geloogd gre nen en trendy bankstellen. In 1989/1990 maakten wij onze eigen meubels op maat in onze eigen meubelmakerij aan de Jan Valkeringlaan te Limmen. Arie, onze chef meubelmaker maakte onder meer tv-kastjes en stereomeubels op maat. Mede dankzij zijn grote inzet konden wij vanaf 1987 tien jaar lang spreken van 'topjaren'. Door milieuo verwegingen konden wij echter niet langer in hart van het dorp blijven en moesten we weer op zoek naar een andere locatie." Opheffingsuitverkoop In 1993 besloot Peter Lute een verzoek in te dienen bij de gemeente Limmen om na aankoop van de oude boerderij van Jan Huisman een nieuw pand te mogen bouwen. Het zou nog tot 1997 duren voordat uiteindelijk de officiële opening van het nieuw herrezen pand, De Hofsteede, op 28 oktober kon plaatsvinden. Het pand is gebouwd in de vorm van een Belgische hofstede, met, uiteraard, schitterend Belgisch metselwerk. De curiosa, antieke deu ren, ramen en aanverwante artikelen kregen een mooie plaats in het gebouw, waarmee een langgekoesterde droom werkelijk werd. Vier jaar lang leefden Peter en zijn vrouw Joke in deze droom, totdat deze ruw werd verstoord toen eerstgenoem de met zijn gezondheid bleek te tob ben. Toch hebben zij met een goed gevoel besloten er een punt achter te zetten. „De keuze was heus niet een voudig, maar wat moet je als je weet dat je het rustiger aan moet doen? Dan moet je dus aan jezelf denken of door gaan totdat het te laat is. Ik denk dat de keuze dan niet zo moeilijk is. Tenslotte hebben Joke en ik er al de nodige uur tjes opzitten. Maar een beetje pijn doet het heus wel." Tijd om echt stil te gaan zitten heeft Peter Lute overigens ook niet. In zijn nieuwe huis aan de Westerweg heeft al weer een aantal nieuwe plannen bedacht. „De Hofsteede blijft in afge slankte vorm bestaan met een meubel makerij en een stoffeerderij. Deze bevinden zich in een tijdelijke loods in Heiloo. Ik wacht nu op een plekje op het bedrijventerrein van Limmen. De verkoop van De Hofsteede bevindt zich in een vergevorderd stadium. De meubels zullen verdwijnen en zullen met korting worden verkocht. Oh ja, kun je er nog even bijschrijven dat we 20 september beginnen met de op heffingsuitverkoop die tot 15 december zal duren?" REGIO - Onlangs heeft de PvdA de nieuwe CAL-gemeente gefeliciteerd met het officiële besluit tot fusie. De felicitatie ging gepaard met het aanbie den van een CAL-boom. De partij wil hiermee de wens tot uitdrukking bren gen dat de drie gemeenten na de fusie datum naar elkaar toe te groeien en ziet de boom als symbool voor de groe ne ruimte in en rond de kernen. Daarnaast moet, zo vindt de PvdA, het bomenbestand spoedig worden aange vuld nu vele iepen worden gerooid van wege de iepziekte. Peter Verduin, Pvd A-raadslid en kandi daat voor de nieuwe gemeenteraad, wil met het aanbod aan de stuurgroep (de gezamenlijke colleges van Burgemees ter en Wethouders van Castricum, Akersloot en Limmen) het groene karakter van de nieuwe CAL-gemeen- te benadrukken. „De PvdA staat volle dig achter de wens om de groene ruim te te behouden en is voorstander van aantrekkelijk wonen in kernen met een groene omgeving," aldus Verduin. „De. kernen moeten een landschappelijk aanzien hebben. Een schone, goed onderhouden groene leefomgeving verhoogt het woonplezier." ■mlBf WMW&M l Wt m W v t De folder Ontbijt broodnodig vertelt u alles over brood. REGIO - Ontbijt broodnodig! is de titel van een nieuw boekje dat vanaf de Week van het Brood (1 tot en met 6 oktobér.) bij de bakker ligt. Het meer dan dertig pagina's tellende gidsje is gratis en bevat alle mogelijke wetens waardigheden over het belang van het ontbijt en de rol die brood daarin speelt. Het Voorlichtingsbureau Brood besloot, het uit te geven omdat uit diverse onderzoeken blijkt dat we ons met het overslaan van een goed samen gesteld ontbijt letterlijk tekort doen. Een tekort dat gedurende de rest van de dag,niet meer is in te halen. Een reden.om de komende Week van het Broodlin het teken van het ontbijt te stellen. In heel Nederland vinden bij bakkers activiteiten plaats. Ontbijt' broodnodig! legt uit waarom ontbijten belangrijk is. Het levert de voedingskundige onderbouwing van de titel van het boekje en van het bekende gezegde 'broodnodig'. Het bevat bij voorbeeld bondig beschreven details uit de studie die TNO Voeding vorig jaar verrichtte naar wat er zoal bekend is over ontbijten in Nederland en de rol van brood in de totale Nederlandse voeding. Naar aanleiding van deze stu die is de conclusie dat brood een nog veel belangrijker plaats inneemt dan tot dusverre werd aangenomen. Brood blijkt van alle voedingsmiddelen de be langrijkste leverancier van koolhydra ten (zetmeel), voedingsvezel, ijzer, ko per, magnesium en jodium. Met de laas- te voedingstof onderscheidt brood zich van andere graanproducten, zoals muesli, die geen jodium bevatten. In dertig rijkelijk geïllustreerde bladzij den kom je al lezende tot de conclusie dat de eerste maaltijd, vlak nadat je bent opgestaan, niet zomaar bedacht is. Het ontbijt levert maar liefst 10 tot 15 procent van alle benodigde voeding stoffen en energie. Brood vormt daarin de dagelijkse basis. Een broodontbijt zorgt voor vrijwel alle voedingsstoffen die je lichaam nodig heeft. Het helpt je lichaam er als het ware mee op gang. Eeuwen geleden speelde brood die rol nog niet. Een kadertje geschiedenis leert hoe pannenkoeken, aardappelen of brij het ontbijt vormden in Neder land. Het duurde nog zeker tot de zeventien de eeuw dat de eerste maaltijd van de dag werd samengesteld op basis van diverse soorten brood, kaas en soms boter. Door de stijging van de graan prijzen aan het einde van de achttiende eeuw grepen we terug op onze oude ontbijtgewoonten. Vanaf het moment dat Amerika tarwe tegen aantrekkelij ke prijzen exporteerde naar Europa kwam tarwebrood binnen vrijwel ie ders bereik. Brood werd een maaltijd op zich. Het eten van brood kreeg zelfs een zekere status. Vanaf dat moment werd het gebruik van een broodontbijt als eerste maaltijd populair. Droge kost is Ontbijt broodnodig! geenszins. Het verhaalt ook van de her komst van het woord 'ontbijten', dat van oorsprong uit tweedelen bestaat. Het Middelnederlandse 'ont' betekent voorafgaand aan. Het woord 'bijt' is afgeleid van bijten oftewel eten. Dat betekent dat het ontbijt gezien wordt als het beginnen aan eten. In andere Europese culturen hebben de woorden voor ontbijt een andere herkomst. Het Engelse 'breakfast'betekent letterlijk het doorbreken van het vasten (break the fast). Ook het Franse 'petit déjeu ner' is daarop gebaseerd (rompre le jeune). Het Duitse 'Frühstück' maakt duidelijk dat er in al vroeg een stuk(je) gegeten wordt. Het Portugese 'café da manha' combineert het koffiedrinken met de kleine ochtendmaaltijd. Ontbijt broodnodig! helpt ook een aan tal misverstanden uit de wereld. Zo zijn lijners vaak bang dat brood geen goede keuze is. Ze denken dat het een dikma