I Bmittlii Fonkelnieuwe studio voor ECHO Radio Medische diensten mterkagenda 49,95 wsm LOTTll Het blijft toch familie DEUTEKOM IM UITKIJKPOST - 19 SEPTEMBER 2001 - PAGINA 2 US'JMi Workshop passe-partoutsnijden Gevarieerde programmering najaarsconcert AOY De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag en dinsdag van 9.00 tot 17.00 uur, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail redactie@uitkijkpost.nl. ■I Aangeleverde kopij wordt éénmaal geplaatst, afhankelijk van nieuwswaarde en exclusiviteit. De redac tie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten, te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, een en ander mede afhankelijk van het advertentie-aanbod. wm Foto's en kopij, getypt en voorzien van naam en tel.nr. van de afzender, kunnen tot uiterlijk maandag 16.30 uur aangeleverd worden bij het kantoor van de Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. ■1 In Limmen kan de kopij maandag uiterlijk tot 12.00 uur bij N. Admiraal, Bloemenhof 5, bezorgd worden. Het algemene postadres van de redactie is Postbus 68, 1850 AB Heiloo. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost weer ophalen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseeerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. Bibliotheek zamelt geld in Ouderen hoeven niet alles te slikken Het blijft toch familie door Theodor Holman Boek van de week: Latino love songs door Helmut Lotti CD van de week: Latino Love songs Zaalvoetbal HZY de Witburger 1111 Sjoelclub Heiloo Winkelhof 't Loo 53 Tel 5335535 gelezen worden Verkiezingen Huisvesting Terug in de geschiedenis.... Meer weten? Skifit Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel:072-5180618 Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 533Ü20Ü, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur werkdagen KK30-11.30 en 18.00 19.(X) uur, zaterdag van 11.00- 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Rid der, Runxputteweg 24, Hei loo. Be handeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Wester- weg 125, Heiloo, tel. 5340550. Spreek uur werkdagen 13.30-14 30 uur, zater dag 10.00 11.00 uur en volgens afspraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Geert Groteplein 8,1813 BM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Hertog Aalbrechtweg 5,1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stations weg 92c, werkdagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1werkdagen van 09.00 tot 9.15 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320 345. HEILOO - Dat een passe-partout een aquarel, tekening of foto tot een mooi geheel maakt kunt u ervaren tijdens de workshops, die in september en okto ber bij Lijstenatelier Inzet gehouden worden. In twee avonden van 19.30 tot 22.00 uur wordt de deelnemers de fijne kneepjes van het passe-partoutsnijden geleerd. Gereedschap hoeft u niet mee te nemen, want tijdens de workshops kunt u gebruik maken van de aanwezi ge passe-partoutsnijders en materialen. De workshop data zijn 24 september, 1, 9 en 46 oktober. Deelname kost f 75,- per persoon, inclusief materialen. Deel name is op volgorde van inschrijving. Opgaven en/of informatie, tel. 072- 5336433 of 06-29043972. ALKMAAR - Op vrijdag 5 oktober geeft de Alkmaarse Oratorium Vereni ging haar najaarsconcert in de Don Boscokerk te Alkmaar. Op het pro gramma st^an het Stabat Mater van Rossini, Schicksalslied van Brahms en Five Mystical Songs van Vaughan Wil liams. Aan dit concert zullen de solisten Ellen Schuring (sopraan), Joke de Vin (alt me^zo-sopraan), Marten Smeding (te