gemeente Zaalvoetbal HZV de Witburger Modeshow Bridgeclub Limmen Nieuw aanmeldspreekuur voor Jeugdzorg Verkeerscontrole Programma van Conquista Nieuw seizoen boslopen AVC Bijeenkomsten voor mensen met kanker en hun naasten Expositie VERKIEZINGEN en de VVD-CAL I oktober nieuw paspoort en identiteitskaart Op tijd naar de gemeente voor een paspoort of identiteitskaart Ophalen Oud papier Collectevergunning Commissie bezwaar- en beroepschriften Verleende bouwvergunningenf-toestemming d.d.: Ontvangen aanvragen bouwvergunning en meldingen bouwvoornemen d.d.: Voorgenomen medewerking Kapvergunning Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Algemene Plaatselijke Verordening Vrijwilligersvacaturebank Heeft u een inkomen rond het minimum?... Werk van Guus Ter wijn. HEILOO - In zijn derde competitie wedstrijd wist HZV de Witburger, dat zonder de geblesseerde Steven Ursem en Dennis Koppes aantrad, drie punten te pakken tegen Flying Petrels uit Purmerend:3-2. In Sporthal het Venne- water zagen de toeschouwers een aan trekkelijke wedstrijd, ondanks het feit dat beide ploegen in de eerste helft niet wisten te scoren. HZV had de beste mogelijkheden, maar keeper Versluis Stond alle keren op zijn post.In de tien de minuut van de tweede helft viel het eerste doelpunt te noteren; Mark Snij ders zette een één-twee op met Ralf Mulder en bleef vrij voor de keeper koelbloedig: 1-0. Nog geen minuut later bracht Brons de Purmerenders op gelij ke hoogte.De goed spelende Ralf Mulder zette HZV met een individuele actie echter weer op voorsprong: 2-1. Vijf minuten voor tijd was het Daman, die Flying Petrels' tweede treffer maak te: 2-2.In de hectische slotfase, waarin HZV-keeper Rob Zoon enkele goede reddingen verrichtte, bleek de treffer van Dennis Dijkhuis goud waard.Uit een moeilijke hoek tekende de spits voor de winnende treffer. Aanstaande vrijdag speelt HZV in Sporthal De Sprong om 20.40 uur tegen koploper Dam 93. L1MMEN- Op dinsdag 9 oktober wordt er in Vredeburg te Limmen een modeshow georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen Limmen. Aanvang 14.00 uur. LIMMEN - De bridgeclub Limmen heeft op 26 september als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Fam. Kuin 61,16, z.Dolmans-Bollweg 56,25, 3. Min- Valkering 55,36. B-lijn: Fam. Morcus 55,36, 2. V.d.Eng-Geerdes 55,00, 3. V.Roest-Strauss 53,57. C-lijn: 1. Wief- fering-Zonneveld 61,16, 2. Fam. v.Wijk 60,94,3. Balkenende-Min 59,38. D-lijn: 1. Fam.Duykersloot 57,50,2. Fam. Maas 54,29, 3. Gelsing-Stolp 53,93. E-Iijn: 1. Boom-Verhoeven 69,64, 2. De Bloois- Vendel 65,18,3. Wagenaar-Roes 52,68. ALKMAAR - Vanaf 1 september 2001 functioneert Bureau Jeugdzorg Noord- Holland Noord als de toegang voor de Jeugdzorg. Dat betekent dat ouders, jeugdigen en verwijzers zich bij Bureau Jeugdzorg NHN kunnen aanmelden voor alle opgroei- en opvoedingsvra- gen, vragen en problemen op psychia trisch gebied van kinderen en jongeren tot 18 jaar. Aanmelding kan op werkda gen van 10.30 tot 12.30 uur tijdens het telefonisch aanmeldspreekuur, op tele foonnummer 0900-2223330, kosten: f 0,20 per minuut. LIMMEN - Op dinsdagmorgen 25 sep tember tussen 07.40 en 08.45 uur werd een bromfietscontrole gehouden op de Rijksweg en Uitgeesterweg te Limmen. In totaal werden twintig bromfietsen gecontroleerd. Hiervan bleken er vier een te hoge constructiesnelheid te heb ben (opgevoerd). De bestuurders kre gen een bekeuring, Ook werden twee bromfietsers bekeurd omdat zij geen helm droegen of geen bromfietscertifi caat hadden. LIMMEN - Op zaterdag 6 oktober kunnen kinderen van 4 tot en met 12 jaar een sokpop maken. Het woord zegt het al, het is een poppetje op een sok. Wordt het wel een pop? Of ga je een krokodil, een beer of een kikker maken? Het kan allemaal en na afloop kun je met de andere kinderen een voorstelling geven. Er wordt begonnen om 10.30 uur en het programma duurt tot 12.00 uur, de entree bedraagt f 2,25. Tieners kunnen op zaterdag deelnemen aan een internet/playstation avond op het grote scherm, de entree is gratis. Je bent welkom van 19.00 tot 23.