het geheim voor een goede nachtrust Joh /nt Verwarring toekomst Kruiskerk groot MUIIEK 20-DAAGSE Paalwoning BORDEN mm I Bij Centerdisc i I GRATIS PBEMIE-CD GESLOTEN HOPMAN H MBftv ïcjiBB Dierenzaak Ranzijn sluit deuren Taxatie nodig? 'ROEKMAN (072)5351000 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN I I A P E L L A 26 SEPTEMBER 2001 lllfllll r LüJU j ïlU^J Drukkerij uitkijk post bv 66e JAARGANG NO. 39 Donderdag 4 oktober a.s, zijn wij de gehele dag slaapcomfort Ypedisco 6 oktober 2001 ERA MAKELAARS ERA www.hopman.nu C. HACHMANG SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Reeks concerten in Kapel GGZ NHN Inbraak in woningen Opbrengst collecte Prinses Beatrix Fonds Klaverjasdrive uitke ringsgerechtigden mm I Tjing in Ypsalon Tei. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Cursussen het Trefpunt www.vanderborden.nl Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) ËIÉII «Bi De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n rpi aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! bij besteding van 44,95 Hoefsmid 5 Heiloo tel 072 5330175 DeHof matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers, kasten en bedtextiel Rijksweg 127 Limmen tel: 072 505 34 01 Maandag gesloten Vrijdagavond koopavond HEILOO - Zaterdag 29 september is er weer Ypedisco, voor alle kinderen van de basisschool. Van 19.00 tot 20.30 uur kan er weer gedanst worden in de Ypsalon aan de Hucht te Ypestein. De entree en de consumpties bedragen f 1,-. Voor informatie belt u met Paola van Dijk, tel. 072-5338297. OPEN HUIZEN ROUTE «id; www.era.nl INSTALLATIEBEDRIJF Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 Centrale verwarming 1851 TH Heiloo Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19 Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Regio Noord- Kennemerfand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Koopavonden op donderdag en vrijdag Heiloospecialist Willem Amels zit voortaan om de hoek Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. www.vlieg.nl NVM-WONEN ■■ÉSiR -i' f.''--.-V- VLIEG Alkmaar (072) 511 06 00 Kanaalkade 24, 1811 LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM HEILOO - Tien jaar geleden kocht de familie Witkamp een huis aan de Mees Geesteranusweg, grenzend aan het mooie Frederica's Hof in Heiloo. Bij de koop werd door een ambtenaar van de gemeente Heiloo medegedeeld dat de omgeving van het huis nooit ingrijpend zou veranderen, omdat deze buurt tot het 'beschermd dorpsgezicht' hoorde. Dit mede door de Kruiskerk, die aan de achtertuin van de familie Witkamp grenst. Het was dan ook een behoorlijk schok toen Frits Witkamp hoorde dat de kerk verkocht was aan een project ontwikkelaar. Toevallig Op een dag hoorde Frits Witkamp, tevens voorzitter van de bewonersver eniging Kruispunt, toevallig van een kerkbestuurslid dat de kerk waarschijn lijk zou worden verkocht. Witkamp: „Ik was zeer verbaasd. Hoezo wordt de kerk verkocht? Wanneer? Waarom? En wat komt er in de plaats van de kerk? Wij, als directe buren van de kerk, wis ten dus van niks." En dat zou voorlopig ook zo blijven. De gemeente was zeer summier in het verstrekken van concrete gegevens over de plannen met de Kruiskerk. De kerkbesturen van de gemeentes die gebruik maakten van de kerk, de Engelse kqrk en de Pinkstergemeente konden ook geen informatie verstrek ken, niemand leek iets te weten. Er was slechts een vermoeden dat de kerk te koop zou komen. Lange strijd Op 3 mei 2001 las Witkamp een artikel in het Noordhollands Dagblad over de plannen rondom de kerk. Dit tot zijn grote verbazing, want hoe kon de krant al meer weten dan de buurtbewoners zelf? Naar aanleiding van dit artikel is Witkamp gaan bellen met de gemeente en hoorde hij dat de kerk inderdaad al een paar keer in vergaderingen ter sprake was gekomen. Witkamp: „Maar niemand kon ons uitleggen waarom wij, de buurtbewoners, daar niet bij waren geweest. Met enkele buurtbewo ners hebben we vervolgens de