9 Dierenproject bij Meander 't Loo zaterdagavond open Bezoek uit Kaukasus Opening De Bergeon iïd-papieracties in Heiloo Adressen Heiloo Activiteiten Heiloo Dierenbescherming 1 UITKIJKPOST - 19 SEPTEMBER 2001 - PAGINA 14 Wie wordt er tenniskampioen van Heiloo 310079 Humanistisch Verbond High Low Techno BERICHTEN P..LITIE HEILOO Hovenierscompetitie De Tuin van het jaar 2001 Cursus origami Strokeplay kampioenschap van Golfclub Heiloo Kennemer Sportief Internationaal Thema-avond bedplassen Kijk naar je baby DVW-nieuws Nieuw seizoen voor KVG St. Monica Fototentoonstelling in het Trefpunt 8£* Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Te bezichtigen op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. Casa Design Expositie van schilderijen van Rina Snel. Dierenartsenpraktijk aan Comman deurslaan 1, expositie van aquarellen van Gré Genet. Tot en met eind sep tember. Silhouet Binnenhuisarchitectuur Expositie van Jan Molenaar, Kity Dillen en Marjo van der Burgt tijdens openingsuren aan de Kennemerstraat- weg 99. Tot 10 oktober. HEILOO - Als de weergoden het toe laten, is het tennispark van Het Venne- water aan het Zevenhuizen zaterdag en zondag het domein van de beste tennis spelers van Heiloo. De drie verenigin gen die ons dorp rijk is, te weten Het Vennewater, Heiloo en HSV, hebben 71 van hun beste tennissers en tennissters afgevaardigd om mee te doen aan de kampioenschappen van Heiloo. De organisatie daarvan is in handen van het jubilerende Vennewater, die in een reeks van activiteiten het 25-jarig be staan viert. De tennistitelstrijd op het park is een van die activiteiten. Bij de heren hebben zich twaalf tennis sers ingeschreven. Ook Marc van Tuin van Het Vennewater doet mee. Hij pro beert zijn vorig jaar veroverde Hei- loose titel te prolongeren. Bij de dames strijden zeven deelneemsters om het kampioenschap. Hier verdedigt Margot van der Helm, eveneens van Het Ven newater, haar titel. Voorts wordt er gespeeld in de catego- rien jongens t/m 10 jaar, jongens t/m 14 jaar en jongens t/m 17 jaar. Ook bij de meisjes wordt in deze leeftijdscatego rieën gespeeld. De wedstrijden beginnen zaterdag om 10.15 uur. De heren spelen om 19.00 uur de laatste wedstrijden van die dag. Zondag wordt dan weer om 11.30 uur verder gespeeld. De prijsuitreiking in de kantine is rond 17.00 uur. Bibliotheek Maandag 24 september om 10.00 uur derde bijeenkomst seriecursus internet. Om 15.00 uur beginnerscursus internet. De Oude Pastorij Expositie van de Vereniging Oud Hei loo over het gemeentehuis van Heiloo, dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur in de Oudheidkamer aan de Nicolaas Beets weg 94. Tot en met 29 september. Horizon College Expositie van schilderijen over IJsland van Els Schoonderwoerd-Savenije, Rechte Hondsbosschelaan 24a. Hema Expositie van aquarellen van Johan Hosmus.Tot 30 november. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 zijn schilderijen van Wim Twaalf hoven te zien op werkdagen tussen 09.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, wisselende exposities, geopend iedere woensdag van 10.00 tot 16.00 uur of na tel. afspraak op 072- 5334596. Expositie met thema dromen en portretten. De schreeuw van Tine Poelsma. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Zwart/witte poes, rond 1 oog en op de kin een zwarte vlek, rood bandje met koker, zwarte vlooienband, De Kwe kerij, Heiloo. Lapjespoes met cypers, rood/wit, wit snoetje, befje, borst en buik, 3 witte poten, achter 1 wit sokje, 2 jr. Dus- seldorperweg, Limmen. Egaal lichtrode gec. kater, geringde staart, Westerweg/Egelenburg, Heiloo. Zwarte gec. kater, halfwit snuitje, wit befje, buik en voetjes, 3 jr. Nic. Beets- weg, Heiloo (mogelijk op zoek naar oude adres in Vrieswijk). Gevonden kat: Gec. kater, zwart/grijs cypers, met wat lichtbruin, 4 zwarte voetzooltjes, gevon den Julianalaan, Egmond aan Zee. Lakei Hans deelt heerlijke advocaatjes uit in 't Loo. HEILOO - De