ker is. Maar dat is een fabeltje. Als het ontbijt veel calorieën levert, komt dat vooral door (veel) boter of margarine en vette belegsoorten. Brood levert juist naar verhouding weinig calorieën. Wie een gezond gewicht binnen bereik wil brengen, doet er juist goed aan om de dag te beginnen met een ontbijt. Bij voorkeur met brood want de voedings vezels erin zorgen voor een verzadigd gevoel. Dat maakt het doorgaans gemakkelijker om evenwichtig en gezond te eten. Ontbijt broodnodig! wijst voorts op het belang van het ontbijt voor schoolgaan de kinderen. Uit een onderzoek dat in ons land is gehouden naar de relatie tussen lichaamsgewicht en niet-ontbij- ten blijkt dat schoolkinderen die 's morgens zonder eten de deur uitgaan vaak zwaarder zijn. Kinderen zien het overslaan van het ontbijt kennelijk als lijnen. Maar wie 's ochtends niet eet pakt later op de dag vaak een snack of een calorierijk tussendoortje. Daarom is niet-ontbijten altijd af te raden. Temeer omdat ook voor (te dikke) kin deren geldt dat ze het tekort aan voe dingsstoffen niet meer inlopen. Ook houdt goed ontbijten kinderen bij de les. Bij kinderen die niet hadden ontbe ten signaleerden leerkrachten honge righeid en slechte concentratie. Dat zóu gevolgen kunnen hebben voor de pres taties op school. Met het huidige gezondheidsbewust zijn kijken we vandaag de dag op een heel andere manier naar onze voeding. Dat maakt 'Ontbijt broodnodig' dan ook een waardevol gidsje. Het bevat interessante voedingskundige informa tie zonder belerend te worden. De sma kelijk geïllustreerde ontbijtsuggesties en de tips halen zelfs de hardnekkigste niet-ontbijter over de streep. Degenen die wel ontbijten kunnen de geruststel lende conclusie trekken. Die weten na een kwartiertje lezen precies waarom ze het doen. Peter Verduin. ■vi-0900-1 8844 1 fyr «Noord-Holland Noord LIMMEN - De bridgeclub Limmen heeft op 12 september als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Landstra-Tuinstra 59.82, 2. Fam. Hoogland 54.91, 3.Korff- Straathof 52.68. B-lijn: 1.Kuiper-Zijp 55.71, Mekke-Tuinstra 58.93, 3. Fam. Strauss 58.21. C-lijn: 1. Klous-Limmen, 2. Balkenende-Min 54.46, 3./4. Fam. Nierop-Groot en Hulsebosch-Zeeman 53.13. D-lijn: 1. Balkenende-Hulse bosch 56.70, 2. Fam. Kiebert 55.80, 3. Fam. Schoonakker 55.36. E-lijn: 1. Oosterling-Slemmer 57.14, 2. Fam. v. Baleil 55.80,3. Boom-Verhoeven 54.46. AKERSLOOT - De Alkmaarse gasten van AHC scoorden in de beginfase te makkelijk uit de tweedelijn en ook bal verlies aan Meervogelszijde was mede de oorzaak dat de gasten in de tiende minuut 2-6 voor stonden tegen de he ren senioren 1 van Dimtronic Meervo- gels. De gebroeders Out uit de tweede lijn, en William Kerssens vanaf zijn geliefde plek de rechterhoek aangegooid door keeper Sander Verduin, benutte zijn twee breakouts en zo stond Meervogels in de twintigste minuut op 8-6. Jelle Putter werd goed aangespeeld op de cirkel en verzilverde zijn kansen. Dankzij goede reddingen van de AHC keeper stond er bij het rustsignaal 12-8 op het scorebord. De basis voor deze overwinning werd in de beginfase van de tweede helft gelegd. Drie strafwor- pen op rij werden door Ed Krom be nut. Halverwege de tweede helft had Meervogels een comfortabele 20-10 voorsprong. Na de twintigste minuut ging Meervogels stunten en probeerde uit een flyer te scoren, waardoor er nogal wat balverlies werd geleden. AHC bleef vechten waardoor een ac ceptabele 24-18 eindstand werd be reikt. De dames