Weinig opvangzorgei voor ouders van de Warme Bakker Golden Years 1 Politieke partijen zijn het roeend eens r- o Kids for Animals bij Kapitein Rommel UITKIJKPOST - 26 SEPTEMBER 2001 - PAGINA 13 i L I T I E BERICHTEN LIMMEN L 1 T 1 E Tm BERICHTEN AKERSLOOT Halve marathon Akersloot in teken van de jeugd Rectificatie Bridgeclub Limmen Schaakseizoen geopend bij SV Vredeburg. Kinderboekenweek in de regio HSV Limmen Jongerencentrum Conquista Countrydansen LIMMEN - De bijeenkomst op don derdag 20 september over de toekomst van de kinderopvang in de toekomstige CAL-gemeente werd matig bezocht. De medewerkers van de drie kinder centra vulden het grootste gedeelte van de Burgerij te Limmen, aangevuld door slechts een handjevol (aanstaande), ouders die zich afvroegen hoe de opvang in de toekomstige CAL- gemeente wordt geregeld. Castricum, Akersloot en Limmen (CAL) zullen op 1 januari 2002 fuseren tot één gemeente. In het kader van de tussentijdse verkiezingen, welke gehou den zullen worden als gevolg van deze fusie, mochten de aan de gemeente raadsverkiezingen deelnemende partij en hun visie geven op de kinderopvang in de nieuwe gemeente. Wie de moeite had genomen om de avond te bezoeken en de mening van de politieke partijen serieus nam, kon maar tot een conclu sie komen: De komende jaren hoeft geen ouder zich zorgen te maken over een goede opvangmogelijkheid voor zijn of haar kind! Na het openingswoord van J. Hendriks, voorzitter van de Stichting Kinder opvang Limmen, waren de afgevaardig den van het CDA (M. Overtoom), D66 (T. Hendriks), VVD (J. v.d. Berg), Gemeente- en Dorpsbelangen (I. Bouman), Groen Links (C. Peperkamp) en PvdA (J. Mooij) het 'volledig met elkaar eens: kinderopvang is noodzakelijk om ouders de gelegen heid te bieden zorgeloos aan het werk te gaan. taroen Links ziet graag meer kinder centra zodat er in CAL-verband ruimte komt voor uitbreiding. Vooral in Castricum zouden meer faciliteiten en opvangplaatsen moeten komen, waar bij het bedrijfsleven gestimuleerd dient te worden om mee te betalen. „Wachtlijsten zijn ongewenst, dit moet beter in de toekomst. Er moeten rui mere openingstijden en meer flexibili teit binnen de dienstverlenende instan ties gehanteerd worden," aldus C. Peperkamp. „Bouwlocaties mogen niet alleen liggen op afgelegen plaatsen, maar ;.QqK,vpl£k in het cenfruni-mo^td worden bekeken." Ook de VVD is voorstander van meer kinderopvangplaatsen. Van de Berg: „Er zijn steeds meer vrouwen die gaan werken, die midden in de samenleving staan. Daar moeten wij voorzieningen voor treffen. De gemeente moet een voortrekkersrol spelen om de knelpun ten die daarbij spelen op te lossen. Wij zouden uitbreiding alleen maar toejui chen. Daarbij willen wij niet alleen de gesubsidieerde instanties, maar ook de particuliere initiatieven ondersteunen." Kinderopvang voor iedereen De nieuw opgerichte partij Gemeente en Dorpsbelangen vindt dat kinderop vang voor iedereen betaalbaar moet zijn. Afgevaardigde I. Bouman (nu nog Castricum Aktief) noemde de kinder opvang 'een basisvoorziening'. „Het liefst dichtbij scholen, maar een plek met veel ruimte is ook mooi. De keuze zou aan de ouders moeten zijn. De realiteit leert ons echter dat er behoor lijke prijsverschillen zijn tussen diverse instanties en dat er plekken tekort zijn voor opvang. Het is de taak van de gemeente om te zoeken naarjeschikte locaties." 