ondernemers van Win kelhof 't Loo maken zich op voor wat het feest van het jaar moet worden. De festiviteiten zijn afgelopen maandag van start gegaan en duren tot en met zaterdagavond. Donderdag kan het publiek profiteren van een enorm aantal spectaculaire koopjes en op vrijdag draait het Rad van Verrassingen. Meer dan 800 ca deautjes worden die dag weggegeven door de zingende raddraaier Pierre Al berts. Zaterdagavond om 19.00 uur opent het winkelcentrum haar deuren en daar blijft het zeker niet bij. Het publiek kan rekenen op een heerlijk avondje win kelen terwijl zij worden geamuseerd door een flink aantal artiesten die door het gehele centrum en zelfs buiten zul len optreden. Op een podium aan de Heereweg treedt de populaire Noord-Hollandse zanger Richard Jordan op en op de pleinen binnen kan men genieten van het Opus 4 Quartet en Ice en Slize met hun amazing cocktailbar. Wie jarig is trakteert. In dit geval gaat dat zeker op. Er wordt een drankje geschonken en een hapje geserveerd. Kortom: alle in grediënten zijn aanwezig voor een echt verjaardagsfeest waarop iedereen wel kom is tot 22.00 uur. HEILOO - In de Vredesweek van 23 tot en met 30 september komt op uit nodiging van het Interkerkelijk Vre desberaad (IKV) een groep vrouwen en mannen naar Nederland die zich sinds jaar en dag inzetten voor vrede in de zuidelijke Kaukasus. De zuidelijke Kaukasus (Armenië, Georgië, Azerbeidzjan) is één van de meest instabiele regio's van Europa. Sinds het uiteenvallen van de Sovjet unie wordt de status van een aantal ge bieden in deze regio betwist, zoals Nagorno-Karabach, Zuid-Ossetië en Abchazië. Gevolg is dat dit betrekke lijk kleine gebied is getroffen door een permanente vluchtelingencrisis, met meer dan drie miljoen ontheemden en vluchtelingen. Bovendien worden men sen die zich op vreedzame wijze inzet ten voor de mensenrechten bedreigd en soms zonder proces gedetineerd. Toch is er langzaam maar zeker een kentering te zien in het repressieve be leid in deze landen. De vredeswerkers zijn, over de door oorlog gesloten grenzen heen, met elkaar betrokken in een regionaal samenwerkingsverband, de Trans- Kaukasus Dialoog. Vanuit deze dialoog wordt, soms in samenwerking met OVSE-vertegenwoordigers in de regio, druk uitgeoefend op de regeringen, gericht op stappen ter normalisering van de betrekkingen. In deze Vredes week zoekt het IKV steun voor de vre deswerkers in de Kaukasus. Op donderdag 27 september om 20.00 uur in de ontmoetingsruimte van de Willibrordus Kerk aan de Westerweg ontvangen de kerken in Heiloo in samenwerking met het plaatselijk IKV twee van deze vredeswerkers: Arzu Abulaeva en Anahit Bayadour, zij wor den begeleid door Marten van Harten. Burgerdiplomatie Arzu Abdullayeva uit Bakoe, Azerbei dzjan is de initiatiefneemster van burgerdiplomatie tijdens de escalatie van de oorlog om Nagorno-Karabach. Haar acties werden beloond met de Olaf Palme Vredesprijs en gesteund door de OVSE (destijds CVSE) als eer ste stappen tot vertrouwensvorming. Zij ontving bovendien de EU-VS De- mocratieprijs voor haar inzet voor rechtsbescherming van minderheden in Azerbeidzjan, met inbegrip van etni sche Armeniërs, als een voorwaarde voor democratische herintegratie. Als medevoorzitter van de hCa plaatst ze dergelijke acties in een breder perspec tief: de civiele samenleving in de zuide lijke Kaukasus kan een brug vormen voor 'Dialoog tussen Beschavingen en Culturen' van Europa en Azië. Anahit Bayandour uit Jerevan, Arme nië is voormalig parlementslid en be kend als pleitbezorgster van de Eu ropese richting in de Armeense poli tiek. Met Arzu Abdullayeva ontving ze de Olaf Palme Vredesprijs voor haar rol in de Armeens-Azerbeidzjaanse verzoeningbeweging. Tevens is ze gang maakster van Armeens-Turkse toena dering door directe contacten. Het maatschappelijk draagvlag voor een dergelijke ontspanning 'van onderop' is in haar ervaring met name te vinden in kleinere steden en afgelegen