senioren 1 van Dimtronic Meervogels speelden tegen Dynamo. Het was een wedstrijd waar het venijn in de staart zat. In de eerste helft was de verdediging van Meervogels minder alert en konden de gasten tot de rust op gelijke hoogte blijven, ruststand 7-7. De beginfase van de tweede helft gaf het zelfde beeld te zien. Karin Broersen kreeg de ruimte om uit de tweede lijn te scoren, maar vond het net niet. Zij verzilverde echter wel de strafworpen. Keepster Laura Groeneveld stopte evenals haar voorganger Anouk Putter twee strafworpen. In de 25ste minuut stond er 12-12 op het scorebord. Het waren Annemiek Verduin, Anja Krom en Maaike Grbenman die Meervogels met nog vier veldspelers in de eindfase de overwinning bezorgden, 15-12. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Limmen - Al vele jaren kom ik met mijn dochters op de kermis van Lim men en al even zovele jaren verbaas ik mij over de onveiligheid van de kermisattractie de 'Disco Train'. Dat hierbij nooit ongelukken gebeuren ver baast mij zeer. Als ik zie hoe de ou ders/kinderen naar de kassa moeten gaan en dan op hun beurt moeten wachten voor de volgende rit met langsrazende karretjes in hun kielzog dan houd ik mijn hart vast. Dit jaar ben ik voor het eerst zelf in de attractie geweest en heb dus zelf erva ren hoe het was. Je moet er toch niet aan denken wat er kan gebeuren wan neer iemand uitglijdt, struikelt of een duwtje krijgt en tegen, tussen, of onder de wagentjes komt. Gezien de tegenwoordig strenge ARBO wetgeving en regelingen welke overal van toepassing zijn vind ik het vreemd dat deze onveilige attractie wordt toegestaan. In deze krant van 12 september jl. werd geschreven dat de kermis zonder calamiteiten prima was verlopen. Laten we dat ook zo houden, maar demp dan eerst de put voordat het bekende kalf verdrinkt. J.P.A. Admiraal Limmen. AKERSLOOT - De Lions club Aker sloot-Uitgeest organiseert voor zater dagavond 29 september een concert met wervelende melodieën uit opera's, operettes en musicals. Het concert wordt georganiseerd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Lions in Nederland. De Lionsclubs voorzien in behoefte aan vriendschap een en AKERSLOOT - In de nacht van maan dag op dinsdag 70-11 september werd in een woning aan de Kerkemeer inge broken. Toegang tot de woning werd verschaft door het forceren van een raam aan de achterzijde. De woonka mer, keuken en hal werden doorzocht. Ontvreemd werd o.a. een gsm telefoon en diverse sleutels, waaronder auto sleutels. Met behulp van deze sleutels werd vanaf de oprit een personenauto van het merk Mercedes, type ML320 donkergroen van kleur en voorzien en kenteken 36-FX-ZD ontvreemd. In de nacht van dinsdag op woensdag 11-12 september werd op de Hemweg getracht in een voertuig in te breken. Het slot aan passagierszijde van de Toyota Hi Ace werd geforceerd. dienstverlening binnen onze samenle ving. Activiteiten van Lionsclubs vin den meestal plaats op lokaal niveau. Dit keer is er voor gekozen de opbrengst van het concert ten goede te laten komen van een kliniek in Tan zania waar baby's van besmette moe ders HIV vrij gehouden kunnen wor den. Aan het concert werken Ivera Musch sopraan, Joke Oud alt/mezzo, Ralph Beckers tenor, Hans van Niekerk bas/bariton en Lenie Groot piano mee. Het programma is zeer afwisselend door de keuze van solo's, duetten en kwartetten uit onder andere Die Zau- berflöte (Mozart), La Traviata (Verdi), Parelvissers (Bizet), Porgy and Bess (Gerschwin), Oklahoma (Rodgers) en Land des Lachelns (Lehar). De solisten hebben een rijke ervaring op zanggebied. Door solistische optre dens, deelname aan oratoria, operacon certen en operettes door heel Ne derland, genieten ze de nodige reputa tie. Het muzikale fundament wordt ver zorgd door Lenie Groot. Zij staat, met meer dan 35 jaar ervaring als begeleid ster aan de vleugel, garant voor een combinatie waarin de diverse stern- combinaties uw oor zullen strelen. Plaats van samenkomst is de Ne derlands Hervormde Kerk Uitgeest, aan de Castricummerweg 8. De aan vang van het concert is om 20.00 uur, de kerk is open om 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt f 20,-, (CJP/Pas 65 f 17,50), kaarten zijn ver krijgbaar bij de ingang van de kerk. Reserveringen zijn ook mogelijk, u kunt hiervoor bellen met tel. 0251- 310032 of 0251-659259. EGMOND - Elke dinsdagmiddag in de grote zaal van Het Rode Hert, Slotweg 1', Egmond aan den Hoef, kunt u kla verjassen, pandoeren, scrabbele, triomi nos en/of rummikub spelen. Tussen 14.00 en 17.00 uur kunt u een kijkje ne men bij de 50-plus soos. Inlichtingen krijgt u bij het bestuur van de 50-plus soos, Gerard Kleverlaan, tel. 072- 5061675, Annie de Boer, tel. 5064183 of Joop Baltus, tel. 5063908. LIMMEN - Zondag 23 september wordt de vierde en laatste wedstrijd om de Limmerpoldercup gevist. Deze wordt georganiseerd door De Sander uit Akersloot. Viswater is de Marker vaart, dus niet de Knollendammervaart zoals in het programma staat! Limmer vissers kunnen zich tot vrijdagavond 21.00 uur opgeven bij Peter van der Heijdt. Zondag verzamelen om 7.30 uur bij garage Schilder om vanaf daar naar het viswater te vertrekken. De wedstrijd begint om 8.30 uur en duurt 2,5 uur. In de tussenstand zijn het de vissers van Castricum, Van Ewijk en Faasse,die uit zicht hebben op de eindzege in deze competitie. Maar Dick Pekel van De Sander is ook nog in de race voor een topplaats. Beide clubs strijden ook om de eindzege voor clubs. Limmen staat vast op de derde plaats, met DVW op een kleine achterstand daarachter. Individueel zijn Peter van der Heijdt, Rob Jak, Co Bakker en Nic Schouws de hoogst geklasseerde vissers, allen met 5 of 6 punten uit twee wedstrijden. Op dit vlak kan het dus nog een zeer spannen de wedstrijd worden, met zowel indivi duele belangen voor de eindlijst, als ook voor de clubklassering. In deze competitie geldt: alle witvis- technieken toegestaan, alle vis telt, zowel wegen als tellen van de vangst en de deelname kost f 5,-. Opgeven kan tot vrijdag 21.00 uur op tel. 0251-310429. Afgelopen zondag togen twaalf vissers en een palen-uitzetter naar Uitgeest om daar op baars te vissen in de Zien- sloot. Regen en zonneschijn wisselden elkaar af, zodat regenpakken en gele poncho's aan en uitgingen. Er werd re gelmatig baars gevangen, maar ook menig witvis werd teruggezet. In totaal werden 159 baarzen aan de haak gesla gen. Het resulteerde in een eerste plaats voor René Levering, met 25 stuks, hij werd gevolgd door Jos Admiraal die 21 baarzen in zijn emmer had, de derde plaats werd in beslag genomen door Nico Krom met 20 baarzen. De volgen de baarswedstrijd is op 7 oktober en vindt plaats in Alkmaar, nabij de huis- vuilcentrale. LIMMEN - De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kankerbestrijding Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) heeft in Limmen f 6.712,30 opgebracht. Het geld wordt besteed aan projecten op het terrein van