1 Het moet C. de Leur, direeur van Kindercentrum Pinkeltje te Aersloot, als muziek in de oren hebbe geklon ken. Juist zijn kindercentrum eeft al 5 jaar te maken met een gedogsituatie vanuit de gemeente. Een struoiurplan voor nieuwbouw aan de Startigerweg ligt immer nog ter visie. Ook was Boumans partij een uidelijk voorstander van ouderparcipatie, maar zij vond wel dat óók de £meente zich daarvoor sterk diende te laken. Kinderen in de volkstuin D66 richtte zich sterk op de wisen en verlangens van het publiek. Gk deze partij zag het belang in van kiderop- vang. „Vróuwen worden gestnuleerd om te werken, dan moeten wij pk faci liteiten daar omheen scheppq, zodat de concentratie op het werten de gezinssituatie optimaal is," 2 vond Hendriks. Zij vond verder dat e over heid actief moest zijn in het saeppen van voorwaarden en faciliteiin met professionele krachten, niet allen lan delijk, maar ook op lokaal niveu, Het gemeentebestuur moet daarbi zeker een rol spelen, maar het initiaef ziet zij aan de ouders. „We moeten iventa- riseren wat de capaciteit, weren en behoeftes zijn en van daaruit/erder werken. Verder moeten we de sosidie- regelingen optimaal benutten, bt net werk 'Jeugdwerk' (zoals dat fopt in Castricum) zou je moeten uitleiden. De naschoolse opvang (kindere van 4 t/m 12 jaar) moet worden gestiiuleerd om met projecten mee te doen i volks tuinen, sport en organisatie met vakantieactiviteiten." Kritische vragen Na de visies op kinderopvang oor de partijen werd aan de hand van ea aan tal stellingen en vragen uit c zaal gediscussieerd tussen de aanwenen en de partijen. Er werden vrage met betrekking tot huisvestingsprobmen, uitbreiding van het aantal opvaiplaat- sen en het elitaire karakter van >nder- opvang gesteld. De vertegenwooligers -ivan .de^pfcfitiji^fk b&mfcwaorden soms beloond met hoongelach u het publiek, de vragen zeer eensgead en toegeeflijk. Directeur van Stichting Kinderovang 't Drempeltje te Castricu E. Hollenberg sprak dan ook van 'mooie woorden, net als 3,5 jaar terug, maar er is weinig gebeurd'. Zij hoopte dan ook dat er deze avond niet weer loze belof ten werden gedaan. Zij memoreerde tersluiks nog even aan de locatie Koekoeksbloem, waar de stichting hoopte te mogen bouwen, maar bakzeil moest halen omdat er niet mocht wor den gebouwd 'in het groen'. Aan een particuliere kinderopvanginstantie werd echter zonder problemen een stuk grond aan het Kortenaerplantsoen verkocht, wat weer de nodige wrevel opwekte bij 't Drempeltje. Tot slot brachten de partijen desge vraagd hun actiepunten naar voren. De VVD wilde veel doen, maar er werd enig geduld gevraagd. „Wij zijn er nog lang niet klaar mee", aldus J. v.d. Berg. Gemeente- en Dorpsbelangen wil de komende tijd vooral kijken naar geschikte locaties voor kinderopvang en wensen inventariseren van ouders. D66 wil zorgen dat er aan opvangbe- hoeftes kan worden voldaan en samen werking tussen organisaties in kinder opvang stimuleren. Groen Links ziet de kindercentra het liefst in wijk- en dorpscentra gesitueerd. Er moeten financiële middelen worden aange boord, een goed sociaal beleid zijn en opvang mag geen elitaire kwestie' wor den. Het CDA is van mening dat er met de diverse organisaties moet worden gepraat om een geschikte locatie te vin den voor de kindercentra. Ook ziet zij graag aanvragen op papier vanuit de stichtingen niet alleen naar het college gaan, maar ook direct naar de betrok ken fracties. PvdA tenslotte is een voorstander van het opzetten van een goed jeugdbeleid. Deze voorzieningen zouden een belangrijke plek op de agenda moeten innemen. Tweederangs garnituur De aanwezigen waren na afloop ver deeld over alle voorlopige toezeggin gen. Sommigen waren bang dat er niets van de mooie woorden terecht zou komen. Een ouder voelde zich zelfs behoorlijk 'genomen' tijdens deze avond. ,Jk heb het idee dat