nor) en Charles van Tassel (bas/bari ton) hun medewerking verlenen. De begeleiding wordt verzorgd door het Nederlands Promenade Orkest en de algehele leiding is in handen van Johan Akerboom. In Rossini's Stabat staan het samenspel van zowel solisten onderling als ook met het koor centraal. Ingetogenheid wordt afgewisseld met uitbundigheid. De vloeiende melodie van het Schick salslied kent een prachtige opbouw, waarmee het koor de luisteraar mee neemt naar de pieken en dalen in een mensenleven. De avond wordt afgeslo ten met de meer eigentijds klinkende Five Mystical Songs waarin de bari tonsolist volop de gelegenheid krijgt zich, naast en met het koor, te profile ren. Het concert in de Don Boscokerk, aan het Geert Groteplein 2 te Alkmaar, begint om 20.15 uur (kerk open 19.30 uur). De entreeprijs bedraagt f 35,- /f32,50 (CJP en Pas 65). Kaarten zijn te bestellen via 072-5120775 en 072- 5895932. HEILOO - Biblionef start in samen werking met meer dan 3(X) bibliothe ken en Nationale Eurocollecte/Coins for Care een unieke inzamelingsactie. Tijdens de actie kan iedereen vanaf 15 september tot en met februari 2002 zijn buitenlands geld bij de openbare bibli otheek Heiloo inleveren. Het ingeza melde bedrag wordt gelijkelijk ver deeld tussen Biblionef en Coins for Ca re. Biblionef gebruikt de opbrengst om nieuwe kinderboeken te kopen en stelt deze gratis ter beschikking aan kinde ren en jongeren in achterstandsituaties waar ook ter wereld. Biblionef Het doel van Biblionef is om kinderen en jongeren van 3 tot en met 18 jaar wereldwijd in de gelegenheid te stellen boeken te lezen. De Stichting schenkt mooie nieuwe prentenboeken en leuke en spannende leesboeken en zet biblio theekprojecten op in achterstandsge bieden in ontwikkelingslanden. Biblio nef werkt nauw samen met lokale part ners, zoals kindertehuizen, scholen, zie kenhuizen of culturele centra. Kinde ren zijn van nature nieuwsgierig. Boe ken geven hen de kans om te dolen in de rijke wereld van verbeelding en fan tasie en om zich te ontwikkelen. Biblionef is van mening, en met haar de bibliotheken, dat het aanbieden van boeken de vicieuze cirkel waarin deze kinderen zich bevinden kan doorbre ken. In de strijd tegen analfabetisme is het van belang kinderen reeds op jonge leeftijd in aanraking te brengen met het plezier van een boek. Het is aange toond dat de mate van (an)alfabetisme in een land, een graadmeter is voor de duurzaamheid van ontwikkelingshulp. HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo houdt op donderdag 4 oktober een bijeenkomst over bewust en zorg vuldig geneesmiddelengebruik. Deze bijeenkomst vindt plaats in het Tref punt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo en wordt georganiseerd door de Com missie Voorlichting Senioren in samen werking met apotheek Sibilo en het GeneesmiddelTeam van DGV. De aan vang is om 14.00 uur, de entree is f 3,50, inclusief koffie of thee. Een derde van de totale geneesmidde lenconsumptie in Nederland komt voor rekening van 65-plussers. Twee van de drie ouderen gebruikt dagelijks één of meer geneesmiddelen, vaak zelfs vier tot zes verschillende middelen per dag. Naarmate men ouder wordt stijgen de risico's van geneesmiddelengebruik. Ouderen zijn gevoeliger voor de effec ten van geneesmiddelen waardoor bij voorbeeld valpartijen kunnen ontstaan. Bijwerkingen behoren tot de vijf voor naamste klachten waarmee ouderen bij hun huisarts komen. Een bewust en zorgvuldig geneesmiddelgebruik is juist voor ouderen van belang. Dit onder werp staat centraal in de bijeenkomst Ouderen hoeven niet