wetenschappelijk kankeronderzoek, opleiding, patiënten begeleiding en voorlichting. De organi satoren van de collecte willen alle gulle gevers heel hartelijk bedanken voor hun bijdrage. Speciale dank gaat uit naar alle vrijwilligers en collectanten. Heeft u vragen over preventie, vroege ontdekking, behandelingen of begelei ding, dan kunt u de KWF-voorlichters bereiken via de Hulp- en Informatielijn (gratis), tel. 0800-00226622. EGMOND - Dit jaar opende Minke Posthuma in Egmond-Binnen een nieuw atelier onder de naam in beeld. Zij maakt daar haar werk, maar geeft er ook cursussen aan mensen die nog nooit scheppend gewerkt hebben. De meeste mensen denken dat zij daarvoor geen talent hebben. Maar ieder mens kan beelden maken. Al doende zal blij ken dat een ontdekkingstocht in beeld taal mogelijk is. Die reis geeft onver wachte inspiratie voor het vinden van ieders eigen bron. Tijdens haar cursus sen wordt gewerkt vanuit bepaalde the ma's, afhankelijk van techniek en moei lijkheidsgraad. In de lessen zullen aspecten van het beeldhouwen aan bod kunnen komen. Het materiaal kan gips, klei, was, hout, karton, steen of plaat- en draadmateriaal zijn. Eigen onder zoek, museum- en galeriebezoek, lite ratuurstudie en diapresentaties onder steunen het praktische leerproces. Het eindresultaat kan in een vervolgcursus in duurzaam materiaal, zoals brons of steen, uitgevoerd worden. Dit najaar beginnen de introductiecur sussen voor beginners, de eerste les is op 16 oktober, van 19.00 tot 22.00 uur, 17 oktober van 9.00-12.00 uur en 20 oktober van 9.00-12.00 uur. De kosten bedragen f 250,-, exclusief materiaal en gereedschap. Voor meer informatie kunt u bellen naar het Atelier, tel. 072- 3071340 tussen 9.30 en 10.30 uur. EGMOND - Bij Galerie Conny van Kasteel vindt op vrijdag 28 september van 17.30 tot 20.30 uur de opening van de nieuwe expositie plaats. Titus Yocarini, directeur stichting Kunst en Cultuur Noord-Holland, zal om 18.00 uur het openingswoord spreken. De expositie laat werken zien van Riki Mijling en Julian Gil. De openingstij den zijn van 28 september tot 18 no vember op donderdag tot en met zon dag tussen 15.00 en 19.00 uur en vol gens afspraak. Galerie Conny van Kas teel vindt u aan de Noorderstraat 4, te Egmond aan Zee, tel. 072-5067151. LIMMEN - Het programma voor het weekend van 21,22 en 23 September bij jongerencentrum Conquista is als volgt: Kinderen van 4 t/m 12 jaar kunnen zaterdagochtend 22 september 3-di- mensionale kaarten gaan maken. Dit is een kaart waarbij het onderwerp watje gemaakt hebt naar voren komt. Leuk om deze kaart op te sturen naar je opa, oma, vriend of vriendinnetje of om boven je bed te hangen. Er zullen ge noeg medewerkers aanwezig zijn om je hierbij te helpen. Vanaf 10.20 uur zijn de deuren open en je mag beginnen om 10.30 uur. Het programma duurt tot 12.00 uur, de entree is f 2,25. Tieners van 12 t/m 15 jaar kunnen op zaterdag 22 september weer lekker swingen op de muziek van Conquista. De entree is gratis van 19.00 tot 23.00 uur. Zondagmiddag is Conquista geo pend van 14.00 tot 17.00 uur. Jongeren vanaf 16 jaar kunnen vrijdag 21 en zaterdag 22 september terecht van 20.30 tot 01.00 uur aan de poolta- fel, flipperkasten, het dartbord etc. Heb je ook zin om medewerker te worden bij de jongerenwerkgroep van Con quista? Meld je dan aan bij een van de medewerkers van Conquista. Noord-Holland Noord LIMMEN - Een 47-jarige automobilis te veroorzaakte op 11 september op de Hogeweg