wij het van avond moesten stellen met een tweede rangs garnituur aan politici", zo sprak hij onomwonden. „Goedbeschouwd zie ik dit echt als een verloren avond. Het is weer het bekende politieke spel, veel geschreeuw, maar weinig wol!" REGIO - De Nederlandse ambachtelij ke brood- en banketbakkers organise ren voor de tweede maal een speciale dag voor het publiek. Op woensdag 3 oktober vindt de 'Dag van de Warme Bakker' plaats. De (banket)bakkers willen met deze actie het publiek graag meer betrekken bij de ambachtelijke bereiding van brood en banket. Inmiddels hebben vele brood- en ban ketbakkers aangegeven dat ze willen deelnemen aan de Dag van de Warme Bakker. Elke (banket)bakker doet dat op zijn eigen manier. Sommige bakkers laten hun klanten plaatsnemen aan de werkbanken waar ze onder begeleiding deeg maken en brood leren bakken. Banketbakkers tonen de bezoekers hoe taarten worden opgemaakt en hoe uit marsepein rozen worden gevormd. Andere bakkers organiseren een pro ject met scholieren, doen hun speciali teit in de aanbieding of laten die proe ven. De organisatoren verwachten dat tienduizenden mensen de gelegenheid te baat nemen om juist op die dag naar hun warme bakker te gaan. Vorig jaar volgden zo'n 7,5.000 mensen hun neus naar de warme bakker om een kijkje te nemen achter de schermen. De (ban ketbakkers die deelnemen aan de dag zijn herkenbaar aan de lichtblauwe poster met de slogan 'Welkom op de Dag van de Warme Bakker'. Volg je neus naar de Warme Bakker De Dag van de Warme Bakker is een onderdeel van de campagne 'Volg je neus naar de Warme Bakker'. Deze campagne is een inititatief van de Commissie Detailhandel Brood en Banket van het Hoofdbedrijfschap Ambachten en het Hoofdbedrijfschap Detailhandel. De 'Dag van de Warme Bakker' wordt gehouden tijdens de Week van het Brood, die dit jaar in het teken staat van het ontbijt. - Noord-Holland Noord 112 0900- 8844 LIMMEN - Een aanrijding met letsel vond op maandag 17 september om 18.25 uur plaats op de kruising van de Rijksweg met de Kerkweg. De aanrij ding vond plaats tussen een bromfiet ser, komende uit de richting van Castricum en een personenauto rijden de op de Kerkweg. De 16-jarige brom fietser verklaarde dat hij de kruising passeerde met het oranje licht. De 46- jarig automobiliste verklaarde dat zij met het groene licht de kruising over stak. De bromfietser, afkomstig uit Castricum, werd met beenletsel overge bracht naar het ziekenhuis. De nage noeg nieuwe Aprilia bromfiets raakte totaal beschadigd. De politie zoekt getuigen van deze aan rijding. Zij worden verzocht met de politie contact op te nemen via: 0900- 8844. Verloren: rijbewijs, rode mountainbike, groen grijze rugzak met gymspullen. EG MOND - Op zaterdag 29 septnber vindt de derde editie van het Olden Years festival in de grote zaal vai]iotel Zuiderduin in Egmond aan Zeelaats. Liefhebbers van onvervalste pcklas- siekers, vertolkt door de artiesü van weleer, zullen weer ruimschoo aan hun trekken komen. Na het sucg van de twee voorgaande evenemenu lijkt het erop dat de kreet 'Rock 'n bil Is Here To Stay' zo langzamerhaij ook van toepassing is op The Golden'ears. Ditmaal zullen de jaren '70 waineer centraal staan mei optredens vi de legendarische The Sweet e de Nederlandse topformatie Tee Se(met Peter Tetteroo). Ook zullen op speiaal verzoek de smaakmakers van heeve- nement van vorig jaar augustusToni Macaroni the Swinging Devil nog eenmaal de zaal op zijn kop zette The Sweet wordt in het algèeen beschouwd als één van de grondl^gers van de zogenaamde 'Glamrock' >und die in de eerste helft van de jart '70 enorm populair