alles te slikken. De heer Vrede, apotheker van het GeneesmiddelTeam en de heer Troost, apotheker van apotheek Sibilo, gaan in op vragen als: Wat kan ik van genees middelen verwachten? Moet ik nu wel of geen geneesmiddelen gebruiken? en Hoe bespreek ik mijn geneesmiddelge bruik met de arts of apotheek? Aan de orde komen het combineren van medi cijnen, het gevaar van gewenning en de kosten van geneesmiddelen. Naast allerlei informatie ontvangt u prakti sche tips zoals over het bewaren en wegdoen van geneesmiddelen en het opvolgen van de aanwijzingen op het etiket. Daarnaast komt de communicatie met de arts aan de orde. Vooral bij het gebruik van meerdere geneesmiddelen gedurende langere tijd is goede com municatie met de arts en apotheek essentieel. Zeker nu in de wet op de Geneeskundige Behandelingsovereen komst (WGBO) is vastgelegd dat de patiënt toestemming moet geven voor behandeling en de arts verplicht is in formatie te verstrekken. Er is natuur lijk ook volop gelegenheid om vragen te stellen. Het GeneesmiddelTeam is een onafhankelijke instelling die per jaar zo'n 500 bijeenkomsten verzorgt over verantwoord geneesmiddelge bruik voor patiënten/consumenten groepen. Het GeneesmiddelTeam maakt deel uit van de Stichting Doelmatige Geneesmiddelenvoorzie ning te Utrecht. Voor nadere intormatie belt u met de Commissie Voorlichting Senioren, A- braham du Bois-hof 2, tel. 072-5331297. Het blijft toch familie is een ontroeren de en hilarische, maar bovenal ook geestige familiekroniek. In spitse dialo gen toont Holman hoe hij voortdurend met zijn ouders praat, maar dat zij elkaar toch niet kunnen verstaan. Holmans ouders hebben een oorlogs verleden. Beiden zaten gevangen in een Japans krijgsgevangenenkamp. Hij begrijpt aanvankelijk niet waarom de oorlog thuis dan maar blijft door-, woeden, maar hij komt er gaandeweg achter dat ook hij hiervoor een heftige strijd zal moeten voeren. Het blijft toch familie is een compilatie van eerder verschenen werk van Holman als: Apenliefde, Familiefeest en Hoe ik mijn moeder vermoordde, aangevuld met vele nieuwe fragmenten. Zijn eerder verschenen Hoe ik mijn moeder vermoordde werd in 2000 bekroond met de Icodo-prijs. De jury noemde zijn werk een 'pareltje'. De hoofdpersoon van het boek is steeds het minst sympathieke personage, dat met een snerende eerlijkheid wordt neergezet als een zelfbewuste neuroot met verlatingsangst. Die rare combina tie, samen met de voor Holman zo ken merkende mengeling van humor en tra gedie, zorgen voor een uiterst vermake lijk boek, waarbij menig lezer een traan uit de ooghoek zal moeten wegpinken. Van het lachen welteverstaan! door Theodor Holman voor 41,76 Hwwenweg 67-69.1661 KL HeBoo naast Wtnkdhof 't Loo. 072 6331483 I.IBRIS. Uw Complete Boekhandel e-maiü lnfo.deutekom@ltorl8.nl De in 1969 geboren Helmut Lotigiers ontluikt zijn liefde voor de betere croonermuziek en voor Elvis Presley bij een oude versleten pick-up. Hij zet zijn eerste stapjes op het podium in het Gentse operagebouw waar zijn opa directeur is. In 1988 duikt Helmut Lo tigiers op in het regionale soundmix- circuit met heupwiegende Elvis-imita- ties. Een jaar later komt Lotti vanaf de reservebank de Nederlandse KRO- Soundmixshow binnen. Henny Huis man typeert hem als de 'naïeve Belg', maar het publiek wijst hem terecht. Lotti's versie van de Elvis-song 'My Boy' bezorgt hem een tweede plaats in de grote finale. Prompt scoort Lotti ook op platenge- bied: zijn eerste drie singles Kom Nu, Bij Jou Alleen en Waarom Ik nestelen zich hoog in de Vlaamse hitlijsten. Hij gaat ook met een