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Jongeren vanaf 16 jaar kunnen op vrij dag en zaterdag poolen, flipperen en darten. Van 20.30 tot 01.00 uur is de bar geopend. REGIO - Binnenkort gaat de nieuwe serie van vijf boslopen van AVC van start. De vereniging wil met deze boslo pen een platform bieden aan lopers uit de regio Noord-Holland. Hierbij wordt ook gemikt op de betere lopers uit de regio. De sportieve competitie is de af gelopen jaren versterkt door de invoe ring van de Heckett Cup en het per soonlijk uitnodigen van de regiotop pers. Dit jaar zijn daar de Sporthuis Visser Cup voor de veteranen en drie klassementen voor de jeugd aan toege voegd. De Sporthuis Visser Cup voor de vete ranen en de Minicup, de Pupillencup en de Juniorencup voor de jeugd gaan net als de Heckett Cup over de drie beste lopen uit de serie van vijf. De Heckett Cup blijft gelden voor de junioren en senioren. Met deze cups en bijbehoren de geldprijzen, bij de jeugdcups gaat het om herinneringsbekers, Worden de boslopen voor een grotere groep sterke lopers aantrekkelijker. Tegelijk blijft het karakter van de boslopen ongewij zigd, zodat ook de recreanten kunnen genieten van de verschillende fraaie parkoersen. De opening van het vijftiende Cas- tricumse loopseizoen vindt plaats op zondag 7 oktober. De eerste loop voert voor een groot deel over het terrein van Duin en Bosch. Extra stimulans voor potentiële winnaars is de premie van f 100 voor verbetering van het par koersrecord op de 16,1 kilometer. Om dat dit parkoers pas vier keer is gelo pen, staan de tijden nog niet zo scherp: 52.43 bij de heren en 1.08.09 bij de dames. Het parkoers gaat volledig door of langs bos en bestaat hoofdzakelijk uit asfaltweg. Zo'n 20 procent is licht geac cidenteerd bospad. De langste afstand is de klassieke 10 Engelse mijl (16,1 ki lometer). Daarnaast kunnen er afstan den van 5,4 en 10,7 kilometer worden gelopen. Voor de dames telt de 10,7 kilometer en voor de heren de 16,1 kilometer mee voor de klassementen van de Heckett Cup en de Sporthuis Visser Cup. De Juniorencup gaat over het parkoers van de 5,4 kilometer. Voor de kinderen tot en met 12 jaar is er een route van 2,2 kilometer uitgezet. Deze afstand geldt ook voor de Minicup en Pupillencup. Alle kinderen tot en met 12 jaar krijgen na het passe ren van de finish een leuke herinnering. De leeftijdsindeling voor alle cups volgt de KNAU-regels. De start en finish van alle afstanden zijn op atletiekterrein De Duinloper van AVC aan de Zeeweg in Castricum. De deelnemers aan de 16,1 km, de 10,7 km en de 5,4 km starten om 10.30 uur, vijf minuten later gevolgd door de lopertjes van de 2,2 km. Vanaf 9.30 uur kan op de Duinloper worden ingeschreven. Het inschrijfgeld bedraagt tussen de f 5,- en f 10,-. REGIO - In oktober starten in Amsterdam bijeenkomsten voor men sen met kanker en hun naaste familie den. Informatie uitwisselen, van elkaar leren en begrip vinden is voor veel mensen met kanker belangrijk. Daar om organiseert het Integraal Kan kercentrum Amsterdam (IKA) deze bijeenkomsten voor (ex-) kankerpa tiënten en hun naasten. Per groep zijn er acht bijeenkomsten die worden begeleid door twee deskundigen. Tijdens de bijeenkomsten komen onderwerpen aan bod als: hoe kun je omgaan met angst en onzekerheid, met reacties van partners, kinderen, familie leden, vrienden of collega's; hoe vraag je aan je arts watje wilt vragen; wat doe je als je minder energie heb en hoe pak je de draad weer op? Er zijn bijeenkomsten voor (ex- )patiënten met hun naasten, voor jonge mensen met kanker (20-40 jaar) en voor partners en familieleden. De data van de bijeenkomsten zijn: (ex-)patiën- ten en hun naasten: woensdag 17 okto ber, jonge mensen met kanker en hun naasten: maandag 8 oktober en part ners en andere naaste familieleden: woensdag 31 oktober. De bijeenkom sten vinden plaats in het gebouw van het Integraal Kankercentrum Amster dam (IKA), Plesmanlaan 