een eenzijdige aanrijding. Zij werd even afgeleid en botste vervol gens op enkele paaltjes van een weg- versmaling. Een 69-jarige automobilist verleende op 14 september bij het uitrijden van een inrit van een woning aan de Visweg geen voorrang. Als gevolg daarvan bot ste hij op de Visweg op een bestelauto. Er was alleen materiële schade. Gevonden: Giromaatpas, autoped, zomerkinderjas zwart/wit. Verloren: Sleutels aan geel label, fiets en kluis sleutel, kinderjas. LIMMEN - Van 24 tot en met 30 sep tember vindt de week van de voetreflex plaats. In deze week kunt u vrijblijvend kennismaken met voetzone reflexthe rapie. Jopie de Ruiter therapeute in voetreflexologie en Bach Remedies, houdt in het kader van deze week een open dag. Op woensdag 26 september bent u welkom in het Open Huis in Heiloo vanaf 9.30 tot 11.30 uur en 13.00 uur tot 17.00 uur. Voor meer informatie belt u met tel. 072-5051861. LIMMEN - Marga's Haarmode heeft sinds kort een nieuw antihaaruitval product in haar assortiment. De behan deling met het Aminexil Control pro gramma pakt haaruitval doeltreffend aan. Het antihaaruitval molecuul Aminexil is ontwikkeld in laboratoria en gaat het proces van verharding van het collageen, dat leidt tot voortijdig haaruitval, tegen. De kuur bestaat uit een dagelijkse ampul die op de hoofd huid wordt aangebracht. Voor meer informatie kunt u terecht bij Marga's Haarmode, Dusseldorperweg 105 te Limmen, tel. 072-5052456. EGMOND - De gehele afgelopen week is op snelheid gecontroleerd op de Hoeverweg en de Herenweg te Eg- mond. In totaal passeerden 1600 voer tuigen de controleplaatsen. Hiervan re den 162 bestuurders te snel. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 137 in plaats van de toegestane 80 km per uur. EGMOND - Hoeve Overslot in Eg- mond aan den Hoef staat bekend als een expositieruimte, maar al diverse malen waren er andere kunstzinnige activiteiten gehuisvest, jazzoptredens, theater, workshops en een optreden van een enkele schrijver (Robert An ker). Vrijdagavond waren enkele Eg- mondse amateurschrijvers aan de beurt. Tegen de achtergrond van de expositie kVan Egmondse Bodem' - fo to's van Armando Jongejan en van Arjen Zwart met installaties van Nat halie Wijker - lazen zij voor uit eigen werk. De aankondiging van de avond -het mocht een literareavond worden- ver raadde al dat literaire pretenties niet het uitgangspunt waren, al waren ze signaleerbaar in sommige voordrach ten. Wat de luisteraar bijblijft, is het onderwerp en de notie dat er gespeeld werd met klanken en betekenissen. De negen voorlezers lieten veel de revue passeren. Zo luisterde het publiek naar aardige en aangrijpende anekdotiek, gebaseerd op dagboekaantekeningen van de moe der van de verteller, over hoe het aan bod van een brood per pond gewicht van een nieuwe boreling in 1944 de naamgeving ervan bepaalde. Een ander verhaalde over een ontmoeting met een geestelijk gehandicapt kind dat blij was met de verbetering van de natuur en hoe die blijdschap het eigen verdriet naar de achtergrond drong. Een rijm over een konijn die in diens wip met een haas wat minder gechar meerd was van haar hazelip, zorgde voor een glimlach en herkenbaar was een gedicht over het niets kunnen weg gooien, overigens in het Westfries. Een historisch verhaal waarin Lamoraal figureerde, baseerde zich op het aloude motief van een gevonden document en wisselde gedichten bij kunstwerken af.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 13