districten, die het zwaarst getroffen zijn door de blokkades en de vluchtelingencrisis. Steun aan democratisering en rechtsbe scherming op dit plaatselijke niveau is een noodzakelijke voorwaarde om het Armeense isolationisme te doorbre ken. Ondersteuning voor inwoners Marten van Harten is jarenlang de ver tegenwoordiger van het Interkerkelijk Vredesberaad en de Helsinki Citizens' Assembly (HCA) in de zuidelijke Kaukasus geweest met als standplaat sen Tiblizi (Georgië) en Bakoe (Azer beidzjan). Door een inleiding van Marten van Harten en een vraaggesprek met de twee vrouwen uit de zuidelijke Kausus wortd u op de hoogte gebracht van de situatie in deze regio en worden ideeën aangereikt over hoe de initiatiefnemers deze mensen op enige wijze kunnen ondersteunen. Op zondag 23 september 2(X)1 vindt er om 19.00 uur als opening van de Vre desweek in Heiloo een oecumenische viering van woord en gebed plaats in de Witte Kerk te Heiloo. Voorgangers zijn Dr. Jan Bruin en Pastor Bil van Schie, het koor Die Schaeckelsingers onder steunt deze viering. Na afloop is'er ge legenheid om koffie te drinken en na te praten met de voorgangers. HEILOO - Na een spetterend ope ningsweekend voor de popliefhebbers wordt vrijdag 21 september Buk Buk geopend voor de housers. High low techno staat, zoals de naam al zegt, in het teken van de techno. Zoals de oude bezoekers weten is house in de Buk altijd een feest. P. Cowley aka Pim Wa- mars en Bas Bais zijn de gastheren van deze avond, zij zullen worden bijge staan door een Mystery Guest. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree bedraagt f 20,-. Vanaf 21 september zijn er per maand twee avonden gereserveerd voor de houseliefhebbers, met HLT, (high low techno) en New Vision. New Vision is een avond waar de tranceliefhebbers helemaal uit hun dak kunnen gaan op scherpe hardhouse progresive. Op de eerste New Vision zullen dj Astrid en Spider Willem de aftrap nemen van de nieuwe activiteiten in de Buk. De voor verkoop van High Low Techno is al begonnen. Kaarten kun je kopen bij Popeye in Alkmaar en Center Disc in Heiloo. ALKMAAR - Het Humanistische Ver bond afdeling Alkmaar/ Den-Helder houdt op donderdag 27 september een ontmoetingsavond met als thema 'Wees blij dat het leven zin heeft', een inlei ding in het denken van Emmanuel Le- vinas. Gastspreker van deze avond is dr. Jan Keij, filosoof. In zijn verhaal legt hij aan de hand van heel concrete bestaanservaringen (zoals genieten, lij den, dood, erotiek, vrijheid en onvrij heid) uit hoe de meest uitnemende van alle ervaringen, verantwoordelijkheid, mogelijk wordt. Daarmee wordt een beeld geschetst van hoe de mens vol gens de filosoof Emmanuel Levinas in elkaar steekt. Tegelijk maakt u zo ken nis met een totaal nieuwe filosofie. En bovendien: met de zin van uw leven. Deze avond wordt gehouden in het ABVA/KABO kantoor, Rogier v.d. Weijdestraat 12 te Alkmaar, (tegenover UNIVE), van 20.00 tot 22.00 uur. De zaal gaat open om 9.30 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie belt u met tel. 072-5898168 of 072-5110908. HEILOO - Basisschool De Meander start op 24 september met een groot project over dieren. Het hoofdkwartier van de dierenbescherming in Den Haag is er maar wat blij mee, dat Kids for Animals twee weken lang volop in de belangstelling staat bij de groepen één tot en met vier van de school in Ypestein. In 1993 richtte de dierenbe scherming de jeugdafdeling op onder de naam Kids for Animals. „Dat was een heel bewuste stap", zegt het hoofd van de afdeling Paul van der Valk. „Onze jeugdafdeling richtte zich daar voor op de groep van nul tot achttien jaar. Maar het is dan ook echt belang rijk om zo vroeg mogelijk contact te zoeken met het kind. In de leeftijd van de basisschool wordt hun mening en houding gevormd. Dan is het beter om dingen gelijk over te brengen. Het kost veel meer moeite om al gevormde nor men en waarden op latere leeftijd bij te schaven". Van der