125 te Am sterdam. Voor de gespreksbijeenkom sten wordt een bijdrage gevraagd van f 5(1,-. Voor meer informatie en/of aan melding is het IKA bereikbaar via het telefoonnummer 020-3462520. CASTRICUM - Tot 21 december zul len in Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6 in Castricum, Margreet Schiermann uit Castricum en Guus Terwijn uit Heiloo tekeningen en aquarellen expo seren die zij buiten op locatie maakten. Beide exposanten volgen al vele jaren bij Toonbeeld de cursus aquarelleren, tekenen en schilderen. Margreet Schiermann is vier jaar gele den begonnen met aquarelleren. Mar greet: "Het is ontzettend fijn om te schilderen. Ik vergeet werkelijks alles en iedereen om me heen. Mijn inspira tiebron is de natuur. Niets is heerlijker dan ergens op een rustig plekje te zitten schilderen. Mijn man en ik gaan elke zomer naar Sardinië, waar we verblij ven in de prachtige campagna van mijn nicht. Mijn nicht en ik schilderen daar bijna elke dag. Ik ben vorig jaar begon nen met het beschilderen van stenen. Met acrylverf maak ik daar poezen van. Daarnaast maak ik schilderijen in acrylverf. Het is leuk om af te wisselen. Op den duur wil ik ook met olieverf aan de slag. Er valt voor mij nog een heleboel te ontdekken Guus Terwijn volgt, naast de lessen bij Toonbeeld, lessen in middel- en por trettekenen en schilderen bij het kun stencentrum in IJmuiden. Hij heeft al enige malen eerder geëxposeerd en versiert sinds enige tijd met wisselende tentoonstellingen de wanden van een restaurant. Hij exposeert bij Toonbeeld tekeningen en aquarellen die hij overal, vaak tijdens lange voettochten en wan delingen, onderweg maakte. Er is werk te zien uit China, Italië, Oostenrijk, Portugal (Algarve) en Spanje. In Spanje maakte hij een voettocht van Sevilla naar Aslorga (750 km). De klei ne inkt/potlood tekeningetjes die hij onderwegmaakte liet hij middels foto kopie tot posterformaat vergroten. Een aantal is in de expositie opgenomen. De tentoonstelling zal op zaterdag 13 oktober om 16.00 uur feestelijk worden geopend. Hierna is de tentoonstelling te bezichtigen op alle werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op elke dinsdag- en vrijdag middag van 12.00 tot 15.30 uur. Nick PosthumusWD CAL Kandidaat 9 Menno HagaWD CAL Kandidaat 10 Wat kunt u van de WD venvachten De volgende speerpunten: Maatschappelijke zaken. De VVD vindt dat alle welzijnsinstellingen gebundeld moeten worden. In één multifunctioneel centrum. Waar de burger op één centraal punt alle informatie over clubs, zorg en welzijn kan krijgen. Kinderopvang vormt een belangrijke voorziening. De VVD is van mening dat de gemeente een rol moet spelen bij het oplossen van knelpunten die het moeilijk maken arbeid en zorgtaken te combineren. Uitbreiding van kin deropvang blijft noodzaak: we zijn nog niet klaar Jongeren vormen onze toekomst. De VVD is voorstan der van een breed opgezet jeugd- en jongerenbeleid. Is bereid hiervoor financiële middelen uit te trekken. Daarnaast is aandacht gewenst voor een preventief jeugdbeleid en vroegtijdig schoolverlaten. Ouderenbeleid. Waarom dit onderdeel apart benoemd De VVD beseft dat vergrijzing en de gevolgen daarvan een steeds grote re rol speelt in onze samenleving. En daarom aandacht verdient. In Akersloot zijn enkele jaren geleden bij verzorgings huis Strammerzoom de aanleunwoningen gerenoveerd. In Castricum hebben bij huize De Boogaard en De Santmark flinke aanpassingen plaatsgevonden. In Limmen heeft de VVD bij de vorige verkiezingen pal gestaan voor behoud en nieuwbouw van De Cameren. Dit zit er nu aan te komen. Wat de CAL-gemeente betreft: we staan voor een nieu we opgaaf. Er zullen nog meer seniorenwoningen moe ten komen Ouderen zullen hierdoor langer zelfstandig en actiever kunnen blijven. Wel streeft de VVD ernaar de woningen betaalbaar te houden. Kortom: de WD-CAL zal bovenstaande speerpunten zoveel mogelijk ondersteunen de komende jaren U kunt op ons rekenen Vanaf I oktober 2001 is er een nieuw paspoort