«i -1 mÊmKÊumk Teniiisclinic Jacco EItingh leuk en leerzaam Wedstrijden Rij vereniging b Wethouder Wuijster treedt af jA Q0@ jljlIQ Lfü Aankoop plannen? Broekman Versiertip 95 JSli ipS^ll 1/2 PRIJS V mÊÊÊ —BB v-jh Bedrijven belicht door Uitkijkpost BORDEN En dat in Heiloo KMA NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN g*ü Uw huis verkopen? €452 J Drukkerij uitkijkpost bv 19 SEPTEMBER 2001 66e JAARGANG NO. 38 Meisje omgebracht na familieruzie Nationale collecte verstandelijk gehandicapten Geslaagd UW Heiloo houdt open dag Landelijke kringdag vrouwelijke bestuurders Medium Dirk in 't Veld in De Nieuwe Wereld Grote Nederlaag voor 't Vennewater Badminton Film in Tendenz Bob Color Tel. 072-515 08 88 www.balmakelaardtj.nl m TOMMY- HILFIGER WINTERJACKS SEIZOEN 2000/2001 I gelezen worden C. HACHMANG Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties:advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoon maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 1 020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden L j U aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Op donderdag 13 septem ber is in een woning aan de Kandelaar een 16-jarig meisje omgebracht. Zij werd door een familielid met een mes aangevallen en kwam hierdoor te over lijden. De politie werd om 08.30 uur gewaarschuwd. Het misdrijf had zich even daarvoor in de woning afgespeeld. De verdachte werd kort daarop door de recherche in de buurt van het huis aangehouden. Hij werd ingesloten, het gaat om een jongen die ook woont in Heiloo en in een familierelatie tot het meisje staat. Door politie en justitie is direct een onderzoek ingesteld, waarbij rond de twintig politiemensen en re chercheurs werden ingezet. Hierbij zijn diverse mensen gehoord en is ook een technisch onderzoek ingesteld. Uit het onderzoek tot nu toe is vast komen te staan dat het misdrijf vermoedelijk heeft plaatsgevonden naar aanleiding van de culturele Arabische achtergrond van de betrokkenen. De verdachte is ingesloten en werd vrij dag voorgeleid aan de officier van justi tie. Volgens omwonenden waren er al vaker problemen in de familiaire sfeer geweest. Vorig jaar zou er ook al eens eqn steekpartij in de woning hebben plaatsgevonden. HEILOO - Ieder mens is anders en ieder mehs heeft verschillende wensen. U maakt het liefst zelf uit waar u werkt, met wie u omgaat, welke cursus u doet en wanneer u op vakantie gaat. Dit geldt ook voor mensen met een ver standelijke handicap. Zij willen ook graag keuzes kunnen maken en zoveel mogelijk hun leven zelf inrichten, maar hebben daarbij wel hulp en ondersteu ning nodig. De nationale collecte ver standelijk gehandicapten wordt dit jaar gehouden van 24 tot 29 september. Van het ingezamelde geld in dit rayon blijft 45 procent over voor regionale en plaatselijke activiteiten. s 't |p«lillll HEILOO - Zondag 9 september kreeg een selecte groep tennissers van 12 tot 16 jaar les van een wel heel bijzondere leraar. Jacco EItingh was naar Heiloo gekomen om de tennissers de technie ken uit te leggen waarmee hij zo suc cesvol is geweest. EItingh vergaarde mondiale roem met zijn vaste maatje Paul Haarhuis in het dubbelspel, waar mee zij zelfs in 1998 de eindoverwin ning behaalden op Wimbledon. Sinds hij met professioneel tennis is gestopt, geeft EItingh regelmatig clinics door het hele land. Dit keer was het de beurt aan tenniscentrum De Dors, dat goed gevuld was met familie en andere belangstellenden. De deelnemers aan de clinic kwamen van regionale tennis clubs en waren geselecteerd om het feit dat ze de zes besten van hun club zijn in hun leeftijdscategorie. Om nog beter te worden, kregen ze tij dens de clinic professionele les in diver