Valk heeft al gehoord dat er in Heiloo actief en op grote schaal ge werkt wordt met het project. Op maan dag 24 september komt mevrouw Geutskens van Kids for Animals naar De Meander om iets te vertellen over het goed omgaan met huisdieren. Zo weten zelfs volwassenen vaak niet, dat konijnen, cavia's en parkieten graag in groepsverband leven en hamsters juist weer niet. „Kinderen hebben meestal het goede voor met dieren. In feite zijn het op die leeftijd bondgenoten. Door het jeugdproject groot aan te pakken, hopen wij op een positief effect naar anderen", zegt Van der Valk. De kinderen als voorbeeld voor vol wassenen dus. Eigenlijk de omgekeerde wereld, weet het hoofd van Kids for Animals. „Wij horen graag wat er alle maal gaat gebeuren in Heiloo, want als het een succes wordt, willen wij daar weer de nodige aandacht aan beste den". Zo worden lokale projecten gebruikt voor de nationale aanpak. Van der Valk zegt alvast, dat alle kinderen van alle basisscholen in Nederland kort voor dierendag (4 oktober) gratis een speciaal clubblad van Kids for Animals ontvangen. „Dat gebeurt in samenwer king met de kinderboekenweek. Zo doen we het al driejaar. Kinderen kun nen aan kleurwedstrijden en andere dingen deelnemen en ondersteunen ons zodoende ook weer." De Meander krijgt van Kids of Animals een speciale leskoffer ter beschikking met video's, computerspelletjes en ander kindvriendelijk leermateriaal. Op 28 september komt de dierenambu lance langs en mogen alle kinderen in groepjes in de auto kijken. Dinsdag 2 oktober bezoekt een echte dierenarts De Meander en op dierendag vertelt mevrouw Schoehuis over knaag- en knuffeldieren. Maar knuffeldieren zijn vanaf 4 oktober eigenlijk alle dieren voor de kinderen van biasschool De Meander. 112 om i -Noord-Holland Noord HEILOO - Op maandag 10 september werd aangifte gedaan van inbraak in een schaftkeet. In het voorafgaande week end werd in de keet ingebroken. De schaftkeet stond op de Dors gepar keerd. De luiken en een raam werden geforceerd. Weggenomen werd een motorheggenschaar en twee werkjassen. Op dinsdag 11 september vond op de Kennemerstraatweg nabij de kruising met de Zevenhuizerlaan een kop-staart aanrijding plaats. Bij de aanrijding waren drie personenauto's betrokken. Er was alleen materiële schade. Een 36-jarige automobiliste verleende op 12 september om 13.15 uur geen voorrang toen zij vanaf de Kennemer straatweg de Kanaalweg inreed. Als gevolg daarvan ontstond een aanrij dingmet een 41-jarige bromfietser. Als gevolg van de aanrijding klaagde de bromfietser over pijn in een knie en een elleboog. Op 13 september werd in een op de Omloop staande personenauto inge broken. De diefstal werd omstreeks 11.00 uur gepleegd. De bestuurster liet op dat tijdstip even haar hond uit. Een ruit aan de achterzijde van de Daihatsu Cuore werd ingeslagen. Uit deze auto werd een polstas met daarin diverse bescheiden en een geldbedrag ont vreemd. Een 21-jarige automobilist werd zater dagmorgen 15 september om 02.45 uur op de Kerke laan gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Een blaastest wees uit dat de jongeman te veel alcohol had gedronken. Hem werd een schikkings voorstel van f 410,- aangeboden. REGIO - De hovenierscompetitie 'De Tuin van het Jaar' is het tweede jaar ingegaan. Het is een competitie onder alle Nederlandse hoveniersbedrijven voor de best aangelegde tuin. De orga nisatie is in handen van het Hoveniers Informatiecentrum (HIC). Het HIC hoopt hierdoor meer bekendheid te geven aan het vakmanschap van de ho venier en de professionele tuinaanleg te bevorderen. Op 6 november wordt bekendgemaakt welk bedrijf de best aangelegde tuin heeft aangelegd. Alle hoveniers- en. groenvoorzienings- bedrijven kunnen zich jaarlijks met een tuin voor de competitie opgeven. De ingezonden tuinen worden in de zomer voor de eerste keer gekeurd door een vakkundige jury waarvoor de Vaste Keuringscommissie (VKC) uit Aals meer haar medewerking verleent. In de maand september wordt een aantal tui nen nogmaals gekeurd, waarna de genomineerde tuinen bekend worden gemaakt. Per prijsklasse (aanlegkosten tot f 25.000,-; van f 25.000,- tot f 60.000.