was. Samen met adere spraakmakende formaties zoalsvlud •vi-0900-1 8844 1 U «Noord-Hofland Noord AKERSLOOT - Op maandag 17 sep tember werd tussen 17.20 en 17.30 uur vanaf de Rembrandtsingel een snor fiets ontvreemd. De Spartamet stond even onbeheerd voor sportcentrum de Lelie. De eigenaresse, wijkverpleeg kundige in Akersloot, had haar snor fiets niet afgesloten omdat zij even in haar kantoortje moest zijn. Zij is ern stig gedupeerd door de diefstal, mede gezien het feit dat de Spartamet niet verzekerd was. Verloren: lichtbruine portemonnee met inhoud. Kids for Animals in Castricum. Warme broodjes bakken bij de bakker. en blade domineerden zij de hitparades met onvergetelijke klassiekers zoals Funny Funny, Poppa Joe, Blockbuster en Fox On The Run. Speciaal voor een eenmalig optreden in Egmond aan Zee zullen zij aangevoerd door de originele zanger/guitarist Andy Scott al hun hits vertolken uit die roemruchte periode van de popmuziek. Genieten geblazen dus voor de liefhebber. Onbetwist een van de meest bekende formaties uit de popgeschiedenis die Nederland heeft voortgebracht is Tee Set. Met leadzanger Peter Tetteroo bereikte deze band ruim twintig maal de Top 40. Ongetwijfeld zijn Ma Belle Amie en She Likes Weeds de bekend ste hits waarmee de Tee Set eind jaren zestig haar naam vestigde. Speciaal terug op verzoek nog eenmaal de swin gende sound van Toni Macaroni the Swinging Devils. Kaarten a f 38,50 zijn verkrijgbaar bij de volgende verkoopadressen: Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee, Pop Eye in Alkmaar en de VVV-kantoren te Alkmaar, Bergen-Schoorl, Castricum en Egmond. Meer informatie kunt u vinden op www.goldenclassics.nl AKERSLOOT - Op zondag 30 septem ber houdt de Akersloter Marathon Klub voor de zeventiende maal de Amak-Raboloop. De belangrijkste afstand voor deze loop is de halve marathon. Ook bestaat de mogelijk heid tien kilometer te lopen, de jeugd komt uit op de twee of vier kilometer. De jeugd zal een uur voor de senioren van start gaan voor het Open Kampioenschap van Akersloot. Dit geeft de ouders de gelegenheid de ver richtingen van hun kinderen van start tot finish te volgen, alvorens zij zelf aan hun wedstrijd beginnen. Voor de kinde ren tot en met acht jaar is de wefdstrijd twee kilometer lang, voor de jeugd tot en met vijftien jaar is de afstand vier kilometer. Dit jaar heeft de organisatie het initia tief genomen de jeugd voor een goed doel te laten lopen. Zij hebben gekozen voor de Stichting Samen Spelen uit Akersloot. Deze stichting zet zich in voor zieke kinderen. Zij verzorgen kos teloos fantasiespelen in ziekenhuizen en andere instellingen. Het inschrijf geld f 2,50 gaat naar deze stichting |er| de AMAK Zal het eindbedrag verdi|b| beien. Voor de jeugd zijn op beide afstanden prijzen te winnen en elke deelnemer ontvangt een fraaie cap. De senioren starten om 11.00 uur voor hun rondjes door het dorp. Deelnemers aan de tien, kilometer iopen het parcours twee maal, de halve marathonlopers gaan vier keer het dorp door. Op beide afstanden is een aantrekkelijk prijzen geld beschikbaar voor de heren senio ren, heren veteranen en de dames. Bij goede omstandigheden wordt dit jaar mogelijk het parcoursrecord, dat al enkele jaren op 1.07.21 sec. bij de heren en op 1.20.00 sec. bij de dames staat, scherper gesteld. Er wordt een extra premie beschikbaar gesteld bij het ver breken van het parcoursrecord zowel voor de dame$ als heren. Inschrijven, zowel voor de jeugd als senioren, kan vanaf 09.00 uur in de kan tine van Handbalvereniging Meer- vogels aan de Boschweg. Hier is vol doende kleed- en douchegelegenheid