se disciplines. Zo gaf EItingh les in het volleren, maar waren ook andere ten- nisleraren aanwezig die lesgaven in onder andere back- en forehand, servi ce en opslag. Ook Nederlands indoor kampioene tot 14 jaar, Claire Lablans was van de partij. Bijna alle tennisser- tjes willen, net als EItingh en Lablans, professioneel gaan tennissen. Deze leerzame dag heeft daar ongetwijfeld aan meegeholpen. HEILOO - Onder slechte weersom standigheden werden op zondag 16 september de onderlinge wedstrijden, die traditioneel de sluiting van het zogenaamde 'groene' seizoen zijn, bij Rijvereniging Heiloo en omstreken verreden. Het terrein was zo slecht, dat de organisatie besloot om de menwed strijden, het aangespannen rijden met wagens, niet te laten doorgaan. Ondanks het slechte weer waren er weinig uitvallers. Tekenend voor de saamhorigheid binnen de onlangs gefu seerde paarden en ponyclub was, dat niet alleen de jongeren van 7 en 8 jaar deelnamen, maar dat ook de oud-voor zitter van de rijvereniging, die de 69- jarige leeftijd ruimschoots is gepas seerd, ook aan de dressuurrubrieken deelnam. Tijdens de ochtend werd er dressuur gereden. Daarna kwamen de ponyruiters in actie tijdens een span nende barrelrace. Bij deze barrelrace moesten drie poortjes worden gepas seerd. Dit moest in een hoog tempo plaatsvinden. Het ging daarbij om de race in de snelste tijd te voltooiien. Tijdens het middagprogramma werden de springrubrieken afgewerkt. Met name werd er door ponyruiters goed gesprongen. Stromende regen Ondanks de stromende regen is het geïnteresseerde publiek niet weggeble ven. Uit de reacties van het publiek bleek, dat met name de kinderen die pony rijden, graag bij de nieuwe vereni ging rijden. De begeleiding is goed en ook aan het spelelement en de verzor ging van de pony wordt veel aandacht besteed. De paardruiters, die ouder zijn dan 18 jaar, vinden vanuit het pony rij den een goede doorstroming. De oplei ding in de dressuur, dat de basis vormt voor het paard en pony rijden, is in goede handen. Enkele gediplomeerde instructeurs geven les. Het springen, een matig beoefende tak van de paar densport in Noord-Holland wordt hier echter intensief beoefend. De onderlinge wedstrijd, die door de vereniging ook wordt gezien als een vorm van promotie, heeft tot redelijk wat vragen van geïnteresseerde bezit ters van pony's en paarden geleid. Het is het doel van de dit jaar gefuseerde vereniging om voor elke enthousiaste pony- en paardenruiter een basis te zijn, waar alle takken van de paarden sport kunnen worden beoefend. De vereniging biedt niet alleen een thuis voor wedstrijdruiters, maar ook de re- creatieruiters zijn welkom. Er worden naast officiële wedstrijden ook buitenritten en speldagen georga niseerd. Ook de theorie komt aan bod. In het winterseizoen worden lessen ge geven in het longeren, de verzorging en het toiletteren van paard en pony. Wan neer er voldoende aanvragen zijn wordt ook de opleiding voor het ruiter- bewijs en het koetsiersbewijs verzorgd. De lessen zijn op zaterdag en zondag ochtend. Geïnteresseerden zijn kunnen een kijkje nemen op het terrein aan de Zeeweg. Er is altijd wel iemand van het bestuur aanwezig, die informatie over de vereniging kan verschaffen. De uitslagen: Paarden Recreanten: 1. Jaap van Santé op Isabelle, 156, 2. Rob van Veen op Racekees, 151, 3. René van Veen op Rakker, 146. Wedstrijdruiters B proef: 1. Danique Foltete op Olympus, 172, 2. Nina de Moor op Lucky, 168,3. Silvia Korver op Nimba, 167. M proef: l .Thea van Santé op Isabelaa, 163, 2.Celine Bakker op India, 158. L proef: Wendy Maertens op Pandor, 168, 2. Marinette van Acker op Marynate P, 1613. Jitske Bakker, NN, 156. Uitslagen pony's recreanten: Maat van de pony's A/B/C 1. Mascha Koot op Vossie, 159 plus, 2. Willemyn Jacobs op Laiza, 159,3. Linsey Pouw op Jacky, 158. D: 1. Janneke Weyers op Hannelore, 161, 2. Eva van 't Hof op Tessa, 160,3. Mirtha Georgiades, Hnata v. Rinne, 158. E: 1. Lisette Sinnige op Glasnost, 169,2. Linda de Moor op Lucky, 162, 3. Zara Zoet op Ginger, 159. Wedstrijdruiters pony's nieuwe pony's: 1. Richa Nanne op Vlasta, 175. LI proef: 1.Ferry Korver op Nimba, 163. L2 proef:C Sandra Erkamp op Urby, 163. E Daisy Jansen op Salco K., 167. B proef: 1. Chantal Groot op Cindy, 168. F yt HEILOO - Op 20 september zal plaats genoot Irene Beudeker afstuderen aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Zij studeert af in de Medische Biologie. Het onderwerp van haar scriptie is de rol van bacteriën bij de vorming van maaglymfomen. HEILOO - De Unie van Vrijwilligers (UW) Heiloo houdt op vrijdag 28 sep tember een open dag. Het doel van de open dag is om belangstellenden een kijkje te laten nemen in de activiteiten en de projecten van de UW Heiloo. Het is de bedoeling de meeste projec ten te laten 'draaien' op deze dag. Zo kunnen de belangstellenden 'live' zien wat de UW Heiloo zoal doet. Te zien zijn ondermeer de projecten thee schenken, bingo, instuif en dagverzor ging. Van de projecten die zich wat min der lenen voor de2e dag, zoals bijvoor beeld watergymnastiek, vriendschap pelijk contact, Juisterlezen en zieken huisbegeleiding is fotomateriaal be schikbaar. De open dag vindt plaats in woon- en zorgcentra De Loet (De Loet 1) en Overkerck (Stationsweg 92c) in Heiloo, op beide locaties van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. l WS^ss V Lincy Pouw gooide hoge ogen tijdens de ponywedstrijden. HEILOO - Op vrijdag 28 september vindt de landelijke kringdag voor vrou welijke bestuurders plaats in de gemeente Heiloo. Dit jaar wordt de kringdag niet alleen bezocht door bijna honderd vrouwelijke burgemeesters en wethouders uit Nederland, maar wor den ook een vrouwelijke burgemeester uit Polen en Kazachstan verwelkomd. De jaarlijkse kringdag heeft tot doel de onderlinge contacten tussen de vrou welijke bestuurders in Nederland te verstevigen. Dit jaar wordt het evene ment door de gemeente Heiloo georga niseerd, waarbij het thema 'Fijn wonen in het groen' centraal staat. Tijdens het ochtendprogramma zal Ashok Bhalo- tra, directeur van Kuiper Compagnons uit Rotterdam, spreken. Vanuit zijn per soonlijke visie als architect en steden bouwkundige houdt hij een voordracht over het thema 'Fijn wonen in het groen' in relatie tot de vijfde Nota Ruimtelijke Ordening en schetst hij een toekomstvisie voor het wonen in de 21ste eeuw. 's Middags wordt het uit gangspunt 'Fijn wonen in het groen' belicht door middel van drie themati sche excursies, waarbij verschillende delen van de gemeente worden aange daan. Duurzaam en energiezuinig bouwen, bouwproject de Egelshoek is aangewe zen door het ministerie als voorbeeld- project van duurzaam bouwen. De inbreng van de consument via de VAC Heiloo, de milieu- en de stedenbouw kundige aspecten, komen tijdens deze excursie aan bod. Wethouder Ernest ten Hacken leidt deze excursie. Cultuur-historisch, per paardentram wordt naar het cultureel erfgoed van Heiloo gereden. Onder leiding van wet houder Evalyn Schoutsen-Bolten wordt een bezoek gebracht aan land goed Nijenburg, waarbij de historie nog steeds bewaard is gebleven en letterlijk zal herleven. Landschappelijk/historisch, een wande ling door natuurgebied de Noorderneg zal een andere kijk op het gebied ge ven. Vanuit landschappelijk en vooral historisch gezichtspunt wordt de Noor derneg ontrafeld. Wethouder Anne- Marie Wormd-de Moei leidt de laatste excursie. De