- of vanaf f 60.000,-) worden (maximaal) drie tuinen genomineerd. Uit deze genomineerden wordt 'De Tuin van het Jaar 2001' gekozen. Naast criteria als ontwerp, dode mate rialen en beplanting betrekken de jury leden ook de wensen en eisen van de tuineigenaar bij de beoordeling. De te keuren tuinen variëren in alle soorten en maten, en liggen verspreid door heel Nederland. HEILOO - Het woord origami is van Japanse oorsprong en betekent papier vouwen. Reeds gedurende vele eeuwen wordt deze vorm van kunst beoefend. Het Nivon in Heiloo start bij voldoen de deelnemers een cursus origami voor beginners op de maandagmorgen door Joke Mooij, erkend docente en aange sloten bij de landelijke origamivereni- ging. Deze cursus vindt plaats in het Open Huis te Heiloo, van 9.30 tot 11.30 uur, eenmaal per veertien dagen (tien keer). De cursuskosten zijn f 115,-, Ni- vonleden krijgen korting. Bij deze cur sus hoort een lesboek en enig startma teriaal, kosten f 30,-. Tijdens deze cursus leert u hoe u de tra ditionele symbolen en basisvormen kunt gebruiken, waarna u eenmaal ver trouwd geraakt met deze technieken vele decoratieve figuren, zowel in het platte vlak als ruimtelijk kunt maken. Voor informatie en opgave kunt u bel len met Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Astrid Oudhoff, tel. 072-5336259. HEILOO - De zesde editie van het strokeplay kampioenschap van de Golf en Countryclub Heiloo (GCH) is op 10 september gespeeld op de golfbaan van Spaarnwoude. De deelnemers, twee dames en zeventien heren met een ma ximale handicap van 28, troffen een zwaar te bespelen baan. Over de 18 holes was de gemiddelde score dan ook tien slagen hoger dan met normale omstandigheden ver wacht mag worden. De scores werden tevens beïnvloed door de harde, stor machtige wind en een aantal forse bu ien. De titelverdediger, Fritz Haafkens, pro longeerde zijn titel en sloeg tevens de longest drive. De 'neary' werd geslagen door Ed Dekker en Willem Beers wist een birdie te scoren. Uitslag: 1. Fritz Haafkens, 91 slagen, 2. Jeroen van der Ham, 93 slagen en 3. Bouke de Boer, 95 slagen. Op maandag 17 september vindt het stableford clubkampioenschap plaats. REGIO - De fietsclub Kennemer Sportief houdt op zondag 30 september een fietstocht. Deze tocht heet Rondje Heilooërbos en is 40 kilometer lang. Zoals de naam al doet vermoeden vindt de tocht plaats rond Heiloo, Limmen en Castricum. Tijdens de tocht zjn de fietsers bereik baar onder tel.nr. 06-22112135 of 06- 23076807. Tussen 09.30 en 10.00 uur kunt u een route verkrijgen in de sport hal de Bloemen te Castricum. U kunt ook gezamenlijk om 10.00 uur met een groep vertrekken achter voorrijders met een maximum snelheid van 20 a 22 km per uur. De kosten bedragen voor niet-leden f 2,50, voor leden NTFU ver enigingen f 1,50. Eigen leden KSI zijn gratis. Inlichtingen omtrent deze tocht kunt u verkrijgen bij W. Minneboo, tel. 0215- 213269 of 06-22112135, e-mailadres: wminneboo@wish.net, J. Koeman, tel. 0251-240862 of 06-23076807 en bij J. Vriend, tel. 072-5339458. HEILOO - De afdeling Jeugdgezond heidszorg van de GGD Noord-Ken- nemerland houdt op maandag 24 sep tember een thema-avond over bedplas sen voor ouders van kinderen vanaf 6 jaar. Bedplassen komt vaak voor, alleen wordt er weinig over gesproken. Vaak schaamt men zich ervoor. Misschien plast uw kind nog regelmatig in bed. Dat is misschien lastig voor u, maar ook vervelend voor uw kind, want uw kind doet dat niet expres. Tijdens deze the ma-avond wordt door de jeugdver- pleegkundige ingegaan op wat u nog kunt doen en hoe u ermee kunt om gaan. Locatie van de bijeenkomst is biblio theek Heiloo, Het Malevoort 13 te Hei loo. De aanvang is om 20.00 uur, deel name is gratis. U kunt zich opgeven