ft®-7?:- i Folder Welstandsnota nu verkrijgbaar Gemeentelijk rampenplan in Heiloo •a V^NTf HEILOO UITKIJKPOST -19 SEPTEMBER 2001 - PAGINA 4 li Raadhuisplein 2 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Weistandsnota: 'Heiloo, een plaatje in het groen' De gemeente Heüoo zal dit jaar nog een welstandsnota opstellen. Hiervoor wil de gemeente overleggen met inwoners van Heiloo. Daarom is er nu een folder beschik baar om u te voorzien van de nodige achtergrondinformatie over welstand en de op te stellen nota. Deze folder ligt onder andere voor u klaar in het Informatiecentrum en de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein en bij de openbare bibliotheek aan het Malevoort. In een welstandsnota komt onder meer te staan wat vanuit het algemeen belang geredeneerd, de belangrijke zaken zijn ten aanzien van het uiterlijk en het plaatsen van een bouwwerk, zoals bijvoorbeeld een dakkapel of een aanbouw. Het blijkt dat de meeste mensen zich sterk betrokken voelen bij hun eigen leefomgeving. De aanblik van de eigen straat of het instandhouden van kenmerkende gebouwen in het dorp, spelen daarbij een belangrijke rol. Daarom is het van belang met elkaar af te spreken hoe wij samen de leefomge ving kunnen beschermen én verbeteren met behoud van samenhang, kwaliteit en schoonheid. Dit alles bij eikaar noemen we welstand. Door het maken van afspraken daarover en deze vast te leggen in een beleidsnota, kan ook toe- aadert (raads) commissies Vergadering van de Monumen tencommissie Op woensdag 26 september a.s. vindt om 15.30 uur de openbare vergadering van de Monumentencommissie plaats in de BenW- kamer van het gemeentehuis. U bent van harte welkom. Agendapunten zijn: - Opening - Rondvraag - Mededelingen en ingekomen stukken: a. Studiedag NCM b. Reactie Structuurvisie Zandzoom - Verzoek plaatsing op de gemeentelijke monumentenlijst: a. Kruiskerk b» Diverse monumenten - Notulen 6 juni jl. - bouwplannen: "Westerweg 51: restauratievergunning Campina-schoorsteen: aanvraag sloopver gunning - Archeologie: brief Baduhenna - Evaluatie Open Monumentendag - Sluiting Meer informatie Voor meer informatie kunt u op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A. vaji Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 55. ouwen en wonen Vaststelling bestemmingsplan Blockhovepark Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge artikel 25 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 3 september 2001 het bestemmingsplan Blockhovepark ongewijzigd heeft vastgesteld. Het vastgestelde bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied, globaal gelegen tussen de Heilooër Tolweg, de spoorlijn Alkmaar-Heiloo, het Heilooër bos en de wei landen van het landgoed Nijenburg. Ter inzage Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van 20 september 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. 's Middags kunt u terecht na afspraak met de heer J. van de Broek van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 53. Het bestemmingsplan ligt ook ter inzage in de openbare bibliotheek aan het Malevoort. Indienen van bedenkingen Gedurende de genoemde termijn kan een ieder, die tijdig zijn zienswijze tegen het ontwerp-bestemmingsplan kenbaar heeft gemaakt bij de gemeenteraad, alsmede belanghebbenden die kunnen aantonen dat ze redelijkerwijs niet in staat zijn geweest hun zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, bedenkingen tegen het vast gestelde bestemmingsplan inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. De bedenkingen moeten worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Groote Olven 8 - vergroten woning Kennemerstraatweg 202 - vergroten woning Rechte Hondsbosschelaan 33 - vergroten woning Rector Frederiklaan 11 - vergroten woning Westerweg 322 - vergroten woning Zeekamplaan 10 - vergroten woning Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Per abuis is in de publicatie in de Uitkijk postvan 12 september jl., betreffende nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O., geen huisnummer vermeld bij het adres Kennemerstraatweg, waarvoor een bouwplan is ingediend. Hieronder vermelden wij de juiste adressering. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Kennemerstraatweg 590 - vergroten woning en bouw berging met kelder Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 20 september 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis zicht worden gehouden op naleving van de afspraken die in overleg met inwo ners van Heiloo worden opgesteld. De werkwijze Het college presenteert in oktober/november 2001 een voorlopige uitwerking van de welstandsnota. Zij hecht veel waarde aan uw mening en wil daarom ook graag de reacties op de nota ontvangen. Daarom zal er in oktober/november 2001 een inloop avond plaatsvinden in het gemeentehuis aan het raadhuisplein. Op deze avond kunt u de voorlopige nota inzien en van gedachten wisselen met medewerkers van de gemeente Heiloo. De datum voor deze inloopavond zal bekend worden gemaakt op deze informatiepagina. Tijdens de inloopavond heeft u de moge lijkheid opmerkingen of suggesties op een formulier in te vullen. Na het inven tariseren van alle wensen wordt een concept van de welstandsnota opge steld. Deze conceptnota is vervolgens in te zien in het Informatiecentrum van het gemeentehuis. Het Informatiecen trum is geopend van maandag tot en bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Heerenweg 100 - vergroten woning Stationsweg 82 - veranderen winkel tot restaurant Nicolaas Beetsweg 39 - plaatsen berging Poortweijdt 3 - vergroten woning Bosanemoon 5 - plaatsen dakkapel Zuidergeeststraat 9 - vergroten woning (kap) Rosendaal 34 - vergroten woning Kennemerstraatweg 357 - plaatsen dakkapel (linker zijdakvlak) Oosterzijweg 108 - oprichten woning (incl. inrit/uitweg) Kennemerstraatweg 163 - vergroten woning Ronde Laan 26 - plaatsen dakkapel Het Zandstuk 44 - plaatsen dakkapel Baafjeslaan 23 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Daar kunt u schriftelijk op reageren door het invullen van een aan wezig formulier. Tenslotte zal de conceptnota afgerond worden en kan de definitieve welstandsnota Heiloo, een plaatje in het groen' gepresenteerd worden. Relevante data met betrekking tot het verloop van bovenstaande maken wij op deze pagina bekend. Ook zullen wij u via deze pagina regelmatig op de hoogte brengen van dit onderwerp. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer F. Goedhart van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 37. na telefonische'afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. urgèrzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 12 september 2001 Geboren Sevanja, d.v. K.J. Oud en A.M. Wilvers Philine C.M., d.v. E.J. Spaan en F.J. Lourens Fleur S., d.v. W.R. Ziek en P.A.E.M. Bohn Annika E.M., d.v. E.W. Brink en M.J.G. Schaap Kiki, d.v. R.E.S. Bolten en A. Keppel De gemeente Heiloo is op dit moment, samen met de andere acht gemeenten van het Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland, hard bezig om het gemeentelijk rampenplan te actualiseren en aan te passen aan de wettelijke criteria waaraan zo'n plan moet voldoen. Door samen te werken met andere gemeenten vindt afstemming plaats en worden de plannen volgens een vaste opzet opgesteld. Naar verwachting zullen de SNK-gemeenten, waaronder de gemeente Heiloo, nog dit jaar het vernieuwde rampenplan aan de gemeenteraden voorleggen om vast te stellen. In het rampenplan worden 31 processen beschreven, waarvoor aparte deel- plannen worden ontwikkeld. Het waarschuwen van de bevolking en het afzetten en afschermen van de plek waar het incident plaatsvindt zijn voor beelden van dit soort processen. Daarnaast worden draaiboeken ofwel activiteitenschema's opgesteld, waarin precies staat wie wat waar doet. Voor beelden daarvan zijn een draaiboek voorlichting of een draaiboek evacuatie en opvang. Deze draaiboeken worden ook geactualiseerd. Verder wordt gewerkt aan het samenwerken en afstemmen van de plannen met alle 29 gemeenten in heel Noord-Holland Noord. Deze afstemming duurt nog wat langer omdat dit samen hangt met de Lara, d.v. P. Gurgy en S. Gurgy Lawa, d.v. P.Gurgy en S. Gurgy Perry J.M. z.v. G.A. Out en A.G.M. Verlaan Bram, z.v. L.H. Glorie en A.M. van der Sande Kimberley, d.v. L. Jonk en N.T. Harsveld Krijn M.A.M., z.v. M.F. Kraakman en S.A. van Schagen Johanna J.L., d.v. S.T. Smits en L.J. Messing Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerde partnerschappen A.P. de Vries en R. Aigner A.V.M. Nes en M.A.M. Ursem J. Bakker en K.D. Bontje Huwelijken/geregistreerde partnerschappen M.G.M. Jonker en M.C. Pirovano A. Kramer en B.M. Sikkema A.T.O. Hoedeman en J.E. Schouw H.R. Kramer en E.E. Edelman M.A. de Heul en S A van Norden A.J.D. de Boer en M.J.M. Bakker A.J. Bakker en I.W.M. Louwe C.P.J. Molenaar en R.J.M. Groot R.J.M. Smeets en P.C. Dukker G.A. Blog en F.M.W. van der Ark Overleden J. Visser G. Voerman Elders overleden V. Wit C de Groot wv Blitz W.P. Kruijer B.J. Geels Aanvraagprocedure voor reisdocumenten verandert per 1 oktober Gaat u op vakantie en heeft u een reisdocu ment nodig? Of is uw paspoort binnenkort verlopen? Vraag voor 1 oktober 2001 uw nieuwe reisdocument nog aan, want tot die tijd is deze klaar terwijl u wacht. Vanaf 1 oktober worden reisdocumenten op één cen trale plek in Nederland gemaakt, waardoor u een week op uw reisdocument moet wachten. Dit om documenten veiliger te maken tegen fraude. Wie in de eerste week van oktober een nieuw reisdocument aan vraagt, moet twee weken wachten. Deze periode van "windstilte" is ingevoerd om instanties de gelegenheid te geven zich in te stellen op de nieuwe procedure. Prijzen U wilt een reisdocument aanvragen? Dan maakt u eerst de keuze tussen een paspoort, dat wereldwijd geldig is, en een Europese Identiteitskaart voor het reizen in de meeste Europese landen. Na 1 oktober heet dit laatst- fasie van drie brandweerregio's. Oefenen Binnen de regio Noord-Kennemerland heeft de Werkgroep Hulpverlening Bij Ongevallen en Rampen (WHOR) ook een oefenprogramma voor 2001 opgesteld voor de gemeentelijke rampenstaven. In de komende maanden worden, onder regionale regie van de brandweer, in de negen SNK-gemeenten, en daarmee ook in Heiloo, oefeningen gehouden. Ook vorig jaar hebben oefeningen plaatsgevonden. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de veiligheids coördinator van de gemeente Heiloo, mw. Paula van der Last, tel. (072) 535 66 44. genoemde document Nederlandse Identiteits kaart. Beide reisdocumenten zijn vijfjaar geldig en kunnen worden aangevraagd door iedereen die de Nederlandse nationaliteit bezit. De prijs van een paspoort gaat na 1 oktober 2001 omlaag: van 89,50 naar 65,90. De prijs van een Identiteitskaart gaat na 1 oktober 2001 omhoog. Dit document kost nu 39,60 en kost straks 56,35. Op de Identiteitskaart kunnen geen kinderen worden bijgeschreven, dit kan wel op een paspoort. Het bijschrijven van kinderen kost 5,00 per kind. Een spoedaanvraag voor een reisdocument kost na 1 oktober 2001 73,55 extra aan rijkskosten. Voor alleen het bij schrijven van een kindgegeven in een reeds eerder afgegeven reisdocument kost een spoedaanvraag per kind 35,00 extra aan rijkskosten. Aanvragen reisdocument Bij het aanvragen van een nieuw reisdocu ment neemt u het volgende mee. Twee identieke recente pasfoto's van 3x4 cm (geen schoolfoto's, digitale foto's of sti ckerfoto's). Na 1 oktober 2001 hoeft u nog maar één pasfoto mee te nemen. Pasfoto's zijn zowel in kleur als zwart-wit toege staan. Vanaf 1 september 2001 moeten de pasfoto's recht van voren genomen zijn en een egaal lichte achtergrond hebben. Ook van kinderen die bijgeschreven worden op het paspoort van hun ouders is na 1 oktober een pasfoto nodig. De reisdocumenten (paspoort, Europese Identiteitskaart) die u in uw bezit heeft of waarin u staat bijgeschreven, ook al is de geldigheidsduur verlopen. Kinderen Zoals eerder vermeld, dient na 1 oktober ook van kinderen die bijgeschreven worden op het paspoort van hun ouders een pasfoto meegenomen te worden. Daarnaast is voor bijschrijving van een kind schriftelijke toe stemming nodig van de andere ouder en moet het kind ook meegenomen worden bij de aanvraag. Bij het ophalen van het docu ment hoeft het kind niet meegenomen te worden. Tenslotte is voor afgifte van een reis document aan een minderjarige schriftelijke toestemming nodig van beide ouders. Voor een identiteitskaart is dat nodig tot 12 jaar, voor een paspoort is dat tot 18 jaar. Lees verder op pagina 6 r i Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 '.jij:'*'-': i low «col (30 ct/0,14 euro/min)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4