aanwezig. Het inschrijfgeld voor de jeugd is f2,50 én voor de senioren f3,50. CASTRICUM - Kids for Animals, de jeugdclub van de Dierenbescherming, afdeling Castricum, Heiloo, Limmen en Akersloot houdt ook dit jaar haar Kids for Animals dierendag festival in de Tuin van Kapitein Rommel. Op zater dag 6 oktober van 11.00 tot 16.00 uur wordt onder andere een hond/kind parade gehouden, waarbij kinderen aan een jury laten zien hoe mooi, lief en gehoorzaam hun hond is. Misschien kunnen ze zelfs wel een kunstje laten zien. Om 11.30 uur begint de inschrij ving, om 12.00 uur begint de parade. Rond 13.00 uur maakt wethouder Meijer van de gemeente Castricum de winnaar bekend van de kleurwedstrijd. Alle basisscholen in de afdeling en de leden van Kids for Animals hebben zo'n kleurplaat toegestuurd gekregen, maar wil jij ook meedoen, bel dan even 072-5336180, dan krijg jij er ook een. Kinderen t/m 12 jaar mogen meedoen, en er zijn leuke prijzen te winnen. Van 13.30 tot 14.30 uur houdt dierenarts Wolters een dierenkeuring. Ogen, oren, nagels en vacht worden goed bekeken en heb je vragen over verzorging of huisvestiging van je huisdier dan kun je een deskundig advies krijgen. Van 14.30 tot 15.00 uur zingt Wim Hakvoort samen met Sanne en Dominique zelf geschreven'dierenlied- jes. Mevrouw Schoehuys van Knaag- dierenopvang Alkmaar komt met een paar hele lieve knaagdieren waar heer lijk mee geknuffeld mag worden, ook komen een paar geitjes van het Dierenduintje in Castricum. Er komt een imker die alles vertelt over het leven van.de bijen, Dierenambulance Kennemerland is de hele dag aanwezig en kan van binnen bekeken worden. Hondentrimsalon Heiloo is er ook, hier kun je je hond een kleine verzorgings beurt laten geven en vragen stellen over de verzorging van de vacht van je hond. Bij Kynologèn Club West-Friesland kun je een proeflesje gehoorzaam heids-training volgen en advies krijgen over gedragsproblemen van je hond. Je kunt je voor f 1,- laten schminken of zelf een button maken en er is alle informatie over de Dierenbescherming en Kids for Animals te krijgen. Het Rad van Fortuin draait met hele mooie prijzen, de snackbar voor honden en de rommelmarkt zorgen voor nog meer gezelligheid. De hele dag kunnen gratis vegetarische hapjes geproefd worden, maar er is ook koffie, thee, chocomel, soep en allerlei ander lekkers te koop. De toegang is gratis. Voor meer infpr- matie?belf: u met 072-533618^^ P; EGMOND - In de Uitkijkpost van 19 september is per abuis een verkeerd telefoonnummer vermeld bij het arti kel over het cursusaanbod van atelier Minke Posthuma. Voor informatie over de introductiecursussen beeldhouwen voor beginners, die half oktober begin nen kunt u tussen 10.00 en 12.00 uur terecht op het volgende telefoonnum mer: 072-5071340 of schrijf naar post bus 20,1935 ZG in Egmond-Binnen. De Bridgeclub Limmen heeft op 19 september als volgt gespeeld: A-Lijn: l.Korff-Straathof 64.29, 2. Landstra- Tuinstra 62.05, 3. Keyzer-Keyzer 58.93. B-Lijn: Krieger-Schouten 58.29, 2. V.Bellen- V.BergenHenegouw 56.21, 3. Mekke-Tuinstra 54.93, C-Lijn: 1. Hulsebosch-Zeeman 59.38, 2. Goed hart-De Wit 55.36, 3. Wieffering- Zonneveld 54.91. D-Lijn: 1. V.d. Horn- Kops 58.57, 2. Fam. Kiebert 57.50, 3. Gelsing-Stolp 55.36, E-Lijn: 1. Fam.v.Balen 58.48, 2. Tromp-Koning 56.25,3. Fam. Segerius 54.02. LIMMEN - Op vrijdag 21 september begon schaakvereniging Vredeburg het seizoen 2001/2002. Groep A is uitge breid met zes jeugdspelers en telt nu 39 schakers. Groep B heeft vijf nieuwe spelers uit de opleiding en bestaat uit veertien schakertjes. Na de prijsuitreiking van de bekers en medailles