burgemeester Krystyna Rawska van Swietochlowice (Polen) en Vera Sukhurokova van Oskemen (Kazach stan) zullen deelnemen aan de kring dag op 28 september. Zij zien hun deel name ten eerste als mogelijkheid om de contacten -met Nederlandse bestuur ders uit te breiden, maar daarnaast ook als een goede ervaring die wellicht in eigen land voortgezet kan worden. ALKMAAR - Maandag 24 september komt medium Dirk in 't Veld naar De Nieuwe Wereld in Alkmaar. Via foto's van hen die niet meer onder ons zijn, doet hij helderziende waarnemingen. De avond begint om 20.30 uur. Entree is f 10,-, f 3,50 voor donateurs. Voor meer informatie, tel. 072-5334280. Vanaf volgende week start de Uit kijkpost met een nieuwe rubriek, geti teld 'Bedrijf belicht'. In deze rubriek krijgen ondernemers de kans om hun bedrijf te presenteren aan het grote publiek. Dit mogen bedrijven zijn die al jaren bestaan, maar ook bedrijven die net worden opgestart. Of dit nu bedrij ven, zaken of winkels zijn met veel per soneel, of juist een eenmansbedrijfje, iedereen is welkom. Ook bedrijven met een leuke actie, of die een jubileum te vieren hebben (bijvoorbeeld 12,5-jarig bestaan) worden uitgenodigd om te reageren. De redactie maakt wekelijks een keuze uit het aanbod en neemt van tevoren contact op om een afspraak te maken. Bedrijven die adverteren (of dit willen gaan doen) in de Uitkijkpost krijgen voorrang bij het maken van de keuze. De bedrijven dienen in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost te liggen. Aan deze rubriek zijn geen kosten ver bonden, maar moet worden gezien als een extra geste naar de adverteerders. De bedoeling is dat de rubriek 'Bedrijf belicht' wekelijks zal terugkeren, nog even afhankelijk van het aanbod. Voor vragen en/of aanmeldingen kunt u terecht bij de redactie van de Uitkijk post. In de aanmelding, graag duidelijk de naam van het bedrijf vermelden, de naam van de eigenaar of bedrijfsleider, adres en telefoonnummer. De aanmel dingen kunnen alleen schriftelijk of via de e-mail worden gedaan, telefonische aanmeldingen worden dus niet in be handeling genomen! HEILOO - Wethouder Juup Wuijster- Schuddeboom van de gemeente Heiloo treedt op medisch advies af als wethou der. De VVD-wethouder laat weten dat het momenteel goed met haar gaat, maar dat de zwaarte van de functie in relatie tot haar gezondheid haar heeft doen besluiten om haar functie neer te leggen. De beslissing is haar zwaar gevallen, mede omdat zij veel plezier in het werk voor de gemeenschap van Heiloo heeft. Het huidige VVD-raads- lid M. Opdam zal worden voorgedra gen als haar opvolger. Juup Wuijster-Schuddeboom, geboren Juup Wuijster-Schuddeboom. op 9 mei in Koog aan de Zaan, was onder andere verantwoordelijk voor de beleidsterreinen ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, woningtoewijzing, ur gentie, milieu en reiniging. In 1982 werd zij benoemd tot raadslid, op 1 mei 1990 werd zij gekozen tot wethouder. Zij volgde destijds J. Dekker op. Tot op heden is Wuijster wethouder gebleven, vanaf 1994 was zij tevens loco-burge meester. Wuijster heeft zich onder meer ingezet voor het huisvesting-/woonbeleid van de gemeente Heiloo en het behartigen van belangen van de eigen inwoners van Heiloo in de regio wat betreft de regionale toewijzingsregels. Ook had zij veel aandacht voor het realiseren van woningen voor in het bijzonder jonge ren en senioren. Tot haar verdiensten wordt onder andere het tot stand komen van het gebouw De Kring in de wijl Ypestein, het landelijke voorbeeld project energiezuinig en duurzaam bouwen en wonen De Egelshoek. Ook heeft zij zich ingezet voor sport en recreatie, verkeer, ouderenbeleid en onderwijs, waarbij onlangs nog de intergemeentelijke