Gouden Oog aan de haal in de categorie 'Populairste zan gers in Vlaanderen'. In België begint Helmut Lotti aan zijn concerten, maar dé verrassing aan het begin van dit jaar is de aankondiging van zijn huwelijk met Carol Jane Poe. In Oostenrijk wordt de zanger erkent met de Ama- deus Austrian Music Award 2001. Hij krijgt de prijs' voor zijn spektakel La tino Classics. Het seizoen wordt beslo ten met drie concerten in het casino van Knokke, alsook met het verschij nen van de eerste single Quizas, Quizas, Quizas, een track van zijn volgende cd, de latino Love Songs. De cd is in de bekende Lotti-stijl, mooie romantische nummers, gezongen met veel gevoel en diepe emotie. Wie het nummer Guantanamera van Lotti kent, weet ongetwijfeld wat er met het bovenstaande wordt bedoeld. Ook de cd Latino love songs staat vol met der gelijke liedjes. En daar is nu toevallig ook helemaal niets mis mee. HEILOO - De zaalvoetballers van HZV de Witburger wisten de drie pun ten in de wedstrijd tegen het Uitgeester ATC/Next Level niet in eigen huis te houden: 2-3 verlies. In de zesde minuut schoot Van der Slikke namens ATC raak, maar Robert Kemmere bracht niet lang daarna de 1-1 op het score bord. Naarmate de eerste helft vorderde ont spon zich een boeiende wedstrijd, waarin beide ploegen een hoog tempo hanteerden. Dit leidde echter wel tot onzorgvuldig voetbal en veel fouten over en weer. Vlak voor de wissel kwam HZV de Witburger op een 1-2 achterstand. Nadat HZV eerst een twee minuten straf overleefde, scoorde Rene Tromp op aangeven van Dennis Dijkhuis het tweede Heilooër doel punt: 2-2. Hierna werden zowel het houtwerk als beide keepers danig op de proef gesteld, maar in de stand kwam geen verandering. Acht minuten voor tijd brak ATC/Next Level dan toch de ban door 2-3 te maken. Hoewel HZV met man en macht probeerde de gelijkma ker te produceren, was het niet bij machte om een punt aan dit duel over te houden. Vanavond spelen de Heilooërs om 21.05 uur in Osdorp hun tweede com petitiewedstrijd tegen Blauw Wit. Samen Op Weg Gemeente Witte Kerk Zondag 10.00 uur: ds. F.J. van der Wind. Om 19.00 uur oecumenische gebeds dienst met dr. J. Bruin en pastor V. van Schie, m.m.v. Die Schaekelsinghers. (afsluiting van de Witte Kerk) Vanaf 30 september zal in plaats van de Witte Kerk de Ter Coulsterkerk in ge bruik worden genomen. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. H. van het Maalpad. Rooms-katholieke kerkdiensten Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Cantores, voorganger J. van der Plas. Zondag 10.00 uur: eucharistievie ring met dames- en herenkoor, voor gangers pater Th. Borst en W. van Schie. Kapel GGZ Willibrord Zondag 10.00 uur: woord- en commu niedienst, m.m.v. de Schola, voorganger ds. M.J. van Bolhuis. OL Vrouw ter Nood Priesterzaterdag, zondag 10.30 uur hoogmis, 15.00 uur lof met rozenkrans gebed in de kleine kapel. Dinsdag en donderdag 09.30 uur eucharistieviering bij de Julianazusters. Woensdag en vrij dag om 08.30 uur eucharistieviering in de kleine kapel. Dinsdag 25 september 10.00 uur bedevaart Heemskerk e.o., op woensdag 26 september om 10.30 uur Rijnlandse bedevaart. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met gemengd koor, voorganger oud vi caris G. Geukers. Zondag 10.00 uur: woord- en communieviering met Can- toren, voorganger pastor J. Oiling. Egmond-Binnen Diensten zaterdag 19.15 uur; zondag 10.30 uur. Egmond aan den Hoef Diensten zaterdag 19.00 uur; zondag 10.30 uur; woensdag 09.30 uur. Egmond aan Zee Diensten zondag 09.00 uur, woensdag 09.30 uur. English Church Heiloo 't Kruispunt, Maas Geesteranusweg. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and creche facilities. Evangelische Gemeente Egmond Dinsdag 19.30 uur: bijbelstudie in het Dorpshuis, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. HEILOO - Op donderdag 20 septem ber opent Sjoelclub Heiloo het nieuwe seizoen, waaraan iedereen, van jong tot oud kan meedoen. Deze sport wordt beoefend in het Open Huis, elke don derdag om 20.00 uur. U kunt geheel vrijblijvend vier keer gratis meesjoelen. Inlichtingen krijgt u op tel. 072-5337712 of 5337995. door Helmut Lotti per deel voor OO Deze medewerkers van ECHO Radio zijn eigenlijk tweelingbroers. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Dinsdag 18 september was een feestelijke dag op het terrein van de GGZ Willibrord. Drie cliënten openden 's middags het verbouwde en uitgebreide ontmoetingscentrum, zodat dit nu ook officieel in gebruik is geno men. Het biedt onder de naam 'Ser vicegebouw' tal van vertrouwde en nieuwe activiteiten vopr bewoners en belangstellenden. Vervolgens werd een gedichtenbundel gepresenteerd, waarin gedichten zijn opgenomen die zijn geschreven door cliënten van GGZ Noord-Holland-Noord. Ook werd de tentoonstelling geopend van schilderij en van Piet Verdonk, eveneens een cliënt van GGZ Noord-Holland-Noord. In het Servicegebouw is ook de fonkel nieuwe, professionele studio van ECHO Radio (Eigen Contact Huis Omroep) gehuisvest. Volgend jaar Nog iets meer dan 100 dagen en dan is het zover. De tot nu toe zelfstandige gemeenten AkerslootCastricum en Limmen verliezen dan die zelfstandigheid en gaan samen verder onder de naam: gemeente Castricum. De namen Akersloot en Limmen blijven uiteraard gewoon gehandhaafd. Het is alles bij elkaar toch een spannende tijd; niet alleen voor de inwoners van de betrokken gemeenten, maar ook voor de ambtelijke medewerkers en ja zelfs voor de bestuurders. Voor de inwoners natuurlijk omdat zij graag willen weten hoe de dienstverlening (loketten in Akersloot en Limmen?) er na 1 janu ari 2002 uit zal zien en wat dat gaat kosten (gemeentebelastin gen voor de medewerkers omdat nog niet duidelijk is in welke functie zij na 1 januari a.s. terecht komen en voor de bestuur ders natuurlijk omdat de kiezer op woensdag 14 november a.s. nog moet spreken. Samengevat, nog flink wat onduidelijkheden hier en daar, maar het gemeentebestuur zal ervoor zorgen dat met ingang van 2 januari 2002 de medewerkers van de nieuwe gemeente zijn toegerust voor een kwalitatief goede dienstverle ning. 0p woensdag 14 november 2001 wordt een grote stap gezet in de richting van het nieuwe gemeentebestuur. De inwoners van de huidige gemeenten Akersloot Castricum en Limmen zullen de leden van de gemeenteraad kiezen. De voorbereidingen voor deze verkiezingen zijn in volle gang. De politieke partijen/groeperingen hebben verkiezingspro gramma's geschreven en kandidatenlijsten opgesteld. Maar er moeten ook heel wat formele handelingen worden verricht. Op 4 oktober 2001 om 10.00 uur in het gemeentehuis van Castricum zal de voorzitter van het centraal stembureau, de heer C.J.D. Waal, de nummering van de ingeleverde lijsten van kandidaten vaststellen. Deze lijsten van kandidaten met ver melding van de daaraan toegekende nummers worden op die dag vanaf 10.30 uur voor iedereen ter inzage gelegd. Op 5 oktober 2001 zal diezelfde voorzitter in een openbare zitting om 16.00 uur beslissen over de geldigheid van de ingeleverde kandidatenlijsten, het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten en het handhaven van de daarboven geplaatste