voor de bijeenkomst door te bellen met de administratie van de afdeling Jeugd gezondheidszorg van de GGD, tel. 072- 5662661 op maandag, dinsdag en don derdag van 9.00 tot 15.30 uur en woens dag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. ALKMAAR -Er gaat in Alkmaar Noord weer een groep voor moeders van baby's van start. De groep is be doeld voor moeders en hun baby's uit heel Alkmaar en omgeving en begint eind september of zodra er voldoende deelneemsters zijn (minimaal 6, maxi maal 8). Er zijn tien bijeenkomsten en de baby's mogen altijd meekomen. Er wordt met elkaar gepraat over dingen als laten huilen, voeding, ontwikkeling, weer gaan werken, kritiek van anderen. Zaterdag De Duif, Mariënstein 180, tussen 08.30 en 16.30 uur. Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis-actie, in plan Ypestein (noord) incl. de Dompvloetlaan en Groenelaan, plan Zuid en plan West tussen Ewis- weg-Het Zevenhuizen-Het Malevoort (incl. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen, voor 9.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en bundels ge reed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen, voor 19.00 uur, of brengen tussen 18.00 en 19.00 uur naar de par keerplaats bij de school. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Hei loo, container bij Bergeonstraat 30. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tussen 9.30 en 12.00 uur en tus sen 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 8.45 en 15.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat op plek voormalige supermarkt, hoek Westerweg Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewa tersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg, tussen 09.00 en 21.00 uur. Base- en softbalclub Double Stars Hei loo, container bij het clubhuis op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Venne water. Maan dag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Bij de kantine van De Terriërs op het sportveldencomplex het Vennewater. Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Het is voor de heren witvis- sers van hengelsportvereniging De Vroegte Wint inmiddels als weer gedaan met de competitie. Zij visten hun laatste wedstrijd in het schitteren de water van de ringvaart te Heerhugo- waard. Hoewel het er voor aanvang van deze laatste wedstrijd naar uitzag dat D. Sanches de competitie zou gaan win nen, bleek tijdens de wedstrijd dat J. Walta zich nog lang niet gewonnen gaf. Hij viste maar liefst 3800 gram bij elkaar terwijl D. Sanches genoegen moest nemen met slechts 800 gram. Zo werd J. Walta die dag eerste, gevolgd door S. Blokker met 3700 gram en moest D. Sanches genoegen nemen met de derde plaats. Dit gaf voor de competitie een gelijke stand voor D. Sanches en J. Walta met beide 147 punten. Toch bleek D. San ches over- de totale competitie het grootste gewicht bij elkaar te hebben gevangen en werd hij dus de kampioen witvis 2001. Voor de baarsvissers was het 9 septem ber weer tijd om de waterkant af te struimen naar die zwartgestreepte felle jongens. Hoewel het de bedoeling was orri in het Noord-Hoïlands-kanaal bij Graft te gaan vissen, werd hier vanwe ge de zware storm vanaf gezien. Er werd gekozen voor de beschutting van het eigen viswater langs Het Zevenhui zen. Hoewel er door sommige vissers wel eens laagdunkend over deze smalle watertjes gesproken wordt, bezitten ze toch een oergezonde visstand. Er wer den in totaal maar liefst 358 stuks baars gevangen. Verder werden nog de nodi ge voorntjes gevangen en moest R. Blackborn de strijd aanbinden met een gigantische snoek. De eeuwige roem behaalde deze dag J. Walta met 375 punten, tweede werd Co Bakker met 315 punten en derde D. Keppel met 265 punten. Op zondag 23 september wordt er weer gestreden om de felbegeerde Limmer- polderclub. Deze wedstrijd tussen de heren van Limmen, Akersloot, Castri cum en Heiloo wordt gevist in de Knol- lendammervaart. Verzamelen om 8.CX) uur