en een nieuwe identiteitskaart. Tegelijk veranderen de regels voor het aanvragen van een nieuw reisdocument en het bijschrijven van kinderen. Het is belangrijk dat men op tijd naar de gemeente gaat. Na 7 dagen terug om reisdocument op te halen De nieuwe reisdocumenten worden met het oog op een betere beveiliging op een centrale plaats in Nederland van ieders persoonlijke gegevens voorzien. Daarom krijgt men een paspoort of identi teitskaart niet meteen mee, maar kan het in de gemeente Limmen pas na 7 dagen worden opgehaald. Bij het aanvragen moet het huidige reisdocument en I recente, professio nele pasfoto worden overlegd. De pasfoto moet recht naar voren zijn genomen, dus niet van opzij. Kinderen bijschrijven: kind en pasfoto mee Kinderen van elke leeftijd mogen een eigen paspoort hebben. Tot en met vijftien jaar kan een kind ook worden bijgeschreven in het paspoort van de ouder. Om de identiteit van het kind vast te stellen, moet voortaan het kind bij de aanvraag aanwezig zijn en moet een pasfoto van het kind worden meegenomen. Ook voor het bijschrijven van kinderen geldt voortaan een wachttijd van 7 dagen. De pasfoto van het kind moet eveneens recht van voren zijn ge nomen. Het kind hoeft niet mee om het paspoort met bijschrijving op te halen. Spoedprocedure Indien men sneller over een paspoort, identiteitskaart of bijschrijving moet kunnen beschikken, kan in bepaalde situaties gebruik worden gemaakt van de spoedprocedure. Normaal gesproken kan het document dan de eerstvolgende werkdag worden opgehaald. Aan de spoedprocedure zijn wel extra kosten verbonden. In de eerste week van oktober kan geen beroep worden gedaan op de spoedprocedure! Meer informatie Voor vragen kan men terecht op www.paspoortinformatie.nl of bij de afdeling Burgerzaken van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4. Telefoon: 072-5051456. Zaterdag 6 oktober a.s. wordt er weer oud papier opgehaald ten westen van de Rijksweg te Limmen. B vergroten kinderdagverblijf Burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen hebben een collectevergunning verleend aan de Nederlandse Brandwonden Stichting in de periode van 7 oktober 2001 t/m 13 okto ber 2001. De commissie bezwaar- en beroepschriften zal op maandag 8 oktober 2001 zitting houden voor de be handeling van de bij het college van burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften. De hoor zitting begint om 19.30 uur en vindt plaats in het gemeentehuis, Zonnedauw 4 (zij-ingang) te Limmen. Agenda: 19.30 uur: hoorzitting inzake bezwaren tegen het besluit van burgemeester en wethouders tot verlening van een bouwvergunning voor het plaatsen van een dakopbouw op een gara ge en het oprichten/plaatsen van een carport op het perceel Het Achtkant I te Limmen. De hoorzitting is openbaar en alle belanghebbenden worden in beginsel in eikaars aanwezigheid ge hoord. De stukken liggen voor een ieder op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Algemene Zaken. 25.09.01 - Lage Weide 26.09.01 - Burg. Nieuwenhuijsenstraat 60 vergroten van de woning 27.09.01 - Dusseldorperweg 119 oprichten/plaatsen tuinberging Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet be stuursrecht binnen 6 weken na de datum van verzending schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken. 24.09.01 Vredeburglaan l-a Absalon 22 25.09.01 Lage Weide 2 26.09.01 Enterij 56 27.09.01 Visweg 79 oprichten/plaatsen dakkapel Dusseldorperweg I vergroten woning De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. Deze publicatie houdt niet in dat bouwvergunning en/of bouwtoestemming wordt verleend. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het realiseren van: een tuinberging op het perceel Roelat 17 het vergroten van de woning op het perceel Kapelweg I B De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan wor den verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. De verzoeken lig gen vanaf donderdag 4 oktober 2001 gedurende vier weken voor een ieder in het gemeentehuis (af deling Ruimtelijke Ordening) ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kan een ieder zijn zienswijze over het bouwplan naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA te Limmen. wijzigen zuidgevel (legalisering) oprichten/plaatsen (verplaatsen) kas oprichten/plaatsen 2 noodlokalen vergroten woning Bij de gemeente is onderstaande aanvraag om een kapvergunning ingekomen. De aanvraag ligt, van af de dag na datum van deze publicatie gedurende twee weken ter inzage bij de Gemeenschappelijke Technische Dienst te Akersloot. Belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn hun zienswijze over een aanvraag schriftelijk ken baar maken. Deze reacties dienen te worden gericht aan Burgemeester en Wethouders, Zonnedauw 4 te 1906 HA Limmen. Voor het inzien van een aanvraag en voor mondelinge reactie kunt u tussen 8.30 en 9.30 uur telefo- nisch een afspraak maken met mw. A.J.M. Dekker, tel.nr. 0251-314253. Hogeweg 161 twee kastanjebomen - Lage Weide 2 twee elzen Nadere aanwijzing op grond van de Algemene Plaatselijke Verórdening Bij besluit van 25 september 2001 heeft het college van burgemeester en wethouders op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening een besluit genomen om gedurende 4 weken voorafgaand aan de verkiezingen voor de nieuwe gemeenteraad ten behoeve van de campagne van de politieke par tijen de volgende locaties aan te wijzen waarop aanplakborden zullen worden geplaatst: 1. In het park tussen de Vuurbaak en de Middenweg. 2. Het plantsoen langs de burg. Nieuwenhuijsenstraat/ hoek met de Hogeweg. 3. Speelveld langs de Vredeburglaan (tussen bejaardenhuis en Kinderopvang). Dit besluit ligt gedurende 2 weken voor een eder tijdens kantooruren ter inzage bij de receptie van het gemeentehuis. Regiogemeenten onderzoeken opzet vrijwilligersvacaturebank In het Internationaal Jaar van Vrijwilligers hebben 6 gemeenten in Noord Kennémerland (Akersloot, Bergen, Graft/De Rijp, Heiloo, Limmen en Schermer) besloten een onderzoek te laten uitvoeren naar het opzetten van een regionale Vrijwilligersvacaturebank. Er zijn al veel vrijwilligersvacature- banken in Nederland maar het bijzondere aan deze vacaturebank is dat het gaat om een regionale voorziening. Het streven is dat deze nieuwe voorziening in april 2002 haa deuren zal openen. Bij steeds meer mensen groeit het besef dat vrijwilligerswerk even zinvol is als een betaalde baan. Zonder de inzet van vrijwilligers zouden veel activiteiten niet gebeuren, terwijl ze toch erg belang rijk zijn voor de kwaliteit van de samenleving. Vrijwilligers hebben uiteenlopende redenen om on verplicht en onbetaald werkzaamheden te doen. Dit kan variëren vari maatschappelijke betrokken heid tot dè behoefte mensen te leren kennen. Vrijwilligerswerk wordt ook steeds meer gezien als een eerste opstap naar een betaalde baan voor mensen die al geruime tijd werkzoekend zijn. Dit wordt ook wel sociale activering genoemd. In het kader van de Stimuleringsregeling Sociaje Activering hebbtfr Ie samenwerkende- •gerq'^q^n aan Argonaut b.v. de opdracht gegeven om onderzoek te doen naar.net opzetten en instandhouden van een vrijwilligersvacaturebank in de genoemde regio. Argonaut is gespecialiseerd op het gebied van preventie, reïntegratie en sociale activering. De onderzoekers zijn begonnen met een inventariserend onderzoek. Tijdens deze inventarisatiefase zal gesproken worden met bestaande vrijwilligersvacaturebanken, organisaties die met vrijwilligers samenwerken en met mensen die vrijwilligerswerk in het kader van sociale ^ctivering willen gaan doen. Het is uitdrukkelijk de bedoeling dat er sprake is van samenwerking, ondersteuning en infor matieverstrekking tijdens dit inventariserend onderzoek. reactie Als u tot de genoemde groepen behoort die tijdens het inventariserend onderzoek de onderzoekèrs van meer informatie kan voorzien kunt u altijd contact opnemen met Argonaut'b;y. (072-5272700). De sector Welzijn van de gemeente Limmen heeft een brochure gemaakt over financiële regelingen die van belang zijn voor Limmers met een inkomen rond het minimum. Het gaat om: 1Bijzondere Bijstand 2. Kwijtschelding van Gemeentelijke Belastingen 3. Bijdragen van de Stichting Minima Limmen 4. Huursubsidie Bijzondere Bijstand Het kan zijn dat u te maken krijgt met bijzondere kosten die u nu niet kunt betalen. In dat geval kunt u Bijzondere Bijstand bij de gemeente aanvragen, Het maakt niet uit wat voor soort inkomen u heeft: loon, pensioen of uitkering. Ook wanneer u ou der bent dan 65 jaar en u hebt een A.O.W.