van het vorige seizoen en het welkomstwoordje van de voorzitter ging iedereen weer fris van start. J. Admiraal verraste G. Hafkamp met een verbetering in de Siciliaanse ope ning en won in een fraaie aanvalspartij. H. Ebels en E. Stolp hielden elkaar lang in evenwicht totdat Stolp de afruil aan bood van zijn twee torens tegen de dame van Ebels, maar een zet te weinig had doorgerekend waarin Ebels via een röntgenzet ook de dame won waar na Stolp direct opgaf. R. v.d. Storm gaf zijn visitekaartje af tegen R. Rommel door iets beter met zijn stukken te manoeuvreren en in gedegen stijl de partij naar zich toe te trekken. K. Aafjes probeerde met alle middelen J. Levering onderuit te halen, maar Levering gaf geen krimp en pres teerde het om geconcentreerd een eindspel met twee pionnen minder op remise te houden. In groep B keerde Mike Krom na een jaar afwezigheid weer terug, maar hij moest nog even wennen aan het schaken. Martijn van Rees gaf hem geen kans en won snel. Uitslagen: Groep A. J. Admiraal - G. Hafkamp 1-0, H. Ebels - E. Stolp 1-0, R. Rommel - R. v.d. Storm 0-1, J. Limmen - H. Levering 1-0, R. Termes - P. v.d. Heijdt 0-1, K. Aafjes - J. Levering remise, G. Pouw - J. de Graaf remise, A. Kaandorp - M. Kos 0-1, E. van Duin - M. Wester 0-1C. Pepping - H. de Hoog 1-0, N. Pepping - M. Limmen 0-1, D. Keijzer - J. Duin 1-0, S. Sofan - B. Blekemolen 1-0. Groep B. Thijs Witkamp - Bas Schijf 1 - 0, Martijn van Rees - Mike Krom 1-0, Tim Castelein - Vincë Kaandorp 0-1, Menno Koot - Jeroen Levering 0-1, Djurre Bismeyer Micha van Buuren 0-1, Bob Luttikhuizen - Nutte van Belzen 1-0. The Sweet bij Golden Years. REGIO - Van 3 toten met 13 oktober is het weer Kinderboekenweek, met dit jaar als thema: Woensdagmiddag, lees over je hobby. De bibliotheken in de regio organiseren zoals elk jaar een aantal leuke activiteiten rond dit thema voor kinderen in diverse leeftijdsgroe pen. Castricum, Limmen en Akersloot In de bibliotheken van Castricum, Limmen en Akersloot kunnen kinde ren in de leeftijd van 6 tot 9 jaar voor f 3,- feestvieren in het Ratjetoe- museum. Maar eerst is het hard wer ken. Het Ratjetoemuseum is eigenlijk een hobbymuseum maar de directeur heeft het veel te druk met zijn eigen hobby's dus het museum is een grote puinhoop. De schoonmaker en de sup poost hebben jullie hulp hard nodig om het Ratjetoemuseum weer in een echt museum te veranderen. Jullie kunnen terecht voor het Ratjetoefeest in Limmen op vrijdag 5 oktober van 19.00 tot 20.00 uur, in Castricum op vrijdag avond 5 en 12 oktober van 19.00 tot 20.00 uur en in Akersloot op vrijdag avond 12 oktober van 19.00 tot 20.00 uur. Koop wel tijdig een kaartje want vol is vol. Ben je tussen 9 en 12 jaar dan kun je voor f 3,- de ruimte gaan verkennen. Wat is er allemaal te zien in het heelal en wat heb je nodig als je zelf naar de sterren wilt kijken? De heer Hoogeland van de Metius Sterrenwacht vertelt over deze span nende hobby waarbij je laat op moet blijven. Op woensdagmiddag 10 okto ber van 14.00 tot 15.00 uur in de biblio theek van Castricum en op vrijdag 12 oktober van 19.00 tot 20.00 uur in de bibliotheek van Limmen. Ook hier geldt, koop tijdig een kaartje. Egmond De bibliotheken in Egmond organise ren voor kinderen van elke leeftijd een leuke activiteit. Ben je tussen de 4 en 9 jaar oud dan kun je meedoen aan de kleurwedstrijd. Als je wat ouder bent, 9 tot 13 jaar, is de stripverhalenwedstrijd vast iets voor jou. De deelnameformu lieren voor de twee wedstrijden moeten LIMMEN - Zondag 23 september werd de Limmerpoldercup afgesloten met de vierde wedstrijd. Zeventien deelnemers wisten de