Kruispuntvereniging opgericht. We voelden wel dat dit nog een lang en ver velend verhaal kon gaan worden, dus was het nodig ons te verenigen. Namens de vereniging gingen we ver volgens corresponderen met het colle ge van Burgemeester en Wethouders Van de gemeente Heiloo, met de pro jectontwikkelaar en met de Welstandscommissie. En daar begon een lange strijd om het behoud van de Kruiskerk. Voorgeschiedenis De kerk werd jarenlang gebruikt door de Engelse kerk en de Pinkster gemeente. Het algehele bestuur was in handen van de hervormde gemeente. Door de jaren heen werd de kerk ook goed gebruikt voor sociale doeleinden, zoal^ rommelmarkten, cursussen en exposities. Naarmate de ontwikkelin gen rondom de nieuwe kerk van de Samen op Weggemeentes (samenwer kingsverband hervormde gemeente en Gereformeerde kerk) vorderden, kwam de Kruiskerk echter steeds meer in beeld voor verkoop of afstoot. De Pinkstergemeente heeft er nooit een geheim van gemaakt dat ze de kerk graag zou willen kopen, men had ook het reeht van eerste koop. Maar de her vormde gemeente was nooit enthou siast geweest over deze wens. Die vond dat de kerk van de Heilooërs moest blijven, aangezien de kerk ooit door de burgers is bekostigd. In een later stadi um bleek de Pinkstergemeente overi gens niet over voldoende financiële 'middelen te beschikken om de kerk te kopen. De andere partij bestond uit projectontwikkelaars, die commerciële belangen hadden bij het kopen van de grond waarop de Kruiskerk staat. „Dat laatste wilde we ten alle tijden voorkomen. Dus ging ik praten met dhr. De Groot, voorzitter van het kerk bestuur van de Hervormde kerk. Mijn vraag of de kerk te koop stond, beant woordde hij bevestigend. Van de gemeente hoorde ik vervolgens dat ik nog precies een dag had om een bod op de kerk uit te brengen. Naast mij waren er nog vier gegadigden: allen project ontwikkelaars." Kastje naar de muur Uiteindelijk is de kerk voor f 1,6 mil joen verkocht aan projectontwikkelaar Stadswerk uit Hoofddorp. Die liet ech ter schriftelijk weten wel bereid te zijn om in samenspraak met de bewoners vereniging tot een verantwoorde ver vanging van het kerkgebouw te komen. Verder liet men weten maximaal vijf appartementen in het kerkgebouw gepland te hebben, met behoud van het oorspronkelijke uiterlijk van de kerk. „Maar dat schrijven is het eerste en meteen laatste wat wij ooit van Stadswerk hebben gezien. Nog erger is dat ontegenzeggelijk vastligt in het bestemmingsplan Oost dat het Kruispunt alleen als locatie voor soci aal en cultureel welzijn gebruikt mag worden. Dus niet voor woningbouw. Sindsdien gaat alles weer net als in het begin. Er worden plannen gemaakt, maar niemand vertelt ons wat die plan nen zijn en hoe ver deze zijn gevorderd. HEILOO - In de Kapel van de GGZ NHN in Heiloo (v.h. Willibrord), Kennemerstraatweg 464 in Heiloo, wordt deze winter een aantal concerten gehouden. De concerten, waarbij van de bijzondere akoestiek in de kapel volop te genieten valt, vinden plaats op zondagmiddag en beginnen om 16.00 uur. Op zondagmiddag 7 oktober wordt er gestart met een orgelbespeling door Jan Bruin, voorafgegaan door een uit leg over dit speciale orgel. Jan Bruin kreeg z'n eerste orgellessen op Texel, waar hij in z'n schooltijd orga nist was van de Hervormde Kerk van Den Hoorn. Daarna kreeg hij les van de Amsterdamse organist Harm Har huis. In die tijd nam hij deel aan diver se concoursen voor amateurorganisten. Sinds 1993 is hij als organist betrokken bij diensten eirvieringen in de kapel. Op het programma staan werken van Bach, Franck en Dupre, waarin de spe cifieke klank van het instrument goed tot uiting komt. Het orgel heeft een prominente rol in drie van de concerten en is te beluisteren als solo- en begelei dingsinstrument. Voor dit eerste con cert geldt een speciale toegangsprijs van f 7,50 voor volwassenen en f 4,- voor kinderen tot 12 jaar. Kaarten zijn op 7 oktober vanaf 15.30 uur verkrijg baar in de kapel. Binnenkort appartementen