bij het pontje, opgeven kan bij J. Walta. De volgende wedstrijden van DVW wordt gehouden op zondag 30 septem ber in de vijvers van Plan Oost. Er wordt dan uitsluitend op baars gevist en verzamelen is om 7.30 uur bij de Witte Kerk. Opgeven is mogelijk tot vrijdag 19.00 uur bij J. Watte, tel. 5063111. HEILOO - Woensdag houdt het Ka tholiek Vrouwengilde haar eerste bij eenkomst van het seizoen. Om 19.30 uur is er een Liturgieviering, voorgan ger is F. Pronk. Aanwezig op deze avond is ook A.M. Worm-de Moei, wet houder in onze gemeente. Na de pauze volgt de jaarvergadering en tot slot van de avond is er een gezellige bingo. Het KVG Heiloo telt ruim houderd leden en heeft tot doelstelling dat haar leden naast de zorg voor zelf-ontplooi- ing eigen keuzes maken binnen het KVG, maar wel duidelijk kiezen voor het KVG. Bovendien willen KVG- vrouwen zich solidair voelen met vrou wen over de hele wereld. Een voor beeld daarvan is de financiële onder steuning van de projecten van de Stich ting Melania. Nieuwe leden zijn wel kom. De contributie bedraagt f 47,50 per jaar. Ook kunt u de bijeenkomsten als niet-lid bezoeken. Voor meer infor matie, tel. 072-5336137 of 072-5334234. HEILOO - Na de toespraak van voor zitter Chris Bakker van de Heilooër Amateur Fotoclub (HAF), werd met het raden van de titel 'Vrijwilligers werk in de picture' de fototentoonstel ling in het Trefpunt op zaterdagmiddag 15 september officieel geopend. Geno digden en belangstellenden konden daarna de foto's bekijken die gemaakt zijn door verschillende leden van de HAF in opdracht van de werkgroep Internationaal Jaar van Vrijwilligers (IJV) 2001 van het Trefpunt. De ten toonstelling laat zien wat er zoal door de vrijwilligers van de drie organisaties KBO, ANBO en Stichting Ouderen werk Heiloo aan vrijwilligerswerk wordt verricht. Wilt u de foto's ook be kijken, dan bent u welkom tijdens kan tooruren in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De tentoonstel ling is tot 31 oktober. HEILOO - Op zaterdag 15 september heeft wethouder Evalyn Schoutsen- Bolten het gebouw 'De Bergeon' of- ficëel geopend. Het gebouw staat ten dienste van de stichting uitkeringsge rechtigden. In het gebouw vinden aller lei betaalbare aktiviteiten plaats om de mensen weer deel te laten nemen aan het maatschappelijke gebeuren. Elke middag kan men vrij biljarten, schaken, darten, sjoelen, rummicuppen, of zom aar gezellig een praatje maken. Op maandagmorgen en woensdagmid dag is er een biljartclub. Op donderdag morgen is er een rummicub- en sjoel club. Op vrijdagavond is er een klaver- jasclub. Eenmaal per veertien dagen is er een open klaverjasdrive.Tevens wor den de mensen in de gelegenheid gesteld om begin 2002 weer deel te nemen aan een cursus klaverjassen en eeen cursus omgaan met de computer. Voor de opening dankte voorzitter Jos Turk de gemeente voor haar medewer king met de start van de nieuw stich ting. Tevens dankte hij alle vrijwilligers voor hun dagelijkse inzet en het feit dat ze het gebouw weer leefbaar hebben gemaakt. De wethouder benadrukte dat het ge bouw in het teken moest staan van de ontmoeting. De ontmoeting tussen mensen en de opstap naar een verdere deelname aan het maatschappelijke gebeuren. Onder applaus van de aan wezigen, onthulde ze vervolgens het naambord 'De Bergeon'. Ook de boe kenmarkt werd vervolgens druk be zocht. Er zijn ook activiteiten: babygym, baby- zwemmen en babymassage. De twee cursusleidsters (psycholoog en pedag oog en beide moeder) kunnen adviezen geven en brengen allerlei onderwerpen ter sprake: onder andere manieren om je te verdiepen in je eigen kind en in jezelf als opvoeder, zodat iedereen leert om zo goed mogelijk met haar eigen kind om te gaan. Voor meer in formatie en aanmelding: Henriëtte Maas, tel. 072-56226617 of Tilly Zalm stra, tel. 072-5625548. i OP: Wethouder Evalyn Schoutsen-Bolten (midden) opende De Bergeon.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 14