weg naar de waterkant te vin den en onder een voorzichtig zonnetje werden de lijntjes in de Markervaart geworpen. Helaas was de vis nog niet echt wakker en werd het voor menig een een lange zit. Gelukkig waren er de uitzonderingen, niet geheel verrassend op de einden van het parcours. Vak 1 viste vlakbij De Woude en daar werd door de nummers 1 tot 4 een redelijke vangst geboekt. Cor Duinmeijer viste hier namens Castrcium een verdienstelijke wed strijd, met negen grote voorns voor 2600 gram. Zijn buurman Emiel Kuijs, ook van Castricum, ving een hoop kleingoed, liefst 28 stuks met een gewicht van 1500 gram. Beiden visten zich vooraan in het dagklassement. Vak 2 leverde bij vijf hengelaars in totaal maar zes visjes op, en de stekken in vak 1 en 3 die binnenin het parcours lagen, waren ook slechts goed voor vijf vissen. Jan Walta van DVW en Peter van der Heijdt van Limmen streden om de vak winst van het derde vak en het was de laatste die het won. Vijftien vissen met een gewicht van 1950 gram, voor de vangst van Walta: elf vissen, 1900 gram. Outsider Harry Krouwels mikte op brasem, maar kwam er een tekort voor de winst. Hij eindigde met vier vissen en 1300 gram. Hiermee is een einde gekomen aan de Limmerpoldercup 2001, waaraan in totaal 38 mensen deelnamen, er werden bijna 1500 vissen gevangen, met een totaal gewicht van 93 kilo. Wie de cup gewonnen heeft, leest u volgende week op deze plaats, want zaterdag 29 sep tember is de prijsuitreiking, om 20.00 uur in de kantine van sporthal de Bloemen in Castricum. De uitslag van 23 september: Vak 1: 1. Co Duijnmeier - (HVC), 9 stuks 2600 gram, 3050 pun ten, 2. Emiel Kuijs (HVC), 28 stuks, 1500 gram, 2900 punten, 3. Gerrit Tuijn (Limmen), 4 stuks, 1840 gram, 2040 punten. Vak 2: 1. Jim Deijlen (de Sander), 3 stuks, 240 gram, 390 punten, 2. G. Lute (HVC), 2 stuks, 260 gram, 360 punten. Vak 3: 1. P. v.d. Heijdt (Limmen), 15 stuks, 1950 gram, 2700 punten, 2. Jan Walta (DVW), 11 stuks, 1900 gram, 2450 punten, 3. Harry Krouwels (Sander) 4 stuks, 1300 gram, 1500 punten. LIMMEN - In het weekend van 28,29 en 30 september is er weer van alles te bij jongerencentrum Conquista. voor zaterdag 27 oktober weer in de doen bibliotheek zijn. Er zijn leuke prijzen te Zo kunnen kinderen van 4 t/m 12 jaar winnen. Kinderen van 6 tot 9 jaar zijn °P zaterdag 29 september bingo spelen, op vrijdag 12 oktober van 16.00 tot Er zijn leuke prijsjes te winnen, dus doe 17.00 uur welkom in het goed je best. Vanaf 10.20 uur ben je welkom, het programma is van 10.30 Ratjetoemuseum dat plaats vindt in de bibliotheek van Egmond-Binnen. Kaartjes voor dit feest zijn voor f 3,- te koop in de drie bibliotheken van Egmond. En natuurlijk kun je in elke bibliotheek terecht voor boeken over jouw hobby en voor het bekijken van de bekroonde boeken. tot 12.00 uur. De entree is f 2,25. Tieners van 12 t/m 15 jaar kunnen op zaterdag meedoen aan de discoavond. Er zijn twee nieuwe lichtkoepels opge hangen met spectaculaire lichteffecten. De entree is gratis van 19.00 tot 23.00 uur. Zondag is er een dart- en pool- competitie, aanvang 14.00 uur, entree f 1,50. Jongeren vanaf 16 jaar kunnen op vrij dag en zaterdag een wedstrijdje viltjes stapelen. De bar is geopend van 20.30 tot 01.00 uur. De winnaar van de vil tjeswedstrijd krijgt gratis een meter bier. LIMMEN - Kinderen vanaf 10 jaar kunnen bij Conquista aan de Kerkweg in Limmen op dinsdagmiddag om 16.45 uur countrydansen. De eerste les vindt plaats op 2 oktober. Er wordt een klei ne vergoeding gevraagd en vriendjes en vriendinnetjes zijn ook welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 13