aanduiding van een politieke groepering. Maar uiteindelijk is het woord op woensdag 14 november 2001 aan u. 0m alle afdelingen, spreekkamers en vergaderzalen een goed plekje in de gemeentehuizen te bezorgen is er het huisvestings plan gemaakt. Als gevolg van dit plan zullen er in de komende weken verbouwingen plaats vinden in de gemeentehuizen van Castricum en Limmen. Afdelingen moeten daar soms even voor verhuizen en als u in de gemeente Castricum wil trouwen raden wij u aan tijdig contact op te nemen met de afdeling Burger zaken. Het spreekt vanzelf dat wij zullen trachten om de overlast voor u zoveel mogelijk te beperken, maar of we daar voor 100% in zullen slagen is twijfelachtig. De nieuwe gemeente kiest voor een terughoudende benadering van woningbouw. Het belangrijkste uitgangspunt is het open houden van het 'groene gebied' tussen en rond de drie woon kernen. Daarnaast wordt gestreefd naar een zorgvuldige afron ding van de overgang van het bebouwde gebied naar het open landschap. Voor de woningbouw zal gekeken worden naar de beschikbare inbreidingsmogelijkheden. Als u meer informatie wilt hebben over de komende samenvoe ging van de gemeenten Akersloot, Castricum en Limmen, neemt u dan contact op met het bureau Voorlichting van de gemeente Castricum, telefoon 661240 of 661230. Fusie-informatie staat ook op intprnpt: www.castricum.nl button Laatste Nieuws CAL. bestaat ECHO Radio formeel 45 jaar. In de praktijk is de stem van de Willi brord al veel langer te ontvangen. Vlak na de oorlog lieten de broeders op alle afdelingen stichtelijke muziek horen. Ook waren de kerkdiensten via deze interne lijn te beluisteren. Tegenwoordig is de mis nog steeds via de huisomroep te volgen maar is de muziekkeuze heel anders. Het diskjoc- keyteam, bestaande uit bewoners - of moderner gezegd cliënten -van de Willibrord en vrijwilligers, draaien veel Nederlands repertoire en internationa le hits uit de jaren '60 en '70. Door deweeks zendt ECHO Radio op vaste tijden met vaste dj's uit; in het weekend blijft het stil op de lijn. Geen witjes Elke maandagavond is het een gezelli ge bende in de studio van ECHO Ra dio van de Willibrord. Vrijwilligers Henk van Limmen Kaandorp (44) en Maarten 'Van M tot G' Liefterink (25), zetten de boel dan flink op stelten. 'Het zooitje op maandag' noemen deze dj's in hart en nieren zichzelf. Al snel in het gesprek wordt duidelijk dat dit menens is. „Wij zijn eigenlijk als tweelingbroers," lacht Maarten. „We maken er een echte show van. Elke uitzending weer. En het is telkens een uitdaging, want na tien jaar samenwerken, probeert Henk mij nog steeds een 'witje' te lappen." Een witje? „Een witje is een stilte op de radio. Henk stopt dan bijvoorbeeld midden in een zin en geeft de micro foon aan mij. Dank u. De sport is om een programma te maken zonder wit jes." Hitdossier Spraakwaterval en radiopiraat Kaan dorp, het geluid van Radio Egmond totdat de rechter in 1984 de zender ver bood, vult hem aan: „Het punt dat de leerling beter is dan de meester, is bereikt. Maarten kent alle kneepjes van het vak. Ik heb zelfs mijn grootste ge heim moeten prijsgeven," zegt hij, ter wijl hij wijst naar een dik boek. Het is het'Hitdossier', een lijvig boekwerk vol met achtergrondinformatie en feiten over alle verschenen platen. De bewoners van GGZ-circuit langdu rige zorg 'De Dijk', de nieuwe, officiële naam van de Willibrord, zijn onder de indruk van Kaandorps feitenkennis. „Hoe weet jij dat nou allemaal," vragen ze hem steevast. Bij deze onthult de Uitkijkpost het geheim van de smid: Gewoon voorlezen. Uit een