-uitkering met een klein pensioen, dan komt u eveneens in aanmerking voor Bijzondere Bijstand. Het soort inkomen doet er dus niet toe. De hoogte van inkomen wel. Regel is hoe lager in inkomen, hoe eerder u in aanmerking komt voor Bijzondere Bijstand. Van bijzondere kosten is sprake als u extra uitgaven moet doen door persoonlijke omstandigheden. Enkele voorbeelden hiervan zijn: medische kosten (bijvoorbeeld de aanschaf van een bril of gehoorapparaat) kosten die nodig zijn om weer aan het werk te komen (kosten noodzakelijke scholing of kinder opvang) eigen bijdragen voor gezinshulp, de tandarts of de fysiotherapeut de extra-kosten voor warme maaltijden ("Tafeltje Dekje"). Het gaat altijd om noodzakelijke uitgaven. Voor kosten voor het dagelijks levensonderhoud - zoals eten en kleding - kunt u geen Bijzondere Bijstand aanvragen. Wij wijzen u nog op de mogelijkheden van de categoriale bijzondere bijstand. Hierop bestaat recht wanneer iemand drie jaar of langer is aangewezen op een minimum-inkomen. Als aan deze voorwaarde wordt voldaan en men staat voor de aanschaf of vervanging van noodza kelijke duurzame gebruiksgoederen, dan kan men hiervoor bijzondere bijstand aanvragen. De hoog te van de bijstand bedraagt, afhankelijk van de'leefsituatie en de hoogte van de kosten 840,-- voor een alleenstaande, 1.080,- voor een alleenstaande ouder en 1.200,- voor een echtpaar op jaar- basis.De bijzondere bijstand kan worden aangevraagd bij de afdeling Sociale Zaken. Stichting Minima Limmen De Stichting Minima Limmen is een particuliere stichting die bijdragen verstrekt aan mensen met een inkomen rond het sociaal minimum. 2001 is waarschijnlijk het laatste jaar dat een beroep kan worden gedaan op deze stich ting. Dit heeft te maken met de fusie per 01-01-2002. Waar is de bijdrage voor? De kosten van deelname aan het maatschappelijk verkeer u hoeft niet aan te tonen waarvoor u de bijdrage wilt bestemmen). De kosten van gemeentelijke belastingen (als u niet voor kwijtschelding in aanmerking komt). Bijzondere bestaanskosten, voorzover deze in een kalenderjaar minder bedragen dan 100,-- en niet vergoed kunnen worden via de Bijzondere Bijstand. Overige kosten (bijvoorbeeld school- en boekengeld minderjarige kinderen, medische kosten, schulden, warme maaltijdverstrekking vanuit de Gameren. Voorwaarden voor een bijdrage: U moet in Limmen wonen U dient een zelfstandige huishouding te voeren. Uw inkomen bedraagt niet meer dan 1,1 maal het van toepassing zijnde socialë minimum. De overige voorwaarden zijn in de brochure. Hoogte bijdragen: De bijdrage bedraagt voor een zelfstandig huishouden ƒ200,-. Daarnaast wordt de bijdrage met 100,- verhoogd indien er sprake is van een partner. Voor elk tot het huishouden behorend en ten laste komend minderjarig kind wordt evneens een bijdrage van 100,- op jaarbasis toegekend. Per gezin kan maximaal 500,- worden toegekend. Gratis brochure met meer informatie Of u in aanmerking komt voor Bijzondere Bijstand, Kwijtschelding van gemeentlijke belastingen, Huursubsidie of voor een bijdrage van de Stichting Minima (en hóe u kunt aanvragen), staat in de bro chure. Deze (gratis) brochure kunt u krijgen bij de afdeling Sociale Zaken van de gemeente. U kunt hem op halen of telefonisch opvragen op maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.30 uur. Tel. 5051456 en vragen naar mevr. Vis of mevr. Welboren. j

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 14