samenwerking openbaar basisonderwijs zijn beslas heeft gekregen. De 41 -jarige M. Opdam wordt zo spoe dig mogelijk voorgedragen aan de gemeenteraad voor de benoeming tot wethouder. Het sedert 1998 raadslid voor de fractie van de VVD volgt Juup Wuijster-Schuddeboom op als wethou der tot de verkiezingen in maart 2002. Hij heeft op dit moment een manage mentfunctie bij een telecombedrijf. Eind november zal een afscheidsbij eenkomst voor wethouder Wuijster worden gehouden. HEILOO - De eerste competitie wed strijd dit seizoen is voor 't Vennewater niet zo goed verlopen. Met een 8-0 overwinning ging het vijfde team van de gasten van BCR '91 huiswaarts. Het Heilooërteam had duidelijk moeite met het nieuwe puntensysteem dat dit jaar is ingevoerd. De games gaan nu tot 7 punten. Bij drie gewonnen games is er een punt gescoord. Arko Betué en Maurice van de Mey waren nog niet erg op dreef en verloren royaal. Ook Ma- non de Nooyer had niet veel in te bren gen, maar zij had overigens nog niet veel kunnen trainen omdat zij drie we ken geleden een amandeloperatie heeft ondergaan. Marie Jose Albers bood prima tegen stand, maar kwam net iets tekort om te zegevieren. Ook de dubbelspelen ver liepen niet erg succesvol. De dames- dubbel werd nog een vier-setter, maar ging toch verloren. De andere dubbel spelen waren allen driesetters. Ook team 2 en 3 begonnen met een neder laag. De jeugd daarentegen behaalde wel overwinningen. Zondag 30 septem ber speelt 't Vennewater badminton weer thuis in de hal aan Het Ze venhuizen tegen BC Delft, aanvang om 12.30 uur. HEILOO - Tendenz wordt woensdag middag 26 september weer omgetoverd tot een echte bioscoop. Om 15.00 uur gaan de deuren open voor een te gekke film. Voor f 2,50 kunnen kinderen van 11 tot en met 15 jaar op een groot scherm komen kijken naar een film. Of het een comedie, een romantische film, of een actiefilm blijft nog even een ver rassing. Wees er op tijd bij, want om 15.10 uur gaan de deuren dicht. Tienercentrum Tendenz is te vinden aan de Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo, tel. 072-5321069. HEILOO - Voor zaterdag 22 septem ber heeft Buk Buk de rock-pop en soul formatie The Bob Color op het podium staan. The Bob Color neemt al 12 jaar een unieke plaats in, in de Nederlandse muziek. Deze plaats is puur verworven door hun enorme live reputatie, zonder hits zijn zij opgeklommen naar de top. Bij elk optreden gaat het publiek uit zijn dak door het doldwaze, energieke kijkspektakel van deze wildebrassen. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree bedraagt f 15,-. Op zondag zal de eerste editie van live lokaal geopend worden door de Hei- Ioose Skatjes. Beïnvloed door muziek van de Selecters en de Slackers zal de middag in het teken staan van SKA. Na lang oefenen beleven zij hun primeur in Buk Buk. De zaal is om 16.00 uur open en er is vrij entree. Heiloo-specialist Willem Amels zit voortaan om de hoeft Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. NVM-WONEN www.vlieg.nl VLIEG Alkmaar (072) 51L06 00 Kanaalkade 24, 1811 LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderboi-cJen.nl STATI0NSV WEG 61,1851 LJh iEILOO, TEL. 072533 N 100 68 ÜI1RSGRQEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Kennemerstraatweg 113 - tel. 072 5336670 -Heiloo rO mSG* INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Opgemaakte sierpot of rieten mand om uw tuin, balkon of huiskamer mee op te /vrolijken. Natuurlijk ook perfect als weggevertje. per stuk 9 ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a 'ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Kijk ook op internet: www.tuincentrumovervecht.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1