boek. Kaji iedereen. Maar niet zo smeuïg als dj Henkvan Limmen'. Mooie zomer 'Het is weer voorbij; die mooie zomer', zingt Gerard Cox en gelijk heeft hij. Mede door het herfstweer van de afge lopen weken, denken de cliënten van de Willibrord met weemoed terug aan de gezellige zomeractiviteiten. Bij de meeste festiviteiten is ook ECHO Radio nauw betrokken geweest. Met onze mobiele studio waren wij bijna overal bij," vertelt Kaandorp. „Er zijn geweldig leuke dingen gedaan, zowel op het terrein zelf als daarbuiten. Kijk, normaal gesproken ga je zomers lekker op vakantie. Dat zit er voor de meeste van onze luisteraars niet in. Daarom organiseert de Willibrord, geholpen door vrijwilligers van de UW (Unie Van Vrijwilligers) sinds twee jaar zomeractiviteiten voor alle cliënten. Genieten! Wat wij allemaal hebben ondernomen? Dagje Artis, naar de Broekerveiling, een huifkartocht door Heiloo, een viswedstrijd, naar het Marinemuseum, naar een boerderij in Zuid-Scharwoude, een steprace, eh, wat nog meer. Oh ja, dat was ook prachtig. Wij hebben de Olympische Spelen gehouden. Wij hebben zoveel gedaan, teveel om op te noemen. Echt gezellig." Museum Henk Kaandorp en Maarten Liefterink geven veel van hun vrije tijd aan de Willibrord. Op de vraag wat de meesté voldoening geeft, is hun antwoord una niem. „Door de muziek," vertelt Maar ten, „zijn wij in staat een bepaalde ge moedsrust bij onze luisteraars op te roepen. Ze bellen ons vaak tijdens de uitzending. Soms alleen met verzoek nummers, maar meestal om hun ei kwijt te kunnen. Wij luisteren. Gedul dig. Een luisterend oor is soms al vol doende. Het komt voor dat wij uren babbelen met cliënten over de tele foon. Ik doe daar verder niks mee, an ders zit je hier binnen de kortste keren zelf." De mensen in Heiloo zijn bekend met de Willibrord en de mensen die daar - permanent of voor korte tijd - wonen. De cliënten bewegen zich, in meer of mindere opvallende mate, door het dorp. Een mening is zo gevormd, weet Kaandorp, maar is meestal niet geba seerd op feiten. „Hoeveel mensen in Heiloo weten dat wij een museum op het terrein hebben?" zegt hij. „Het museum ligt vlakbij de ingang, onder het gebouw Glorieux en geeft een goed beeld van de psychiatrie. De collectie varieert van therapeutische attributen tot en met tastbare individuele herinne ringen aan het dagelijks leven in de Willibrord. Als je meer wilt weten over wat hier is gebeurd en wat hier vandaag de dag gebeurt, is het zeker een aanra der." Het museum is geopend elke eer ste zaterdag van de maand. Aan bevolen word vooraf een afspraak te maken, dan krijgt u een rondleiding. V Achter de microfoon Als u interesse heeft in het werk van Henk Kaandorp, Maarten Liefterink en de andere dj's van ECHO Radio, dan bent u bij deze uitgenodigd om 'het zooitje op maandag' te bellen. Zij zijn elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur te bereiken onder telefoonnummer 072- 5312312. Nieuwe collega's zijn van har te welkom. Wie weet zit u straks achter de microfoon. REGIO - Een geslaagde wintersport vakantie staat of valt met een goede en sportieve voorbereiding door middel van skifittrainingén. Skifit is een speci fieke ski-conditietraining voor alle leef tijden. De lessen, binnen eq buiten, zijn zo ingedeeld dat iedereen zich op zijn eigen niveau kan voorbereiden. De les sen binnen worden veelal ondersteund door muziek. Opgeven of informa tie inwinnen kan bij het secretariaat van de Nederlandse Vereniging voor Skigymnastiek, afd. Alkmaar e.o., tel. 172-5092622.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 2