in de Kruiskerk? HEILOO - Op dinsdag 18 september, tussen 00.30 en 05.30 uur werd ingebro ken in een woning aan de Oosterzijweg te Heiloo. De daders kwamen binnen via het bovenraampje van een zijdeur. Uit de woning werd een handtas met persoonlijke bescheiden en een gsm en geld ontvreemd. In een andere woning in de Ooster zijweg werd vanmorgen ook een inbraak ontdekt. Hier had men een deur geforceerd om binnen te komen. Enkele goederen van de andere inbraak werden hier teruggevonden. Onduidelijk is nog of hier iets is wegge nomen. Ook werd ingebroken in een woning aan de Sonneveld te Heiloo. Ook hier bleken goederen afkomstig van de andere inbraken te zijn achtergebleven. Deze woning hadden de daders binnen kunnen gaan via de geforceerde voor deur. Hier worden een gsm en geld ver mist. Tussen 00.15 en 06.30 uur kreeg een pand aan de Krommert te Heiloo ook ongewenst bezoek. Hetzelfde ver haal. Ook hier bleek een deur te zijn opengebroken. Een laptop en geld wer den ontvreemd. Andere goederen wer den ter plaatse weer aangetroffen. HEILOO - De collecte voor het Prinses Beatrix Fonds heeft dit jaar in Heiloo f 13766,55 opgebracht. HEILOO - Woensdag 3 oktober is er weef een openklaverjasdrive ten bate van de uitkeringsgerechtigden. Aan vang 19.30 uur. Donderdag 27 septem ber wordt er geen rummicub gespeeld en ook niet gesjoeld. HEILOO - Door omstandigheden werd Erik Elsman vijfjaar geleden min of meer gedwongen een eigen hove niersbedrijf te beginnen. Maar tot dus ver heeft hij daar nog geen dag spijt van gehad. Ondertussen is Hoveniers bedrijf Elsman, te vinden aan De Brink 48 te Heiloo, uitgegroeid tot een bloei ende onderneming met twee man per soneel in vaste dienst. Elsman: „Ik heb sinds ik begon geen dag zonder werk gezeten. Het ging op een gegeven moment zo goed, dat ik wel wat hulp kon gebruiken. Het aan nemen van personeel vond ik in het begin eên vreemde gewaarwording. Ik was altijd gewend alles alleen te doen en nu moest ik werk uit handen geven. Maar ik heb het geluk dat ik goed per soneel heb. Alhoewel ik twee stuks meer dan genoeg vind. Hoe meer per soneel, hoe meer zorgen." Uniek Wat het Hoveniersbedrijf volgens Elsman uniek maakt, is vooral hun werkwijze. Elsman: „Wij werken zeer secuur en netjes. Ik besteed veel tijd en aandacht aan een tuin. Daarnaast is de bestrating belangrijk. Ook daarin wil ik me onderscheiden. Zo zagen en knip pen wij de tegels en stenen in elke gewenste vorm. Dat levert bijzondere vormen op. Elke tuin die ik aanleg moet uniek zijn. Niet door de eerste de beste beunhaas na te maken, zeg maar." Zijn vrouw, Ingeborg Elsman, vult hem aan: „We vinden het ook belangrijk er voor onze klanten te zijn. Claudia Boelen (l) en Monique de Witte voor het laatst achter de toonbank, (foto UKP) HEILOO - De dierenspeciaalzaak van Ranzijn, de bekende winkel tegenover station Heiloo, zal met ingang van 14 oktober haar deuren sluiten. De reno vatieplannen met betrekking tot het stationscentrum en de toekomstvisie van Ranzijn zelf hebben tot deze beslis sing geleid. Door de gemeente Heiloo zijn plannen ontwikkeld om tot een grootschalige renovatie van het stationscentrum te komen. In deze plannen zullen op deze locatie vooral stationsgebonden win kels de voorkeur genieten, terwijl ook de bevoorrading door grote vrachtau to's zo veel mogelijk vermeden dient te worden. Daarnaast is het voor Ranzijn in het huidige pand moeilijk om een dieren speciaalzaak in stand te houden zoals deze door het bedrijf wordt beoogd en zoals de klanten deze mogen verwach ten. De noodzakelijke moderniseringen kunnen niet worden gerealiseerd, waar door het op termijn ook niet mogelijk is om aan de wettelijke arbeidsomstan digheden te kunnen voldoen. Met het sluiten van de dierenspeciaal zaak verliest Heiloo één van haar oud ste bedrijven. De medewerkers worden in de gelegenheid gesteld hun werk zaamheden in één van de andere vesti gingen van Ranzijn tuin en dier voort te zetten. Ranzijn tuin en dier heeft inmiddels vestigingen in Alkmaar, Aalsmeer, Almere, Zaandam en Leiderdorp. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 51851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Als er nog vragen zijn over onderhoud, over de planten, of wat ook maar met de tuin te maken heeft, gaat Erik erheen. Het werk houdt namelijk niet op bij het aanleggen van de tuin." Ideeën Ideeën voor tuinen haalt hij puur uit zijn eigen fantasie. Naar tuinbeurzen gaat hij niet, en ook kijkt hij bijna niet naar het werk van andere hoveniers. „Zolang ik nog steeds nieuwe ideeën in mijn hoofd heb, vind ik dat niet nodig. Als ik bij potentiële klanten kom, 'zie' ik al vrij snel wat voor tuin het gaat wórden. Natuurlijk bepaal je het uitein delijke concept met de klant samen. Vaak kom je door de inbreng van de ideeën van de klant ook juist op hele mooie dingen." De klant is ook bij Elsman koning, alhoewel hij niet snel een tuin zal aan leggen die in zijn ogen niet mooi is. „Eigenlijk heb ik nog nooit lijnrecht tegenover de klant gestaan. Mensen moeten het vaak ook even op tekening zien om te weten wat ik bedoel." Mevrouw Elsman: „Klanten selecteren zichzelf ook wel. Als ze echt een bepaald idee hebben waar Erik het niet mee eens is, gaan ze toch wel naar een andere hovenier." Nog een tip? „Jazeker. Mensen moeten straks al gaan beplanten en juist niet in het voorjaar. Zodra de bladeren vallen, kan de tuin worden gerenoveerd. Ook is de winter de ideale tijd om te bestra ten. Dan heb je tenminste de tijd en de ruimte." Inderdaad, een typisch geval van het kastje naar de muur. Maar zolang er geen definitieve bouwplannen bij B en W liggen, geven wij niet op. RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Tijd dringt Ondertussen begint de tijd te dringen. Op 1 oktober zal de officiële over dracht van de Kruiskerk plaatsvinden. Wat de uiteindelijke bestemming wordt, is vooralsnog voor Witkamp en zijn vereniging, maar eigenlijk voor iedereen, onduidelijk. „Wij vinden het verschrikkelijk jammer dat de kerk, zoals in haar oude functie, verdwijnt. Maar tegen de bouw van appartementen in de kerk zijn we ook niet. Als het uiterlijk van de kerk maar blijft zoals het nu is. Het mooiste zou zijn als de kerk op de Monumentenlijst terecht komt. Dan komt aan al dit gedoe een einde. Onze grootste frustra tie is echter het feit dat we geen duide lijkheid krijgen van de gemeente. Zelfs de fracties van alle politieke partijen gaven ons te kennen niet veel meer te weten dan wij. Dat vind ik kwalijk. Als men opener was geweest over de plan nen rondom de kerk, was er niks aan de hand geweest." Morgenmiddag vindt om 15.30 uur een open vergadering van de monumenten commissie plaats. Hier wordt onder andere de Kruiskerk besproken, maar ook de kwestie rondom de schoorsteen van de melkfabriek. Belangstellenden zijn welkom op het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 in Heiloo. Voer de vogels deze winter in dit voederhuis van stro op standaard. Hoogte 140cm. Onze stuntprijs: Erik Elsman (midden) met personeelsleden Remke en Tom. (Fotostudio Star field) HEILOO - Donderdagavond 27 sep tember zal er in de Ypsalon een I Tjing- avond worden gehouden. Dit onder werp komt ui de oud Chinese wijsbe geerte en is nog steeds actueel en ver helderend. Wanneer je met een diep gewortelde vraag rondloopt is het han dig om hierbij de 'I Tjing' te raadple gen. Hoe het allemaal verder in zijn werk gaat zal mevrouw Token Bartman u graag uitleggen. De avond begint om 20.00 uur en de entree is f 12,50. HEILOO - In het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, zijn nog enke le plaatsen vrij bij de volgende cursus sen: mergelbeelden maken op donder dagochtend. Start 4 oktober. Kosten f 96,- voor acht lessen, quiltkaarten maken op dinsdagmiddag. Start 16 oktober. Kosten f 45,- voor vijf lessen. Kijk op kunst, start van de cursus 23 oktober. Kosten f 45,-. Bel voor infor matie Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1